TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 12 Ara 2017, 20:49

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016, 09:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Üzerinden 1 ay geçmiş vede teşebbüs tamamen bitirilmiş ortam yatışmış durumda. Artık konu değerlendirilebilir hatta daha önce kapatılan başlık açılabilir diye düşünüyorum. Tabiki takdir idareci arkadaşlara ait.

Geçenlerde ilginç bir yorum duydum. Bugüne kadar şiddetten uzak durmuş FETÖ neden şiddet içeren bir darbeye kalkıştı.?

FETÖ muhtemelen IŞİD Terör Örgütü den etkilenmiş olmalı. Mücadele için şiddet faslının başlatılmasında IŞİD Terör Örgütü in Suriye ve Irakta nispeten başarılar elde etmesi FETÖ yü yönlendirmiş olmalı. Fikir ilginç geldi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016, 10:25 
Süvariler

Aynı kanaatteyim; üzerinden zaman geçtiği için yorumcular daha aklı selim tespitlerde bulunabilirler ve konunun anlaşılmasına belki katkıları bile olabilir. Ayrıca meselenin özü iyice anlaşılmaya başlandığı için kamu yararı da söz konusudur. Forumların temel amaçlarından birisinin de '' temiz bilgiler ile komuoyunu aydınlatmak, veri tabanı oluşturmak'' olduğunu hesaba katarsak; aklı selim yapılan yorumların takipçiler açısından yararlı sonuçlar doğuracağından şüphe yoktur.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016, 11:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Fetö'nün İşid'den etkilenerek şiddete başvurduğuna can-ı gönülden inanıyor musun kardeşim?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016, 12:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Isid'den etkilendiğini düşünmüyorum. Tasviye olacak önemli isimler vardı ki bunları sıkıntıya düşürecek, bu olaya kalkıştılar. Yoksa zaten 8-10 seneye tamamen ele geçirmiş olacaklardı orduyu.
Tabi böyle bir kalkışma olmasa bu kadar haini tek tek tespit etmek pek mümkün olamayacaktı.
N.özel'e de ayrıca bir parantez açmak lazım ancak ağzımı bozmak istemiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2016, 21:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hükümet bir tane bile delil sunamayacak Amerika'ya, onun yanında haberlerde fetonun şişirilmesi devam edecek fakat olan oldu kuyuya atılan taş çok zor çıkar artık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2016, 21:19 
Süvariler

Hükümet bir tane bile delil sunamayacak Amerika'ya, onun yanında haberlerde fetonun şişirilmesi devam edecek fakat olan oldu kuyuya atılan taş çok zor çıkar artık.
Yakalananların ititrafları delil değil midir ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2016, 21:32 
Üye

Sorguya girenler ağzı yüzü kaymış şekilde çıkınca ne kadar delil kabul ederler bilemeyiz. Zaten delil bahane bizi oyalıyorlar artık Gülenle işleri ne zaman biterse o zaman alırız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2016, 21:42 
Süvariler

İnsanlar duymak istediklerini duyarlar, görmek istediklerini görürler, inanmak istediklerine inanırlar- derler.
En azından eğilimleri vardır diyelim.
Oysaki toplumun büyük çoğunluğu Ergenekon ve Balyoz Kumpaslarını peşinen kabul etmişlerdi(!)

Öyle ki, dini vakıflardan birinin söyleşine şahit oldum (ismi lazım değil, saçmalığın reklamını yapmak istemeyiz) kalkışma ile ilgili görüşlerini güya müritlerine anlatıyor ve diyor ki;

'' Bana göre, kalmışmanın arkasında ki güçler aşırı solculardır (!) Namazında niyazında ki generalleri kışkırttılar, başarısız olacağı başta belli olan darbeyi yaptırdılar. Bu kadar saçma sapan bir darbe olur mu? Amerikanın da bu darbenin arkasında olduğuna inanmıyorum; Amerika böyle saçma bir darbe yapmaz, o yaparsa başka türlü yapardı. Bu darbe girişimi sayesinde ordu içerisinde ki dindar müslümanları temizliyorlar ''

-diyor...

Ahh şu aşırı solcular yok mu? Dünyada ki her melanet zaten onların başının altından çıkıyor.
Hz. Hüseyin' in kafasını da zaten ''Karl Marx'' kesmişti :!:

Şimdi bu zihniyetde ki bir adama ne anlatabilirsiniz ki ?

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2016, 22:03 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
İnsanlar duymak istediklerini duyarlar, görmek istediklerini görürler, inanmak istediklerine inanırlar- derler.
En azından eğilimleri vardır diyelim.
Oysaki toplumun büyük çoğunluğu Ergenekon ve Balyoz Kumpaslarını peşinen kabul etmişlerdi(!)

Öyle ki, dini vakıflardan birinin söyleşine şahit oldum (ismi lazım değil, saçmalığın reklamını yapmak istemeyiz) kalkışma ile ilgili görüşlerini güya müritlerine anlatıyor ve diyor ki;

'' Bana göre, kalmışmanın arkasında ki güçler aşırı solculardır (!) Namazında niyazında ki generalleri kışkırttılar, başarısız olacağı başta belli olan darbeyi yaptırdılar. Bu kadar saçma sapan bir darbe olur mu? Amerikanın da bu darbenin arkasında olduğuna inanmıyorum; Amerika böyle saçma bir darbe yapmaz, o yaparsa başka türlü yapardı. Bu darbe girişimi sayesinde ordu içerisinde ki dindar müslümanları temizliyorlar ''

-diyor...

Ahh şu aşırı solcular yok mu? Dünyada ki her melanet zaten onların başının altından çıkıyor.
Hz. Hüseyin' in kafasını da zaten ''Karl Marx'' kesmişti :!:

Şimdi bu zihniyetde ki bir adama ne anlatabilirsiniz ki ?
Sağlık Bakanligi'nda örgütlü olanından mı :geek:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 00:05 
Üye

Amerika'dan Fetö elebaşını alma ihtimalimiz yok. Meydanlarda Başbakan alacağız felan diye gaz alıyor biraz. Nedeni de bir tane emekli emniyet amirimizin dediği gibi, Dünya'nın en güçlü ülkesi, CIA ile içli dışlı olan bu adamı Türkiye de öttürür mü? Tabiki de öttürmez. En iyi ihtimal başka ülkeye gönderirler ki onu da zannetmiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 00:25 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Amerika'dan Fetö elebaşını alma ihtimalimiz yok. Meydanlarda Başbakan alacağız felan diye gaz alıyor biraz. Nedeni de bir tane emekli emniyet amirimizin dediği gibi, Dünya'nın en güçlü ülkesi, CIA ile içli dışlı olan bu adamı Türkiye de öttürür mü? Tabiki de öttürmez. En iyi ihtimal başka ülkeye gönderirler ki onu da zannetmiyorum.
Trump başa geçerse mümkün olabilir.
Trump Amerika'nın hangi kanadından ? Neocon mu demokrat (!)-sermaye yanlısı mı pentagoncu milliyetçi mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 22:57 
Akıncılar

Kripto örgüt elemanları derdest edilemediği sürece tehlike devam ediyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 23:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Trump başa geçerse mümkün olabilir.
Trump Amerika'nın hangi kanadından ? Neocon mu demokrat (!)-sermaye yanlısı mı pentagoncu milliyetçi mi ?
Verdiği görüntü: Hiçbiri. Bu kadar sempati toplamasının nedenlerinden biri de bu.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 23:19 
Üye

En azından Fetö'den açık açık destek almadığını biliyoruz. Ancak son IŞİD Terör Örgütü'i Obama ve Hillary kurdu gibi açıklamalardan sonra zor gözüküyor başkanlığı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 01:46 
Süvariler

feto neden şiddete başvurdu. Çünkü zamanında kadrolaştı şimdi de kuyruğu sıkışınca saldırdı
Sabah akşam darbe karşıtı konuşan fetocuların darbe yapması çok manidar ve ders verici bir niteliktedir. Bunu da görmek gerek. Darbe-demokrasi fetişi ile cadı avına çıkmak ile darbe karşıtı demokrat olunmuyormuş demek!! Ordumuza yaptıkları ihanetler asla affedilemez...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 01:51 
Süvariler

Fetullah gülen cemeatinin asıl gücü ve farkı ne idi sorusu da önemli. Diğer cemeatlerden farklı olarak bunlar modern eğitime girdiler. Dersaneler liseler üniversiteler açtılar. Burada zeki ve başarılı çocukları 10-15 yaşlarından itibaren ideolojik olarak yetiştirdiler. Bu çocuklar ne kadar eğitim alsa da yıllarca bu ideoloji bunlara yerleşmiş oldu. 25 yaşında iyi eğitimli bir insanın beynini yıkamak zordur. Ama beynini ufaktan yıkayarak iyi eğitimli insanlar elde edebilirsiniz. Bunlar çok iyi eğitimli fetoyu ilah gibi gören adamlar oldular. Örneğin ortaokulda ben çok zeki başarılı bir çocuktum beni çok istediler ama ben istemedim. Üniversitede ise tembel ve miskin olduğumdan benimle pek de ilgilenmediler. :D :D
Bu adamlar devletin her kademesine sinsice sızdılar. Zaten yetişme tarzları kendilerini ele vermemek içindi. Adam sizinle içki içer karıya gider ama sofudur. Çok militan zihniyette aşırı bağlı insanlar var.
Bu cemeatin nüfusu milyonlar olmasa da çok güçlü oldular sebepleri de bunlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 01:54 
Süvariler

O sebeple cemeatin eğitim kolu çöktü mü en büyük darbeyi buradan alır. En azından yerli militan yetiştirmeleri çok güç olur. Para bulunur ama iyi yetişmiş ve yüksek bağlılık taşıyan adam yetiştirmek zordur. DÜşünsenize milyonlarca öğrenci bunların eğitim kurumlarına gidiyordu bunların ellerindeki öğrenci havuzunu düşünün bunların aralarından en iyilerine yanaşma imkanları çok yüksek idi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2016, 00:30 
Üye

Alıntı:
O sebeple cemeatin eğitim kolu çöktü mü en büyük darbeyi buradan alır. En azından yerli militan yetiştirmeleri çok güç olur. Para bulunur ama iyi yetişmiş ve yüksek bağlılık taşıyan adam yetiştirmek zordur. DÜşünsenize milyonlarca öğrenci bunların eğitim kurumlarına gidiyordu bunların ellerindeki öğrenci havuzunu düşünün bunların aralarından en iyilerine yanaşma imkanları çok yüksek idi.
Şu an yakalanan fetöcülerin çoğu bunların eğitim kurumundan mezun değildir. Bunlar eğitimi kendi kurumları dışındaki kurumlarda verdirip (farkedilmemek için) , ideolojik kısmı ise abiler denilen ev tipi yapılanmayla vermekteydi.

Eğitim kurumları çokta mühim değil o açıdan, sadece para kaynaklarına darbe olur. Fakat Türkiye'de her mahallede en az 10 abi evi olduğunu ve her evde en az 3 kişinin beyninin yıkandığını düşünün durumun vehametini anlarsınız.

Tabiki bu saatten sonra kimse o evlere çocuklarını yollamayacağına göre fetö zamanla yavaş yavaş temizlenecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2016, 12:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yandaş medya ( atv akit beyaz tv) ne kadar rezil . Şimdi bütün olayları fetö ye yüklüyorlar. Bir zamanlar ergenekon du şimdi fetö .

Eski mardin valisi fetöcü subayları suçluyor* en son Silopi operasyonları için. Halbuki valinin kendisi geçmişte operasyonlara izin vermeyen kişi.

*Silopide kasten operasyonları sabote ettiklerini askeri yanlış yönlendirdiklerini beyan etti.

At izi it izine karışmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2016, 12:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yolunu şaşırıp zırhlı mercedes'in üstüne sıçan kuş dahil, memleketteki her bir kötü şeyin suçlusu artık FETÖ'dür. Kabul ederseniz iyi edersiniz. Etmezseniz zaten darbecisiniz.

Boğaziçi'nde bir öğretim üyesini almışlar. Adam "Ben komünist ve ateistim. FETÖ'yle tek ilişkim nefret ilişkisi olabilir." diyor. Çok şaşırdınız mı?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2016, 18:20 
Üye

Hazır elde örgüt var diye ne varsa bunlara yıkıyolar bakalım sonu ne olacak. Türkeşi bile fetö öldürdü diyen var ya.
Fetöcüleri atsınlarda fetö adı altında kendinden olmayanları temizliyolar cadı avına döndü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2016, 19:33 
Üye

Yalnız Boğaziçi'nde FETÖcüler olduğunu duydum hatta güçlü oldukları bazı bölümlere kendilerinden başka kimseyi almadıklarını da. Doğru mu söylüyor yalan mı söylüyor bakmak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2016, 20:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yahu feto kirli de bunlar çok mu temiz de temizlik yapıyorlar. Kendileri temizlenmeye kalksa kırk sene çıkaramazlar üstlerindeki kiri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2016, 21:17 
Süvariler

Turgut ÖZAL tarfından yürürlükten kaldırılan HIYANET-İ VATANİYE KANUNU' nun; tekraren yürülüğe girmesini teklif ediyorum.
Vatana İhanet Kavramının etraflıca tartışılarak; gerekli tanımların yapılmasını ve çağın gereklerine uygun olacak şekilde cezalar öngörmesi icap ediyor.

Vatan Haini kimdir ?

Bu sorunun cevabını artık herkes bilmelidir ki; yaptığı işin nerelere kadar gittiğini bilsin.

Benim önerim odur ki;

''Türkiye Cumhuriyeti' nin üniter yapısına, toprak bütünlüğüne, Anayasal düzenine kast edenler; Anayasa' nın değişmez maddelerini değiştimeye teşebbüs edenler; düşman güçleri ile işbirliği içerisinde Türkiye Cumhuriyeti' nin askeri, teknolojik, politik sırlarını ifşa etmek suretiyle casusluk faaliyetinde bulunanlar veya dış güçler ile işbirliği içerisinde memleket aleyhine casusuluk faaliyetinde bulunanlar; milleti din, dil, ırk, meshep, cinsiyet gözeterek ayrıştırmaya çalışanlar VATANA HAİNİ addolunur. ''

şeklinde... benimkisi sadece bir öneridir.

Hukuk terminolojisine uygun olacak şekilde, yanlışlar veya eksiklikler etraflıca düşünülerek düzenleme yapılmalıdır- diyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2016, 01:05 
Süvariler

Alıntı:
Şu an yakalanan fetöcülerin çoğu bunların eğitim kurumundan mezun değildir. Bunlar eğitimi kendi kurumları dışındaki kurumlarda verdirip (farkedilmemek için) , ideolojik kısmı ise abiler denilen ev tipi yapılanmayla vermekteydi.

Eğitim kurumları çokta mühim değil o açıdan, sadece para kaynaklarına darbe olur. Fakat Türkiye'de her mahallede en az 10 abi evi olduğunu ve her evde en az 3 kişinin beyninin yıkandığını düşünün durumun vehametini anlarsınız.

Tabiki bu saatten sonra kimse o evlere çocuklarını yollamayacağına göre fetö zamanla yavaş yavaş temizlenecektir.
Olmayabilir. Askeriye içinde kendini kamufle edicek adam fatih kololejinden gelicek değil. Sadece askeriye olarak düşünme olayı. Ayrıca o eğitim kurumları hem deneyim hem de misyoner yetiştirmek için iyi bir yer.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2016, 05:15 
Üye

Alıntı:

O evlere yollamaz gider başka eve yollar. Etrafa bakın her önüne gelen Kur'an kursu açmış, yatılı kurs açmış.
Oturduğum orta halli mahallede bile ara sokaklarda bunlara rastlamak mümkün. 9-10 yaşındaki çocuklar cübbe sarık giyip yatılı kurslarda okutuluyor. Bunları, o sokaktan geçtiğimde görüyorum sürekli.
Giydiği kıyafeti bile bilmeyen çocuğu, 9 yaşında yahut daha küçük yaşlarda yatılı kursta okutmak nedir? Ailelerin daha o yaşta çocuğunu hiç tanımadığı insanlara-sırf belirli bir tarikat ve cemaat mensubu diye-emanet etmesi nedir?

İnsanlar, tarikatlardan, hocalardan, şeyhlerden, cemaatlerden bir beklenti içerisindeler. İnandıkları dini bile bilmeden yaşıyorlar.
Bu beklenti devam ettiği sürece tehlike devam edecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2016, 11:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şırnak'ta İl Jandarma Komutanı Albay Sami Özturhan gözaltına alındı.

http://aa.com.tr/tr/turkiye/sirnak-il-j ... ndi/636212

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2016, 12:23 
Üye

Üstadlar bir şey soracağım. Hazır bütün pislikler fetö ye atıldığına göre. Su anki suriye politikasinda bunlarinda buyuk bir payi olduğunu soylebiliriz o zaman.

Sonucta dinleme kayitlarinda,ki dogruysa 3 4 roket attirip girmeyi amaclayan bir hukumet vardı.

Bence devlet ve bunlar tencere kapak oldu gibi her şeyde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2016, 23:13 
Yeni Üye

ACIG forumunda RitterVonDorylaeum adlı Türk kullanıcı SOM füzesi, Aselsan vb. projeler ve bunların FETÖ ile alakası hakkında vahim şeyler anlatıyor. SSM'nin geçtiğimiz on yılda FETÖ'ye para aktarma kurumu olarak kullanıldığını belirtmiş. Biraz abartılı geldi bana anlattıkları.

Okuyup da değerlendirme yapabilecek birileri var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2016, 09:04 
Süvariler

Su linkleri gordunuz mu bilmiyorum ama ilginc:

http://www.veteranstoday.com/2016/07/27 ... lah-gulen/

http://www.veteranstoday.com/2016/08/31 ... rkey-coup/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2016, 10:13 
Süvariler

Hep bilinen seylerdi ki zaten :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 09:40 
Süvariler

Teröristbaşı APO' yu sorgulayan; aynı zamanda ''Vatan Partisi Başkan Yardımcısı'' olan Albay Hasan Atilla UĞUR, Türk milletini İKİNCİ DARBE HAZIRLIĞI YAPILDIĞI konusunda uyarıyor. Diyor ki, Kasım ayına gelmeden Güneydoğu' da başlamak üzere İkinci bir kalkışma olacak. Askerin, polisin içine sızmış kriptolar vatandaşın üzerine ateş açarak 15-20 kişiyi öldürecek, eş zamanlı olarak çok önemli kişilere suikastler yapılacak ve aynı zamanda bombalar patlatılacak. Güneydoğuda' ki aşiretler ayakdırılacak diyor.

Kaynak yasaklı mı bilmiyorum, muhtemelen yasaklı bir kaynaktır. Lakin asıl kaynak kişi Albay Hasan Atilla UĞUR yasaklı olmadığı için; http://www.ahaber.com.tr/gundem/2016/09 ... bile-verdi

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 10:28 
Süvariler

Teröristbaşı APO' yu sorgulayan; aynı zamanda ''Vatan Partisi Başkan Yardımcısı'' olan Albay Hasan Atilla UĞUR, Türk milletini İKİNCİ DARBE HAZIRLIĞI YAPILDIĞI konusunda uyarıyor. Diyor ki, Kasım ayına gelmeden Güneydoğu' da başlamak üzere İkinci bir kalkışma olacak. Askerin, polisin içine sızmış kriptolar vatandaşın üzerine ateş açarak 15-20 kişiyi öldürecek, eş zamanlı olarak çok önemli kişilere suikastler yapılacak ve aynı zamanda bombalar patlatılacak. Güneydoğuda' ki aşiretler ayakdırılacak diyor.

Kaynak yasaklı mı bilmiyorum, muhtemelen yasaklı bir kaynaktır. Lakin asıl kaynak kişi Albay Hasan Atilla UĞUR yasaklı olmadığı için; http://www.ahaber.com.tr/gundem/2016/09 ... bile-verdi

Hiç de mantıksız gelmiyor. Dehşet yazmış. Az ve öz , bakalım ne olacak :( Gerçi yazdıklarını bilmek için Nostradamus olmaya gerek yok.

Kuzey Suriye'yi biz bitirmezsek o bizi bitirecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 12:43 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bakan Zeybekçi bile darbenin işgal girişimi olduğunu ve ülkemizin 2 ülkeye teslim edilmek istendiğini söylemiş. Hangi 2 ülke? Bu durumla alakali ne yaptık demezler mi adama?

Arkadaşlar biz burada niye şunu bunu almıyoruz avustralya gibi silahlanmıyoruz derken bir sürü istatistik veriliyor gsmh gibi. Bu ülkede nerelere ne paralar harcanıyor. Tamam bazı çabalarımız var ama adamlar bizim o projeleri tamamlamamızı bekleyecekler mi diye de düşünmek lazım.

Şunu artık görmeliyiz ki o hain haritanın ön hazırlıkları yapılırken bizim hala pyd/btö'nün afrinde tel abyad'da veya sınırımızın herhangi bir yerinde tutuyorsak bu bizim aciziyetimizdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 18:55 
Süvariler

2. Darbe sacmaliklari ortalikda dolanip duruyor.
Yok neymis ingilizler ortaligi karistiracakmis felan.

Bunlarin asli varmi yoksa sallamadanmi ibaret?
Soyleyen Öcalan'i sorgulayanlardan eski bir emekli Albay H. Atilla Uğur. Dogru mudur bilmiyorum ama okurken tuylerim diken diken oldu birisinin gelip ulkemi isgal etmesini dusunemiyorum. Yazilanlar abarti olabilir ama 15 Temmuz'da olanlari hatirlayinca insan acaba diyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 20:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
2. Darbe sacmaliklari ortalikda dolanip duruyor.
Yok neymis ingilizler ortaligi karistiracakmis felan.

Bunlarin asli varmi yoksa sallamadanmi ibaret?
Soyleyen Öcalan'i sorgulayanlardan eski bir emekli Albay H. Atilla Uğur. Dogru mudur bilmiyorum ama okurken tuylerim diken diken oldu birisinin gelip ulkemi isgal etmesini dusunemiyorum. Yazilanlar abarti olabilir ama 15 Temmuz'da olanlari hatirlayinca insan acaba diyor.
Vallahi yazıyı okuduğumdan beri yerimde duramıyorum. Şu an ülke dışında okuyorum eğer ortalık karışırsa biletimi alır gelirim. Sizin dediğiniz gibi insan önce yok canım o kadar da olur mu diyor, sonra aklıma 15 Temmuz geliyor...

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 21:59 
Yeni Üye

Darbe girisimini enisteden ogrenen dunya lideri telefonla canli yayinda yine enisteden aldigi istihbaratla darbeci Feto yu tesbit etti.Merak etmeyin bir sey olursa eniste herzaman gorev basinda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 22:54 
Süvariler

Darbe girisimini enisteden ogrenen dunya lideri telefonla canli yayinda yine enisteden aldigi istihbaratla darbeci Feto yu tesbit etti.Merak etmeyin bir sey olursa eniste herzaman gorev basinda.
''Eniştemden öğrendim'' derken; gerçekte eniştenin ''Rusya'' oldu iddia ediliyor. PUTİN' in baş danışmanı olan Aleksander DUGİN, darbe girişiminden önce Türkiye' ye gelmişti. Rusya darbe olacağını önceden haber verdi deniliyor. Hatta, Karadeniz' de büyük bir Rus Savaş Uçağı filosunun, darbe girişimine karşı kol gezdiği; Suriye' deki S-400 bataryalarının ise FETÖ' cü pilotlara kilitlendiği; Erdoğan' ın uçağına FETÖ' cü pilotların müdehale etmeleri durumunda kendilerinin de müdehale edeceğini; gerekirse FETÖ' cüleri vuracaklarını, kullandıkları uçakların düşürüleceği konusunda FETÖ' cüleri uyardıkları söyleniyor. Ne kadar doğru bilinmez..!

ODA TV' de yayınlanan, Hüseyin VODİNALI imzalı şu makale gerçekten çok ilginç bilgiler veriyor.
Okumanızı tavsiye ederim: https://hvodinali.wordpress.com/2016/09 ... n-yardimi/

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 23:03 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Üstadım hepsini anlarım da s400 nerdee pilotlar nerde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 23:23 
Akıncılar

Artık şu CB'yi Rus jetleri ve S-400'ler korudu palavralarını bir kenara koysak. Bu forumda bari yapmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 23:28 
Süvariler

Palavra inanmayin soyle sacmaliklara. Dost gorunmeye calisan ruscuklarin propogandalari. Bunlari uyduranlar di Turkiye Isid'e yardim ediyor diyenler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 00:20 
Süvariler

@partikül

Üstadım hepsini anlarım da s400 nerdee pilotlar nerde.
Hocam, yazarın iddiası o şekilde; ne diyebiliriz ki..! O şekilde iddia ettiğine göre, bir takım istihbari bilgilere de sahiptir diye düşünüyorum. Direkt olarak kara propaganda yapıyor izlenimi edinmedim açıkçası. Zaten 15 Temmuz sonrası sürekli yeni bilgiler, belgeler ortaya çıkıyor.

15 Temmuz kalkışmasına katılan uçakların sadece Akıncı Üssünden havalanmadıklarını biliyoruz. Tanker Uçaklar İncirlikten, bir kısım F-16' ların ise Diyarbakır' dan havalandığı biliniyor. Uçakların havada yakıt ikmali yaparak uzun süre havada turladıklarını değerlendirdiğimizde; füze menzili içerisine girdikleri yerde vurulacakları konusunda uyarıda bulunmuş olabilirler. Bakarsınız yarın bir gün telsiz konuşmaları ortalığa dökülür; iddia edilen şeyler doğru mu, yoksa yalan mı meydana çıkar.

O nedenle ''bu tarz şeylere inanmayın, bunlar saçmalıktan ibarettir'' şeklinde ki yaklaşımlar; benim değerlendirme ölçülerim içerisinde değildir. Meselenin üzerine ''inanmak'' veya ''inanmamak'' olarak gitmek yerine; meseleleri olgular üzerinden değerlendirerek, aralarında ki sebep sonuç ilişkilerini kurmayı tercih ederim.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 00:25 
Yeni Üye

Alıntı:
''Eniştemden öğrendim'' derken; gerçekte eniştenin ''Rusya'' oldu iddia ediliyor. PUTİN' in baş danışmanı olan Aleksander DUGİN, darbe girişiminden önce Türkiye' ye gelmişti. Rusya darbe olacağını önceden haber verdi deniliyor. Hatta, Karadeniz' de büyük bir Rus Savaş Uçağı filosunun, darbe girişimine karşı kol gezdiği; Suriye' deki S-400 bataryalarının ise FETÖ' cü pilotlara kilitlendiği; Erdoğan' ın uçağına FETÖ' cü pilotların müdehale etmeleri durumunda kendilerinin de müdehale edeceğini; gerekirse FETÖ' cüleri vuracaklarını, kullandıkları uçakların düşürüleceği konusunda FETÖ' cüleri uyardıkları söyleniyor. Ne kadar doğru bilinmez..!

ODA TV' de yayınlanan, Hüseyin VODİNALI imzalı şu makale gerçekten çok ilginç bilgiler veriyor.
Okumanızı tavsiye ederim: https://hvodinali.wordpress.com/2016/09 ... n-yardimi/
Ustadim palavra ve sulandirma cok fazla.Tum bu olanlarin planli oldugu cok acik.Kim yapti derseniz kime yaradiysa o yapti.Ha dunya liderine sorarsan Feto yapti,daha once olsaydi ergenekon yani pasalar yapmis olacakti, simdi konusulan yeni darbeyi ise sirasi gelen tasfiye edilecek grup yapmis olacak.En son kendi tasviye olana kadar bu boyle gider.Ondan sonra memleket kalir mi o biinmez...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 21:41 
Süvariler

Ondan sonra memleket kalir mi o biinmez...
Kalmayacak gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2016, 00:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Almanya ve bazı AB ülkeleri OHAL sebebiyle Türkiyeye her çeşit askeri mühimmat ve silahın sevkini askıya almış.

Almanya dan aldığımız kritik malzeme ve mühimmat neler tam bilmiyorum. Sanırım ANKA motorları ilk aklıma gelen.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2016, 00:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Almanya ve bazı AB ülkeleri OHAL sebebiyle Türkiyeye her çeşit askeri mühimmat ve silahın sevkini askıya almış.

Almanya dan aldığımız kritik malzeme ve mühimmat neler tam bilmiyorum. Sanırım ANKA motorları ilk aklıma gelen.
Kaynak paylaşabilir misiniz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2016, 06:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kaynak şu. MKE Alman Geco firmasından tabanca fişeği ithal ediyor. İhbar üzerine Alman gümrüğü sevkiyata izin vermiyor. Sebep Alman hükümetinin kararı gösteriliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2016, 06:55 
Akıncılar

Haber biraz eski olmalı. İlk bir kaç hafta bu oldu, sonra bildiğim kadarı ile yine serbest kaldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2016, 15:44 
Süvariler

Alıntı:
Artık şu CB'yi Rus jetleri ve S-400'ler korudu palavralarını bir kenara koysak. Bu forumda bari yapmayın.
Şu şekilde bir açıklama geldi:

Putin'in Özel Temsilcisi: 14 Temmuz'da 'Türk ordusunda hareketlilik var' uyarısı yaptım. Rusya Dış Politika Danışmanı ve Rusya Federasyon Başkanı Vladimir Putin'in Özel Temsilcisi Aleksandr Dugin, Türk jetleri tarafından düşürülen SU-24 uçağının Erdoğan'ın emri ile düşürülmediğini daha Aralık 2015'te bildiklerini söyledi. 14 Temmuz'da Ankara'da olan ve o gün birçok kişiye ordunun içinde hareketlilik olduğunu söyleyen Dugin, 15 Temmuz günü saat 18'de Melih Gökçek ile yüz yüze görüştüğünü, darbenin gerçekleştiği dakikalarda ise uçakta beklediğini söyledi.

http://www.msn.com/tr-tr/haber/turkiye/ ... li=BBpmdUa

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2016, 16:17 
Üye

Geçenlerde 1984 kitabını okudum. Bir hocamız tavsiye etmişti.
Kitapta Okyanusya ülkesi Avrasya ile savaşıyordu. Doğu Asya iste müttefikleriydi.
Propaganda afişlerinde ve yayınlarında sarışın Slav askerlerini onların nasıl yenilgiye uğratıldığını falan anlatıyordu.
Ana karakterimiz Winston bir sabah bir bakıyor Okyanusya Doğu Asya ile savaşta. Tüm afişler değişmiş. Çekik gözlü düşman askerlerlerinin resimleri heryerde.
Avrasya ise müttefik. Haberlerde Avrasya ile hiç savaşılmadığı aslında hep müttefik olduğu, Doğu Asya ile sürekli savaştıklarını söylüyorlardı.
Halkta geçmişi neredeyse hafızasından silmiş, söylenenlere aynen inanıyordu.

Aklıma bizim ülkemiz geldi.
İktidar ve FETÖ müttefikti. Onlar namazını kılan İslamiyeti yaymaya çalışan yumuşak huylu badem bıyıklı temiz insanlardı. Ergenekon yani ETÖ şeytandı. Hrant Dink'i onlar öldürdü, bölücü terör örgüt nın bitmeme sebebi onlardı, hatta darbe girişiminde bulunup kendi uçağımızı düşüreceklerdi, cami bombalayacaklardı. Onlar Amerikan uşağı FETÖ ise yiğit Anadolu çocuğuydu. Hem Türkçe olimpiyatları bile yapıyordu.

Şimdiye bakıyoruz. Ergenekon denen kumpas aslında fetönün oyunuydu. Onlar vatan sever askerlerdi ve bizim müttefikimiz. FETÖ darbeye teşebbüs etti. Kendi uçağımızla bizi bombaladı. Fetöcü pilotlar k. Irak'ta dağı taşı bombaladı. Terörün bitmeme sebebi aslında fetöydü.Onlar Amerikan uşağıydı. Şimdi vatansever ergenekoncular ile onlara karşı mücadele veriyoruz. Hrant Dink'i de onlar öldürdü hatta Muhsin Yazıcıoğlu'nda.

Bu hikayenin Amerika Rusya ve bölücü terör örgüt versiyonlarıda yazılabilir.
Hikayeyi kim yazıyor bilmiyorum ama Türk milletinin çoğu 1984 evrenindeki beyni sulanmış Okyanusya halkı gibi ne anlatırsan sorgulamadan ona inanıyor.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: