TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Haz 2017, 22:03

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 7412 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1118 119 120 121 122149 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: FIRAT KALKANI OPERASYONU
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 10:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Alıntı:
Rejimle kafa kafaya geleceğiz bu gidişle.
Rejim ile saldırmazlık anlaşması yapılsa, bölgedeki tansiyon düşer herkes IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ve Bölücü Terör Örgütü uzantıları üzerinde yoğunlaşabilir.

Saldırmazlığın şartı Bölücü Terör Örgütü olmalı.
bizim için bölücü olanlar onlar için müttefik aynı şekilde rusya içinde müttefik dolayısı ile şu elbabı bir an önce alıp tahkimatı yapıp askerleri geri çekelim bence

bknz Rusya pyd ilişikileri :
http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/z ... u-1649675/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 14:00 
Akıncılar

bölücü terör örgüt/PYD'nin durumu o kadar iç açıcı değil Rusya bölücü terör örgüt'ya mesafeli Menbiç'te ABD bayrağı çeken bir Rusya müttefiki beklemeyin derim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 14:59 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sahadaki küçük çatışmaları bir kenara bırakalım. Astana görüşmelerinde neler oluyor?

Dünyanın "en beceriksiz Türkiye düşmanı" başkanı obama gitti, yerine yeni umut Trump geldi. Brett Mcgurk hala görevinin başında. Yeni Milli Güvenlik Danışmanı, Trump'ın en yakınlarından Mike Flynn, "Gelecekte bağımsız bir köpekistan göreceğimizden eminim." diyen bir insan evladı. Trump, halihazırda "hayranım" açıklamalarıyla akıllarımızda.

Odatv'nin haberine göre Astana'da Rusya'nın muhaliflere sunduğu anayasa taslağında, "Kürtlere özerklik.." maddesi de var. YPG'yi terör örgütü olarak gören hiç bir açıklama yok. Riyad'daki ISIL ile mücadele toplantısı'nda YPG'ye karşı mücadele ile herhangi bir şey görüşüldü mü?

Sanırım bizimkiler yine aldatıldı, kandırıldı.

Sahi, ne oluyor güneyimizde?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 15:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sahadaki küçük çatışmaları bir kenara bırakalım. Astana görüşmelerinde neler oluyor?

Dünyanın "en beceriksiz Türkiye düşmanı" başkanı obama gitti, yerine yeni umut Trump geldi. Brett Mcgurk hala görevinin başında. Yeni Milli Güvenlik Danışmanı, Trump'ın en yakınlarından Mike Flynn, "Gelecekte bağımsız bir köpekistan göreceğimizden eminim." diyen bir insan evladı. Trump, halihazırda "hayranım" açıklamalarıyla akıllarımızda.

Odatv'nin haberine göre Astana'da Rusya'nın muhaliflere sunduğu anayasa taslağında, "Kürtlere özerklik.." maddesi de var. YPG'yi terör örgütü olarak gören hiç bir açıklama yok. Riyad'daki ISIL ile mücadele toplantısı'nda YPG'ye karşı mücadele ile herhangi bir şey görüşüldü mü?

Dediklerinize katılmakla beraber "Kürtlere özerklik" meselesi Moskova tarafından kesin şekilde yalanlandı üstadım.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 15:07 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sputnik’in haberine göre, Taslakta Suriye’de özerk bir Kürt bölgesi kurulmasının önerildiği yönündeki haberi de değerlendiren Zaharova, “Biz, özerk Kürt bölgesi kurulmasını önermedik. Bizim yaptığımız, Suriyelilerin karar alması ve aralarında tartışması gereken konuları ortaya koymaktı” ifadelerini kullandı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 15:09 
Süvariler

Toplumumuzda Rusya'ya nedense anlamsız bir güven duyuluyor. ABD bize kazık atıyor diye Rusya'yı güvenilir zannedip kendimizi kandırma psikolojisi mi acaba? Dünya'da bizden başka PYD'ye düşman olan ülke var mı? Suriye yönetimi Suriye'nin tamamını kontrol altına alabilir mi? Bunu yapamadığı takdirde kontrol altına alınamayacak bölgelerde Rusya kendisine düşman örgüt ister mi, ya da oraları düşman olduklarına bırakır mı? Rusya'nın PYD'yi terör örgütü olarak gördüğünü düşünmek kendimizi kandırmaktır. ABD için PYD ne ise Rusya için de aynen o diye düşünüyorum.

Sayın Sanchez de zaten somut delillerle durumu göstermiş. Kaypak Rus diplomasisinden ve ABD'nin vitrinden ibaret başkanlarından medet ummayı ne zaman bırakacağız?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 15:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
En sonunda forumumuza kavuştuk bir sevinç kapladı içimi

sizce Abu jabbar al kabirah &sagirah mezralarına ilerlememe sebebimiz nedir adamlar 3 aydır Albaba ne varsa getirdiler illa Suriye ordusnun gelip almasını mı beklemeliydik ikmal hatlarını kesmek için ?

https://postimg.org/image/shlx8vz9t/
Al-Bab için alan genişletilmesi yapmaya çalışıyorlar.Dar alanın yaratacağı baskının içinde kalmak istemiyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 15:26 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Sputnik’in haberine göre, Taslakta Suriye’de özerk bir Kürt bölgesi kurulmasının önerildiği yönündeki haberi de değerlendiren Zaharova, “Biz, özerk Kürt bölgesi kurulmasını önermedik. Bizim yaptığımız, Suriyelilerin karar alması ve aralarında tartışması gereken konuları ortaya koymaktı” ifadelerini kullandı.
Sputnik'in 26 Ocak tarihli haberinde böyle bir bölüm geçmiyor. Zakharova iddiayı yalanlamadı, cevap olarak, "Suriyeliler her şeye kendileri karar verecek. Biz sadece başlangıç noktaları koyduk..." şeklinde açıklama yaptı. Demokratik, seküler gibi anahtar kelimelerden başka hangi başlangıç noktaları var?

Astana'da YPG olmayacak diye sevinildi. Lavrov, 27 Ocak'ta, Astana görüşmelerinden hemen sonra PYD eş başkanı Asya Abdullah ve heyeti ile Moskova'da buluşmadı mı?

Bekleyelim, görelim.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 15:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Rejim BAB'a uygun adım marş geliyor. Bab ile aralarında sadece Tadif ve iki köy kaldı. 1 haftaya onlar da katılır kuşatmaya. Bab Elimizden alınmaz inşallah.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 16:29 
Süvariler

Rejim BAB'a uygun adım marş geliyor. Bab ile aralarında sadece Tadif ve iki köy kaldı. 1 haftaya onlar da katılır kuşatmaya. Bab Elimizden alınmaz inşallah.
ISIDin bunlara karsi fazla direnecegini sanmiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 16:45 
Üye

Qawat Al-Nimr ( Tiger Force ) birliklerinin El Babın güneyinde imha ettiği bir tank.

Resim
Resim

Alıntı:
10 gün önce bir kaç farklı yabancı sitede bir haber okumuştum 2si rejime yakın haber siteleriydi haberin içeriğinde Rusya ile Türkiye anlaştı El Bab'a Suriye ordusu girecek yazıyordu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 16:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İnşallah asılsızdır. Referandum öncesi Erdoğan bu şekilde yenilmeyi göze alamaz aslında.Rejim ilerlemeye devam ediyor hala. Yazık gerçekten akan tere , dökülen kana yazık. Bab rejime geçerse bizim önemli ölçüde kuzeye doğru geri çekilmemiz gerekir. Ayrıca Bab'ı alamayan zihniyet Menbiç'i nasıl alacak merak ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 17:06 
Süvariler

Bu kadar olaydan sonra geri çekilmek söz konusu bile değil, olamaz da.

Esad'in birlikleri muhtemelen El-Bab'tan daha derine inmememiz için önlem alıyor, bana kalırsa Bab'a falan girecekleri yok onların.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 17:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ypg'ye verilen yeni Guardian marka zırhlı araçlar. Kobra 1 muadili gibi gözüküyor.

https://i.imgsafe.org/f4bf629473.jpg
https://i.imgsafe.org/f4bf84ebd7.jpg
https://i.imgsafe.org/f4bf921632.jpg
https://i.imgsafe.org/f4bf98e42e.jpg

Ek;Bu arada IAG firması Türkiyede faaliyette bulunan bir firma. Türkiyeden gitmiş çok bariz belli. Bunlara da destek veriyoruz ya kahroluyorum. Ayrıntılı bilgi için ;
http://www.interarmored.com/
http://www.interarmored.com/UserFiles/F ... ay2015.pdf

En son Komutan Logar tarafından 30 Oca 2017, 17:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 17:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
Resim
Resim
Barett M82 :D :D
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 17:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Suriye Arap ordusu, Al-Bab'ın güneyindeki Tadef kasabasını topçu atışlarıyla vuruyor. //Koordinat 36°20'53"N 37°31'32"E

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 18:08 
Süvariler

Resim

Resim
Bu heriflere ciddi ciddi Cobra 2'mi vermiş bizimkiler? :|

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 18:12 
Süvariler

Suriye Ordusu El Bab'ın güneyinde ilerliyor. Ordunun El Bab'a varmasına 8 KM kaldı. Türkiye ve ÖSO ise Doğu, Batı ve kuzeyden kente ilerliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 19:08 
Üye

Bizdeki bu değirmenin suyu nereden geliyor? Muhaliflere Cobra 2 vermenin mantığı nedir? Elimizdeki Akrep ve Cobra 1'lerin tamamını Cobra 2'ler ile mi değiştirdiler de ben mi bir şey kaçırdım?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 19:18 
Süvariler

Aynen daha önce dediğim gibi kuşatma Rejim güçleriyle tamamlanacak. El-bap tan güneye inmezsek bizim için daha iyi olur, daha doğrusu güney kapandı Rejim güçleriyle, Rakka ya gitmek için doğuya yürümek gerekiyor.. Lakin PYD ninde güneye sarkmaması lazım, bir de Menbiç meselesi var. Ancak tüm dengeler değişecek gibi duruyor. ABD nasıl bir güvenli bölge kuracak nerede kuracak anlamadım.
Güvenli bölgeler IŞİD Terör Örgütü e karşı
1-Rusya ve Şam ın elinde
2-ABD ve PYD nin elinde
3-Türkiye ve muhaliflerin elinde.

ABD nin yapacağı Rakka operasyonu olabilir. Ancak güvenli bölgeyi nasıl mantıkla söylüyor. Ne demek istiyor, ne anlamamız gerekiyor. ? Tartışmak istediğim konu bu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 20:07 
Yeni Üye

Arkadaslar rejim gucleri tadef in kuzeyine gecmiyecek, el bab ile tadef yaklasik 4 kilometre aradaki otoyol da rejim ile aramizda sinir olacagi aciklamasini bir yerde okumus idim banada mantikli gelmisti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 23:17 
Süvariler

Arkadaslar cobra 2 ye benzetemedim ben yanlis mi goruyorum ? Bu bildigimiz cobra 1 degil mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 23:24 
Üye

Alıntı:
Bu kadar olaydan sonra geri çekilmek söz konusu bile değil, olamaz da.

Esad'in birlikleri muhtemelen El-Bab'tan daha derine inmememiz için önlem alıyor, bana kalırsa Bab'a falan girecekleri yok onların.
Bende zannetmiyorum ancak tezimizi biryandan çürüten şey; Rus askerlerin, modernize edilmiş tankların, ve SAA için önemli güç çarpanı sayılabilecek unsurların El Bab Güneyindeki Kuveyres Üssü ve çevresinde konuşlanmış olması. Bab'a girmeyecekler ama başka bir iş çevireceklermiş gibime geliyor.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 23:24 
Süvariler

Arkadaslar cobra 2 ye benzetemedim ben yanlis mi goruyorum ? Bu bildigimiz cobra 1 degil mi ?
Transit connectlerin yanyana durduğu fotoğraftaki cobra 2 .

''Soruyorum size... Topyekün bir savaş mı istiyorsunuz? Eğer gerekirse, hayal edebileceklerimizden daha büyük ve daha radikal?.. O halde, şimdi, ayağa kalkın ve bırakın, fırtına kopsun!''
Joseph Goebbels

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 00:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hiç ses yok bizimkilerden hayırlara vesile olsun acaba şehiri boşaltıyor mu IŞİD Terör Örgütü ? En son siviller kaçıyordu Öso'na ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 00:20 
Üye

Alıntı:
Hiç ses yok bizimkilerden hayırlara vesile olsun acaba şehiri boşaltıyor mu IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ? En son siviller kaçıyordu Öso'na ?
Siviller şehirde oldukça IŞİD Terör Örgütü boşaltmaz şehri, şehirde sivil olmayınca sabaha kadar bombardımana tutulacaklarını biliyorlar.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 01:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

IŞİD Terör Örgütü 'nün 10 gün önce paylaştığı propaganda videosu hakkında:

http://below-the-turret-ring.blogspot.c ... 2.html?m=1

Özetle, IŞİD Terör Örgütü, Aralık ayında vurulan Leopard 2A4 tanklarının farklı açılardan çekilmiş görüntülerini yayınlayarak, yeni vurulan tanklarmış gibi göstermiş. Videoya rastlayanlar dikkat etsinler.

Propaganda konusunda MSB ve TSK'nın da daha çok çalışması lazım. Suriye Ordusu'nun 2013'te yapmaya başladığı gibi, tankların tepesine yerleştirilecek kameralarla kayıtlar alınıp medya kuruluşlarına servis edilebilir.

Bunlar yapılmayınca, sürekli örgütün videolarını gören, konuya yabancı olan kişilerde, "Suriye'deki tanklar vurulmaktan başka işe yaramıyor, tank çağı sona mı erdi?" gibi yanlış algılar oluşabiliyor.

Halbuki, vurulan tanklar dahi, öncesinde birçok saldırıya direnç göstermiş, birçok hedefi yok etmiş olabilir. Bunların videolarla gösterilmesi gerekir.

Ayrıca, görüntülerdeki bazı tankların, arıza gibi nedenlerle terk edildiğini, örgütün eline geçmemesi için jetlerimizce imha edildiğini hesaba katmak gerekiyor. Bunun yanında, örgütün boş tankı, propaganda amaçlı IED ile patlatması gibi durumlar da yaşanabilir.

Elimizdeki tankların, özellikle Leopard 2A4'lerin, asimetrik modern harbe uygun olmaması da işin bir boyutu. 360° zırh koruması, soft-kill sistemi ve gerekli gözlem ekipmanları mevcut değil. Art arda vurulan tanklara bakılırsa, muhabere, taktik ve organizasyon(tabur görev kuvveti olmaması) konusunda da eksikler var. "AMT çağı sona mı erdi?" diyenler bunu da dikkate almalı.

Ayrıca, elimizdeki Leopard 2A4'ler, Leopard 2A0-A3'ten dönüştürme. Zırh koruması sıfırdan üretilen A4'ler kadar iyi değil.
Son üretilen Leopard 2A4'ler, 1988 ve 1991 tarihli olmak üzere iki farklı sınıf zırha sahipken, elimizdeki Leopard 2A4'ler 1979'taki ilk zırha sahip. Bilhassa önden alınan, yüksek patlayıcılı isabetleri değerlendirirken, dikkate alınmalı.

Şurada, özellikle ikinci linkte detaylı bilgi verilmiş:

http://below-the-turret-ring.blogspot.c ... a.html?m=1

https://www.quora.com/Tanks-armored-com ... othy-Soh-3

Gelişmiş A4'lerin üzerine A5, A6, PSO ve A7+ gibi modellerin çıkması ve bu modellerin her birinin çeşitli zırh opsiyonlarına sahip olması da tabi akılda tutulmalı.
A5 ve sonrasındaki, taret önü ve yanına yerleştirilmiş boşluklu zırhlar, HEAT başlıklı ATGM'lere direnci oldukça yükseltiyor. Bunun yanında, kompozit zırh opsiyonlu modeller ile koruma daha da arttırılabilir.
Yunanların Leopard 2A6 HEL'leri, yanılmıyorsam opsiyon paketlerine de sahip gelişmiş A6'lardan biriydi.

En son antoninus pius tarafından 31 Oca 2017, 22:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 02:09 
Üye
Kullanıcı avatarı

Üstadlar bu tür mevzuları daha iyi yorumlayacaktır ancak son zamanlarda bu operasyonun daha ciddiyetli bir şekilde yürütüldüğünü düşünüyorum.

Eskiden şöyle garip bir durum vardı: Bizim Mehmetçikler ve ÖSO unsurları ne yapıyorsa anında twitter ortamlarında haberimiz oluyordu. Hop bir twit, bir bakmışız askerimiz şu köyü kuşatmış. Hop bu sefer başka bir twit; bir bakmışız falanca mezrada şu kadar birlikle ilerliyoruz falan. Alandan moral veya başka amaçlarla haber veren tonlarca haber kaynak vardı ve bu tür şeylerden haliyle sakallı pedofillerin de haberi oluyordu. Aynı zamanda Öso birlikleri de biraz sıkıntılıydı. Örneğin, Oso'cunun biri gelmiş bizim özel harekatçılarımızla selfi çekmiş, yüzleri falan blurlamadan hemen twitter ortamına yüklemiş.. Askerimizin teçhizatı falan meydanda. Böyle garip durumlar oluyordu. Şimdi son zamanlarda, 20 gündür falan, bu kaynakların hepsi bir tedrisattan geçmiş görünüyor. Sahadan mümkün olduğunca az haber dışarı yansıyor. Bu bakımdan operasyon biraz daha ciddileşmiş diye düşünüyorum. Elbette üstadlar daha iyi yorumlayacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 07:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Cerablus için eğitilen polisler Mersin'de asayişten, trafiğe, terörle mücadeleye kadar birçok alanda eğitilmişler.
Sağdaki mavi bereliler muhtemelen özel harekat tarzı timleri üniformaları fena değil fakat şu mavi olanların üniforması fazla sırıtmıyormu
Resim

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 07:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Bu yazıda daha önce konuştuklarımız teyid edilmiş , tankları doğru şekilde kullanmıyoruz , bir tank vuruluyor ancak diğer tankın mürettebatı hiç bir şey olmamış gibi davranıyor , tankları sürekli sütre gerisinden atış için kullanıyoruz bunun için leo 2A4 yada m60T'e ihtiyaç yok , kaideye monteli havan yada eski tip tanklar bile bu görevi görür hatta , 2 . dünya savaşında kullanılan alttaki tanksavar , topçu karışımı sistemler bile daha iyi iş görür

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 09:23 
Üye

Cerablus için eğitilen polisler Mersin'de asayişten, trafiğe, terörle mücadeleye kadar birçok alanda eğitilmişler.
Sağdaki mavi bereliler muhtemelen özel harekat tarzı timleri üniformaları fena değil fakat şu mavi olanların üniforması fazla sırıtmıyormu
Resim
Bence bu unsurlar Türkmenlerden oluşturulduğu için turkuaz ton özellikle seçilmiş..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 12:24 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 13:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 13:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 13:45 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

sağdaki askerin elindeki M72 Law silahı heralde ? Etkili mezili ne kadardır ? Rpg 7 Den daha etkin midir ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 13:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Har-66 mke üretimi. Soru yanlış. İkisi farklı şeyler. Bu RPG-18'e denk. RPG-7 gerekirse tandem başlık dahi atar. Elma ile Nar kıyaslamak gibi olur.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 14:04 
Uzaklaştırıldı

Aşağıdan esed geliyor eğer esed gelmeden el-babı ele geçiremezsek yüzyılın beceriksizliği olur. Ve bölgede yaşayacağımız prestij kaybını düşünemiyorum bile. Kesinlikle ''hızlı'' bir harekatla başköy,biza,bab,tadif alınmalı havadan ağır Rus,Türk bombardımanları,topçu atışları,2 aylık bekleyiş sonrası kimse ''sis'' '' svbied'' ''tüneller'' dinlemez bu durumlara sadece biz değil aynı zamanda isis,esed,iran,btö de maruz kalıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 14:32 
Genel Yetkili

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 15:32 
Süvariler

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim: Türkiye isterse diyaloğa hazırız dedi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 15:36 
Uzaklaştırıldı

Bunlarla diyalog felan yok.İçimizden diyaloğun lafını eden haindir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 17:04 
Süvariler

YPG sözcüsü Talal Silo, Trump'ın yönetime geldiği 20 Ocak tarihinden beri ABD'nin desteğinin daha da arttığını belirtti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 17:13 
Süvariler

Ben Rejimin Al Bab şehri için Türkiye ile karşı karşıya geleceğini düşünmüyorum. Al Bab şehrinden daha önemli olan 3 kritik bölgeyi ele geçirip oradabir hat tutacağını düşünüyorum.
Aşağıda Harita üzerine işaretledim rejimin buralara öncelik vereceğini ve genişlemeyi buraya doğru yapacağını düşünüyorum. Al Bab bölgesinde şuan yaptığı gelmek istediği hattı tamamlamaktır yoksa Al Bab şehrine girmek değildir.
Rejim için önemli olan ve yuvarlık içine aldığım 3 yerin ismi;
* Dayr Hafir beldes
*Cirah Havaüsü
*Haleb'e su sağlayan Şebeke

Resim

Rejim bu hatta kontrolü ele geçirirse Meskene beldesine ilerleyip Tabka Havaüssüne baskı oluşturur. Böylece İŞİD'i Haleb kırsalı için bir tehdit olmaktan çıkarıp, Haleb-Hanaser yolunun güvenliğini sağlama almış olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 17:14 
Süvariler

Ne diyaloğu ya diyalog miyalog yok. Bam bam bam bam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 19:07 
Üye

Alıntı:
Ben Rejimin Al Bab şehri için Türkiye ile karşı karşıya geleceğini düşünmüyorum. Al Bab şehrinden daha önemli olan 3 kritik bölgeyi ele geçirip oradabir hat tutacağını düşünüyorum.
Aşağıda Harita üzerine işaretledim rejimin buralara öncelik vereceğini ve genişlemeyi buraya doğru yapacağını düşünüyorum. Al Bab bölgesinde şuan yaptığı gelmek istediği hattı tamamlamaktır yoksa Al Bab şehrine girmek değildir.
Rejim için önemli olan ve yuvarlık içine aldığım 3 yerin ismi;
* Dayr Hafir beldes
*Cirah Havaüsü
*Haleb'e su sağlayan Şebeke

Resim

Rejim bu hatta kontrolü ele geçirirse Meskene beldesine ilerleyip Tabka Havaüssüne baskı oluşturur. Böylece İŞİD'i Haleb kırsalı için bir tehdit olmaktan çıkarıp, Haleb-Hanaser yolunun güvenliğini sağlama almış olur.
Hocam ilk etapta önemli olan 3 bölgede kontrolü sağlayıp, Halep çevresine yöneleceğini düşünüyorum zira Halepin içinde muhalif kalmadı ancak Halep çevresinde özellikle Batı tarafından hala Muhalifler saldırıyı sürdürüyorlar dolayısıyla Halep tam anlamıyla bitmedi.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 19:14 
Site Başkanı

Geçtiğimiz sene gerçekleşen Dünya Eknomik Forumu toplantısında Drone saldırılarına karşı modifiye edilmiş jammer ekipmanını kullanan İsviçre özel polisi, bunu görünce aklıma canımızı çok yakan drone bombalarına karşı benzer bir yöntem geliştirilebilir mi, yada eldeki jammerlar bu görevde kullanılabiliyor mu diye bir kaç soru geldi...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 20:38 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Geçtiğimiz sene gerçekleşen Dünya Eknomik Forumu toplantısında Drone saldırılarına karşı modifiye edilmiş jammer ekipmanını kullanan İsviçre özel polisi, bunu görünce aklıma canımızı çok yakan drone bombalarına karşı benzer bir yöntem geliştirilebilir mi, yada eldeki jammerlar bu görevde kullanılabiliyor mu diye bir kaç soru geldi...
Sn Deno,

Ukrayna ordusundan bir yetkili ABD'nin destek diye gönderdiği RQ-11 ihaların Rus ayrılıkçılar tarafından elektronik harp yöntemleriyle ele geçirilmeye açık olduğunu söylemiş.

https://southfront.org/us-supplied-dron ... n-ukraine/

Askeri kriptoloji kulllanılan ürünler bu şekilde ele geçirilebiliyorsa sivil ürünler için daha rahat biçimde sonuca gidilebilir diye düşünüyorum.

IŞİD Terör Örgütü'in kullandığı Çin malı droneler yada dji phantomlar konusunda ürün bazında çalışma yapmakta fayda var. Gerekirse üretici ile bile iletişime geçilebilir.

Jamming yerine sinyal istihbaratı ile dronun yönetildiği yeri tespit edebilmek, çok daha öldürücü bir yetenek olurdu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 22:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Resim
Yazdıklarınızla alakalı bir bilgi vermek istiyorum.20 Ocak'ta 5 şehit verdiğimiz, 29 ise 1 şehit verdiğimiz havanlı saldırıların ikisi de tahliye sırasında yaşanmış.İki saldırının tahliye işlemi sırasında olması, aklıma direk drone ile izlediklerini getiriyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 22:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Resim
Yazdıklarınızla alakalı bir bilgi vermek istiyorum.20 Ocak'ta 5 şehit verdiğimiz, 29 ise 1 şehit verdiğimiz havanlı saldırıların ikisi de tahliye sırasında yaşanmış.İki saldırının tahliye işlemi sırasında olması, aklıma direk drone ile izlediklerini getiriyor.
Tahliye işlemini açabilir misiniz biraz , asker geri mi çekiliyor?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 23:06 
Süvariler

20 Aralıktan bu yana öldürülen işidli sayısı 1168. Tabi bunlar tespit edilebilenler. Gerçek sayı bunun bayağı üzerinde olmalı. Artı yüzlerce yaralısı var işidin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 23:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Resim
Tahliye işlemini açabilir misiniz biraz , asker geri mi çekiliyor?
Hasar alan araç tahliyesi ve yaralı tahliyesi.29 Ocak'ta şehidimiz P.Uzm.Çvş Ayhan Elmacı, tahliye edilmeye çalışan yaralı arkadaşının üstüne kapanarak şarapnel parçalarının kurbanı oldu, şehadete yürüdü.Ruhu şad olsun.20 Ocak'ta ki 5 şehidimizi de temizlenen bölgede kalan hasar almış araçların çıkartılması, yaralıların çıkartılması ve yeni birlik intikal edilmesi sırasında oldu.Dronelu havan saldırıları yüzünden, daha önce videosunu yayımladıkları videodaki tankların bazıları daha halen bölgeden çıkartılamadı.

Ekleme;Silah arkadaşına siper olarak şehit olmasını asker kaynaklı bir hesapta yazmış. https://twitter.com/OzelBirlikler/statu ... 1916617728

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 23:54 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Bu yazıda daha önce konuştuklarımız teyid edilmiş , tankları doğru şekilde kullanmıyoruz , bir tank vuruluyor ancak diğer tankın mürettebatı hiç bir şey olmamış gibi davranıyor , tankları sürekli sütre gerisinden atış için kullanıyoruz bunun için leo 2A4 yada m60T'e ihtiyaç yok , kaideye monteli havan yada eski tip tanklar bile bu görevi görür hatta , 2 . dünya savaşında kullanılan alttaki tanksavar , topçu karışımı sistemler bile daha iyi iş görür

Resim

Evet, muhabere, taktik ve organizasyon(tabur görev kuvveti olmaması) eksikleri dile getirilmişti. Operasyon ÖKK komutasında başladığı ve ÖSO da yer aldığı için, zırhlı birliklerimiz olması gereken taktik ve organizasyonda değildi.

Son 1 ayda durum değişmiş olabilir. Aralık'tan beri vurulan tank görüntüsü gelmedi. Sadece, ÖSO'ya verilmiş 1-2 ACV ZMA'nın vurulduğunu gördük(bir tanesi IED ile). IŞİD Terör Örgütü 2 kere tank vurduğunu da iddia etti ama görüntü paylaşılmadı.
Son dönemde çok sayıda komandonun intikal etmesi de olumlu etki yaratmıştır. Bu saatten sonra, en azından arkadan vurulan tanklar görmeyeceğimizi düşünüyorum.

Ateş desteğine gelince, bu görev için yine de bekası yüksek modern tanklar kullanılmalı. Leo 2A4'lerin en ağır hasar alanı bile, taret arka yanı - cephanelik yakınından vurulmasına rağmen, bütünlüğünü korudu ve büyük bir infilak yaşamadı.
Cephaneliğin ve hidrolik sistemlerin, Leo 2'lerde olduğu gibi, mürettebattan ayrı, zırhlı bölmelerde bulunması, tankın bütünlüğü ve mürettebatın güvenliği açısından önemli.
27 Ağustos'ta Cerablus'ta ATGM ile vurulan M60A3 TTS tankımızı hatırlarsanız, maalesef büyük bir infilak yaşamıştı. Zira o tanklarda ayrı bölmeler mevcut değil. Zırhın daha eski ve ince olması da, HEAT başlığın içeriye olan patlama tesirini arttırabilir.

M60T'de ayrı bölmeler mevcut mu bilmiyorum, ancak zırh koruması(özellikle HEAT direnci) Leo'larımızdan yüksek.

120 mm namlu da yakın ateş desteği için yeterli olacaktır. 155 ve 203 mm gerektiren sabit-büyük ya da uzaktaki hedefler için, obüslerimiz geriden destek veriyor.

En son antoninus pius tarafından 01 Şub 2017, 01:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 7412 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1118 119 120 121 122149 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: