TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 14 Ara 2017, 23:56

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2014, 23:37 
Site Başkanı

Bugün Şehit Öğretmen Neşe Alten ve Babasının Şarköy'deki mezarını ve annesini ziyaret ettik.

Neşe öğretmen 21 yaşında diyarbakır ili bismil ilçesi çavuşlu köyü ilkokulu'nda 25 günlük öğretmen iken şehit edildi. Onu yalnız bırakmak istemeyen babası gözlerinin önünde öldürüldü. Bu olaydan sonra kendilerine haber gelen askerler şaşırmışlardı çünkü normalde tehlikeli olduğu için öğretmen gönderilmesi istenmeyen Çavuşlu Köyünde olay gerçekleşmişti. Dönemin milli eğitim müdürünün Neşe Alten'i oraya gönderdiği iddia ediliyordu (Askerler tarafından gönderilmesin, çok tehlikeli uyarısına rağmen). Okula gittiğinde okulun her yanı bölücü terör örgüt paçavralarıyla dolu, kendi lojmanının kapısında bile apo yazıyordu. İlk iş olarak okulu kendi imkanlarıyla ve babasının yardımıyla onardı duvarlardaki paçavraları indirip yazıları sildiler. Ancak 26.10.1993 günü şehit edildi hem de diyarbakır merkeze tayini çıktığı gün. Yani birisi bölücü terör örgüt'lılara haber uçurmuş ve elinizi çabuk tutun demişti. Konuyla ilgili yargılanan dönemin il milli eğitim müdürü sadece 2 yıl hapis cezası aldı güya "adalet".
Annesi ve ailesinden başka bilgiler de öğrendik ama her şeyi yazmayayım.

Allah rahmet eylesin.

[wimg]http://i.hizliresim.com/lzDMlb.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.hizliresim.com/1no85p.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.hizliresim.com/Vy7kdr.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.hizliresim.com/nGDXnl.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.hizliresim.com/voDO96.jpg[/wimg]

Resim

http://www.haberhergun.com/melek-bakisl ... ,1025.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2014, 23:46 
Akıncılar

Olayı hatırlıyorum, bir vesile ile her karşılaştığımda aynı üzüntüyü duyuyorum. Bir çok şehit haberi aldık ama bu olay bana çok koymuştu. Mekanları cennet olsun.

Demekki bu Milletin unutmayan vefalıları hala varmış. Sevgili Annemizin ellerinden bizim için de bol bol öpseydiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2014, 23:59 
Süvariler

Böyle bir ziyareti gerçekleştirip Sevgili Öğretmenimizin hala unutulmadığını ailesine hissettirdiğiniz için şahsım adına teşekkür ederim.

Eğitim ışığını etrafına dağıtmak uğruna canını verenlerden Allah razı olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 00:02 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Aman duyulmasın, sonra kimse gitmek istemez ve oralar öğretmensiz kalır dedik, yıllarca sustuk.
Ama şimdi konuşma vakti..
Meslektaşlarımızın tek silahı ellerindeki tebeşirdi...
Tehdit edildiler ama yılmadılar...
Darp edildiler ama yılmadılar...
İstiklal Marşımızı söyletmek uğruna, bayrağımızı göndere dikmek uğruna; diri diri yakıldılar, kurşuna dizildiler...
Sonra elindeki g3 tüfekle bayrağının indirilişini seyreden askerleri gördük...
O bayrağa bez parçası gözüyle bakan devlet büyüklerimizi gördük.
Ve aklımıza ister istemez şehit öğretmenlerimiz geldi...
Bir bayrak uğruna canını ortaya koyan öğretmenlerimiz...

Yazık...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 00:07 
Site Başkanı

Olayı hatırlıyorum, bir vesile ile her karşılaştığımda aynı üzüntüyü duyuyorum. Bir çok şehit haberi aldık ama bu olay bana çok koymuştu. Mekanları cennet olsun.

Demekki bu Milletin unutmayan vefalıları hala varmış. Sevgili Annemizin ellerinden bizim için de bol bol öpseydiniz.
Annemizin ellerini tüm unutmayanlar adına bol bol öptük, çok memnun oldu ziyaretimizden dolayı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 00:15 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Öğretmenimizin atamasının olduğu yıllarda öğretmen ile atanır.Burada kura çekilir ve gideceği okul belirlenirdi.Çoğunlukla da bayan öğretmenlerde pozitif ayrımcılık yapılır ve bayan öğretmenler köye verilmezdi.Öğretmenimiz bile bile o köye gönderilmiş.Şehidimize Allah rahmet eylesin...

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 04:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Allah rahmet eyleye öğretmen hanıma . Zamanında karı koca öğretmeni bile katletti bu lağım sıçanları.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 17:04 
Süvariler

Ziyarete giden arkadaşların ayaklarına yüreklerine sağlık.
Çocuğu ile birlikte şehit edilene mi hayatının baharında kalleşliğe kurban gidene mi yanarsın ?
Eğitim ordusunun ferdi olmakla bizi gururlandıran şehitlerimiz Ruhları Şad olsun.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 18:26 
Üye

Allah rahmet etsin , bu devlet bu insanlar sayesinde ayakta kaldı , hayatının baharında bir insana kıymışlar , bu ziyareti yapan kardeşlerimizden de Allah razı olsun .

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 18:29 
Üye

Allah razı olsun bizim köylerimizde de eminim şehitlikler var oraları da ziyaret edelim arkadaşlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 18:42 
Süvariler

Ben bu olay olduğunda 4 yaşında dünyadan habersiz bir çocuktum. 1980'den sonra benim yaşıtlarım için çok karanlık sanki bilinmeyen bir dönem. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara Allah sabır versin. Çok üzücü bir olay insanlıktan nasibini almamışlar. Sene 2014 halen aynı kafadan devam ediyorlar, hemde daha rahat ellerini kollarını sallayarak. Bizim gibi gençlere bu olayların hiç biri anlatılmıyor yaşım 25 ne okulda, ne üniversite okurken, ne televizyon ekranlarında sadece bu gibi forumlarda görüyoruz yaşanan acıları yapılan katliamları. Benim gibi bu konuda cahil gençleri aydınlatmak için bir konu açalım Türk milletin en pis ve kötü huyu "unutmak" lütfen bizlere unutturmayın lütfen.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 21:18 
Uzaklaştırıldı

Allah Öğretmenimize ve vatanı milleti için şehit olmuş neferlerimize rahmet eylesin.

Düşsün çeleng-i Rumün, eğilsün ser-i Frenk Vur Türk'ü gönderen yed'i takdir aşkına Son savletinle vur ki açılsın bu surlar Fecr-i hücum içindeki tekbir aşkına!

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014, 00:14 
Süvariler

Yaptığınız gerçekten çok güzel bir davranış. Ayağınıza sağlık, duygulandırdınız bizi. Keşke ailesinden öğrendiklerinizide paylaşsanız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014, 00:48 
Site Başkanı

Merhabalar, seneye tekrar aynı tarihte ziyaret edeceğiz. Gelmek isteyen olursa önceden haber verirse ona göre araç ayarlıyoruz. Her şeyi yazmaya gerek yok neden çünkü zaten olay başlı başına dramatik ve terörün gerçek yüzünü gösteren bir olay.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2015, 00:08 
Akıncılar

Bu yıl kimler geliyor? Ben de katılma planı yapıyorum.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: