TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Oca 2018, 05:19

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2016, 16:15 
Akıncılar

Halen havayolu şirketlerinde görev yapan emekli asker pilotlarla ilgili çalışma Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapıldı. ABD’de olduğu gibi ‘Air National Guard’ tipi yeni bir yapılanma için düğmeye basıldı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TGRT Haber’e pilotlar için özel olarak çıkarılacak KHK’yla ilişkin toplantının salı günü yapıldığını kaydederek şunları söyledi:

“İlk yayınlanacak KHK’da bu konular yer alacak. Öncelikle ayrılanlardan çağıracağız. Başka sınıflara ayrılanlar var, onlardan çağıracağız. Hızlı bir yetiştirme mekanizması uygulayacağız. Üniversitelerin uçuş bölümünden mezun olanların hızlı bir eğitimden geçirilerek pilot olması konusunda çalışacağız. Subay açığı var diyebileceğemiz bir durum yok. En acil konu pilotlar. Yeteri kadar pilotumuz var ama dünya standartlarını yakalamak zorundayız. Bu alınacak pilotların güvenlik soruşturması çok önemli. 15 Temmuz’da 267 pilot ordudan ayrıldı. İhtiyacımız olan rakam, bu ayrılanlar kadar. Şartları tutan herkesi değerlendireceğiz.”

http://www.kokpit.aero/pilot-eksikligi-msb

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2016, 16:30 
Süvariler

Arkadaş sivilden pilot olmuş, Çiğli'yi görmeden askeri pilot mu olacak yani ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2016, 16:47 
Akıncılar

Superrrr.. ANG olursa ben varım. Off günlerimin yarısını verebilirim. Senelik izniminde. :) kullandığım en küçük uçak Cessna, sonrası B-737-800 ama F-16'da bunların ortası birsey işte. Şu anki A-330'dan sonra, kamyondan inip spor arabaya binmenin zevkini hiçbirşey veremez.

Lakin, kimse burayı bırakıpta, üç kuruşa askerliğe geri dönmez, geçiş yapmaz. Heleki TSK bu kadar dip yapmışken. :(

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2016, 20:32 
Süvariler

Bu konuda planlama neye dair o da önemli biz sadece muharip filoları ele alıyoruz ama ciddi de bir nakliye ve tanker uçak filosundan kaybımız var. Mesela Kayseri'nden Malatya'ya 8 uçak uçtu biri A400 bunların yanında o gece uçan tanker uçak filosu ve diğer günlerde görevden alınanlar. Muhtemelen sivilden geleni nakliye için düşünürler ya da en azından o mantıklı duruyor bana.

İlber Ortaylı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2016, 21:45 
Üye

Asıl sorunu Topgun belirtmiş. Sivilde 2-3 kat maaşı kaç kişi bırakıpta askeriyeye dönecek?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2016, 13:12 
Uzaklaştırıldı

Vatan-Millet-Sakarya mottosu TSK da bitti artık..
O yüzden sivil havayollarında minimum 8-10 bin TL maaş alıp emir komuta altına girmeden keyifli keyifli çalışan adamı F-16 ile kandırmak çok zor...

15-20 tane belki çıkar hayali harp filosunda uçmak olup başaramayınca sivil havacılığı seçen personel. Onlar seçimini yapar maddiyatı ve rahatı gözardı edip

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2016, 14:24 
Süvariler

Ne kademedeki insanlar ne maaşlar alıyor bu ülkede. Pilotların maaşı da belirli bir seviyede olmalı. Grev yaptıkları zamanı hatırlıyorum. Elbet bir yere kadar onlar da sivile geçip rahat ediyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2016, 15:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Mantık olarak Bir F-16 pilotunun hava yolu şirketlerinde çalışan pilotlardan daha fazla kazanması gerekmiyor mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2016, 18:54 
Süvariler

Mantık olarak Bir F-16 pilotunun hava yolu şirketlerinde çalışan pilotlardan daha fazla kazanması gerekmiyor mu?
Mantik olarak evet ama dunyada boyle bir ornek ABD de bile yok. Peki bu olay nasil asilmis ?

1. Personeline sahip cikacaksin , hep ornek veririm ABD li bir itfaiye eri gorsen kendini Supermen zannediyor. Iste aynen boyle. Adam ucusunu yapacak , gorev tatmini yasayacak , ucus tulumuyla arabasina atlayip sehrin en guzel mekaninda bir boy gosterip halki ozendirecek , halka acik kendi sosyal tesisleri olacak orada hem sen gidip 2 kelam adamla sohbet edio birseyler ogreneceksin hem adam sosyal hayattan geri kalmayacak. Adama egosunu tatmin etmesi icin firsat vereceksin.

2. Dunyanin en buyuk sorunu maas , para , pul ; askeri pilot maaslarini yurtdisindaki bircok ornekte goruldugu uzere sivil havayolu 2. Pilot (first 9fficer) maasina sabitleyeceksin. Bak bakalim o zaman o adam altindaki lamborghini den vazgecip mercedes otobuse gececek mi.

3. Ulkemizdeki son krize ve bu baglamda askeri pilotlarin su anki psikolojisine deginmiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2016, 19:12 
Uzaklaştırıldı

Maaş eşitlense de sivil hayat çok daha rahat...
3 sene Balıkesir'de çalış, hadi sonra Diyarbakır'a tayinin çıksın orada bi o kadar daha kal vs vs...

Sivilde öyle değil ki, yerin yurdun belli... Ataköyde ya da Halkalıda tut evini sen istemedikten sonra tayin yok bi şey yok... AHL ile ev arasında geçer vaktin...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2016, 09:40 
Üye

Bakan Hava Harp Okulu'nun bu yıl ihtiyaç olduğu için öğrenci alımı yapacağını söyledi. Tam kapanmadı gibi bir şey galiba bu durum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2016, 16:12 
Akıncılar

Hava Kuvvetlerinin ilgili konuda yaptığı açıklama,

https://www.hvkk.tsk.tr/tr-tr/Bas%C4%B1 ... D%C4%B0YOR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2016, 16:51 
Uzaklaştırıldı

Sivil havacılığın tadını almış rahatına alışmış adam bi daha emir komuta altına girmek istemez.
Pilotluk okuyan öğrenci de özel havayollarında first officer olma kariyerini bırakıp THK ya pek hevesli olacağını sanmam.

Tek tük çıkan olacaktır bu talebe karşılık ancak istedikleri talebe ulaşmaları çok zor

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2016, 17:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bulamazlar istedikleri sayıda personel.
Sivil havacılığın tadını almış rahatına alışmış adam bi daha emir komuta altına girmek istemez.
Pilotluk okuyan öğrenci de özel havayollarında first officer olma kariyerini bırakıp THK ya pek hevesli olacağını sanmam.

Tek tük çıkan olacaktır bu talebe karşılık ancak istedikleri talebe ulaşmaları çok zor
800 civarından ordudan giden pilottan bahsediliyor. 1/8 gitse 100 pilot eder. Hiç de azımsanacak bir rakam değil. 800 kişiden 3-5 kişi çıkar diyorsanız görüşünüze katılmıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2016, 17:33 
Akıncılar

HvKK aciklamasini okudum benim yorumlarin su sekilde:
Temin-1 kimleri hedefliyor tam acik degil ama tahminen pilotaj egitimlerini henuz tamamlayamadan cesitli nedenlerden (belki FETO'cu subaylari kasti raporlari nedeniyle) pilot olamayanlarin yeniden HvKK tarafindna pilotaj egitimine alinmasi imkani veriyor ama mecburi hizmet suresi 15 yil verilmis. Bu rakam ciddi bir sure ve bu yuzden istekli sayisi Termin-1 icin dusuk olabilir.

Termin-2 daha once HvKK aktif ucucu pilot iken emekli olmus veya pilot iken saglik veya baska nedenlerden istifa edip ayrilanlari kapsiyor. Iyi tarafi disarda bekledikleri sure rutbe alma suresi olarak sayiliyor ve en az 4 yil hizmet sonunda daha yuksek rutbeden emekli olabilirler. Kotu tarafi emekli olup, maas alanlarin maaslari kesiliyor. Bu madde icin basvuru sayisi yuksek olabilir. Ozellikle yeni istifa edenler.

Temin-3 daha cok ABD sistemine benziyor. USAF veya US NAVY gibi kurumlar sivil kokenli pilotaj egitimi almis insanlari bunyelerine katarak degiisk tiplerde pilotaj egitimi vererek ihtiyaclarini karsiliyorlar. Ozellikle nakliye, helikopter gibi daha dusuk performansli ucaklari ucurmak icin tercih edilebilir bir yontem. Buradaki sorun HvKK'nin sivil havacilik sektorunun sundugu imkanlari vermesi zor veya ucret olarak rekabet edemeyecektir. Ancak sivil PPL veya CPL lisansa sahip bir kisi askeri havacilik tutukunu ise ve belli bir sure tecrube kazanayim, sonra ayrilirim diyorsa HvKK'nin tercih edebilir. Burada onemli faktor bu sivil pilot lisansli kisilere ucret olarak bir cazibe sunmak lazim. HvKK aciklamasindaki tazminat tablosunun nasil kullanildiigni bilmiyorum ama tahminen pilotlarin ucus tazminatlarin artislar var.

Temin-4 ise kisa vade hava harp okulundaki ogrenci acigini kapatmak icin dusunulmus. Tahminen basarili olama sansi yuksek cunku sivil universitelerimizdeki cogu bolumlerden gecis imkani sunuyor.

Sonuc olarak benim 15 Temmuz'dan cok once bir onerim vardi. Bu forumda yazmistim ve olumlu yorumlar olmustu. ABD'deki AirNationalGuard benzeri bir yapilanma ile sivile gecen ama hala genc sayilabilecek yasta pilotlarimizin askeri kariyerlerine devam etmelerini onermistim. Simdi bu son gelismelerden sonra bu konu uzerinde ciddi dusunceler oldugunu goruyorum. Yasal duzenlemeler yapilirsa( ozellikle sivil sektorun bu kisilere izin vermesi lazim), Turk Hava Muhafiz Alayi kurularak bir kac filo ucak(1 F-16 filosu ve 1 nakliye filosu olarak) ile gorev yapabilirler. Bence bu konuda duzenlemeler hazir KHK yolu ile kisa surede yapilmalidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2016, 00:44 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Bulamazlar istedikleri sayıda personel.

800 civarından ordudan giden pilottan bahsediliyor. 1/8 gitse 100 pilot eder. Hiç de azımsanacak bir rakam değil. 800 kişiden 3-5 kişi çıkar diyorsanız görüşünüze katılmıyorum.
THK'dan ayrılıp sivil havacılıkta iş bulan Adam gelmez. Ayrılıp ta halen iş bulamayan farklı sektörlerde çalışanlar kriterlere uyuyorsa döner....

Benim anlatmak istediğim sivil havacılığın tadını almış maddi ve manevi olarak rahata ermiş adama hadi geri gel dediğin zaman gelmeyecek olmasıdır.

Yoksa fetö yüzünden el çektirilen personel için tabi ki geri dönüş olabilir

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2016, 01:02 
Üye
Kullanıcı avatarı

Tasviye edilmiş olan birinci , ikinci , üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri güvenlik soruşturmasına tabi tutup geri kazanmak ile ilgili bir söylemi hiç bir yetkili veya ordu mensubundan duymadım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2016, 02:30 
Üye

Robust hocam, temin4 de thk üniversitesi öğrencilerine yönelirlerse talep olacağını düşünüyorum. Thk uçuş eğitimlerini şu an sayısı 19dan az c172 ile sürdürüyor. Ankara, istanbul ve izmir deki tua (thk uçuş akademisi) da bu uçaklardan faydalanıyor. Uçuş hocaları maaş alamadıkları için uçuşlar yavaşlatılıyordu geçen haftaya kadar. 1 ay sonra tekrar başlarlar yavaşlatmaya. Üniversite öğrencilerinin durumu perişanmış. 450 öğrenci olduğu söyleniyor. Okul bittiği halde uçuş bitiremeyen öğrenciler varmış. Keza akademide öyle. Bütün bu olumsuzluklardan dolayı, hava kuvvetlerine talep olabilir. Yalnız, öğrencilerin okula ödediği kurs / okul ücretlerine de ayarlama yapılması gerekir. Kurumun bu ücreti geri ödeyecek parası yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2016, 14:22 
Akıncılar

Hava Harp Okulu’nun 2 ve 3’üncü sınıflarına dışarıdan öğrenci alınacak. Ayrıca pilotaj bölümü mezunu öğrenciler pilot adayı olarak Hava Kuvvetleri’nde subay olarak görevlendirilecek.

http://www.kokpit.aero/hava-harp-okulu-ogrenci-aliyor

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2016, 12:25 
Süvariler

Hava Kuvvetlerine geri dönebilmek için, ilk olarak 6 pilot müracaat etmiş.
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1 ... lk-basvuru

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016, 13:59 
Akıncılar

HvKK'den kendi isteği ile ayrılmış ve belli kriterleri sağlayan personel, sözleşme ile ihtiyat pilot olarak görevlendirilebilecek. Bu kapsamda her yıl, en az üç iş günü ve toplam 60 gün tazeleme ve görev uçuşu yapacaklar.
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 1122-2.htm

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 22:17 
Akıncılar

"Hava Kuvetleri Komutanlığı'nın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ mağduru pilotlara yaptığı çağrıya 976 pilot adayı yanıt verdi, 931'i testleri geçti."

http://www.ntv.com.tr/turkiye/feto-magd ... SqvZ5n5yqA

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2017, 19:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

280 pilottan 180'i şartlı olarak görevine geri döndü deniyor. Birkaç yasaklı kaynakta Var .Ciddiye almadım ama, az önce haberlerde gördüm. Fazla kaynak bulamadım internette.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2017, 19:25 
Üye
Kullanıcı avatarı

Ben bunun diğer FETÖ'cülerin çözülmesi için yapıldığını düşünüyorum. Adamların altlarına bir daha uçak vermezler herhalde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2017, 19:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ak Parti gençlik kollarına versinler kullanır onlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 11:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Internette bu fotoğrafı ve alttaki yorumu gördüm nutkum tutuldu resmen.
Resim
Resim
"Bilgisayar mühendisliği öğrencisi Merve Gürbüz, TSK’da pilotluk için intibak eğitimine alınan ilk başörtülü oldu."
Benim bazı sorularım olacak bu konu ile ilgili bilen varsa lütfen cevaplasın ;
Birincisi ; Bu şekilde Resmi üniformanın altına adidas spor ayakkabı giyen pilot adayı normal midir ?
İkincisi ; " Bilgisayar mühendisliği öğrencisi " deniliyor şahsa pilotluk eğitimi nasıl veriliyor. Sadece temel eğitim (Basic Flight) mi ? Yoksa F-16 pilot açığını kapatmak için mi ?
Üçüncüsü ; Tsk muvazzafı resmi kıyafette Türban takabiliyor mu ? Kılık-kıyafet yönetmeliğinde geçiyor mu ?

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

En son Komutan Logar tarafından 06 Şub 2017, 12:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 13:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu arkadaşın fotoğrafını bir ay önce falan atmıştım ben. İnstagramda görmüştüm ama kaynağı hatırlamıyorum. Şimdi haber olunca insanlar gördü.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 13:29 
Süvariler

Resim

Birincisi ; Bu şekilde Resmi üniformanın altına adidas spor ayakkabı giyen pilot adayı normal midir ?
Bu arada ayakkabılar Adidas değil. Converse benziyolar lakin Converse de değil.
İşin özüne gelecek olursak; böyle bir dönem yaşıyoruz, ne desek boş. Bakalım sonumuz nasıl olacak?

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 14:06 
Akıncılar

Hava Kuvvetleri pilot adaylarını ne zamandan beri THY uçaklarıyla eğitiyor??

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 14:08 
Üye

Hava kuvvetlerinde öğretmenlik yapacak pilot kalmadı o yüzden THY denildi twitterda ama pek ihtimal vermiyorum hocam.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 14:13 
Akıncılar

Yanlış bilgi.Başta solotürk Yusuf Kurt olmak üzere,tecrübeli pilotlar ve yeniden geri dönenler İzmir/Çiğli'de yoğun bir eğitim faaliyetinde bulunuyorlar. Var bir bit yeniği ama dur bakalım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 14:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hellas'lı kardeşlerimiz ne gülüyorlardır var ya şu resimlere ve haberlere bakıp bakıp. İstesek bu kadar memnun edemezdik onları.
Alıntı:
Yanlış bilgi.Başta solotürk Yusuf Kurt olmak üzere,tecrübeli pilotlar ve yeniden geri dönenler İzmir/Çiğli'de yoğun bir eğitim faaliyetinde bulunuyorlar. Var bir bit yeniği ama dur bakalım.
Yüzbaşı Y.K'u da mı almışlardı ? Yoksa hava harp okulunun filo komutanı olmasından mı bahsediyorsunuz ?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 15:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İçeri falan alınmadı Yusuf Kurt. Ayrıca Fetö mağduru 931 pilot adayının testleri geçtiği de söyleniyor. Eğer doğruysa kuvvet kendi içinde açığı kapatır birkaç seneye. Hem asker olmaları da önemli. Lay lay lom üniversite hayatından askeri pilotluğa geçenlerden on kat iyidirler.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 16:31 
Süvariler

Haber gerçek Yenişafak denilen propaganda aygıtında da çıktı. Tam Arap ordusu oluyoruz. Sıfır disiplin. Bu minnoşlarla mı savaşılacak Allah aşkına?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 16:48 
Üye

Alıntı:
Hava harp okuluna girmeden once, butun adaylardan, yalniz ucus yapmalari isteniyor. (Torpili onlemek icin galiba). Sadece thy degil, thk da hizmet satiyor. En azindan benim bildigim boyle. Eskiden usul neydi? Yalovada 4 sorti, ondan sonra kontrol ucusu idi, hocayla birlikte. Muhtemelen bu asamadan sonra intibak egitimine giderler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 17:00 
Üye

Selçuk üniversitesi son sınıf öğrencisi diyor anlamadığım nokta şu, ara sınıflardan alım yapılıyordu ve tüm başvurularım bu sebepten düşmüştü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 18:38 
Akıncılar

Yarin sakalda serbest birakilir. Hatta birakilmasi gerekir cunku basortusu dini nedenlerde takiyorum diyen hakli ise, bende dini nedenlerde sakal birakacagim diyeni onleyemezsiniz, hakli bir istek olur. Yavas yavas Pakistan tarzi yasamaya alisalim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 18:43 
Süvariler

Alıntı:
Yarin sakalda serbest birakilir. Hatta birakilmasi gerekir cunku basortusu dini nedenlerde takiyorum diyen hakli ise, bende dini nedenlerde sakal birakacagim diyeni onleyemezsiniz, hakli bir istek olur. Yavas yavas Pakistan tarzi yasamaya alisalim.
Bir kadın için namahrem erkeklerin bulunduğu ortamda çalışmak İslamda haramdır. Hangi ülkede, hangi mezhebe, hangi hocaya sorarsanız sorun bu fetvayı verir size. Başörtülü diye haram helal olacak değil. Madem bu kızımız dindar oraya hiç gelmemeli. Başörtüsü kullanmak Allahın emri ise bu da emri. Bu işin dini yönü.

Görev başında resmi üniformayla eller cepte laubali poz verilmez. Resmi üniformanın altına spor ayakkabı giyilmez. Emirlere itaat ve disiplin askerliğin temeli ve esasıdır. Kabiliyet ve yetenek ise bundan sonra gelir. Bu da işin askerlik yönü.

Ordumuz hızla disiplinini ve savaşma kabiliyetini kaybediyor. Aynı Arap ordularına benziyoruz. Ordudaki zayıflık başka kurumlardaki zayıflığa benzemez. İleride çok korkunç şeylerle yüz yüze kalırız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 18:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ahan da böyle pilotlarımız olur o zaman.

Ayrıca kadın pilotla ilgili yorumlar da şunlar.

-aile kurumu böyle böyle yokediliyor işte. şimdi bundan annelik, ev hanımlığı bekle bakalım. sahabenin hanımları, müslümanların anneleri ne yapardı bir bakın önce. ondan sonra bunları övün. üst akılın aile kavramını yok etmeye çalıştığını görün.

-şeriati getirecegiz insaallah laiklerin konusamayacaklar.elhamdulillah

-hz. hatice annemiz evlendikten sonra herşeyini efendiler efendisine devretti. şimdi ise bi imam olmadıkları kaldı. bi fetva ile o da olur. ne kadar çok çalışan kadını varsa o kadarda bozulma olur o toplumda. yazık ya yakında biz erkekler iş bile bulamayacağız.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 18:57 
Akıncılar

Yakinda olacak zaten. Turban dini gorus veya moda anlayisi nedeniyle serbest ise, sakalin serbest olmamasi insan haklarina da aykiri bence. Ok yaydan cikmis artik. Ilerde Arap alfabesine geciside dusunurler, cok taraftari cikar. Karsi devrim yavas yavas oluyor gormuyormusunuz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 19:05 
Üye

Üstadlar zaten sosyal tesislerde sakal serbest oldu. Rütbeli personel ve aileleri sosyal tesislere sakal tıraşı olmadan girebiliyor. Kaç yıllık T.S.K'da sakal serbestliği neden 2015 yılında geliyor. Çağın şartlarına mı uyuyor yoksa başka bir bityeniği mi var? Sakalı serbest etmedi yeni mi aklına geldi! Vay arkadaş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 19:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bana kalırsa türban, sakal vs. önemsiz. Önemli olan buradaki disiplinin sürekli bu gibi nedenlerle deliniyor olması. Bunu çok kolay anlayabilirsiniz. Kendi okuduğunuz zamanki okuldaki disiplinle şimdiki disiplinin farkını ve sonuçlarını görmek zor olmuyor. Maalesef orduda da bu şekilde bir hal görecek olmamız beni üzüyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 19:40 
Akıncılar

Hellas'lı kardeşlerimiz ne gülüyorlardır var ya şu resimlere ve haberlere bakıp bakıp. İstesek bu kadar memnun edemezdik onları.
Alıntı:
Yüzbaşı Y.K'u da mı almışlardı ? Yoksa hava harp okulunun filo komutanı olmasından mı bahsediyorsunuz ?
Yzb.Yusuf Kurt içeri falan alınmadı,yanlış anlaşılmasın. Solotürk'den ayrıldıktan sonra Org.Abidin Ünal kendisini Çiğli'de eğitmen olarak görevlendirilmesini bizzat istedi.Durum bu. Şu an için ise pilot açığı falan o kadar da belirgin değil.Olan ekip olağanüstü özveriyle görev yapıyor ve kıta içerisinde eğitim yenilemeleriyle yeni kabiliyetler kazanılıyor.2018'de her uçak için 2-2.5 pilot olması için çalışmalar son hız devam ediyor. Sıkıntılar büyük oranda bitiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 19:57 
Uzaklaştırıldı

Bana göre sakal ve türban modern bir görüntü oluşturmuyor; fakat nasıl bir handikap yaratır diye de düşünüyorum. Sonuçta kabiliyet bireyde, diğer unsurlar ne kadar önemli olabilir ki?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 20:16 
Süvariler

Türbana karsiyim böyle kurumlarda. Mesela devlet dairesinde türbanli bir bayanin calismasi bana abes degil ama bir ucak pilotunun türbanli olmasi bana abes geliyor. Sakala deginecek olursak eger, sakal olmamali personal disiplinli ve temiz görünmeli. Ha illaki sakal serbestligi olacaksa kirli sakal dedigimiz 2 veya 3 günlük sakal hos karsilanabilir. Kalkip isidliler gibi uzun sakal olacaksa harbiden isimiz var. Özetle türbana da, sakala da karsiyim ben.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 23:00 
Üye

Türbanın bir ölçütü yoktur bu sebeple dini değil keyfidir, devlet kurumlarında keyfi şeyler söz konusu olamaz oluyorsa amaç kesinlikle siyasidir. Sakal bir disiplindir personel hayati idame mecburiyetine düştüğü durumlarda dahi sakalını kesme disiplinini gösterebilmelidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 23:42 
Yeni Üye

TSK'da tek tip olmak esastır. Erkek askerlerin saç traşından tutunda ense traşına kadar herşey nasıl standartlarla belirlenmiş ve ona göre yapılıyorsa, kadın askerlerde de aynı standartlar var. Konu türban saç sakal meselesi değil, burada çoğu kişi bunun farkında ama tekrar belirtmekte fayda var; konu disiplin konusu. Bugün saç-sakal ya da türbandan delinen disiplin yarın farklı yerlerden mutlaka ve mutlaka patlar. Üretilebilen en büyük balona iğne ucuyla delik açsanız bile havası mutlaka inecektir. Umuyorum ki bu zat HHO öğrenci alayı peçini kullanan THK ya da THY öğrencisidir keza bu peçleri elde etmek çok zor değil.

Buyrun bu da o zihniyetin tecellisi (yorum o görüşteki farklı birine aittir):

https://www.instagram.com/p/BQLi3chD8gz ... turk.kanii

Edit: Link eklenmiştir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 00:14 
Süvariler

TSK'da tek tip olmak esastır. Erkek askerlerin saç traşından tutunda ense traşına kadar herşey nasıl standartlarla belirlenmiş ve ona göre yapılıyorsa, kadın askerlerde de aynı standartlar var. Konu türban saç sakal meselesi değil, burada çoğu kişi bunun farkında ama tekrar belirtmekte fayda var; konu disiplin konusu. Bugün saç-sakal ya da türbandan delinen disiplin yarın farklı yerlerden mutlaka ve mutlaka patlar. Üretilebilen en büyük balona iğne ucuyla delik açsanız bile havası mutlaka inecektir. Umuyorum ki bu zat HHO öğrenci alayı peçini kullanan THK ya da THY öğrencisidir keza bu peçleri elde etmek çok zor değil.

Hesap ağır trol gibi. Paylaşımları birbiriyle çelişkili.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 00:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hayır thy alan değil bildiğiniz Harp okulu. Daha önce de atmıştım foruma.

Ayakkabılar diğer adaylarda da var. Daha önce var mıydı ilk kez mi kullanıldılar?

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 01:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

. Yavas yavas Pakistan tarzi yasamaya alisalim.
Sanki pakistan kendine hayretmişde birde onun yaşam tarzı mı ? Sadece yüzlercesi geçen senelerde Ege de boğuldu.

İnsanların kitleler halinde kaçmak istediği bir ülke. Bula bula bu ülkeyemi özenecekmiş Türkiye.

Yok be hocam. Sefillik tarih boyu kazanmamıştır. Hacılar mollalar dünyada hiçbir ülkede başarılı olamadılar. İran ın her yerinden petrol gaz fışkırıyor. Ülke embesil hacı hoca takımının elinde sürünüyor. ABD kuklası şah bile kalsaydı İran bugun 10 iran olurdu. Ki bizde petrolde yok.

Bu tür resimlerin servis edilmesi . Ne maksatla yani. Kasıtlı şeyler. Toplumda kutuplaşmayı pomplamak için.

Merak etmeyin üstad. Hacı hoca takımı bir zaman sonra gitmek zorunda. Değişen dünyada değişmeyen hacı takımı ayakta kalamaz.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: