TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Kas 2017, 05:43

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 568 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 11 12 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Bilgisayar Oyunları
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 00:53 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Alıntı:
O bu değilde bu oyun Çin'de engellenen Battlefield 4 gibi olmasın Türkiye'de :roll: Osmanlı askerini vuruyorlar demesinler sonra :)
Ülkemizde %90 torrent olarak oynanıcağı için fazla bir problem olmaz.
Benim gibi orjinal alıp oynayan oynayacak bir çok arkadaşım var. Birde ESL-BCL ligleri nasıl olacak onu bekliyorum takımca ne yapacağız malum Osmanlı'da var. Gerçi lige katılsak ne olacak ki her zaman ki gibi adam kayırma hat safhada özellikle ırkçı ESL adminleri :evil:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 01:04 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Çanakkale senaryosu olacağını pek sanmıyorum olursa bile basit gösterecekler bence oyunda olsa Çanakkale'yi uzun uzun oynatmazlar benim fikrimce. Şu oyun sektörüne girebilsek aslında yeni nesil üzerinde (Özellikle de yabancılar icin ) güzel ve etkileyici bir propaganda aracı olarak kullanılabilir. Hem tutarsa ülkeye iyi döviz giriside saglar :D
Yarım akıllı geliştiricilerimiz kaslı yeniçeri çizmeye devam ededursun; DICE, harika bir Çanakkale haritasıyla alkışları toplar Türkiye'de de.
Aşağıdaki oyun içi görüntüde Flammenwerfer'lu bir asker Çanakkale'de görülüyor.

Resim

Resim

Olmazsa Vecihi Hürkuş'u verelim. :)

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 01:31 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Çanakkale senaryosu olacağını pek sanmıyorum olursa bile basit gösterecekler bence oyunda olsa Çanakkale'yi uzun uzun oynatmazlar benim fikrimce. Şu oyun sektörüne girebilsek aslında yeni nesil üzerinde (Özellikle de yabancılar icin ) güzel ve etkileyici bir propaganda aracı olarak kullanılabilir. Hem tutarsa ülkeye iyi döviz giriside saglar :D
Yarım akıllı geliştiricilerimiz kaslı yeniçeri çizmeye devam ededursun; DICE, harika bir Çanakkale haritasıyla alkışları toplar Türkiye'de de.
Aşağıdaki oyun içi görüntüde Flammenwerfer'lu bir asker Çanakkale'de görülüyor.

Resim

Resim

Olmazsa Vecihi Hürkuş'u verelim. :)

Resim
Vecihi Hürkuş olursa gerçekten çok gurur verici olur ya.

Gerçekleri çarpıtmadan verirlerse iyi olur şimdi birde Çanakkale'de kaybediyormuşuz :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 01:41 
Akıncılar

Battlefield 4 faciasından sonra EA'dan tekrar oyun almam için 1. DS. içerikli oyun yapmaları lazım dedim, adamlar yaptı. :D Ulan tersiniz bana mı anlamadım ki. :D EA keşke tek kişilik oyun modu yapmasa, beceremiyorlar ki, zaten kimse oynamıyor. Tek kişilik oyun modu için harcadıkları zamanda netcode'u bir düzeltip, bugları azaltsalar, oyuna daha çok katkısı olur. Birde oyunun delux versiyonu 230-260 TL filan ediyor. Birde premium ayağına 150 daha isterler, nereden baksan 400 lira. İyice kantarın ayarı kaçtı. Herhalde yine Meksika yada Brezilyalı yapacaklar bizi. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 02:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Daha 2 3 hafta evvel içimden geçiriyordum. 1.Dünya Savaşının oyununu yapsalarda oynasam diye. Malum oldu galiba. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 09:53 
Süvariler

Battlefield 4 faciasından sonra EA'dan tekrar oyun almam için 1. DS. içerikli oyun yapmaları lazım dedim, adamlar yaptı. :D Ulan tersiniz bana mı anlamadım ki. :D EA keşke tek kişilik oyun modu yapmasa, beceremiyorlar ki, zaten kimse oynamıyor. Tek kişilik oyun modu için harcadıkları zamanda netcode'u bir düzeltip, bugları azaltsalar, oyuna daha çok katkısı olur. Birde oyunun delux versiyonu 230-260 TL filan ediyor. Birde premium ayağına 150 daha isterler, nereden baksan 400 lira. İyice kantarın ayarı kaçtı. Herhalde yine Meksika yada Brezilyalı yapacaklar bizi. :D

http://www.kinguin.net/category/17663/b ... in-cd-key/

Oyunu almayı düşünüyorsanız verdiğim bağlantıda ki fiyat uygun gibi duruyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 18:56 
Süvariler

BF Hardline'ı facia olarak nitelendirseniz anlarım da, 4 pek facia sayılmaz. En azından satış rakamları öyle demiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 19:18 
Akıncılar

BF Hardline'ı facia olarak nitelendirseniz anlarım da, 4 pek facia sayılmaz. En azından satış rakamları öyle demiyor.
Satış rakamları için demedim onu. Oyun çıktıktan neredeyse 1 yıldan fazla süre sonra doğru düzgün oynanabilir oldu. Oyun ilk çıktığında alfadan halliceydi ve bir türlü düzeltemediler ki, zaten hala netcode'u düzgün çalışmayan ve çok fazla bug barındıran bir oyun. Neyse de çıksın bakalım bu sefer nasıl olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 22:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Oyun senaryosu yazıp, satabilme gibi şansımız var mı? Benim aklıma son zamanlarda takılıyor bu da.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2016, 01:54 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Satış rakamları için demedim onu. Oyun çıktıktan neredeyse 1 yıldan fazla süre sonra doğru düzgün oynanabilir oldu. Oyun ilk çıktığında alfadan halliceydi ve bir türlü düzeltemediler ki, zaten hala netcode'u düzgün çalışmayan ve çok fazla bug barındıran bir oyun. Neyse de çıksın bakalım bu sefer nasıl olacak.
Battlefield 3'ten hemen sonra tekrar Frostbite 3'ü yapıp üstüne 4'ü çıkarttılar haliyle 1 yılı aşan bug çözümleri ortaya çıktı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 18:15 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2016, 22:24 
Süvariler

Oyun senaryosu yazıp, satabilme gibi şansımız var mı? Benim aklıma son zamanlarda takılıyor bu da.
Uygulama mı , fikir mi dersen uygulama iş ve para yapar.Bugüne kadar hiç duymadım oyun için senaryo satıldığını.

Bilgisayarda oynayabileceğiniz değilde konsol meraklıları varsa benim gibi.Uncharted 4 ü kesinlikle oynasınlar.Daha doğrusu seriyi oynasınlar.Seriyi oynayan zaten son oyunu çıktığı gün almıştır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2016, 02:56 
Üye
Kullanıcı avatarı

7:19 Osmanlı Tayyare Bölüklerine ait bir Albatros D3 gördüm. Doğru mudur ?

Resim

9:50'de ise arap isyanı bölümünden alınan bir görüntüde, arap askerinin sağ arkasında Osmanlı askerini görmekteyiz.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2016, 03:47 
Site Başkanı

7:19 Osmanlı Tayyare Bölüklerine ait bir Albatros D3 gördüm. Doğru mudur ?

9:50'de ise arap isyanı bölümünden alınan bir görüntüde, arap askerinin sağ arkasında Osmanlı askerini görmekteyiz.
Oyunda Çanakkale ve Hicaz-Yemen cephesinin olacağı, bu etapta oyuncunun Osmanlı tarafında oynayabileceği yaratıcı firma tarafından açıklanmıştı zaten....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 20:15 
Üye

Bende battlefield 4 var.Battlefield 1 alıcak olan varsa benim hesabımdan alıp 2sini de oynayabilir ^^ Benim ekran kartı biraz şaibeli bt1 oynayamayabilirim.Oynarsam da seneye falan ancak.2 senedir bilgisayarımda sadece bf4 yüklü zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 20:24 
Süvariler

DCS icin illa R9 290 tarzi ekran karti mi lazim. Orta kalite ne kurtarir AMD ? Bir de Xbox One da yok değil bu tarz :( ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 20:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

DCS icin illa R9 290 tarzi ekran karti mi lazim. Orta kalite ne kurtarir AMD ? Bir de Xbox One da yok değil bu tarz :( ?
Ben yeni aldım pc yi r7 260x var bende :D hehehe bir ara gel bir el oynatırım. :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 20:35 
Süvariler

Aman hocam sakın R9 290 alma. Alacaksan bir kere temmuz sonuna kadar bekle MSI,Asus,Evga gibi firmalardan RX 480 veya GTX 1060 al.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 20:37 
Süvariler

Alıntı:
Ben yeni aldım pc yi r7 260x var bende :D hehehe bir ara gel bir el oynatırım. :mrgreen:
10 numara olur :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 20:37 
Süvariler

Aman hocam sakın R9 290 alma. Alacaksan bir kere temmuz sonuna kadar bekle MSI,Asus,Evga gibi firmalardan RX 480 veya GTX 1060 al.
Teşekkürler :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2016, 06:00 
Süvariler

İlla ATI alacaksanız, en azından RX480 şu anda almayın. Problemleri var.

Özellikle PCI çıkışından haddinden fazla güç çektiği için sistemin kendi kendine kapanmasına yol açıyor.

Ben 2.5 sene önce R9 280x aldım, tercih sebebim de GTX 770'e göre burada 70 dolar daha ucuz olmasıydı. Fakat BF4 oynarken ilk 10 dakika içerisinde "artifacts" dedikleri garip garip şekiller çıkmaya başladı.

Anında geri verip, GTX 770 4gb aldım. O günden beri 1 kere bile problem yaşamadım. Muhtemelen sene sonunda GTX 1080'e geçiş yapacağım.

Bu saatten sonra bana ATI aldıramaz kimse. Kimseye de önermem bu yüzden. Ucuz diye kanıp sonradan pişman olmayın.

290 zaten şu anda eski bir platform. Ben bütçeniz yeterse GTX 1070'i almanızı öneririm.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2016, 18:18 
Süvariler

Bir önceki neslin aksine bu sefer olmuş. RX 480 iyi bir kart . Bu fiyata bundan iyisi zor. Özellikle DX12 performansı eski driverlarla bile göz alıcı. PCI-xten fazla güç çektiği doğru ama bunun nedeni referans modelin 6 pin güç slotu ile gelmiş olması. MSI,Asus,Evga,Sapphire gibi firmalar 8 pin güç slotu kullanarak bunu halledeceklerdir. Çünkü bu GTX 970teki 3.5 gb RAM saçmalığı (http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx- ... explained/ ) veya coil whine ( https://www.youtube.com/watch?v=SsMXotF33mU) gibi bir tasarım hatası değil. Tom's Hardware anandtech gibi saygın siteler gayet övgü ile bahsetmiş karttan. Şuan piyasada fiyat/performans olarak daha iyi bir kart yok. Nvidianın şuan bu karta rakip olabilecek bir sınıfta kartı da yok piyasada. Nvidia almak isteyenler GTX 1060 beklesin. Bana kalırsa hiç bir şekilde gidip bir ekran kartına şu aşamada 2k gibi rakamlar vermeyin. Üst seviye ekran kartı almak için DX12'nin oturmasını bekleyin bu da 2017 ikinci yarısını bulur.

Hayatında hiç AMD/ATI kullanmamış koyu bir Nvidiacı olarak yazıyorum bunları.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2016, 20:43 
Yeni Üye

Madem herkes çocukluğunun, gençliğinin oyunlarından bahsetmiş; ben de kendi ergenlik dönemimin oyunlarından örnek vereyim. Gerçi 64kb RAM, 1541 drive, kaset, zero reset, A500 ifadeleri pek çoğuna anlamsız gelecektir ama 1987-88 yılında 64k (kilobayt) RAM ile neler oynamış olduğumuz hakkında fikir edinilebilir. (Subbattle Simulator; 500k - 1MB RAM'e sahip Amiga 500 örneğinde verilmiştir.) The Train - Escape to Normandy biraz "Arcade" tarzında olmasına rağmen diğerleri bana gerçekçi gelirdi. Tabi bugünkülere kıyasla sabır gerektiriyorlar.

Ahmet'lenmelerine gerek yok; pek çok yerde bulunabiliyorlar. Bilgisayarınızı da kasmazlar; CPU'nuz serin serin çalışır. Hatta telefonunuz ya da tabletinizde bile oynayabilirsiniz uygun emulatörler ile.

Deniz sistemlerine hakim üyelerin; oyunların gerçekçiliği hakkındaki yorumlarını beklerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2016, 00:18 
Üye

3-4 sene önce ati hd4850 aldım. BF4 üde takır takır oynuyorum.Makina 80 ekran mı ne 720p tv ye bağlı.Biraz fanı sesli ama olsun.
Atanırsam güzel bi ekran kartı almayı planlıyorum :D Battlefield 1 i oynatır mı acaba ekran kartım şu an en büyük sorunum bu.
Parasıyla alamasam da single playerını indirip oynarım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2016, 00:28 
Üye

İyi geceler arkadaşlar. İçinizde overwatch oynayan var mı? Varsa arkadaş arıyorum, özelden ulaşabilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2016, 00:33 
Akıncılar

3-4 sene önce ati hd4850 aldım. BF4 üde takır takır oynuyorum.Makina 80 ekran mı ne 720p tv ye bağlı.Biraz fanı sesli ama olsun.
Atanırsam güzel bi ekran kartı almayı planlıyorum :D Battlefield 1 i oynatır mı acaba ekran kartım şu an en büyük sorunum bu.
Eğer BF4 oynatıyorsa büyük ihtimal ile BF1'de oynatır. Şuan kapalı alpha'ya seçildim ve oynuyorum. Maalesef oyunda sadece görüntü ve ses'e önem vermişler. Oyun içi mekanikler şuan berbat durumda. Umarım ilerleyen dönemlerde düzeltirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2016, 00:41 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Eğer BF4 oynatıyorsa büyük ihtimal ile BF1'de oynatır. Şuan kapalı alpha'ya seçildim ve oynuyorum. Maalesef oyunda sadece görüntü ve ses'e önem vermişler. Oyun içi mekanikler şuan berbat durumda. Umarım ilerleyen dönemlerde düzeltirler.

Hocam BF4 çıktığında param vardı ama şu an bitiğim.Birisini bulsam direkt BF4 ü ortak kullandırıcam o BF1 alsın yeter :D
Böyle bir tanıdığınız olursa bana ulaşsın lütfen.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2016, 05:17 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Şansına küs :D

Minimumu bu: http://prntscr.com/bqz28k

Bende ATI HD5000 var laptopta konsol almayı planlıyorum :P

(Not: Bu da tavsiye edilen sistem gereksinimleri: http://prntscr.com/bqz2jf)

Youtube Gamer olarak takılan birkaç arkadaşım var sırf bu oyun için "Evga GTX1080" ekran kartları aldılar 3000 TL'ye. Sistemlerin geri kalan parçalarını saymayayım moralin bozulur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2016, 11:19 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Şansına küs :D

Minimumu bu: http://prntscr.com/bqz28k

Bende ATI HD5000 var laptopta konsol almayı planlıyorum :P

(Not: Bu da tavsiye edilen sistem gereksinimleri: http://prntscr.com/bqz2jf)

Youtube Gamer olarak takılan birkaç arkadaşım var sırf bu oyun için "Evga GTX1080" ekran kartları aldılar 3000 TL'ye. Sistemlerin geri kalan parçalarını saymayayım moralin bozulur.
Hocam hd4850 BF4 ün minimum gereksinimlerinde bile yok :D Sen ona bakma. Hani dx11 altı açmıyodur o zaman açmaz.Başka türlü her şekilde açar gibime geliyo : ) Skyrim falan bitirdim ben bu kartla.
Bide bu sapphire in yeni bi kartı çıkıcak diyolar ağustosta.200 dolara ve nerdeyse son sistem.belkide ondan alırım.Donanımhaberde bayağı muhabbeti geçiyo.Tabi önce atanmam lazım :/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2016, 12:27 
Süvariler

Yeni bir kart icin bazen yeni bir anakart dogal olarak yeni islemci yeni guc kaynagi filan gerekiyor. Ben de sifirdan kasa toplayacagim gibi. Aksilik 5 ay once xbox one aldim :( core2 islemci 2 gb ram gts250 ekran kartim var. Ne yapacagimi bilmiyorum ?? Yeni toplayacagim kasa ile ilgili fiyat paylasacagim. Oculus gozluge kafayi taktim ama 500 dolar degmez. AMD gozlukleri var herhalde , o da daha sonra olur. Derdim en iyi sekilde DCS oynamak. Onun icin R9 290 tavsiye etmislerdi. Su an gozuken 2 gb R9 380 Nitro , core5 islemci , 8 gb ram , gigabyte anakart , 600 watt power supply tahmini 1800 tl ? Eski bilgisayari ne yapayim peki ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2016, 13:11 
Süvariler

Yeni bir kart icin bazen yeni bir anakart dogal olarak yeni islemci yeni guc kaynagi filan gerekiyor. Ben de sifirdan kasa toplayacagim gibi. Aksilik 5 ay once xbox one aldim :( core2 islemci 2 gb ram gts250 ekran kartim var. Ne yapacagimi bilmiyorum ?? Yeni toplayacagim kasa ile ilgili fiyat paylasacagim. Oculus gozluge kafayi taktim ama 500 dolar degmez. AMD gozlukleri var herhalde , o da daha sonra olur. Derdim en iyi sekilde DCS oynamak. Onun icin R9 290 tavsiye etmislerdi. Su an gozuken 2 gb R9 380 Nitro , core5 islemci , 8 gb ram , gigabyte anakart , 600 watt power supply tahmini 1800 tl ? Eski bilgisayari ne yapayim peki ?
AMD'ye ön yargım çok fazla 760/960 alma durumun varsa r9 290 yerine öneririm. Power supply yüksel model almaya çalış geleceğe yatırım olarak gör sistemi değiştirsen bile power aynı kalsın Corsair 860i aldım 7 yıl garantili arıza yaptığı anda Hollanda'ye gönderip bire bir değişim yapmışlardı bu tarz ürünler alırsanız emin olum memnun kalırsın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2016, 13:16 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Ekran kartı için ne kadar bütçe ayırabilirsiniz önemli olan o. Ayrıca Youtube'de Technopat'ın videoları var. Tam anlayacağımız dilde anlatıyorlar. R9 290-390-x videoları da bu linkte: https://www.youtube.com/results?search_ ... pat+r9+390

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2016, 14:16 
Süvariler

Teşekkür ederim :) Sadece Ekran kartına 500-600 tl , hadi olsun 700 tl , filan ayırabilirim. Hatta 2.el mi alsam diyorum ekran kartını ? Ne de olsa artık teknolojiye fazla para ayırmak istemiyorum (Örnek ; Note 2 kullanırım halen). 1800 tl iyi ama galiba fiyat olarak. Derdim 3D gözlük ve simülasyonlar. Elimdeki kasayı satabilir miyim ucuza yoksa çöpe mi gider sizce ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016, 16:44 
Üye

Bilgisayarımda GTX 850 M var oynatır mı?
Yok oynatmasza PS4'üm var konsola çıkarsa ona alırım.
Madem Osmanlı'yı alabiliyoruz, as bayrakları as :)

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016, 17:05 
Süvariler

Alıntı:
Bilgisayarımda GTX 850 M var oynatır mı?
Yok oynatmasza PS4'üm var konsola çıkarsa ona alırım.
Madem Osmanlı'yı alabiliyoruz, as bayrakları as :)
GTX 850M varsa yüksek ihtimal çözünürlük 1366*768'dir bu şartlarda rahatça açar. 1080p derseniz sıkıntı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2016, 17:39 
Süvariler

Taktik FPS,şuan alpha sürecinde daha her yeni güncellemede yeni özellikler ekleniyor.Şimdi ufaktan araçlar eklenmeye başladı.

https://www.youtube.com/watch?v=n861O8U38Bk
https://www.youtube.com/watch?v=_7IeTHV8LAA

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2016, 21:19 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Squad,bu oyunu deneyin,
Taktik FPS,şuan alpha sürecinde daha her yeni güncellemede yeni özellikler ekleniyor.Şimdi ufaktan araçlar eklenmeye başladı.

Bu oyunu Project Reality zamanından beri oynarım gerçekten ortamı olsun mekanikleri olsun tam bir efsane tek eksiği olan araçlarda yavaş yavaş tamamlanacak inşallah. Uyarayım İngilizce bilmek şart Kulaklık şart takım oyunu şart eğer sesli bir şekilde takım arkadaşlarınızla konuşup anlaşamayacaksanız boşuna bu oyuna bulaşmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2016, 22:04 
Süvariler

Alıntı:
Squad,bu oyunu deneyin,

Bu oyunu Project Reality zamanından beri oynarım gerçekten ortamı olsun mekanikleri olsun tam bir efsane tek eksiği olan araçlarda yavaş yavaş tamamlanacak inşallah. Uyarayım İngilizce bilmek şart Kulaklık şart takım oyunu şart eğer sesli bir şekilde takım arkadaşlarınızla konuşup anlaşamayacaksanız boşuna bu oyuna bulaşmayın.
Pr'yi bende çok oynadım,biliyorum dinamiklerini
Fakat şuan Squad sıkıntılı, fpssürünüyor.Oynanmayacak derecede hemde

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2016, 22:34 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Squad,bu oyunu deneyin,

Valla ben çok akıcı olmasada rahat rahat oynuyorum bazen fps düşmeleri insanı çileden çıkartıyor ama oyun daha alpha'da optimizasyon sorunu olması biraz normal final sürümü sağlam bir optimizasyonla çıkar inşallah...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2016, 10:11 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Valla ben çok akıcı olmasada rahat rahat oynuyorum bazen fps düşmeleri insanı çileden çıkartıyor ama oyun daha alpha'da optimizasyon sorunu olması biraz normal final sürümü sağlam bir optimizasyonla çıkar inşallah...

Oyun hatalarına eksiklerine katlanırım ama düşük hele hele 10-15 fps'de oynamaya çalışmaya katlanamam,hemde tüm grafik ayarlarında aynı fps değerleri...
Bende fx4300 ve gtx560ti var sürünüyor şuan,bu sistemde gta5,bf4 oynuyorum grafik ayarları en yüksekte olmasa da

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 00:07 
Üye
Kullanıcı avatarı

Battlefield 1'in Gamescom trailer'ında Osmanlı'yı görebildik sonunda :) BETA 31 Ağustos'ta başlıyor ve iki taraf oynanabilir olacak sanırım. Osmanlı ve Ingiliz Imparatorlukları. 24. saniyede kımıldayın, haydi ! 48.saniyede "namussuzlar" serzenişlerini duyabiliyoruz. Ayrıca videoda Osmanlı bayrağı logolu silahlar, Hindu askerini kesen bir Osmanlı askeri, ve Osmanlı tayyare bölükleri logolu bir Albatros görülebiliyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 11:31 
Üye

Battlefield 1'in Gamescom trailer'ında Osmanlı'yı görebildik sonunda :) BETA 31 Ağustos'ta başlıyor ve iki taraf oynanabilir olacak sanırım. Osmanlı ve Ingiliz Imparatorlukları. 24. saniyede kımıldayın, haydi ! 48.saniyede "namussuzlar" serzenişlerini duyabiliyoruz. Ayrıca videoda Osmanlı bayrağı logolu silahlar, Hindu askerini kesen bir Osmanlı askeri, ve Osmanlı tayyare bölükleri logolu bir Albatros görülebiliyor.

Seslendirmeleri kim yapmış ? ''Kımıldayın haydee'' sesi çok hoşuma gitti :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 17:50 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Seslendirmeleri kim yapmış ? ''Kımıldayın haydee'' sesi çok hoşuma gitti :lol:
Türkçe seslendirmeler için muhtemelen Türk ortaklı EA firması olan Crytek firmasından yardım almışlardır. Crysis oyunlarındaki seslendirmelere çok benziyor. Daha çok oyun içi aksiyon halinde Türkçe seslendirme için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Çok başarılı gerçekten. :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 21:22 
Üye

Sesler güzel ya :lol: Ama bu dürbün gerçekten var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 21:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Evet, şöyle bir şeydir kendileri.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2016, 11:28 
Üye

Alıntı:
Evet, şöyle bir şeydir kendileri.

Resim

Teşekkür ederim :shock:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2016, 23:32 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Emektar laptopumun artık değişme vakti geldiğinden kendime bir masaüstü sistem toplamaya karar verdim.

Aldığım parçalar fiyat/performans ağırlıklı düşünülebilir (parçaların bir kısmını Hepsiburada'dan, bir kısmını da bilgisayar parçaları satan bir mağazadan aldım, piyasadan oldukça hesaplı oldu diyebilirim :) ):

Aldığım bütün parçaların linklerini de ekliyorum.

İşlemci: 228,33$ - i5 6400 Skylake (%1-2 performans artışı için daha güçlü bir işlemci düşünmedim zaten oveclock yapmayacağım)
Link: http://www.eksenbilgisayar.com/intel-co ... il-skylake

Anakart: 143,96$ - MSI H170 M3 Gaming Board (İşlemcim normal 6400 olduğundan anakartı bununla bıraktım)
Link: http://www.eksenbilgisayar.com/intel-co ... il-skylake

Kasa: 98,16$ - Dark Ninja 600 Watt PSU dahil
Link: http://www.eksenbilgisayar.com/dark-nin ... cu-kasasi-

RAM: 88,50$ - Kingston HyperX Furry 16 GB DDR4 2133 Mhz tek parça
Link: veremiyorum sitesinde yok.

Bu parçaların toplam maliyeti: KDV dahil 1665 Türk Lirası olmuştur.

-----

Hepsiburada'dan aldıklarım:
Klavye: 80 TL - Logitech G103
Link: http://www.hepsiburada.com/logitech-g10 ... p-BD801102

Monitör: 463 TL - ACER G226HQLIBID 21.5" 2ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD IPS Monitör
Link: http://www.hepsiburada.com/acer-g226hql ... -BD8045116

Ekran Kartı: 961 TL - MSI RX 470 4GB 256Bit GDDR5
Link: http://www.hepsiburada.com/msi-gaming-x ... 000000G9GC

(Ekran kartını özellikle bu modelde seçtim, anakartın desteği olduğu için bir tane daha aynı karttan alıp crossfire ile en GTX1070 seviyesine çıkartabileceğim hatta daha iyi bile olabilir :) )

Toplam tutar ise: 3169 TL tuttu. Monster marka laptop alacaktım 4500 TL'yi gözden çıkarmıştım ama sonra çok düşündüm ve masaüstüne geçmeye karar verdim. Nasılsa emektar bir i5 laptopum var kenarda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2016, 23:51 
Akıncılar

Üstadım, CF ve SLI gibi teknolojiler bütün programlar veya oyunlar tarafından sağlıklı olarak desteklenmiyor eğer bütçeniz var ise gtx 1070'e geçmenizi tavsiye ederim. Fakat bütçe bu kadar diyorsanız Rx 470 doğru tercih.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2016, 00:07 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Üstadım, CF ve SLI gibi teknolojiler bütün programlar veya oyunlar tarafından sağlıklı olarak desteklenmiyor eğer bütçeniz var ise gtx 1070'e geçmenizi tavsiye ederim. Fakat bütçe bu kadar diyorsanız Rx 470 doğru tercih.
Bütçe maalesef bu :)

Laptoptan masaüstüne geçmenin bir çok derdi var. Misal uygun bir ortam yaratabilmek. Bunun için uygun masa almak, uygun koltuk kullanmak, uygun çevre birimlerini almak filan. GTX1070'e o parayı vermek demek bu saydığım ek masrafları unutmak demek :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2016, 00:10 
Akıncılar

Alıntı:
Bütçe maalesef bu :)

Laptoptan masaüstüne geçmenin bir çok derdi var. Misal uygun bir ortam yaratabilmek. Bunun için uygun masa almak, uygun koltuk kullanmak, uygun çevre birimlerini almak filan. GTX1070'e o parayı vermek demek bu saydığım ek masrafları unutmak demek :D

Üstadım, o zaman iyi bir f/p kartı almışsınız. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2016, 00:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

2 sene önce i5 4440 ve gtx960 ikilisiyle sistem toplamıştım, yanına da 110 tl ye modelini bile hatırlamadığım bir anakart aldım sorunsuz 2 sene oldu. Sistem toplarken özellikle anakarta o kadar para verilmesine karşıyım. Daha uygun bir seçimle artan paraya ekran kartını veya işlemciyi yükseltirseniz fiyat/performans olarak faydasını görürsünüz.

Hayırlı olsun :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 568 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 11 12 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: