TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Kas 2017, 03:18

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 368 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 14 5 6 7 8
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Spor ve Sağlık
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2016, 09:03 
Akıncılar

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Amerika'daki ATT "kursu" ne kadar süreli inceledin mi Hocam?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2016, 09:46 
Süvariler

Asker-PÖH ve spora aşina olan arkadaşlara bir soru , yumruk üzerinde şınav çekmek ; bileklerin güçlenmesi ve yumruk şiddetinin daha da artması açısından normal şınava göre daha faydalımıdır ?

Elbette yumruk şiddeti aslında doğrudan bilek ve gölge boksu tekniği , ayak kombinasyonu ile alakalı ancak yinede sorayım dedim yumruk üzerinde şınavı bileklerin direncini arttırmak ve güçlendirmek ayrıca yumruk şiddeti açısından tavsiye edermisiniz ?
Sinavi yumruk uzerinde cekerseniz agirlik kollara biniyor, avuc ici uzerinde cekerseniz kol aciklgina gore goguse ve kanatlara biniyor.

Bileklere pek bir etkisi oldugunu dusunmuyorum (Kendi deneyimlerime gore).

Yumruk siddeti insanlarin sandigi aksine kasa bagli bir sey degildir. Zira boksta yumruk ayaktan baslar, kalcadan devam eder ve en sonunda kol hareket eder. Buradaki yapilan sey vucut agirligi ve yumruk cesidine gore govdenin acisal hareketi ile bir kolun yapabileceginden cok daha fazlasini yapmaktir.

Ornek olarak Mike Tyson'in patlayici yumruklarinin kaynagi guclu bacaklaridir. Agir siklet boks maclarindan daha fazla taninan boksor cikmasinin ve ilgi toplamasinin sebebi kilo itibariyle devirici darbelerin ortaya cikmasidir.

Golge boksu yumruk siddeti ile ilgili bir sey degildir. Ordaki amac hayali rakiple dovusmektir.

Ozetle guclu yumruk atmak icin bacaklar, kalca ve govdenin iyi sekilde kullanilmasi gerekmektedir.

Dev gibi kasli kollar cogu insana gore balyoz etkisi yapiyor. Fakat boksta gelisen kaslar ile salonda agirlikla gelisen kaslar farkli.

Kilo vermek isteyen arkadaslara Insenity isimli programi oneririm. Kalbinizi patlayacak gibi hissedebilirsiniz ama dayanirsaniz iyi sonuclar veren bir program.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2016, 13:11 
Süvariler

Alıntı:
Amerika'daki ATT "kursu" ne kadar süreli inceledin mi Hocam?
Geç gördüm kusura bakmayın.

3 ay diye biliyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2016, 11:32 
Süvariler

Allah bunu yapanların belasını versin. Çok üzgünüm. 3 gundur doğru düzgün uyuyamıyorum. Vatan evlatlarımızı katlettiler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 22:24 
Süvariler

VG konusunda bilgili,tecrübeli arkadaşlara sorum olacak.

Her 6-8 ayda bir yaptığım gibi yine spora yazılıyorum. Amacım kilo almak (196 boy 80 kilo). Ama şu beslenmeyi bir türlü yapamıyorum, protein ağırlıklı beslenmem lazım ama yumurta yiyemediğim için günlük almam gereken proteini doğal yollardan karşılayamıyorum. Bir gün alsam ertesi gün alamam. Protein açığını kapatmak için bu protein tozlarından alsak günde bir ölçek kullansam bir zararı olur mu?

Sporda antremanları olabildiğince iyi biçimde tamamlamaya çalışıyorum ama beslenme olmayınca bir anlamı olmuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 22:44 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kusana kadar bol karabiberli tavuklu pilav!

Yanına da yoğurt.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 22:47 
Üye

Tavuk ve makarna olsa olur mu pilav yapamıyorum her seferinde :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 22:55 
Süvariler

Alıntı:
Kusana kadar bol karabiberli tavuklu pilav!

Yanına da yoğurt.
Hocam akşam yemeğinde genelde protein ağırlık beslenebiliyorum ama kahvaltıda öğlen yemeğinde beslenemiyorum. Kahvaltı zaten yok, öğlenleri döner gibi şeylerle geçiştiriyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016, 16:15 
Üye
Kullanıcı avatarı

Her 6-8 ayda bir yaptığım gibi yine spora yazılıyorum. Amacım kilo almak (196 boy 80 kilo). Ama şu beslenmeyi bir türlü yapamıyorum, protein ağırlıklı beslenmem lazım ama yumurta yiyemediğim için günlük almam gereken proteini doğal yollardan karşılayamıyorum. Bir gün alsam ertesi gün alamam. Protein açığını kapatmak için bu protein tozlarından alsak günde bir ölçek kullansam bir zararı olur mu?

Sporda antremanları olabildiğince iyi biçimde tamamlamaya çalışıyorum ama beslenme olmayınca bir anlamı olmuyor.
Amacınız kilo almak mı yoksa kas kütlesi kazanmak mı onu öğrenmek gerek ilk başta

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016, 17:19 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Amacınız kilo almak mı yoksa kas kütlesi kazanmak mı onu öğrenmek gerek ilk başta
Kas olarak kilo almak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016, 17:24 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Kas olarak kilo almak.
Düzenli ve bilinçli bir şekilde antrenmanları aksatmadan yapmanız gerekiyor aynı zamanda protein ağırlılı beslenmeniz gerekiyor Yumurta konusuna değinirsek maalesef sabah kahvaltısında alternatifi yok :) alışmayı deneyin . Besin takviyesinin bir zararı olmaz ancak ölçek sorusunun cevabını buradan değil salon hocasından almanız gerekiyor . Saygılar :)

Başa dön

Mesaj Başlığı: Spor ve Sağlık
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 00:31 
Süvariler

Sigarayı nasıl bırakabilirim bırakmış üyelerden tavsiyesi olan varsa alabilirim. Kilo almayı zorlaştırdığı için,maddi olarak zarar verdiği için hemde kız arkadaşımının istememesinden dolayı bırakmak istiyorum ama sabah kahvaltıdan sonra ilk sigara veya yemekten sonra içtiğimdeki verdiği haz yüzünden bırakamıyorum.

Yavaş yavaş mı bırakmak lazım yoksa aniden mi? Yoksa e sigara ile mi?

Düzenleme: Günde bir paket içiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 01:16 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Direkt bırakabiliyorsan, hiç düşünme bırak.

Yok, "Ben zorlanırım; sakız, patch bilmemne alayım, nikotinim olmadan yapamam." diyorsan; hiç düşünme elektroniğe başla.

Günde 1 paket 1.0mg nikotinli sigara içen adamdım.Piyasadaki en ucuz ürünle 5 ayı devirdim; arada alkolün yanında bir iki içtiğim dışında şimdiye kadar sadece 2 defa paket aldım, o da likitim bittiği için. Aromasız likit kullandığım için şu an aylık nikotin maliyetim 30 lirayı aşmıyor. Aromalı kullansam 80-90 olur. İnsanlara sıfır rahatsızlık vermesi, pasif içicilik yaratmaması ve leş gibi sigara kokmamak diğer faydaları.

Esigara, nikotin bağımlısının en yakın arkadaşıdır. Böyle bir nimetin faydasından yararlanmamak için aptal olmak lazım. Etrafımdaki herkese öneriyorum, kendi favorisini bulduktan sonra memnun kalmayan yok. İlk 1 ay alete alışma zamanı geçtikten, kullandığın aletin püf noktalarını öğrendikten sonra melek gibi gidiyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 01:28 
Süvariler

Bu konuyu daha önce yazmıştık. Sigarayı yavaş yavaş bırakamazsınız, bir anda bırakmak lazım

Ben şöyle yaptım;

Sigarayı bırakacağımı kendime inandırdım, ondan sonra da sigarayı bıraktığımı bütün çevreme ilan ettim.
Psikolojik baskı unsuru oluyor.

Sigara içenlerde ağız tiryakiliği vardır, yani el alışkanlığı veya ağız alışkanlığı gibi;
El alışkanlığı için; elinde tespih, stres topu veya ona benzer şeyler bulundura bilirsin.
Ağız tiryakiliği için de; sakız, karanfil veya ona benzer şeyler çiğneye bilirsin.
Ancak mesele kafada, zihin dünyasında bitiyor. Yani gerçek anlamda bırakmak istemiş olmak lazım.
''Bırakmak istiyorum da azar azar bırakacağım'' diyenler kesinlikle bırakamaz.

Bir başka öneri; en iyisinden bir paket sigara al, sonra onu param parça ederek çöpe at.
Tekrar başlarsan çöpe attığın sigaraya yazık olduğunu düşüneceğinden, O da psikolojik baskı unsuru olacaktır.
İlk bir kaç hafta baş ağrısı çekebilirsin. Sonra ki haftalar da öksürmeye başlayacaksın.
Öksürdükçe ciğerlerinde ki kurumları atığına şahit olacaksın.
Çok tiryakiysen; ciğerlerin kendini temizlemesi yıllar sürecek.
Fakat günden güne kendinde ki dönüşümü, rahatlamayı hissedeceksin.
İlk altı ayı atlattıktan sonra bahtın açılmış demektir.
Zaten ondan sonra canın hiç istemeyecek.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 14:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sigarayı nasıl bırakabilirim bırakmış üyelerden tavsiyesi olan varsa alabilirim. Kilo almayı zorlaştırdığı için,maddi olarak zarar verdiği için hemde kız arkadaşımının istememesinden dolayı bırakmak istiyorum ama sabah kahvaltıdan sonra ilk sigara veya yemekten sonra içtiğimdeki verdiği haz yüzünden bırakamıyorum.

İçmeyen için ne kadar kötü kokar. İğrenç... Kız arkadaşınız sonuna kadar haklı.

Ben 22 yıl içtikten sonra bıraktım. Daha doğrusu arkadaşlarla beraber çay, alkol alırken içiyorum. Onun dışında asla içmiyorum. Keyif sigarası yani. Eskiden 2 paket içerken şimdi 7-10 günde bir paket içiyorum.

Bunu da kapalı ortamlarda altımda çalışan personele sigara içmeyi yasakladım. Ben de uyguladım. Kapının önüne çıkıp içmek gün geçtikçe sigarayı azaltmamı sağladı. Sonunda da rutin içmeyi bıraktım. Sadece sohbet ortamında içiyorum, o da ancak karşımdaki sigara içiyorsa....

Siz de sigara içmek konusunda kendinizi disipline ederseniz ve kapalı ortamlarda (zaten yasal anlamda da yasak, özel iş yerleri de dahil) içmezseniz çok ciddi bir yol alırsınız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 16:29 
Süvariler

Sigarayı hiç içmedim. Ağzıma dahi sürmedim. Tadını bilmiyorum. Lisede başlarsın, üniversitede başlarsın, askerde başlarsan, işe gir başlarsın gibi cümlelere çok maruz kaldım hiçbiri olmadı. İçki ise gayet içerim. Bira, şarap ve alkollü kokteylleri zevkle tüketirim. Eskiden çok ciddi içiciydim. Rakı, viski, tekila gibi alkol derecesi yüksek içkileri çok sık tüketirdim. Son 5 senedir daha bir sosyal içiciyim ve bira, şarap gibi alkol derecesi düşük içkileri tercih ediyorum. İçki fiyatlarının artması ve Trakyalı olmanın verdiği bağ sahibi çevre ile ev yapımı bira ve şarap terchih ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 21:14 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Gerçekten bırakmak istiyorsan, yüzde yüz, kesin karar vereceksin. İstek. Dilek. Dilersen olur. Beyinde bitiyor. Gerçekten istiyorsan, başaracaksın. İlkeli olman gerekiyor. Çevreye de aldırış etmemen gerekiyor. Yerli yerince gereksiz söz işitebilirsin. Ortam seni çekmek isteyecektir belki. Kötü, her zaman destekçi ister. Kendini o zaman daha ''doğru'' ile güçlü duyar çünkü. Süsler, püsler. Güzel gösterir.

Kendini bilmezler, örneğin dinî anlamda, sigara için mübah, mekruh gibi tanımlar getirirler. Olayın -günümüzde anlaşıldığı biçimde- dinî minî yönü yok. Gerçeklik tektir. İçiyorsun; kendini tüketiyorsun. İçiyorsun, kendini bozuyorsun. Koşmak isteyeceksin, koşamayacaksın dilediğince. Eğlenmek isteyeceksin, çevren uyumlu olmadığından akışı bozman gerekecek, ortamdan çıkacak, yaşamdan kaçıracaksın. Yaşanmışlıkların, anıların eksik kalacak, eksik olacak; böylece, yaşamın. İçeceksin, için kararacak. İçeceksin, ileride -bildiğim kadarıyla, yanılıyor olabilirim- yılda sigaradan ölen 100.000 kişiden birisi olacaksın belki de. Kanser olacaksın. Bacağını kesecekler belki. Yürüyemeyeceksin. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Belki sevdiklerin, belki de kız arkadaşın seni terk edecek. İçiyorsun, çevrendekileri, belki her zaman olmasa da, zehirliyorsun. Buna, kimsenin hakkı yok. Hakkın yok. Sokakta (bile) tek bir insanın dahi saniyelik olarak o dumanı içine çekmesine zoru yok. Buna, hakkın yok. Kimsenin, kimseyi zehirlemeye hakkı yok. Böyle bir şey yok. İçiyorsun, zehirli atıklar gibi, çevreye, geldiğin doğaya da zarar veriyorsun -öyle olduğunu düşünüyorum, damlaya damlaya göl olur-. İçiyorsun, her şeyi, yok ediyorsun.

Kim böyle bir insan olmak ister?

Kimse.

Böyle bir şeyin insanın insanlığın katında asla yeri olamaz. Olmamalı. Günümüzde insanı her türlü biçimde zehirliyorlar. Besinle, tütün mallarıyla, onunla, ya da, bununla. Boyun eğmeyin bunlara. Bunlara kul, bunlara köle, bunlara bağımlı olmayın. Bu insanları, tüm insanlığı pis, aşağılık çıkarları uğruna bağımlı edenlere, her türlü acılı, kötürüm hallere gark edenlere, anayı çocuğundan alan, çocuğundan babayı alanları, insanların üzülmesine neden olanları desteklemeyin. Onları beslemeyin. Bu kötülüklere ortak olmayın. Bir ben, demeyin. Ortak olmak ortak olmaktır. Pay, paydır. Bir duruşunuz olsun bu konuda. Bir kavganız olsun, insanlık adına. Bir ben, demeyin. İnsanlık adına her eylem, hatta düşünce, kutludur.

Bu derin inancı, gerçekliği görüp, kavrarsan, belki de en büyük destekçin, yoldaşın, bu olacaktır. Hatta, hep olacaktır. Her konuda.

Yaşın da gördüğümce daha genç. Eyleme kendine. Çok üzülebilirsin. Ahmet mehmet'e bir şey olmaz belki. Ancak sana olursa?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 23:33 
Süvariler

Herkese tek tek cevap veremiyorum. Tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Bugün 3 tane falan içtim normalde içmeyi düşünmüyordum ama refleks olarak yaktım uyanınca bir tane.

Yarından itibaren içmemeyi düşünüyorum. Yazarım gün gün artık buraya.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2017, 13:11 
Üye

1.5 yıl sigara içtim. 2 hafta önce spora başlayınca sigara ve fast food'u bıraktım. Alkol haftada yada 2 haftada bir alıyorum.

İlginç bir şekilde içtiğim dönem en ufak bağımlılık yapmadı.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 368 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 14 5 6 7 8

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: