TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Oca 2018, 17:13

Tüm zamanlar UTC+03:00


Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2016, 09:29 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 18 Haz 2014, 01:21
Mesajlar: 390
Yaş:
Merhabalar, öncelikle tonla bilgi kirliliğinin olduğu hakkında onlarca farklı harita görseli bulabileceğiniz İsrail'in vadedilmiş topraklarına değinmek elimdeki birkaç kaynağı sizle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle paylaşacağım linkler genelde musevi ve hristiyan dini içerikleri paylaşan sitelere ait olduğu üzere benim değil inananlarının görüşlerini içermektedir.

Peki ne alaka,ulusal güvenlik ve dış politikası diyenler olursa da güney sınırımızda ki en büyük askeri güç olan İsrail'in oldukça dini motivasyonlarla kurulmuş ve geleceğini buna göre planlayan bir devlet olduğu,ciddi bir algı yönetimi ve istihbarat gücü olan İsrail'in gelecek yol haritasının ülkemiz içinde hayati olduğunu düşündüğüm için başlığı burada açtım.

Peki israil'in genişlemek isttüediği vadedilmiş topraklarda Türkiye var mı? Varsa bu israil politikasını nasıl etkiler?varsa bu Türkiye politkasını nasıl etkilemeli ?Türkiye'den neresi var?Ortadoğuda tam neresi vadedilmiş topraklardır? gibi birçok soru türetebiliriz.

Öncelikle dinleri pek araştırmadan meb eğitiminden geçmiş bir Türk genci Tevrat'ın Musa peygambere Zebur'un Davut peygamebere inen iki kitap olduğu ve yahudi dininin bu olduğunu düşünebilir.

Yahudi dini gerçekte Tevrat,Nevi'im ve Ketuvim adlı vahiyler, anlatımlar serisinin toplanmış halinden oluşmuştur.Yani bize okulda öğretilenin aksine Eyüp,Yunus,Zekeriya,İlyas ve adını sayamayacağım bir çoğu gibi vahiyleri günümüze ulaşmadı zannettiğimiz peygamberlerin yaşadıkları da hristiyanlarca "Eski Ahit" denilen ve dünyada genelde öyle tanınan bu kitaplar serisi içinde mevcuttur.

Peki bu inanışta vadedilmiş topraklara nerede vurgu yapılır? İşte bu sorunun yanıtı eski ahit'in büyük kısmını okuyan bana göre,neredeyse heryerde olacaktır. Eski Ahit nerdeyse tamamen İbrahim'e tanrının nereleri miras bıraktığı,hangi oğlundan gelen soyuna bıraktığı,soyların seceresi ve hangi şartlarda bu toprakların yahudilerin eline geçeceği ile ilgilidir.

Eski Ahit'te sık sık cehennnem cezası dillendirilmez,hatta yok denecek kadar azdır cehennem ve ahiret iması. Eski ahite göre yahudilerin günahlarının bedeli hep kutsal topraklardan uzaklaştırılmak ve köleleştirilmek olmuştur. İyiliklerin ödülü olarak ise kutsal topraklarda güvende ve zenginlik içinde olacakları gün olacaktır.

Peki özellikle bu toprakları vurgulayan ayetler hangileridir? Yahudiler çeşitli dönemlerde birçok sürgüne maruz kaldıkları üzere birçok coğrafi bölge adı antik isimleriyle eski ahit içinde geçer.Birçok yazıtta peygamberin halkı güvenli kalabilmek için bir yere yönlendirdiği olmuştur.Bunlardan ibrahime verilen kutsal topraklar olarak nitelendirilen ilk vaat, en kesin vaat ve son güncel vaatin hangileri oluğunu ise çeşitli çalışmalardan okudum.Ayetler şunlar:

Ben okumak için http://incil.info/ adlı siteyi,yerlerin ingilizce yazılışını https://www.biblegateway.com/ sitesini

Antik yerlerin bugünkü adlarını bulmak için google ve http://www.christiananswers.net/dictionary/places.html adlı siteyi kullandım.

1.Tevrat: Yaratılış(Genesis) 15. ayet.

Burada ibrahime vaat olarak çevredeki birçok krallığın adı veriliyor burada bizi ilgilendiren hititlerde var.Hititler bir ucu egede olan bir krallık olsada bir ucu bugünkü lübnana kadar dayanan bir krallık.Burada ima edilen hitit toprakları yine başka peygambere geçmeden tevrat içinde açıklanıyor.

2.Tevrat:Mısır'dan Çıkış 23: Bu ayette Tanrı Musa'ya Mısır'dan çıkıp iyi hareket ettiklerinden sınırlarınızı Fırat'a kadar genişleteceğim diyor. Bu ayetin karşılığı fırat'ın neresidir bilinmez.

İbrahim'in mirasına dahil etmeyenler de var burayı,sadece musaya ilerleyeceği yer belirtilmiş, bu ayetten sonra yine musa'ya gelen diğer ayetler ise sınırları daha geri kaydırmış bulunuyor.O nedenle en akılcı uygulama bu.

Diğer görüş meşhur siyonist Teodore Herzl, Rabbi Fischerman ve takipçilerine ait haritalar,işte ülkemizi hedef gösteren ana siyonist akım bunlar oluyor.

ÖrneğinResim

Kimilerinde ise Süleyman zamanında en geniş sınırlarına ulaşan yahudilerin bugünkü Suriye Tabqa'ya kadar geldiğini ve bu vaadde belirtilen fırat kıyısının tabqa (bkz. halep'in batısı,esad barajı) olduğu görüşü var.

3.Tevrat :Çölde sayım 34: Bu ayette en kesin biçimde yerlerin isimleri verilerek vadedilen topraklar belirtilmiştir.

Kuzey sınırı için adı geçen bölgeler Akdeniz kıyısındaki kesin yeri bilinmeyen Hor Dağından, Homs-Sadad-Qartatayn bölgelerinde bir sınır oluşturmaları istenmiştir. Yani bu ayete göre vadedilmiş toprakların kuzey sınırı bugünkü lübnan-suriye sınırının bir miktar kuzeyi olarak belirlenmiştir. Yani bu ayete göre vadedilmiş toprakların Türkiye ile uzaktan yakından ilgisi yok.


4.Ezekiel'in kitabı: İşte en son yahudi büyük peygamberi olan Ezekiel'in geleceğin İsrail'i için kehanetlerinin olduğu kitap ise budur.

Sınırlar ile ilgili en kesin Ezekiel ayeti ise 47. ayet.

Burda adı geçen bölgeler ise yine Şam'ın Kuzeyi ve Hama, Sadad ve çevresindeki yerler.Yine Türkiye ile uzaktan alakası yok.

Buda wiki aracılığıyla son durum.Resim

Peki dini kitaplarda bu işin sağlam bir yeri yokken nasıl oluyorda her türlü sınır çizimi komplosu gelip bizi buluyor. Konuyla ilgili olanların Ezekiel 33 ile 48'e kadar olan ayetlerin tamamını okumasını yararlı buluyorum. Google'dan Ezekiel ve üçüncü tapınak diye de araştırırsak, konunun israil'in bir mesih hikayesi-dünyanın sonu ile bağlantılanması olayın çok alakasız dini kesimler için bile neden bu kadar çekici olduğunu ve birçok şüphe yarattığını anlamış oluruz.

Bu ayetlerde birçok kısım "yahudi soykırımı ve ortadoğuya dönüş ile birebir alakalandırılmakta, ve burada ima edilip gerçekleşmeyen birçok olayın gerçekleşmesi içinde nüfuzlu taraftarları ciddi çaba sarfetmekte.

Onun dışında bu kadar coğrafya ile bağlantılı bir inanışın milliyetçi fanatikleri sınırları ileriye taşıma konusunda romantik davranmış olabilirler. Her ne kadar fanatik-romantik olsalar da biz bu adamları deplasmana maça gelip istanbulu geri alıcaz diye bağıran fakir bir slovak milliyetçisi ile bir tutamayız,elleri ayakları uzundur,ama yine bu adamlara verilecek en akli tepki onların kendi dini metinlerini tahrif ettiklerini diğer yahudi inanalara kanıtlarla belirtmek olacaktır.

Peki tüm bu vadedilmiş toprak olayını geçince kehanetlerden yine bize düşen bir pay var mı? Evet bence, Gog ve Magog.

Bizim bildiğimiz yecüc ve mecüc. Ezekiel'de birbirleriyle hep savaşan gog ve magog adlı iki kuzeyli atlı kavmin,sırayla israil'e saldıracağı ve yenilgiye uğrayacağı yazıyor.

Dünyada birçok kişi elit yahudi fanatiklerin İsrail'i kurmak için ezekiel kehanetleri doğrultusunda yahudi soykırımını gerçekleştirdiğini düşünüyor. Peki bir kehanet peşine kendi halkını acımasız bir kırımdan geçiren güçlerin olduğuna inanırsak,böyle bir kehanete göre israil devleti kurulduğunda kuzeyinde kalan güçleri bir düşünelim mi?

Gelişen olayların ardından birbiriyle geçinemeyen iki kuzeyli atlı kavim rolünün Türkler ve Ruslar'a verilmesi sizce de çok olası değil midir?

Bence küçükte olsa kenarda tutmaya değer bir ihtimal.Filmi çekilirse fikri hakları bana ait :mrgreen:

EK OLARAK TAVSİYE EDİYORUM

Ayrıca israil yayılması-savunması ile ilgili iki kısa yararlı video.

https://youtu.be/4FspfOI_YRU

https://youtu.be/_rusj4yrV4Y

ve tevrata uygun sınırların çalışıldığı toplu bir çalışma.(ingilizce) http://www.torahresourcesinternational.info/pdf/2PL.pdf

-SON-


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye