TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 26 Mar 2017, 00:43

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 107 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 13:23 
Süvariler

Bora tanıtılacaktı bugün gören oldu mu ben mi kaçırdım ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 13:36 
Üye

İlk olarak bütün arkadaşların 30 ağustos zafer bayramını kutlarım. Bu tür bir yazıyı forum kurucularından beklerdim fakat sanırım yoğunluklarından fırsat bulamadılar.

Gururla söylemek isterim ki kendi nazarımda sitemiz kuruluş amacına ulaşmıştır.Aylardır,senelerdir milli savunma sanayiinin meyvelerini görmek üküsüyle bu gün için milli savaş araçlarımızı geçitte toplu olarak sergilenip kullanıma girerken görme hayaliyle yazdık,çizdik ,tartıştık.

Şu an gördüklerimiz cumhuriyetin ilk senelerinde atılan eğitim yeniliklerinin,tarlalarda senelerce buğday biçip ekonomiye katkı yapan çiftcinin,mühendise süt veren ananın,karar veren yöneticinin, farkındalık yaratan bizlerin emeklerinin istek ve hayallerinin bir sonucudur. Kutlu olsun.

Hepinizin yaşanan onca badireye rağmen emeklerinden dolayıda kendi adıma teşekkür ederim.

Şimdi önümüzde daha yeni işler ve hedefler var. Eminim o hedeflerede bundan daha kısa bir zamanda ulaşacağız.

Forumun eski zamanlardaki ortam,kardeşlik ve huzuruna duyulan özlem ve saygılarımla....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 13:42 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sen olayı çoook yanlış yorumlamışsın. Çözülme süreci yüzünden sessiz sedasız geçen 30 ağustosları kimler organize etti. Evet hep olmasını istediğimiz manzara ama bunun amacı 1 kasımdaki milliyetçi oylar için organize edilmiş olması. Seçim zamanı bunu çok kullanacaklar. Madem vatana bu kadar düşkündüler 13 yıldır bu akıllarına niye gelmedi. Ayrıca forumda eskiye nazaran daha ılımlı bir ortam mevcut eskiyi anmana gerek yok. Silah sistemleri hakkında tartışmalar önümüzdeki haftalarda alevlenir acele etmeye gerek yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 13:54 
Üye

Anka, Bayraktar ve Vestel ihaları neden segilenmedi? sergilenir diye düşünmüştüm.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 14:06 
Süvariler

Sarayburnu etkinlikleri var mıdır ?
Çoluk çocuğu toplayıp gezdirelim diye düşündük.
Çocuklar Zafer Bayramını yaşasınlar istiyoruz.

Tengri' nin Türk Milletine Hediyesi;
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 14:07 
Üye

Sen olayı çoook yanlış yorumlamışsın. Çözülme süreci yüzünden sessiz sedasız geçen 30 ağustısları kimler organize etti. Evet hep olmasını istediğimiz manzara ama bunun amacı 1 kasımdaki milliyetçi oylar için organize edilmiş olması. Seçim zamanı bunu çok kullanacaklar. Madem vatana bu kadar düşkündüler 13 yıldır bu akıllarına niye gelmedi. Ayrıca forumda eskiye nazaran daha ılımlı bir ortam mevcut eskiyi anmana gerek yok. Silah sistemleri hakkında tartışmalar önümüzdeki haftalarda alevlenir acele etmeye gerek yok.
Yazımı tekrar okudum. Ne töreni nede düzenleyenleri övmüşüm.İşe SİYASET katmadan kendi açımızdan bir değerlendirme yaptım. Ayrıca yazdıklarınıza da katılıyorum. Sunum kötüydü diğer ülke törenleriyle karşılaştırınca. Fakat konu o değil.Şöyle yada böyle bir yerlere geldik. Hani Türkiyeye teste gelen oplot,leopard 2a5 fotolarına baktıgımız , alçak irtifa hava savunma sistemi ihalesine teklif veren yabancı şirketerin sistemlerini incelediğimiz,yunan sistemleriyle kendimizi kıyas ettiğimiz , acaba ani bir saldırıda bize ne zarar verirler diye kafa yorduğumuz (sizde hatırlarsınız o zamanları ) şu an yaşadığımız zamana geldiğimizi görmek bende değişik duygulara yol açıyor.

Forumumuzdaki fikir akımı tıpkı ssm deki toplantılarla paralel seneler içinde neden yapmıyoruz ? - Ne yapabiliriz ? Nasıl yapıcağız ? Yapalım ? Yapıyoruz ? Ve dahada yapmalıyız gibi ana fikirlere sahip oldu. Bizim önümüzde daha fikir akımları var sizlerin öncülüğünde.

O sondaki ise kendi fikrimdi. Çünkü eski arkadaşları foruma daha fazla zaman ayırdıgımdan daha aktif takip ediyordum. Şimdi kısıtlı giriyorum ve olguyu tam anlayamıyorum. Dediğiniz gibiyse ne mutlu.

Saygılarımla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 15:17 
Süvariler

Milletimizin ve Kahraman Ordumuzun , Gazilerimizin Bayramı Kutlu , Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 15:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Allah tüm şehit ve gazilerimizden razı olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 15:35 
Süvariler

Geçit törenin TRT çekiminin büyük kısmını kayıt altına aldım. En kısa zamanda youtube yüklerim izleyemeyen arkadaşlar izleme fırsatı bulur. TRT'nin çekimleri mahvettiğine katılıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 16:58 
Akıncılar

Vakıf firmaları sahiplenmiş bu yılki etkinlikleri.. Oldukça enteresan..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 17:45 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 17:59 
Akıncılar

Atak gecti mi goremedim .
Selamlayacak falan diyorlardi.

Gecen sene butun savunma sanayi sirketleri gecisi var miydi boyle ayri ayri ?
Fuara götürülecek 1 tane ATAK vardı. Burada olsa geçerdi herhalde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 18:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 18:44 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bu sene değişik hareketler yapan bando takımı ve tüfekli hareketler yapan Cumhurbaşkanı muhafız alayı dikkatimi çekti.2014 yılında kurulmuş galiba o tüfekli gösteri şeysi.Oysa bize askerdeyken öğretmişlerdi tüfekli hareketleri.Beceremezdim o ayrı :oops: Çok Amerikan vari bi gösteri oldu kanaatimce.Tüfekli hareketleri yaparken çalan müziği hangi filimden aldılar hatırlayamadım.Tanıdık geldiydi.Bir de bazı ülkelerin bayrakları vardı geçit resmi başlamadan önce.

Geçit resmi Çinlilerin,Rusların,Fransızlarınki gibi olmasada güzel sayılır.Sanırım ilk defa ASELSAN,ASPİLSAN,İŞBİL,ROKETSAN,HAVELSAN,FNSS,OTOKAR gibi şirketler katılım sağladı.İlkönce şirketin logosunu taşıyan bi tır arkasından o şirketin ürünleri.Pars ,Cobra2,Altay,Tulpar...adını hatırlayamadığım hava savunma sistemleri,haberleşme sistemleri,radar sistemleri ilk defa geçti.Birde Kunduz diye tanıtılan anfibi bir iş makinası geçti.Dorse üzerindeydi.Ben onu AZMİM diye biliyodum.

TRT her zamanki gibi bu işi başaramadı diyebiliriz.Ama ilerleme kaydetmişler.Havadan çekim yapmaya falan çalıştılar.Hatta bu yüzden Anıtkabirde ufak çaplı kriz yaşanmış.Sunumu bence canlı yayın aracından yapmasınlar.Sahada kim yapıyosa onlara bıraksınlar.TRT mikrofonlarını sahadaki görevlilerin mikrofonuna bağlama zor değildir sanırım.Bir de sipikerin yanına lise tarihcisi edalı bi öğretim görevlisini koymuşlarki aman yarappi.

Bu sene bayram kutlamaları çok muallakta kaldı.Ulusal basında çıkan haberlere göre başbakanlık genelgesiyle törenler iptal edilmişti.Daha sonra kim bastırdıysa bu genelge uygulanmadı.Hatta bu konuda bizim memlekette küçük bir kriz bile oldu.Milletvekillerimizin hiç biri törene katılmamış.Sanırım bu genelge yüzündendir.Yerel basın bu konuda haber yapmıştı.Birde devlet büyüklerimizin hiç biri ne yurtdışına gitti ne de hastalanıp rapor aldı.Hatta Beştepe sakini konuşma bile yaptı.Sanırım bu da bir ilk...

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 19:09 
Üye

Akm de Bir olay yaşadım bir tane airsoft cu abi gördüm kesin bu forumda kendisi konuşmaya çalıştım beni tersledi birazdan fotoğraf paylaşacağım. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 19:11 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Akm de Bir olay yaşadım bir tane airsoft cu abi gördüm kesin bu forumda kendisi konuşmaya çalıştım beni tersledi birazdan fotoğraf paylaşacağım. :)
Yüzünü gizle ama.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 19:15 
Üye

Alıntı:
Yüzünü gizle ama.
Törende gördüğüm abi Shock.wave Hocam mış burdan selamlar en yakın zamanda fotoğraf atarım

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 19:38 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Yüzünü gizle ama.
Törende gördüğüm abi Shock.wave Hocam mış burdan selamlar en yakın zamanda fotoğraf atarım
Sert kayaya çarpmışsn . :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 20:06 
Üye

Shock.wave Hocam a selamlar Buradan Özür Diliyorum.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 21:09 
Süvariler

Alıntı:
[/spoiler]

Ne dedin de tersledi o kadar merak ettim cidden :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 21:59 
Süvariler

Bu arada törende çalan müzik battlefield müziği :D

https://www.facebook.com/BattlefieldGF/ ... 009473506/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 22:55 
Üye

[spoiler]
Alıntı:
[/spoiler]

Ne dedin de tersledi o kadar merak ettim cidden :)
Tamda terslemedi yani saçma bir soru sordum oda normal olarak kısa ve öz bir cevap verdi tamda tersledi değil aslında kapatalım bence inşallah Shock.wave Hocam saçma sorum için beni affeder bu arada Tüfek Takımı aynen Battlefield 1942 Müziği

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2015, 23:20 
Süvariler

Airsoftcu olduğunu nasıl anladın ona takıldım ben, airsoft kıyafetleri mi vardı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 00:05 
Süvariler

Arkadaşlar Sağolsun TRT Yüzünden Füzeleri kaçırdık Yanlış görmediysem Bora füzesi de vardı resim çeken bilgi alan var mıdır Orayı kaçırdık .Ys da ben mi yanlış gördüm ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 00:27 
Üye

Airsoftcu olduğunu nasıl anladın ona takıldım ben, airsoft kıyafetleri mi vardı?
Daha fazla boş konuşursam forumdan atılacağım. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 09:17 
Süvariler

Ilk Once Herkesin Bayramini Kutlarim Turkun Zafer Bayramidir Bu Yani Bzimde Bayramimiz Kutlu Olsun !!
TRT den Bende Sikayetciyim Dronla Cekimler Felaketdi Vestele yanasi benim Dikatimi Ceken BMC de Yokdu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 10:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Töreni Kaçıranlar için yaklaşık iki buçuk saatlik bir video. TRT' tarafından sunulan programın tamamı mevcut:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-50kdHWec3k[/youtube]
Video kaldırıldığı için link Değiştirildi.

En son assslan tarafından 01 Eyl 2015, 00:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 11:44 
Akıncılar

Korkut ve Hisar A,O sistemleri ilk defa törenlerde boy gösterip sönük bir şekilde geçip gittiler.

Tamam muhafız alayının gösterileri güzeldi fakat o sonundaki sivil araçlar bana İranı hatırlattı.

Şu geçit töreni işini Ruslar kadar güzel yapan yok...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 11:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Valla bende orada takıldım. Bu idefte de boy boy fotoğrafladığımız alet. Tahminen bir hata olmalı. Çünkü cirit bildiğin vitaminsiz hellfire. Kısmen alçaktan sabit bir hızla uçan helilerede atılabilir o kadar. Ama zaten atılgan ve zıpkın gibi daha faideli sistemler mevcutken olmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 12:02 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Birde şu trt nin 30 ağustos organizasyonu nedir yahu. Kim bunların görüntü yönetmeni. Atın arkadaş bunları işten. Her yıl görüntüleme teknolojisi çığır açıyor biz hala basit bir geçit törenini çekemiyoruz. Gelin şu trmden meraklı 3-5 genci alında bir de böyle test edin şu çekimleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 12:04 
Üye

Valla bende orada takıldım. Bu idefte de boy boy fotoğrafladığımız alet. Tahminen bir hata olmalı. Çünkü cirit bildiğin vitaminsiz hellfire. Kısmen alçaktan sabit bir hızla uçan helilerede atılabilir o kadar. Ama zaten atılgan ve zıpkın gibi daha faideli sistemler mevcutken olmaz.
Sunum sırasında aynı cümlede hem Hisar-A, hem de Cirit vardı. Spiker hanım ya da haber metnini hazırlayan TRT editörü, Hisar-A için söylenmesi gereken "hava savunma füzesi" ibaresini sehven Cirit için söyledi o kadar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 12:27 
Süvariler

Yaniz o TSk nin Envanteri gibi diyi Savunma Sanayi Urunu gibi Gecdi hemde iki defa bir defa aracin Ustunde Bir defada Tirin Uzerinde

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 14:08 
Süvariler

Alıntı:
Töreni Kaçıranlar için yaklaşık iki buçuk saatlik bir video. TRT' tarafından sunulan programın tamamı mevcut:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j8B01Y1gQnU[/youtube]
1:48:00 deki cirit hava savunma sistemi yeni bir şey mi? Ben ilk defa görüyorum.
Bir şey soracağım 1:30 başındaki ters durmuş kasırga füzeleri Kasırga ikmal aracı mı ?

Birde 1:30:31 deki Yıldırımdan sonraki uzun araç Bora mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 16:51 
Üye

Her konu es geçilebilir fakat şu sivil tır mevzusu bence hiç yakışmadı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 17:46 
Genel Yetkili

Firmalar sivil ve özel değil mi .. hatta bence yavru kurt ve izciler de katılmalıydı.

Rengarenklik iyidir.

Bakınız 4 temmuz newyork sokakları :

https://www.google.com.tr/search?q=july ... 00&bih=935

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 18:02 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bı kılıkta cool as fack modda gezdiğim için milletin abi sen airsoftçu musun diye zıplaması normal oluyor.

Resim

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.

Attila Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 18:16 
Üye

Bı kılıkta cool as fack modda gezdiğim için milletin abi sen airsoftçu musun diye zıplaması normal oluyor.

Resim
Özür Dilerim Hocam öyle dememem lazımdı. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 21:44 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

JNG-90

Shock sağda solda resim verme sonra malum biliyorsun,meşhur oluyorsunuz.

Allahü teâlâ hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 21:46 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

JNG-90'da bu pek sorulacak bir soru değil. Biraz araştırın. Kurcalayın envanterdeki tüfekleri. Fotoğraflarına bakın öğrenmeye çalışın.

Bu sefer meşhur edemezler Kılıç abi. :lol:

Attila Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 21:46 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
1:48:00 deki cirit hava savunma sistemi yeni bir şey mi? Ben ilk defa görüyorum.
Bir şey soracağım 1:30 başındaki ters durmuş kasırga füzeleri Kasırga ikmal aracı mı ?

Birde 1:30:31 deki Yıldırımdan sonraki uzun araç Bora mı ?
Bilgisi olan var mıdır beyler soruyorum ama cevap alamıyorum ?
Shock hocam resmi imgurdan atınca göremedik .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2015, 22:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu video kullanıcı tarafından kaldırdı diyor

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015, 00:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bu video kullanıcı tarafından kaldırdı diyor
Bunda sıkıntı yok sanırım.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-50kdHWec3k[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015, 01:38 
Akıncılar

Resmen törende Battlefield 1942 müziği çalınmış. :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015, 01:51 
Üye

En son FrOzkan tarafından 01 Eyl 2015, 01:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015, 01:52 
Üye

Alıntı:
Alıntı:

Resim
Elinizdeki MPT'nin DMR versiyonu mu yoksa JNG-90 mı?

Shock.wave abinin kalbinden geçenler

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015, 08:12 
Süvariler

30 Ağustos Zafer Bayramı Geçit törenidir.İlk bir dakikası donuyor ama sonrasında sorun yok kendi kaydımdır.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZhgfoM4C3mU[/youtube]

https://www.youtube.com/watch?v=ZhgfoM4C3mU

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015, 12:53 
Süvariler

30 Ağustos Zafer Bayramı Geçit törenidir.İlk bir dakikası donuyor ama sonrasında sorun yok kendi kaydımdır.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZhgfoM4C3mU[/youtube]

https://www.youtube.com/watch?v=ZhgfoM4C3mU
Soruyorum soruyorum cevap alamıyorum.
Şu videoda 36:24 üncü dakikada ki sistem nedir ? Bora füzesi gösterilecekti İdef de çıkmadı 30 Ağustos diyorlardı malum füze bu mudur ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015, 13:06 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yıldırımların hemen arkasındakiler, Yıldırımların yükleyicileri.

Attila Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015, 13:11 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015, 13:40 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Attila Taktik

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 107 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: