TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Kas 2017, 01:09

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 213 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 14:47 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Örnek hiç ama hiç olmamış. Nereden diye yazılan resimdeki zamanda kendi uçağımızı üretiyorduk.

Biraz dikkat.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 14:52 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Örnek hiç ama hiç olmamış. Nereden diye yazılan resimdeki zamanda kendi uçağımızı üretiyorduk.

Biraz dikkat.
Foto çanakkale savaşı zamanından. O zaman üretebiliyormuyduk ? Hayır. Ve hiçbir zaman altay kadar kendi alanında ileri bir askeri malzeme üretilmedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 15:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu fotoğrafı "Çanakkale'de ki askerlerimiz" olarak birisi servis etti zamanında ve artık neredeyse her türlü kamu kurumunda var. Birisi de "Kim bunlar" demiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 15:21 
Uzaklaştırıldı

Cabatlı Waff'da Dolanan Mühimmat fotoğrafını paylaşmış bilgisi olan var mı bu proje ile ilgili ?
http://translate.googleusercontent.com/ ... AiSe0Bp9Ww
Üreten şirket Kartal Savunma Sistemleri. Şirketin sahibi de forumumuza üyedir

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 15:38 
Süvariler

Alıntı:
Cabatlı Waff'da Dolanan Mühimmat fotoğrafını paylaşmış bilgisi olan var mı bu proje ile ilgili ?
Ssm'dan ihale açıldı mı yani istendi mi böyle bir mühimmat ilk defa gördüm de.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 15:45 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/10/08/gnd105.html

En son assslan tarafından 07 May 2015, 22:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 16:46 
Akıncılar

Bu fotoğraflar Çanakkalede savaşmış bir Alman subayın çektiği resimlerdi. Kanada'da yaşayan torunu tarafından ebay da satışa sunulunca bir tarihçi Bülent YILMAZER tarafından ülkemize kazandırıldı.
Renklendirme çalışmaları ve çekilen diğer resimlerinde elden geçirilmesi ile çok güzel bir arşiv oluşturuldu.
Çalışmalar Savunma ve Havacılık dergisindeki arkadaşlarca yürütülmüştü. Albümün tamamını ve fotoğrafların arkasına ve albümdeki alt yazılarını okuduğunuzda daha iyi görebilirsiniz.
Bunlar haberci olarak çalıştırılan silahsız çocuklardı. Elbiseler ise ölen düşman askerlerinden toparlanan giysi parçalarından bir araya getirildiğinden farklılıklar ve karmaşıklıklar algılanabilir.
Fakat bu albümü kendi reklamı için kullanmak isteyen bir takım kişiler tarafından birçok söylenti çıkarılmış, hatta cevizkabuğu isimli programda da bu iddialar tartışılmıştı.
Resimler gerçek ve Türk askerleridir.

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 16:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bugün benim içinde biraz talihsiz oldu gezemedim. Cuma tekrar gideceğim. Fakat bir ara 2 Albayın MKE stadındaki görevli ile yaptığı sohbeti dinledim. Adam resmen kafayı kırmış :) Bu tüfek kaç yıl önce TSK'nın belirttiği ihtiyaçlar doğrultusunda bitti ve teslime hazır hale geldi fakat, son yıllarda TSK durmadan ihtiyacı değiştirip, güncellediği için tüfek bir türlü teslim edilemediğini belirtti. Namlu ömrü 8 bin den başlayın 15 bine kadar çıkarılmış (Evet MKE 15 bine garanti veriyor). Daha sonra Deniz Kuvvetleri bir takım eklentiler istemiş (bunları belirtmedi) ondan dolayı bir gecikme olmuş. Yanı uzun lafın kısası adam TSK ne istediği baştan bilseydi şuan bu durumda olmazdık dedi. 2 Albayda güldü geçti. :D
Bende oradaydım başka şeyle ilgileniyormuş gibi kulak misafiri oldum :D

Bu abi de sağlamlığı anlatmak için yere atıyordu parçaları.

Resim

Buda otobüse dönmüş arma

Resim

Resim

En son Dunedain tarafından 07 May 2015, 19:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 18:10 
Süvariler

Alıntı:
Fuarda gözüme çarpan, karacıların her aracın yanına geldiklerinde ilk akıllarına takılan suda yüzüyor mu sorusu.
Hocam bende rastladim ne yalan söylüyüm.
Hatta aselsan ve taide güzel sohbetlerimiz oldu ,kulak misafiri olan askerler sanki" ulen bizmiyiz asker yoksa bunlarmi " dercesine bakiyorlardi.
++++
Ciddi tavsiyemdir;
Tai den FX
Aselsandan radar ve sensör guruplari ile çok güzel sohbet edebilirsiniz.
Yarin bir arkadaş giderse bir ricam var oda şu;
Aselpold incelerken yetkilisi güzel bilgiler verdi latrn podundan daha iyi hatta cok çok iyi olduğunu söyledi ama ben sniperpodu ile arasindaki farklari sormayi unuttum bir arkadaş sorarsa ve paylaşırsa sevinirim.
+++
Bir diger hususta Azerbaycan Türkü standina gidin istiklala sniperi inceleyin yerli tüfeklerinide.
Aman ALLAHim o ne rezil bir metal işlemesi,boyasi nasıl bir kötü kalitede bir silah sasirip kaldim şaka gibi yani. Sanki 1970 lerde yapilan tüfekler gibi ,kamuflaj boyasida ayri bir dert.

Hk 417 A2 ve 416 yı inceledim 416 hakikaten çok güzel ve hafifti.
Şaşırdınızmı. Malesef "Savunma Sanayii"nin tek doğru düzgün "ürünleri" başka firmaların lisans altında üretilen bazı ürünler (gerçekte bizim olmayan ürünler).

Ancak "Yırtıcı" ve "Yalguzag" keskin nişancı tüfekleri de sergileniyormu? Onları nasıl buldunuz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 20:36 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Alıntı:
Ssm'dan ihale açıldı mı yani istendi mi böyle bir mühimmat ilk defa gördüm de.
Herhangi bir ihale açılmadı, resmi bir talep yok. Silahlı kuvvetlerimizin işine yarayacağını düşündüğümüz, can kurtaracak bir teknoloji.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 21:28 
Süvariler

http://www.c4defence.com/terma-ve-asels ... nlastilar/
Haberde geçen, Aselsanın mülkiyet haklarını aldığı bahse konu pod, bizdeki tarps muadili midir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 21:47 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Tam muadili gibi değil anladığım kadarıyla anlık görüntü iletemiyor en azından DB-110 gibi. Aselsan bu işe de girerek sanırım TF-X öncesi hazırlık yapıyor.

http://www.terma.com/defense/airborne-t ... e/jas-mrp/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 23:29 
Süvariler

Stabilize silah sistemlerine fazlaca önem verilmiş Juan Carlos dizaynında hatta ön tarafada CIWS kulesi oturtularak 360derece koruma alanı sağlanmış ama pist üzeri uçak taşıma alanından feragat edileceği açık. Maket üzerindeki tasarımdan, sensöre-'den, silah sistemlerine tamamen Türk isterlerini şekillendiriyor. Gemi üzerinde F-35B versiyonununda maketi bulundurulması Denizcilerin ne kadar çok muharip hava yeteneğine kavuşmak istediğinin göstergesidir. Hava kuvvetleri ihtiyaçları tanımlanıp oturtulduğunda veya hava kuvvetlerine engel oluşturmayacak ilk fırsatta F-35B siparişi deniz kuvvetleri için verilecek.
Resim

Resim

Resim

Resim
BORAN 105'lik Top
Resim
ASELSAN EH SUİT : ÇAFRAD ve bu suit'in entegre bir direk yaklaşımıyla iç içe bir dizayn içerisinde olmayacağını duyunca moralim bozuldu. Umarım ÇAFRAD kulesi sadece radar ailesinden ziyade EH ve diğer sensörlerinde ana direği olur. Entegre direk yaklaşımı artık dünyada önem kazanmıştır pek çok açıdan.
Resim
ASELSAN ERKEN İKAZ RADARI : Türk hava sahasının milli ve özgün yetenek ve kaynaklarla tamamen milli irade ile izlenmesini koordine etmemizi sağlayacak en kritik önemdeki sistem. Sistem 2019/20 gibi ürüne dönüşüp seri üretime geçecek ve RADNET'i güçlü bir yapıya yükselterek TSK'nın bölgedeki durumsal farkındalığına büyük fayda sağlayacağı açıktır. Sistem mobil ve sabit olmak üzere 2 farklı sistem ve sabit değil etrafında dönüyor keşke sabit bir mevki izlese yarın bu konuda biraz bilgi almaya çalışıcam.
Resim
ASELSAN 3B radar. Sanıldığı gibi Smart-S muadil bir sistem değil daha küçük ölçekte ve Hücumbot projesinin ana radarı olması planlanmakta.
Resim
FOTONİKS-BAE LiteHUD : Oldukça hafif, küçük kompakt bir HUD sistemi. Her türlü hava şartında yüksek çözünürlük, görünürlükte bilgiyi ekranda taşıyabiliyor. Uçaklar arası müşterekliği sahiplenecek bir HUD sistemi. HÜRKUŞ, TX ve FX'in HUDU olacak hatta kuvvet F-16'lara entegrasyonunu istemiş.
Resim
AKKOR : Konvensiyonel ve asimetrik tehditlere karşı her türlü hava koşullarında ve arazide kısa menzilde ve düşük reaksiyon süresi ile yüksek koruma sağlıyor. AMT'lerden ziyade farklı zırhlı araçlarada entegre imkanı var. Birden fazla hedefe, karşı ateş açabilmekte. Envanterdeki farklı tanklarada modernizasyon ile entegre etme imkanı mümkünmüş.
Resim
MEHPOD : Elektronik Harp Podu envanterdeki F-16'ların bazıları dahili EH'den yoksun bunlar pod olarak bu bağışıklığa kavuşturulması amaçlanmakta ve F-X içinde bir hazırlıktır. Sistem E-J frekansında hedef tespit-teşhisi yapıp sınıflandırabilmekte I-J bandında hedef takibi ve ''tehdite özel'' karıştırma yapabilmekte. Sistem AESA mimarisine uygun dizayne edilmiş.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2015, 23:56 
Uzaklaştırıldı

Fuar çıkışına yakın bir noktada ücretsiz idef ve SH dergisi veriliyor.
O dergilerde çok ama çok önemli bir ayrinti var bakalim kim yakalayacak o ayrintiyi :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 00:00 
Süvariler

O dergilerde çok ama çok önemli bir ayrinti var bakalim kim yakalayacak o ayrintiyi :)
Resim
defence.pk da gördüm bu resmi. Bunu mu kastediyorsunuz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 00:06 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Resim
defence.pk da gördüm bu resmi. Bunu mu kastediyorsunuz?
Defencede zaten hiç bir zaman sakli gizli birşey yokki :)
Dergide bir projeye detayli yer verilmiş. Onu kast ettim.
Bu fotoyu biliyorum dün banada ulaşti fakat proje ve proje icerisindeki mühimmat bumu emin olamiyorum.
Dergiden aslinda bir başlik acip yeni proje üzerinden konuşabilirdik ama şu an mobilim olmadi yarin pc den yazarim konu acilmaz ise ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 00:08 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 00:33 
Süvariler

Fuardaki heriflere pek dikkat etmemek gerekiyormuş demekki. ASELSAN ÇAFRAD ve entegre direk yaklaşımı radar direğinin nihai hali budur. Oldukça gelişmiş bir direk çözümü sunuyoruz hayırlı olsun ülkemize tebrik etmek gerek. Direk baya büyüdü.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 00:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Ben gittim
Pictures or it didn't happen!
Twittera yükledim gun boyu pil bitmek uzere :)
Senin twitter adresini alsak hocam . Biraz görsel görsek sayenizde. Yada sen forumda bir paylaşsan .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 02:17 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Herhangi bir ihale açılmadı, resmi bir talep yok. Silahlı kuvvetlerimizin işine yarayacağını düşündüğümüz, can kurtaracak bir teknoloji.
Öncelikle bu çalışmanızdan dolayı tebrik etmek gerek. Son derece yenilikçi ve önü açık bir proje. Daha önceleri hep söylediğim gibi pire için yorgan yakarak yürütmeye çalıştığımız operasyonların daha az maliyetli bir şekilde sonlanmasına yardımcı olacaktır. Çatışma ortamlarında düşmanın tahmini olarak belirlediğimiz noktaya coğrafi veya yapay koşullardan dolayı karadan anında müdahale edemediğimiz durumlarda can simidi olacağı kesin. Tahmini hedeflere tahmini yapılan atışların maliyeti hesaplanamaz boyutlara çıkmakta. Ama bu çözümle hedefin en beklemediği ve aciz kaldığı hava yoluyla tepesine inmesi harcanacak mühimmat sayısını azaltacaktır.
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 04:27 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:

Biraz dikkat.
[/spoiler]
Sayın Wolverine çok haklısınız. O savaşlarda uçaklarımızı modifiye edip üst kanatlarına makineli tüfek döner tareti bile yapmışız. Sanırım bu dünyada ilk uygulama olmuştu. Hem de cephe şartlarında, pilot diye istanbuldan gelen zaten kısıtlı sayıda olan şöförler kullanılmış.
Savunma Havacılıktan Mehmet DEMİRKOL'un facebookta paylaştığı resimlerde diğer resimleri de görebilirsiniz.
En açıklayıcı olan resmi paylaşıyorum: Gerekirse konuyu ayrı başlık haline getirelim.
Bu resimde sadece uzun boylu olanın kafası rötuşla tamamlanmıştır.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Resim

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 08:46 
Süvariler

Benim bildiğim bu fotoğraftakiler yöre halkından olup, pilotların hizmetini gören kişilerdir. Asker değillerdir, eskimiş asker elbiselerini giymektedirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 09:52 
Genel Yetkili

Yahu yöre halkından olsa ne olacak. İçimiz rahat mı edecek. Halk fukara iken askeri, memuru, politikacısı düzgün giyinince ülke itibarlı ve yaşanası mı oluyor.

Garibanız işte. Saray ahalisi ve % 1'lik zengin % 20 lik ortaüst dilimleri hariç bildiğin fakiriz. 1000 sene evvel de böyleydi, 100 sene evvel de.. bugün de öyle.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 10:32 
Süvariler

Yahu yöre halkından olsa ne olacak. İçimiz rahat mı edecek. Halk fukara iken askeri, memuru, politikacısı düzgün giyinince ülke itibarlı ve yaşanası mı oluyor.

Garibanız işte. Saray ahalisi ve % 1'lik zengin % 20 lik ortaüst dilimleri hariç bildiğin fakiriz. 1000 sene evvel de böyleydi, 100 sene evvel de.. bugün de öyle.
Haklısınız, tabii ki öyle. Fakat doğru bildiğimi söylemek istedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 11:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

http://www.janes.com/article/search?query=IDEF+2015

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 14:22 
Uzaklaştırıldı

[wimg]http://s8.postimg.org/kbogrmqz9/Whusb5u.jpg[/wimg]

Allam nolur bu dürbünle standart gelsin ne olur gelsin .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 18:19 
Uzaklaştırıldı

Ben IDEF 2015'te şunu gördüm. Türk insanın gerçekten çok güzel fikirleri var. Tonla yeni proje fikri ürettik. Ordumuzun ihtiyacı olabilecek ürünleri ilk ağızdan dinledik. Bizden çok daha büyük devasa şirketlerin bizlere gösterdikleri ilgi, fikir paylaşımları bizi çok mutlu etti.

Son gün biraz dolaşma fırsatım oldu. Türk kobileri gerçekten iyi çözümler sunuyor. Büyük şirketleri anlatmama bile gerek yok. Savunma sanayii sektörümüz gümbür gümbür ilerliyor. Önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yerlerde olacağımıza eminim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 18:37 
Yeni Üye

Ben IDEF 2015'te şunu gördüm. Türk insanın gerçekten çok güzel fikirleri var. Tonla yeni proje fikri ürettik. Ordumuzun ihtiyacı olabilecek ürünleri ilk ağızdan dinledik. Bizden çok daha büyük devasa şirketlerin bizlere gösterdikleri ilgi, fikir paylaşımları bizi çok mutlu etti.

Son gün biraz dolaşma fırsatım oldu. Türk kobileri gerçekten iyi çözümler sunuyor. Büyük şirketleri anlatmama bile gerek yok. Savunma sanayii sektörümüz gümbür gümbür ilerliyor. Önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yerlerde olacağımıza eminim.

Sonuna kadar katılıyorum yabancı gazetecilerin kendi aralarındaki konuşmaları ve tepkileri çok olumluydu umarım forumdan katılan sayısı çok olmuştur,

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 18:40 
Akıncılar

Ben de inceledim tebrik ederim, zor bir yoldasiniz ama umarim sonuc iyi olur. Muadil dogru durust cozum pek yok zaten

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 18:47 
Uzaklaştırıldı

Teşekkürler. Zorlanmayı seven bir yapımız var ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 19:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Yolunuz açık olsun üstadım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2015, 21:47 
Süvariler

Dört günlük idef2015 sona erdi. Benim gibi fuara gidemeyenler için, giden arkadaşlardan fuarın bir kritiğini alsak. Beklentilerinizi karşıladı mı, ilginizi çeken (yerli-yabancı) yenilikçi ürünler nelerdi. İdef2013'e kıyasla eksiklikler veya olumlu yönde ilerlemeler nelerdi. Bir de, uzun menzilli hava savunma sistemi ile ilgili bir şeyler öğrenebildiniz mi, vs..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2015, 01:47 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ar serisi tüfek gören masum TSK mensuplarının dramı...
Silah tutmayı öğrenemeyen harbiyeli çocukların tüfekler ile mücadelesi...
İlerikçi tasarıma sahip silahlara sivillerin uzaylı görmüşçesine tepkiler vererek yaklaşması...
Hiç bir şeyden anlamayıp yanındaki görevli personelin anlattığını yine bir şey anlamadan hı hı diye dinleyen galaktikler.

Fuar ziyaretçileriyle ilgili olan izlenimlerim bunlar. Katılımcılar ile ilgili izlenimlerim eve dönünce.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2015, 13:25 
Üye

bende bir miktar resim var ama nasıl ekleyeceğim.
resim yükleme düğmesi yok tag var sadece

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2015, 16:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

bende bir miktar resim var ama nasıl ekleyeceğim.
resim yükleme düğmesi yok tag var sadece
imgur.com dan internete yükleyin, oradan foruma.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2015, 18:18 
Uzaklaştırıldı

Fuardaki hologramin uretimi hangi amacla yapilmis? Cevresinde bilgi alinabilecek herhangi bir gorevli de yoktu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2015, 19:35 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Binden fazla fotoğraf, onlarca video, 10 kg dan fazla tanıtım broşürü dergi. Hepside tasnif edilmeyi bekliyor. Ardından arşivlediğim bilgileri güncelleriyle değiştireceğim. En az bir kaç ayımı alır artık. Önceki fuarlardanda gün yüzüne çıkmamış bir yığın arşivlenmiş bilgi mevcut.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2015, 21:08 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]
Daha geliştirme aşamasında olduğunu ve radarın dahada küçültüleceğini, lançerin daha basık ve yatay olacağını ayrıca hafif zırhlı araçlar içinde ayrı bir sistem geliştirildiğini belirtelim. Ayrıca Altay ın standart bir savunma sistemi olarak kuvvete kazandırılacağını belirtelim.

Bu da zırhlı araç üzerinde uygulanmış örneği.
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2015, 22:21 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2015, 22:46 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2015, 00:57 
Akıncılar

Altay
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]
Kule yanlarındaki avadanlık cepleri burada seçilebiliyor..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2015, 01:25 
Süvariler

Beni en çok heyecanlandıran gelişme akkor oldu.Herkesin elin sağlık .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2015, 01:45 
Süvariler

Dört dörtlük bir tank ortaya çıkmış hakikaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2015, 15:49 
Süvariler

Kısmet olursa önümüzdeki sene gitmeyi düşünüyorum bende :) Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok güzel şeyler oluyor Savunma Sanayi'de ama inşallah bu yapılan projeler TSK envanterine kısa sürede alınır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2015, 15:50 
Akıncılar

Kısmet olursa önümüzdeki sene gitmeyi düşünüyorum bende :) Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok güzel şeyler oluyor Savunma Sanayi'de ama inşallah bu yapılan projeler TSK envanterine kısa sürede alınır.
Önümüzdeki fuar 2017'de olacak üstat.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2015, 17:00 
Süvariler

Alıntı:
Önümüzdeki fuar 2017'de olacak üstat.
Daha iyi o zaman :) Üniversite işlerini bitiririm 2017'ye kadar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2015, 08:27 
Üye

Fuarda çektiğim fotoları albüm yapıp öyle paylaşmak istedim.
hepsi için ayrı ayrı link kopyalamak zor geldi, kusura bakmayın.
Kod:
<iframe class="imgur-album" width="100%" height="550" frameborder="0" src="//imgur.com/a/vx4x7/embed?background=f2f2f2&text=1a1a1a&link=4e76c9"></iframe>
bu da linkin yalın hali
http://imgur.com/a/vx4x7

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2015, 11:21 
Üye

Resim

Resim

ASELSAN'ın ilk kez tanıttığı CENKER projesiyle birlikte Türk askeri giyilebilir bilgisayar, akıllı gözlük ve saat kullanacak.
Türk askeri bu yıldan itibaren gittikçe teknolojik birliklerden oluşacak. Bunun için başlatılan ve IDEF 15’te bitmiş hali ilk kez tanıtılan

ASELSAN’ın ‘CENKER Takın ve Tek-Er Komuta Kontrol Sistemi’ TSK’yı öne geçirecek.
İlk etapta Özel Kuvvetler için düşünülen sistemin yakın gelecekte piyade birliklerinden başlayarak arazide görev yapan tüm birimlerde kullanılması planlanıyor.

ASKERLER BİRBİRİNİ KAYBETMEYECEK
CENKER’de bulunan hassas konum bilgilendirme sistemi sayesinde tüm tim birbirini kaybetmeden takip edebiliyor.

Diz ve dirsek koruma kullanan geleceğin Türk askerinin silahı ise NATO’nun 42 ağırlaştırılmış testini dünyada geçen tek silah olan MKE’nin ürettiği yeni nesil piyade tüfeği MPT-76 olacak. Ağırlığı 2 kg olan ve Türk mühendislerinin geliştirdiği yazılımla çalışan CENKER’in fiyatı maksimum 5 bin dolara geliyor.

http://www.ensonhaber.com/aselsanin-pro ... 05-12.html
http://www.mehmetciktv.com.tr/haber/111 ... VG0nVXtmko

Bu gerçekten ASELSAN'nın bir projesi mi yoksa sadece fikir vermesi için yapılmış bir çalışma mı ? Google glass ve İwatch la bu iş bitiyorsa alalım, bu haber gerçekse şimdiye kadar gördüğüm en kötü sunum ve fikir yani orta bir şey yok, google glass 4-6 saat olması lazımdı batarya süresi yine İwatch bir günü zor çıkarır yanı bunlar bir kere askeri standarda yada dayanıklıkta üretilmemiş ürünler ikincisi hiç bir özgünlüğü yada üzerine çalışılmışlık gibi bir izlenim yok.

ASELSAN gerçekten böyle bir proje onay yada fuarda gösterecek kadar garip bir hareket beklemezdim.

En son PARS tarafından 12 May 2015, 12:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2015, 11:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kablo yığını olarak dolanıyorlardı fuarda... O karmaşa toplanmadığı sürece etkili şekilde kullanılamaz.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2015, 11:59 
Uzaklaştırıldı

Güncel Google Glass'ı hiç bir operasyon askeri kullanamaz. Dayanıklılık, çalışma sıcaklığı, hava şartları uygun değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2015, 14:12 
Akıncılar

Güncel Google Glass'ı hiç bir operasyon askeri kullanamaz. Dayanıklılık, çalışma sıcaklığı, hava şartları uygun değil.
Zaten şu an için satılmıyor.
Alıntı:
Kablo yığını olarak dolanıyorlardı fuarda... O karmaşa toplanmadığı sürece etkili şekilde kullanılamaz.
Toparlarlar Shock.wave, Land Warrior gibi örnekler var önlerinde, hem de geliştirme sürecinde ağırlığı yarıya düşmüş, derlenip toparlanmış halde. 4900'ü, kısa süre önce imzalanan yazılım tabanlı telsiz ihalesini falan düşününce ümitliyim ben. Belki Korsan'ı falan da entegre ederler.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 213 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: