TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Mar 2017, 23:10

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4808 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 193 94 95 96 97 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2016, 17:38 
Süvariler

Alıntı:
Velakin dediğim gibi konu uzar gider ama bunlar alınıcak siz istesenizde istemesenizde.
Aslında bütün bu tartışmanın kaynağı bu cümlede saklı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2016, 17:45 
Akıncılar

Pakistan bedava veya uzun vadeli kredi ile verirsen 100 tanede alir. Maksat satis yapmak, ve bunun reklamini yapmak ise 40 taneye gerek yok 10 tane T129'u devlet kredisi vererek satarsiniz yeterli olur. Onemli olan T129'u degerinde ve parali musteriye satabilmek. Katar bir firsattti ama satamadik, hemde CB'nin "dostu" olan Katar Emirine ragmen. Keza Milgem yerine Italyan korveti aldilar. Bizde Katar'da us kurduk, belki ilerde bir kac bin asker bulunduracagiz o ulkede. O zaman sormazlar mi adama, ben bu kadar fedakarlik ediyorum, sen ne yapiyorsun benim icin? 50-100 milyon dolarlik ivir zivir siparilerle (ekmek krintilari) idare ettiriyorlar. Bakalim Bahreyn olabilir gibi duruyor(du). Bahreyn AH-1F modernizasyonu TAI'de T129 uzerindeki aviyonik ve yazilim altyapisi kullanilarak yapiliyor. Devaminda T129 almalari onlar icin mantikli olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2016, 18:29 
Akıncılar

Asıl bomba Milgem olacak.Bakalım bir ses çıkacak mı? Hem de güzel bir sürpriz bekliyorum hızlı çözüm için.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2016, 20:12 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

T-129, Umtas, Stinger ve Cirit'i tam anlamıyla kullanır hale geldikten sonra dış müşterilerin ilgisi artacaktır. Şu anki haliyle bizim işimizi (yani COIN) görüyor. Ama asıl beklenen sahadaki antitank özelliği henüz ortaya çıkmadı. Eminim helomuzu takip eden ülkeler az değildir. Büyük ihtimalle de olgunlaşmasını bekliyorlar. Rakiplerin hepsi kendini kanıtlamış makineler. Biraz sabır göstermemiz gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2016, 21:59 
Üye

:) Pakiler ödeyemez paraları. Bize para lazım para. Kurudu deniz. Ekonominin hali belli. Ne vericek bize pakiler? Nükleer teknoloji mi? Verdirmezler. :) Uzun'un arası o kadar iyiyse biraz da biz yolalım şu arapları. :) Pakilere 1'e vereceğimiz helikopteri bunlara 3'e veririz. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2016, 22:31 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
:) Pakiler ödeyemez paraları. Bize para lazım para. Kurudu deniz. Ekonominin hali belli. Ne vericek bize pakiler? Nükleer teknoloji mi? Verdirmezler. :) Uzun'un arası o kadar iyiyse biraz da biz yolalım şu arapları. :) Pakilere 1'e vereceğimiz helikopteri bunlara 3'e veririz. :)
O kısmı bende anlamıyorum aramızın en iyi olduğu Katar'a bile şöyle yüklü bir satış yapamıyoruz. Bize gelince hep milyonlu rakamlar, Amerika ve Avrupaya Milyarlar. :?:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2016, 07:14 
Süvariler

Alıntı:
O kısmı bende anlamıyorum aramızın en iyi olduğu Katar'a bile şöyle yüklü bir satış yapamıyoruz. Bize gelince hep milyonlu rakamlar, Amerika ve Avrupaya Milyarlar. :?:
İş başka arkadaşlık başka üstadım :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 18:58 
Üye

@tcsavunma adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/tcsavunma/status/80 ... 14624?s=09
Hayırlı uğurlu olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 19:10 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
1 milyon adette mpt-76 satımı söz konusu

1 milyon MPT'yi yapacak imkanımız var mı? Eylül 2017'ye kadar 19.500 tane yapılacak olması bu sayının yeterli olması mı üretim kabiliyetimiz mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 19:47 
Üye

Pakistan bu mptden 10000 tane bile alsa yerli üretim ya da montaj ister.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 20:10 
Üye

Alıntı:

1 milyon MPT'yi yapacak imkanımız var mı? Eylül 2017'ye kadar 19.500 tane yapılacak olması bu sayının yeterli olması mı üretim kabiliyetimiz mi?
İstesek daha hızlı yapabiliriz. Bu düşük hızlı üretim. Bir hata varsa farkedildiğinde geri dönüş daha kolay olsun diye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 00:48 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

İstesek daha hızlı yapabiliriz. Bu düşük hızlı üretim. Bir hata varsa farkedildiğinde geri dönüş daha kolay olsun diye.

Aynı soruyu ben zamanında sormustum. Üstadlardan biriside M.K.E'de bulunan örnek veriyordu elbette robotik kolun o esnada 10x yavaslatılmış halde çalıştığını istenildigin de daha hızlı işlem yapılabileceği ile ilgili bir şeyler söylemişti. Bu durumda daha hızlı ve çok sayıda ürün çıkarılabilir elbette şuan da, @BATTLESTAR hocamın dediği sebepten ötürü bir yavaslık var. Yoksa daha hızlı ve çok sayıda üretim yapılabilir. Ama o bahsedilen sayı çok yüksek yine de yetişemeyebilinir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 20:36 
Yeni Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 23:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yahu bizdekiler ne menem beyin özürlü kimse çözemiyor artık. 3 milyon Suriyeliye bakıyoruz. Ne suudiler ne körfez al kardeşim şu 3 5 milyar doları demiyor. Hatta parayı geçtim al şu kadar ham petrolü falan diyende yok. Görüldüğü üzere iğne bile almıyorlar bizden.
Bizdeki arapçı yalakalar değil kıçı bağırsağı yalıyorlar. Bu arabın kıçında ne varsa artık.

Yeni Kral Salman seçildiğinde sağa sola 40 milyar dolarlık hediye dağıttı. Bizdekiler hem müslüman hem arap.

Çok rezil bir politika ve rezil bir ırk bunlar. Altın kaplama araçlarda Londra da hava atarken diğerleri birbirinin boğazını kesiyor.

Şunu artık daha net anlıyorum Uzun artık bayağı yalnız ve naptığının farkında değil. Tutarlı hiç değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 02:50 
Uzaklaştırıldı

Biz Araplardan daha zenginiz bunu atladığınız için anlamıyorsunuz durumu. Ürdün Yemen gibi başka dertleri olmasa bir sorun Suriye olsa buraya odaklanır belki o zaman bir şeyler kopartılır ihtiyacımız olmasa bile sorunun paylaşımı anlamında ama adamların o kadar çok meselesi var ki aşağı tarafta herkes kendi derdine düşmüş cepheler pay edilmiş bu mücadelede. İran hem Irak da hem Suriye de hem Yemende hem körfez de Libya da Lübnan da hücuma geçmiş durumda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 16:29 
Süvariler

Alıntı:
Biz Araplardan daha zenginiz bunu atladığınız için anlamıyorsunuz durumu. Ürdün Yemen gibi başka dertleri olmasa bir sorun Suriye olsa buraya odaklanır belki o zaman bir şeyler kopartılır ihtiyacımız olmasa bile sorunun paylaşımı anlamında ama adamların o kadar çok meselesi var ki aşağı tarafta herkes kendi derdine düşmüş cepheler pay edilmiş bu mücadelede. İran hem Irak da hem Suriye de hem Yemende hem körfez de Libya da Lübnan da hücuma geçmiş durumda.
Neyseki bizim petrolümüz falan var da zenginiz yoksa halimiz araplar gibi olurdu,bir de çok şükür ki tek sorunumuz da Suriye ki orayla uğraşabiliyoruz.Yoksa düşünsenize bir de bölücü terör örgüt gibi bir sorunumuz olsa nasıl olurdu.Doğumuzda Ermenistan,İran, güneyimizde Irak ve Suriye , batımızda Yunanistan gibi düşmanlarımız olsaydı vah halimize.Üstüne üstlük ABD ve AB de bize saldıran teröristlere alenen silah yardımı yapıyor olsaydı yanmıştık.Ama çok şükür ki yok,herşeyimiz günlük güneşlik, ama zavallı arapların dert başlarını aşmış.Eeee bunca rahatlığın ,refahın üstüne Suriye'lileri beslemek bizim boynumuzun borcu.

(!)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 17:01 
Akıncılar

Tekrar konuya dönersek; 18. T129 ATAK TSK'ya teslim edilmiş. Sanırım yıl sonu na kadar 20-21 olacak.Hayırlı olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 17:12 
Süvariler

Aslında KKK'nin 9. Atak'ı diyebiliriz T129A ların EGM'ye devri için ABD onayı bekleniyormuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 17:17 
Akıncılar

Aslında KKK'nin 9. Atak'ı diyebiliriz T129A ların EGM'ye devri için ABD onayı bekleniyormuş.
Pardon?!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 17:25 
Süvariler

Pardon?!
Savunma ve Havacılık son sayısında o şekilde yazıyordu hocam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 17:44 
Akıncılar

Motor ve uzerindeki diger ABD urunlerinden dolayidir. Motor ozelinden gidersek, CTS800 motoru T129 uzerinde kullanmak icin karar verildiginde, ABD hukumetine ben bu motoru T129 helikopterinde ve TSK hizmetinde kullanmak icin almak istiyorum diye basvuru yapiyorsunuz. Motorun askeri bir motor olmasi ve ITAR kosullarina tabi olmasi nedeniyle "end user" yani son kullanicinin kim oldugu belirtiliyor. TSK icin alip, bir yil sonra baska bir kullaniciya oyle kafaniza gore veremiyorsunuz veya satamiyorsunuz. Diyeceksinzi ki ayni ulke icinde kullanilacak, ha ali ha veli kullanmis fark eder mi? Eder cunku T129 uzerinde agir silah kategorisinde top var, belki fuze atabilecek bir helikopter. Verilen helikopter S-70 veya Bell 429 gibi bir sey olsaydi daha kolay olurdu. EGM sivil bir ayaklanma oldugunda bu helikopter ile insanlari taranmasi durumu olursa ne olacak? ABD hukumeti(Dis Isleri bakanligi) muhtemelen EGM'den bu helikopterleri sadece teror amacli kullanmasinina dair bir garanti bile isteyebilir. Aslinda yanlis is yapiyoruz bu sekilde EGM eline taarruz helikopteri vererek, kendimizi uluslararasi iliskilerde de riske atiyoruz. Madem gerekiyor, Jandarma'ya verselerdi. Hem pilot ve bakim/onarim altyapisi daha uygun olurdu. Hangi isimiz dogru ki bu dogru olsun, iste bindik bir alamate, digiyoruz kiyamete.

Hatirlarsaniz HvKK ucaklari icin alinan Star SAfire Flir'lari baska bir kullaniciya veya sirkete vererek ITAR iznini delmis olduk. Bunu yaparken davul zurna ile yaptik, ve ustune birde silahli IHA kullandik, reklam ettik. ITAR formunu imzalanyan ABD Dis Isleri memuru demistir icinden, bu Turkler ne uc kagitci, C160 ucaginda kullanacagiz diye aldilar, simdi Silahli IHA'ya takip kullaniyorlar. Bundan sonraki ITAR basvurularinda her turlu yasal geciktirme, iyice arastirma, resmi garantiler isteme gibi muameleye kendimizi acik hala getirdik.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 18:03 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yerli ! ve milli ! helikopterimize Abd izin verirse Egm'ye verecekmişiz desek daha doğru olurmuş.

Pakistan almak istedi diyelim Abd onaylamadı ne olacak?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 18:54 
Süvariler

Durumu iyi özetlemişsiniz ABD iznine tabi herşeyimiz.. İznini almadan kuvvetler arasında geçiş yapılamıyor ne kadar acı bu durumda hangi silahla hangi ülkeyi kime karşı koruyacağız oda iyi hala ABD diyen arkadaşlarada ne diyelim...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 19:19 
Süvariler

Sıkıntı yalan ile iş yapılması. Malı alırken "a" de, işine gelince "b" yap. Yok öyle!

"Bugün bu basit üç kağıdı çeviren yarın daha büyüğünü de yapar." derler, kimse civata bile satmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 19:27 
Akıncılar

https://twitter.com/tcsavunma/status/804671917911343104

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 20:41 
Üye

Şirazeden çıktı memleket, neresi sıla bize neresi gurbet vaktidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 20:49 
Üye

İtalyanlarla yaptığımız anlaşmada motor işiyle İtalyanlar ilgilenmeyecek miydi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 20:58 
Akıncılar

Durumu iyi özetlemişsiniz ABD iznine tabi herşeyimiz.. İznini almadan kuvvetler arasında geçiş yapılamıyor ne kadar acı bu durumda hangi silahla hangi ülkeyi kime karşı koruyacağız oda iyi hala ABD diyen arkadaşlarada ne diyelim...
ABD'nin gemisini, ucagini, helikopterini, ECM podunu, kesif podunu, veya fuze ve muhimmatlarini alip tepe tepe kullaniyorsun, adamlarin bir sey dedigi yok. Burada sorun TSK icin tedarik edilmis bir askeri amacli bir motoru, sivil sayilan bir gucun eline veriyorsun. Verdigin arac bir nakliye isi yapmiyor, taarruz helikopteri hemde EGM eline verirsen daha cok soru isareti uyandirir adamda. ABD'den cihazi alip, sonra teroristin eline mi veriyorsun veya Cin'e mi veriyorsun adam ona bakiyor. Bunda elestirecek ne olabilir? Adam hukuk devleti, yazmis kanunu uyguluyor. ITAR, MTCR uygulayan ABD Dis Isleri bakanligi. Sadece bize degil 1-2 ulke haric herkese ayni muamele yapiliyor. Israil onlarin oglu gibi, biz ise 3. derece akrabasi gibiyiz diye dusunun. Bize niye ayni muameleyi ceksinler? Zaten Israil'de bazen cizmeyi asarsa kulagi cekiliyor. Birde sanki Rusya'dan bir sey alinca, sorun yok mu olacak? Her ulke kendine gore bir seyler uyduruyor iste. Yapabiliyorsan kendin yapacaksin. MILGEM'de de ayni konu olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 21:44 
Süvariler

Haklısınız , yapabiliyorsak kendimiz yapacağız yapamıyorsak da ABD ye bu kadar göbekten bağlanmayacak önlemleri düşüneceğiz... Düşünmeliydik ama o basiretli milli bi yönetim olmadığı için değilmi tüm bunlar... Siz teknoloji geliştirmezseniz bu duruma düşersiniz ve bu durumuda onurunuza yedirmek zorunda kalırsınız.. Ben kişisel olarak bu duruma düşmüş olmaktan ve ABD kapısında el açmış olmamızdan bir defa daha hicap duyuyorum.. Adamlar çuval geçirir akıllanmayız, kanton kurar akıllanmayız, kapalı açık ambargo uygular akıllanmayız , düşmanımıza yüzlerce tır silah gönderir akıllanmayız, biz görelim diye sınırın dibine paraşütle atmadığı silah kalmaz akıllanmayız, nasıl tüm damarlarımıza işlemiş bu Nato, ABD şimdi arada bulasın alternatif yinede türk bilim adamı mühendisi teknisayeni bunuda aşacak..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2016, 13:56 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

T129 ların burun topu hedefe kilitlenme özelliği var mı yoksa elle mi kontrol ediliyor sadece?

https://www.facebook.com/TurkishDefense ... 665761439/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2016, 15:51 
Üye

Alıntı:
T129 ların burun topu hedefe kilitlenme özelliği var mı yoksa elle mi kontrol ediliyor sadece?

Silahcı subayın kaskı sayesinde (HMD), baktığı yöne doğru dönüyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2016, 18:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Silahcı subayın kaskı sayesinde (HMD), baktığı yöne doğru dönüyor.
Yok yani demek istediğim STAMP gibi hareketli hedeflere otomatik kilitlenebiliyor mu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2016, 18:12 
Akıncılar

Yok yani demek istediğim STAMP gibi hareketli hedeflere otomatik kilitlenebiliyor mu.
Görüntüyü nereden aldığını hatırlarsanız aslında bu tür soruların cevabını çok kolaylıkla kendiniz de verebilirsiniz.

http://www.aselsan.com.tr/tr-tr/cozumle ... me-sistemi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 15:38 
Üye
Kullanıcı avatarı

Şuan Atakların kaç tanesi operasyon bölgelerinde? Halen birçoğu eğitimde mi kullanılıyor?
Bir diğer soru 15 Temmuz da zarar gören Atak'lar tamir edildi mi?

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 16:07 
Süvariler

Merak ettiğim 2 konu:

Şuan Atakların kaç tanesi operasyon bölgelerinde? Halen birçoğu eğitimde mi kullanılıyor?
Bunlar burada yanıtlanmaması gereken sorular.
Ancak pek çok Atak'ın operasyonda olduğu biliniyor, görülüyor ve burada da paylaşıldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 16:57 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Merak ettiğim 2 konu:

Ancak pek çok Atak'ın operasyonda olduğu biliniyor, görülüyor ve burada da paylaşıldı.
Bu sayılar ve durumlar burada defalarca konuşuldu,tartışıldı üstadım, zaten lokasyon da sormadım, sadece güncel durumu merak ettim.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 09:31 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Merak ettiğim 2 konu:

Bu sayılar ve durumlar burada defalarca konuşuldu,tartışıldı üstadım, zaten lokasyon da sormadım, sadece güncel durumu merak ettim.
Üstadım, zamanında silinen forumda gizli kalması gereken harp karargahlarımızdan bile bahseden oldu. Neyin nerede olduğunu elin oğlu bile biliyor ama varsın biz bile burada konuşmayalım bazı şeyleri.
Bendeki refleks. Şahsi algılamayın.

Bu arada resmi sayılar için Savunma Bakanlığı'nı takip ediyorum:
https://twitter.com/tcsavunma/status/804671917911343104

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 16:34 
Üye

Her geçen gün sayı ve kullanım süreleri artıyor memnuniyet ne seviyede ATAK'larda bilgisi olanlar paylaşabilir mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 10:48 
Akıncılar

http://www.kokpit.aero/atak-stinger-turna @TUSASTAI #atak #t129 #turna

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 11:44 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 15:55 
Süvariler

https://twitter.com/fikriisik/status/816613769824571392

19. Atak teslim edilmiş. Her ay 1 adet teslim alıyoruz. Güzel bir gelişme

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 16:19 
Akıncılar

TAI bu yıl sonuna kadar toplam 35 adet T129 teslim edecek
http://www.kokpit.aero/2017-atak-35-adet

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 16:27 
Genel Yetkili

Eskilerle beraber toplam 35 tane teslim etmiş mi olacak?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 17:08 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

35 tane daha mı teslim edecek?

Eskilerle beraber toplam 35 tane teslim etmiş mi olacak?
Alıntı:
TAI, geçen yılı 18 adetlik teslimatla tamamlamış oldu. Hedef bu yıl sonunda 35 adete ulaşabilmek. Gündemde ise Emniyet Genel Müdürlüğü’ne satışı planlanan 9 adet ATAK helikopteri var. T129’larla ilgilenen bir başka kuvvet de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 17:13 
Genel Yetkili

@sentetik, Ben de biliyorum ,kaç üretilecek, kaç teslim edilecek... benim sorum şu cümlenin ne ifade ettiğine.
Alıntı:
TAI bu yıl sonuna kadar toplam 35 adet T129 teslim edecek

Link ve içeriği ise ayrı bir konu..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 19:26 
Süvariler

5:20'den sonrasını iyi dinleyin.
Cobralara modernizasyon mu geliyor?

En son ZoDaC tarafından 04 Oca 2017, 20:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 19:40 
Akıncılar

Bahreyn'in AH-1P Kobralarına modernizasyon geliyor.
Alıntı:
5:20'den sonrasını iyi dinleyin

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 20:05 
Süvariler

Bahreyn'in AH-1P Kobralarına modernizasyon geliyor.
Alıntı:
5:20'den sonrasını iyi dinleyin
Aaaa, evet.
Unutmuşum Hocam, teşekkürler.
Bir an için heyecan yaptım. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 21:00 
Üye

Mildar'ın nereye takılacağı konusunda bir haber var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 21:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Prototipler nerede? Kaç tane prototip oldu? Bunlar envantere girdi mi? Envanterde e operasyon görüntüsü yok mu? Umtas entegre oldu mu? Bu sorularla işte 19. helikoptere kadar geldik. Valla adım adım forumda takip ettik bu olayı, içim bir hoş oldu. :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4808 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 193 94 95 96 97 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: