TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Eki 2017, 08:03

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 128 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 01:35 
Uzaklaştırıldı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Kahramanmaraş mı korunacak? Diyarbakır'ın nüfusu daha fazla değil mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 02:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Şimdi benim anlamadığım bişey var. Patriotlar oldu da Diyarbakır'a yerleştirildi diyelim yani başında ki Şalı Urfayı koruyamıcak mı ? Bi üyemiz "nokta savunma yapıyo" yazmışta.
Sadece menziline düşecek füzeleri değil, menzilinden geçen füzeleri de vurur.
E o zaman neden diğer illere de yerleştirilmedi deniyo ? Sonuçta Suriye sınırına yerleştirilcek 3-4 batarya tüm toprakları koruyabilir herhalde ( ? )
Soruyu anlayamadım.Suriye sınırına 3-4 tane koysak daha sınırı geçmeden düşürürler mi demek istiyorsunuz?Yani niye sınıra değilde içerlerde bi yerlere konuluyor?Bu mu?

Eğer füze Balistik füze ise atmosfere dalış yaptığı anda iki füze ardı ardına ateşleniyor. Böylece birinci füze kaçırırsa ikinci bir şans oluyor. Ama gelen füze balistik füze değilse menzili içine girdiği zaman vurur.
Patriotlar maalesef atmosfer dışında füze vuramıyor. Ama Tahaad adlı sistem olsa idi sınıra kurulacak sistem tüm Türkiye' yi koruyabilirdi. Çünkü bu meret atmosfer dışında da füzeleri vurabiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 02:42 
Süvariler

Ben amerika dahil hiç bir ülkenin atmosfer dışında füze vuramadığını biliyordum..
Hatta sürekli bu açığı kapatmak için uzaydan fırlatabilinen füze savar sistemler geliştiriyorlardı..

Atmosferde füze vurmak Güven Özveri Tecrübe ister..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 02:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Ben amerika dahil hiç bir ülkenin atmosfer dışında füze vuramadığını biliyordum..
Hatta sürekli bu açığı kapatmak için uzaydan fırlatabilinen füze savar sistemler geliştiriyorlardı..

Sanırım ABD daha önce uzayda bozulan bir uydusunu gemiden ateşlenen SM-3 ile vurmuştu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 03:00 
Süvariler

Alıntı:

Sanırım ABD daha önce uzayda bozulan bir uydusunu gemiden ateşlenen SM-3 ile vurmuştu.
Dediğiniz gibi Sn. assslan, Adamlar uyduyu vurmuş, Binlerce km hızla çok yüksek irtifada giden bir füzeyi vurmak tekrar söylüyorum bana göre biraz zor. (Güven Özveri Tecrübe cümlesini daha önce de kullanmıştım. Akrostiş misali :| )

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 03:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

:lol: :lol: :lol:
İlahi Arnork...
Akrostişi yeni farkettim :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 03:08 
Süvariler

Yıldız savaşları projesinden bahsediyorsunuz. O iş soğuk savaş ile bitmedi mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 03:15 
Süvariler

Alıntı:
Sizce soğuk savaş bitti mi? Tamam hadi toplanalım, indirin uzaydakileri diyecek halleri yok adamların. Uzaya bol miktarda füze yerleştirdi bu şahıslar. Bunları tekrar yere indirmezler herhalde..

Neyse yine konu dışına çıktık..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 03:17 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Sizce soğuk savaş bitti mi? Tamam hadi toplanalım, indirin uzaydakileri diyecek halleri yok adamların. Uzaya bol miktarda füze yerleştirdi bu şahıslar. Bunları tekrar yere indirmezler herhalde..

Kaynak verebilir misiniz?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 03:20 
Akıncılar

Sovyetler koydu Space-To-Earth füze ama daha sonra uluslararası anlaşmalar gereği operasyonelliği kaldırıldı. Şu anda low-orbitte operasyonel bulunan Space-To-Earth Missile yok.

Bunu ABD'liler de vurgulayıp duruyor, ikide bir Rusların yörüngede füzesi var diye ama bunlar biraz komplo teorisine kayıyor. Ben de açıkçası pek inanmıyorum bunlara.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 03:20 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Bu adamlar ne zaman uzaya füze yerleştirdi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 03:21 
Süvariler

Bir kaynak veremem, Zamanla internetten duyduğum ve okuduğum bilgilerdir bunlar..

Doğruluğuna siz karar verebilirsiniz tabii ki.. Mutlak doğru diye birşey yok doğal olarak..
Alıntı:
Sovyetler koydu Space-To-Earth füze ama daha sonra uluslararası anlaşmalar gereği operasyonelliği kaldırıldı. Şu anda low-orbitte operasyonel bulunan Space-To-Earth Missile yok.

Bunu ABD'liler de vurgulayıp duruyor, ikide bir Rusların yörüngede füzesi var diye ama bunlar biraz komplo teorisine kayıyor. Ben de açıkçası pek inanmıyorum bunlara.
@ Sn, arcanus Dediğiniz programlar dahilinde bu hadiseler gerçekleşti soğuk savaş yıllarında, Rusların 'almaz' projesine Amerikanlar da 'titan' projesiyle yanıt verdi, hafızam beni yanıltmıyorsa.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 03:28 
Akıncılar

Tam bir bilgi yok. Bilinen tek şey Sovyetlerin uzaydan dünyayı vurmak için bir sistem hazırladığı ve fuzelerin fırlatılması için bu sistemi low-orbite yerleştirdiği. Tabi daha sonra Sovyetler sisteme gerçek savaş başlığı yerleştiremeden SALT Treaty imzalandı ama internette falan Amerikalılar hala evet savaş başlığı yerleştirildi, tehlike altındayız gibi komplo teorilerine devam ediyorlar.

Konudan biraz saptık ama SALT hakkında bir çok kaynağı internette bulabilirsiniz.
http://www.nti.org/treaties-and-regimes ... s-salt-ii/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2012, 23:40 
Süvariler

NATO çerçevesinde Almanya’nın Türkiye’ye tedarik edeceği iki Patriot savunma füze bataryasının yeri Kahramanmaraş olarak belirlendi.

Der Spiegel dergisinin internet sitesinde yer alan habere göre, Alman Federal Meclisi’nin dünkü oturumunda Türkiye’ye Alman Patriot füzesavarlarının gönderilmesi de tartışılırken, oylamanın Cuma günü yapılması öngörüldü.

Oturumda Almanya Federal Ordusu (Bundeswehr) Patriot füzelerinin yerleştirileceği yer olarak Kahramanmaraş'ı seçti.

Habere göre, Patriot sistemi, Suriye sınırının 100 km kuzeyinde kalan yaklaşık 400 bin nüfuslu Kahramanmaraş’ın korunması için, 2013'ün ilk günlerinden itibaren devrede olacak.

Almanya Savunma Bakanlığı bu konuda bazı milletvekillerini de bilgilendirdi.
Böylece, Almanya’nın Patriotlar için öne sürdüğü iki şart da hayata geçmiş olacak. Berlin'in şartları, füzelerin sınırdan uzakta konuşlandırılması ve sivil halkın korumasının esas alınmasıydı.

kaynak:http://www.haber46.com/guncel/18973/alm ... ilecek.htm

motorların sesleriii aks eder dağa taşa..; ordumun çelik kolu... ŞANLI EJDER SEN ÇOK YAŞA....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 00:02 
Süvariler

Alıntı:
Tam bir bilgi yok. Bilinen tek şey Sovyetlerin uzaydan dünyayı vurmak için bir sistem hazırladığı ve fuzelerin fırlatılması için bu sistemi low-orbite yerleştirdiği. Tabi daha sonra Sovyetler sisteme gerçek savaş başlığı yerleştiremeden SALT Treaty imzalandı ama internette falan Amerikalılar hala evet savaş başlığı yerleştirildi, tehlike altındayız gibi komplo teorilerine devam ediyorlar.

Konudan biraz saptık ama SALT hakkında bir çok kaynağı internette bulabilirsiniz.
http://www.nti.org/treaties-and-regimes ... s-salt-ii/
Sayın arcanus' un bahsettiği Rus füzeleriyle alakalı komplo teorisi "Uzay Kovboyları" adlı filmde işleniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 19:20 
Süvariler

Bugün TRT'de Leon Panetta'nın İncirlik Üssü ziyareti sonrası, ABD'nin de Türkiye'ye 2 adet Patriot bataryası göndereceği ve toplam batarya sayısının 6'ya ulaşacağı söylendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 20:58 
Süvariler

ABD'nin de Patriot göndereceği doğru ise İran operasyonu pek yakın demektir.

Yine bir Mart vakası olur mu dersiniz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 21:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

The deployment includes two Patriot missile batteries, used solely for defensive purposes, and 400 U.S. troops to operate them.
http://edition.cnn.com/2012/12/14/world ... ?hpt=hp_t1

ABD, iki batarya ve 400 asker gönderiyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 21:11 
Akıncılar

Alıntı:
The deployment includes two Patriot missile batteries, used solely for defensive purposes, and 400 U.S. troops to operate them.

Ayrıca 2'şer tanede Hollanda ve Almanya'dan geleceği şeklinde haberler var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 21:13 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Ayrıca 2'şer tanede Hollanda ve Almanya'dan geleceği şeklinde haberler var.
Zaten geliyor onlar yahu. Bunlar yeni, en güncel.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 22:08 
Yeni Üye

1990 yılındaki körfez savaşında da ihtiyacımız olmuştu uzun menzilli hava sistemlerine o zaman yine yurt dışından gelmişti bu sistemler.Yıl oldu 2012 22 yıl sonra yine bir tehdit var ve biz yine hava savunma sistemleri için yurt dışına el açtık bekliyoruz.Biz çözümleri kendi içimizde sağlıklı planlamalar yaparak bulamazsak bir 22 yıl sonrada yine yerimizde sayan kendini büyük zanneden ama bir Suriye karşısında bile başkasından yardım almak zorunda olan ülke konumunda oluruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 22:27 
Akıncılar

1990 yılındaki körfez savaşında da ihtiyacımız olmuştu uzun menzilli hava sistemlerine o zaman yine yurt dışından gelmişti bu sistemler.Yıl oldu 2012 22 yıl sonra yine bir tehdit var ve biz yine hava savunma sistemleri için yurt dışına el açtık bekliyoruz.Biz çözümleri kendi içimizde sağlıklı planlamalar yaparak bulamazsak bir 22 yıl sonrada yine yerimizde sayan kendini büyük zanneden ama bir Suriye karşısında bile başkasından yardım almak zorunda olan ülke konumunda oluruz.

Geçen bu 22 yılda neler olduğunu hatırlarsanız sanırım niye yerimizde saydığımızda ortaya çıkacak. Mesela ilk akla gelen sanayimizin kalbinde gerçekleşen depremleri örnek verebiliriz. Tabi sadece doğa olaylarına işi yıkmak doğru değil tembelliğimiz de depremler kadar etkili oldu bence. Umarım önümüzdeki 22 yılı daha verimli geçiririz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 22:36 
Yeni Üye

Geçen bu 22 yılda neler olduğunu hatırlarsanız sanırım niye yerimizde saydığımızda ortaya çıkacak. Mesela ilk akla gelen sanayimizin kalbinde gerçekleşen depremleri örnek verebiliriz. Tabi sadece doğa olaylarına işi yıkmak doğru değil tembelliğimiz de depremler kadar etkili oldu bence. Umarım önümüzdeki 22 yılı daha verimli geçiririz.
Bahane üretmeye kalkarsak bahane çok.1940'lı yıllarda iki tane atom bombası yiyen Japonya 1970'lere gelindiğinde dünyanın en dinamik ekonomisi olmuştu.25 senede bu büyük yıkımdan çıkıp nerelere geldiler.O yıllarda Japonya'da kaç tane deprem oldu bilmiyorum ama bizden daha fazla olduğu da kesin.Dediğiniz gibi inşallah önümüzdeki yılları daha verimli geçiririz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 22:38 
Süvariler

Bir gece ansızın 47 Washington 48 West Virginia 49 Wisconsin 50 Wyoming 51 Tokyo...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 22:52 
Yeni Üye

Japonya neden gelişti:
Bir gece ansızın 47 Washington 48 West Virginia 49 Wisconsin 50 Wyoming 51 Tokyo...
Japonya'nın neden geliştiği açık.Disiplinli çalışma sistemleri ve yüksek teknoloji ürünleriyle.Hiç bir ülke başka bir ülkenin teknolojide kendisini geçmesini istemez.Bu gelişim ABD'ye mal edilemez.Türkiye içinde benzer destekler görüşmeler ve yardımlar yapıldı ama biz bu yardımlarla Abd'den araba ithal etmek yerine Devrim'i üretmeyi düşünmedik.Onlar Toyota'yı Honda'yı vs... üretmeyi düşünebildiler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 23:42 
Akıncılar

1 batarya 200 asker mi kumanda ediyor ? Ya da 400 Asker'in sistem içerisindeki dağılımı nasıl oluyor?
Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2012, 23:56 
Üye

Alıntı:
Japonya neden gelişti:
Japonya'nın neden geliştiği açık.Disiplinli çalışma sistemleri ve yüksek teknoloji ürünleriyle.Hiç bir ülke başka bir ülkenin teknolojide kendisini geçmesini istemez.Bu gelişim ABD'ye mal edilemez.Türkiye içinde benzer destekler görüşmeler ve yardımlar yapıldı ama biz bu yardımlarla Abd'den araba ithal etmek yerine Devrim'i üretmeyi düşünmedik.Onlar Toyota'yı Honda'yı vs... üretmeyi düşünebildiler.
Kesinlikle, yıl 2012 biz hala kendi otomobil yapamıyoruz veya bunu tartışıyoruz sanki uzaya insan gönderiyoruz, ya siz araba yapın yeterki acayip satar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2012, 00:01 
Süvariler

Kesinlikle, yıl 2012 biz hala kendi otomobil yapamıyoruz veya bunu tartışıyoruz sanki uzaya insan gönderiyoruz, ya siz araba yapın yeterki acayip satar.

KOÇ grubunun CEO'luğunu teklif ediyorum size. Koca şirketlerin hesap edemedeği şeyi hesaplayıp yazmışsınız tebrikler.
Yukarıdaki tespiti yapıp ülkede üretilebilen araçları bilmemeniz ise kafamı karıştırdı. Garip :?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2012, 00:39 
Üye

Alıntı:

KOÇ grubunun CEO'luğunu teklif ediyorum size. Koca şirketlerin hesap edemedeği şeyi hesaplayıp yazmışsınız tebrikler.
Yukarıdaki tespiti yapıp ülkede üretilebilen araçları bilmemeniz ise kafamı karıştırdı. Garip :?
Aslında hep sizin gibi mentalitedeki insanlar yüzünden böyle oldu. Herkes az biliyor havası, Koç çok bilseydi 100 yıllık sirket apple ın onda biri olmazdı. Daha bir ürün ortaya çıkaramadılar, ancak Ford üretsinler yanınada Türk ismi koyarak. Teknoloji hala .

Bir facebook 5 koç Holding eder.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2012, 00:56 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Aslında hep sizin gibi mentalitedeki insanlar yüzünden böyle oldu.
Mantalitenizi sevsinler. Bi akıllı siz kaldınız memlekette.
Bunu, konunun dağıldığına ve uzaması durumunda işlem yapılacağına dair uyarı olarak alabilirsiniz.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2012, 00:58 
Üye

Alıntı:
Aslında hep sizin gibi mentalitedeki insanlar yüzünden böyle oldu.
Mantalitenizi sevsinler. Bi akıllı siz kaldınız memlekette.
Bunu, konunun dağıldığına ve uzaması durumunda işlem yapılacağına dair uyarı olarak alabilirsiniz.
Siz bana kafayı taktınız herhalde.

Geçen terbiyesizlik yaptın size birşey demediğim halde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2012, 01:07 
Süvariler

Bugün haberlerde Almanya'nın füzeleri 2014'e kadar göndereceğini okudum :? 2014 :shock:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2012, 01:13 
Akıncılar

2 Batarya 400 asker :shock:

1 batarya 200 asker mi kumanda ediyor ? Ya da 400 Asker'in sistem içerisindeki dağılımı nasıl oluyor?
Saygılar...
Sorumu tekrarlıyorum, yorumlar arasında kayboldu :lol: :lol:

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2012, 01:18 
Süvariler

Alıntı:
Sizin bu forumda kalmanız hata.
Bugün haberlerde Almanya'nın füzeleri 2014'e kadar göndereceğini okudum :? 2014 :shock:
Bizde olduğu gibi diğer parlementolarda da izinler birer yıllık periyotlarda alınıyor. Gerektiğinde söz konusu süre yeniden uzatılıyor. Tıpkı bizim tezkereler veya Afganistan izinleri gibi...

Ben yanlış anlamışım, teşekkürler. Ben sandım ki 2014'de gelecek buraya füzeler.
http://www.trtturk.com.tr/haber/almanya ... recek.html
--

Siz bu füzelerin bir İran operasyonu olacağını düşünüyordunuz. Ancak benim anlamadığım, bu kadar göstere göstere yapmaları biraz garip. Olaya ekonomik yönden bakalım, hiçbir şirkette bir dalgalanma yok. ''Savaş tamtamları'' çalmıyor, İran'a ağır ekonomik yaptırımlar daha yeni yeni uygulanmaya başlandı. İran halen Irak'ın ambargo sonrası durumuna gelmedi... Daha sayılabilir. Siz hangi nedenden dolayı bu füzelerin bir İran operasyonu için olduğunu düşünüyorsunuz ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2012, 14:43 
Akıncılar

Basbakan da AhmediNejat'i Konya'daki Seb-i Arus etkinliklerine cagirmis..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2012, 05:06 
Süvariler

Nato'dan 26 Kasım tarihli video. Sanırım Türkiye'ye konuşlandırılacak sistemlerle ilgili.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=svZtg_PBr6s[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2012, 19:54 
Süvariler

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmusen, Patriotların yeni bir dünya savaşına yol açacağını söyleyen İranlı komutana sert tepki gösterdi.

Resim

Belçika Başbakanı Elio Di Rupo ile ortak basın toplantısı düzenleyen Rasmussen, Suriye sınırına yerleştirilecek Patriotların sadece savunma amaçlı olduğunu bir kez daha vurguladı.

NATO Genel Sekreteri Rasmussen, "Bu iddiaları tamamıyla kınıyorum. Müttefikimiz Türkiye'yi korumak ve savunmak için oradayız. Saldırma gibi bir niyetimiz yok." dedi.

Anders Fogh Rasmusen, NATO'nun Patriot konuşlandırmasından sadece "füzelerini saldırı amacıyla kullanmak gibi aptalca fikirlere hâlâ sahip olanları" endişelendireceğini söyledi. Rasmussen, Patriotlar sayesinde kimsenin Türkiye'ye saldırmayı aklından bile geçiremeyeceğini umduğunu dile getirdi.

İran Genelkurmay Başkanı Hasan Firuzabadi, Patriotları, NATO'nun dünya savaşına hazırlığı olarak değerlendirmiş ve bu durumun insanlığın geleceği ve Avrupa için çok tehlikeli olduğunu öne sürmüştü.

Kaynak
http://dunya.milliyet.com.tr/rasmussen- ... efault.htm

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2012, 01:32 
Üye

Alman 'patriot'çular geldi

Patriot hava savunma sistemlerinin kurulumu için görevli Alman askerleri Adana'da.

Resim

http://www.ntvmsnbc.com/id/25406917

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2012, 18:39 
Süvariler

Batı bloku'nun özellikle'de abd -nato tarafının arap baharını hızlandırıcı ve B.O.P kapsamında öngördükleri ve planladıkları senaryo'yu gayet iyi ilerletmekteler....
suriyedeki esed rejiminin düşürülmesi...için yapılan çalışmalar-isyan-vahşi ölümler..(güyya özgürlük hareketleri adı altında) heep oradaki insanların ve buna ÇANAK TUTAN ÜLKELER -LİDERLERİN..hepsi'de bu oyunun ve planın bir parçasından ibaret....

bütün mesele..;

iran'a yapılması düşünülen... harekatı..nasıl..? ve ne şekilde gerçekleştiririz! in inceee detayları..

son patriot olayları bence bunun açıkca bir iafdesi...

hani..;
sayın başbakan iran liderini konyaya şeb-,i aruz törenlerine davet etmiş'tide..;
iran çok sert bir şekilde reddet'ti ya.!

yahu biz onun -bunun-ya'da ötekilerin oyuncağı olmaktan ..NE ZAMAN KURTULACAĞIZ...!
nato savunma şemsiyesi-..miş... yok bir saldırı olursa... savunma amaçlı imiş'de....

ee.. malatyaya gelen o radar kurulduğunda'da böyle denilmişti.. iranda tepki göstermişti...

velhasıl-ı kelam....
yüce yaradan....ülkemi -milletimi ve şanlı ordumu tüm kötülüklerden ve belalardan korusun ...

selamlar..sevgiler..saygılar....

motorların sesleriii aks eder dağa taşa..; ordumun çelik kolu... ŞANLI EJDER SEN ÇOK YAŞA....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2012, 03:46 
Süvariler

Patriotlar aynı anda havada 50 hedefi gözetleyip etkisiz hale getirebiliyor. Dost ve düşman tanımı yapabilen Patriotlarda ayrıca modern uydu sistemi de yer alıyor. Türkiye'ye gönderilen Patriotların bir tanesinin pac 2 diğerinin ise pac 3 olduğu ifade edildi.
Kaynak ; http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/patriotl ... position=0

7.resim de geçiyor cümle. :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2012, 00:16 
Süvariler

Patriotların yerleştirileceği iller belli olmuş ; Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2012, 19:41 
Süvariler

Türkiye'nin Nato'dan resmen Patriot talep ettiği zaman ile bu sistemin Türkiye'de aktif olarak çalışır duruma geleceği zaman arasındaki süre çok değil mi? Resmen talep edildiği tarih ile sistemin aktif olarak kurulumunun beklendiği tarih 1,5-2 ay gibi bir süreye denk geliyor.
Nato ekibinin yer incelemesi, sistemi gönderecek ülkelerin meclislerinden bunu geçirmesi gibi işlemler zaman isteyen işlemler fakat bir gerçek de var ki Scudlar Suriye'de kullanılmaya başlandı. Daha kısa süremez miydi bu süreç? Yoksa ancak mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2012, 19:42 
Akıncılar

Türkiye'nin Nato'dan resmen Patriot talep ettiği zaman ile bu sistemin Türkiye'de aktif olarak çalışır duruma geleceği zaman arasındaki süre çok değil mi? Resmen talep edildiği tarih ile sistemin aktif olarak kurulumunun beklendiği tarih 1,5-2 ay gibi bir süreye denk geliyor.
Nato ekibinin yer incelemesi, sistemi gönderecek ülkelerin meclislerinden bunu geçirmesi gibi işlemler zaman isteyen işlemler fakat bir gerçek de var ki Scudlar Suriye'de kullanılmaya başlandı. Daha kısa süremez miydi bu süreç? Yoksa ancak mı?

Eğer acil bir durum olsa idi ona göre davranılırdı. Fakat ortada bir aciliyet olmadığı için normal bir hızla geliyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 20:42 
Süvariler

İsrail'e NATO jesti Patriot'ların karşılığı mı?

Türkiye'nin İsrail'in NATO programlarına katılmasına dönük vetosunu kısmen kaldırması, Ankara'nın Tel Aviv ile ilişkilerinde yeni bir durumdan daha çok ittifakla ortaklık bağları açısından önemli mesajları barındırıyor.

Türkiye'den İsrail'e Nato onayı
Türkiye-İsrail: Kapı ne açık ne tam kapalı
İstanbul'daki Mavi Marmara davası başladı

NATO Konseyi'nin Türkiye'nin talebi doğrultusunda 6 adet Patriot anti-füze savunma sistemini yerleştirme kararının ardından gelen bu adım, Ankara-Brüksel hattında "karşılıklı ortaklık dayanışması mesajlarının" yenilenmesi olarak görülüyor.
Ancak konunun İsrail basınına "Türkiye, Patriot karşılığında vetosunu kaldırdı" şeklinde yansıması, akıllara Ankara-Brüksel-Washington arasında üstü örtülü bir pazarlık mı yapıldığı sorusunu da beraberinde getirdi. Dışişleri Bakanlığı, pazarlık haberlerini yalanlarken, bu adımın ittifakın ortak savunma anlayışı ve üçüncü ülkelerin mağdur olmaması için atıldığını kaydediyorlar.
Yabancı bir diplomatik kaynak ise, Ankara'nın Patriot talebinin ele alındığı bir daimi temsilciler toplantısında Türkiye'nin İsrail'e uyguladığı vetonun da masaya taşındığı ve "İttifak içinde kolektif savunma açısından zafiyet varmış görüntüsünün ortadan kaldırılması için üçüncü taraflara uygulanan bu vetoların eşzamanlı kaldırılması gerektiği" mesajının verildiğini kaydetti.
Aynı kaynak, "Patriotların yerleştirilmesiyle amaçlanan daha güçlü bir ortaklık ve dayanışma mesajının verilmesiydi. Bunun da sağlanmış olduğunu görüyoruz" diye konuştu. Her ne kadar pazarlık olduğuna ilişkin haberler yalanlansa da, bu konunun hükümeti iç siyasette sıkıştıracağı söylenebilir.
Ana muhalefet Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve emekli büyükelçi Faruk Loğoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümetinin Patriot savunma sisteminin yerleştirilmesiyle ilgili olarak ayrıntılı bilgi vermemesi durumunda pazarlık iddialarını kabul etmiş sayılacağını belirtirken, şu noktanın da altını çizdi:
"İsrail'e kamuoyu önünde durmadan çatan, ama kapalı kapılar ardında İsrail'le defalarca görüşen, dış politikadaki rotasını dışarıdan gelen telkin ve direktiflere göre belirleyen bir AKP için bu iddiaların geçerli olma ihtimali maalesef yüksektir. Zira, uzun zamandır, AKP'nin dış politikası Türkiye'nin ulusal çıkarlarını ve güvenliğini koruyan, kollayan ve onları vazgeçilmez önceliği sayan bir politika olmaktan çıkmış, dış güçlerin telkinlerine göre yürütülen bir politika haline dönüşmüştür."
Askeri programlar kapsam dışı
Türkiye'deki diplomatik kaynaklara göre, kaldırılan vetolar askeri olmayan programları içeriyor.
İsrail yine NATO askeri tatbikatlarına ya da askerlerin katımılıyla gerçekleştirilecek programlara katılamayacak.
Ayrıca, bu gelişmenin Türkiye ile İsrail arasındaki ikili ilişkilerle doğrudan da bir bağlantısı bulunmuyor.
"Türkiye'nin İsrail'le ilişkilerini normalleştirmesi İsrail ve uluslararası kamuoyunun da yakından bildiği üç koşulun karşılanmasına bağlıdır. Bu adımlar atılmadığı sürece Türkiye'nin İsrail politikası değişmeyecektir" diye konuşan bir Türk diplomat, "Uluslararası sularda dokuz Türk yurttaşını öldüren bir ülkenin askeri yöneticileriyle aynı savunma bloku altında işbirliği yapmamızı -koşullarımız karşılanmadığı sürece- beklemek saflık olur" dedi.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/20 ... ysis.shtml

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 21:24 
Uzaklaştırıldı

Türkiye halen bir bekleyiş içerisinde.
ABD'nin de etkisi ile İsrail'de hükümetin değişmesi ve yeni gelen hükümet ile bir "özür" çerçevesinde uzlaşılması aşaması...
Hocam anketlerde ayni adamlar (sag blok - Likoud/Israël Beiteinou) ondeler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 21:54 
Akıncılar

Türkiye halen bir bekleyiş içerisinde.
ABD'nin de etkisi ile İsrail'de hükümetin değişmesi ve yeni gelen hükümet ile bir "özür" çerçevesinde uzlaşılması aşaması...

Bende aynı fikirdeyim, Yeni gelen hükümet özür diler, tazminat öder,eskisi gibi olmasa da işler tekrar yoluna girer... Ayrıca Liberman ve Ehud Barak seçimlere girmiyor okuduğum kadarıyla...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 23:11 
Üye

Türkiye'yi korumak için oradayız lafı beni çok rahatsız ediyor .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2012, 20:23 
Üye

Konu ile ilgili pek bilgim yok.Sormak istediğim bu patriyotlar için cebmizden bişeyler çıkacak mı?Yada ne kadar ödeme yapılacak bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Selamlar ,Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2012, 05:11 
Süvariler

Önce uçağımız düştü tarih 23 Haziran 2012 daha sonra NATO toplandı 25 Haziran 2012.28 Eylül'de galiba ilk defa bizim sınıra Suriye'den havan topu düştü ve düşmeye de devam etti 3 Ekim'de düştüğün de ise 5 vatandaşımız hayatını kaybetti.Son olarak 7 Kasım'da ise Dışişleri Bakanı patriot talebini doğruladı.

Şimdi bu olaylar gelişti diye mi patriotlar geliyor ? Yoksa bu patriotların gelmesi için mi bu olaylar gelişti ?

Herkes İran operasyonu için geldiğini savunuyor.Eğer öyle ise patriotların gelmesi için görünür de sebep lazımdı ve yukarda ki olaylar gelişti ki gelmesinin en azından bir açıklaması/bahanesi olsun.Yani yazarken biraz içim acıyor ama patriotlar için mi biz 2'si pilot olmak üzere 7 vatandaşımızı şehit verdik ? Yoksa yanlış mı düşünüyorum ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2015, 22:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZALlH3vgv9g[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2015, 16:26 
Akıncılar

Rusya ile yaşanan gerginlik sanırım uzun bir süre daha devam edecek.İlk fırsatta Putin bunun öcünü almak isteyecektir askeri olarak.Artık bu Suriye içinde mi olur,Karadeniz üzerinde mi yoksa Denizde mi,bunu zaman gösterecek.Zaten ekonomik yaptırımlar malumunuz.Turizm ve diğer yatırımlar etkilenecek ve özellikle Turizm ve inşaat sektörünü zor günler bekliyor.Turizm konusunda zaten bu yıl krizlerden dolayı Rus Turist sayısında düşüş olmuştu.Ve genelde paket turlara rağbet gösteren bu grup "her şey dahil" konseptinin doğmasına sebep olan bir kesimdi.Yapılan araştırmalar ve istatistiklerde kar getirmeyen turist katagorisinde Ruslar ilk sırada.Kendi uçaklarıyla gelirler,300$ paket turlarla 1 hafta kalıp giderler.Bu bir nebze tolare edilebilir.Ama THY ve diğer hava yollarının bu işten zararlı çıkacağı aşikar.Zira Rusya'nın 10 şehrine haftalık 90 sefer söz konusu ve risk altında.Her ne kadar tarifeli uçuşlar etkilenmeyecek ve kısıtlamalar dışında dense bile,bu saat den sonra kim biner ki!?

Bunun yanı sıra askeri kapasite bağlamında bazı yapılanma ve kabiliyet konusunda biraz fazla kafa yormak gerekecek.Bunlar ve aslında ciddi olarak sıkıntımız olan bazı imkan ve kabiliyetlerinin ivedi olarak edinilmesi gerekeceği de aşikar.Benim şimdilik aklımda olanlar;

1-Hava SOJ projesinin bir an önce hayata geçirilmesi veya gerekirse kiralanması
2-Başta Hava Kuvvetleri üsleri olmak üzere,kritik merkezlerin hava savunma şemsiyesi edinimi(öncelik;8,7,5 AJÜ)Patriot vs..
3-Muharip uçak eksiğinin giderilmesi(PO-V ile 30-40 F-16 Plus)veya F-15 gibi hava üstünlük uçak tedariki
4-Hava-hava ilave AIM-120C-7/D ve AIM-9X/B-2 tedariği
5-Güdümlü Kasırga üretiminin hızlandırılması ve envantere girişi.
6-Uzun erimli hassas vuruşlu Excalibur veya Bonus 155mm topçu mühimmat tedariği
7-E-7 Mesa Peace Eagle platform opsiyonlarının işletilmesi
8-Gezgin,Atmaca,Yıldırım ve Bora sistem tedariki ve geliştirilmesinin tamamlanması envanter girişi
9-Hava savunma kapasiteli gemi kiralanması veya edinimi(Arleigh Burke ve Ticonderego)
10-NATO stoklarından mühimmat eksikliklerinin ivedi olarak giderilmesi

Bu arada yakın bir zamanda her hangi bir üs'de Open Day düzenlenmesi ve bazı yeni imkan ve kabiliyetlerin teşhir edilmesini bekliyorum.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 128 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: