TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Oca 2018, 11:50

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 119 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 23:01 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Buhhu. Savaş zamanı bilfiil cephede kendisi de aynı şartlarda savaşan kişi ile, barış zamanı ceylan derisi koltuğunda göt yayanı karşılaştırmak sonra da bana verdiğim örnek üzerinden yüklenmek. Ak koyun kara koyun ortaya çıkıyor.

Yobazlığın tüm türleri sıkıntılıdır. Hristiyan yobazın ortaçağda Kudüs'ü fethettiğinde yaptıkları ortada. Engizisyon, cadı avları vesaire malum. Yahudi'nin de yobazı Yahudi olmayanı hayvan olarak görmesi canının malının helal olması. Hristiyan yobazlığı çok kanlı süreçlerle kanlı olaylarla epey budandı. Birçoğu agnostisizm, ateizm, deizm, panteizme falan meyletti. Yahudi yobazlığı evrildi ve küçük düşünmüyor avrupada krallara borç veren gelenek elbet büyük oynuyor. İslam yobazlığı ise bayağılaşarak ayağa düştü. Önüne gelen yobaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 23:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bizim gargat ağacı diye böğüren tiplerden çok da farkları yok.Sadece İngilizce biliyorlar işte.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 00:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

BOP mu? Ne BOP'u yahu, BOP mu kaldı! :lol: Bush gideli sekiz sene oluyor...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 00:10 
Süvariler

BOP mu? Ne BOP'u yahu, BOP mu kaldı! :lol: Bush gideli sekiz sene oluyor...
Amerikan stratejisi kişiden kişiye göre değişiyor mu!?

Hani bu tür ülkeler 100 yıllık plan yapardı falan... Aldatıldık mı yoksa :!:

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 00:11 
Üye

Beyler belden aşağı vurmanın anlamı yok. Konuya hiçbir katkısı olmayan parti tartışmalarınında bir katkısı yok. Ayrıca çağdaş düşüncede ''bir insana neci olduğunu sormak bile kabul edilebilir bir şey değildir!''. Bizi ilgilendiren ne anlattığıdır.

Madem aynı fikirlerde değiliz ozaman ortak noktamız yararlılık esası olmalı. Şimdi biz yada başkaları esadı sevsekte, sevmesekte adam orda duruyor, herşeye rağmen. Arkasındada dünyanın en büyük iki askeri gücünden biri var. Şartlar ortada. Biz kişilerin karakteri üzerinden değil. Bizim çıkarlarımız üzerinden konuşalım.

İnsan oğlunun kanı toprağa çoktan döküldü, Hiçbiri yeni değil, ilk değil sonda değil!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 00:21 
Süvariler

Alıntı:
Amerikan stratejisi kişiden kişiye göre değişiyor mu!?

Hani bu tür ülkeler 100 yıllık plan yapardı falan... Aldatıldık mı yoksa :!:

Sormak lazım, neden gidende gelende bölücü terör örgüt ya silah veriyor diye.

Neye güldüğünü hiç anlamadım :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 09:52 
Süvariler

Kudus' un Araplik su bu ile bir alakasi yok. Kudus bir simgedir. Guc gosterisidir. Kardak bizim icin ne anlam ifade ettiyse ve 3-5 kaya parcasi degilse Kudus de gercek Muslumanlar icin o anlami ihtiva eder veya etmelidir. Esas soru bize ve cikarlarimiza ileride nasil etki edecektir veya edecek midir (Buyuk Israil mesela) ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 20:36 
Akıncılar

"Büyük İsrail" muhabbetini gerçekten ciddiye alıyor musunuz Sayın Goldenwings?

Hayır, mesele bu hayalin Tevrat'taki yeri değil; Tevrat'ta "Vaat edilmiş topraklar" olarak tanımlandığını biliyoruz. Mesele kafayı yemiş bir kısım Yahudi yobazının ve de Evanjelistin bu hayale inanmaları da değil; inandıklarını biliyoruz. Mesele İsrail'in tüm güney sınırımızı kaplayacak bir terör devleti kurdurmaya çalıştığını inkar etmek de değil; bunun peşinde olduklarından zerre şüphemiz yok.

İsrail halkının çoğunluğunun, hadi onları geçelim, İsrail'i yönetenlerin, "Nil'den Fırat'a kadarki toprakları doğrudan egemenlikleri altına alıp, İsrail'in parçası haline getirmek" gibi boş hayallerle uğraşacak kadar ebleh olduğuna cidden inanıyor musunuz, onu merak ediyorum.

Yahu tutun ki bu hayal gerçekleşsin, oralarda yaşayan onca insanı ne yapacaklar? Tevrat'taki örneklere uygun olarak katledecekler mi? Hadi katlettiler diyelim, o kadar geniş araziyi dolduracak kadar Yahudi var mı yeryüzünde?

İsrail nüfusunun %18'i İsrail vatandaşı Araplar zaten. Niyetleri böyleyse, bunlara vatandaşlık verene kadar, sürmekle veya katletmekle başlamaları lazım gelmez miydi? Tamam, sürdükleri, katlettikleri de oldu ama bayağı bir nüfusa da dokunmamışlar anlaşılan. Ayrıca 50 küsur yıldır şuncacık Gazze ve Batı Şeria'yı bile lüpletip, sindiremediler, nerede kaldı o kadar geniş toprakları yutabilsinler?

IŞİD Terör Örgütü örneği ve şimdi dile getirmek istemediğim başka bir çok örnek açıkça gösterdi ki yobazane hayaller kurmak ve hatta o yolda çabalamak başka şeydir, gerçekleştirmek başka... Adamın aklını alırlar...

Diğer taraftan, Filistin davasına ve Kudüs'e sahip çıkma tezinize katılıyorum. Güney sınırımızda terör devleti kurmaya çalışan bir devlete "Kudüs bizi ilgilendirmez. Nasıl biliyorsanız öyle yapın" diyemeyiz. Keza Filistinliler mazlum bir halktır. Geçmişte ve halen hangi hataların içine düşmüş olurlarsa olsunlar, "Ne halleri varsa görsünler" diyemeyiz. Türkiye'nin çıkarlarını öncelikli tutmak kaydıyla ve de ölçüsünü kaçırmadan desteğimizi esirgemememiz gerekir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 23:28 
Süvariler

Bunun için illa o bölgeleri bilfiil işgal mi etmek lazım ? Kaldı ki bu adamların gerçekten hayal mı kurduğunu sanıyoruz. Yunanlılar tekrar İstanbul'u , İzmir'i geri alabilecek mi ? Alsa oradaki Türkler'i ne yapacaklar ? Madem alamayacaklar niçin hayal kuruyorlar halen ? Daha çok örnek veririm de zamanla kim haklı görürüz veya çocuklarımız görür.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 01:46 
Süvariler

Alıntı:
"Büyük İsrail" muhabbetini gerçekten ciddiye alıyor musunuz Sayın Goldenwings?

Hayır, mesele bu hayalin Tevrat'taki yeri değil; Tevrat'ta "Vaat edilmiş topraklar" olarak tanımlandığını biliyoruz. Mesele kafayı yemiş bir kısım Yahudi yobazının ve de Evanjelistin bu hayale inanmaları da değil; inandıklarını biliyoruz. Mesele İsrail'in tüm güney sınırımızı kaplayacak bir terör devleti kurdurmaya çalıştığını inkar etmek de değil; bunun peşinde olduklarından zerre şüphemiz yok.

İsrail halkının çoğunluğunun, hadi onları geçelim, İsrail'i yönetenlerin, "Nil'den Fırat'a kadarki toprakları doğrudan egemenlikleri altına alıp, İsrail'in parçası haline getirmek" gibi boş hayallerle uğraşacak kadar ebleh olduğuna cidden inanıyor musunuz, onu merak ediyorum.

Yahu tutun ki bu hayal gerçekleşsin, oralarda yaşayan onca insanı ne yapacaklar? Tevrat'taki örneklere uygun olarak katledecekler mi? Hadi katlettiler diyelim, o kadar geniş araziyi dolduracak kadar Yahudi var mı yeryüzünde?

İsrail nüfusunun %18'i İsrail vatandaşı Araplar zaten. Niyetleri böyleyse, bunlara vatandaşlık verene kadar, sürmekle veya katletmekle başlamaları lazım gelmez miydi? Tamam, sürdükleri, katlettikleri de oldu ama bayağı bir nüfusa da dokunmamışlar anlaşılan. Ayrıca 50 küsur yıldır şuncacık Gazze ve Batı Şeria'yı bile lüpletip, sindiremediler, nerede kaldı o kadar geniş toprakları yutabilsinler?

IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü örneği ve şimdi dile getirmek istemediğim başka bir çok örnek açıkça gösterdi ki yobazane hayaller kurmak ve hatta o yolda çabalamak başka şeydir, gerçekleştirmek başka... Adamın aklını alırlar...

Diğer taraftan, Filistin davasına ve Kudüs'e sahip çıkma tezinize katılıyorum. Güney sınırımızda terör devleti kurmaya çalışan bir devlete "Kudüs bizi ilgilendirmez. Nasıl biliyorsanız öyle yapın" diyemeyiz. Keza Filistinliler mazlum bir halktır. Geçmişte ve halen hangi hataların içine düşmüş olurlarsa olsunlar, "Ne halleri varsa görsünler" diyemeyiz. Türkiye'nin çıkarlarını öncelikli tutmak kaydıyla ve de ölçüsünü kaçırmadan desteğimizi esirgemememiz gerekir.
Ilgincdir ama bu gün söyle bi yazi okudum Alman Medyasinda:
https://web.de/magazine/politik/evangel ... r-32700384

Donald Trump in kutsal savasi .

Sayfadaki fotoya bakinca zaten ne oluyor felan diyor insan.

Yazida Evangelistlerin (basta Mike Pence ) ve yahudilerin Armagedonundan bahsediliyor.

Mikey Mouse ile Donald Duck ABD yi yönetiyor hersey beklenir :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 04:05 
Üye
Kullanıcı avatarı

Meselenin özüne gelince (kimdir nedir tanımam ama) Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu meselenin özünü basitçe anlatmış. Diyor ki:

"Özgüven mi? Yoksa Gündem Değiştirme Gayreti mi?

Trump geçen hafta içinde kedi olalı bir fare tuttu ve vergi reformunun kongreden geçmesini sağladı. Başardı demiyorum. Çünkü o kongre, Başkan Trump gibi vergi indirimlerinden yararlanacak Cumhuriyetçi’lerle dolu. Ama bu gelişme Trump’a ilk defa, ABD de bir şey yapabilmenin özgüvenini sağladı. Aynı zamanda vergi reformunun sadece Trump’a şahsen yılda 1 milyar Dolar’dan fazla ek gelir sağladığı düşünülecek olursa, nalıncı keseri gibi çıkarı kendine yontmanın, bir gündem değişikliği ile gölgelenmesi gerekiyordu. Trump da dünyada da büyük yankı getiren Kudüs çıkışı ile bunu yaptı.

Denize Düşenin Böylesi

Denize düşen Trump, hem yılana sarılmayı, hem de onu başkalarına saldırtmayı deniyor. Kuzey Kore bir sorun. Suriye bitmeyen bir çile. Ama bunların dışında ABD içinde hem kendisini, hem oğlunu, damadını ve yakın danışmanlarını ilgilendiren Rusya soruşturması derinleşiyor. Bunun altından nasıl bir Trump şirketleri ile ilgili menfaat çamuru çıkacağı belli değil. Beğenelim veya beğenmeyelim. Demokratik bir ülkede, Başkan’a rağmen o Başkan’ı sorgulayan komisyonlar ve savcılar var. Alabama senatör seçimlerindeki ahlâksız adaya verdiği omuz da Trump için gölgelenmesi gereken bir durum. Bunun için şimdi bu sorumsuz Trump, dünyayı yakar da geçer mi? Niyeti tabii o. Ama taraflar bu oyuna gelmezse Trump’ın bu amacı akim kalır. İsrail ve Filistin’e büyük görev düşüyor."

Bu kadar. Fazla derine gitmeye gerek yok.

Eski kullanıcı adım Lathander

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017, 04:11 
Üye
Kullanıcı avatarı

Not: Ardı ardına mesaj yoluyla kalabalık (flood) yapmak istemem ama önceki mesajı düzenleyemiyorum.
Yazının devamına şuradan erişilebilir
http://tasam.org/tr-TR/Icerik/50150/bir ... kle_gitmek

Eski kullanıcı adım Lathander

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2017, 13:07 
Akıncılar

Dostlar, hepinizin bildiği gibi hükümet, İİT toplantısının sonuç bildirgesinde "Başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devletini tanıdığımızı teyit ederken, tüm dünyayı Doğu Kudüs’ü Filistin Devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyoruz’." denildiğini iddia etti.

Fakat durum hiç de öyle değilmiş. Metinde geçen ifade aynen şöyle:

"Filistin Devletini tanıdığımızı teyit ederken, bütün dünyayı Doğu Kudüs’ü Filistin Devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyoruz". Farkı anlayamayanlar ilgili haberi okuyabilir:

http://odatv.com/bu-tam-bir-diplomatik- ... 71200.html

Türkiye Cumhuriyeti'nin hükümeti yalan söylerken zerre tereddüt etmiyor! Yazık...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 14:03 
Üye

Postları büyük bir üzüntü ile okudum. Yıllardan beri forumu takip ederim, üslubun hiç bu kadar sertleştiğini görmedim. Bu sitede popüler olmuş bazı kişiler bundan destek alarak yargısız infazlar yapmışlar. Beyler karşıt görüşten olan herkese ''yobaz'' demek sizi de yobaz yapar.
Özellikle site başkanının lafları rahatsız etti beni sıkıysa Kudüs için ağlayın gibi bir şey yazmış. Şehit olan askerler için Cami önünde neden toplanmadılar yazmış bütün kinini kısıtlama olmaksızın beyan etmiş. Halbuki kendisi camiye gitse orada ki insanların din görevlilerin her gün ülke de görev yapan asker ve polislere dua ettiğini görürdü. Burada konuşulması gerekenler sadece işin askeri ve siyasi boyutu fazlasına gerek yok. Siz önce dinleri sonra o dine mensup olanları yargılamışsınız. Bir görüş bildirme platformu olan askeri bir site de bile egolar bu kadar yükselmiş ise koca ülke yönetenlerin kibirlerini egolarını gayet iyi anlayabiliyorum. Bu gönderiye kızıp bana da yobaz diyeceksiniz ,halbuki alakam yok. Neyse genelleme yapmayı seviyorsunuz yobaz deyip geçersiniz :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 15:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Postları büyük bir üzüntü ile okudum. Yıllardan beri forumu takip ederim, üslubun hiç bu kadar sertleştiğini görmedim. Bu sitede popüler olmuş bazı kişiler bundan destek alarak yargısız infazlar yapmışlar. Beyler karşıt görüşten olan herkese ''yobaz'' demek sizi de yobaz yapar.
Özellikle site başkanının lafları rahatsız etti beni sıkıysa Kudüs için ağlayın gibi bir şey yazmış. Şehit olan askerler için Cami önünde neden toplanmadılar yazmış bütün kinini kısıtlama olmaksızın beyan etmiş. Halbuki kendisi camiye gitse orada ki insanların din görevlilerin her gün ülke de görev yapan asker ve polislere dua ettiğini görürdü. Burada konuşulması gerekenler sadece işin askeri ve siyasi boyutu fazlasına gerek yok. Siz önce dinleri sonra o dine mensup olanları yargılamışsınız. Bir görüş bildirme platformu olan askeri bir site de bile egolar bu kadar yükselmiş ise koca ülke yönetenlerin kibirlerini egolarını gayet iyi anlayabiliyorum. Bu gönderiye kızıp bana da yobaz diyeceksiniz ,halbuki alakam yok. Neyse genelleme yapmayı seviyorsunuz yobaz deyip geçersiniz :)
Aslında o safhayı bizler çoktan geçtik. Kudüsü geçtim... Müslüman alemi bile özünde gerçek Türk'lerin artık umrunda bile değil. Haziran seçimlerinden sonra doğudaki iç savaşta 1000'e yakın şehit verdik. Shortland'larda onlarca polisimiz askerimiz şehit oldu. Kimse sokağa bile çıkmadı. Biz Trmilitary forumu olarak para toplayıp oradaki asker polislere ikramlarda bulunduk. Şimdi kalkmış kudüs için niye tepki koymuyorsunuz diyorsun. Değil Kudüs Arabistan yansa umrumda değil benim. Benim kutsalım Vatan Toprağı Türk Bayrağı OrtaAsya Ötüken Ovası Moğolistan'ın olmayan Türk Toprakları. Çin'in işgal ettiği Uygur toprakları. Benim kanayan yaram buralar. Senin bahsettiğin coğrafyanın şerefsiz ciğeri peş para etmez insanları için kılımı kıpırdatmam. Hatta öldürdükleri 50 000 kişilik Osmanlı Ordusu için soykırım davası bile açarım. Tek üzüntüm çocuklar içindir. Kudüs yada diğer kutsal sayılan mabetlerin hepsi insan yapımı. Kıyamet Günü yok olacak nasıl olsa. Ben insanlığıma bakarım.

En son KatipMaster tarafından 19 Ara 2017, 20:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 17:25 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Dostum bizim sıralamamız Vatan İnanç Ailedir.
Kesinlikle yobaz demiyorum.
Bizde Ümmet milletin üzerinde değildir biz Mehmet Akifin yazdığını hissedenleriz.
....
Yaralanmış tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd'i...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
"Gömelim gel seni târîhe" desem, sığmazsın.
Herc ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb...
Seni ancak ebediyyetler eder istîâb.
"Bu, taşındır" diyerek Kâ'be'yi diksem başına;
Rûhumun vahyini duysam da geçirsem taşına;
Sonra gök kubbeyi alsam da, ridâ namıyle,
Kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmıyle;
Mor bulutlarla açık türbene çatsam da tavan,
Yedi kandilli Süreyyâ'yı uzatsam oradan;
Sen bu âvîzenin altında, bürünmüş kanına,
Uzanırken, gece mehtâbı getirsem yanına,
Türbedârın gibi tâ fecre kadar bekletsem;
Gündüzün fecr ile âvîzeni lebriz etsem;
Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana...
Yine bir şey yapabildim diyemem hâtırana.
....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 17:30 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Burası kudüse ve ya araplara(daha da ileri gideyim mi) ağlayıp zırlama yeri değil,yapmak isteye bir sürü internet sitesi ve ya cami önü var,ben burada yaptırmıyorum. Bu tutuma ister despotça densin ister yobazca gerçekten umursamıyorum ve çekinmiyorum.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 20:10 
Süvariler

Kabe'yi yıksalar, Türk milletine bir zarar Türk devletine bir halel gelmeyecekse tvden izlerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 22:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sayın adminim bu gereksiz başlığı açtığım için özür dilerim. Gereksiz bir konuya kilit vurulabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017, 22:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sayın adminim bu gereksiz başlığı açtığım için özür dilerim. Gereksiz bir konuya kilit vurulabilir.
Konunun ne kadar gereksiz ve önemsiz olduğunu anlamışsınızdır sanırım.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 119 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: