TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 13 Ara 2017, 13:48

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Gazozbilim
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013, 02:39 
Yeni Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

elimde pepsi de mevcut ama pepsi çok yaygın değil ülkemizde yurt dışında çok fazla giydirme şişesi mevcut pepsininde.. sanırım ülkemizde ikinciliği benimsemiş yeter görüyor..yarın pepsilerinde resmini eklerim isterseniz ayrıca sitemdeki galeriler bölümünden pepsileride görebilirsiniz:))

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2013, 13:43 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Mineralli su olarak hangi markaları tercih edebilirim ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2014, 13:53 
Üye

Bilindik markaların hemen hepsi artık fruktoz kullanmaya başladı. Cola Turka, Çamlıca, Coca Cola, Pepsi, Yedigün v.s. bir tek Uludağ gazozunda şeker kullanılıyor yanlış bilmiyorsam. Bu yüzden de uzun zamandır da gazoz daha doğrusu gazlı içecek almıyorum, alırsam da Uludağ Gazozu'nu tercih ediyorum. Bir ara stevia kullanılma düşüncesi vardı ama sanırım fruktoz daha ucuza geldi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2014, 14:05 
Akıncılar

Geçen gün real marketten balsa isimli bir gazoz aldim. Etiketinde şeker kullanılmıştır yaziyordu. Bugüne kadar ictigim en iyi mesrubatlardandi diyebilirim (ginger ale ve root beer ile birlikte)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2014, 04:44 
Genel Yetkili

Bu arada gazoz değil ama meyve suyu katagorisinde Tropicana'nın lezzeti piyasadaki diğer meyve sularına göre çok daha yoğun ve lezzetli özellikle Afyon vişnelisine bayıldım.

-Medreseden beslenirse kültürün,bir elde tespihle takke,diğer elde ibrikle seccade.Bilimde pusulan olmadığı sürece,dolaşıp durursun gündüz gece

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2014, 13:00 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Bilindik markaların hemen hepsi artık fryktoz kullanmaya başladı. Cola Turka, Çamlıca, Coca Cola, Pepsi, Yedigün v.s. bir tek Uludağ gazozunda şeker kullanılıyor yanlış bilmiyorsam. Bu yüzden de uzun zamandır da gazoz daha doğrusu gazlı içecek almıyorum, alırsam da Uludağ Gazozu'nu tercih ediyorum. Bir ara stevia kullanılma düşüncesi vardı ama sanırım fruktoz daha ucuza geldi.
Fruktoz değil glikoz üstadım...
Eğer Ciner Grubu Şeker Fabrikası almaya kalkmasaydı, kamuoyu glikozun bir zehir(!) oldugunu öğrenemeyecekti...

Glikoz ya da şeker farketmez. Tatlandırıcı olmasın yeter...
Harzemşah üstadım çoğunda fruktoz var, yukarıda yazdığım bazı markaların ambalajlarını ben yapıyorum ;) , tatladırıcı kullanmayan yok gibi birşey zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2014, 16:16 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2014, 16:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Vay be kimse schweppes ten bahsetmemiş .Zamanında İzmirde pek bir modaydı. Veletlikten hatırladığım çatapat leblebi tozu ile beraber bayram haçlığını iç ettiğimiz naneydi. Bir aralar kayboldu. Sonra geri döndü.

Şşşşivepsssssssssssssss . "Aç bi şivepssss" ismi bir havalıydı .TRT de siyah beyaz dönemde reklamları vardı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2014, 16:52 
Site Başkanı

Vay be kimse schweppes ten bahsetmemiş .Zamanında İzmirde pek bir modaydı. Veletlikten hatırladığım çatapat leblebi tozu ile beraber bayram haçlığını iç ettiğimiz naneydi. Bir aralar kayboldu. Sonra geri döndü.

Şşşşivepsssssssssssssss . "Aç bi şivepssss" ismi bir havalıydı .TRT de siyah beyaz dönemde reklamları vardı.
Özellikle yaz aylarındaTV de her gördüğümde bastıran susuzlukla tükürüğümü yutardım :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 14:13 
Akıncılar

Ama vişnelisi bubi tuzağı gibi idi, köpürüp püskürüyordu. Açarken dikkatli olmak lazımdı

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 14:35 
Uzaklaştırıldı

schweppes in içine kıvam arttırıcı olarak akasya zamkı vardı bu yüzden biraz daha kıvamlı bir şeydi.
Ben meyveli gazozlarda mandalina yı en tepede görüyorum ve schweppes de bu konuda bir numara
Mandalina gazoza çok yakışıyor
en kötüsüde vişneli gazozlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 16:37 
Akıncılar

Bodrum mandalina üreticileri birliğinin de belli ki mısır şurubu ile çok ballı yapılmış, ama aroması güzel bir mandalina gazozu var..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 16:49 
Uzaklaştırıldı

Duyanda mandalinalı gazoz içinde mandalina var zanneder

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 17:26 
Akıncılar

Bazen dalıştan önce çakarız birer tane enerji versin diye.. :geek:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 17:43 
Üye

Meyveli gibi olan gazozlar iki çeşit, biri meyve aromalı, adı üzerinde aroma ve boya ile elde ediliyor tat ve görüntü. Diğeri meyveli gazoz buda ise %3-4 civarında meyve suyu kullanılması zorunlu tat ve renk için tabiki yine aroma ve boya kullanılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 18:01 
Akıncılar

Söylediğimde var.. ;)

Dalıştan önce gazlı içecekler pek tavsiye edilmiyor. Zaten bildiğim kadarı ile sudafet isimli bir ilaçtan başka ilaca da izin yok. Pekmez iç hocam, en baba enerji

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 18:10 
Uzaklaştırıldı

HDS nin motoru var GTI arabası var teknesi var dalıyor ve adına ne deniyor bilmiyom serbest paramedik gibi bir hobiside var galiba
İstese manitanın bini bi paradır ama bizimle roketleri konuşmayı daha çok seviyor sanki

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 21:49 
Akıncılar

GTI arabam yok.. Memur tipi arabam var.. Araba GTI falan olmaz.. Araba yük ve insan taşır.. El arabasının motorlusudur hepi topu..

Teknem yok...

..teknelerim var.. :geek:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 21:54 
Akıncılar

Alıntı:
Söylediğimde var.. ;)

Dalıştan önce gazlı içecekler pek tavsiye edilmiyor. Zaten bildiğim kadarı ile sudafet isimli bir ilaçtan başka ilaca da izin yok. Pekmez iç hocam, en baba enerji
Benimki de lafın gelişi zaten.. O kadar şekerli şey bayıyor beni.. :roll:
ODTÜ SAT kamplarından alışkanlıktır.. Acı yeriz biz dalış zamanı.. Salya sümük olur insan.. Tıkalı kulak kalmaz... Gaza gelip de klima altında falan da uyumaz isen tam süper olur..

İnsan dalış yaptığı yerlerde her şeyin tazesini, güzelini buluyor zaten.. Kim kutulanmış, şişelenmiş şeyle uğraşır ki..

Hangi konuyu raydan çıkardık?..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2014, 21:56 
Süvariler

Zafer gazozunu bilen var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2014, 00:12 
Üye

Yeni zafer mi? eski zafer mi?Birde efe gazozu var DENİZLİ'de

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2014, 04:27 
Üye

Efenin tadı pek çikindi.Ama zafer gazoznun tadı bambaşkaydı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2014, 06:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

BİM de fer diye bir gazoz var. Ülker grubu üretiyor. Glikoz şuruplu galiba . Esansı biraz daha baskın olsa Uludag gibi olabilir. Tavsiye ederim. Kutusu 50 kuruş . 1.5 litreliği 1 lira falan. Sprite fruko gibi markalar halt etmiş yanında .
Ben bir kaç damla limon sıkarım kutuya . Bu arada Almanya da uludağ Türkiyedekinden daha ünlü . Orada piyasaya giren ilk gazozlardan .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2014, 12:53 
Uzaklaştırıldı

Ucuz gazozlar benim tükrüğümü şekerli yapıyor. Bir bardak içsem akşama kadar şekerli tükrüğüm oluyor çok rahatsız ediçi. Biraz fazla içsem ertesi gün bile şekerli oluyor tükürüğüm. Birde bir çeşit üç kağıtta genzimda bir tokluk gibi bir şey yapıyor. Yani benim suni tatlandırıcılara karşı galiba arızalarım var. Ataşehirde bilen bilir adam o kahvaltı yapıla nyerde elmalı tart gibi bir kahvaltılık şey yapıyor. Bağılıyorum adamın yaptığı şeye ama yeyince o boğazımda oluşan tok tok his akşama kadar geçmiyor hep balgam atma ihtiyacı gibi oluyor. Oda şeker yerine bir şey katıyor kesin maliyet düşürücü olarak. Ucuz meşrubatlar oysa çok var al koy dolaba ne güzel ama olmuyor işte. Bu sentetik tatlandırıcılar mı nedir heralde küçük moleküller ve tükrüğe karışıyorlar bence. Sakarin de yapıyor mesela o tür tatlandırıcılar bence bunlarda. Onları sevmiyorum ben bu yüzden almıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2014, 14:35 
Akıncılar

Amerika'da içecekçiler biraz daha pahalıya klasik formüllerini de sunuyorlar. Pepsi grubunun "Throwback" serisi vardı.. Mountain Dew, vs..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2014, 21:14 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Hocam ben birde Coca Colada kutu kolayi tercih ediyorum sanki daha demirimsi bir tadi var plastik sise yerinede Cam sise bulunursa ondan ...bana tad olarak degisiklik varmis gibi geliyor ne dersiniz bu benim kuruntummu ?
Kuruntu değil de, psikolojik diyelim. :D
Çünkü metal kutu daha çabuk soğur. Ardından cam ve sonunda da pet gelir.

Ama AB Parlementosunda bekleyen bir karar tasarısı var. Bira, meşrubat ve maden suyu ambalajlarında cam şişenin yasaklanmasına yönelik. Yavaş yavaş alışsanız iyi olur PET şişeye...
Cam şişe niye yasaklanıyor

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2014, 00:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sanırım yılbaşı kutlamaları sebebiyle. Kafayı bulan Havalara fırlatıyor şişeyi .Yaüzlerce şişe

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2014, 01:26 
Uzaklaştırıldı

Bu başlığı okuyup inceledikten sonra gazozlara merakim iyice arttı, daha önceleride icerdim ama çok aramazdım taki bu başlığı okuyana kadar.
Artık pepsi içmiyorum ( kolada pepsiciyimdir) meyva suyu filanda içmiyorum.
Gazoz merakım başladığında beri her gün en az 2 şişe uludağ yada niğde gazozu içiyorum.
Abartmıyorum her içiş sanki ayrı bir zevk .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2014, 03:55 
Akıncılar

Nerde denk geldim hatırlamıyorum,kızılcı hamam gazozumu neydi,bu konuda hiç ismi geçmemiş ,yenimi çıktı acaba,iyice merak ettim şimdi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2014, 14:03 
Uzaklaştırıldı

Ben çok meşrubat tüketiyorum. 2.5 litrelik meşrubatı eksik etmem evden neredeyse. Kola seviyorum genelde coca cola alıyorum. Eskiden sadece fanta gibi portakal içerdim sonra o zevkim değişti. Dolaba 2.5 litrelik en büyük meşrubatı alacaksanız seçiminizi gazoz lehinde etkileyecek önemli bir konu var. Gazozlar nedendir bilmiyorum son bardağına kadar asidi kafi derecede kalıyor. 3. günde mesela yinede pet şişenin dibindeki son iki bardaklık gazoz u içebiliyorsunuz idare ediyor. Cola da mesela şerbete döner o meşrubat o durumda. Küçük alsanız sorun olmaz ama oda maliyet getiriyor. Birde gazoz un kola ya üstün olduğu konu kola da pepsi ve coca cola haricindeki kolalar çok kalitesizken gazozda neredeyse bütün tanınan tanınmayan markalar gayet lezzetli. Şu şeker sorunu problem ama onda da harzemşah ın önerisine dikkat edersen oda sorun olmaz. Coca cola 3.75 oldu şimdi ama gazoz 2 tl. doğrusu ben yinede coca cola ya gidiyor elim ama 3 ondan almışsam 1 kerede gazoz alıyorum özler gibi olup. Gazoz un keyfi asidinde benim için 2.5 litrelikte. İlk açıldığında dilini yakıyor neredeyse, ertesi gün yeni açılmış cola kadar asidi kalıyor 3. güne kalmışsa yinede içilebiliyor.

Buradan alakasız bir şey eklemek istiyorum bir satırcık. Gıda olayında çok bariz bir kalite artışı oldu. Bu konudaki denetimler baskılar kanunlar çok işe yaradı. Etlerin karıştırılmaması et ve süt ürünlerindeki denetlemeler çok iyi sonuç verdi. Eskisi gibi vahim şeyler yok raflarda artık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2014, 14:53 
Üye

Gazoz içecekseniz Suga gazoz için İzmir bornovadan geçerseniz bi eski kahvehaneye oturun için o kadar diyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2015, 02:56 
Süvariler

Alıntı:
HARZEMŞAH hocam merhaba;
Bu başlığı okuyup inceledikten sonra gazozlara merakim iyice arttı, daha önceleride icerdim ama çok aramazdım taki bu başlığı okuyana kadar.
Artık pepsi içmiyorum ( kolada pepsiciyimdir) meyva suyu filanda içmiyorum.
Gazoz merakım başladığında beri her gün en az 2 şişe uludağ yada niğde gazozu içiyorum.
Abartmıyorum her içiş sanki ayrı bir zevk .
Zaferi denediniz mi? Denemediyseniz, denediğinizde bambaşka boyutlara geçeceksiniz, koli koli almak isteyeceksiniz. Denizli ve çevresinde satılıyor sadece.
Bu arada şehirde gözüküyor fanboy olduk :D

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015, 15:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Gazoz olayında bir portmodern yada retro patlama yaşanıyor . Bir yerde yeniden doğdular. Bütün raflarda çeşit çeşit gazozlar dolduruyor. Hem eski markalar hemde yeniler. Bu arada gazozlar kolaya göre dah sade içerikliler. Cola özütü gibi karmaşık formüller yok.

İşte yeni bir marka daha . Matrak yazılar eklemişler. Tadı fena değil.

Resim

Resim

Alıntı:
bi eski kahvehaneye oturun için o kadar diyorum.
iyi tespit. Gazoz bir ara piyasadan iyi çekilmişti. Kola fanta pepsi piaysaya hakim oldu. Çünkü tek kanallı TV de iyi reklam yapıyordu.
80- 90-00 larda sadece kahvelerde bulunur bir şey olmuştu. Onlarda lokal markalardı.
Marketlerde pek satılmazdı. Ben Almanya da iken Uludağ gazozozun temsilcisiyle tanışmıştım. Adam Almanyada daha çok sattıklarını söylemişlerdi . Bütün dönercilerde bulunurdu mesela. Ama piyasayı Uludağ kapmıştı .

Yeniden döndüğüne sevindim. Schweps reklamı mesela hiç unutulmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015, 01:01 
Uzaklaştırıldı

Gazoz içiyorum artık

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015, 01:12 
Üye

Gazozlar genel olarak ikiye ayrılırlar. Limon aromalı olanlar (Çamlıca ve Sprite gibi) ve meyve aromalı olanlar (Uludağ ve 7UP gibi). Hangi aroma sizin damak tadınıza uygunsa onu seçmelisiniz. Ben limon aromalıları tercih ederim örneğin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2016, 12:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

ŞOK marketlerde Crown markasıyla meyve aromalı bir gazoz var. Başka yerde satılmıyor. Yeni denedim ama tadı dengeli olmuş. Şeker esans gaz dengesi bence başarılı. içtikten sonra damakta toprakımsı kirecimsi bir tat bırakmıyor. Ekşiliğide aromasıda iyi. Gerçi firma adına fason üretim. Kimin ürettiği belli değil. Galiba ülker üretiyor. Ama ülkerin gazozlarından farklı . Kutusu 60 kuruş. :).

Yaz akşamlarımın değişmez menüsü karpuz ( arada domat, kavunla dönüşümlü) , ezine peyniri, kızarmış ekmek üçlüsünün yanında bayağı alışkanlık yaptı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2016, 19:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ne biçim başlık bu yahu. Gittim 2 şişe gazoz aldım, iftarı bekliyorum şu an.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2016, 20:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başlığı görünce çok hoşuma gitti artık bende gazozların nasıl olduklarına dikkat edeceğim. :D :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2016, 20:46 
Süvariler

Beyoğlu gazozunu deneyen var mı yahu? Bana çok hafif geliyor.

Karışık ve limonlusu değil de zencefillisi fena değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2016, 20:56 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Şu Gagoz'u deneyeyim diye aldım geçen gün. İdare eder de, çok sentetik bir tadı vardı, keyfi yoktu..

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2016, 01:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Küçüklüğümde yazın kavurucu sıcağında bir Uludağ Gazoz almıştık, ondaki tadı şimdiye dek hiçbirinde bulamadım desem yeridir. Eski Zafer satan bir yer buldum, bir de oraya bakacağım. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2016, 01:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Allah sizi iyi etsin. :lol: Ne güzel başlık olmuş öyle, ayrıca alttaki denendi ve onaylandı. İlk defa çiğköftecide içmiştim. Şimdi marketten aldım ve yudumluyorum. Hoş, hafif bir tadı var.
Alıntı:
Gazoz olayında bir portmodern yada retro patlama yaşanıyor . Bir yerde yeniden doğdular. Bütün raflarda çeşit çeşit gazozlar dolduruyor. Hem eski markalar hemde yeniler. Bu arada gazozlar kolaya göre dah sade içerikliler. Cola özütü gibi karmaşık formüller yok.

İşte yeni bir marka daha . Matrak yazılar eklemişler. Tadı fena değil.

Resim

Resim

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2016, 02:32 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Harzemşah'ın mesajları gidince konu öksüz kaldı. Gazozbilim kelimesini Türkçe'ye kazandıran kendisidir :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2016, 02:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Küçükken şurup içirirlerdi ya hani hasta olduğumuzda. Hah işte, onun karbondioksit basılmış hali.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2016, 12:09 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

En lüks mekanlarda bile Niğde gazozunu soruyorum.Garson cins cins yüzüme bakıyo yav.Yok diyince o zaman bi ayran getir diyorum.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2016, 17:30 
Süvariler

Alıntı:
En lüks mekanlarda bile Niğde gazozunu soruyorum.Garson cins cins yüzüme bakıyo yav.Yok diyince o zaman bi ayran getir diyorum.
Niğde gerçekten iyi gelmedi bana, Zaferi denediniz mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2016, 03:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bundan deneyen oldu mu? Tadını geçtim de şişesi koleksiyonluk gibi, sırf bu yüzden bile Gagoz etkisi yapabilir. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2016, 03:54 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kızılay da çıkardı gazoz, içen deneyen varsa yazsın.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2016, 11:33 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Niğde gerçekten iyi gelmedi bana, Zaferi denediniz mi?

Bulunduğum yerde Zafer gazozu bulunmuyor.Niğde gazozunu bile zor buluyorum zaten. 8-)

Geçen Safranboluya gitmiştim.Bağlar gazozunu denedim.Fena deği

http://www.youtube.com/watch?v=zB-n-Zgwvng

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2016, 12:34 
Uzaklaştırıldı

Beyoğlu Gazozunun zencefil aromalısını denedim hiç beğenmedim.
Zencefil esansı yaşlı kadın parfümlerinin esansına benziyor..

Yurt dışına seyahatlere gittiğimde özellikle büyük marketlerin içecek bölümlerini ziyaret eder bizim mahrum kaldığımız çeşitleri tatmaya çalışırım. Bilinen bir çok uluslararası markanın "Ginger" aromalı çeşitleri ile bizim Kofti Ginger gazozlar arasında dağlar kadar fark var...

Denizli civarından geçerseniz Zafer gazozu candır.. Maalesef İstanbul'da fazla bulunmuyor...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2016, 12:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Allah sizi iyi etsin. :lol: Ne güzel başlık olmuş öyle, ]
Başlığı zamanında Harzemşah adlı üyemiz açmıştı. Üyeliği silinince mesajlarıda silinmiş.

Cocukluğumda bayram olayının en duygulu kısımları topladığımız paralarla aldığımız gazoz toz leblebi ucuz pralinli çukulata çatapat falan olduğu için hatıra kısmı bayağı kuvvetli. Mahalle mahalle dolaşır tanıdık yada değil herkesin elini öperdik. Şeker çukulata lokum verenlerden nefret ederdim. O yüzden şimdilerde elimi öpen ufaklıklara mutlaka para veriyorum. :mrgreen:

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: