TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Ağu 2017, 20:45

Tüm zamanlar UTC+03:00


Loading


Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 117 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2015, 23:21 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 28 May 2015, 06:46
Mesajlar: 107
Yaş:

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Benim anlatmak istediğim çok farklı bir şeydi. İnsan beyni duygu çeşidine göre bir olay karşısında faklı tepkiler verir. Kızgınsa farklı, mutluysa farklı, üzgünse farklı, endişeliyse farklı. Bir makine veya bilgisayara insan beyni gibi çalışmayı öğretmeden veya ayarlamadan önce insan gibi duygusal yapıya sahip olabilmesini sağlanması gerekir ki, bir problemi çözerken yoğun stres altında her bir bilgisayar farklı sonuçlar çıkartabilsin. Bu olmadıktan sonra onlar birer makine yada robot veya bilgisayar olmakta öteye gidemezler.
Şöyle düşünün çelik gibi sinirleri olan bir insan ile panik bir insanın araba kullanırken lastiğinin patlaması sonucunda verecekleri tepkiler farklı olacaktır. İnsan beyni gibi düşünen bir robot duygular sahip olmaz ise bu durumda vereceği tepkiler diğer robotlar ile bire bir aynı olacaktır.
Hocam birde şöyle düşünün, bu gereklimi? Lastik patladıysa yedeği takarsın bence tepki bu olmalı. Çelik gibi sinirlere sahip olması gereken yerde öyle olur. Olmaması gereken yerde olmaz. Yani zekaya sahip medeniyet insanda olsa, robotta olsa, içinde bulunduğu şartlara göre davranmak zorunda. Bahsettiğiniz şey üstünlük olarakmı görüyorsunuz tam anlayamadım. Eğer öyleyse acizlikte olabilir. Aslında davranışlarımızın altındaki esas neden ileriye gitmek olmalı, öylede zaten. Sapıtsakta bazen aslında amaç herzaman devam etmek... Sizce devam etmek için hangisi daha doğru karar alıyor?

Bilim artık öyle bir noktaya geldiki hislerimizin önüne geçti. Çünkü hisler yanıltıyor. Hissettim gök taşı geliyor desem inanırmısınız? Ama bilim adamları kepler teleskopu ile görüntüsünü aldığında hepimiz inanacağız, değilmi ?

Arkadaşlar aslında değinmişler biz özgürmüyüz? Neden böyle bir çıkarım yapılıyor. Her şeye verdiğimiz cevap veya davranışlarımız aslında bildiklerimiz dahilinde. Bunlar içerisinde seçenekler yapıyoruz bu tam olarak özgürlük sayılabilirmi? Yada bizde olupta doğada olmayan ne var ? yada fizik kurallarına tabi değilmiyiz tüm evren gibi ? Robot yapay bir şeymi? yapayı doğalı nasıl ayırıyoruz? Arının peteğine doğal diyoruz ama.
gibi gibi...


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2015, 23:56 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 13 Ara 2015, 13:25
Mesajlar: 67
Yaş:
Duygu üstünlük yada acizlik demiyorum sadece duygu bizi makinelerden ayıran diyorum ve duygu olmadıktan sonra bir robot yada bilgisayarın insanı ne kadar mükemmel bir şekilde taklit ederse etsin bir robot, makine yada bilgisayardan öteye geçemeyecek diyorum. Duyguya da bir bilgisayarda yada makinede gerekte yok bana göre.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2015, 00:18 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 28 May 2015, 06:46
Mesajlar: 107
Yaş:
Alıntı:
Duygu üstünlük yada acizlik demiyorum sadece duygu bizi makinelerden ayıran diyorum ve duygu olmadıktan sonra bir robot yada bilgisayarın insanı ne kadar mükemmel bir şekilde taklit ederse etsin bir robot, makine yada bilgisayardan öteye geçemeyecek diyorum. Duyguya da bir bilgisayarda yada makinede gerekte yok bana göre.
Hocam saygı duyarım fakat bence makinadan ayıran falan gibi bir durum yok. Duygu dediğimiz şeye sebep olan faktörler var bu makinalardada inputlar olacak herhalde ve benliği de olacak diye kurguladığımıza göre. Buralardan aldığı verilere karşı davranışları olacaktır. Ha ama ölçek farkı var biz ormanda ses duyduğumuzda korkuyoruz. onlar sesi analiz edip kurtmu çakalmı yoksa rüzgarmı bilecek. Yani bilgi ve işlem kapasitesindeki ölçek farkından dolayı oluşan soğuk kanlı davranışlar biz aciz yaratıklara soğuk duygusuz gelebilir ama öyle olduğu anlamına gelmez. Bence tam tersi denebilir aradaki gereksiz safhaları çıkarıp sonuca odaklanma. Onlarda kıyamet koparacak bir nötron yıldızı geldiğinde kaçmaya çalışacak çünkü bu ölçek ona görede çok fazla ve hayatta kalması gerekiyor (Korkunun sebebi bu, titrememiz başka bir anlam ifade etmiyor, aslında önemli olan olgu. Hayatta kalmalıyız ve onlarda bunu bilecekler, ona görede davranacaklar)


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2015, 00:36 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 28 May 2015, 06:46
Mesajlar: 107
Yaş:
Bakınız buradada irdelenmiş konuşulmuş, genel bilgiler var konu ile ilgili. Podcast, metroda otobuste falan dinlersiniz. ilgilenen arkadaşlara...

http://bilimkazani.org/2015/02/20/bolum-34-yapay-zeka/


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2016, 16:16 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 18 Oca 2013, 13:48
Mesajlar: 1528
Yaş:
Görüyorum ki başlık altında "duygu" meselesi çokça tartışılmış. Duygular elbette bu mevzu ile alakalıdır ve tartışılmasında fayda vardır.

Sizlerle yaptığım okumalardan çıkardığım sonucu paylaşmak isterim: Özde "duyguların" diğer sinirsel aktivitelerden farkı yok. Sonuçta nöronların birbiriyle iletişiminin sonucu ortaya çıkıyorlar. Mesele şu ki beynimizdeki aktivitelerin çok azı "bilinç" seviyesinde ortaya çıkan aktiviteler. "Incognito" kitabını tavsiye ettiğim David Eagleman "bilincimizin", beynin, diğer aktivitelerinden gelen girdilere bir anlam verip, bizi "bilinçli" bir karara yönlendiren kısmı olduğunu söylüyor.

Bir konu üzerinde düşündüğümüzde veya duyu organlarımız bize bir durum bildirdiğinde söz konusu mevzu veya durum (bundan sonra kısaca "girdi" diyeceğim) öncelikle "bilinçaltı" diyebileceğimiz kesimde ele alınıyor. Bilinçaltının başlıca işlevi, söz konusu girdiyi önceki tecrübelerimizle karşılaştırarak, verebileceğimiz tepkilerin (veya üreteceğimiz düşüncelerin) ne olabileceğine karar vermek. "Karar vermek" diyorum ama gerçekte bir çok zaman ortaya net bir karar değil, alternatifler çıkıyor, hem de olası sonuçlarıyla birlikte... Bilinç bu noktadan sonra, gerçekten bir karar üretmek için devreye giriyor. İçeriden gelen itkileri (farklı alternatifler içeren) değerlendirip, olabildiği kadar mantıklı veya bize mantıklı gelen bir karar almamıza yarıyor. Yazarın kitabında "rakipler takımı" dediği çalışma esası bu işte..

Mesela sıkıştığımızı farz edelim. Bir taraftan boşaltım yapma gibi bir itki bizi dürter. Fakat diğer tarafta tuvalet eğitimi sırasında oluşan sebep-sonuç dizgeleri (program parçacıkları) bize "uygun bir yer yoksa koyverme" der. Beynin bir kısmı "uygun yerin" neresi olacağını araştırmaya başlar. Tuvalet bulamıyorsak, beyni bir kısmı "koy ver altına" diye bağırırken, diğer bir kısmı bir tarafta sotelenip, işimizi görmek gibi yaramaz ama daha makul alternatifleri itekler. Bir kısmı ise "Dayanabilirsin biraz daha tut" der. İç içe geçmiş bu döngüler bilincimizde tekrar ve tekrar değerlendirilip, bir sonuca ulaşır. Daha kolay anlaşılabilmesi için aslında çoğu bilinç seviyemizde gerçekleşen bir olayı örnek verdim. "Duygular" için bu kadar net örnek vermek daha zor ama işleme mekanizması benzer...

Duygularımız geçmiş deneyimlerimizden bağımsız değildir. Zaten öyle olsa "çocukluk travması" diye bir şey de olmazdı. Duygularımız, geçmiş deneyimlerimiz sonucu oluşup, beynimizin kontrol dışı kısımlarına gömülen program parçacıklarıdır. Kesinlikle ve kesinlikle beynimizin bir ürünüdürler.

Neden bu kadar kesin konuşuyorum? Çok sayıda sebebi var. Bir sebebi kimyasallarla belirli bir oranda kontrol edilebilir veya kontrolden çıkarılabilir olmalarıdır. Uyuşturucu veya uyarıcı çekerseniz çok farklı duygular içinde yüzer bulursunuz kendinizi. Tabi onlar da geçmiş deneyimlerinizden, arzularımızdan bağımsız değildir ama bir çoğu kimyasal etkisinde olmayan normal hayatımızda bize fazlaca sıkıntı çıkarmaktan başka bir işe yaramadığı için aşırı bastırılmış duygulardır. Keza antideprasan kullanırsanız (tavsiye etmiyorum tabi) duygularınızın nasıl yön değiştirdiğini gözlemleyebilirsiniz. Antidepresan kullanmak, kullanmanıza sebep olan olayları veya sıkıntı kaynaklarını ortadan kaldırmaz. Fakat onların düşünme ve karar verme süreçleriniz üzerindeki etkilerini belirgin olarak değiştirir. Genellikle size sıkıntı yapan meseleleri daha az önemli görmeye ve haliyle daha az sıkıntı duymaya başlarsınız. Şizofrene lityumu dayarsanız ilaç etkisinde olduğu sürece şizofrenik yanılgılarından halas olur.

Velhasıl, başta da dediğim gibi, duygular beynin aktiviteleridir. Geçmiş deneyimlerin oluşturduğu, hızlı değerlendirme ve yanıt verme programcıklarıdır. Duyguların yapay insan beyni projeleri ile ilgisi? O konudaki düşüncelerimi bir sonraki yorumumda açıklamaya çalışacağım.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2016, 23:59 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07 Şub 2013, 03:00
Mesajlar: 4924
Yaş:
Şu başlığı her gördüğümde artık içim ürperiyor doğrusu . İhtimaller gerçektten çok korkutucu. Yenilmez unutmaz dururulmaz bir zeka. Bizim über zeki dediğimiz Einstein bile belki yanında embesil kalacak.

Modern çağların kırılacak pandorasının testisi bu olacak sanırım .


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016, 02:13 
Çevrimdışı
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Tem 2012, 11:49
Mesajlar: 3292
Yaş:
Pandora değil de evrim basamağı olarak düşünün. Bizler de evrimin bir basamağı idik ve evrim bir adım ileri gidip makine-insan modeline geçiyor veya geçecek.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016, 03:02 
Çevrimdışı
Yeni Üye

Kayıt: 30 Mar 2015, 00:05
Mesajlar: 18
Yaş:
Bu hikaye bana tanıdık geliyor gibi , Tanrı kendisine yardımcı olması için Şeytanı yaratır, Yıllarca hizmet ettikten sonra en sonunda İsyan eder ve Dünyaya gelir ordusuyla beraber tek amacı insanoğlunun sonunu getirmektir. Gerisi herkesce malum acaba diyorum gelecekteki insanlar bize metafor yoluyla mesaj mı yollamak istiyor. Şeytanı yaratmayın mı demek istiyorlar , Eski insanlar Tanrıları ve Tanrıçaları insan şeklinde resmetti ve göklerde yaşadıklarını düşündü yazdı çizdi , sağlam bilim-kurgu filmi çıkar burdan :)


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2016, 00:52 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07 Şub 2013, 03:00
Mesajlar: 4924
Yaş:
Alıntı:
Hawking: İnsanlığın ya en büyük icadı ya da sonu olur


İngiltere'de Cambridge Üniversitesi'nin yeni 'Yapay Zeka Araştırma Merkezi'nin açılışında konuşan ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın gelecekte yaratacağı yapay zeka formu ile ya en büyük icadını yapacağını yada kendi sonunu hızlıca hazırlamış olacağını söyledi.


Yapay zekanın insanoğlunun en büyük felaketi olabileceğini belirten Stephen Hawking, düzgün yönetilmedikleri takdirde düşünen makinelerin medeniyetimizin sonunu getirebileceğini belirtti. Yapay zeka konusunda yaşanan kontrolsüz gelişmelerin karşısında olduğunu belirten Hawking, bu düşünen makinelerin fakirliği ve hastalığı ortadan kaldırmak gibi çığır açıcı yeniliklerin yanı sıra güçlü otonom silahların üretilmesi suretiyle milyonlarca insana diz çöktürebileceğini kaydetti.

'İNSAOĞLUNU KÖLELEŞTİREBİLİR'

Yapay zekanın alıştığımız ekonomik sistemlerin çöküşünü hızlandıracağını belirten Hawking, düşünen makinelerin gelecekte bir gün kendi iradelerini kazanmaları durumunda bunu insanoğlunun iradesine hakim kılmaya çalışabileceklerini, bir anlamda insaoğlunu köleleştirebileceklerini de ifade etti. Google'ın Deep Mind isimli yapay zekasının bu yılın başlarında dünya Go şampiyonunu alt edebildiğini ve Microsotf'un icat ettiği bir yapay zekanın da insan gibi sesleri tanıyarak ayırt edebilmeyi başardığını belirten Hawking, yapay zeka alanındaki gelişmelerin çok hızla ilerlediğini ifade etti.

Profesör Hawking, dünya genelinde yapay zeka gelişmelerine en temkinli yaklaşan şüpheci isimlerden biri. Hawking, bin adet bilim adamıyla birlikte gelecekte yapay zekanın yaratabileceği tehlikelere karşı önlem alınmasını isteyen bir çağrı mektubuna imza atmıştı.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2016, 09:38 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Şub 2016, 03:41
Mesajlar: 828
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
Hawking: İnsanlığın ya en büyük icadı ya da sonu olur


İngiltere'de Cambridge Üniversitesi'nin yeni 'Yapay Zeka Araştırma Merkezi'nin açılışında konuşan ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın gelecekte yaratacağı yapay zeka formu ile ya en büyük icadını yapacağını yada kendi sonunu hızlıca hazırlamış olacağını söyledi.


Yapay zekanın insanoğlunun en büyük felaketi olabileceğini belirten Stephen Hawking, düzgün yönetilmedikleri takdirde düşünen makinelerin medeniyetimizin sonunu getirebileceğini belirtti. Yapay zeka konusunda yaşanan kontrolsüz gelişmelerin karşısında olduğunu belirten Hawking, bu düşünen makinelerin fakirliği ve hastalığı ortadan kaldırmak gibi çığır açıcı yeniliklerin yanı sıra güçlü otonom silahların üretilmesi suretiyle milyonlarca insana diz çöktürebileceğini kaydetti.

'İNSAOĞLUNU KÖLELEŞTİREBİLİR'

Yapay zekanın alıştığımız ekonomik sistemlerin çöküşünü hızlandıracağını belirten Hawking, düşünen makinelerin gelecekte bir gün kendi iradelerini kazanmaları durumunda bunu insanoğlunun iradesine hakim kılmaya çalışabileceklerini, bir anlamda insaoğlunu köleleştirebileceklerini de ifade etti. Google'ın Deep Mind isimli yapay zekasının bu yılın başlarında dünya Go şampiyonunu alt edebildiğini ve Microsotf'un icat ettiği bir yapay zekanın da insan gibi sesleri tanıyarak ayırt edebilmeyi başardığını belirten Hawking, yapay zeka alanındaki gelişmelerin çok hızla ilerlediğini ifade etti.

Profesör Hawking, dünya genelinde yapay zeka gelişmelerine en temkinli yaklaşan şüpheci isimlerden biri. Hawking, bin adet bilim adamıyla birlikte gelecekte yapay zekanın yaratabileceği tehlikelere karşı önlem alınmasını isteyen bir çağrı mektubuna imza atmıştı.
Kaygısında haklı. Kişioğlu, kendi kendini anlam merkezinden dışarı çıkartabilecek adımlar atmamalı. Yeryüzünün kılıncı bu değil.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2016, 10:00 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı

Kayıt: 09 Eki 2016, 07:33
Mesajlar: 329
Yaş: 34
Hawking sürekli insanlığı felaket ile yok oluş ile tedirgin ederek biraz kaderindeki adaleti sağlamaya çalışıyor gibi geliyor bana.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016, 18:07 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03 May 2015, 17:32
Mesajlar: 579
Yaş:
Alıntı:
Hawking sürekli insanlığı felaket ile yok oluş ile tedirgin ederek biraz kaderindeki adaleti sağlamaya çalışıyor gibi geliyor bana.
Medya genel olarak "İnsanlığın Sonu" yada "Kıyamet Senaryoları" gibi konular ile daha fazla ilgi çekebildiği için Hawking'in konuşmalarından bu yerleri cımbızlayarak yayınlar. Yoksa adamın katıldığı konferanslarda bahsettiği konuları bütün hâlinde haberleştirseler bilimsel konularla ilgisi asgari düzeyde olan bir internet kullanıcısına o habere tıklatıp okutturamazlar. Bu tamamen magazinsel haberciliktir yani. Hawking'in öyle "insanları tedirgin edeyim" her mecrâ'da yokoluşutan bahsedeyim gibi bir düşüncesi yoktur.

_________________
''Birnam ormanı dunsinane'e gelmiş, gelsin;
hasmım bir kadından doğma değilmiş, olmasın;
dövüşeceğim sonuna kadar!''

William Shakespeare/ Macbeth


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2016, 01:40 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 11 Eyl 2015, 16:02
Mesajlar: 189
Yaş:
Yapay insan beyni olmaz, yapay insan zekası olur bu mümkündür, içine ihanet kodları yerleştirilirse tabi ki insanlık zararına işler yapacaktır, eninde sonunda, kendini bilmez, duyguları taklit eden ama asla yaşayamayan bir makine olmaktan öteye gidemeyecektir.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2016, 12:05 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 19 Tem 2012, 18:33
Mesajlar: 32
Yaş:
Insan beyni henuz tam anlamda kesfedilmis degil. Yapay beyin de insan beyni tam anlamiyla kesfedildikden sonra olabilir. Yakin gelecekte mumkun degil. Sonra olabilir.

_________________
Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 01:30 
Çevrimdışı
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 30 Haz 2017, 21:23
Mesajlar: 15
Yaş:
Yapay zeka, insan zekasını geçecektir. Asıl soru geçecek mi değil ne zaman geçecek olmalı diye düşünüyorum.

_________________
computer science undergrad


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 01:52 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 04 Tem 2016, 02:27
Mesajlar: 118
Yaş: 20
Yapay zekanın ölçüsünü kim belirleyecek? Turing makinesinden başka bir alternatifimiz var mı? Yapay zeka olmayan ama testten geçmiş bir bilgisayarın yapay zeka olmadığını nasıl anlayacağız? Komut işleyicisine zekayı veren onun algoritması mıdır? Yapay zekacılar evet diyor.

Yapay zekanın güçlü savunucularına karşı güçlü yapay zeka karşıtları da var.

Roger Penrose, Stephen Hawking ile çalışma arkadaşlığı yapmış bir bilim insanı. Kralın Yeni Usu diye Türkçeye çevrilmiş bir eseri var. Kitabın tüm içeriği yapay zeka ile alakalı. Nedir ne değildir açıklamaya çalışmış. Penrose radikal bir Einstein savunucusu. Matematikle arası iyi olanlara kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitap.

_________________
Yıkmak insanlara yapmak gibi kıymet mi verir? Onu en çolpa herifler de, emin ol becerir.
Mehmet Âkif Ersoy


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 02:29 
Çevrimdışı
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 03:06
Mesajlar: 7049
Yaş:
İlginç bir anekdot. Nerede okuduğumu hatırlayamadım. Turing testinin zekayı değil, hakemin(bir insan) düşünce yapısına benzer şekilde düşünebilip düşünememesini ölçtüğünü anlatıyordu. Bu durumda Turing testini geçen bir yapay zekayı hakem koltuğuna oturtursak, bu yapay zekanın testi yaparken kendi düşünce biçimi ve değerlendirme sistemine benzer olanları geçireceğini, bir çok insanın ise testi geçemeyeceğini iddia ediyordu.

_________________
It is the duty of the patriot to protect his country from it's government.
-Thomas Paine


Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Yapay İnsan Beyni Projesi
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 23:29 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Şub 2016, 03:41
Mesajlar: 828
Yaş:
Aslını astarını bilmiyorum. Demin bir arkadaş gönderdi. Konuyla ilintili gördüm, ''gelişmiş yapay zeka yetili değil'' dense de.Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 117 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye