TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 30 Mar 2017, 07:56

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Irak'da yeni dönem
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2013, 03:36 
Akıncılar

Üstadım, son dönemde Kuzey Irak yönetiminin yaptığı askeri atılımlara bakarak, bu intikamın "terör" faaliyetleri ile olacağını varsabilir miyiz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2013, 09:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sayın Harzemşah, rica etsem bu yeni oluşumla alakalı bize biraz bilgi verebilir misiniz?
Mesela;
Finansör kimdir?
Teröristler hangi uyruk veya mezheptendir?
Terör bahaneleri nelerdir?
Terör örgütü neyi hedef almaktadır?
Terör örgütüne karşı Türkiye' nin tutumu ne olmalıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2013, 13:40 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2013, 17:28 
Akıncılar

Hiçbir ulus kendi toprağı olduğunu düşündüğü topraklardan kolay kolay vazgeçmez. Hele ki o topraklarda petrol varsa. Araplar şimdilik Kürtlere göz yumuyor. Fakat ilk fırsatta tepelerine bineceklerdir. Tabi kendi aralarındaki mezhep çatışmalarını bitirebilirlerse...

Filistin'i ele alalım. İsrail'le karşılaştırıldığında, güçleri yok denecek kadar az olduğu halde, işgal altındaki topraklarından vazgeçmiyorlar. İsrail'in dünya yıkılsa vermeyeceği Doğu Kudüs'ü bile istiyorlar. Topraktan vazgeçmek, bizdeki bazı "ver-kurtul"cuların sandığı kadar kolay değildir.

Peki, biz "Milli Misak"tan vazgeçtik mi? Sanıyorum, hayır, vazgeçmedik. Bana bunu düşündüren bazı olaylar ve duyumlar var ama yazı konusu edilecek kadar güvenilir değiller. Şahsi tahminim diyelim...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2013, 20:44 
Süvariler

"Cocukla oynama, elin b.k olur" Saldiridan bir gun once Turkiye'yi de tehdit etmislerdi, Reyhanli bombalamasini da ustlendiler http://breakingnews.sy/en/article/26216.html

Turkiye'nin tam dokunulmazlik verdigi Islam Bankasini bugun yarin faaliyete gececek. Yani olasi bir Suud baharinda prensler multeci kamplarinin kapilarinda surunmeyecek, Amerikan cekirdek devletinin BOP'u icin atilmis bir adim. Ote yandan Suudlarin pompaladigi Israil'in kasasinda oturdugu Neoconcu petro dolar sisteminin cihadcilarinin fabrika ayarlariyla oynaniyor. Bu abzurd, celiskili politikanin surdurebilirligi yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015, 22:49 
Süvariler

Geçen haberlerde gördüğüm kadarıyla K.Irak da yakın gelecek de ciddi bir siyasi kriz hatta iç savaş çıkabilir. Barzaniye karşı bölücü terör örgüt-iran destekli bazı gruplar ciddi muhalefet etmekte ve bölünmeye doğru bir gidiş yaşıyorlar. Bölgemizde son 2 yılda yerinden oynamayan taş kalmıyor. Ülke olarak ciddi şeyler yapmanın zamanı, ancak hiç umudum yok. Ülke çıkarlarımızı ve varolan kazanımlarımızı koruyalım yeter.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015, 22:53 
Uzaklaştırıldı

Geçen haberlerde gördüğüm kadarıyla K.Irak da yakın gelecek de ciddi bir siyasi kriz hatta iç savaş çıkabilir. Barzaniye karşı bölücü terör örgüt-iran destekli bazı gruplar ciddi muhalefet etmekte ve bölünmeye doğru bir gidiş yaşıyorlar. Bölgemizde son 2 yılda yerinden oynamayan taş kalmıyor. Ülke olarak ciddi şeyler yapmanın zamanı, ancak hiç umudum yok. Ülke çıkarlarımızı ve varolan kazanımlarımızı koruyalım yeter.
Hükümete yakın medya organları Barzanici olmuşlar :lol: Eee damadın petrol kuyuları var orada mazallah diyorum..

Türkiye mi?.. Kimin umurunda...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015, 23:06 
Süvariler

Alıntı:
Hükümete yakın medya organları Barzanici olmuşlar :lol: Eee damadın petrol kuyuları var orada mazallah diyorum..

Türkiye mi?.. Kimin umurunda...
evet aynen o da var paso barzani güzellemesi var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015, 23:27 
Akıncılar

Şuan K. Irak'da btö'ne karşı duran tek güç Barzani. Btö ve İran destekli goran partisi Barzani ve partisini indirmeye bölgeyi kontrol altına almaya çalışıyor. İlginç bir güç savaşı var şuan K. Irak'da.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: