TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 15 Ara 2017, 11:29

Tüm zamanlar UTC+03:00


LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2015, 18:17 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 10 Tem 2012, 23:36
Mesajlar: 964
Yaş:
Tarihte ilk midir bilmiyorum ama en üst düzeyde kriz yaşandığı açık. Hayırlısı...

https://www.youtube.com/watch?v=0QEhlFj2ESU


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2015, 18:59 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 11 Tem 2012, 13:58
Mesajlar: 986
Yaş:
Akıncı: Ana-yavru ilişkisi bitmeli

24 Nisan 2015


Kuzey Kıbrıs'ta Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda halen bu görevi sürdüren Derviş Eroğlu'nun rakibi olan Mustafa Akıncı, seçilmesi halinde Türkiye ile ilişkileri yeni bir çerçeveye oturtmak istediğini söyledi.
BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Akıncı, "Artık yıllarca istismar edilen ana-yavru edebiyatını bir kenara bırakıp kardeşler ilişkisini kurmak gerekir" dedi.


Akıncı, karşılıklı saygıya dayalı bir ilişkinin iki tarafında da çıkarına olduğunu söyledi.

(Yarın: İkinci turun diğer adayı Derviş Eroğlu'nun açıklamaları da yarın BBC Türkçe'de olacak)

Sol eğilimli siyasetçi Akıncı bağımsız olarak girdiği seçimde, ilk turda yüzde 26,9 oy alarak, yine bağımsız olarak seçime katılan ve yüzde 28,15 oy alan Eroğlu'nun ardından ikinci oldu.
Seçimde adayı başarılı olamayan iktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ikinci turda Akıncı'yı destekleme kararı aldı. (CTP'nin adayı Sibel Siber yüzde 21,25 oy almıştı.)
Seçimin en büyük sürprizi kabul edilen ve neredeyse iktidar partisinin adayı Sibel Siber kadar oy alan bağımsız aday Kudret Özersay ise seçmenlerini hiçbir adaya yönlendirmeyeceğini açıkladı.


'Komutan çizmeyi aştı'

Çözüm yanlısı siyasetiyle bilinen Mustafa Akıncı, onlarca yıldır, Türkiye'yle ilişkilerin yeniden tanımlanması konusunda ısrarlı bir çizgiye sahip.
Akıncı 2000 yılında başbakan yardımcısıyken koalisyon ortakları, polis ve itfaiyenin sivil idareye bağlanması konusunda anlaşmıştı.
Kıbrıs'ta bu kurumlar halen Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na yani fiilen Türk ordusuna bağlı.
Dönemin Türkiye tarafından atanan Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ali Nihat Özeyranlı bu girişime karşı çıktı. Akıncı, Özeyranlı'ya sert tepki göstererek, "Komutan, çizmeyi aştı... Kıbrıs Türk Halkı, kendi kendini yönetmeye muktedirdir. En başta Türkiye, bu talebimizi desteklemelidir" dedi.

Akıncı'nın BBC Türkçe'nin sorularına yanıtları şöyle:

BBC TÜRKÇE: Seçilirseniz, Türkiye'yle ilişkileriniz nasıl olacak?

MUSTAFA AKINCI: "Vatandaşlarımıza dört boyutlu bir siyaset açıklaması yapıyoruz. Birincisi, çözüme odaklı siyasettir. Bir diğeri toplumsal konulara duyarlılıktır. Üçüncüsü, Türkiye ile ilişkilerde karşılıklı saygıya dayalı yeni bir ilişkidir. Dördüncüsü de bağımsız ve tarafsız bir cumhurbaşkanıdır. Türkiye ile ilişkilerde temel kural şudur. Ne çatışmacı ama ne de teslimiyetçi. Uzlaşmacı bir yaklaşım sergileyeceğimizi söylüyoruz."

"Ben bu vizyonumu halkla paylaşıyorum. Yeni de değildir. Ama şimdi ben bu vizyonla seçiliyorum. Halk beni ikinci turda cumhurbaşkanı seçiyorsa, bu sadece Mustafa Akıncı'nın değil, halkın da bir talebi haline gelecek. Bu konularda paralel düşünen bir hükümet ortağı da var. Bu işler itişme kakışmayla değil, oturup konuşarak en iyisini yapma meselesidir. Sanırım kendi ayakları üzerinde duran, kendi kendine yeten bir Kıbrıs Türk varlığı Türkiye'nin de işine gelir. Türkiye'nin de ilişkilerini rahatlatır diye düşünüyorum."

"Evet Kıbrıslı Türklerin, Türkiye'yle olan ilişkileri, tarihsel kültürel bağları, inkar edilecek konular değildir, bunlara elbette biz de saygılıyız. Ama artık yıllarca çok istismar edilen ana yavru edebiyatını bir yana bırakıp kardeşler ilişkisini kurmak gerekir. Ben Lefkoşa Belediye Başkanı'yken Ankara'yla kardeş şehir ilişkisini kuran kişiyim. İlişkilerin bu şekilde yürümesi hem Türkiye'nin hem bizim çıkarımıza."

BBC TÜRKÇE: Kıbrıs'ta şöyle bir inanış var. Kim gelirse gelsin, bir şey değişmez, çünkü ipler Ankara'nın elinde, Yunanistan'ın elinde. Siz Cumhurbaşkanı seçilirseniz, ne değişecek, insanlar gerçekten çözüm için umutlanmalı mı?

MUSTAFA AKINCI: İnsanlar umutlandığı için seçecek. Bu statükonun daha da sürdürülebilir olması kimsenin yararına değil. Soğuk savaş dönemi bitti. 10 yıl önce bir Avrupa Birliği dinamiği vardı. Olmadı. Şimdi bir doğal gaz dinamiği var. Tehditlerden arınmış bir Doğu Akdeniz ve bir Kıbrıs adasını, 9 bin kilometrekarelik küçük bir adayı, iki ayrı idare, iki siyaseten eşit varlık ama tek bir coğrafya olarak planlamanın akılcılığı ortadadır. Bu adanın toprağını, Türkiye'den gelmesini umduğumuz suyla birlikte, su kaynaklarını ve deniz altındaki zenginlikleri paylaşabilme akılcılığını gösterebilmemiz lazım. Geçmiş kuşaklar bu adanın acılarını paylaştı, gelecek kuşaklar nimetlerini paylaşsın.

BBC TÜRKÇE: Siz KKTC Cumhurbaşkanı seçilirseniz ne değişecek?

MUSTAFA AKINCI: Öncelikle, anlattığım vizyon gelecek. Daha önce böyle bir vizyon olmadı. Mental bir değişiklik geliyor, gerçek anlamda Kıbrıs'ta barış ve çözümü arzulayan, ama muhatabından da aynı şey bekleyen bir anlayış geliyor. Anastasiades'le (Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades) hemen hemen aynı kuşağa aidiz. Biz de beceremezsek bizden sonraki kuşaklar ne yapar bilemem.

BBC TÜRKÇE: Daha önce Kıbrıs'ta sizin gibi çözümü savunan Mehmet Ali Talat cumhurbaşkanı olmuştu. Üstelik Rum tarafında iktidarda çözüm yanlısı başka bir solcu parti; AKEL vardı. Ama çözüm olmadı.

MUSTAFA AKINCI: Bizler de çok umutluyduk. Belki konjonktür uygun değildi. Belki Hristofyas (Eski Kıbrıs Cumhurbaşkanı Dimitris Hristofyas) yeterince cesur davranamadı. Belki Sayın Talat (Eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat) atması gereken adımlarda biraz tutuk davrandı, bütün bunlar olabilir ama şunu da unutmayın; Talat'ın olduğu dönemde, 2004 referandumu sonrasında Kıbrıs Türkleri haricinde hemen herkes istediğini almış ve işi yavaşlatma ve bekleme dönemine sokmuştu.
Tasos Papadopulos (Eski Kıbrıs Cumhurbaşkanı) güneyin AB'ye tek yanlı üyeliğini sağlamış, artık kendi istediği bir çözüm modelini dayatmak için zamana oynamaya başlamıştı. Ekim 2005'te Türkiye AB üyelik müzakerelerine başlamıştı. Türkiye alacağını almıştı. Yunanistan alacağını almıştı. AB alacağını almış, doğuya doğru genişlemişti. Zaten çözüm onların öncelikli hedefi değildi. Kıbrıs sorunu buzdolabına girmişti. Talat, bu dönemde cumhurbaşkanlığı yaptı.


http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/20 ... bris_secim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2015, 23:30 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Tem 2012, 03:25
Mesajlar: 335
Yaş:
Kıbrıs Türkler'inin yarısı şaşırmış...


Allah şaşırtmasın...Daha 50 yıl bile olmadı yaşananların üzerinden...


Rahmetli Rauf Denktaş'ın dediği gibi gökten Euro yağacak sanıyorlar heralde...


Yunanistan ve Rumların amacı adayı tek parça haline getirme kisvesi altında zamanla rumlaştırmak birde tabi ki doğalgaz'ı Yunanistan'a akıtarak bir 150 yıl daha çalışmadan yatarak yaşamak paranın verdiği özgüvenle Türkiye'ye türlü türlü şımarıklıklar yapmak...

Türkiye'nin de artık Kıbrıs konusunda uluslararası meşrulaştırma politikasına yönelme zamanı geldi de geçiyor..

Hükümetlerden bağımsız kırmızı kitaba önce kendi soydaşlarımız başta olmak üzere bağımız bulunan ve bulunmayan her ülkeye KKTC'nin tanınması için ne gerekiyorsa yapmalı ve masaya tanınmama karşılığında Türk tarafının anavatana ilhakı konmalı...


Dünyada daha uygun bir zaman olamazdı...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2015, 23:38 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3675
Yaş:
Dilenci haline dusmus guneyle birakin birlessinler. Avrupa Birligi hayali patlamis guneyle birakin birlessinler. Olmayan dogalgaza ortak olsunlar bir de su esit egemenlik hakki diyirlar ya amma koptum ya ... seni kim esit kabul eder sen kabul etmesen de sende Turk kani var kim seni esit yonetime ortak eder. Yunani Rumu batmis ac sefil bunlar da halen euro hayalinde. Bakalim bunun arkasinda hangi yabanci kaynak vakif filan cikacak. Turrk Rum Kedi Severler Dernegi mi ?...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2015, 23:55 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 28 Eki 2014, 03:33
Mesajlar: 156
Yaş:
Hiç eleştirmeye gerek yok , Cumhurbaşkanı bile boşuna eleştirmiş. Bu tip durumlarda Bismarck gibi Putin gibi yapacaksın , bu adamların suyunu parasını biz veriyoruz değil mi ? yiyeceklerini vb ?

Çok basit ; Hepsini durdur , en fazla 3 Ay sonra Kıbrıs halkı kendisi devirir o Cumhurbaşkanını , bağırıp çağırmaya gerek yok. Diplomasi kullanmasını bilen için çok güzel bir yöntemdir.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 00:00 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 18 Tem 2012, 02:38
Mesajlar: 5391
Yaş:
Kıbrıs’ın Türkiye’ye maliyeti ne kadardır?


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 00:19 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Eyl 2014, 20:18
Mesajlar: 1021
Yaş:
Türk Barış Gücü orada olduğu sürece atışmaktan daha öteye gitmez.40 yıl önce olanlar ortadayken gidip Rum kesimi ile birleşmeye çalışanlara da hayret içinde bakıyorum.Çoktan batmış,senide batağa sürükleyecek bir birleşmeyi insan niye ister ki ? Üstelik ilk fırsatta adadaki söz hakkını elinden alacak insanlarla.Euro özgürlükler,minnettarlık,yada Kıbrıs'ta toprağa düşmüş 500' yakın genç fidandan daha mı değerli ?

_________________
Bize başlarda vatanımızı korumak için savaştığımızı söylediler,bir süre sonra karşımızdakilerinde aynısını yaptığını farkettik

Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 01:13 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 11 Tem 2012, 13:58
Mesajlar: 986
Yaş:
Alıntı:
Kıbrıs’ın Türkiye’ye maliyeti ne kadardır?
CB dediğine göre 1 milyar dolar yıllık tabi Türkiye'nin yediği ambargolar yada daha önce yapılan yatırımlar yada aktarılan paralar var bunlar da var ama ben tam bir rakama ulaşamadım. Bir de Kuzey Kıbrıs'ın ne kadar iç kaynağı var ne tip geliri var bunlarda önemli.

Birde biz 90 larda Tansu Çiller zamanında gümrük birliğine girerken eğer ada da Rum kesimi AB ye girer Türk kesimi giremezse topraklarımıza katarız diye söylenmiş ama hava almak içindir büyük ihtimal. En iyi bu gibi duruyor tabi bi ambargo daha kaldırmak istiyor mu millet bilinmez.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 01:19 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4500
Yaş:
Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür. İşte mesela bu. Kıbrıslı Türklerin hayalleri Rum pasaportu alarak rahatça AB'de dolaşmak. Yada artık birleşince Kıbrıs Cumhuriyeti mi olur ne olursa o işte. Psikolojik olarak kendilerini kapana kısılmış hissediyorlar. Ah bir ambargo kalksa, ah bir tanınsalar Kıbrıs uçup gidecek, bir Lihtenştayn bir Lüksemburg olacak zannediyorlar. Nasıl bizde sanki "bize ABD izin vermiyor yoksa süper güç olacağız" kafası varsa onlarda da "Türkiye bizi tutmasa turizm, refah cenneti olacağız" kafası var.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 07:39 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3675
Yaş:
Bir cocugun babaya maliyeti olamayacagina gore Kibris in bize maliyeti 0 TL dir. Cok basit. Adam in derdi iktidar solcu ayagina. Koca adaya o hukmedecek zannediyor :lol:


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 08:37 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı

Kayıt: 26 Eyl 2012, 15:06
Mesajlar: 2756
Yaş:
Ekmek elden su gölden dünyanın en iyi mülteci kamplarında yaşayan ve vergi vermeden esnaflık yapan Suriyelilerin maliyetini tartışan yok. Ama iş Türklere gelince haince hesaplar başlıyor. İktidara ilk geldiklerinde Kıbrısı, altın tepside Rumlara hediye edeceklerdi de Allahtan Rumlar fazla aç gözlü çıktı hesapları bozuldu. Vatanın maliyet hesabı olmaz. Aksi olursa ülkenin bir kısmını ilerde devlete maliyeti fazla diyerek azad edebilirler. Maliyet hesabı şartsa, yaptırdıkları kaçak sarayın giderlerinden başlayabilirler. Atası dedesi bu ülke için savaşmamışlara bu kadar paye verilirse olacağı budur.

_________________
Resim

Soytarıların ömrü, kralarınınki kadardır. (Fransız ata sözü)


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 09:03 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 10 Eyl 2012, 15:20
Mesajlar: 1451
Yaş: 36
Biraz da kendi politikacılarımızı eleştirmemiz lazım bence. Kıbrıs Türkleri birden bire bu hale gelmedi. Yıllardır Kıbrıs' ta batılı ülkeler kurdukları vakıflar, dernekler vs ile halkı Türkiye' ye karşı örgütlüyorlar. Bizim çok değerli (!) politikacılarımız da yıllardır bu duruma izin veriyorlar, izliyorlar. Bazen radyoda Kıbrıs kanallarına denk geliyorum. Ordumuz için "İşgalci Türk Ordusu" diyorlar.

Şimdi kendimize şunları sormamız lazım. Bu Kıbrıs Türkleri nasıl oluyor da kendilerini katleden, soykırım uygulamaya çalışan bir halkla beraber yaşamak isterken kendisini kurtaran, besleyen bizlerden nefret ediyor? Bu duruma nasıl gelindi? Biz nasıl buna müsaade ettik?

_________________
Ne Mutlu Türküm Diyene...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 09:19 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3675
Yaş:
Sayin sniper niye guldunuz ? Paylasirsaniz sevinirim.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 09:45 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Tem 2012, 14:07
Mesajlar: 1115
Yaş:
Orası Türkiye Cumhuriyeti'nin toprağıdır. Kendini Kıbrıslı zannetmeye ve asıllarını inkar etmeye başlamışlar anladığım kadarıyla. İstedikleri şey biz kendi ayaklarımızın üzerinde durmak Türkiye'den bağımsız bir yapı haline gelmek istiyoruz. Yeter artık sizinle yürüdüğümüz ben farklı yollara gideceğim. Paraya boğulmak istiyoruz. Avrupa Birliği'ne gireceğiz vs. vs. vs.


https://youtu.be/1Z4kjop07YU

Bu video ekleme kalktı mı ? bir türlü ekleyemedim.

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 10:48 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 14:25
Mesajlar: 3234
Yaş:
Alıntı:
Sayın KatipMaster ben Türküm üstünde yaşadıgım cografi konumun ismi KIBRIS' tır devletimin ismide KUZEY KIBRIS TÜRK cumhuriyetidir Türkiye cumhuriyeti topragı deildir belirtmek isterim. Tartışma yaratma gibi bir niyetim yok Kıbrıs halkıda hiçbir şekilde Türkiyeye karşı negatif bir bakışı yoktur bilmenizi isterim.
Türk olup Türk değilim demenin başka bir yolu mu bu. Yaşanılan yerin Türklerin çoğunlukla yaşadığı Anadoludan ne farkı var. Mevcut coğrafyayı deniz ayırınca Türk Cumhutiyeti olmuyor mu.
Yapılması gereken Hatay ın Türk topraklarına katılmasındaki gibi bir yaklaşımla olması yönündedir.

_________________
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 10:54 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı

Kayıt: 14 Ağu 2012, 12:03
Mesajlar: 257
Yaş:
Vaktiyle Mehmet Ali Talat da aynı yöntemle işe başlayıp sonunda en hızlı Türkiye Cumhuriyeti yanlısı olmuştu. Bugün var yarın yok biri için birbirinizi kırmayın.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 11:00 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 21 Ağu 2012, 17:40
Mesajlar: 1845
Yaş:
Alıntı:
O zaman Azerbeycan da türkiye cumhuriyeti topragı oluyor sonuçda onlarda Türk
Irkları ülke sınırları belirlemez. Çok basit düşünüyorsunuz.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 11:06 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 14:25
Mesajlar: 3234
Yaş:
Ayrıca rumları köprü yaparak Avrupaya geçeceğini zanneden kimliksizlere birşeyleri anlatamazsınız.
Orası Anadolu gibi Türkler için bir hak haline gelmiş toprak parçasıdır. Stratejik değeri yüksektir. Doğu Akdenizi kontrol edebilen sabit bir uçak gemisi gibidir. Yani tarihi değerlerin ötesinde stratejik önemide yok sayamayacağımız bir coğrafyadır. Üzerinde rum kucağı meraklısı üç beş kansız var diye tüm bunlardan vazgeçilmez. Olması gereken şimdiye kadar yapılacak bir refarandum ile Türkiye nin bir ili haline gelmesiydi. Ama cb gibi tipler yüzünden daha asırlık bir Türk tarihine sahip doğu ve güneydoğuyu dahi elinde tutamayıp terörü önce siyasi zemine oturtup sonrada mikro milliyetçilikle bir hale getirdiğinden kıbrısın geleceğinide üç beş kansızın eline bırakılacağına kesin gözüyle bakıyorum.

_________________
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 11:13 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı

Kayıt: 26 Eyl 2012, 15:06
Mesajlar: 2756
Yaş:
Muhalefette iken güzel vaadlerde bulunup belli çevrelere umut olanların, iktidara geldiklerinde devlet ve ülke gerçekleri ile yüzleşmesi işin rengini doğal olarak değiştirir. Olayları zamana bırakalım. Türkiye için bir çok sorunun çözümü; demokratik ve gönüllü birliktelikten doğacak Birleşik Türk Devletleri Federasyonunun kurulmasıyle başlar.

_________________
Resim

Soytarıların ömrü, kralarınınki kadardır. (Fransız ata sözü)


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 11:34 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 14:25
Mesajlar: 3234
Yaş:
Alıntı:
Kimse bu adayı sayın teori rumun kucagına atamaz hepsinden önce Kıbrıslı türkler buna engel olur üslubunuz çok ağır biraz seviyesini düşürürseniz sevinirim birde bu yaptgınız tipte yorumlar yüzünden tepki gösterdigimizde nedense Türkiye düşmanı oluyoruz kimliksiz oluyoruz sen benim benligime saygı göstermezsen benda sana saygı göstermem bu kadar basit. Galdı ki kimsenin avrupa birligine girme gibi derdi yok .
Peki o zaman Hatay daki Türklerden farkınız ne ki il olmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak bu kadar zorunuza gidiyor.

_________________
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 11:49 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 14:25
Mesajlar: 3234
Yaş:
Ben cevabımı alamadım, üzerinde yaşadığım ilde rum, yunan ve ingilize karşı milis gücü olarak savaşıp şehitler vermiş bir aileden gelen biri olarak bizde Türkiyeden ayrılıp İzmit Türk Cumhuriyeti kuralım. Kıbrısta yaşanan asimileye ve katliama karşı savaşıp şehit düşenler başka bir cumhuriyete mi aitti.

_________________
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 13:04 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 14:25
Mesajlar: 3234
Yaş:
E o zaman problem nerde. Niye Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zor olsun. Türküm deyip Türkiye Cumhuriyetine farklı bir devletmiş gibi davranmak niye. Ben hala savunduğunuz anlamsız şeyin cevabını alamadım.

_________________
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 13:26 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 18 Tem 2012, 02:38
Mesajlar: 5391
Yaş:
Niye maliyet konusunda böyle gereksiz bir şekilde köpürdünüz ki?

Romantizmi bırakalım. Kıbrıs’ın bize hangi konularda bağı (Su, elektrik, yeme&içme vs. konu her neyse) var ve bu bağların maliyeti nedir?


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 13:44 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Eyl 2014, 20:18
Mesajlar: 1021
Yaş:
74'te ve öncesinde Kıbrıs'ta yaşanan katliamlar nasıl Türk Silahlı Kuvvetlerinin harekatı ile kesildiyse bu saatten sonra Kıbrıs'ı Türkiye'den koparacak herkesin sesi aynı şekilde kesilir.Kıbrıs'ta bir hiç uğruna 500'e yakın neferimiz şehit olmadı.Orası Türk askerinin kanıyla ıslandıktan sonra artık Türkiye Cumhuriyeti toprağıdır.
Alıntı:
Eğer 74 de kadar Kıbrıs lı Türklerin neler yaşadıgını araştırır ögrenirseniz özellikle sandallar köyü de gerçekleşen olaylar gibi olayları araştırırsanız bu devletin ne gibi fedakarlıklar ve kayıplarla küruldugunu ögrwnirseniz sorunuzun cevabını alabilirsiniz sayın teori .
Nasıl kurulduğunu biz çok iyi biliyoruz.Ne halde olduğunu,Barış Harekatından sonra ne duruma geldiğini de.Barış Kuvvetleri olmasa Türkleri bir kaşık suda boğacak insanları Türkiye'ye tercih etmeyin,etmeyin ki şehitlerin kemikleri sızlamasın.Boşuna canlarını vermiş olmasınlar.

_________________
Bize başlarda vatanımızı korumak için savaştığımızı söylediler,bir süre sonra karşımızdakilerinde aynısını yaptığını farkettik

Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 14:46 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 13 Ağu 2012, 19:35
Mesajlar: 1420
Yaş:
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti isminden öteye gitmemiştir.

Kıbrıstaki yönetim dünya ya Türkler burayı işgal etti tezini çürütmek için oluşturulmuş sunni bir devlettir.

Ordaki herkes Türktür (kendini öyle hissetmeyenler hariç).

Türkiye Cumhuriyeti bir karış toprağını nasıl vermediyse yine vermeyecektir.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 15:15 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14 Tem 2012, 17:15
Mesajlar: 172
Konum: Bursa
Yaş:
Bu galiba biraz psiko-sosyal bir durum gibi geliyor bana daha bir üst aidiyet hayali, ütopyası var sanırım bu görüşteki arkadaşlarda yoksa bu kadar kasmaya gerek yok Türk'sen Türk'sündür. Bunun amasını fakatını benim dünya görüşüm kaldırmaz. Biz Türk'üz ama Kıbrıs'lıyız demek sanırım Avrupalı olmak daha medeni daha insani olmak gibi algılanıyor sanırım Anadolu'daki pis Türkler gibi olmayalım biz Avrupalı olalım mücadelesi, kompleksi bana göre.

_________________
"Savaştan kaçınmak mümkün değildir, sadece düşmandan üstün olana kadar erteleriz. " Niccolo Machiavelli


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 15:53 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 14:25
Mesajlar: 3234
Yaş:
Ortada bir boş laf var ama o lafı sarfedenler burada değil. Tekrar tekrar sordum Türkiye Cumhuriyetinde yaşayanlardan neyiniz farklı diye. Osmanlıdan alınıp ingilizin gölgesinde onlarca sene geçirince Üst sınıf bir Türk mü olunuyor. Vakti zamanında Anadoludan yerleştirilmediniz mi? Biz kıbrısta yaşıyor diye ayırım yapmıyoruz ki bu ayırımı farklı bir cumhuriyetmiş gibi niteleyen siz ve sizin gibilere soruyoruz ve sitem ediyoruz ne farkınız var. Bizde nasıl sığır bir kitle mevcutsa sizdede kimliksiz bir kitle mevcut. Onlardan biri değilseniz zaten şurada alınılacak bir söz yoktur. Yazılanın çizilenin neyine alınganlık ediyorsunuz. Yok benim ayrı bir cumhuriyetim var ben farklıyım diyorsanız zaten öyle bir farkınızın olmadığını söylüyorum.

_________________
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 15:55 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 16 Tem 2012, 15:02
Mesajlar: 74
Yaş:
Kıbrıs gazisi bir babanın oğlu olarak babam ve onun silah arkadaşlarından duyduğum hikayelerden olsa gerek Kıbrıs Türklerine bir türlü kanım ısınamadı,bir kaç istisna hariç halen de öyledir.Ama aslında herkesin farkında olduğu gibi oralar Türkiye toprağıdır,bunun yanında KKTC Cumhurbaşkanının açıklamalarından dolayı kendimize kızmalıyız, uygulanan dahiyane!!! politikaların sonucudur böyle hadsiz açıklamalar.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 16:58 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3675
Yaş:
Kibris bir devlet miydi de bugun Turkiye den farkli dusunuluyor. Kac yuzyil Turk topragi olmus ve Turk askeri akmis bir yer niye serbest birakilacakmis. Buradaki olay Kibrisli kardeslerimizin belki de kendilerini Anadolu Turk unden daha zengin ve entel zannetmelerinden olabilir. Bizi apacilerle karistirmis arkadaslar :roll: sanki mutlu mesut yasiyorlardi da biz adanin huzurunu bozduk. Biz dahil toplumsal hafizamiz olmadigindan 74 u cok cabuk unutmusuz. Ha, yok unutmadik deyip de halen Rum Rum diye bagiran varsa bu aciklamasi olmayan bir fantezi ne diyem...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 17:05 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Tem 2012, 11:17
Mesajlar: 890
Konum: ANKARA
Yaş: 41
Kıbrıs " ANAVATAN " için stratejik olarak hayati öneme sahiptir ve silahla ve kan dökülerek o coğrafyada söz hakkımız sağlanmıştır. Sıkışınca TÜRKİYE YETİŞ! diye bağırmak serbesttir.
Evet yavru vatansınız.
Bir de hangi bilgi görgü ile Azerbaycan ile Kıbrıs'ı bir tutuyorsunuz anlamak zor.
Bence cevap yazamazsınız.
Yazdıklarınızla kendinizi yalanlamışsınız zaten.
Her yazmayı cevap sanmayın.
Yazmazsınız değil yazamazsınız o çok net. ;)

_________________
Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 17:28 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Tem 2012, 11:17
Mesajlar: 890
Konum: ANKARA
Yaş: 41
Alıntı:
Evet Kıbrıs ta KKTC adında bir devlet var bu devletin üstün yaşayan türkler var ben kendimi pek sosyetik görmüyorum açıkcası zaten köylüyümde kimseninde kendini Türkiyeli kardeşlerimizden üstün gördügüde yoktur böyle düşünsek zaten bu formu takip etmem her açtıgımda heycan duymazdım yeni bir heber var mı die. Kibrısta 74 den önceside vardır Türkiyeli kardeşlerimizin bu adaya gelmesi 20 seneyi buldu o 20 senede adaki Türk varlıgının nasıl korundugunu bir örenin isterseniz kanlı nole olaylarını bi ögrenin nasıl direnildigini borulardan nasıl dilah yapıp direnildigini kurşuna nasıl taş atarak savaştıgımızı bir araştır istersen sadece kan döken siz deilsiniz bu topraklara insanları diri diri gömülenler bu topraklar üzerinde yaşayan türkler bunu lütfen unutnayın bu ada üzerinde hekesden fazla bunları yaşayanların söz hakkı vardır.
TÜRKkardeşlerinin o adaya gelip orada Türk nüfusu oluşturması çok daha eski bu bir.
Neticede sen de Anadolu kökenlisin bu iki.

Adadaki Türk varlığını Türkiye korudu.
Ben zaten araştırdım serin ol.
TMT-BAYRAKTAR-SANCAKTAR sen bunları öğren bence.
Nasıl kurulmuş TMT nasıl kimden yardım almış.
O Brennleri o stenleri size Rumlar mı verdi?
Hayır belli bunları tartışacak kalibrede değilsin de Rumlar sizi istemiyor Annan planı oylamasını biliyorsun.
Rumlar sizi ancak Sırpların Boşnakları istediği kadar istiyor daha mı anlamıyorsunuz?
Ha burası bizim biz burdayız mantığını SİZ BİZİM SAYEMİZDE ORDASINIZ gerçeği ile hazmetmeni öneririm.

ÖNEMLİ NOT: BEN SANA CEVAP YAZAMAZSIN DEMEDİM YAZDIĞINI CEVAP SANIRSIN DEDİM.HAYDİ ALLAH'A EMANET OL. :lol:

_________________
Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 18:08 
Çevrimiçi
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31 Ağu 2012, 11:33
Mesajlar: 2168
Yaş:
Alıntı:
Sayın taşra tmt nin nasıl kuruldugunu biliyorum siz merak etmeyin Türkiyeden balıkcı tekneleri ile nasıl silah taşındıgını da biliyorum hiç bir şekilde Türkiye askerinin bu adaki varlıgının bitmemesi gerektigini düsünüyorum galdı ki annan planın dakıbrıs halkının nasıl yanlış yönlendirildigini da biliyorum tek bir parça bile türk toragının rum tarafına verilmesinede karşıyım ben kapılar açıldıgndan beri 2 kere karşı tarafa gectim onlarda saglık sorunları yüzündendi çogu Kıbrıslı Türk de böyle düşünüyor emin olabilirsiniz benim anlatmak istedigim kafanızda bir kıbrıslı imajı yaratmışsınız zanediyorsunuz biz adayı rumlara verelime de avrupa birligine girelim yok öyle bişey tek istedigimiz ayakları üstünde durabilim devletimiz olsun. Yoksa tarih tekerürden ibarettir rum dost olamaz Türkün türkten başka dostuda olmaz.
Peki adadaki İngiliz askeri varlığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Hani üs civarındaki tarım arazilerinin %90nını Rumların kullanımına %10nunu Türklere açan. Yukarıda yazdığınız cümleyi İngilizler için adanın sol basın organlarında dahi söyleyemezsiniz yazamazsınız.

Ve ayrıca Rumlara karşı cidden KKTC Güvenlik Güçleri Komutanlığının bir şansı olabilecek mi? Eğitimi nereden alacaklar west point mi yoksa Manchester mi? Her Kıbrıslının içinde İngiliz pasaportu isteği yoktur değil mi?

Şunuda itiraf etmeliyiz İktidarın Kıbrısa bakışı ve tavrı Almanyanın Yunanistana davranışından farklı değildir. Kıbrıslı Türklerin AKP iktidarını sevmedikleri kadar AKP iktidarı da onları sevmez. Karşılıklı sevgi ve saygı olmayınca sonuç ortada. Kıbrıslı Sendikanın "Kurtarıldık mı Hassiktir" yazan pankartını unutmadım. Sonra tepkiden tırsıp tek vatandaşın üzerine suçu atsalarda...
http://www.milliyet.com.tr/kktc-de-turk ... efault.htm

_________________
Kalyon Seydi Engin


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 18:16 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 18 Tem 2012, 02:38
Mesajlar: 5391
Yaş:
--------------


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 18:36 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Tem 2012, 03:25
Mesajlar: 335
Yaş:
Sniper'ın anlamadığı nokta şu yaşananları biz onun kadar iyi bilmesekte 1 tık altında biliyorken,

Biz sizi kendimizden ayırmazken,sürekli kktc'de rum yanlısı söylemlerde bulunanların seçim kazanması...

Bunu anlayamıyor sanırım kendisi...


Mustafa Akıncı'ya oy attınız mı mesala merak ediyorum...

Adamın ada gerçeklerinden bi haber seçim vaadleri ile yüzde 60 oyla seçilmesi kıbrıs türklerinin yaşananlardan hiç ders almadığını gösteriyor...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 18:44 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 14:25
Mesajlar: 3234
Yaş:
Şu kavramı ortadan kaldıralım. Türkiyeli diye bir şey yoktur. Türk vardır önce buna özen gösterelim. Ortada bir yanlış anlama mevcut. Kıbrıs bir ülke değildir. Gayri resmi bir ilimizdir. Ben bunun resmileşmesini istiyorum sadece. Tüm bu saçma rum oyunlarına karşı alınabilecek en iyi kalkan budur. O zamanlarda öyle gerekiyordu öyle dendi ama bugün gereken budur.

_________________
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 19:17 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07 Şub 2013, 03:00
Mesajlar: 5102
Yaş:
Tayyibin çıkışını takdir ettim. Daha seçim mazbatasını almadan Türk milletinin kalbini kırarak aklınca artistlik yapan bir denyoya haddinin hatırlatılması iyi olmuş. Baştan neyle karşı olduğunu bilmesi iyidir.

Varsa kalbinde bir düşünce gel Ankaraya anlat konuş. Sanki biz düşmanız . Kapılar kapalı. Medya üzerinden artistlik neyin nesi. Kast belli tabiki. Tıfıl meydan oğlanı aklınca posta koyacak koca Türkiyeye. Kıbrıs dediğin Türkiye nufusunun 1 /350 si.

Yahu ben Karşıyakada yaşıyorum. Nufus Kıbrısın 2 katı. Bir kaymakam bir belediye. Hepsi bu.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 19:30 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 11 Tem 2012, 13:58
Mesajlar: 986
Yaş:
Alıntı:
Sayın kayı bu söylemler tamamen seçimi kazanmaya yöneliktir Türk hümetide bunun farkında karşılıklı söylemlerinde göstermelik oldugu düşünüyorum. Sayın teori istediginiz kadar kabul etmesenizde bu adada KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ mevcuttur bence kabullenin artık.

Fark neden kaynaklanıyor kağıt üstünde yazılanlardan başka devletlik bir durumu var mı Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin fili olarak her şeyi biz karşılıyoruz suyuna kadar tamam ayaklarınızın üstünde durun desek ne kadar kendi kaynağı var bu devletin, petrol demeyin daha çıkan bir şey yok yada tazminat davaları bunları kim ödeyecek sizin ödeyemeyeceğiniz açık bunlar ne olacak biz ayrı devletiz demekle olmuyor ki. Biz kaç yıl ambargo yedik bunları duymak için mi katlandı millet bu acılara. Yada küfürlerle gösteri yapacak kadar ne kini duyuldu bunun kaynağı nedir.

Ayrı devlet dış dünyaya Türkiye'nin sunduğu çözümdü bu başından beri işe yaramadı 2004 bile sizi ayrı devlet yada federasyon olarak kabul etmedi Rum tarafı yani Türkiye desteğini çekince yada karşıda bir devlet varmış gibi yapınca ne olacak beklenti ne biz çekilince her şey çözüme mi kavuşacak nedir.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 19:44 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 28 Eki 2014, 03:33
Mesajlar: 156
Yaş:
...... '' Neyse ''


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2015, 00:37 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 12:26
Mesajlar: 2033
Yaş:
Alıntı:
Neyine güvenip atarlanıyor bu yeni CB anlamak mümkün değil..
Çok mümkün, çok kolay. Aldığı oya, yani onu seçenlere, yani milli iradeye, yani halkına güveniyor. Halk nasıl bu hale geldi? derseniz, son malum 13 yılda ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti iti köpeği diline düştüğü, alay konusu bir devlet haline geldiği için Türkiye'den taraflı umutlarını tamamen kaybettiler, artık başka türlü bir şeyler olabilecekse olsun noktasına geldiler.

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2015, 01:45 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4500
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
Neyine güvenip atarlanıyor bu yeni CB anlamak mümkün değil..
Çok mümkün, çok kolay. Aldığı oya, yani onu seçenlere, yani milli iradeye, yani halkına güveniyor. Halk nasıl bu hale geldi? derseniz, son malum 13 yılda ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti iti köpeği diline düştüğü, alay konusu bir devlet haline geldiği için Türkiye'den taraflı umutlarını tamamen kaybettiler, artık başka türlü bir şeyler olabilecekse olsun noktasına geldiler.
Yalnız tam rte gibi konuştunuz. :D Milli irade, oy verenlere güveniyor filan deyince. :lol:


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2015, 08:54 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 14:25
Mesajlar: 3234
Yaş:
Arkadaşlar forumda g.t kılı, sığırları nasıl tutmuyorsak kimliksiz ve kansızlarıda tutmuyoruz. Yabancı soyadı almış Türküm ayağına Türklüğü aşağılayan ve gerçekten kıbrısta yaşayan Türk vatandaşlatımıza hakaret gibi ifadelerde bulunan kimliksiz forumdan atılmıştır.

_________________
Resim
Death Star da sıkışıp kalmış stormtrooper


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2015, 10:50 
Çevrimdışı
Yeni Üye

Kayıt: 16 Eyl 2012, 19:20
Mesajlar: 15
Yaş:
Atalarımızdan gelen bir deyim vardır ve bu durumu özetler,
Kahramanı kadar hainide bol bir milletiz.
50 Sene önce yapılanlar unutulmuş, Düşman dost bellenmiş, Dost düşman olmuş bunların gözünde
Yazıkki oralarda yüzlerce mehmetçiğimiz yatmaktadır bunların ailelerini kurtarmak namuslarını kurtarmak için yazık.
Birkere Daha şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, Derhal iş yapılmalı

Ya devlet başa, Ya kuzgun leşe


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2015, 10:35 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 18 Oca 2013, 13:48
Mesajlar: 1549
Yaş:
Arkadaşlar meseleye daha soğukkanlı bakmalıyız. Bana göre durum şöyle:

Bir kere RTE'nin Mustafa Akıncı'nın laflarına neden kızdığını anlayamadım. Hayır, sen değil miydin zamanında "Yes be annem"ci bu şahısla birlikte, Annan Planı adı altında Kıbrıs'ı Ruma peşkeş çekmeye kalkan? Hayırdır? O günden bu güne ne değişti? Fakat söz konusu şahıs RTE'dir... Şaşmamak lazım... Geçen günde "Kürt sorunu olmadığını" ve de "birileriyle masaya oturmanın devleti yok edeceğini" söyledi!.. Sanki 2011 Diyarbakır konuşmasında "Kürt sorunu vardır" diyen kendisi değil!.. Sanki o meş'um masayı kuran kendisi değil!..

KKTC'li Türklerin tutumuna gelince... Genelleştirme yapmak istemem... Fakat çoğu Mustafa Akıncı'nın kafasındalar ki kendisini seçtiler. Olabilir.. Haklarıdır... Aslında her türlü demokratik hakkın ve sendikal özgürlüğün rahatça kullanılabildiği, geçim olanaklarının daha iyi durumda olduğu KKTC'nin Türkiye gibi bir yer olmasını istememelerini de anlayışla karşılıyorum. Çaresi, lafını ettiğim açılardan, KKTC'yi kendimize benzetmek değil, kendimizi KKTC'ye benzetmektir.

Fakat diğer taraftan kendilerinin de şunu unutmamaları gerekir: Ellerinde ne varsa Türkiye sayesindedir. Rumlar fırsatını buldukları anda kendilerini geçmişte olduğu gibi bugün de bir kaşık suda boğmaya kalkar. Öyle bir ihtimal yok ama varsayalım ki Rumlarla pek iyi geçinmeleri mümkün olsun... Yine de Rumlarla birleşmeleri bir hayaldir. Türkiye'nin Kıbrıs'ta vazgeçilmez ve bileğinin gücüyle elde ettiği hakları vardır ve o haklar kimsenin gönlü olsun diye kimseye bırakılamaz.


En son Rumeli tarafından 30 Nis 2015, 13:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2015, 12:13 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Tem 2012, 03:25
Mesajlar: 335
Yaş:
Tayyip'in kızmasından daha doğal ne olabilir...

Başta ben olsam bende kızarım...Mustafa Akıncı'nın çıkışı biz kardeşiz falan filanda biz artık kendi kararımızı kendimiz vermek istiyoruz yavru vatan kavramını o yüzden dışlıyor aradaki bağı ortadan kaldırmak için...


Akp nin de dış politikada başarılı olduğu tek konuda kıbrıs meselesidir kusura bakmayın...Rumların Annan Planına evet demeyeceklerini ön görüp mü dersiniz emin mi oldular dersiniz orası size kalmış Türk tarafına evet dedirtirip uluslararası platformda Rumları masadan kalkan durumuna soktular...Önceki mesajımda da belirtmiştim kıbrıs hükümetler üstü milli çıkar meselesidir bu konuda bir olup artık kktc nin anavatana katılma zamanı geldi...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2015, 13:20 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 18 Oca 2013, 13:48
Mesajlar: 1549
Yaş:
Ya ne demezsiniz Sayın Kayı!... Bir feraset, bir basiret örneğiydi Annan Planı'na taraf çıkmak!...

Hayır, Rumlar masadan kalkan taraf konumuna düştüler de ne oldu? Ödül olarak AB'ne alındılar!...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2015, 21:35 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07 Şub 2013, 03:00
Mesajlar: 5102
Yaş:
Tayyipte atıp tutyordu iktidara gelmeden önce. O yüzden teslimiyetçi liboşların kulağına hoş gelecek şeyler söylüyordu. İktidar olunca baktı kazın ayağı öyle değil. Bazı gerçekler dank etti tabi.

Kendiside paşa paşa gidilmesi gereken yola geldi. Yani o çok tu kaka dediği çizgiye geldi.

KKTC yalnız bir devletsede BORÇSUZ bir devlet.

Güneyin babalar gibi 30. milyar dolar dış borcu var. Dev gibi Türkiyenin resmi dış borcu 60 milyar dolar düzeyinde. Güneyin bütün sahte refahı sahte borçlanmaya dayalı . Tıpkı ağabeyi Yunanistan gibi .İflasın eşiğindeler. Bir gram en sanayi ne üretim var. Biraz turizm biraz para aklamaca. Zaten Yunan demek tembellik demek dünyada .

AB üyesi olduğu için para aklama dümeninin ömrü çok uzun değil. Zaten borçla yaşayan bir züppe devletti. Kreditörler eninde sonunda o musluğu kapayacak. Bak sen o zaman Rumların haline . Adadan kaçan kaçana.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2015, 06:01 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 08 Eki 2014, 09:11
Mesajlar: 366
Yaş:
Su sniper bilmemne nickli arkadasin yazdiklarini okudukca, bu arkadas gibilere EOKA mustahakmis diyorum.

Yazik, gercekten yazik.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2015, 17:00 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 01 Eyl 2012, 16:50
Mesajlar: 171
Yaş:
AB Güney Kıbrısa, bizim KKTC ye yaptığımız gibi yardım yapmış olsaydı emin olun orasıda BORÇSUZ bir bölge olurdu.

Yılda yüzmilyonlarca lirayı yavru vatan diye veriyoruz. Eğer şimdiki başkan arkadaş olmak istiyorsa borç olarak verelim.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2015, 11:16 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 00:51
Mesajlar: 2100
Konum: Antalya
Yaş: 33
Alıntı:
Kıbrıslılar Türk'leri pek sevmiyor.Kıbrısın asıl yerlilerinden bahsediyorum sonradan yerleştirilenlerden değil.Anlattıklarına göre Türk askeri Savaş'tan sonra oralalarda pek rahat durmamış.Çok kötü olaylar anlattılar.

Türkiye'deki genel sorun kıbrısta daha sert yaşanmış olmakla beraber bu olaylarında Kıbrıslılar tarafında oldukça çarpıtıldığı söylenmekte özellikle Kıbrıslı olan bir arkadaşım kıbrıslıların aslında ingiliz vatandaşlığından yararlanmak istedikleri hatta tamamen ingiliz himayesi altında olmak istediklerini belirtti.

Fakat Rum tarafıyla ciddi bir askeri sorun olması durumunda Türkiye'ye yakınlaşmaktalar bu anlamda Kıbrıs tarafınında çektiği acıları unutup samimiyetten uzaklaşması cidden çok garip sadece 40 sene önceyi unutmuş olmak acı.

Ama bizimde ciddi hatalarımız var Savaş sonrası süreci iyi yönetemedik, K.K.T.C'yi dünya kamuoyuna kabul ettiremedik. En basitinden ABD pearl harbour baskınını hepimiz çok çok iyi biliriz, ama Kıbrıs savaşı ne kadar iyi biliniyor. ABD holywood'u mükemmel bir ulusal propaganda malzemesi olarak kullanılırken bizde kaynımda da var sendromu devam etmekte.

Bu problem Türkiye'deki temel sorun olan vizyonsuzluğun en belirgin ve acı göstergesi zira bu ülke insanı olarak şehitlerimizin kanlarına saygısızlık ettik.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2015, 13:32 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2510
Yaş:
Alıntı:
AB Güney Kıbrısa, bizim KKTC ye yaptığımız gibi yardım yapmış olsaydı emin olun orasıda BORÇSUZ bir bölge olurdu.

Yılda yüzmilyonlarca lirayı yavru vatan diye veriyoruz. Eğer şimdiki başkan arkadaş olmak istiyorsa borç olarak verelim.
Kıbrıs'tan Türkiye'yi çıkarmak için gerekirse altına boğarlar. Onlar da dünden razı; Türkiye'den borç alacağımıza gider AB'den alırız derler. Böylece Kıbrıs elden çıkar.

Benim anladığım kadarıyla Kıbrıs Türkü, büyük bir algı yönetiminin kurbanıdır. Aynı mekanizma ülkemizde de etkin çalışmaktadır. Vatandaşlarımız Kıbrıs'ı adeta sırtında ki yük olarak görmeye başladı. Demek ki algı operasyonunun etkisi altına girdiler. Her yıl gönderilen 300-500 milyon dolarla Türkiye Cumhuriyeti batmaz. Kaldı ki bu paraları elin oğluna hibe etmiyorsun. Esasen kendi vatandaşındır. KKTC tanımlaması kağıt üzerinde kaldığı için '' kendi vatandaşın'' olarak algılamak zorundasın, öyledir de... Kıbrıs'a her sene aktarılan kaynakları sorun edenler Müslüman Kardeşlere aktarılan milyar dolarları niye görmezden gelirler ! Mursi' ye hibe edilen paraların 4-5 milyar dolar olduğu söyleniyordu. Sadece Libya'da ki muhaliflere aktarılan '' BAVUL '' dolarlarının 300 Milyon olduğu söylenmişti. Kaldı ki bunlar aysbergin görünen yüzü. Sümen altında ne dolaplar döndüğünü Allah bilir !

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye