TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Kas 2017, 03:19

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 368 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 68 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Spor ve Sağlık
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2014, 04:00 
Genel Yetkili

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Sayın groll , antreman sonrası kan şekerinin düzenlenmesi ve boşalan glikojen depolarını doldurmak için ne tüketilmeli sizce?
Ben whey+pekmez+creatin kullanıyorum.Whey yoksa süt+muz+bal içiyorum blenderda karıştırıp.Wheyi meyve suyuna karıştırıpta içebilirsin.
Alıntı:
Arkadaşlar boğazına düşkün bu kurt için iştah kesici ilaç destekleyici yan ürün normal baharat vsvsvs bir şeyler biliyormusunuz neler tavsiye edersiniz :)

Keşke öyle bir icad olsada eşşek gibi yiyip kilo almasak :D Zayıflamanın tek ilacı cardio birde boğazını tutmak gerisi fasa fiso.He aktardan alınan yeşil çay da yağ yakımı ve sağlık için faydalı ben günde 2 fincan içiyorum şekersiz uzun yıllardan beri.

-Medreseden beslenirse kültürün,bir elde tespihle takke,diğer elde ibrikle seccade.Bilimde pusulan olmadığı sürece,dolaşıp durursun gündüz gece

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2014, 04:02 
Uzaklaştırıldı

Şu protein tozları konusunda çok rahatız sanki. Biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Kar\zarar oranını iyi hesaplamak lazım.
Bütünü ile doğal beslendiğim zaman almam gereken protein miktarını alabilmem için çok fazla kalori almam gerekiyor. Yumurta, tavuk, peynir, yoğurt gibi protein oranı yüksek besinler alsam bile fazla kalori yüzünden yağlanıyorum. Ağırlığımın 1.5 katı kadar gram protein almaya çalışıyorum. Haftada 5 gün ağırlık ve kardiyo yapıyorum dolayısı ile sıkıntı yok. Önümüzdeki hafta kan değerlerime baktıracağım protein tozu veya beslenmenin yarattığı bir sıkıntı var mı diye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2014, 04:19 
Süvariler

Sn. 1nsane, protein tozlarının zararlı etkileri kısa vadede kendini göstermez. Uzun vadede karaciğer ve böbrek hasarı yapabilmektedir. Bu tozları yoğun ve uzun süreli kullanmamak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2014, 04:25 
Uzaklaştırıldı

Sn. 1nsane, protein tozlarının zararlı etkileri kısa vadede kendini göstermez. Uzun vadede karaciğer ve böbrek hasarı yapabilmektedir. Bu tozları yoğun ve uzun süreli kullanmamak lazım.
Titan_reyiz bey kan, idrar ve karaciğer fonksiyon testlerimi yaptırırım düzenli olarak. Eğer anormal bir değişim varsa kullanımı durdururum. Ama günde 25 gram civarında izole proteinin sıkıntı çıkaracağını sanmam. En azından spor yaparken sanmam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2014, 04:31 
Genel Yetkili

Protein tozlarının tek zararı içindeki koruyucu katkı maddeleridir.İnsanlar sanki sihirli birşeymiş gibi protein tozunu abartıyorlar.Bilinçsiz kullanıcılar tozsuz gelişemeyeceklerini,kullanmayanlarda protein tozu içince kasların şişeceğini sanıyorlar :lol: Halbuki tek esprisi kana hızlı karışması ve bu sayede idman sonrası yıpranan kaslara daha çabuk nüfus etmesidir.Yoksa ne sihirli bir tozdur ne de ilaçtır.İdmandan sonra alınan 1 ölçek toz ,100 gr kadarcık tavukla aynı protein değerine sahiptir.Protein tozu yerine yağsız protein denilse aslında imajı böyle olmazdı.

He herşeyin fazlası zarar olduğu gibi protein tozunuda aşırı kullanıp (günde 6-7 ölçek) yanında protein ağırlıklı beslenilirse fazla proteinden sindirim sistemini yorabilirsin ayrı bir konu.Ben idmandan hemen sonra 1 ölçek ve sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek kullanıyorum(off günlerde).H.sonları idman yapmadığım için kullanmıyorum.Protein tozu falan hikaye asıl olay beslenmede.

-Medreseden beslenirse kültürün,bir elde tespihle takke,diğer elde ibrikle seccade.Bilimde pusulan olmadığı sürece,dolaşıp durursun gündüz gece

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2014, 03:13 
Genel Yetkili

Off günlerde neden kullanıyorsunuz?Vücudu yormaz mı enerji harcanmadığı için?
Sabah kalkar kalkmaz kahvaltı etmediğim için 1 ölçek kalkınca kullanıyorum ardından 1-1,5 saat sonra kahvaltı ediyorum.Sadece h.içi off günlerimde bu şekilde ,h.sonu sporda,protein tozuda yok.

Bu arada vücudu yormaz altı üstü 130-140 kalori bişey,buzdolabını açıp 1 parça ağzına tavuk atmakla aynı şey.Sabah almamın nedeni vücudun sabah kalkar kalkmaz katabolik etkiye girmesi bunu önlemek için beslenmek gerekli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2014, 02:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Benim gibi doğal olarak metabolizması hızlı, zor kilo alan arkadaşlar:

1 - Kendinizi asla aç hissetmeyin, mesela ben günde 5 öğün yemeye çalışıyorum, protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenin, gece bedeninizde besinin bitip kas katabolizmasına geçilmesini önlemek için yatmadan önce bol protein alın.

2 - Antrenmanlarınız kısa olsun ve kardiyo yapmayın, benimki en fazla 1,5 saat sürüyor. Göğüs 4 omuz 4 sırt 4 biceps 2 triceps 2 bacak 2 trapez 1 bilek 1 ön kol 1 hareket yapıyorum. Ki hafif ağırlıklarla çalışıyorsanız 4 harekete çıkmayın. Kaslarınızı yakarsınız. (Bu tavsiyelere ihtiyacınız varsa hafif ağırlıklarla çalışıyyorsunuz demektir)

3 - Antrenmanlarda fazla ağırlıkla çalışmayın, sadece en son set kendinizi zorlayacak şekilde ağırlığı ayarlayın, son sette zorlandığınız zaman da yardım istemeyin ya da ağırlığı azaltıp devam etmeyin (ki ikisi aynı şey) kaslarınızı yakarsınız.

4 - En az 7,5 saat uyumaya çalışın, tok yatın, gecenin hormon seviyesinin yüksek olduğu saatlerde uyuyor olmaya çalışın. (02:00 - 06:00)
Burda bazı eksiklik ve yanlışlıklar var sn.Silahtar.

1-Protein ve karbonhidratın yanında sağlıklı yağlarda tüketilmeli, mesela zeytinyağı,balıkyağı,tereyağ vs.Yatmadan önce karnınız ne aç ne tok olsun.Açlık GH hormonunu tetikler ve vücut uyurken hormon salgılar.Aynı zamanda sindirim sisteminin de dinlenmeye ihtiyacı vardır.

2-Antreman sistemini gün bazında 1 büyük 1 küçük kas grubuna bölmek gerekir.Mesela göğüs-kol,bacak-arka kol gibi.Haftada 1 kas grubu yeterlidir.Gün aşırı çalışmak dinlenme açısından faydalıdır.

3-Sizin gibi ektomorf(zor kilo alan)vücut tipleri için hafif çalışmak sadece yağ yakımını hızlandırıp şekil almanızı sağlar.Sizin aksine herkesten çok ağır girmeniz gerek ki kas inşaası olsun.Piramit sistemiyle arttırarak 4 set yapmanız gerekir kilo almanız için.Ne kadar ağır girerseniz o kadar kaslarınızı yıpratırsınız(bu iyi birşeydir).Akabinde sağlam beslenerek yıpranan kaslar onarılarak büyüme sağlanır.Eğer hafif girerseniz vücut bu kadar kasla bu ağırlığı kaldırıyor diyip kas inşaa etmez.Bu iş etki-tepki meselesidir özellikle sizin gibi ekto ların ağır girip sağlam beslenmesi gerekir.Kardiyo yapmanıza gerek yok orada hemfikiriz(ekto olduğunuz için sadece ısınma yeterli)Mezo ve endolar antremandan sonra hitt cardio yapabilir.Kas yakma ise şehir efsanesinden ibarettir kaç yıllık sporcuyum bu zamana kadar ''çok ağır girdim kaslarımı yaktım''diyen birine rastlamadım.
[/spoiler]

Eklediğiniz bilgiler için teşekkürler hocam.

1.maddenin besin türleri hariç kalanına karşı çıkıyorum en azından ectomorph olan zor kilo alan arkadaşlar için, çünki bizde katabolizma da hızlı olduğundan besinin bittiği her an zarar.

Ancak şu açlık büyüme hormonunu tetikler yazmışsınız?
Anlayamadım.

Doğru ben 3. maddede fazla kiloya girmeyin derken yanlış söylemişim.
Aslında ben de sizin dediğiniz gibi piramit set uygulayarak kilo artırıyorum.

Ancak kası sadece son set sonuna kadar zorlayacak kadar ağırlık olduğunun altını çizmek istiyorum.

Ancak kas yakmaya şehir efsanesi dedirtmem hocam.
Beni çalıştıran bir eski vücutgeliştirici abi vardı, ben onunla çalışırken şu an yaptığım hareket sayısından çok daha fazla yaptım, ancak ilk anda çok şişmeme rağmen 1,5 ayda kilo artırımı bazı kaslarda az da olsa oldu, bazılarında hiç olmadı.

Ayrıca 2. maddeye ekleme değil de düzeltme yapmışsanız bir yanlış anlaşılma var hocam :D bir günde yapmıyorum o kadar hareketi :D

---------------------

Zaten asıl sıkıntı Creatin'de protein tozunda değil ki....
Böbrek düşmanı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 22:25 
Genel Yetkili

Sevgili üstadlarıma bir kaç sorum olacak:

sadece bir hafta vaktim var..

1. 1500 metre koşuyu 6:30 dk içinde koşmak istiyorum. Şu an 6:50- 7:10 gibi bir standarttayım.. Koşu futbol sahası etrafındaki pistte yapılıyor.

2. Şınav hareketi: tek seferde (2 dakikalık sürede) 45 tekrar yapmak istiyorum. Şu an 30-35 'te pilim bitiyor. Yıllardır şınav çekmedim, hamlamışım..

3. Mekik hareketi: tek seferde (2 dakikalık sürede) 55 tekrar yapmak istiyorum. Şu an en fazla 40-45 arası..

Ayrıca koşu öncesi beslenme nasıl olmalı, koşu öncesi alınması gereken besinler nelerdir? Dalak şişmesi durumu ile karşılaşmamak için ne yapmak lazım?

Saygılarımla..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2014, 22:32 
Akıncılar

Dalak şişmemesi için düzgün nefes almalısın abi.Düzgünden kastım ritimli,ama hah huh diye değil.

Kendine göre ayarla onu bir kerede çektiğin nefes yetmiyorsa iki kere kısa çek bir kere uzun ver.Nefesi burnundan al ağzından ver.Bir de yanındakiyle konuşma koşarken.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2014, 13:48 
Süvariler

Sevgili üstadlarıma bir kaç sorum olacak:

sadece bir hafta vaktim var..

1. 1500 metre koşuyu 6:30 dk içinde koşmak istiyorum. Şu an 6:50- 7:10 gibi bir standarttayım.. Koşu futbol sahası etrafındaki pistte yapılıyor.

2. Şınav hareketi: tek seferde (2 dakikalık sürede) 45 tekrar yapmak istiyorum. Şu an 30-35 'te pilim bitiyor. Yıllardır şınav çekmedim, hamlamışım..

3. Mekik hareketi: tek seferde (2 dakikalık sürede) 55 tekrar yapmak istiyorum. Şu an en fazla 40-45 arası..

Ayrıca koşu öncesi beslenme nasıl olmalı, koşu öncesi alınması gereken besinler nelerdir? Dalak şişmesi durumu ile karşılaşmamak için ne yapmak lazım?

Saygılarımla..
1-Öncelikle 3000 ve 5000 koşmaya başlayın , düşük tempoda da olsa kondüsyonunuzun artmasına ve ciğerlerinizin gelişmesine sebep olarak ilerki vadede sizi daha hızlandırıcaktır.Sonra yapılacak şey , bu uzun koşuları 2-3 hafta devam ettirdikten sonra hızı arttırıp mesafeye kısaltmaya başlarsanız çok daha verimli olacaktır.

2- Her şınav çektikten sonra , bilekleriniz ve dirsekleriniz bükülmeden , 30-60 saniye arasında sabit durmaya çalışın.
20 tekrardan 3 yada 4 set yapın bir süre , kendinizi yeterli hissettiğinizde tekrarı 30'a çıkarabilirsiniz.
30 tekrarla 3 yada 4 set yapabilecek duruma geldiğinizde , 1 yada 2 hafta içinde en geç 45 tekrarı çok rahat yapıyor olursunuz.

3- Koşularınızdan sonra mekik çekin bir süre , bu karın kaslarınızın kondüsyonunu oldukça arttıracaktır.Şınav için yazdığım sistemi aynen mekik için de kullanabilirsiniz.

(Zaman aralığınızı ve ne kadar süre içinde bu hedefe ulaşmak istediğinizi yazarsanız size çok daha uygun bir sistem geliştirmeye çalışabilirim.)

Bu arada uzmanlık alanım her ne kadar atletizm olmasa da , Mersin B.Belediyesi A gençler olmak üzere basketbol , Boks ve Akdeniz Bölge şampiyonluğu seviyesinde kadar Muay-Thai ve Kick boks yaptım ve hala da devam ediyorum.Bunlarla ilgili de bir sorunuz olursa bütün forum ahalisine yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2014, 17:10 
Süvariler

Benim boyum 1.76 . Kilom 51.
Askerilik öncesi son muayenede neredeyse askere almıyorlardı zira okulu bitirme stresi falan derken bir ara 49'u görmüştüm. Hatta acemi birliğinde bir kez daha çağırıp tartmış ve " Kendini nasıl hissediyorsun ? "diye sormuşlardı.Allahtan o ara 50 kilo idim.
Kilo almayı çok istiyorum ama yıllardır 50 ile 52 arası gidip gelirim.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2014, 17:21 
Süvariler

Protein tozları ile ilgili nacizane düşüncemi paylaşayım. Protein tozları ve amino asit tabletleri, gerçeğinin fabrikasyondan ve kimyasal işlemlerden geçirilmiş kötü kopyalarıdır. Kullancak kişinin vücut kitle endeksinden hali hazırda bulunan hastalıklarına ve olması muhtemel hastalıklarına (aile hikayeleri) dikkat etmek gereklidir. Gereğinden fazla alınması durumunda bazı rahatsızlıklara tetikleyici olacağını asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Bırakın proteini, amino asidi, vücudumuzun (yaşa göre) %60 - %70 kadarı su olmasına rağmen suyun bile fazlası tehlikelidir.

Eğer kilo artışı istiyorsanız bunları kullanmak yerine günlük olarak çok katı olana kadar kaynamamış 2-3 yumurta yemenizi tavsiye ederim. Ayrıca barbunya, mercimek gibi bitkilerde, süzme peynir ve fıstık ezmesinde de bolca bulunduğunu bilmemizde fayda var. Doğal beslenmeden taviz verirsek ileride Arnold amcamıza benzeriz ki bunu istemeyiz.

Ayrıca, steroid kullanan arkadaşlarıma da bir tavsiyem olacak.

Hemen kullanmaktan vazgeçin.

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2014, 20:51 
Süvariler

@maverick16 hocam ; Boks güzel spordur , müsabık olmak gibi bir düşünceniz de yoksa çok ta risk içerdiğini söyleyemem.Arada sparring dediğimiz , antreman maçı tarzında maçlar olur sporcuları hazırlamak için ama onda da kask ve dişliğiniz + kukriniz olur. Bence fırsatınız , zamanınız ve enerjiniz varsa kesinlikle denemelisiniz.Bırakamayacağınızdan eminim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2014, 21:40 
Genel Yetkili

(Zaman aralığınızı ve ne kadar süre içinde bu hedefe ulaşmak istediğinizi yazarsanız size çok daha uygun bir sistem geliştirmeye çalışabilirim.)
Açıklamalar için çok teşekkürler. Koşu için şu an 3bin koşulacak alanım yok, %15 meyilli yolda yokuş yukarı koşular çalışmaya başladım.

Zaman sadece 10 gün ve 10. gün söylediğim rakamlara çıkmak istiyorum..

Ayrıca beslenme olarak ne tavsiye edersiniz? Antrenman ve müsabaka günü olarak ayrı ayrı değerlendirebiliriz veya birlikte olabilir. Maksimum performans için bu sporlardan ne kadar süre önce nasıl beslenmeli?

Saygılarımla..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2014, 21:56 
Süvariler

10 gün vaktiniz varsa aslında beslenme beklenildiği kadar büyük bi etki yaratmaz lakin , protein ağırlıklı beslenmeniz ve karbonhidratı (şeker , unlu mamüller ) kesmeniz sizi yine de hafifleticektir.Sabah uyandığınızda yiyeceğiniz 2-3 yumurta (mümkün olduğunca sarısız ) , öğlen 200-250 gram protein ağırlıklı et ve tavuk eti ve 50-100 gram civarı karbonhidratlı besin(pilav , patates püresi vs )alabilirsiniz, akşam yine buna mukabil protein ağırlıklı ama karbonhidratsız bir yemek akşam rahat etmenizi sağlar.
Beslenmeniz ise antremandan yaklaşık 1.5 saat önce bitmiş olmalıdır yoksa koşu yaparken dalak şişmesi sorunu bir yana dursun , besinin ağırlığı nefes darlığına ve performansınızı yükseltmeniz beklenirken tam aksine düşmesine yol açabilir bu da bizzat yaşadığım bir durum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2014, 22:01 
Genel Yetkili

Çok teşekkür ederim, harfiyen uymaya çalışıcam.. Saygılarımla..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2014, 23:04 
Süvariler

Kolay gelsin şimdiden , 10 gün sonraki neticeyle de gururlanmak isteriz uygun görürseniz :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2014, 23:13 
Üye

Hazır bilgili üstatlar buradayken ben de 1-2 soru sorayım :)

1- Boy olarak 1,78-80 civarı ve 75 kiloyum. Kollar ve bacaklarda fazla yağ olmamasına ve hatta biraz cılız gözükmesine rağmen göbek ve bel kısmında yağ var. Sadece kilo vermek yerine bu bölgelerdeki yağları nasıl eritebilirim özel olarak ?

2-Haftada 3 gün spor salonuna gidiyorum. Spor öncesi 5 dk yürüyüp programı(Bütün kas gruplarının tek günde yapıldığı başlangıç programı) ve mekik hareketlerini yapıp tekrar 5 dk yürüyüp ardından 15 dk koşuyorum. Bu sürede her 5 dk da bir hızı arttırıyorum ve son 5 dk da limiti zorluyorum. (2 gün önce biraz fazla zorlamış olmalıyım ki kalp atış hızım bir süre inmemekte ısrar etti :roll: ) Sizce bunun yanına ekstra bir kardiyo hareketi daha yapmalı mıyım yağları eritmek için ?

Saygılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2014, 00:55 
Uzaklaştırıldı

Hazır bilgili üstatlar buradayken ben de 1-2 soru sorayım :)

1- Boy olarak 1,78-80 civarı ve 75 kiloyum. Kollar ve bacaklarda fazla yağ olmamasına ve hatta biraz cılız gözükmesine rağmen göbek ve bel kısmında yağ var. Sadece kilo vermek yerine bu bölgelerdeki yağları nasıl eritebilirim özel olarak ?

2-Haftada 3 gün spor salonuna gidiyorum. Spor öncesi 5 dk yürüyüp programı(Bütün kas gruplarının tek günde yapıldığı başlangıç programı) ve mekik hareketlerini yapıp tekrar 5 dk yürüyüp ardından 15 dk koşuyorum. Bu sürede her 5 dk da bir hızı arttırıyorum ve son 5 dk da limiti zorluyorum. (2 gün önce biraz fazla zorlamış olmalıyım ki kalp atış hızım bir süre inmemekte ısrar etti :roll: ) Sizce bunun yanına ekstra bir kardiyo hareketi daha yapmalı mıyım yağları eritmek için ?

Saygılar
Göbek yağlarını eritmenin yolu düşük/orta tempo spor ve en önemlisi aldığın kaloriden fazlasını harcamak. Vücut yağ yakımı ve yağ birikimini doğal olarak göbek ağırlıklı yapar. Gün içinde aldığın yağ miktarına dikkat etmen lazım. Beslenme çok önemli. Gerektiği kadar ve kaliteli beslenmen lazım.

Amaç sadece yağ yakmak ise nabız/yaş çizelgeleri var. %60 civarlarında ideal yağ yakımı gerçekleşiyor. %80 ve üstünde yağ yakımını azaltıyorsun çünkü yağ yakımının vereceği enerji vücuda yetmiyor. Koşu bantlarının çoğunda nabzını sabitleyebiliyorsun. 5-6 kilometre/saat gibi bir hızda sabit tempo yürüyorsun. Koşu bandı nabzına göre eğimi ayarlıyor.

Forma girdikçe nabzın daha hızlı düşecek. %85 nabız limitini hiç bir şekilde geçmemeni tavsiye ederim şu aşamada.

İyi çalışmalar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2014, 23:18 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2014, 19:27 
Süvariler

Merhaba arkadaşlar koşu bandı almak istiyorum. 1000-1500 tl ye kadar çıkabilirim. Önerebileceğiniz bir marka model varmı. Daha önce kullanıpta yaşadığınız sıkıntılar nelerdir. Voit veya dynamic düşünüyorum ne dersiniz. Evim de müsait terasa koyacağım komşular da rahatsız olmaz. Şimdiden teşekkürler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2014, 13:58 
Süvariler

Koşu bandında eğer alırsanız en dikkat etmeniz gereken şey yağlamasıdır.Her koşudan önce bandın altını kendi özel yağıyla yağlayıp , biraz ısıtıp sonra koşmanız çok iyi olucaktır çünkü ben 1 yıl boyunca yağlamayınca , aletin bandının altındaki platform ısınmanın ve sürtünmenin etkisiyle ortasından çatlamaya başlamıştı.En azından yağlamayı haftada 2 gün yapmayı ihmal etmeyin.
Bu arada ben Dunlop kullanıyorum , bir kere beyin arızası verdi ama servis gelip hallettiğinden beri herhangi bir sorun yaşamadım , şimdilik memnunum.Forum Mersin AVM ' deki Finspor mağazasından almıştım , servisinden gayet memnun kaldım.Sanırım Türkiyenin her büyük AVM' sinde mağazaları var ama pek ucuz olduğunu söyleyemem , indirimleri takip ederseniz yakalayabilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2014, 20:19 
Uzaklaştırıldı

Apartman dairesinde koşu bandı çok ayıp bir şeydir

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2014, 20:56 
Genel Yetkili

Alıntı:
Apartman dairesinde koşu bandı çok ayıp bir şeydir
Koşubandını koşu parkurunda kullanacak değiliz heralde !
Sn. burakZ haklı, koşu bandı komşulara çok rahatsızlık verir. Yürüyüş modunda sorun olmaz ama koşu modunda kanlı bıçaklı olursunuz.

Koşu bandı evde o kadar keyifli olmuyor bence spor salonu ortamı daha keyifli.. İnsan toplum içinde kendi daha sorumlu hissediyor ve o vazgeçme duygusu yerini bitirme hırsına itiyor. 1500 TL ile bütçeye en az 2 yıllık full salon üyeliği yaptırılabilir. Tabi kendi düşüncem..
Daha sonra koşu bandından sıkılıp yarı fiyatına sahibinden com gibi sitelere satmaya çalışmak var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2014, 21:01 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

1500 TL ile bütçeye en az 2 yıllık full salon üyeliği yaptırılabilir.
Şuna katılmadan edemedim. Sadece koşu bandının yeterli olmasına ise imkan yok. 1 yıllık bir spor salonu üyeliği ile hem adam gibi bir diyete kavuşursunuz, hem sağlıklı şekilde kilo verirsiniz hem de biraz kas kazanmanın her erkeğe yararı vardır :D

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2014, 22:02 
Genel Yetkili

Genelleme yapmadan konuşmak gerekiyor.Apartman dairesinde koşubandı ayıptır şeklinde genelleme yaptığınız vakit,sağlık sorunları olduğu için dışarı çıkamayan fakat fizik tedavi yapmak zorunda olanları da işin içine katmış oluyorsunuz.

Prensip olarak işi işyerinde,sporu spor salonunda... yapmak gerekiyor.Bana göre de evde evcil hayvan beslemek ayıptır ona bakarsanız.
Engelli kişiler istisnadır. Onları tabiki vicdan sahibi herkes anlayışla karşılar. Sözümüz engelsiz kişiler içindir. Ben şahsen tepemde yarım saat birisin lop lop koşmasına sinir olurum. Bütün ses direnci alt kata etki eder. En sevilmeyen komşu tipidir. Kat mülkiyeti kanunu madde 18 bu konuyla alakalı.. Belli desibele kadar komşuya rahatsızlık vermemek gerekir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2014, 22:06 
Uzaklaştırıldı

Bizim binalar ses izolasyonu hiç olmayan binalar. Günde bir saat hem makine hem güm güm güm koşu sesi çok korkunç bir şey alttaki içinde koşan içinde.
Ben doğrusu öyle spor yapamam komşumun benden rahatsız olduğunu bile bile. İçin daralır kimyam bozulur bir dakika bile dolmadan. Komşu sıkar dişini katlanır nasılsa bir gün zayıflayacak bu adam hep şişman kalacak değilya der ama sen nasıl katlanacaksın o etrafa rahatsızlık veren adam baskısına. İç huzur bozularak spor sanat hobi gibi işler yapılamaz.
Birde bu makinaların hepsi çok gürültülü. Onların gürültüsünü mağazada yada spor salonunda anlayamayız. Eve gelip fişe takınca traktör gibi gelir sesi.
Ama koşmak değilde yürümek içinse düşünülebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2014, 22:30 
Süvariler

Sayın breale faydalı bilgileri için teşekkürler. Spor salonuna gidemiyorum vardiyalı çalışıyorum , çalışma saatlerim belli değil. Mesala yaklaşık bir aydır sabah 06:10 evden çıkıyorum, akşam 20:50 de evde oluyorum. Gece vardiyasın da dünya ile bağlantımın koptuğu oluyor. Gürültü için uyarılarınıza da çok teşekkür ederim. Evim çatı dubleksi koşu bandı terasta olacak. Alt katta kendi salonum var. Yanlar da da diğer apartmanların çatısı. Rahatsız olsa olsa martılar olur :D . Eğer komşumun rahatsız olacağı ihtimal dahilinde olsa almayı aklımdan geçirmem. İlk mesajımda da bandı terasa koyacağımı belirtmiştim ama her halde açıklayacı olmamış.Uyarıları ve önerileri için tekrar bütün arkadaşlara teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2014, 00:02 
Uzaklaştırıldı

dubleks ev çatı katı teras martılar spor ...
Denizide görüyordur kesin martı olduğuna göre
İşte vardiyalı olmasaymış her şey tam iyi olacakmış

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2014, 22:26 
Süvariler

Yok be ustam nereden deniz görecek :D . Alaybey tersanesi vinçlerinin tepesini görüyor. Sizin dediğiniz ev yalıda. Deniz gören evi alacak param olsa vardiyalı çalışırmıyım? Ama buna çok şükür. Rabbim size daha iyilerini versin.
İşin aslı na dönelim yaş 40 oldu. Biraz kilo vermek istiyorum hepsi bu. Yememe dikkat etmeye başladım 5-6 kg. verdim.Boşta kaldığımda biraz yürüsem bana yeter.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 May 2014, 01:31 
Üye

Sigarayı bırakmaya çalışıyorum ama sigara olmasa bu sefer kahveye yükleniyorum 7-9 bardak arası kahve içiyorum. Nikotin bantları yada nikotin sakızı işe yarar mı ? Nasıl bırakacam bu mereti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 02:00 
Akıncılar

Kol, göğüs, omuz ve karın kası gelişimi için bu kas gruplarına yönelik evde (ekipman olarak yalnızca dumbell'la) yapabileceğim antremanlar var mı ? Amacım strength değil, mass.

Bacaklar için çalışmayı düşünmüyorum, zaten günde yaklaşık 10km. bisiklet sürüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 04:04 
Uzaklaştırıldı

Sayın breale faydalı bilgileri için teşekkürler. Spor salonuna gidemiyorum vardiyalı çalışıyorum , çalışma saatlerim belli değil. Mesala yaklaşık bir aydır sabah 06:10 evden çıkıyorum, akşam 20:50 de evde oluyorum. Gece vardiyasın da dünya ile bağlantımın koptuğu oluyor. Gürültü için uyarılarınıza da çok teşekkür ederim. Evim çatı dubleksi koşu bandı terasta olacak. Alt katta kendi salonum var. Yanlar da da diğer apartmanların çatısı. Rahatsız olsa olsa martılar olur :D . Eğer komşumun rahatsız olacağı ihtimal dahilinde olsa almayı aklımdan geçirmem. İlk mesajımda da bandı terasa koyacağımı belirtmiştim ama her halde açıklayacı olmamış.Uyarıları ve önerileri için tekrar bütün arkadaşlara teşekkürler.
Ben formülü biliyorum kilo vermek için
Geçen yaz 97 oldum hayatımın zirve kilosu nasıl çıkmışım anlamadım 92 filan sanıyordum
Sonra perhize başladım sabah başladım saat 10 da bir tıra kafa kafaya toslamış gibi oldum bıraktım perhizi
bir iki başarısız denemeden sonra bir öneriyi ciddiye aldım işe yaradı
şimdi 82 kiloyum geçen yadan beri çok zaman gibi ama olsun yavaş olsun benim olsun
Olay şu en kolay kilo verme işi budur bence.
Kendi icadım değil ama bende biraz derledim topladım biraz özgünde sayılır
BBC nin belgeselinde digitürk de bir şey izledim. İnsülün direnci ni anlatıyordu. İnsülin ile glikoz arasındaki hassas dengenin zamanla kilo aldıkça nasıl bozulduğunu bedenin glikoz müptelası haline geldiğini ve gereksiz yere yanlış sinyal üretilerek yemek yemeye glikoz üretmeye zorlandığını anlatıyordu
Gençken insülün glikoz dengesi iki parmak aşağı yukarı oynayarak dengeleniyor ise şişmanlarınki iki karış aşağı yukarı oynayarak dengeleniyor. bu yüzden çok acıkıyor ama gereğinden fazla yeyince depolanıyor. Sensör arızası yani sana yanlış açlık sinyali gönderiyor insülün bozuklluğu.
İşte iin sırrı bu bozukluğu zarifçe üzerine giderek düzeltmek. Alkolü bırakır gibi sigarayı bırakır gibi dikkatli bilinçli bir müdehale gerek bu perhiz işi için.
Biraz karbonhidratı kontrol edeceksin azaltacaksın ama zayıflama telaşı yaşayarak değil. Acık biraz diren birazcık daha direnebilirsen dien sonra biraz ye doy sonra acıkana kadar diren üzerine bir kaçsaat daha diren sonra ye. Yani biraz için acıksın öyle canını acıtma ama gün içinde hafif hafif acık ye acık ye. Böyle böyle iki hafta sonra o lanet insülün e bir disiplin geliyor hissediyorsun perhize başlamaya hazır olduğunu artık. Çünkü eskisi gibi deli vahşi açlık hissetmemeye akşam 7 de yerim ne yiyecem demeye başlayabiliyorsun. Bir ay sonra ise tam kıvama geliyor. Varsın kilo vermes sorun değil bu sabır işi önce biyokimya bir rayına otursun kilo vermek kolay ondan sonra.
Bu biyo kimya düzelince artık perhiz diye bir sorun olmuyor. Perhiz nasıl oalcak onuda söyleyim. Çok basit çok kolay. türkleri ne şişmanlatır her kez biliyor ekmek. Bir ekmek te 1000 kalori var günde 3000 kalori hakkın var. Şaşırıp iki ekmek yesen geriye 2 öğün ve bir kahvaltı için 1000 kalori kalıyor ve buda olanaksız bir şey. bir tas kebabında 500 kolori var bir ekmekte 1000 kalori. Her öğün 1000 kalori alırsın bir fabrika tabildotu 1000 kaloridir. Bir pilav 350 kalori bir tas kebaı 450- 500 kalori en fazla. Ama bir ekmek 1000 kalori. Çorbaydı ana yemeğin suyuydu dedimmi bir erkek için bir öğünde bir ekmek nedirki hop dedimmi yutat başka yokmu der erkek adam bir ekmeği. Yani yemek yiyerek şişmanlamak o kadar zor işki ekmek olmadan. Pilavla şişmanla mesela göreyim. Günde 10 porsiyon pilav yersen ancak şişmanlayabilirsin. Tas kebabı ile şişmanlamak için günde 8 porsiyon tas kebabı yemek gerek. Her şeyi bozan Türk mutfağında tek suçlu ekmek tir ben bunu çok iyi biliyorum artık
Ben 97 den 82 ye indim ve tek perhizim ekmeği haftada 2 tane ile sınırlandırmak. Onun dışında ister kebap ye ister gözleme ister börek ister kek yinede zayıflamak kaçınılmaz. Bunu deneyin ekmeği günde çeyrek ekmeği geçmeyecek kadar azaltın kalan her şey serbest olsun. Tabi serbest ide kötü niyetli kullanmamak lazım. birazda kıs canım yani o kadarda serbest olmasın. Ama onu yemem çayı şekersiz içicem yağ sürmüycem tatlı yok kek yok börek yok yemekte yağ yok böyle saçma şeylere bence bir genç erkeğin hiç ihtiyac yok. ekmeği kes kalan her şeyi yemeye devam et ama bir ölçü kadar azalt canını sıkmayacak kadar yani. Hayatı hiç ama hiç zevksiz kılmamak gerek perhizde çünkü bu uzun iş. Birde kesinlikle spor u perhize eklememek gerek. spor çok zor iş ve perhizi spor ile özdeş kıldımmı perhizden önce spor u bırakıp bu savaşı kaybediyoruz. Spor neymiş zaten sakatlıktan başka bir şey değil. Ben gençliğimde lisanslı milli takım adayı olmuş sporcuyum ama yemin ediyorum boynumu belimi eklemlerimi kireçlenmesin esnek kalsın diye şu askerdeki yaptığımız sabahları manita sporu hareketlerinden başka spor yapmıyorum. Spor kadar zararlı bir şey yok insana. Yüzersin yazın oldu bitti. Body hele koşu tam bir felaket spor insan için. yürürsün yüzersin boynunu belini çevirirsin bu kadardır spor.
Önerilerim bunlar. Ama bir sene sürüyor. Olsun kaçla göz arası geçiyor perhiz yaptığını bile fark etmiyorsun. İşin güzel yanı hayatından ekmeği azaltınca o kadar çok güzel yemek yeme hakkın ve arzun oluyorki yemek asıl ekmek olmayınca keyif oluyor. Biz ekmekle karnımızı şişirmekten yemeğin lezzetini unuttuk. Ben bu gün gözlemeyi yaptım yedim ohhh hem zayıflıyorum hem gözleme yiyorum. Hemde ne gözleme yağlı kıymalı peynirli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 10:02 
Genel Yetkili

Ekmeği zart diye kesmeyin, b12 vitamini gündelik yediklerimiz içinde en çok ekmekte var ( beyaz ekmekte).

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 10:58 
Uzaklaştırıldı

Ekmeği tanımak gerek. Kalori listelerini internetten incelesin perhiz yapan. Ekmek korkunç bir etken şişmanlıkta. Çok yiyebiliyorsun hiç bıkmıyorsun en ucuz kalori hemde açık ara en ucuz kalori hemde hep elinin altında bir ömür. Kendinden bıktırmayan tek yiyecek ekmektir. İnsanlar sudan bile bıkıyor ama ekmekten hiç bıkmıyorlar. Her öğün bir ömür ekmek hemde bir ekmek filan yiyebilir insanlar.

Bir fabrika tabildotunda 1000 kalori vardır. Öğlen gider 1000 kalori alırsın 4 çeşit yemek ile. Eve gidersin yengede aynısından yapar oda 1000 kaloridir. Sabahta 500 kalori alsan toplam 2500 kalori eder. Hala 500 hatta ağır işçi isen 1000 kalori alma hakkın vardır. Ne güzel yani 3 tane dolu dolu öğününü yiyorsun hala zayıflıyorsun. Ama ekmek işin içine girince hesabı siz yapın. bu rakamlara bir tam ekmek 1000 kaloridir diyerek hesap yapın. 1000 kalori açığı nasıl kolayca geçiyorsunuz görürsünüz. Kahvaltıda yarım ekmek yseseniz 1000 kalorinin yarısı kafadan gider. Öğlende de çorba ile bile erkekler yarım ekmeği götürür hoppp bitti günlük açığın artık her fazla şey sana kilo aldıracak demektir.
Öyle bir besinki tek bir ekmek 4 çeşitten oluşan dolu dolu öğle yemeği kadar kalorisi var
Günde 3 tane öğle yemeği yeme hakkınız var bu yüzden ekmeksiz şişmanlamak çok zordur. İnsnalar bu yüzden ekmek yerler yani zayıflamamak sağlıklı kalmak için aslında. O kadar zorki zayıflamamak ekmeksiz mecburen ekmek ile takviye ediyoruz çünkü yemek yetmiyor kalorisi yetmiyor bizi hayatta tutmaya. Davul gibi gezeriz yemekle tok kalmaya çalışırsak. Ekmek ise kalori hapı gibi bizim imdadımıza yetişiyor. Allahın mucizesi ekmek. 1 tl ye 1000 kalori yani bir öğlen yemeği kadar kalori alabiliyorsun. ekmeksiz bu uygarlığı koruyamayız yani. Ama biz ipin ucunu kaçırdık bu napalm gücündeki besinin gücünü tam fark edemedik çok aşırıya gittik. ekmeği bir lokma fazla yerseniz şişko olursunuz o kadar güçlüki bu besin.
Yani demek isteğimi on atom bombası gücündeki bu besini iyi tanımak kaç kaloridir bilmek yediğin şeylerle mukayese edebilecek kadar kalori listelerini öğrenmek gerek. Günde kaç kalori yakıyoruz pilavda makarnada kaç kalori var çorbada kaç kalori var ekmekte kaç kalori var bunu bir saatinizi diyet sitelerine ayırıp iyi özümsemek gerek. Bir ekmekte ki kalori 1 çorba + bir pilav + bir tas kebabı + bir kemalpaşa kadar kalori vardır. Bir eline kaşık bir aline somunu alıp suyuna banıp yemek yerseniz şişmanlamak kaçınılmazdır.
Ama hayattanda silmeyeceksin günde iki kere çeyrek ekmek ye mesela.

Ben 97 den 82 ye indim sıfır diyet ile bu yolu kullanarak o kadar söyleyim. Hiç perhiz yapmadım desem yeridir neredeyse. ekmekte dahil her şeyi yiyorum ama ayarında. Hiç perhiz yapmıyorum hala ayda 1 kilo kadar veriyorum.
ama kolay olur sanmayın. vücut ekmekten sigaraya müptelalığı gibi müptelalık geliştirmiş seni onu yemeye zorluyor. ekmeği azaltmak alkolü bırakmak gibi bir mücadeledir. Ben şimdi bunu başardım savaşı kazandım hiç yemesem bile oluyor ama keyif için çeyrek ekmek ekliyorum en azından kahvaltıya. Ama neler yaşadım hatırladıkça inananamıyorum. Kızartarak yedim dilimledim sakladım buzluğa attım çıkatıp çözdüm yedim başardım başaramadım sonra bir kaç ayda ancak disipline girdi bu ekmek müptelalığı. Yani öyle ekmeği azaltıcam demeklede olmuyor mangal gibi yürek lazım ekmeği azaltmaya onuda söyleyim yani.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2014, 21:51 
Süvariler

Kol, göğüs, omuz ve karın kası gelişimi için bu kas gruplarına yönelik evde (ekipman olarak yalnızca dumbell'la) yapabileceğim antremanlar var mı ? Amacım strength değil, mass.

Bacaklar için çalışmayı düşünmüyorum, zaten günde yaklaşık 10km. bisiklet sürüyorum.

Pazu/Biceps ; http://exrx.net/WeightExercises/Biceps/DBCurl.html

Bicepsin yardımcı kasları için bu vereceğim iki hareket ;

http://exrx.net/WeightExercises/Brachia ... nCurl.html

http://exrx.net/WeightExercises/Brachio ... rCurl.html

Arka kol/Triceps ; http://exrx.net/WeightExercises/Triceps ... riExt.html

ile

Dumbbell french triceps sitede göremedim.Arama motorundan rahatça bulabilirsin.

Omuz için ;

Ön omuz ; http://exrx.net/WeightExercises/Deltoid ... Press.html

Omuzun görünüş açısından önemli yeri yan omuz ; http://exrx.net/WeightExercises/Deltoid ... Raise.html

Arka omuz ; http://exrx.net/WeightExercises/Deltoid ... Raise.html

Göğüs ; http://exrx.net/WeightExercises/Pectora ... Press.html

ile

http://exrx.net/WeightExercises/Pectora ... DBFly.html

Göğüste ki hareketler için yerden biraz yükseklikte düz bir yer lazım.Bunun için kitaplarını dizebilirsin,kitapların üzerine uzanırsın.Hareketlerin vurduğu bölgeler sitede yanda gösteriyor.Hareketlerin nizami yapılışını youtubeden bulabilirsin.Scott Herman isimli biri var hareketi yaz sonuna bu arkadaşın ismini ekle çıkar o.

Kaslar yorulunca değil zorlanınca büyür.Bu yüzden bisiklet ile kütle çok zor.Bacakta çalışmanı tavsiye ederim.2-3 ay sonra kaslar hareketlere adapte olur ve tepki vermemeye başlar.Bunuda belirteyim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 19:19 
Süvariler

Arkadaslar 4 yil profesyonel kick boks yaptim.Ayrica 5 yildir vucut gelistirme sporu ile ilgileniyorum.Herangi bir sorusu olan rahatlikla sorabilir.Ama ben genel merak edilen konulari yaziyim, ekstra merak ettiginiz birsey olur ise rahatlila sorabilirsiniz.

Simdi söyle basliyim, spor bir ücgendir, tam bir ücgendir.Bu ücgenin kollari sunlardan olusur.Antreman, beslenme, uyuma.Bunlardan birtanesini dogru yapmazsaniz, gelisemezsiniz.Neden mi? Antremanlar da kas gruplarini calistirir, kaslari yirtariz, onuda söyle aciklamak istiyorum.Temamiz biceps kaslari olsun vucutdaki en kücük kaslardan biridir.Calisirken son setlerfe zorlaniriz, yanma hissederiz iste bu yanma kaslarin yirtildgini belirtir.Kaslar yirtilarak büyür, nasil mi? Antremanlarda yukarda bahsettigim gibi kaslari yirttiginizda onarim süresi baslar binlarida proteinlerle onaririsiniz.Proteinler kaslari besler ve bir sonraki antraman icin hatir hale gelmesini saglar.Kasi her yirttiginizda bir oncekine göre daha cok büyür(uyuma evresi bittikten sonra).Ve beslenme bu bahsettigimiz kas onarimi icin protein ihtiyacimiz olur, bu ihtiyacimizida beslenerek elde edebiliriz.Habgi besinlerde bulunur bu konuya girmek istemiyorum, belki baska birzaman onuda tartisiriz.Günde kilonuzun iki kati protein almaniz gerekir, mesela 70 kg bir insan 140 grama yalin protein almak zorundadir.

Kisaca gecmek istiyorum.Son evre uyku, dinlenme.Insanalr uyurken büyür, hormanlar uyurken salgilanir.Ve uzmanlar gece yatarlen zifiri karanlikta uyumayi tavsiye ederler cünkü vücut isik aldiginda salgilamayi durdurur.Spor yapan bir knsan en az 8 veya 9 saaat arasinda uyumasi lazimdir.Uyumak bir sporcu icin cok ama cok onemlidir.Uyumayan kaslari dinlendiremez ve onaranaz, süreyi uzatir.Kaslarin onarim icin 48 saat ile 72 saat süre gerekebilir.

Son olarak supplementler.Ben 9 yildir kullaniyorum, protein tozlarini bunlarin hocbir ilaclik alakasi yoktur.Cok basit bir sekilde recetesuz alabilirsiniz.Ki avrupada yasiyorum burada gelisim bozuklulugu yasayan cocukalra dahi veriyorlar.Protein tozlarinin cesitleri vardir, bunlarida merak eden arkadaslar olur ise anlatirim.
Herkeze iyi calismalar, kolay gelsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 19:31 
Süvariler

Supplementleride aciklamak istiyorum.Malesef Turkiye'de bilgili insan yasisi cok az supplementler hakkinda.
Yukaridaki iletimde bahsettigim gibi, ben uzun yillardir kullaniyorum, protein tozunu herangi bir yan etkisi yoktur.Bir cok protein tozu vardir bunlarinda farklilari vardir.Mesela Whey protein bu kana 4 6 saat yada daha uzun surede karisandir.Iso whey benim kullandigim budur, isolar son 2 yildir cok kullaniliyor sebebi kana cok kisa sürede karismasidir.Antremandan sonra kaslar hemen onarim evresine girer ve bunuda protein ile karsilarsiniz.Normal bir insan gün icinde alacagi proteini normal beslenme ile karsilamiyor ise devrrye supplementler giriyor.Adi uzerinde supplement yani ingilizcesi, destek,yardim vb.

Ücüncü cesit ise, casein protein.Bu kana cok gec karisan benimde yatmadan önce aldigim ek besindir.Caseinler yogurt, süt vb. ürünlerden esinlenmis bir destektir.Casein proteinler gece alinir, cünkü bir sporcu en az 8 saat uyuyorsa kalktiginda hemen ymeek yemiyorsa, ise gidicek ordada sabah molasina kadar iki saat bekleyecek, oldu on saat.Bukadar ac kalmak bir sporcu icin felakettir.Iste bu casein proteinler siz uyurken sizi besler, gereken proteini buradan karsilayabilirsiniz.Dogal casein olarak gece yatmadan lor peyniri, yogurt, yagsiz süt icebilirsiniz.Bunlar kana gec karisir ve sizi uyurken besler.Yatmadan önce hafif yagsiz beslenin ku ic organlarinizda dinlensin ve kilo almayasaniz.

Bir sonraki iletimde stereoidleri anlatacagim, merak ettiginiz herangi bir konu var ise, cekinmeden sorabilisiniz
Bil mukabel saygilar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 19:51 
Süvariler

Ve steroidler.Bunlar korkmaniz, uzak durmamiz gereken doping ürünleridir.Bunlar bircok ülkede yasaklanip el altindan kolayca satilan ürünlerdir, özellikle Amerika cevrelerinde.Steroidler nedir ne ise yarar?

Steroidler yukaridaki iletimde belirttigim gibi kaslarin onarim süresini kisaltir.Mesela dogal yolda calisan bir insanin kas onarimi 48 saat 72 saat arasi sürebilir.Bu genetigede baglidir.Fakat steroid alan bir insan bu sureyi 8 saate kadar düsürebiliyor, bu bilim adamlari tarafindan kanitlanmis birseydir.Mesela ben antreman yapiyorum, dogal yollardan, benim kas onarim sürem en az 1.5 gün ise ortalama.Benim bir sonraki antreman ickn en az bir gjn beklemem getekiyor.Ancak steroid alan arkadaslar bu süreyi 8 saate yada 1 güne düsürdükleri icin sizden haftada 2 3 antreman daha fazla yapabiliyorlar.Buda onlari daha fazla gelistiren etkenlerden birisidir.Ikinci yarari ise testesteron.Normal bir insanin salgiladigi testesteronun mislice fazlasini steroidlerden alirlar.Zaten uluslararasi sporlardada doping testini testesterondan anlarlar, ölcüye bakarlar fazla ise direk men olur.

Steroidler kas gelisiminde süreyi cok kisaltir, bu yüzden hizli gelisim olur.Ancak bilinmesi gereken birsey var, ozellikle Turkiye'de saniliyor ki steroid aliyorsun evde yatiyorsun, ve kaslar kendiliginden büyüyor böyle birsey yok.Steroid alanlar bizden daha cok antreman yapiyor daha cok calisiyor.Bunlar zaten egolu ve egosunu tatmin etmek isteyen insan tipleridir.Ve steroidin yan etkileri...

Kisirlik, testislerin kücülmesi(yumurtalar), kan isemek, böbreklerin organlarin islemez hale gelmesi, kalp büyümesi, ve en onemlisi dogal testesteron üretiminin tamamen bitmesi, ileride hücre, organ nakli ihtiyaci bunlar en korkunc olanidir.Ve her sporcu mutlaka duymustur, bize bu sporu sevdiren sayin Arnold Schwarzenegger'in steroidler yüzünden ölü insandan hücre nakli yaptirdigi efsaneleri hikayeleri vardir.Steroid kullanan bir insanda agresiflik, sac dökülmesi, cinayete kadar gidecek yan etkiler vardir.Bunlarin örnegi oldu, hayrani oldguum bir güresci steroid kullanimini biraktiktan sonra depresyona girip ailesine öldürmüstpr.Chris benoit kenfisi bir amerikan gürescisidir, sayisizca basarilari vardir.Ve suan ölüdür.

National geographic belgeselinde bir sporcuya soruyorlar, olimpiyat sampiyonu olan bir hoca kendisi.Steroid kullandiniz mi? Cevap "Evet".Nedenini sorduklarin da anlattigi suydu, bir restauranta girdiginizde bütün insanlarin dönüp size bakmasi, plajlarda kizlarin sizle fotograf cektirip size dokunmak istemeleri diye bahsediyor.Daha bir cok sebep anlatiyor, bunlar aklimda kalanlar, ve bu hoca ileri yaslarda kalp ve organ yetmezligi yüzünden ölümden dönüyor, ve steroid kullanmayin diyor, eger bu isten para kazanmiyor iseniz.Ve soruyorlar tekrar genc olsaniz steroid kullanirmiydiniz? "Eee sanirim evet, o ihtisami insanlarin size bakmasi vs vs. bunlar guzel seyler, sanirim bunlar icin evet kullanirdim diyor.

Ve steroidi kimler nasil kullanmali? Yeni baslayan birisinin steroid kullanmasi felakettir.Steroid kullanmak icin en az iki yillik spor gecmisinizin olmasi gerekir, yani genetiginizin gidebildii yere kadar gitmelisiniz, sonra mutasyona ugramak, yani genetiginizin üstüne atlanak icin steroid alinir, fazla uzatmak istemiyorum, sorular gelir ise daha ayrintili cevaplamaya calisirim.
Son olarak steroidin faydalari:

https://m.youtube.com/watch?v=my6IroYcyEI

Ve sonrasi:
http://shechive.files.wordpress.com/201 ... =500&h=374

http://ferlife.com/arnold2.jpg

Edit: Telefondan yaziyorum, harf ve imla hatalari olabilir, özür dilerim.
Saygilar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 21:01 
Süvariler

Suplementler zararsızdir demek çok cesurca. Yani bu meretlerin uzun vadeli etkilerini etraflica bilmiyor tıp bilimi. Ancak yıllardir zararsiz diye insanlara kullandirilan BCAA larin ALS hastaligina yakalanma riskini arttirdigina dair şüpheler bulunmakta bugün. Böbrek hasarı ile kliniğe başvuran bazi hastalarin kreatin kullanimini biraktigi zaman duzeldigine dair vaka sunumlari mevcut. Whey proteinler üzerinde de bazı şüpheler bulunmakta. Uzun vadeli kullaniminda böbrek ve karaciğer hasarina yol actigini düşünmekte pek çok doktor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 21:50 
Süvariler

Vücudu sarkık bir şekilde dolaşan Arnold 65 yaşında.Bırakında olsun öyle.Zaten son dönemde antremanlara başladı ve vücudu toparladı.Kim sporu bırakır ve diyete girmezse hemen hemen sonucu o fotoğraftaki gibi olur.Son hali efsanenin ;

http://www.youtube.com/watch?v=J-FDjQDJDUk

http://www.youtube.com/watch?v=uvToumCtf0M

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 22:01 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:

Pazu/Biceps ; http://exrx.net/WeightExercises/Biceps/DBCurl.html

Bicepsin yardımcı kasları için bu vereceğim iki hareket ;

http://exrx.net/WeightExercises/Brachia ... nCurl.html

http://exrx.net/WeightExercises/Brachio ... rCurl.html

Arka kol/Triceps ; http://exrx.net/WeightExercises/Triceps ... riExt.html

ile

Dumbbell french triceps sitede göremedim.Arama motorundan rahatça bulabilirsin.

Omuz için ;

Ön omuz ; http://exrx.net/WeightExercises/Deltoid ... Press.html

Omuzun görünüş açısından önemli yeri yan omuz ; http://exrx.net/WeightExercises/Deltoid ... Raise.html

Arka omuz ; http://exrx.net/WeightExercises/Deltoid ... Raise.html

Göğüs ; http://exrx.net/WeightExercises/Pectora ... Press.html

ile

http://exrx.net/WeightExercises/Pectora ... DBFly.html

Göğüste ki hareketler için yerden biraz yükseklikte düz bir yer lazım.Bunun için kitaplarını dizebilirsin,kitapların üzerine uzanırsın.Hareketlerin vurduğu bölgeler sitede yanda gösteriyor.Hareketlerin nizami yapılışını youtubeden bulabilirsin.Scott Herman isimli biri var hareketi yaz sonuna bu arkadaşın ismini ekle çıkar o.

Kaslar yorulunca değil zorlanınca büyür.Bu yüzden bisiklet ile kütle çok zor.Bacakta çalışmanı tavsiye ederim.2-3 ay sonra kaslar hareketlere adapte olur ve tepki vermemeye başlar.Bunuda belirteyim.
[/spoiler]

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Birkaç sorum var;

1. Set&Rep. sayıları ne olmalı mass öncelikli çalışmak için ?
2.Bu iki hareketin aynı olduğu izlenimi uyandı, hepsini yapayım mı sizce ?

-http://exrx.net/WeightExercises/Brachio ... rCurl.html
-http://exrx.net/WeightExercises/Biceps/DBCurl.html

3. Dumbell ağırlığını nasıl seçmeliyim ?
4. Göğüsle ilgili bu iki hareket de aynı gözüktü, bunların da hepsini yapayım mı ? :)
-http://exrx.net/WeightExercises/Pectora ... Press.html
-http://exrx.net/WeightExercises/Pectora ... Press.html

5. Son sorum da karındaki kaslar için ne yapabilirim, birtek o eksik kalmış ?

Tekrar teşekkür ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 22:06 
Akıncılar

Hemen aklıma gelen diğer soruları da sorayım;

1. Fitness çalışırken haftanın kaç günü çalışmak gerekir ?
2. Bu çalışmada gereken günlük protein ihtiyacı nedir ? (Ağırlığımız x1.5-2.0 gram şeklinde)
3. Fitness çalışma esnasında diğer sportif aktivitelerimiz kas gelişimini etkiler mi ? (Hergün yüzmek gibi)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 22:38 
Süvariler

Suplementler zararsızdir demek çok cesurca. Yani bu meretlerin uzun vadeli etkilerini etraflica bilmiyor tıp bilimi. Ancak yıllardir zararsiz diye insanlara kullandirilan BCAA larin ALS hastaligina yakalanma riskini arttirdigina dair şüpheler bulunmakta bugün. Böbrek hasarı ile kliniğe başvuran bazi hastalarin kreatin kullanimini biraktigi zaman duzeldigine dair vaka sunumlari mevcut. Whey proteinler üzerinde de bazı şüpheler bulunmakta. Uzun vadeli kullaniminda böbrek ve karaciğer hasarina yol actigini düşünmekte pek çok doktor.
Üstad ben cocuklugumdan beri spor yapiyorum hayatim boyunca supplement kullandim.Zarari yok, yan etkileri olabilir.Mesela weider kullandim ben sivilce yapti bende, cildim zaten yagli Weider' de de seker cok oldugu icin sivilce yapti bende.Ama memnun olanlarda var.Yukaridaki iletimde belirttigim gibi supplementler ilac degildir.Ingilizcesi olanlar bilir, destek demektir(supplement).Ayrica sizin bahsettiginiz seyleri steroid baslgiinda acikladim.

Tabi kimse yuzde yuz hicbirsey garanti veremez, her insanln genetigi farklidir, ama supplementlere zararli diyenler, evlerinde ictikleri asitli iceceklere bir baksinlar besin oranalri nelerdir, zararlarini saymama gerek yok heralde.Supplementler ek besindir ilac degildir, lütfen bilinclenelim artik.Supplementlere ilac diyen tek ülke biziz.Steroidler ilactir dopingtir, ve zararlidir.Zararli birsey ariyorsak dolaptaki kolalari bir zahmet atalim, eger supplementler zararli ise cola falekettir, sigara felakettir.

Ayrica üstadim, bugun bilim steroidlerin bile zararli oldugunu yüzde yüz kanitlayamiyor.Bunun icin guzel belgeseller var izliyebilirsiniz, en güzelide national geographict'tir.Bakmanizi tabsiye ederim.

En son bitliprens tarafından 20 Haz 2014, 22:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 22:40 
Süvariler

3 veya 4 set yapabilirsin.Tekrar sayıları 7-11 arası olabilir.Fakat her sette seni zorlayacak kilolar seçmelisin.Yani 7 veya 11 tekrarı zorlanarak çıkarmalısın ki kaslarda travma veya mikroskobik yırtılmalara yol açabilesin.

Aynı hareketler değiller.Dumbeller farklı tutuluyor hedefleri farklı bölgeler oluyor.Sitede giften pek anlaşılmıyor detayı.Youtubeden hareketleri isimlerini yazıp bakabilirsiniz.Göğüsteki hareketler içinde geçerli,farklı ordakilerde.

( http://www.youtube.com/watch?v=sAq_ocpRh_I )

( http://www.youtube.com/watch?v=zC3nLlEvin4 )

Dumbell ağırlığını seni zorlayacak kiloda seçmelisin.Bir harekette 8 tekrar yapacaksan öyle bir kilo seçeceksin ki 8 tekrar anca çıkacak.

Karın kaslarının meydana çıkmasını istiyorsan bunu yağ oranını düşürüp yapacaksın.Yani yediklerine dikkat edeceksin ve diyet yapacaksın.

Haftanın 3 veya 4 günü çalışabilirsin.Protein ihtiyacını genelde senin dediğin gibi söylerler ama bence bu sahip olunan kas kütlesi ile ilgili.Kişi 90 kilodur %24 yağ oranı vardır.Diğeri 90 kilodur %8 yağ oranı vardır.Bunların protein ihtiyaçları birbirinden farklıdır.Kas kütlene göre beslene bilirsin.

Diğer sporlar kas gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.Kasların dinlenmeye ihtiyacı vardır.Antreman -1 , Beslenme +1 , Dinlenme +1 dir desek herhalde kimse itiraz etmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 23:28 
Akıncılar

İşin en güzel yanı zayıf biriyim ve zor kilo alıyorum, ondan dolayı diyet falan gerekmiyor, ne bulursam götürüyorum :)

Cevaplar için tekrar teşekkürler, çok faydalı oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 23:34 
Süvariler

@bitliprens Ben kullandim bir şey olmadi demekle olmaz. Misal vermek gerekirse kuduz hariç hic bir virus yuzde yüz olumcul değildir. Ben hasta oldum bana bir şey olmadi o zaman virüsler zararsızdır diyemeyiz. Her maddenin vücuda etkisi belli bir yüzde üzerinde gorulur. Benim bahsettiklerim pubmed de yayinlanmis tibbi makalelerde gecen bilgilerdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2014, 00:22 
Süvariler

@bitliprens Ben kullandim bir şey olmadi demekle olmaz. Misal vermek gerekirse kuduz hariç hic bir virus yuzde yüz olumcul değildir. Ben hasta oldum bana bir şey olmadi o zaman virüsler zararsızdır diyemeyiz. Her maddenin vücuda etkisi belli bir yüzde üzerinde gorulur. Benim bahsettiklerim pubmed de yayinlanmis tibbi makalelerde gecen bilgilerdir.
Güzel kardesim ben anlatamadim, tamamdir.Ücüncü kere anlatiyorum, Supplement ek besindi ilacla sunla bunla alakasi yok.Bunu boyle bilende tek Türkler.Supplement Ingilizce'de de ek, yardim, destek anlamindadir.Hicbir zarari yoktur, zararli olan dolapta litrelerce icilen koladir, sigaradir.Ben anlattim daha oncede yillardir kullaniyorum, iki cocugum var hicnir yan etki veya hastalik gormedim.Arkadaslarim var onlarda kullaniyorlar, ayni sekil.Profesyonellerin hepsi bilir supplementsiz bu is olmaz.

Cünkü hergün 7,8 yumurta yiyemezsin.Hergün tavuk yiyemezsin, bikarsin.Bunun icin supplementler hemen hemen bütün sporcular tarafindan kullanilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2014, 00:51 
Süvariler

Alıntı:
Güzel kardesim ben anlatamadim, tamamdir.Ücüncü kere anlatiyorum, Supplement ek besindi ilacla sunla bunla alakasi yok.Bunu boyle bilende tek Türkler.Supplement Ingilizce'de de ek, yardim, destek anlamindadir.Hicbir zarari yoktur, zararli olan dolapta litrelerce icilen koladir, sigaradir.Ben anlattim daha oncede yillardir kullaniyorum, iki cocugum var hicnir yan etki veya hastalik gormedim.Arkadaslarim var onlarda kullaniyorlar, ayni sekil.Profesyonellerin hepsi bilir supplementsiz bu is olmaz.

Cünkü hergün 7,8 yumurta yiyemezsin.Hergün tavuk yiyemezsin, bikarsin.Bunun icin supplementler hemen hemen bütün sporcular tarafindan kullanilir.
Engin tıbbi bilginiz sayesinde aydinlattınız beni tesekkur ediyorum. Ben kaportacı olduğum için sağlıktan anlamam pek. Tıbbi makalelerde sallama zaten. Spor konusunda kendisine bizzat danistigim body building antrenorlerine eğitim veren doc. dr. hocam da bilmiyor bu isi. Kimseyi ikna etmek zorunda değilim. İyi geceler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2014, 00:59 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:

İsmini vermiyim bir whey protein tozu karaciğer enzimlerimi olumsuz etkiledi. Dandik bir marka falanda değildi, günde bir ölçeği hiç bir zaman geçmedim, spor yapmadığım gün kullanmadım, suyla içtim. Yani harfi harfine kullanım talimatlarına da uydum...

bitliprens Bey size bir şey olmaması Titan_reyiz Bey'in dediği gibi bu ürünleri aklamıyor. Ben bu tarz ürünlerin diyetisyen veya profesyonel spor antrenörü eşiliğinde kullanılması taraftarıyım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2014, 01:09 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Engin tıbbi bilginiz sayesinde aydinlattınız beni tesekkur ediyorum. Ben kaportacı olduğum için sağlıktan anlamam pek. Tıbbi makalelerde sallama zaten. Spor konusunda kendisine bizzat danistigim body building antrenorlerine eğitim veren doc. dr. hocam da bilmiyor bu isi. Kimseyi ikna etmek zorunda değilim. İyi geceler.
Uslubunuz harika, laf anlamiyorsunuz hic, bilginiz zaten yok.Kaportacilara da saygimiz var.Ama siz bilgisiz egolu birisiniz.Ve hocanizida degisin, ben yillardir spor yapiyorum, spor hep hayatim da Almanya'da en iyi spor salonunlarindan birinde calisiyorum antronorlerin hepsi okul okumus meslek yapmis adamlar.Turkiye'de herkez hoca oldugu icin size birsey demiyecegim.Iki yil spor yapan hoca oluyor Turkiye'de.Supplemente zararli diyem adam bu isi bilmeyen, biryere varamayan cahil tiplerdir.

Hocaniz da okul okumusmu cok merak ediyorum, yoksa iki yil spor yapip kendini hoca ilan edenlerden mi? Ben üc baslik icinde merak edilen genel sorulari acikladim, gidin bir okuyun.Siz steroid ve protein tozlarini karistiriyorsunuz.Böyle sizin gibi spordan anlamayan arkadaslar ogrenmek isteyen merak edenlerife yanlis bilgilendiriyor.Gidin istediginiz kisiye sorun, birazcik bilgisi olan bir antrenör size supplementlerin zararsiz oldugunu aciklayacaktir.Tekrar ediyorum zararli birsey ariyorsaniz colalari icmeyin, sigarayi birakin.

Bu size son mesajimdir, istediginizi yazin cevap vermeyecegim, biryere varamiyoruz.Ama hocaniz cok iyiymis buda sizin nekadar kaliteli spor salonunda calistiginizi gösteriyor.Anlamiyorum Avrupa'da doktorlar gelisim bozuklugu olan cocuklara bile protein tozlarini veriyor, siz hangi bilgiyle cikip zararlidir diyorsunuz? Birakin bu isleri ya.Oyle bir anlatiyorsunuz ki sanki hipokrat yeminli doktorsunuz.Ben okumasini cok severim, bilmedigim konu hakkinda komusmam pek, uyelik tarihime mesaj sayima bakin.Sizde biraz bilmediginiz konularda okumayi deneyin.Sanirim gencte bir arkadassin sporda ilerledikce supplementlerin zararsiz oldugunu ogreneceksin.Siz supplementler zararli diyorsunuz, bu tamamen yanlis.Sadece yan etkileri olabilir, bu da bin insanda bir cikar.Siz supplementlere zararli derken bahsettiginiz tip bugun dahi steroidlerin zararli olup olmadigina tam emin degiller.

Ama yeni arkadaslaradir sozum steroidden uzak durun, usteki mesajimda sebeblerini yazdim.Supplementlere gelince türkce forumlar var , body uzerine girin bakin bir kisi protein tozlarina zararli demeyecektir.Bu beslenmey iyi yapamayan insanlar icin ek besindir.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 368 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 68 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: