TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Kas 2017, 05:46

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 134 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Anime (アニメ) Önerileri
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 04:47 
Süvariler

Evet, gece insanın canı sıkılınca konu açası geliyor. sailordream üstadın önerisi üzerine ve forumda da takipçileri görünce bir anime başlığı açayım dedim. Malum forum askeri forum olduğu için askeri türde animeleri ilk başa koyayım dedim.

Ghost In The Shell (1995)

Resim

Yıl 2029. Dünya, insanlar her şey beyinleriyle bağlantılı bir ağ üzerinden birbiriyle, elektronik her şeyle bağlantı kuruyor. Ve 9. Birim(Kıta/Şube) adındaki özel birimimiz ise Japonya’yı koruyor.

Ghost In The Shell: Stand Alone Complex (2002)

Resim

Bu sefer yıl 2030. 9. Kıta, suçla savaşmaya devam ediyor.

Ghost In The Shell: Innocence (2004)

Resim

Valla konuyu hatırlamıyorum. Ya da daha izlememişimdir. :)

Ghost In The Shell: Stand Alone Complex II (2005)

Resim

Bu seride Bireysel On Bir adında terörist bir grupla uğraşırken aynı zaman da bürokratlarla da sorun yaşıyorlar. Lezzetli bir seriydi yani.

Ghost In The Shell: Solid State Society (2006)

Resim

Bu filmde mor saçlı ablamız, Binbaşı Kusanagi, 9. Kıta’dan ayrılıyor. Ama tabii 9. Kıta’ya komplolar kurulmuş. Takım hepsinin üstünden gelmekle uğraşıyor.

Ghost In The Shell: 2.0

Resim

Kusanagi, Kuklacı’nın peşinde.

Ghost In The Shell: Arise

Resim

Bu film serisinde işler değişiyor ya.

Porco Rosso

Resim

Üstad Hayao Miyazaki imzalı Porco Rosso, I. Dünya Savaşı sırasında savaş pilotunun, domuz olup daha sonra ödül avcılığı yapmasını konu alıyor.

First Squad: The Moment Of The Truth

Resim

Seneler evvel Cnbc-e yayınlamıştı diye hatırlıyorum. II. Dünya Savaşı sırasında Rusya’da geçiyor diye hatırlıyorum. Gayet güzeldi. Yani öyleydi.

The Sky Crawlers

Resim

Savaş pilotlarıyla alakalı ama konusu biraz yavaş işleniyor diye hatırlıyorum ama savaşarak Avrupalıları eğlendiren 2 Japon savaş pilotunu anlatıyor.

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse

Resim

73 yılında uzaylılar, dünya üzerinde BETA adında bir araştırma yapmaya başlıyorlar ve bu araştırma insan neslini yok edecek kadar tehlikeli bir araştırma. Uzaylıların, dünyayı istilayı başlamasıyla insanlar ne kadar tek çatı altında toplanıp savaşmışsa da başaramamışlar ama BM ve Sovyetler (Ee o karışıklıkta Sovyetler yıkılamamış tabii.) güçlerini birleştirip, uzaylılarla mücadeleye devam ediyorlar. (BM’deki eğitim komutanın adı İbrahim. Türk. :) )

Fullmetal Alchemist (2003-2004)

Resim

MÜKEMMEL. Belki de adam akıllı izlediğim ilk anime. Konu ise simya. Edward ve Alphonse adlı 2 kardeşi anlatıyor. Babaları ise Hohenheim. (Eğer simya, ökült konularını araştırmış arkadaşlar varsa Hohenheim ismi tanıdık gelecektir.) 9-10 yaşlarında annelerini kaybeden 2 kardeş, babaları da ortalıktan kaybolunca annelerini simya ile geri çağırmaya çalışıyorlar ama pahalıya mal oluyor. Edward, Alphonse’nun ölmemesi için sağ kolunu ve sağ bacağını feda ediyor ve onu zırha mühürlüyor. Ama tabii bu feda etme olayı bildiğiniz feleğin çemberinden geçmişim. Edward, Alphonse’nun eski vücuduna kavuşması için Alphonse ile felsefe taşını aramaya koyuluyor.

Fullmetal Alchemist: Conqueror Of Shamballa (2005)

Resim

Bu filmde Edward (büyük abi) gerçek dünyada. Nazi Almanyası’nda füze mühendisi ve Hohenheim da var. Hitler’in Şambala muhabbetini okuyan arkadaşlar vardır, heh bu konu o konu işte.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009-2010)

Resim

İlk serinin geniş bir açıyla yeniden yapılışı ama simyanın ortaya çıkışı, Hohenheim’ın Hohenheim oluşu böyle ustalık eseri diyeyim size.

Fullmetal Alchemist: The Sacred Star Of Milos

Resim

Ne yalan söyliyeyim konuyu hatırlamıyorum ama sonuçta Fullmetal Alchemist yani. İzlenir.

Uchuu Senkan Yamato 2199

Resim

1970’lerden beri bir sürü film ve seri çıkaran, efsanevi Yamato savaş gemisinin son hali. 2012 yapımı olması lazım. Konusu nedir derseniz eğer: uzaylılar, dünyayı yaşanmaz bir yer haline getiriyorlar, sürekli bombalıyorlar. İnsanlar yer altına iniyor ve başka bir gezegenden yardıma gelen asil bir ırkın gezegenine, güç bela yapılan, son medet olan Yamato ile yolculuk ediliyor.

Yomigaeru Sora: Rescue Wings

Resim

Savaş pilotu olmak isteyen ama arama kurtarma helikopter pilotu olan genç bir subayı anlatıyor.

Ouritsu Uchuugun: Honneamise no Tsubasa

Resim

Kraliyet Uzay Gücü kurulur. Amaçları uzaya çıkmaktır ama para israfı, boş bir kurum olarak görülürler, dikkate alınmazlar hem savaş kapıdadır. Beklentimin üzerinde bir animeydi, güzeldi. Müzikleri de Ryuichi Sakamota’dan.

Hellsing

Resim

Kazıklı Voyvoda’nın Alucard adını aldığı, vampirlerle savaşan bir örgütü(aile) konu alan bir dönem MTV’de de gösterilen güzelim seri.

Last Exile

Resim

Postacı 2 çocukluk arkadaşının kendilerini dünyayı değiştirecek bir savaşın, mücadelenin içinde bulduğu başka bir MTV’de gösterilen anime. İnsan özlüyor valla. 2. seri çıksa da aynı tadı vermedi.

Samurai 7

Resim

MTV animeleri demişken başka bir tanesi Samurai 7. Usta yönetmen Akira Kurosawa’nın 1954 yapımı filmin steam punk’lanmış hali.

Basilisk

Resim

Bu da son MTV anime serisi. Samuraylığın, ninjalığın, romantizmin, acayipliğin, leyla ile mecnunluğun kol gezdiği, kimin kimi avladığı, kimin kimle ittifak olduğu belli olmayan anime.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 05:17 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Zamanında MTV'de izleyip sevdiğim iki anime vardı, biri Hellsing, diğeri Last Exile. Başkasını da sevemedim, hep çok saçma geldiler.

Last Exile'ı barındırdğı harika steampunk unsurları için, Hellsing'i de Alucard gibi gördüğüm en baba karakterlerden biri olduğu için sevdim sanırım :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SUjiXriGFbo[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d-KxsdWX9xE[/youtube]

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 09:32 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Hocam çok teşekkürler vaktinizi aldık, biraz istek başlığı oldu ama :) elinize sağlık.

Ben MTV de AfroSamurai hastasıydım Samuel L. Jackson konusurdu samurayı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 11:03 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 11:36 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Anime nereden indiririm derseniz size dünyanın en büyük anime torrent sitesinin ismini verebilirim. Aradığınız herşey orada var :)

Site public tracker ama üyeleri çok sadık. 10 yıllık torrenti sorunsuz bulabiliyorsunuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 12:08 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Şunu izlediniz mi bilmiyorum ama zamanının ötesinde başyapıt (masterpiece) olarak birçok yerde adı geçen bir seridir.

Legend of the Galactic Heroes (1988)

Bu animenin şuan 75 bölümlük bir funsub'ı mevcut.

Resmi de bu:
Resim

Videosu da bu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KRtYuG6MgX8[/youtube]

Not: Star veya Show TV veriyordu bunu. İzleyebildiğim kadarıyla izledim ama sonra yayından kalktı. İnternette türkçe kaynağı yoktu senelerdir bekleme listemdeydi :) Gerçi 75 episode idare eder. Toplamda 110 episode'dan oluşuyor.

Onun dışında Hellsing'in 2 farklı versiyonu var. Birincisi TV versiyonu 13. bölümden sonra mangadan ayrıldığı için sonlandırıldı. Onun yerine OVA'sını yaptılar. Her biri 1 saatlik 10 bölümden oluşan mangasına sadık bir şekilde yaptılar. Alucard'ın gerçekte kim olduğu, gerçek formu filan dehşet birşey.

Akşama bir derleme yapıp atarım buradan. İzlenilmesi gereken ve kimsenin varlığından haberi dahi olmayan onlarca anime var. Hepsini atarım buradan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 14:01 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Torentlerini bulurum sanırım.Şu tatilde ne yapcam diye düşünüyodum zaten.Fotoğraf çekip bol bol anime izlemeli...:P

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 16:40 
Süvariler

sailordream üstadım estağfirullah ne zamanı. :) Forumda ara ara muhabbeti açılınca bahsediliyordu, böyle bir toparlama konusuna ihtiyaç vardı sanki.

sentetik hocam, Galactic Heroes’u biraz izlemiştim. Yamato 2199 gibi yeniden yapılsa tadından yenmez hal alır.

animefilmizle.com ve turkanime.tv sitelerinden de izleyebilirsiniz.

Cowboy Bebop (1998)

Resim

Benim için efsane seridir. Köşeden, ucundan, biraz anime izlemiş olanların kesinlikle izlemesi gerekli olduğunu düşünüyorum. Konu ise 2 ödül avcısı arkadaşın maceraları ve takıma katılanlarla şen şakrak bir ortam oluşması. Dünya haricinde Mars, Jüpiter’de vs. insanlar koloni kurmuş, orada da ufak aksiyonlar yaşanıyor. Müzikleri muazzamdır.

Cowboy Bebop: Knockin' on Heaven's Door (2001)

Resim,

Bu filmde sabotajcı bir elemanın peşindeler. Hatta ben bu filmi tekrardan bir izleyeyim. :)

Akira (1988)

Resim

Post-apokaliptik yani kıyamet sonrası dünya ortamında geçiyor. Akira, aynı haber sitelerinin paylaşımlarındaki ‘’Kesinlikle İzlenmesi Gereken Filmler’’ türünde olan anime filmdir. Motorsikletlerle takılan bir gruptan gençten birisi bir deneyin ya da bir gaza maruz kalarak böyle tövbe estağfirullah acayip, değişik bir şey oluyor.

Gintama

Resim

İzlediğim net en komik anime serisi. Parodi ve trollük üzerine kurulu bir anime. En kült seri ve anime filmleriyle dalga geçmiş, alıntılar yapmış. Meiji döneminde uzaylılar(Amanto deniyor.), dünyayı işgal ediyor ve 3 arkadaşın 260 bölümlük muazzam maceralarını konu alıyor. Seri de Shinsengumi adındaki Meiji döneminde önemli ama diğer insanlar tarafından önemsiz kabul edilen polis teşkilatı da mevcut. Kesinlikle izleyin. :)

Shingeki No Kyojin

Resim

Son zamanlarda çıkmış sağlam bir kaç animeden bir tanesi. Bu boşluktan dolayı da gereksiz bir abartı olduğunu düşünüyorum. Devler ile insanlar yüzyıllardır savaşıyor ve insanlar çözüm olarak devasa surlar yapıp, devlerden korunuyorlar ama yeni bir dev türü ortaya çıkıyor. Babası kaybolmuş, annesi devler tarafından yenen 2 kardeş askeri birliğe katılıyor. Fullmetal Alchemist’e benziyor biraz.

Gantz

Resim

Pek bir acayip anime. Öldükten sonra sorgu-sual yerine canavarlarla savaşılan, ara ara cinselliğin, kan-revan ortamı olan izlenebilecek anime.

Sword Art Online

Resim

MMORPG oyunlarını düşünün, bilgisayar başında oynamak yerine Oculus gibi bir cihazla, gerçekten içerisinde oynuyormuş gibi bir muhabbet. Ama oyuncular oyundan çıkamıyor, çıkmanın tek yolu oyunda ölmek ama gerçek hayatta da ölürsün. Tek yol kuledeki son kattaki BOSS’u yenmek. Neyse bahsettikçe insanın MMORPG oyun oynayası geliyor. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 16:48 
Akıncılar

Afro Samurai tadından yenmez arada sırada canım sıkıldıkta tekrar tekrar izlerim..

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 18:06 
Süvariler

Zamanında MTV'de izleyip sevdiğim iki anime vardı, biri Hellsing, diğeri Last Exile. Başkasını da sevemedim, hep çok saçma geldiler.

Last Exile'ı barındırdğı harika steampunk unsurları için, Hellsing'i de Alucard gibi gördüğüm en baba karakterlerden biri olduğu için sevdim sanırım :)
]
Hocam hellsing ultimate var bildiğim aslı da o zaman daha da güzel onu tavsiye ederim :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 18:18 
Site Başkanı

Sıkı bir Hellsing izleyicisi olarak Ultimate serisini pek beğenmemiştim, proje yaratıcılarının bu konseptten daha ne kadar ekmek yenir acaba diye yarattıkları zorlama bir seriydi bana göre. Esas serinin yerini tutmadı benim gözümde...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 19:02 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Gantz'ın mangasını okudum. Pişman oldum. Manga 385 bölüm. 385 bölümün yarısında ereksiyon bir kahraman, öbür yarısında salya sümük ağlayan aynı kahraman.

Berserk izleyin ve Berserk okuyun. Tabii sonra psikolojiniz bozulur filan beni suçlamayın.

Berserk'i okumam ama izlerim derseniz 3 Arc'lık bir "Golden Age" bölümü var. Kan, şiddet, vahşet, cinsellik ne ararsanız var. (Manga daha bir sadistik).

Eğer gülmek istiyorum, hemde ağlarcasına gülmek istiyorum derseniz GTO (Great Teacher Onizuka) var. İzleyin. 43 bölümlük TV serisi inanılmaz eğlenceli. Hayatımda hiçbir animede bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum :)

Akira, kült bir animedir. Bir mihenk taşıdır desem yeridir.

Biraz da izlemekten keyif aldığım animeleri yazayım buradan.

Whisper of the Heart...
Resim

14 yaşındaki Shizuku Tsukishima orta okulu bitirmek üzere olan bir genç kızdır. Kitap okumayı çok seven Shizuku, kütüphaneden aldığı kitapların içinde kart bulur. Kartlarda Seiji Amasawa yazmaktadır. Bu kişinin kim olduğunu merak eden ve araştırmaya başlayan Shiuzku, kendi hayatıyla ilgili de önemli şeyler keşfedeceği bir yolculuğa çıkar.
Hayao Miyazaki’nin senaryosunu yazdığı Whisper of the Heart, filmi yaptıktan bir süre sonra ölen Yoshifumi Kondo’nun tek ve son filmi olma özelliği taşıyor.

Perfect Blue...
Resim

CHAM! isimli pop grubunun üyelerinden Mima Kirigoe radikal bir karar ile şarkıcılık kariyerini bırakır ve oyunculuğa soyunur. Ancak, Mima'nın bu kararı hayranlarının bir bölümünü rahatsız etmiştir. CHAM!'den ayrılmasının ardından bilinmeyen bir numaradan kendisini hain ilan eden bir fax alır. Mima'nın menejeri Rumi, Mima'ya kararlı olması ve yeni kariyerine devam etmesi yönünde telkinde bulunsa da kızgın hayranları ve özellikle de Me-Mania lakaplı saplantılı takipçisi Mima'nın hayatını çekilmez hale getirmektedir. Akli dengesi yavaş yavaş kaybolan Mima kısa bir süre sonra gerçeklik ile hayal arasında ayrım yapamaz duruma gelecektir.

Hoshi wo Ou Kodomo (Derinliklerden Gelen Kayıp Ses - Agartha)
Resim

Asuna, küçükken yitirdiği babasından hatıra kalan radyodan, bir gün gizemli bir müzik duyar. Bunun sonrasında garip bir yaratıkla karşılaşır ve onu boynunda bir kristal taşıyan çocuk kurtarır. Adı Shun olan bu çocuk, Asuna'ya sıcak davrandığından dolayı Asuna'da ona ilgi duyar. Ancak bu ani tanışmanın ardından acı bir ayrılık yaşanır ve Asuna tekrar Shun'u görmek için efsanevi bir dünyaya yolculuk yapar.

Spriggan...
Resim

Yu geçmişini tamamen unutmak isteyen genç bir adamdır. Şu anda, tarihi eserlerin yanlış ellere geçmesini önlemeye kendini adamış bir organizasyon olan Arcan için insan üstü bir numaralı ajandır. Ancak, bir çok kanlı mesaj alır. Bu mesajlar, Nuh'un onun ölümü olacağını söyleyen arkadaşının intiharıyla doruk noktasına ulaşmıştır. Bundan hareketle Yu, Nuh'un Gemisi'nin bulunması gereken Ağrı Dağı'na Arcan kazısını ziyarete gider. Yol boyunca ve gittiği yerde, geçmişinin gücünün onu durdurmaya geldiğini ve Nuh'un Gemisi'nin kontrolünü ele geçirmek istediğini öğrenir. Ancak Nuh'un Gemi'sinin aslında çok güçlü dünya dışı bir cihaz olduğu anlaşılır.

(Yanlış okumadınız Türkiye'de geçiyor)

Sword the Stranger...
Resim

14. yüzyılda Sengoku Dönemi'nde; geçmişinin kâbuslarından kurtulamadığı için kılıcını mühürleyen Nanashi adlı bir rounin, ailesi olmayan genç Kotarou ile köpeğini terk edilmiş bir tapınakta kurtarır. Kotarou, peşinde olan Çin'den gizemli bir organizasyona karşı kendini koruması için Nanashi'yi koruması yapar. Gencin peşindeki organizasyonda çalışan adamlardan biri de kendine eşit bir düşman aramakta olan sarışın ve mavi gözlü usta savaşçı Rarou'dur.

Tales from Earthsea (Yerdeniz Hikayeleri)...
Resim

Earth Sea kitaplarından 3. ve 4.nün uyarlaması olan bu animede; Seyahat halindeki bir gemi zorlu denizde yol almaktadır. Geminin kaptanı havayı gözlemlemek ve gerektiğinde müdahale etmekten sorumlu büyücüsünden denizi sakinleştirmesini ister ama büyücü, tüm denemelerine rağmen denizin ve rüzgarın gerçek ismini hatırlayamaz. Bu sırada, kara bulutların ardından iki siyah ejderha çıkar. Batının sonunda yaşayan ejderhaların insanların yaşadığı doğu okyanus sahillerinde görünmesi ve birbiri ile beslenmeye çalışması düşünülebilir bir şey değildir. Dünyanın dengesi bozulmaktadır. Olayları gözlemleyen büyük büyücü Ged, dünyada meydana gelen şeytani düzensizliğin kaynağını bulmak üzere yola çıkar.

Dip Not: Büyük usta Hayao Mİyazaki'nin oğlu Goro Miyazaki bu animenin yönetmenliğini yapmıştır.

Shigurui: Death Frenzy (Ölüm için Çıldıranlar)...
Resim

Edo Dönemi’nin başlangıcında Lord Tokugawa Tadanaga, bir dövüş turnuvası düzenler. Geçmişte karşılaşmalar tahta kılıçlarla düzenlenmiştir ancak bu sefer gerçek kılıçlar kullanılacaktır. Tek kollu Fujiki Gennosuke ve gözleri görmeyen Irako Seigen ise bu maçta birbirlerine karşı savaşacaklardır. İkisi de Japonya’nın en iyi kılıç ustası olarak bilinen Iwamoto Kogan’ın öğrencileridir ve ikisi de kendilerini Iwamoto’nun varisi olarak ispatlamak istemektedir ancak aralarından sadece bir şampiyon çıkabilir. Böylece iç içe geçmiş kaderler ve çelişkilerle dolu bir hikâye başlar.

Not: 12 bölümden oluşan bir seridir. Ucu açık biter. Sırf mangaya bağlamak için sonu yoktur. Yani bunu izleyen mangadan devam etmek zorunda sonunu öğrenmek için :)

Asura...
Resim

Ashura. Annesi yaşayan bir ölüdür. Doğar ve acımasızlıklarla, kötülüklerle, ölümlerle karşılaşır. Bebekliğinden beri ne bir sevgi ne de kendisine karşı iyi ya da kötünün öğretildiği olmuştur. Ancak bir gün kendisine sevgi ile bakan gözlere hiç duyumsamadığı bir şey hisseder. Tam insanca yaşayacak iken...
Ashura, bu yaşayan ölünün gerçek sonu ne olacak? Annesi ile kaderleri birleşecek mi? Yoksa kendisine yapılan haksızlıklara rağmen insanca yaşayabilecek mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 20:51 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

https://www.youtube.com/watch?v=HGQAjAjsZNo

Bir de aşırı şiddet içeriği olan +18lik Elfen Lied

https://www.youtube.com/watch?v=M-6lAEY5gJM

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 21:03 
Üye

Resim

Shiganshina bölgesinde yaşayan Eren Yeager ailesi ile burada yaşamaktadır. 100 yıl kadar önce ortaya çıkan devler (Kyojin, Titan) nedeniyle insanlar dıştan içe doğru Duvar Maria, Duvar Rose ve Duvar Sina denilen yüksek duvarlar ve bu duvarlar içine kurulan şehirlerde yaşamaktadırlar. 100 yıldır devlerin saldırına uğramayan insanların hayatı bir gün ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 21:13 
Site Başkanı

^^Onun filmi de 2018 de çıkacaktı ama animesi kadar güzel olacağını sanmıyorum..

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 21:50 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Japonlar yaparsa o film çok çok iyi olur.

Örnek vermem gerekirse, Ruroini Kenshin'i bilenler (hem animesini, hem mangasını) 2012 yapımı filmini de mutlaka izlemiştir. Bütün eleştirmenlerden, fanlardan kısaca herkesten tam not almış bir film. Devamı olan "Kyoto Inferno" ve "The Legends End" filmini de izlerlerse bana hak verecektir :)

Japon sinemasında çok kaliteli filmler var.

Söylemeden geçemeyeceğim. Elfen Lied'a +18 derseniz Berserker'i izlerken kusarsınız (Animesini, Golden Arc'ı değil).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZXjaTICqRf8[/youtube]

:lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 22:00 
Site Başkanı

Hocam adamlar karakterlerin hepsini Japon yapmış, aslında orjinal hikayeye göre devler dünyayı ele geçirdikten sonra milliyet kavramı bitiyor ve bölgelerde her ırktan insan karışık olarak yaşıyor. Senaryoya göre bir tek Mikasa karakteri Japon, geri kalan karakterler Rus, Alman, Macar, İtalyan, İskandinav, Amerikan, İngiliz vs. ana karakter olan Eren i de Türk/Alman olarak tanımlamışlardı. Geçmişte ailesi Almanya'ya gurbetçi olarak gitmiş olsa gerek herhal :D

http://seireina.blogspot.com.tr/2013/07 ... yojin.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2015, 22:21 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Benim en çok sevdiğim defalarca kez izlediğim bir eseri var. "Howl'un Yürüyen Şatosu". Eğer mümkünse dublajlısını bulup izleyin, çocuklarınıza izletin. Bunun yanında "Laputa: Gökteki kale" (Castle in the Sky), Rüzgarlı Vadi (Nausicaa of the Valley of Wind), Prenses Mononoke (Mononoke Hime), Spirit Away'dir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 00:14 
Süvariler

Resim

60’ların Japonya’sında geçen, Jazz icra eden 2 arkadaşı ve 1 kız arkadaşlarını konu alan mükemmel romantizmden bahsemedesek bile Jazz’a yeterince doyacaksınız. Yoko Kanno parmağı var. 8-)

Animenin son bölümünün final sahnesi ile bu bölümü favorimdir.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xOf3MVMPGOc[/youtube]

Beck

Resim

Hep pop müzik dinlemiş olan genç arkadaşın, rock müzikle tanışması ve gruba dahil olmasıyla değişen hayatını anlatıyor.

Detroit Metal City

Resim

Nazik, naif birisi olmasına karşın sahnede sadist olan, pop müzikten hoşlanan genci anlatıyor. Ya da pop müzikten hoşlanmıyordu. Tam hatırlamıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 15:16 
Süvariler

Pek bilinmese de çok güzel bir anime samurai champloo Samurai Champloo, (サムライチャンプルー Samurai Çanpurū?) 26 bölümlük bir anime serisidir. Cowboy Bebop'ın ünlü yönetmeni Shinichiro Watanabe'nin çalışmasıdır ve Manglobe tarafından üretilmiştir. Hikâye Japonya'nın Edo Dönemi'nin kurgusal bir versiyonuna kurulmuştur. Aksiyon, macera ve komedinin anakronik olarak hip-hop müziklerle harmanlanmasından doğmuştur. "Çanpurū" ismi de "harmanlamak" veya "karıştırmak" anlamına gelmektedir. wikiden kop yaptım
Fuu'nun çalıştığı çay bahçesi Mugen'le Jin arasındaki kavgada yandıktan sonra. Fuu, Mugen ve Jin'i yanına alarak Ayçiçeği Kokan Samurayı aramaya koyulurlar.

Anime, yolculukları sırasında başlarından geçenleri konu alır. Ne kadar samuraylar zamanında geçse de Van Gogh'tan tutunda grafitinin veya baseballun bulunmasına kadar birçok şeyi komedi, dram ve gerilim unsurları ile ele alır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 20:37 
Akıncılar

Kesinlikle tavsiye ederim: Code Geass - Lelouch of The Rebellion

Resim

Resim

Halen yayında olan animelerden ise:

World Trigger: Omoshiroi
http://www.animefreak.tv/watch/world-trigger-online

Absolute Duo: Kawaii
http://www.animefreak.tv/watch/absolute-duo-online

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 21:55 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

O kadar bekledim ama kimse "One Piece"den bahsetmedi :)

Kabul ediyorum bir Shounen ama mangasının ilk yayınlanış tarihi 1997, animesinin ilk bölümünün yayınlanış tarihi 1999. Ve hala yayınlanıyor. Şuan mangası 774. bölümde. Animesi 680 olması lazım. İnanılmaz bir derinliği olan devasa bir evrene sahip bir manga-animedir. Gerçi animesini yapıp yayınlayan TOEI'nin çizim konusunda sıkıntıları var ama mangası fenadır. Tavsiye ederim.

Konu çocukça gelebilir ama bu yaşıma geldim hala mangaka'nın yeni bir bölüm çıkarmasını dört gözle beklerim :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 22:03 
Süvariler

O kadar bekledim ama kimse "One Piece"den bahsetmedi :)

Kabul ediyorum bir Shounen ama mangasının ilk yayınlanış tarihi 1997, animesinin ilk bölümünün yayınlanış tarihi 1999. Ve hala yayınlanıyor. Şuan mangası 774. bölümde. Animesi 680 olması lazım. İnanılmaz bir derinliği olan devasa bir evrene sahip bir manga-animedir. Gerçi animesini yapıp yayınlayan TOEI'nin çizim konusunda sıkıntıları var ama mangası fenadır. Tavsiye ederim.

Konu çocukça gelebilir ama bu yaşıma geldim hala mangaka'nın yeni bir bölüm çıkarmasını dört gözle beklerim :)
One Piece’i yazacaktım ama vazgeçtim.

Küçüktüm yıl 2000-2001 (sizin yetişkinlik, gençlik döneminize denk gelebilir. :) ) One Piece, Star ya da Kanal d’de yayınlanıyordu. Sonra kaldırıldı. One Piece fanı arkadaşa son izlediğim bölümü anlatınca, 48. bölüm olduğunu söylemişti ve o dönem 500 küsür bölümdü, izlemeye başlamamıştım.

Hala korsanlar kralı olmaya çalışıyor mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 22:07 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

İndirmek istersen Türkçe Funsub bölümlerinin linklerini verebilirim. Hepsi HD 720p. (ilk 250-300 bölüm 4:3 eski TV formatında olduğundan tam ekranda kenarlarda siyah bölüm kalıyor mecburen)...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 22:18 
Süvariler

Ohhoooo hala bildiğin aynı :)

İndirmek istersen Türkçe Funsub bölümlerinin linklerini verebilirim. Hepsi HD 720p. (ilk 250-300 bölüm 4:3 eski TV formatında olduğundan tam ekranda kenarlarda siyah bölüm kalıyor mecburen)...
Naruto’nun Hokage sevdasıyla Luffy’nin Korsanlar Kralı sevdası genç nesilleri kanser etti.

Valla hocam 600-700 bölümlük animeye başlamayı gözüm yemiyor. :) Hem eskisi kadar da Otaku değilim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 22:58 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Ben baştan sona bütün bölümleri 2 kere izledim 8-)

68 bölümlük Beelzebub var o da eğlenceli ve iyidir. Tavsiye istersen Great Teacher Onizuka'yı izle. Pişman olmayacaksın. Ben ilk izlemeye başladığımda "ulan kafamı duvara mı vursam, niye daha önce izlemedim" diye düşünüyordum. Acayip eğlenceli :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 23:37 
Süvariler

Ben baştan sona bütün bölümleri 2 kere izledim 8-)

68 bölümlük Beelzebub var o da eğlenceli ve iyidir. Tavsiye istersen Great Teacher Onizuka'yı izle. Pişman olmayacaksın. Ben ilk izlemeye başladığımda "ulan kafamı duvara mı vursam, niye daha önce izlemedim" diye düşünüyordum. Acayip eğlenceli :)
Beelzebub’a da çok gülmüştüm. :lol:

Great Teacher Onizuka’ya başlama konusunda uzun süredir gel-gitler yaşadım. Ama hiç başlamadım. Bu aralar Gintama’nın izlemediğim bölümlerini izliyorum da ahaha izlemediyseniz, kesinlikle izleyin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 01:44 
Süvariler

Gintama efsanedir o kadar anime izledim en beğendiklerimden biridir. 3 anime vardır en üstte benim için
Dragon ball
full metal aclhemist
Gintama
Gintama Nasrettin hoca misali hem güldüren hem düşündüren bir anime. Bir konuyu hem çok absürb hem çok ince işleyebiliyor. Anlatılmaz yaşnanır. Karakterler de on numaradır. Ginataku dünyayı iplemez bir karakter katsura isim takıntılı uçuk bir milliyetçi devrimci, Hijigata mayonez düşkünü bir polis gibi devam eder...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 01:46 
Süvariler

Naruto ile onepiece uzaktıkça uzattıukları japınyanın ekmek kapısı olmuş kurumsallaşmış animelerdir. bir bölümlük mevzuyu 10 bölüme yayan animelerdir. Yani işin b.kunu çıkardırlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2015, 19:28 
Site Başkanı

http://www.ntv.com.tr/arsiv/galeri/izle ... anime.html

NTV izlememiz gereken 100 animeyi seçmiş :roll: Buraya koyalım merak eden çıkar belki...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2015, 20:01 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Peh NTV'nin seçimlerini pek beğenmedim. 100 animeden 85 tanesi Shounen. kült olanlar girmemiş listeye. Tercih meselesi biliyorum ama Berserker'in olduğu bir listede Hellsing, Vampire Hunter'da varsa o listede başkalarının da olması gerekir.

Ruroini Kenshin'i çok fazla koymuşlar. Ve o da OVA'sı. Bunun TV animesi 100'den fazla bölüme sahip. Olaki izlemek istediniz 65. bölümden sonrasını izlemeyin bile. (Bu arada konuyu saptıracağım ama Kenshin'in 3 bölümlük film serisi var. Mutlaka izleyin pişman olmazsınız)

Naruto.... Hah bu anime varsa Pokemon niye yok. Dragon Ball niye yok. DB bu tür animelerin ilham kaynağı. Ondan sonra çıktı hepsi.

Bleach.... Kubo bu animeyi (aslında mangadan uyarlandı, Kubo denen şahıs Bleach'in yaratıcısıdır) bir yere bağlayamıyor bir türlü. Sürekli bir tarafından element uydurur gibi yeni güçler türetiyor. 300 bölüm var. Vaktiniz varsa izleyin.

Not:
"Shounen" genç erkekler için yapılan anime ve mangalara verilen isimdir. Naruto'da Shounendir, Onepiece'de Bleach'de shounendir.
"Seinen" ise 17 yaş üstü erkekler için çıkan anime ve mangalardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2015, 20:14 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bir sorum olacak. Okul zamanı bir anime izliyordum futbol ile ilgili. Orada akula vuruşu, magnum vuruşu birde erikin magic vuruşu vardı. Hangi animeydi bu ve nereden bulabilirim?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2015, 20:18 
Süvariler

Naruto Shippuden’i 380 civarı bıraktım ama bitmiş diyorlar. En azından manga bitmişti, anime belki çıkıyordur.

Bleach’in ilk bölümler biraz sıkıcı ama bilhassa son bölümleri gayet lezzetli.

Angel Beats

Resim

Ölen insanlar Gantz’da olduğu gibi sorgu-sual yerine lisede okumaya gidiyor, orada bir okul düzeni var ancak aralarında Tanrı’ya isyan etmiş bir grup var. Bunlar meleklerle falan savaşıyorlar. Güzel yani.

Shoukoku No Altair

Resim

Osmanlı’yı anlatan bir anime haberini görmüştüm, onu ararken karşılaştım geçenlerde Altair ile.

Savaş var, divan savaş yanlıları ve karşıtları olarak ikiye ayrılmış, barışı korumak adına türlü türlü maceralar.

Mangasını okumak isteyenler için:

http://mangafox.me/manga/shoukoku_no_altair/
Alıntı:
Bir sorum olacak. Okul zamanı bir anime izliyordum futbol ile ilgili. Orada akula vuruşu, magnum vuruşu birde erikin magic vuruşu vardı. Hangi animeydi bu ve nereden bulabilirim?
Hocam aradığınız anime ‘Moero! Top Striker’ mıdır?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2015, 21:49 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Şuan hala anime tv'de yayınlanan Tsubasa faciasından bahsediyorsunuz. Eleman bir koşuya başlıyor yarım saat durmadan koştuğu halde orta sahayı geçemiyor daha :lol:

Kaptan Tsubasa
Resim

http://kapitanfansub.blogspot.com.tr/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2015, 22:05 
Site Başkanı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015, 00:46 
Süvariler

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k8PrIzCX5mI[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015, 15:26 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Şuan hala anime tv'de yayınlanan Tsubasa faciasından bahsediyorsunuz. Eleman bir koşuya başlıyor yarım saat durmadan koştuğu halde orta sahayı geçemiyor daha :lol:

Kaptan Tsubasa
Resim

Sentetik hocam tsubasa değil. Geçen hafta tsubasa zannederek 120 kusur bölümünü izledim.

Benimkinde sezar'ın magnum vuruşu. Erik'in magic vuruşu ve başroldekinin tsubasa ile aynı tarz ama ismi akula olan vuruşu vardı.

Dalamper hocam, evet moero goal striker. Bunun türkçe, ingilizce yada rusça dillerinden biri olan serisini bulmam gerek.

En son Wolverine tarafından 30 Oca 2015, 15:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015, 15:33 
Süvariler

Alıntı:

Kaptan Tsubasa
Resim

Sentetik hocam tsubasa değil. Geçen hafta tsubasa zannederek 120 kusur bölümünü izledim.

Benimkinde sezar'ın magnum vuruşu. Erik'in magic vuruşu ve başroldekinin tsubasa ile aynı tarz ama ismi akula olan vuruşu vardı.
Ben hala Moero! Top Striker’da ısrarcıyım. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015, 16:12 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Kaptan Tsubasa
Resim

Ben hala Moero! Top Striker’da ısrarcıyım. :)
Dalamper hocam haklısın. Bizde yayınlanan ismi küçük golcü benjamin imiş.
Tsubasa bizde yayına Benjamin' den sonra gelmiş.

Birde benim çocukluğumu yiyen voltran faciası var. Ne sinir olurdum izlerken. Aslan hallerinde bir araba sopa yerler. Akıllarına sonradan gelir voltranı oluşturmak. Oluştururlar. Yine dayak yerler. Fazla dayak zihinlerini açar akıllarına ışın kılıcını oluşturmak gelir. Ondan sonra düşman robotun façasını alırlardı. Lan baştan oluştursanıza voltranı, ışın kılıcını. Yok! o dayağı illa yiyecekler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015, 16:23 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

O animenin ülkemizde yayınlanan ismi GOL imiş. Diğer isim olarak Benjamin de deniyormuş.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_9lytNjhZC4[/youtube]

Yani bu durumda bu anime Moero! Top Striker oluyor.

(Futboldan nefret ederim, Tsubasa faciasından da ayrı nefret ettiğim için izlemedim açıkçası. Dönemi de 1975-1985 arasında geçiyor).

Edit: Voltran'a girerseniz bende size "Gummi Bears" der ortaya bombayı bırakıp kaçarım.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A1umOz5euUM[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2015, 11:16 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Güney Kore ağırlıklı bir site orası. Koreliler bu işi pek beceremiyor. Yapımları çok sırıtıyor. Misal Wonderful Days diye bir animeleri var. Çok yapay. "Appleseed Ex Machina" gibi CGI ile yaratılmış gibi bir yapaylık var. Kalite görmek istiyorsanız 2013 yapımı "Space Pirate Captain Harlock" var. Aradaki kalite farkına bakarsanız daha çok ekmek yemeleri gerektiğini görürsünüz :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 18:23 
Uzaklaştırıldı

Naruto bitmeye yaklaştı ama bitmedi. Appuden isminde 3. bir seri ile devam edeceği konuşuluyor
Kimse Bleach'i yazmamış o da iyidir. İzleyecek hiç bir şey bulamazsam dönüp dönüp izliyorum.
Full Metal Alchemistlerin hepsi iyi, izlenir.
Fairy Tail'ler çok çocuksu gibi ama komik.
Tokyo Ghoul güzel gidiyor devamı gelirse tabi.
Aldnoah Zero da güzeldi 12. bölümde bitti. İzleyin futuristik bir savaş oluyor katafrakt denen insanımsı robot tanklarla.
Shingeki no Kyojin, izlenir. kesinlikle devam etmeli.
Bir sürü seri izledim çoğusunu sadece "görünce" hatırlayabiliyorum. Özellikle 12-25 bölümlük serileri. Ama ilk aklıma gelenler bunlar.
Sağolsun japonlar çalışıyor. Çok var aga hangi birini izleyelim :)

HA bi de Hetalia diye kafadan kırık bi seri var. Bölümleri 5'er dakika. Dünya ülkelerini ve ülkeler arasındaki ilişkileri KİŞİ olarak tasfir etmişler. Ana Karakter italya :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 18:40 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bleach'den yukarıda bahsetmiştim. Hep aynı terane. Bir üst level boss geliyor. Ichigo iman gücü ile deviriyor. Saçma saçma şeyler çıkmıştı. En son forumlarında yaratıcısı Kubo'ya bütün dünyadaki takipçileriyle birlikte sövmüştük.

Shingeki No kyojin'in sezon ikinin çıkmasına daha 1 sene var. Seneye ancak.

Eskilerden Robotech vardı. İzlerken hipnotize olurdum :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 18:46 
Uzaklaştırıldı

Bleach'den yukarıda bahsetmiştim. Hep aynı terane. Bir üst level boss geliyor. Ichigo iman gücü ile deviriyor. Saçma saçma şeyler çıkmıştı. En son forumlarında yaratıcısı Kubo'ya bütün dünyadaki takipçileriyle birlikte sövmüştük.
:D
Orası öyle.. Shinigami-Hollow çervesinde kalmalıydı. Code Geas vari arka plan felsefesi beklenmez Bleach'den.
Ayrıca Bleach'de sevmediğim taraf Orihime denen gereksiz karakterdi. "Kurosaki" dediği kısımları kessen bi sezon kısalır seri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 18:50 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Orihime tanrısal bir varlık olduğu için çok önemli bir karakter. Bu yüzden çok fazla tutuluyor. Mangasında şuan Ruh Kralı'nın sarayına gidebilen 3 insandan birisi kendisi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 18:53 
Uzaklaştırıldı

Orihime tanrısal bir varlık olduğu için çok önemli bir karakter. Bu yüzden çok fazla tutuluyor. Mangasında şuan Ruh Kralı'nın sarayına gidebilen 3 insandan birisi kendisi.
Sevmiyorum hatunu. Saf salaklığını :)

Japon iç savaşında "Shinsengumi" teşkilatını konu almış bir anime vardı... Geçen bir muhabbet sırasında bahsei açıldı adını ahtırlayamadım. Siz izlemiş miydiniz? Adını anımsayabiliyor musunuz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 18:58 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Şayet Meiji döneminden öncesi ise (1870 ve öncesi) "Oniwabanshū" veya "Ishin Shishi" olabilir. Bu tür örgütlerin geçtiği bir anime var. Ruroini Kenshin diye. Hem ovaları hem filmleri vardır. Yukarıda da bahsettim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 19:39 
Uzaklaştırıldı

Şayet Meiji döneminden öncesi ise (1870 ve öncesi) "Oniwabanshū" veya "Ishin Shishi" olabilir. Bu tür örgütlerin geçtiği bir anime var. Ruroini Kenshin diye. Hem ovaları hem filmleri vardır. Yukarıda da bahsettim.
Yok bunlar değil. İlk izlediğim anime idi. İlginç gelmişti. Shinsengumi adındaki bir nevi polis teşkilatı olarak çalışan bir yapılanmanın etrafında dönüyordu olaylar. Bakumatsu samurayları ile didişiyorlardı. Mavi haori üniformaları vardı.

Hakuōki adında bir seri var aynı teşkilatı konu almış ama benim izlediğimde doğaüstü olaylar yoktu daha eski bir animeydi. Neyse. :/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 21:53 
Süvariler

Alıntı:
Yok bunlar değil. İlk izlediğim anime idi. İlginç gelmişti. Shinsengumi adındaki bir nevi polis teşkilatı olarak çalışan bir yapılanmanın etrafında dönüyordu olaylar. Bakumatsu samurayları ile didişiyorlardı. Mavi haori üniformaları vardı.

Hakuōki adında bir seri var aynı teşkilatı konu almış ama benim izlediğimde doğaüstü olaylar yoktu daha eski bir animeydi. Neyse. :/
Hakuoki Reimeiroku ve Hakuōki Hekketsuroku devam serileridir. Ben bayağı beğenip, izlemiştim. Ama tersten izlemiştim seriyi, sonradan fark etmiştim. :)

Valla hocam Shinsengumi’yi bu animelerde izleyip, araştırdıktan sonra Gintama hali ayrı bir komedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2015, 01:30 
Süvariler

Şu parçayı ne zaman dinlesem, hep Uchuu Senkan Yamato’yu anımsıyorum. :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HhZaHf8RP6g[/youtube]

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 134 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Exabot [Bot] ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz