TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Kas 2017, 06:26

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 64 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: World of Tanks Müfrezesi
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016, 18:15 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Çünkü War Thunder'ın yapımcıları Rus. :) Doğal olarak tarihin Rus yönüne doğru esnetiyorlar.
Öyle esneme mi olur hocam? :) Yak 1 nere Rolls Royce motorlu hispano toplu Spitfire nere. Alman uçaklarına değinmiyorum bile. Rus uçaklarına bir ara havadan havaya füze, radar sistemi eklesinler de rahatlasınlar.

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016, 20:38 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Uyarayım WoT'un da yapımcıları Ruslar. Evet Rus ve Alman tankları için biraz esnetme var. Daha kolay ulaşım, daha fazla puan gibi. Ama teknik olarak bir esnetme yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2016, 14:03 
Üye

Ben 2011'de yanlışlıkla ABD serverlarına kayıt olanlardanım maalesef. Maalesef diyorum çünkü ping yüzünden çok maç kaybediyorum. Ayrıca mermi kaybolmaları yüzünden kaç kere oynamayı bıraktım. Ayrıca Amerika'daki gençler cidden pro. Arkadaşın birine bu oyunu övdüm ve EU sunucusundan hesap açtı. EU'dakiler o kadar patates ki arkadaşım acemi haliyle bir günde 3-4 tane top gun madalyası aldı. Resmen gel beni vur diye açıkta bekleyenler mi dersin, ateş ede ede ilerleyene mi... Gerçekten alem Avrupaları bebeler.

Amerika serverı bırakamama sebebim ise bonus olaylarının harika olması. Çok fazla kasmadan bonusları takip ederek garajıma is8 (T10) sokabildim. Ayrıca bir sürü seviye 8 tankım da var. Bu kadar emeği boşa harcamak istemediğimden bırakamıyorum. 2011'den bu yana garajımın tamamen seviye 10 dolması lazım diyeceksiniz ama dediğim gibi 2-3 ayda bir adam akıllı oynuyorum.

Bir de tanklar konusunda ben genelinde aksine göre düşünen biriyim. Mesela herkesin nefret ettiği T25/2 benim en zevk aldığım tank oldu. Win rate bir ara %65'lere çıktığı için oyun beni dandik takımlara verdi ve oran %40'a kadar indi. T28 prototip açılmasına rağmen almıyorum :) keza kimsenin sevmediği ve nerflenen T43 de favori tanklarımdan biriydi. Yine Japon Chi-to ile çok kişiyi canından bezdirmişliğim var. Ama mesela herkesin taptığı is3 ile benim hiç iyi anılarım olmadı. BL9 topu takana kadar is3 bana göre tam bir çöp. 76 mm'lik topla benim tankı önden rahatlıkla kevgire çevirebiliyorlardı. Sattım da kurtuldum :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2016, 20:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Uyarayım WoT'un da yapımcıları Ruslar. Evet Rus ve Alman tankları için biraz esnetme var. Daha kolay ulaşım, daha fazla puan gibi. Ama teknik olarak bir esnetme yok.
Denedim girmeyi ama beceremedim.Ts 3 ile mi oynuyorsunuz bende 1 tane level 10 fv215b , 2 tane level 9 vk4502b ve jagtiger 3 tane level 8 m40/43 topçu , m28 pershing , amx 13 90 var akşamları müsaitim
oyun içi ismim de blackeyes90

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2016, 13:48 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Denedim girmeyi ama beceremedim.Ts 3 ile mi oynuyorsunuz bende 1 tane level 10 fv215b , 2 tane level 9 vk4502b ve jagtiger 3 tane level 8 m40/43 topçu , m28 pershing , amx 13 90 var akşamları müsaitim
oyun içi ismim de blackeyes90

Steam arşivimin (diğer oyunlar da dahil) olduğu diskim maalesef perte çıktı. Tekrardan kurmaya da üşendim açıkçası. O yüzden şuan sadece Survarium takılıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 18:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu oyunda çözemediğim bir takım şeyler var bazı tanklarla aynı oyunda karşı karşıya geliyorum ama bilumum yerine nişan almama rağmen hasar veremiyorum. Onlarla aynı oyunda bulunmamız bana mantıklı gelmemeye başladı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 18:01 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bu oyunda çözemediğim bir takım şeyler var bazı tanklarla aynı oyunda karşı karşıya geliyorum ama bilumum yerine nişan almama rağmen hasar veremiyorum. Onlarla aynı oyunda bulunmamız bana mantıklı gelmemeye başladı.
Adam premium mermi kullanır seninle aynı tankı vardır ama seni tek atışta patlatır sen birşey yapamazsın. Free to Play oyunlar böyledir.

Tier 6 tankla oynuyorum karşıma Löwe geliyor. Ben napayım :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 18:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Adam premium mermi kullanır seninle aynı tankı vardır ama seni tek atışta patlatır sen birşey yapamazsın. Free to Play oyunlar böyledir.

Tier 6 tankla oynuyorum karşıma Löwe geliyor. Ben napayım :D
Dediğiniz tanklara vakıf değilim hocam ama anlıyorum :) 2-3 gündür oynuyorum halen kendime uygun sınıfta karar kılamadım. 4. seviye Amerikan M37 KMT ve 4. Seviye Alman Pz 38 Na kullanıyorum. Benim tanklarım sanki çok az hasar verip, çok fazla hasar alıyor gibi geliyor bana.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 18:28 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Löwe'ye taretin önünden veya düşük açıdan saldırmadıkça delmek o kadar da zor değil. Önden saldırırken gövdesini saklamamışsa gövde altından kolayca deliniyor.

Yanlarda ve arkada gövdeden delmek çok daha kolay. taretten vurmak tek seçenekse olabildiğince ortadan, eğimli olmayan yerlerden vurarak delinebilir. sherman jumbodaki(standart m4, sherman easy 8 ve hellcat de aynı topu kullanıyor) m1a1 topuyla löweleri deldiğimi hatırlıyorum. Seviyesi için hasarı düşük ama iyi vuran bir top. Atış hızı da görece iyidir.

Tankların zayıf noktalarını öğrenmek için wotguru iyi bir site. Mesela Löwe:
http://wotguru.com/weak-spot-guide-lowe/

-
Pz38nA bir hafif tank. Scout görevi olan hafif tanklar matchmaking'de daha üst seviye maçlara düşebiliyor ne yazık ki. Özellikle üst seviye maçlarda Pz38'in görevi kafa kafaya düşmana saldırmak değil, daha büyük tanklar ve spgler için hedef tayini yapmak.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 18:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hedef tayini için çok yavaş kalıyor hocam oldu da rakip takımdan hızlı hareket ettik diyelim bu seferde mevzi almak ve topçu atışlarından saklanmak güç hale geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 18:46 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Motor, süspansiyon/palet ve radyo modifikasyonlarını yaptınız mı? yapmadıysanız onlar önceliğiniz olsun. Scout oynamayı sevmiyorsanız da Pz38nA'dan sonra Hetzer ve Pz.4 H açılıyor. Standart tank oynamaya devam etmek isterseniz Pz.4, ateş gücü isterseniz Hetzer öneririm. Hetzer ve sonrasında gelen Alman TD'leri oyunun en güzel sınıflarından biri. Jagdpanther'i yeni açtım, en basit halinde bile Tier 9'lara dahi kan kusturuyorum :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 19:04 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Hetzer pek tavsiye etmem. Halefi Stug III ve ondan sonra gelen tanklar da bir süre sonra can sıkar. Kontrol mekanizması sebebiyle ve tareti olmadığından ne tarafa bakarsanız tankta oraya dönüyor ama 105'liktop ve HE mermi ile karşısına çıkan herşeyi mermi manyağı yapar.

Bende Jagdpanther var tier 7, sıkıldım oynarken.

Bu da Alman tank ağacı:
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 19:18 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bir de taretsizlikten sıkıldığımda kullandığım T6 Hellcat ve T7 T-25/2 var, ikisi de son hallerinde :)

Bir Vk36 ile KV-85 sahibiyim. Bunları sırasıyla Tiger I ve IS yapmak istiyorum ama o kadar üşeniyorum ki...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 19:31 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

IS yaptım ama kredim yok :D geçiş yapamıyorum 1.400.000 kredi istiyor.

Alman tank avcılarından gidiyordum lanet olsun dedim, VK 30 için çalışıyorum şimdi. Tiger'a kadar yolu var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 01:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

5. seviye M41 HMC modeli KMT mi aldım. Maşallah düştüğü yer sallanıyor :D Yalnız iyi yer tayin edecek ve rakipleri sabit tutacak takım arkadaşlarına ihtiyacım var bu klan işleri nasıl oluyor beni alan olmaz mı ?

Ayrıca nişangah ayarlarına baktım bir türlü bu merminin kaç saniye sonra hedefte olacağını gösteren göstergeyi açamadım.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 64 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: