TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 26 Tem 2017, 09:49

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1607 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 125 26 27 28 2933 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 16:54 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Vermişken bir de bunların yanına FREMM de ekleseler diyorum.
Belki sevinirler garibanlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 18:35 
Yeni Üye

Bu helikopterlerin idamesi de ucuzdur . Ama dile kolay 70 helikopter ! Hellfire, Stinger, keşif bilgilerini geçmesi vs gayet tehlikeli. O çılgın günlerde olduğu gibi para harcayamazlar ama kendi ihtiyaçlarına yönelik daha doğru adımlar, daha rafine planlar yapıyorlar mecbur. Hafife almamak lazım. Ayrıca sözde bir ''military balance'' adına yardımlar falan da olur olacaktır. Alışmak lazım bunlara. Yunan ne kadar çabalasa da eski statü bozuldu ama dediğim gibi çok hafife almayı yanlış buluyorum.

Biz neler yapıyoruz ona bakmak lazım. Tamam iyi yoldayız ama çoğu projemiz halen proje ve bu projeler aslında biraz eskimek üzere sanki. Yani bir STA projesi bile ne kadar eski konsept. Bu STA araçlarının neden 50 bin dolarlık droneları, neden 8 kmlik füzeleri olmasın mesela. Bu drone ile 8 kmden işte sutre gerisinden/gerisindeki hedefi bulup o bölgeye füzeyi sallasan sonra çok hevesle soyunduğun datalink işi sayesinde hedefi güncelleyip top-attack ile vursan olmaz mı ? Ruslar İHA işinde geride dedik, adamlar topçu birliklerini bile SIGINT donanımlı mini İHA'larla donatıyorlar. Böyle hareketlere ihtiyacımız var. Bir de tamam yüzlerce modernizsayon projesi yürürlükte ama sanki yeterince donatım yok. Mesela bir sistem teslim edildi deniyor, kaç ordu kolordu tugay aldı, aldılar ama bunarın içinde ne kadar yaygın vs. Çehremizin değişmesi için daha hızlı, daha güçlü yapmalıyız artık bu işleri. Madem bu yola çıktık şöyle 10 yıl sonra harbiden sınıf atlatık yahu diyebilmeli umarım.

Bu arada daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama 30 F-35 için teklif mektubu istemişler, haberi bulamadım ama böyle bir şey gördüğüme emimin :twisted: :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 04:09 
Üye

Alıntı:
[Bu arada daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama 30 F-35 için teklif mektubu istemişler, haberi bulamadım ama böyle bir şey gördüğüme emimin ] :twisted: :twisted:
Almanlar bu sefer çıldırır herhalde :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 04:32 
Site Başkanı

Alıntı:
[Bu arada daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama 30 F-35 için teklif mektubu istemişler, haberi bulamadım ama böyle bir şey gördüğüme emimin ] :twisted: :twisted:
Almanlar bu sefer çıldırır herhalde :)
Merkel'in Çipras ile yapacağı telefon görüşmesini hayal edebiliyorum: Nein! Das ist verboten! Sie Können Nicht neue Mehrzweckkampfflugzeug kaufen ! :lol: :lol: :lol:

Bu arada laf açılmışken yüz yüze konuşma fırsatı bulduğum Yunanlardan duyduğum kadarı ile Yunanistan'da çoğunluk Alexis Çipras'ı başkan seçtiklerine bin bir pişmanmış. Başarısız ekonomik reformları yüzünden eski destekçilerinin büyük bir kısmı tarafından ütopik hayalleri olan popülist bir politikacı olarak görülmeye başlanmış. Hatta bunu bir adım ileri götürüp Amerika ve Avrupa'nın geri kalanında olduğu gibi Yunan politikalarında aşırı sağın yükselmekte olduğunu ve önümüzdeki seçimlerde kayda değer bir yüzde desteğini alabileceklerini de söylediler...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 16:45 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu arada daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama 30 F-35 için teklif mektubu istemişler, haberi bulamadım ama böyle bir şey gördüğüme emimin :twisted: :twisted:
Bizim üreteceğimiz gövdelerden satsak olmaz mı? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 17:13 
Akıncılar

Alıntı:
Ödeşmiş oluruz. Zira Peace Onyx IV projesinde siparişi verilen 30 F-16'ımızın gövdelerinin büyük kısmı Yunan HAI şirketi tarafından üretildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 17:16 
Süvariler

Alıntı:
Satmakmı?

Yahu anlamadınmı? Adamlar bedavacı.

They have zero Money.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2017, 23:38 
Üye
Kullanıcı avatarı

Hulusi Akar'ın Kardak'ı ziyareti (çıkıp çıkmadığı hala muamma) hakkinda ki yorumlarınız... Dış ilişkilerde krizlerimizde yeni bir cephe mi açılıyor sizce? Yunanlar misilleme yapmak ister mi?

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2017, 23:42 
Site Başkanı

Hulusi Akar'ın Kardak'ı ziyareti (çıkıp çıkmadığı hala muamma) hakkinda ki yorumlarınız... Dış ilişkilerde krizlerimizde yeni bir cephe mi açılıyor sizce? Yunanlar misilleme yapmak ister mi?

Kuvvet komutanları ile kayalık önünde hatıra fotoğrafı çekildi, fiilen kayalığa çıkan olmadı. Yunanistan bakanları da arada kayalıklara helikopter ile gidip havadan çiçek atıyorlardı. Türk tarafı olarak çok büyük bir tepki yada missileme yapmamıştık şu zamana kadar. Arada SG gemileri kayalık civarında birbirlerine dalaşırdı ama mülteci krizinden beri başlarını kaldıramıyorlar. Bu olay daha çok Yunanistan'ın kendilerine helikopterle kaçan fetöcü teröristleri ide etmeme kararı alması ile alakalı olabilir...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 00:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Güzel bir mesaj verildi bugün. Ege daha da ısınacak gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 00:17 
Süvariler

Güzel bir mesaj verildi bugün. Ege daha da ısınacak gibi.
Son iade talebinin olumsuz cevap vermelerinden sonra bir bedel ödemeliler. Umarım geri kabul anlaşmasını da iptal ederiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 00:39 
Üye
Kullanıcı avatarı

Yunanistan Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın bugün Kardak Kayalıkları’nı ziyaretine ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, “29 Ocak günü saat 11.00'de bir Türk savaş gemisi ve içinde özel kuvvetlerin olduğu 2 şişme bot İmia adasına yaklaştı ve 7 dakika orada kalarak Yunan karasularını ihlal etti. Yunan tarafı olarak bölgede sahil güvenlik kuvvetlerinin gemileri bulunuyordu.

Aynı zamanda Deniz Kuvvetlerinin de bir gemisi Türk gemilerini takip etti. Türk gemileri Yunan karasularına girdikten sonra hemen gerekli tedbirler alındı ve uyarılarda bulunuldu. Türk gemileri bölgeden ayrılarak Bodrum istikametine yöneldi” denildi.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 01:51 
Süvariler

Adamların ulusal politikası bize Ege'yi yasaklamak üzerine kurulu. Onlara göre Ege bir Yunan gölü ve Türkiye ancak kıyılarından üç milden ötesine kadar sahiplenebilir.

Bunu kabul edebilir miyiz?

Kabul edersek hiçbir gerginlik yaşanmaz, kardeş kardeş yaşar gideriz.

Teslim edilen adalara bakınca, kabul etmiş gibiyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 02:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Adamların ulusal politikası bize Ege'yi yasaklamak üzerine kurulu. Onlara göre Ege bir Yunan gölü ve Türkiye ancak kıyılarından üç milden ötesine kadar sahiplenebilir.

Trump amca Nato'yu hiç ederse işte o zaman şamatayı görün siz :)

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 10:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 11:14 
Süvariler

Olayi tam bilmiyoruz lakin, senin geminin icinde ülkenin Genelkurmay Baskan'i var rutbeli askerler var ne diye yaklasan yunan gemisine uyari atesi acilmaz aklim almiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 11:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Olayi tam bilmiyoruz lakin, senin geminin icinde ülkenin Genelkurmay Baskan'i var rutbeli askerler var ne diye yaklasan yunan gemisine uyari atesi acilmaz aklim almiyor.
Bu konuda çok bilgi kirliliği var. Yunan botunun engelleme yapacak kadar yaklaştığına ihtimal vermiyorum. Yunanlıların açıklamasını çok ciddiye almamak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 14:16 
Süvariler

Alıntı:
Bu konuda çok bilgi kirliliği var. Yunan botunun engelleme yapacak kadar yaklaştığına ihtimal vermiyorum. Yunanlıların açıklamasını çok ciddiye almamak lazım.
Bende oyle dusundugum icin yukarida olayi tam bilmedigimizi belirttim zaten üstadim. Propoganda yapiyor olabilirler. Insallah bu serin altindan hayir cikar bu bahaneyle belki isgal altindaki adalarimizi kurtaririz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 17:53 
Süvariler

00:36 ila 00:54 arasında Yunan Sahil Güvenlik botuna önleme yapan Sahil Güvenlik botumuz açıkça görülmekte.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 04:07 
Üye
Kullanıcı avatarı

Yunanistan ın Rusya dan brahmos füzesi istediği yazılmıştı yunan savunma forumlarında. Eğer satış gerçekleşirse çok yüksek hızlarda yol alan bu füzeleri ana kara ve adalara konuşlandırarak Türk donanması gemilerini gölcük aksaz gibi üslerden kıpırdayamadan bütün donanmayı etkisiz hale getirecek güce kavuşacakları yorumları yapılmıştı. Bu füzenin 2 ci gelişmiş 7 mach hıza ulaşabilen öz savunma sistemleri tarafından durdurulması imkansıza yakın olduğu anlatılmakta. Acaba ilişkilerimiz gelişen rusya ile Hindistanın ortaklığı gibi bizimde bu füze sistemine katılmamız ve edinmemiz mümkün müdür ? Eğer değilse sistemin yanlış değilse kullandığı ramjet motor teknolojisi ile böyle bir sistemi milli geliştirmek için bir çalışmamız var mı ?
Eğer böyle bir sisteme sahip olmamız bize büyük bir avantaj sağlamaz mı ? Ege kıyılarına bu tarz bir füze kullanan kıyı savunma bataryaları kurulsa Yunanlıların bahsetttiği gibi 7 mach hızı ile daha geldiğini ateşlendiğini bile görmeden karşı taraf bütün donanmalarına ağır kayıplar verdirebiliriz.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 14:00 
Üye

Alıntı:
Alıntı:

Trump amca Nato'yu hiç ederse işte o zaman şamatayı görün siz :)
Bu NATO'nun borusu bize mi ötüyor? Trump amca yarın NATO Genel Sekreterini ziyaret edip, 'medya düşmanımız, NATO on numara' der ise ne yapacağız.
Yunanlılar istediği şımarıklığı yapsın biz de tepki gösterince 'NATO içi gerginlik' istenmiyor durumu mu oluşacak.
Ulusal güvenlik söz konusu, anlaşma dışında kalan adaları ilhak etmeliyiz ama biz niyeyse Yunanlılara teslim ediyoruz. Hatta Kıbrıs'ı bile!

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 17:32 
Süvariler

Yunanistanın elinde az bir bütçe varsa kendileri açısından bunu Brahmosa yatırması çok mantıklı bir hareket olur. Fevkalade tehlikeli ve güç dengesini değiştirebilecek bir füze. Ege gibi bir alanda reaksiyon zamanı bulamadan tepene iner.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 17:53 
Üye
Kullanıcı avatarı

Darbecilerin iade edilmemesi krizinde elimizdeki kozlardan birisi Kıbrıs müzakereleri masasından kalkmak olabilir mi ?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 00:38 
Akıncılar

Darbecilerin iade edilmemesi krizinde elimizdeki kozlardan birisi Kıbrıs müzakereleri masasından kalkmak olabilir mi ?
Biz Kıbrıs konusunda masadan kalkmaya meyillimiyiz ki?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 01:39 
Süvariler

Masadan kalkmak değil, ilhak etmek güzel cevap olur.

Olması gereken de en başından beri buydu zaten. Biz kendimizden çok karşımızdakini düşündüğümüz için masada kaybediyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 02:07 
Süvariler

Alıntı:
Biz Kıbrıs konusunda masadan kalkmaya meyillimiyiz ki?
[/quHökümet için olabilir. Onca da işgal edilirken gık çıkarmayan hükümetin egedeki hamlesinin sebebi belli!!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 02:55 
Süvariler

İlhak derken Kıbrıs gitti bile. Türkün kanıyla alındığı için o toprak bazıları açısından çok değersiz kendi mabadları gibi verebiliyorlar. Verirken de süslü sözlerle yok %29a indik yok 26 indik diyerekten insanları salak yerine koyuyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 18:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yunanistan Savunma Bakanı, helikopterden Kardak'a çelenk atmış.
https://twitter.com/e_amyna/status/826725864809385984

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 20:36 
Süvariler

KKTC rumlar ohi dediği gün ilhak edilebilirdi. Sebep olarak da Türklerin olumlu yaklaşımına karşı rumların tutumu gösterilirdi. Onuru kırılan ada halkını biraz manipüle etmeye bakardı diye düşünüyorum. En nihayetinde seçimle gerçekleşecek bir durum olacağından siyasi ve ekonomik yaptırıma uğramamız da söz konusu olmazdı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 21:19 
Akıncılar

KKTC de Türkiye ye katılmak için referandum yapılsa büyük ihtimal ile hayır çıkar.
Yavru vatan vatandaşları Ana vatanı pek sevmiyor desek yanlış olmaz. Nasıl bir haliyet-i ruhiye içerisinde iseler AB ye girmek onları yüceltecek sanıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 21:30 
Üye
Kullanıcı avatarı

Keşke Brahmos 2 tarzı mach7 hızında muadil bir sistem yapsak hem karadan karaya hem havadan karaya hem de denizden karaya. Yunanistan silahlı kuvvetlerinde paylaşımım olmuştu. Yunanistan bu füzenin ilk versiyonunu istemiş ve kıyı savunma sistemi olarak konuşlandırıldığında türk donanmasının kıpırdıycak fırsatı olmadan toptan imhası söz konusu olur diye yorumlamışlardı. Malum cıws sistemleri bu sistem için %100 savunma sağlamıyor. Bizde bunun gibi ramjet bir sistem yapsak aynı şekilde yunanistan ege de yerinden oynayamıycak hale gelir. Ancak onlar ruslardan falan edinirse gerçekten cevap verene kadar büyük sıkıntı çekeriz.

O yüzden uzun menzilli balistiklerin önemi tartışılmaz. Ancak brahmos2 tarzı supersonik hızları olan sistemlerle çevremizdeki tüm ülkeler için büyük bir tehtid haline geliriz. Keşke ruslar s400 le birllkte brahmos2 sistemi içinde transfer yapsalar. Bizimkilerin aklına böyle bir sistem edinmek kıyı savunma yapmak gelmiş midir acaba ?

Sanırım böyle bir sisteme sahip olsak ege kıyılarından ateşlendiği anda mach7 ile yunan donanma üslerini dakikalar belkide saniyeler içinde vurabilir sanırım. Gemiler nolduğunu anlamadan suya gömülür.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 22:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

KKTC de Türkiye ye katılmak için referandum yapılsa büyük ihtimal ile hayır çıkar.
Yavru vatan vatandaşları Ana vatanı pek sevmiyor desek yanlış olmaz. Nasıl bir haliyet-i ruhiye içerisinde iseler AB ye girmek onları yüceltecek sanıyorlar.
O kadarda değildir heralde ?

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 23:43 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Öyle gerçekten yoldaş. Bu yaz bana ve arkadaşlarıma kaldığımız butik otelin sahibi siz Türk'ler dedi. Kendisi yunan herhalde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2017, 11:55 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Öyle gerçekten yoldaş. Bu yaz bana ve arkadaşlarıma kaldığımız butik otelin sahibi siz Türk'ler dedi. Kendisi yunan herhalde.
O davarlar hala daha Kıbrıslılık adı altında Rumlarla yaşıyabileceklerini sanıyor.Gerizekalılar 1974'den önce yaşanan katliamları çabuk unuttular.
Andavalların inatla anlamadıkları şey 1974 öncesindeki gibi durumla karşılaştıklarında bu sefer gelip kıçlarını kurtaracak gelecek bir Ecevit-Erbakan koalisyonu yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2017, 16:07 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

O davarlar hala daha Kıbrıslılık adı altında Rumlarla yaşıyabileceklerini sanıyor.Gerizekalılar 1974'den önce yaşanan katliamları çabuk unuttular.
Andavalların inatla anlamadıkları şey 1974 öncesindeki gibi durumla karşılaştıklarında bu sefer gelip kıçlarını kurtaracak gelecek bir Ecevit-Erbakan koalisyonu yok.
Demekki küçücük nüfuslarıyla Yunan ve Rumlara karşı koyabileceklerini düşünüyorlar yapacak birşey yok.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2017, 23:12 
Akıncılar

Kuzey Kıbrıs ta 200.000 kadar Türk yaşıyor. Yanılmıyorsam 10.000 kadarı mücahit. Yine yanılmıyorsam 40.000 kadar TSK personeli mevcut. Rakamlarda ufak tefek değişiklik olabilir.
Kabaca her 5 Kıbrıs Türk üne 1 TSK mensubu düşmekte. Erat için pazar hariç hergün ada içine çarşı izni var. Kümülatif bakarsanız ciddi bir ekonomik katkı sağlıyor askerimiz Kıbrıs vatandaşına. 16 ay kaldım ada da Türk askerine nefret boyutunda bir tepki olmasa da pek sevilmezler siz burda olmasanız biz daha mutlu yaşarız modundalar. Tahminim odur ki Türkiye ye ilhak olmak istemez büyük çoğunluğu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2017, 23:36 
Süvariler

...16 ay kaldım ada da Türk askerine nefret boyutunda bir tepki olmasa da pek sevilmezler siz burda olmasanız biz daha mutlu yaşarız modundalar. Tahminim odur ki Türkiye ye ilhak olmak istemez büyük çoğunluğu.
Onun nedeni karapropaganda.
Karapropaganda yapılmasına müsaade ederseniz olacağı budur.

Yahu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup da Mustafa Kemal ATATÜRK' e bile nefret duygularıyla kin güdenler var.
Demiyor ki; varlığımı, birliğimi, dirliğimi direkt olarak Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyum;
şayet insan sıfatıyla muteber bir vatandaş olduysam, bunu Cumhuriyet' e borçluyum demiyor.

Sabahtan akşama kadar bütün igrençliklerini medya vasıtasıyla millete zerk edenler;
milletin bütün manevi duygularını da alt üst ederek, milletin bilinç dünyasını da zehirliyorlar.
Buralardan da vatan hainleri peydah oluyor.

Bu tür adamlarda ne minnet duygusu var, ne utanma duygusu var, ne sağduyu var...!
nakkör insanın yapabileceği derecede her türlü hainlik beklenir.

Kendi vatandaşın bile bu durumdayken; Kıbrıs' daki şahsiyetten ne beklersin!
Ne yazık ki, insanımızı yetiştiremiyoruz.

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 01:01 
Akıncılar

Şahsi düşüncem adadaki asker sayımızı düşürmek yönünde. Zaten 10.000 civarı mücahit var. 10.000 civarı büyük ve kapsamlı bir tümen orada bizim menfaatimiz için yeterli olur.
Adanın kuzey kısmı her köşe başında irili ufaklı kışla dolu. Doğal olarak sivil kıyafetli asker her gün şehirlerde yığınla dolaşıyor. Göze batıyor belki de.
Ihtiyaç olduğunda çok kolay asker sevk edebileceğimiz uzaklıkta.

Işin garibi adada yazın tavuk hastalığı denen bir illet var. Çalılık içindeki böcekler den kaynaklanıyor askere tahkimat yapılan kürekler ile koca yaz ot yolduruyorlar. Bir kez yakalandim bir hafta adamı perişan ediyor parmağını kaldıracak takaatin olmuyor. Yani asker boş kalmasın ot yolsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 15:29 
Üye

Kıbrıs görüşmelerinin olduğu şu zamanda asker sayısını 4'te 1'e düşürmek hükümeti zor durumda bırakır, Rum zafer olarak niteler kendince. Ama dediğinize katılıyorum 40.000 asker bugün için o adaya fazla onun yerine paramiliter bir yapı oluşturulabilirdi ama geç kalındı o işler için tabii.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2017, 21:43 
Süvariler

Bu referandum olayının çok eskiden yapılması mümkün müydü? Mümkünse neden yapılmadı. İlk zamanlarda çok rahat kabul edilirdi.

Anlaşılan eskiden rumların yaptıklarını adadakiler unutmuş. Bizim Türk genlerine sahip insanların ortak özelliği her şeyi çabuk unutmamız. Çok büyük bir sıkıntı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017, 22:57 
Süvariler

Yunan hükümeti, Yunan Silahlı Kuvvetlerinin vurucu gücünü arttıracak ve caydırıcılık yeteneğini güçlendirecek OH-58D Kiowa Warrior helikoterleri için istek mektubunu (letter of request - LOR) ABD hükümetine sundu. Bu istek ABD'nin ihtiyaç fazlası stoklarından 70 helikopter, bunların yedekparçaları ve iki yıllık bakım giderleri ile birlikte Yunanistan'a nakliye giderlerini kapsamaktadır. Bu araçlar, ABD'nin ihtiyaç fazlası stoklarından (Excess Defense Articles - EDA) ücretsiz temin edilecek olup, paketin nominal değeri 294.5 milyon dolardır. 40-45 milyon Avro civarı olarak hesaplanan paket bedelinin, yedekparça ve diğer dış donanım gideri olduğu açıklanmıştır.

Ayrıca, 7 Şubat'ta, KKK'nın hava savunma sistemlerinin (TOR ve OSA) 16.6 milyon Avro tutarında 2017-2019 yıllarını kapsayan destek anlaşması (FOS- Follow on Support) kontratı imzalandı.

Kaynak: http://e-amyna.com/lor-για-ελικόπτερα-o ... αντιαεροπ/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017, 23:45 
Üye
Kullanıcı avatarı

Resim
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017, 23:58 
Site Başkanı

Şu adamlarda bir bıkmadı Vietnam dönemi Amerikan piyadesi gibi görünmekten, hala ALICE mühimmat askılıkları, balistik koruması bile olmayan M1 kaskları, deri patpat tabanca kılıfları gibi şeylerin hala yaygın olarak kullanıldığını görmek mümkün. Biz bile bıraktık gerimizde bunları. Bu adamlar hala kullanıyor....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 00:13 
Uzaklaştırıldı

En alttaki amca tuvaleti gelmişte zor tutuyor gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 00:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sondaki abi komedi filminden fırlamış gibi.

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 00:36 
Üye

Adamlar dibimizdeki adalara onlarca bmp yığmış. Bu adaların silahsız olması gerekmiyor mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 01:18 
Üye
Kullanıcı avatarı

İstanköy, Kasım 2016

Resim
Resim
Resim

İstanköy, Kasım 2015

Resim
Resim
Resim
Resim

Bu da Rodos, Şubat 2016

Resim
Resim
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 02:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

M48A5 MOLF tanklarını dizmişler. Bizim M48A5T2'lere benzerdir. Lazer mesafe bulucu, balistik bilgisayar, rüzgar algılayıcısı ve termal kameraları bulunuyor.

Rodos'ta, Aksaz üssümüze tehdit oluşturabilecek topçu roketleri mevcut mudur? Gerilim durumunda, gizlice sayıları artabilir mi?
Tabii tespit radarlarına sahip topçu birliklerimiz, karşılık vermek üzere üssün yakınlarında konuşludur diye tahmin ediyorum. Ancak üsse ciddi bir zarar gelmeden önce Yunan topçusunun susturulması gerekir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 02:43 
Akıncılar

M48A5 MOLF tanklarını dizmişler. Bizim M48A5T2'lere benzerdir. Lazer mesafe bulucu, balistik bilgisayar, rüzgar algılayıcısı ve termal kameraları bulunuyor.

Rodos'ta, Aksaz üssümüze tehdit oluşturabilecek topçu roketleri mevcut mudur? Gerilim durumunda, gizlice sayıları artabilir mi?
Tabii tespit radarlarına sahip topçu birliklerimiz, karşılık vermek üzere üssün yakınlarında konuşludur diye tahmin ediyorum. Ancak üsse ciddi bir zarar gelmeden önce Yunan topçusunun susturulması gerekir.
Rodos-Aksas ussumuz arasindaki mesafe Rodos'un en dogu ucundan, yani sahilden, olcum yaparsak yaklasik 45km tutuyor. Yunan envanterinde bildigim ATACMS fuzeleri haricinde Aksaz'i vuracak roket ve topcu sistemi yok. ATACMS 150km civarinda menzili ve gudumlu olmasi dolayisiyla Aksaz icin cok onemli tehdit. Hatta biraz daha guneydeki Dalaman Hava ussumuzde Rodos'dan atilabilecek ATACMS fuzelerinin tehdidi altinda. ATACMS'in harp basligi bombacik oldugundan, en azindan ussun pistini bir sureligine kapatabilirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 03:21 
Üye

Alıntı:
Rodos-Aksas ussumuz arasindaki mesafe Rodos'un en dogu ucundan, yani sahilden, olcum yaparsak yaklasik 45km tutuyor. Yunan envanterinde bildigim ATACMS fuzeleri haricinde Aksaz'i vuracak roket ve topcu sistemi yok. ATACMS 150km civarinda menzili ve gudumlu olmasi dolayisiyla Aksaz icin cok onemli tehdit. Hatta biraz daha guneydeki Dalaman Hava ussumuzde Rodos'dan atilabilecek ATACMS fuzelerinin tehdidi altinda. ATACMS'in harp basligi bombacik oldugundan, en azindan ussun pistini bir sureligine kapatabilirler.
Üstadım ben 2-3 ay önce bir öneride bulunmuştum. Dalaman üssünün Antalya Döşemealtına, aynı şekilde Aksaz deniz üssünü de Tekirova-Adrasan arasında seçilen uygun bir noktaya taşımakla ilgili bir öneriydi. Bu hem bir baskında bize fazladan birkaç dakikanın yanında , kara konuşlu yunan radarlarının Torosların sağladığı doğal koruma sayesinde üslerimizi rahat rahat takip edememesini sağlayabilir. Çünkü orada toroslar +3000 metrelere varıyor. (Tahtalı-Kızlarsivrisi) Tekirova-Adrasan olası deniz üssünün denizaltı savunması nasıl olur tam olarak bir fikrim yok ama Döşemealtı hava üssü bence bir gereklilik.

Yunanistan ilk saldıran olursa (ki kesinlikle öyle olucak, yunan savaş doktrini bunun üzerine) ATACMS'a pek ihtiyac duymaya bilirler. En önemli deniz üssümüz ve onu koruyan hava üssü sizin dediğiniz gibi 45 km gibi komik bir mesafede. Longbow sayesinde 10 Ah-64'ün deniz üssünü süpürmesi içten değil. Üssü Torosların arkasına taşırsak bu olasılığıda engellemiş oluruz. Yoksa günümüzdeki pozisyonlarla bile bile lades olucaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 06:55 
Süvariler

Yunanlılar elleri tetikte bekliyorlar. 1980lerde Meriç boyunda olan çatışmalarda olsun, 1987 Hora krizinde olsun, Ege üzerinde F-16mızın Magic füzesi ile düşürülmesi olsun, kuvvetli olduklarını hissettikleri zamanlarda ilk ateş açmaktan çekinmeyeceklerini gösterdiler. Hora krizinde Andreas Papandreu, Hora'yı vurun emri vermiş, Özal da donanmamızı geri çekmişti. Kardak krizinde, 4 Yunan gemisinin Ege ortasında bulunan 4 gemimizi ateş kontrol radarları vs. ile hedeflediğini, bizim gemilerin hedeflenmelerine rağmen mukabele etmemesine Yunanlıların bile şaşırdığını, emir verilmiş olsa her gemimize ikişer füze gönderecek olduklarını yazmıştım. Biz sanıyorum onlardaki gibi aciliyet duygusu ile hareket etmeyip biraz ağırdan alıyoruz, onlar bizimle karşı karşıya geldiklerinde her an tetiğe basacakmış gibi davranıyorlar. Bence bu bizim bir zafiyetimiz ve bize çok pahalıya patlayabilir.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1607 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 125 26 27 28 2933 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: