TRMilitary
http://trmilitary.com/

ZHUHAI 2016 AİRSHOW
http://trmilitary.com/viewtopic.php?f=47&t=6314
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Yazar:  gucluak [ 07 Kas 2016, 16:05 ]
Mesaj Başlığı:  ZHUHAI 2016 AİRSHOW

Resim

https://tr.scribd.com/document/33027717 ... HA-FI-LOSU

Yazar:  gucluak [ 09 Kas 2016, 22:37 ]
Mesaj Başlığı:  Re: ZHUHAI 2016 AİRSHOW

ÇİN ÜRETİMİ EN YENİ FÜZELER
ROKET FIRLATICILAR, SÜPERSONİK CRUISE FÜZELERİ VE DAHA FAZLASI .

Resim

https://tr.scribd.com/document/33055926 ... HI-MMATLAR

Yazar:  goldenwings [ 09 Kas 2016, 22:53 ]
Mesaj Başlığı:  Re: ZHUHAI 2016 AİRSHOW

Bizim CH805 gibi birşeye ihtiyacımız var. ŞİMŞEK platformundan sonra iyi giderdi. Fi tarihinde rastladığım mühendis arkadaşlara sormuştum Şimşek niye stealth gövde tasarımına sahip değil diye onlar da Hava Kuvvetleri böyle bir istekte bulunmadı demişti. O zamanlar F-35 daha uçmamıştı :) Şimdi ihtiyaç artık, hatta suikast iha'sı gibi de kullanılabilir.

Yazar:  gucluak [ 10 Kas 2016, 12:34 ]
Mesaj Başlığı:  Re: ZHUHAI 2016 AİRSHOW

Kesinlikle katılıyorum.. Dikkat edilirse çin hava kuvvetleri gerek CH-805 gerekse CK-20'nin temel görevi görev filosunu tek bir uçağı 3-4 adet olmak üzere desteklemek üzerine kurulmuş. Çin hava kuvvetleri 2020 civarında insanlı/insansız takımlardan oluşan saldırı ve önleme kuvvetlerini envantere deneyselde olsa katmaya başlayacak. CK-20 görünmezlik özelliği ve bir avcı eğitim uçağı boyutlarında olmasıyla 1-3 oranında av / önleme görevleri için etkin olacak bizimde TF-X programımızda kanat adamlarımızı bu tür MİHA lardan oluşturmamız ve Yapay Zeka çalışmalarına kaynak aktarmamız gerekiyor. Hali hazırda ABD ve ÇİN yapay zeka üzerinde yoğun mesai harcıyorlar..

Evet şuanki durumumuzda quantum sıçraması gibi ancak Yapay Zeka çalışmalarına şimdiden üniversitedeki bölümleri ve parlak gençleri yönlendirmemiz gerekiyor..

Yönlendirmek demek nöral ağ yapıları ve öğrenme gibi alanlarda uzmanlaşmayı gerektiriyor..

Çinliler özellikle şuanda etrafımızda ağ gibi örülmüş hava savunma ağlarını aşmanın bir methoduda intihar dronlarını sürü halinde bu hava savunma şemsiyesi sunan silahı araması bulması ve yok etmek üzere intihar dalışı yapabilmeleri bu çalışmaların mali profilide emin olun 3.köprüye yapılan yatırımdan daha az peki bir kez bu yapay zeka çalışmalarının tetikleyeceği alanların sınırıda yok simülasyonlardan, otonom araçlara kadar gelecek için onu yaratmak için çalışmak gerek aksi halde geleceğin savaş alanında etkinlik tesis etmemiz imkanı bulunmuyor..

İnsansız Otonom Tanklar içinde yapay zekaya ihtiyacımız mevcut.. Bir şehirdeki otonom otobüslerin ulaşım ağında kontrol edilebilmesi içinde.. Tarlaları süren otonom traktörler içinde nasıl kilit ve mükemmeliyet merkezi kurulmayı gerektiren bir alan anlaşılmalı.. ABD seçimleri şimdilik ek 4 sene sağlado belki 8 sene umarız bu zamanı doğru değerlendirebiliriz.

1. sayfa (Toplam 1 sayfa) Tüm zamanlar UTC+03:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/