TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Eki 2017, 19:42

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 566 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 18 9 10 11 12 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Bilgisayar Oyunları
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2017, 12:13 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Ekran kartı kaldırmıyordu gittim 500 liraya Rx460 aldım şimdi takır takıt 70-80 fos War Thunder oynuyorum :)
World of Tank tam bir hammallık. Uzun süre oynadım ama WarThunder'ı indirdikten sonra hiç oynamadım.
Armoured Warfare ne sunuyor bilmiyorum, ama WT fena değil, tabi biraz zor para biriktiriyosun ama birikiyor, mürettebat gelişimi de güzel.
World of Warships sıkıcı. Biraz zayıf bir oynanışı var. Ama gemiler arasında geçişte farkı hissetmek güzel.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2017, 14:39 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Ekran kartı kaldırmıyordu gittim 500 liraya Rx460 aldım şimdi takır takıt 70-80 fos War Thunder oynuyorum :)
World of Tank tam bir hammallık. Uzun süre oynadım ama WarThunder'ı indirdikten sonra hiç oynamadım.
Armoured Warfare ne sunuyor bilmiyorum, ama WT fena değil, tabi biraz zor para biriktiriyosun ama birikiyor, mürettebat gelişimi de güzel.
World of Warships sıkıcı. Biraz zayıf bir oynanışı var. Ama gemiler arasında geçişte farkı hissetmek güzel.
RX470 ekran kartı var bende. 1920x108p Ultra High ayarlarda 110 fps'nin altına inmiyor. Gerçi WoT işlemciden götürüyor ama olsun 8-)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2017, 14:56 
Üye

460/480/480 güzel kartlar ama 470 700 civarı olduğu için bulaşmadım, o fiyata çıksam 10xx serisinden bir kart alırdım sanırım, işlemcim öyle ahım şahım dEğil, i5 2400, yani benimki tam bir budget sistem :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2017, 20:33 
Akıncılar

Wolfenstein: The New Order pc de oynamaya çalışıyorumda ne kadar zor oynamak . Uçaktan uçağa atlamayı beceremedim :D Varmı ipucu..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2017, 18:33 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Warthunder'ı önerdiniz ama keşke dinlemeseymişim. WoT oynayan birisi için zulümden başka birşey değil. O nasıl bir mekanik, nasıl bir tank yönetimidir? O nasıl nişan almaktır öyle? Yahu bir oyunu güzel yapan şey karşındaki rakibinin zayıf yerlerine hakim misin değil misindir. Bu oyunun kontrolleri (kullanacağım kelimeyi affınıza sığınarak yazıyorum) embesil kontrollerinden farkı yok. Tankın zayıf yerlerine, nereye ateş etmen gerektiğine filan oyunda alenen gösteriyor. Ayrıca atış dinamikleri ne öyle? Ghost Sniper mı oynuyoruz? Oyunda kritik atış yaptığında sana ağır çekim atış gösteriyor.

Kusuruma bakmayın ama bir WoT oyuncusu olarak hiç beğenmedim. Tankın kullanılışı, hareket mekanizması, fizik motoru çok kötü. Misal ben IS-3 ile karşılaştığım zaman nereye ateş etmem gerektiğini biliyorum. Zırhının zayıf yerlerini biliyorum. Zırh delici mermi ile Maus'u yan zırh plakalarından delemedim. Öyle bir nokta yapmışlar ki 10 dakika uğraştım. Bu nedir böyle?

Hiç tavsiye etmiyorum bu oyunu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2017, 19:03 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Wolfenstein: The New Order pc de oynamaya çalışıyorumda ne kadar zor oynamak . Uçaktan uçağa atlamayı beceremedim :D Varmı ipucu..
''ileri'' tuşuna bas sonra sprint atmak için ''shift'' (ben de öyle ayarlıydı) tuşuna basılı tut,tam kenara gelince ''space'' tuşu ile zıpla...

Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa
Adın yazılacak mücevher taşa...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2017, 19:17 
Üye
Kullanıcı avatarı

Tankın zayıf yerlerine, nereye ateş etmen gerektiğine filan oyunda alenen gösteriyor.
Basitleştirilmiş muharebeler yerine gerçekçi muharebeler de oynayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2017, 19:23 
Üye

War Thunder karmaşık bir oyun. Hava muharebelerinde olduğu gibi tank muharebelerinde de basitleştirilmiş, gerçekçi ve simülatör muharebeleri olmak üzere 3 farklı seçenek var.

Basitleştirilmiş muharebelerde söylediğiniz gibi hedef, mesafe, tank isimleri, zırhın zayıf olduğu yerler ve buna benzer bir çok şey gösterilmektedir ancak gerçekçi muharebelerde bu yok sadece hedefi işaret olarak görebilirsiniz, simülatör muharebeleri ise apayrı bir olay, onda hiç bir tüyo yok, dost birlikleri bile ayırt edemeyebilirsiniz. (kamuflajı olan bir tankı doğadan ayırt edemeyebilirsiniz)

Ayrıca yine hava muharebelerinde olduğu gibi tank muharebelerinde de tank modifikasyonları ve mürettebat becerileri (ayrı ayrı sürücü, nişancı, radyocu, tank komutanı) level olarak geliştirilmektedir. Tank modifikasyonlarında tank mekanikleri geliştirilebiliyor. Tank modifikasyonları gelişmemiş olduğu için ve mürettebat becerileri sıfır olduğu için bahsettiğiniz sorunlar çok normal.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2017, 00:27 
Üye

Alıntı:
Warthunder'ı önerdiniz ama keşke dinlemeseymişim. WoT oynayan birisi için zulümden başka birşey değil. O nasıl bir mekanik, nasıl bir tank yönetimidir? O nasıl nişan almaktır öyle? Yahu bir oyunu güzel yapan şey karşındaki rakibinin zayıf yerlerine hakim misin değil misindir. Bu oyunun kontrolleri (kullanacağım kelimeyi affınıza sığınarak yazıyorum) embesil kontrollerinden farkı yok. Tankın zayıf yerlerine, nereye ateş etmen gerektiğine filan oyunda alenen gösteriyor. Ayrıca atış dinamikleri ne öyle? Ghost Sniper mı oynuyoruz? Oyunda kritik atış yaptığında sana ağır çekim atış gösteriyor.

Kusuruma bakmayın ama bir WoT oyuncusu olarak hiç beğenmedim. Tankın kullanılışı, hareket mekanizması, fizik motoru çok kötü. Misal ben IS-3 ile karşılaştığım zaman nereye ateş etmem gerektiğini biliyorum. Zırhının zayıf yerlerini biliyorum. Zırh delici mermi ile Maus'u yan zırh plakalarından delemedim. Öyle bir nokta yapmışlar ki 10 dakika uğraştım. Bu nedir böyle?

Hiç tavsiye etmiyorum bu oyunu.
Hocam siz basitleştirilmiş tank muharebesine girmişsiniz.
Bu modda tanklar hızlıdır, vuracağınız yerde yönergeler vardır, bazen alınan puanlara göre topçu atışı ve avcı/roket/bombardıman tipi uçaklar alırsınız. Daha çok hızlı para kazanma için tercih ediyorum ben.
Gerçekçi tank muharebelerinde ise bu tür şeyler yoktur. Listenizde o ülkede hangi tank ve uçaklar varsa onarla oynarsınız oyun içi puanlarınızla.
Ben şahsen Wot'un karşı tankları falan göstermesini ve hedef için bir süre beklenmesini sevmiyorum.
Wot'un sevdiğim yönü ise tanklar daha uzun süre dayanıyor.
War thunderda savaşlar daha çetrefilli. Gerçekçi muharebeyi oynamadan silmemişsinizdir umarım :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2017, 00:49 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Stalingrad'da Pz. 4'le T-34 avındayken kardan kör, şaşı olmamışsanız War Thunder oynamış sayılmasınız :D

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2017, 01:02 
Akıncılar

Alıntı:
''ileri'' tuşuna bas sonra sprint atmak için ''shift'' (ben de öyle ayarlıydı) tuşuna basılı tut,tam kenara gelince ''space'' tuşu ile zıpla...
Valla çok makbule geçti düşmekten kanatlarım çıkmıştı :lol: :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2017, 09:57 
Üye

Alıntı:
Stalingrad'da Pz. 4'le T-34 avındayken kardan kör, şaşı olmamışsanız War Thunder oynamış sayılmasınız :D
Ya archer diye bi tank aldım, bu kadar saçma bişe yok. Tank ters gidiyor, dönene kadar mıhlıyolar zaten. Ondan önceli 3 inch gun carrier da ayrı facia.
Düşük tier seri atış yapan alman tanklarının yeRini hiçbişey tutmuyor:/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2017, 13:35 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

E, Archer'ın eğlencesi o zaten! Kullanmak daha nasip olmadı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2017, 14:44 
Üye

Ben bir ara Alman'dan gittim, sonra Rus topları iyi diye onları biraz geliştirdim. Archer İngilizde.
Oyunun problematik bir tarafı şu ki ben günde 4 saat civarı giriyorum bazen, çünkü boşum. Ama tier 3-4 arası tıkanıyor. Her tank 100k para üzerinde ve mürettebat da rahat bi 40k civarı oluyor. Ama her oyundan 2-3k para kazanabiliyorsunuz :/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2017, 02:44 
Üye

Battlefield 2'nin efsane modu Project Reality'nin ruhani devam oyunu olan SQUAD bu haftasonuna özel olarak denemeniz için bedava sunuluyor. Gerçekçi taktiksel FPS olarak tanımlanabilecek oyun günümüz FPS'lerin ''arcade'' ve simülasyon oyunlarının detaycı oynanışının ortasında oldukça dinamik bir çatışma ortamı sunuyor. Türkiye'de hatrı sayılır bir kitleye sahip SQUAD'ta ayrıca Türk takımları SQUAD Türkiye Ligi altında birbirlerine karşı mücadele sergiliyor. Türkçe desteği de bulunan oyun ''bedava haftasonu''na özel olarak %50 indirim ile 29,50TL'den satışa sunulmuş durumda.

Squad Steam Sayfası: http://store.steampowered.com/app/393380/
SQTR Web sitesi: http://www.squadturkiye.com/
SQTR Forum Sitesi: http://forum.squadturkiye.com/
Türkçe Kullanım Kılavuzu: http://downloads.joinsquad.com/Manual/S ... tr_1_1.pdf

Şöyle ufaktan bir oynanış videosu:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2017, 05:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

1,5 sene önce topladığım GTX 980 Ti ve i7 5820K'lı bir PC mevcut; fakat artık masa başında oyun oynamak gibi hobiler yorucu geliyor. Kilo yüksek olduğu için, koltukta oturmak da zorlaştı.
30 inç+ büyük monitör ve özel tasarımlı bir masa ile, rahat bir ortam kurmak lazım. Onun da uğraşı ve maliyeti gereksiz geliyor. Zaten monitörler de, TV'lere nazaran, sunduğu özelliklere göre çok pahalı kalıyor. Bu saatten sonra anca OLED ekranlı, doğal olarak HDR'yi de tam destekleyen ve 21:9 oranlı, 120+ Hz bir monitör alınırsa alınır. Böyle bir monitör henüz görmedim, fiyatını da tahmin edemiyorum :)

Temel yazışma-okuma işlerini artık cep telefonundan yürütüyorum. Zaman olursa, PS4 Pro'da bazı oyunlara baktığım oluyor. PC'yi de geçen sene kardeşime bıraktık.
İlgimi çekecek bir FPS veya eskisi gibi RTS'ler çıkmadıkça, masaüstü PC'lerde artık oyun oynayacağımı zannetmiyorum. Kur sağolsun, maliyetler de donanım takip etmeyi zorlaştırdı. Özellikle, doların 1.15-1.20 olduğu zamanları düşününce, daha da can sıkıcı oluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2017, 17:43 
Süvariler

Battlefield 2'nin efsane modu Project Reality'nin ruhani devam oyunu olan SQUAD bu haftasonuna özel olarak denemeniz için bedava sunuluyor. Gerçekçi taktiksel FPS olarak tanımlanabilecek oyun günümüz FPS'lerin ''arcade'' ve simülasyon oyunlarının detaycı oynanışının ortasında oldukça dinamik bir çatışma ortamı sunuyor. Türkiye'de hatrı sayılır bir kitleye sahip SQUAD'ta ayrıca Türk takımları SQUAD Türkiye Ligi altında birbirlerine karşı mücadele sergiliyor. Türkçe desteği de bulunan oyun ''bedava haftasonu''na özel olarak %50 indirim ile 29,50TL'den satışa sunulmuş durumda.

Squad Steam Sayfası: http://store.steampowered.com/app/393380/
SQTR Web sitesi: http://www.squadturkiye.com/
SQTR Forum Sitesi: http://forum.squadturkiye.com/
Türkçe Kullanım Kılavuzu: http://downloads.joinsquad.com/Manual/S ... tr_1_1.pdf

Şöyle ufaktan bir oynanış videosu:
Squad'ı aldım. Bu oyunda bir türk klan var mı katılabileceğimiz? Forumdan oynayan kimse var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2017, 18:42 
Üye

Forumda oyunda aktif olan ekipler(clan) için özel bir bölüm var oraya bakabilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2017, 19:16 
Üye

Bu arada BF 1 için paket yayınlanmış, 60 tl değerindeki paket Verdun muharebesini içeriyor sanıırm.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2017, 00:44 
Süvariler

Bu arada BF 1 için paket yayınlanmış, 60 tl değerindeki paket Verdun muharebesini içeriyor sanıırm.
Ultimate edition varsa paket dahil. Fransa paketi diyelim biz. Verdun muharebesi var evet.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Bilgisayar Oyunları
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2017, 23:25 
Yeni Üye

DCS:World'e birileri JF-17 çıkartmaya çalışıyor. Haberlere göre ordu içinden danışmanları var.

https://www.youtube.com/watch?v=LlePwkfv2h4

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2017, 11:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

A Haber'in ATAK Helikopteri diye yayınladığı görüntüler Arma adlı oyuna ait çıktı!

https://www.youtube.com/watch?v=RfyCVgOh0BI

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 12:40 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 15:17 
Üye
Kullanıcı avatarı

Hangi oyunlarda indirim var hocam?(Popüler oyunlardan)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 18:54 
Yeni Üye

Bana sormamışsınız ama neredeyse tüm oyunlar var.Ben Just Cause 3 ile The Witcher 3 aldım.Alabilirsen Arma 3,Sniper Elite 3 ve Hitman Absolution'ıda almayı düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 19:05 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Witcher 3 kesinlikle kaçırılmamalı 2 dlc ile birlikte fiyatı 37 lira.Bilgisayarım kaldırsaydı hiç kaçırmadan alırdım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 19:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Witcher 3 kesinlikle kaçırılmamalı 2 dlc ile birlikte fiyatı 37 lira.Bilgisayarım kaldırsaydı hiç kaçırmadan alırdım.
O oyun efsane ötesi bir şey. Hikayesi, müzikleri, grafikleri ile tam bir şaheser. Polonyalılar iyi becermiş.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 20:29 
Üye
Kullanıcı avatarı

2013 yılında güzel bir oyun bilgisayarı aldım hala da taş gibi, iyi ki de almışım şimdi aynı özellikli bilgisayar el yakıyor. Lakin oyunlardan soğuma geldi. Eskiden oyunun başından kalkmazdım, şimdi ise tam tersi giresim gelmiyor. En son 2-3 ay önce cossack 3 aldım steamden. 1 hafta oynayıp bıraktım.

Cevaplarınız için teşekkürler @Carrillo. Arma 3 ve Hitman e bir göz atmakta fayda var.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 20:45 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İyi olmuş, ilk Cossacks'dan gayrısı ziyan çünkü.

Ben de epeydir Dawn of War 1'in ek paketlerini istiyordum. Oyunun kendisi 20 lira, ek paketler de 20 lira... Dün tanesi 5 liradan 15 liraya hallettim, 1 yıllık strateji ihtiyacımı karşılar zahir. Burn the heretic. Kill the mutant. Purge the unclean 8-)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 21:36 
Üye
Kullanıcı avatarı

İlk Cossacks efsanedir. 2. oyununda gerçekten batırdılar ama 3 ün yine gideri var. Haritasının büyük olması, düşmanın oyun başlar başlamaz saldırması, zorluk seviyesi tatmin edici olması(oyun 3-4 saatte bitmiyor), popilasyon sıkıntısının olmaması (5000 asker basmışlığım var, dahasına para yetiremedim) , askerlerin barutu bitince ateş edememesi, diplomatik center dan bastığın paralı askerin altının bitince isyan çıkarıp sana saldırması, düşman ırkının kölesine tek kıstırınca kendi safına çekip düşmanın bina vs. yapı ve askerlerini basabilme özelliği ve en önemlisi ordunun başına subay ve trompetçi yerleştirip düzenli ordu kurabilme özelliği var. Daha saymayı unuttuğum nice özellik. Sizleri bilemem ama saydığım bu özelliklerle bana göre en iyi ve en gerçekçi strateji oyunudur gözümde. Ne age of, ne empire earth, rise of nationals, red alert, comandos, mitology , titans , roma total war. Hiç biri Cossacks varken gözümde 5 para etmez.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 22:01 
Üye
Kullanıcı avatarı

Total War sever birine 2. Dünya savaşı veya daha modern çağda geçen oyun tavsiyesi alabilir miyim? Sıra tabanı ve gerçek zamanı bir arada barındıran bir oyun arıyorum. 5 tane stra oyunum var hepsi kılıç kalkanlı. Barutlu savaş istiyorum. Empire TW var bende ama tam bir katliam, ip gibi dizilip birbirlerine mermi sıkıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 22:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Total War sever birine 2. Dünya savaşı veya daha modern çağda geçen oyun tavsiyesi alabilir miyim? Sıra tabanı ve gerçek zamanı bir arada barındıran bir oyun arıyorum. 5 tane stra oyunum var hepsi kılıç kalkanlı. Barutlu savaş istiyorum. Empire TW var bende ama tam bir katliam, ip gibi dizilip birbirlerine mermi sıkıyorlar.
Strateji olarak Company of Heroes serileri güzeldir,ben 2. Dünya Savaşı oyunlarına bayılırım ama strateji sevmediğimden oynamamaıştım fakat yüksek puanlar almıştı zamanında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 22:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Efsane oyun Generals Zero Hour ve Rusların Yaptığı Contra ek paketi kesinlikle muazzam.Ayrıca R.U.S.E. tavsiye ederim güzel o da.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 00:21 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Strateji olarak Company of Heroes serileri güzeldir,ben 2. Dünya Savaşı oyunlarına bayılırım ama strateji sevmediğimden oynamamaıştım fakat yüksek puanlar almıştı zamanında.
Alacağım oyunu buldum. Company of Heroes 2 alacağım. Teşekkür ederim. Generals Zero Hour'u çok oynadım zamanında. Ben de indirim varken oyun alacaklara tavsiyede bulunuyum. Rome II Total War en beğendiğim oyunlardan. En zor ayarda oynandığı taktirde çok güzel savaşlar yapılabiliyor.

En son Uçbirim tarafından 24 Haz 2017, 00:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 00:24 
Süvariler

Zamanında o kadar oyun almama rağmen tek oynadığım oyunun BF4 olmasından dolayı artık oyun almıyorum. Ayrıca strateji sevenler için Wargame Red Dragon'u öneririm, yok ben FPS ve simülasyon istiyorum diyenler için Squad'ı öneririm.

Edit: Steam: atacan198
Origin: atacan149 isteyenler ekleyebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 00:44 
Üye
Kullanıcı avatarı

FPS de BF, COD ve medal of honor bir yana bir aralar Operation Flashpoint- Dragon Rising oynamıştım. Eski bir oyun ama baya zorluyor. 4 kişilik bir ekipsiniz ve koca harita çoğu zaman dağda bayırda yürüyerek geçiyor. Karşınıza da devasa ordular çıkmaz, 8-10 kişilik birlikler çıkıyor genelde ama doğru yerden saldırmazsanız canınızı okuyorlar. Bildiğin oturup haritayı açıp 5 dk kara kara düşündürüyor adama doğru saldırı planını. Yanınızdaki adamlara hedef gösterip koruma-taciz ateşi açtırabiliyorsunuz. Ya da belirlediğiniz bölgeye yerleştirip arkanızı kollamasını sağlayabiliyorsunuz. Acayip de mühimmat sıkıntısı oluyor. Öldürdüğünüz adamlardan 1 bilemedin 2 şarjör çıkıyor. Ara sıra aksiyon olsun diye topyekün muharebeler de var. İnternetten videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Beğenirseniz indirir oynarsınız.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 02:43 
Süvariler

Eski bir oyun vardı ismi Silent Heroes. Oyunda 4 ve 7 arası Rus karakter bulunuyor. Sabotaj ağırlıklı bir oyun. Alman mevzilerine veya karargahlarına sızıp görevleri tamamlıyorsunuz. Oyunda her araç kullanılabiliyor, öldürdüğünüz Alman askerlerinin üzerinden mühimmat topluyorsunuz ve sair. Nebelwerfer bile kullanabildiğinden güzel bir oyundu. Lisede iken oynardım sıklıkla, tavsiye ederim hoş bir oyundu. Zorlu modu gerçekten zorluyor, epey taktik kurmanız gerekiyor bu yüzden güzel bir oyun olduğunu düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 14:42 
Süvariler

Paradox oyunları içinde şu sıralar Stellaris ve HOI 4e yatırım yapın. Yarım oyunları piyasaya sürdüler şimdi dlcler ile adam ediyorlar. Klasik Paradox zihniyeti. EU 4 ve CK II
oynamadıysanız bu indirimler büyük fırsat. Starcraft Broodwar oynamadıysanız Blizzard bedavaya veriyor. Cüzi bir ücrete yenilenmiş grafiklere sahip HD versiyonunu da alabilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 15:04 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Eu4'te, indirimlerle bile önemli dlc'leri topladığınızda 100den aşağı kurtulamıyorsunuz. Estetikleri saymıyorum bile. Bu DLC politikasından daha çok canı yanacak Paradox'un.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 16:19 
Üye

Eğer gerçekçi bir simülasyon/strateji istiyorsanız: Tank Warfare 1943 yada Graviteam Tactics Mius Front. İkisi'de simülasyon/strateji oyunlarının en uç noktasıdır. Gördüğüm en gerçekçi oyunlardan

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 16:34 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Eu4'te, indirimlerle bile önemli dlc'leri topladığınızda 100den aşağı kurtulamıyorsunuz. Estetikleri saymıyorum bile. Bu DLC politikasından daha çok canı yanacak Paradox'un.
Sanchez hocam kesinlikle haklısın 3 dlc aldım ben ama bir daha asla bu hataya düşmem resmen kazıklıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 18:30 
Süvariler

Payday 2'de bunun harika pazarlamasını yaptılar. Baktılar oyunun satışları düştü. Yeni oyun da geliyor. Standart versiyonu ücretsiz yaptılar bütün dlc'leri ultimate edition adı altında toparlayıp satışa sundular şimdi Payday'in adını duymamış adamlar çatır çatır satın alıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2017, 03:56 
Süvariler

EU IV ve genelde paradox oyunları için son çıkan dlcyi asla almayın. Hep sondan bir öncekini alın. Bazen çok özel indirimlerde %75e kadar inebiliyor dlcler. EU IVde dlcler ana oyunla bundle şeklinde satılıyor indirimlerde onlar da çok uygun fiyatlara inebiliyor bazen. Eskiden fiyatlar çok uygundu. Kur güncellemesinden sonra epey şişti fiyatlar. HOI 4ü ben ilk çıktığında 100 liraya almıştım field marshall edition. İlk 3 dlcyi kapsayan season passi de içeriyor. İki dlc çıktı şu ana kadar 1 tane daha çıkacak. Tek tek alsaydım batmıştım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2017, 18:38 
Süvariler

Menajerlik ve motorsporları oyunlarından hoşlanıyorsanız Motorsports Manager tüm dlcleri ile birlikte sadece 25 TL. Son zamanların en yüksek puan ve en olumlu kullanıcı yorumlarını almış oyunlarından biri tavsiye ederim bir göz gezdirin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2017, 16:06 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2017, 22:35 
Süvariler

Şu mount&blade oyunundan ne zaman ümidi kessem adamlar bir video sürüyor piyasaya, ufak çocuğun çikolata beklemesi havasına giriyorum hemen.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2017, 23:36 
Süvariler

Bu senenin son çeyreğinde veya 2018 başında çıkacağını söylüyorlar. Piyasaya erken sürmemeleri bence iyiye işaret. Adamlar hakikaten mesai harcıyor. Aslında çok bir değişim yok eski Mount and Bladein kaliteli grafiklerle yenilenmiş hali bir iki yeni mekanik eklenip biraz da hikayeler derinleştirilirse zaten oyun akar gider. Çok radikal değişimlere gerek yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2017, 10:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

STEAM DA TR MILITARY grubu var. Trabz0nLu TR ye mesaj atın. Ekleyim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2017, 01:14 
Süvariler

Silent Hunter serisi gibi denizaltı simülasyonlarından hoşlanan arkadaşların kesinlikle kaçırmaması gereken bir oyun. Oyun soğuk savaş döneminde geçiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2017, 01:28 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Jive Turkey de USN emeklisi, Los Angeles'larda çalışmış.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2017, 15:24 
Üye

Cold Waters, soğuk savaş atmosferini iyi yansıtmış. Son yıllarda bağımsız yapımcılar güzel işler çıkarıyor.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 566 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 18 9 10 11 12 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: