TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 13 Ara 2017, 20:02

Tüm zamanlar UTC+03:00


LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Şangay İşbirliği Örgütü
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2017, 16:55 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1550
Yaş:
Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye büyükelçisi, Türkiye'nin Şangay İşbirliği Örgütüne katılımını içeren görüşmelere başlanacağını söyledi.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Şangay İşbirliği Örgütü
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2017, 16:56 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1550
Yaş:
Cin liderinin saginda Putin solunda Erdogan var.Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Şangay İşbirliği Örgütü
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2017, 17:01 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1550
Yaş:
Ayrica dikkatimi ceken diger birsey ise Vladimir Putin'in resmi hesabindan paylasilan foto, uzun da fotoda. Neden tum resim degilde sadece bu üclü? Enterasan mesaj icerdigi kesin.Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Şangay İşbirliği Örgütü
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 18:45 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı

Kayıt: 02 Ağu 2014, 11:52
Mesajlar: 685
Yaş:
Şincük şöyle ki. Çin sanayisi evrim geçiriyor. İnsan gücünden robota yatırım yapıyorlar. Ve sanayiilerini bekleyen şöyle bir problem var. Malların yüzde 90'ını gemilerle sarı çin denizinden dünyaya gemilerle yolluyorlar.

Ama şöyleki amerika sarı çin denizi körfezini ablukaya almış vaziyette ve bütün çini kontrol altında tutma planlarına buna endekslemiş durumda. Çin'de buna karşılık asyanın içinden kara yoluyla mallarını yollamayı planlıyor . Ve bunun için ciddi yatırımlarda bulundular.

Aslında bizim açımızdan çok ama çok güzel bir proje. Eğer tutarsa ve Chp'nin Merkez Türkiye projesini Akp araklayıp bu projeyle birleştirirse Türkiye ciddi anlamda ekonomik olarak kazanç sağlar.

Hatta ülke ciddi anlamda nükleer enerjiye geçer ve elektrikli araçlar ve elektrikli ısınma vs. yaygınlaşırsa ve diğer bazı fosil yakıtları bu hatla Türki cumhuriyetlerden ucuzdan kapatırsak ülke ciddi kalkınır.

Çünkü bütçenin büyük bir bölümünü dışarıya elektrik üretmek, ısınmak veya araçlarda kullanmak için petrol ve doğalgaza veriyoruz.

Diğer yandan bu ticaret yolu meselesei en son tarz değiştirdiğinde (karadan okyanuslara) Dünyanın ilk 3'ündeki Osmanlı ekonomisi hiç beli doğrulmayacak biçimde kırılmıştı.

Unutmadan Merkez Türkiye Projesi ;

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2kOirYVaTO0[/youtube]


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Şangay İşbirliği Örgütü
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 21:49 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 13 Ağu 2012, 19:35
Mesajlar: 1420
Yaş:
Eğer bir günden 2 gün üretebiliyor iseniz ,siz diğerlerinden 2 kat daha uzun yaşarsınız. :)

Bilgi salt kendi başına hiç bir işe yaramaz.
Zaten günümüzde bu bilgiye ham data deniliyor.
Peki önemli olan nedir?
Konunun önemliliğidir.
Bilgileri bir mutfak malzemesi olarak düşünün.
Mutfaktaki sanatçı eserini ortaya koyabilmek için bu malzemeleri kullanır.
Oranların ve parçaların birleştirilme mimarisi sanatçının deneyim ve bireysel yeteneğinin yadsınamaz bilgeliğidir ve eserin karkasını oluşturur.
Artık malzemelerin birleştirilme vakti gelmiştir.
Eser doğmuştur.
Ne ölçüde tatminkar olacağı,hangi damak zevkine hitap edeceği kimlerin memnun edeceği yada kimlerde memnuniyetsizlik yaratacağı meselenin türevleridir. öz ile bağdaştırılamaz.Tıpkı bir cocuğun 40 yaşındaki kimliği hesap edilerek o çocuk doğurulmaz.Önemli olan o çocuğun doğmasıdır.Diğer etkenler doğumdan sonrasıdır.

Şimdi gelelim Silk road2 'nun neden bu kadar önemli olduğuna ve sır gibi saklanan ,pek açıklanmayan onlarca haritalar ile özün saklandığı uzun soluklu bu iktisadi devrimin küresel sistem üzerinde neleri değiştireceği,neleri yok edeceği ve neleri yaratacağı konusudur.Kapitalist sermaye ile sosyal sermayenin ortak noktası bir sermayenin var olmasıdır.Bu sermayenin kar yada artı değer olarak ifade edilen dönüştürülebilir bir değere sahip olması ve çok önemli olan kısmı ise bu kar yada artı değerin kullanılış amacıdır.Kapitalizmin vahşiliği ile sosyal sermayenin insancıllığı dünya var oldukça her zaman var olacaktır. Tıpkı siyah beyaz bir fotoğrafta siyahı da silseniz beyazı da silseniz ortada bir fotografın kalmayacağı gibi.

O halde oyle bir oran kullanılmalı ki bu resim her zaman var olabilmeli ve ton değişimleri çok uzun yıllara sirayet etmelidir.
PEKİ BU ORANI NE BELİRLER ?

Elbette insan dediğimiz varlık bu oranın birinci belirleyicisidir.
Seçimlerimiz mi geleceği belirler yoksa gelecek mi bizim seçimlerimizi belirler konusu utopik felsefenin konusu olsa da netice olarak belirsizliğin oluşumdan sonra ne ölçüde olacağını şimdiden kestirebilmek mümkün değildir. Mümkün olsa idi zaten seçimler olmazdı.

Netice olarak ipek yolu günümüzde bir yol ayrımıdır ve onun çok daha sıkı bir şekilde kendine uygun paradigmalarının tesisisi de sanghay beşlisi diye tabir edilen işbirliği örgütüne tam üye olmak ile başarılabileceği aşikardır.

Türkiye'nin sanghay işbirliği örgütüne ön kabulu ile ABD ve AB önünde Türkiye'nin elini müthiş güçlendirecektir. 500 milyonluk bir avrupa ile 4 milyarlık bir doğu pazarının mukayese edilemeyeceği açıktır. özellikle kültürel olarak yaratacağı muhteşemlik birçok ezberi de bozacak güçtedir. Trump 'un bazı malların (özellikle sığır eti) Çin ile yapılan çin pazarlarının açılması anlaşmasına işte sözleşme budur demesindeki sevinç bu yüzdendir.

Hem kendi etrafımızda,hem dünya ile hemde uzayda dönüyor isek uygun frekansı yakalayabilecek miyiz? sorusuna keskin bir taraf gözlüğü ile değil tarafsızlıkla baktığımızda ülkemiz açısından yeni bir tarihin ilk sayfalarının yazılmakta olduğuna şahit olacağız.
Yeter ki doğru açıdan bakabilelim.


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye