TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Şub 2017, 00:05

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014, 09:19 
Akıncılar

Şartlar bazen devletlerin, milletlerin önüne bazı fırsatlar geririr. O zamanlarda doğru kadro ve imkanlarla hazır olmak lazım. Bu bizde hiç olmadı, belki seksen sonrası bu konuda kısa bir aralıkta bir fırsat vardı. Ama ne kadro ne de imkan olarak hazır değildik. Ama tarih böyle; şartlar hiç değişmeyecek ilelebet böyle gidecek sanılır ama değişir, belki on yıllarda belki yüz yıllarda. Milletlerin kaderi ve tarih için bu nedirki?

Bu göç olayı bizim sorunlarımızı çözermiydi, çok tartışmalı bir konu. Büyük ihtimal çözmez oradaki insanların sorunlarınada çözüm olmazdı. Biz başka ciddi çözüm yollarına bakmalıyız. Tabi varsa.

Ha bu demek değilki etkilemezdi, tabiki etkilerdi. Bu konuda öncesinde yazdığım gibi, yağmur gibi Arap yağdırılan bu ülkeye Türk'de yağdırırsın. Yolları belli ve basittir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014, 10:23 
Süvariler

Kardesler benim üççocuğum var biraz daha genç olsam beşe kadar giderdi ama :lol: Evet gençlerden daha çok gayret bekliyoruz...en az 5 çocuk yapıp farkı açmamız lazım...En basit çözünbu :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014, 12:04 
Uzaklaştırıldı

Kürtlerin nüfusunu baskılamanın yolları var. Birincisi zaten doğal gelişme nüfus artış hızını düşürür. Yani zenginleşme medenileşme evrenselleşme çağdaşlaşma ne olursa olsun nüfus artışını azaltıyor. Bu kürtlerin de kaçamayacağı bir sonuç. Bunun dışında batıya göçen kürtler de asimile oluyorlar 2 jenerasyon sonra ve kalabalığın parçası oluyorlar. Başka sinsice önlemlerde alabiliriz iyi kalplilik maskesi altında. Aklıma gelenleri sayayım. Çocukların lise eğitimini çok sıkı tutarak mecburi kılabiliriz. Kız çocuklarının özellikle 11 yıllık eğitiminde devlet otoritesini işletebiliriz. Eğitimi biraz masraflı kılarız yani bu günkü kadar masraflı kalması da kafi. Her şeyi bedava yapmak kız çocuğunu okutursan para veririm demek kitap bedava demek bunların kıvamını çok iyi hazırlarsak her çocuk babaya bir ciddi külfete dönüşür ve bundan kaçamaz da. 18 yaşından önce evlenmeye mani olunur. Köylerde ilk okullar merkezi bir eğitim ile taşımalı yapılır veya daha iyisi yatılı yapılır. Çocukların çalıştırılmasına mani olunur tarlada pamuk filan toplattırılmaz mesela. Daha başka şeylerde bulunur. Yani özetle çocuğu doğurup altı ay emzirip kapının eşiğine bırakıp 3. numaralı kıza çocuğu büyüttürme rahatlığını ellerinden almak her çocuğun bir zulüm olmasını sağlamak gerek. Doğru olanda budur zaten. Batıda neden çocuk az seks yapmayı mı sevmiyor bizimkiler. Okutması dert bakması dert ondan. Parada kazadırmıyorlar eskisi gibi.
Özetle düşüncem şu; Bu şeylerle hep böyle korkutulur insanlar ama öyle olmaz hiç bir yerde. Kürtler üremeyi bu yüzyılda öğrenmediler hep çok çocuk yaparlardı ama anadoluyu Türkleştiren biz olduk. Demografik sorunu biz değil onlar düşünsün. Bu asıl onların sorunu. Terör bitince oralar şenlenince anadolu bir çökecek oranın üstüne belediyeleri bile kazanamayacaklar göreceksiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014, 04:31 
Süvariler

Uygur kardeşlerimizi diyelim getirdik de peki ya istihdam?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014, 16:12 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Alıntı:
Türkiye'nin nüfus konusundaki en büyük sıkıntısı güneydoğu/doğu bölgelerinde nüfus artış hızının diğer bölgelere göre çok daha yüksek olmasıdır. Ciddi büyüklükte potansiyel bir tehlike...

ezber konuşmayalım.
bilinenin aksine durum.

tüik rakamlarını inceleyiniz.
Kaba doğum oranlarına göre Kürtlerin nüfus artış hızı düşüyor. Lakin hız düşüyor, artış bitmiyor. Şanlıurfa'nın 2009 yılındaki doğurganlık hızı 4,54. Bu rakam 2013'te 4,31'e düşmüş. Şırnak'ta 2009'da 4,66 iken 4,08'e düşmüş. Bunlar gelişmemiş ülke oranları. Buna gelişmiş sağlık hizmetleri eklenince hızlı nüfus artışı ortaya çıkıyor.

Öte yandan Türklerin doğurganlık hızı 1,3 ile 1,8 arasında. Bu nüfus azalması demek ama ülke nüfusu artıyor. Nasıl oluyor? İkame eden Kürtler sayesinde. Bugün ülkede doğan her 12 çocuktan 1 tanesi ya Şanlıurfalı ya da Diyarbakırlı. Yılda tüm ülkede 1.2 milyon çocuk doğarken bu iki şehirde doğan çocuk sayısı 100 bin.

Nüfus artış hızı düşse de dediğim gibi doğan çocuk sayısı ise her yıl artıyor. 2009 yılında 209.000 çocuk doğarken Güneydoğu'da 2013'te 218.000 çocuk doğmuş.
Elinize sağlık.

Tüik verilerine göre hiç bir şeyi konuşamayız. Çünkü göç denen bir şey var. Adana, Mersin, Antalya gibi şehirlerde Kürt nüfusu artışından haberiniz var değil mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014, 16:57 
Uzaklaştırıldı

Elazığdan batıya adım atan Kürt iki jenerasyon sonra Türk olmaya mahkumdur. Bana etrafınızda bir tane 1950 dan önce batıya yerleşmiş Kürt gibi Kürt gösterin dişimi kırıcam. Asimilede etmiyoruz çapraz evliliklerle gerçekten Türk oluyorlar. Batıda bir kürt ile bir Rus kadın bile evlensin çocuğu Türk olur. Kürt ile Kürt evlensin onun bile cocuğu bir ihtimal Türk olur. Kaç jenerasyon iki kürt birbirini bulur da aile kurar sizce batıda. Zincir bir kere kırıldım mı orada Kürt soyu biter. Problemi çözen şey bu işte. Din ve ırksal özellik çok önemli. Hristiyan olsa yada zenci olsalar yada çekik gözlü biraz şansları olur ama yan yana koy az daha kıllı olan kürttür hepsi o kadar farkın. Biz oraya gidine kürt olurmuyuz aynı mantıkla. Olmayız yine aynı şey olur az daha zor da olsa. Anahtar kelime burada hakim güç tür. Zaman hep hakim güçten yana işler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2015, 17:00 
Yeni Üye

Dün terörle mücadele konusunda bu konuyla ilgili bir şeyler yazdım ama silinmiş. Sanırım doğru yer burası. Durumun ciddiyetini kavrayan çok az insan var. Dünkü kadar uzun yazamayacağım ama şunu söylemek istiyorum. Kısa zaman sonra yeni doğanların yarısı Kürt olacak. Artık yakında Doğu' da hiç söz hakkımız kalmayabilir. Aynı zamanda özellikle büyükşehir ve aşırı göç alan yerlerde bizimle aynı seste olmaya çalışacaklar. Nüfusun işsiz güçsüz, toplumda söz sahibi olamayacak tipler olması beni ilgilendirmez, bu adamlar Türkiye vatandaşı ve birer seçmen. Ciddiye aldığımdan değil ancak sözde haritaların Akdeniz illerimizi de kapsayan versiyonları çıkıyorsa, bu ülkede bazı şeyler değişmiş demektir. Benim Kürtlere bakış açım net. Benimle ''kader birliği'' edenler benim için tehdit değildir. Ancak burası bir ulus devlet ise birlikte yaşamak için bazı temellerimiz olmalı. Biz bu temellerin çoğunu kaybetmiş durumdayız. Bu nedenle önceden 10/1 olduğu söylenen oran şu anda toplam nüfus bakımından 3/1' e hızla yaklaşmaktadır. Dediğim gibi yeni doğanlarda ise 1/1 olması çok vakit almayacak.

Bu forumda çok değerli insanlar, fikirler var. Bizi aydınlatan bakış açıları var. Ben bu konunun forumda daha çok konuşulması taraftarıyım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 17:50 
Üye

Alıntı:
Dün terörle mücadele konusunda bu konuyla ilgili bir şeyler yazdım ama silinmiş. Sanırım doğru yer burası. Durumun ciddiyetini kavrayan çok az insan var. Dünkü kadar uzun yazamayacağım ama şunu söylemek istiyorum. Kısa zaman sonra yeni doğanların yarısı Kürt olacak. Artık yakında Doğu' da hiç söz hakkımız kalmayabilir. Aynı zamanda özellikle büyükşehir ve aşırı göç alan yerlerde bizimle aynı seste olmaya çalışacaklar. Nüfusun işsiz güçsüz, toplumda söz sahibi olamayacak tipler olması beni ilgilendirmez, bu adamlar Türkiye vatandaşı ve birer seçmen. Ciddiye aldığımdan değil ancak sözde haritaların Akdeniz illerimizi de kapsayan versiyonları çıkıyorsa, bu ülkede bazı şeyler değişmiş demektir. Benim Kürtlere bakış açım net. Benimle ''kader birliği'' edenler benim için tehdit değildir. Ancak burası bir ulus devlet ise birlikte yaşamak için bazı temellerimiz olmalı. Biz bu temellerin çoğunu kaybetmiş durumdayız. Bu nedenle önceden 10/1 olduğu söylenen oran şu anda toplam nüfus bakımından 3/1' e hızla yaklaşmaktadır. Dediğim gibi yeni doğanlarda ise 1/1 olması çok vakit almayacak.

Bu forumda çok değerli insanlar, fikirler var. Bizi aydınlatan bakış açıları var. Ben bu konunun forumda daha çok konuşulması taraftarıyım.
Bu hızla devam ederse belki bir 50 yıl 60 yıl içinde nufusları bizide geçecek özellikle büyük şehirlerde Türk aileler 1-2 çocuk yaparken kürtler 5-6 dan aşağı yapmıyolar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 18:38 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

En önemli şeyi unutuyorsunuz. Bu doğan çocukları adam akıllı yetiştirirseniz sizden bizden daha fazla Türkçü olur.

Yok dersiniz ki; saldım çayıra mevlam kayıra.... O zaman gelecek için fazla yatırım yapmayın derim :)

Yukarıda adamakıllı dedim ama kendi yazdığıma açıkçası bende inanmadım belirteyim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 19:05 
Yeni Üye

En önemli şeyi unutuyorsunuz. Bu doğan çocukları adam akıllı yetiştirirseniz sizden bizden daha fazla Türkçü olur.

Yok dersiniz ki; saldım çayıra mevlam kayıra.... O zaman gelecek için fazla yatırım yapmayın derim :)

Yukarıda adamakıllı dedim ama kendi yazdığıma açıkçası bende inanmadım belirteyim.
O iş çözüm süreci ile bitti ne yazık ki. Zaten gelişmemiş bölgeleri 30 senedir adam etmeye çalışıyoruz ortaya çıkan sonuç malum, kazanç çok az.
Artık batıdaki ''bizden daha fazla Türkçü'' Kürtler hem nüfusu ile hem çözüm süreci ile hem de Suriye-Irak ile bilinç kazandılar. Sosyal medyaya, üniversitelere, eylemlere bir bakın hangi tipler orada.
Sultanımız başkanlığı almak için özerkliği de verecek zaten. Bitti bu iş. Bu forumda bile bölücü terör örgüt ile mücadele ediliyor sanan var. bölücü terör örgüt ile mücadele eden elinden geldiğin fazlasını bile yapan güvenlik güçlerimizdir sadece. Gerisi ülkeyi satıyor şu an.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 19:10 
Akıncılar

Aynı endişeler ABD'de Afrikan Amerikalılar için dile getiriliyordu. Şimdi de Latin kökenli vatandaşlar için dile getiriliyor. Fakat sentetik üstadın belirttiği noktadan hareketle, şuan hiç kimse ABD'de Afrika kökenlilere Amerikalı değil diyemez ki, Latin kökenliler de öyle olacaklar. Sentetik üstada bende katılıyorum. Bizde sistemimizi doğru düzgün hale getirirsek biz de neden ABD gibi yapamayalım?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 19:24 
Üye

Birde şöyle bir durum var. Diyelimki getirdik. Bunu gelenlere nasıl anlatacaz. Ya ilerde sorun öyle kolayda çözülmesse. Bu gelenlerinde çocukları foşşik dövlet bizi savaşa sürdü, kendileri batıda aşkı memnu izledi demesinler. Bence eskiden yapılmalıydı ve daha büyük bir hareket olmalıydı. Cccp gibi herkezi alıp heryere sürmek lazım. Tamamen çorba olmalı. İki antalyalı yada iki malatyalı aynı binada oturmamalı, yanyana sıralarda okumamalı. Kimsenin oturup örgüt kurmasına izin verilmemeli(ortam verilmemeli). Hepsinin eşit olduğu bir ortam ve geçmişten sıyrılabilecek modern bir ideoloji vermek lazım. Devlet; En faşist(devletçilik anlamında) ve en demokrat aynı anda olmalı. oohhoooo yani çok büyük iş ve buda bizim şuan yapabilceğimiz iş değil. ayrıca bunun için zaman da pek uygun değil. yada insanları ayırıp birbirinden nekadar kpartabiliriz, iletişim çağında. Ama tabi diğer yol da var arkadaşlarında belirttiği gelişme modernleşme. İnsanların bireyselleşmesi, zenginleşmesi. Tabi bununda kendi içinde sorunları var gelişemiyoruzki birtürlü. Gelişince çözülecek dediğimiz şeyler aynı zamanda gelişmemizin önüne geçen şeyler... Biz burda fikir fırtınası yapıyoruz ama çözebilecek kapasiteye sahip değiliz(kimse yanlış anlamasın). Bu üniversitelerin işi. Uzmanları araştırıp tartışıp tezler hazırlasın, devlette tartışsın ve işe yarayacak olanı uygulasın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 21:21 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Cevap çok basit aslında, burnunuzun ucunda ama size göstermiyorlar :D

Birçok forumda çeşitli şekillerde anlatılıyor eminim denk gelmişsinizdir. Birçoğu uydurma gibi olsa da içlerinden bir tanesi gerçek. Şuan o gerçek bu sahte demek istemiyorum ama anafikrin ne olduğunu umarım anlatabilirim:
Alıntı:
Efendim olay otistik çocukların eğitildiği bir okulda geçiyor. Musa öğretmen çocuklara Atatürkü anlatırken "O ölmedi içimizde yaşıyor" diyor. Aradan bir süre geçiyor, küçük çocuğun ailesi öğretmene eskiden çok su içen çocuklarının artık su içmediğinden yakınarak yardım talep ediyor. Musa öğretmen çocuğa neden su içmediğini soruyor. Çocuğun öğretmenine verdiği yanıt yeri göğü inletecek, gözyaşlarını suya-sele çevirecek bir yanıttır. Küçük çocuk "içinde yaşattığı Atatürk boğulmasın diye su içmemektedir. Öğrencisini gözyaşlarıyla bağrına basan Musa öğretmen; "İstediğin kadar su içebilirsin, Atatürk çok güzel yüzme biliyordu" deyince Hayat normale dönüyor ve küçük çocuk içinde özenle koruduğu Atatürk´ünün yüzme bildiğini öğrenince yeniden su içmeye başlıyor.
Buradaki anafikir o kedi köpek yavrusu gibi çoğalan doğulu çocukları nasıl eğittiğinle ilgili. Eğitebilirsen ne ala. Bir gün gelir seni beni Atatürk sevgisi ile tokatlar birşey anlayamazsın. Yok "ben eğitmem salarım dışarı" dersen bir süre sonra maydonoz beyinli olarak gelir karşımıza "foşşik TeCe" der durur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 22:51 
Üye

Birleşebiliriz :P Kuzey Azerbaycanla ve güney Azerbaycanla ... :P 10 kuzey+35 güney =45 milyon yeni Türk nufus ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 23:21 
Üye
Kullanıcı avatarı

Sorun ne eğitimle ne de ekonomik olarak bölgenin kalkınmasıyla düzelir.İpin ucu kaçalı biraz fazla oluyor.Hele ki günümüzde bu kadar gaza gelmişlerken düşüncelerini değiştirmek gerçekçi olursak imkansıza yakın artık.
Nüfus meselesine gelirsek en büyük sorun bu.Ne yapılır bilmem ama bir şekilde şu aşırı doğumlar durdurulmalı.Sahil şeridimizle ve Ankara ve İstanbul gibi şehirlerde 100 sene öncesinde neredeyse kürt nüfus yokken şimdiki durum kabul edin veya etmeyin bir sorun.Gelecekte daha da başa bela olacakları aşikardır.
Çocuk yapın :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 23:55 
Süvariler

ABD'yi örnek veren arkadaşlar aynı ABD'nin birleştirici ekonomik gücünü, hayaller diyarı, ve polis gücünü göz ardı ediyor. Oraya kim gitse Has ABD'li olur zaten :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2015, 00:26 
Akıncılar

ABD'yi örnek veren arkadaşlar aynı ABD'nin birleştirici ekonomik gücünü, hayaller diyarı, ve polis gücünü göz ardı ediyor. Oraya kim gitse Has ABD'li olur zaten :)
ABD dünyanın en fazla göç alan ülkesi olduğu için örnek verdim. Hollanda, İngiltere, İsveç, İspanya, Güney Afrika vs. başka örneklerde çıkar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2015, 01:13 
Uzaklaştırıldı

Yayaya kırmızı yandığından araba yok diye yola atladığımda köşedeki trafik polisiyle göz göz geldim ve aynı hızla kaldırıma geri topukladım..

Sıkıysa geri dönme kaldırıma anında 250 dolar cezayı yapıştırıyorlar...

Türkiyeye dönünce aynen devam sarı kırmızı fark etmez yollar senindir :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2015, 01:21 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Olayda şöyle bir nüans var.
Atatürk sevgisi değil endişer. Türk nüfusu vs Kürt nüfusu.Atatürk milliyetçiydi bizde milletiz der kendi adamını kayırır geçer.öyle Atatürkü seviyo deyince olmuyo o iş.
Kürt nüfusu ağır tehdittir.Şu an kuzey ırakta yaptıkları gibi suriyede de demografik yapıyı değiştirmek için karınca gibi suriyeye akıyorlar,sonra dönücekler.
Diyarbakır ve urfa aşırı doğum veriyorsa çocuk kısıtlaması getiriceksin biticek olay.Bu amerikada dahi var.Adamın aylık geliri 1000 lira ama 5 çocuğu var. sen 2 çocuğa bakabilirsin deyip alıcaksın elinden.
Bana kalsa hepsini sür.Yılan her zaman yılandır.Şu an nasıl batıdaki asimile olmuş kürtler birbirlerini dürtüp kürt milliyetçiliği yapmaya başladıysa onlar da yapacaktır.
Ayrıca hiçbir Türk bu saatten sonra 5 çocuk falan yapmaz.Şehirde yaşan bi insan bunu zaten yapamaz evler 100 metrekare civarı,ayrıca buna bakıcaksın falan.
Ayrıca düşük eğitim seviyeli kürtler resmen bizi aşağı çekiyor.İlerleme üzerindeki en büyük zarar bu kürtler.Hem terörle uğraş,hem yatırım yap,hem batıya gelenine bak.
Bizim halk çok hıyar.Afedersiniz ama öyle.Hollandada en son kralın vip sınıf uçak bileti sorgulanıyordu,vergimizle bu adam napıyor diye.Burda resmen kambur besliyorum.
İnce nüansı farketmek zordur dedim zaten en başta. Çözüm basit. Asimilasyon. Nasıl Almanya asimilasyondan bahsederken kimse gıkını çıkaramıyor sende aynı kararlılıkla yıllara yayılacak şekilde eğitimle yapacaksın bu asimilasyonu. Gerekirse çocuklara el koyacaksın. Nasıl olsa "bakamıyorlar" o zaman bu çocuklar devlete aittir diye kanun çıkartırsın. Kimse ağzını açamaz.

Örnek isterseniz medeni AB ülkelerinden verebiliriz yani. Çok sorun değil.

Yine mesele en dandik yere geliyor. Bizim en yumuşak karnımıza yani. Milli benliği olmayan davar sürüsü var bir yerde. Hani ayaklar altına alıp çiğnemeyi sevenlerin bol olduğu bir yer. Hah işte iş orada bitiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2015, 02:35 
Üye

Alıntı:
Olayda şöyle bir nüans var.
Atatürk sevgisi değil endişer. Türk nüfusu vs Kürt nüfusu.Atatürk milliyetçiydi bizde milletiz der kendi adamını kayırır geçer.öyle Atatürkü seviyo deyince olmuyo o iş.
Kürt nüfusu ağır tehdittir.Şu an kuzey ırakta yaptıkları gibi suriyede de demografik yapıyı değiştirmek için karınca gibi suriyeye akıyorlar,sonra dönücekler.
Diyarbakır ve urfa aşırı doğum veriyorsa çocuk kısıtlaması getiriceksin biticek olay.Bu amerikada dahi var.Adamın aylık geliri 1000 lira ama 5 çocuğu var. sen 2 çocuğa bakabilirsin deyip alıcaksın elinden.
Bana kalsa hepsini sür.Yılan her zaman yılandır.Şu an nasıl batıdaki asimile olmuş kürtler birbirlerini dürtüp kürt milliyetçiliği yapmaya başladıysa onlar da yapacaktır.
Ayrıca hiçbir Türk bu saatten sonra 5 çocuk falan yapmaz.Şehirde yaşan bi insan bunu zaten yapamaz evler 100 metrekare civarı,ayrıca buna bakıcaksın falan.
Ayrıca düşük eğitim seviyeli kürtler resmen bizi aşağı çekiyor.İlerleme üzerindeki en büyük zarar bu kürtler.Hem terörle uğraş,hem yatırım yap,hem batıya gelenine bak.
Bizim halk çok hıyar.Afedersiniz ama öyle.Hollandada en son kralın vip sınıf uçak bileti sorgulanıyordu,vergimizle bu adam napıyor diye.Burda resmen kambur besliyorum.
İnce nüansı farketmek zordur dedim zaten en başta. Çözüm basit. Asimilasyon. Nasıl Almanya asimilasyondan bahsederken kimse gıkını çıkaramıyor sende aynı kararlılıkla yıllara yayılacak şekilde eğitimle yapacaksın bu asimilasyonu. Gerekirse çocuklara el koyacaksın. Nasıl olsa "bakamıyorlar" o zaman bu çocuklar devlete aittir diye kanun çıkartırsın. Kimse ağzını açamaz.

Örnek isterseniz medeni AB ülkelerinden verebiliriz yani. Çok sorun değil.

Yine mesele en dandik yere geliyor. Bizim en yumuşak karnımıza yani. Milli benliği olmayan davar sürüsü var bir yerde. Hani ayaklar altına alıp çiğnemeyi sevenlerin bol olduğu bir yer. Hah işte iş orada bitiyor.
Diğerinide bu hale getiren o değilmi. Memlekette okulların yarısının adı değişmiş. Süper zeka bir akrabam var, ilkokula gidiyor. Bakanlık okutuyor onları ayrı bir okulda. En son görüştüğümde ailesi başka ülkeye mi gitsek diye düşünüyordu. Süper zeka çocuğa ayet ezberletiyorlarmış!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2015, 02:55 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
:evil:

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz