TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Nis 2017, 16:51

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: SAVTEK 2014
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2014, 23:25 
Genel Yetkili

Alıntı:
Düzenlemekte olduğumuz 7.Savunma Teknolojileri Kongresi, SAVTEK-2014 ile;

TSK, üniversite ve savunma sanayii temsilcilerinin bir araya gelmesi ve savunma teknolojilerine yönelik mühendislik, temel bilimler ve yönetim bilimleri alanlarında yukarıda belirtilen ana temalar çerçevesinde AR-GE çalışmalarını içeren bildirilerin tartışılması hedeflenmekte,
Ulusal strateji ve politika düzeyindeki önceliklerin açılış oturumu ile panellerde yönetsel düzeyde değerlendirilmesi ve ülkemiz için önerilerin üretilmesi beklenmektedir.

Kongrede bildiri sunacak yazar ve izleyicilerin kayıtları için son gün 13 Haziran 2014 !

http://www.savtek.metu.edu.tr/index.html

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: SAVTEK 2014
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2014, 23:34 
Akıncılar

İTÜ'de SAVTEK (Savunma Teknolojileri) isminde bir öğrenci topluluğu var. İDEF 2013'te de standları vardı.

İTÜ SAVTEK 2010 yılında ÜSSİ(Üniversite Savunma Sanayii İşbirliği) etkinliği düzenlemişti ve çok faydalı geçmişti, artık ÜSSİ düzenlemeyeceklerini öğrendim.

ODTÜ'de ise her yıl NSS, LSS, SAVTEK, vb. gibi birçok etkinlik düzenlenmesine rağmen spesifik olarak Savunma Sanayiine yönelik bir öğrenci topluluğu yok. Ben bunu bir eksiklik olarak görüyorum. Sanırım okuldaki baskın grubun anti-militarist olması bunun en etkin sebeplerinden biri.

Bu kongre güzel geçeceğe benziyor, fırsatı olanlar kaçırmasın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2014, 23:40 
Genel Yetkili

Fırsat bulupta gidebilecek arkadaşların izlenimlerini bu başlık altında paylaşmaları rica olunur. Saygılar..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 02:19 
Uzaklaştırıldı

İTÜ'de SAVTEK (Savunma Teknolojileri) isminde bir öğrenci topluluğu var. İDEF 2013'te de standları vardı.

İTÜ SAVTEK 2010 yılında ÜSSİ(Üniversite Savunma Sanayii İşbirliği) etkinliği düzenlemişti ve çok faydalı geçmişti, artık ÜSSİ düzenlemeyeceklerini öğrendim.

ODTÜ'de ise her yıl NSS, LSS, SAVTEK, vb. gibi birçok etkinlik düzenlenmesine rağmen spesifik olarak Savunma Sanayiine yönelik bir öğrenci topluluğu yok. Ben bunu bir eksiklik olarak görüyorum. Sanırım okuldaki baskın grubun anti-militarist olması bunun en etkin sebeplerinden biri.

Bu kongre güzel geçeceğe benziyor, fırsatı olanlar kaçırmasın.
Odtü mühendislik öğrencilerinin anti-militarist olduğunu düşünmüyorum. Havacılık, makina, bilgisayar mühendislerinin genelde ilk girmek istedikleri yerler TAI, Aselsan, Havelsan gibi savunma sanayii kuruluşları.

Büyük ihtimal dinleyici olarak katılacağım. Katılırsam dökümanları paylaşırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 09:42 
Akıncılar

Hangi yıldı yahu? 2000 olabilir.. Havacılık grubu, ODTÜ havacılık günlerinde Devrim stadyumuna bir Super Cobra ile sanırım bir de Cougar indirtmişlerdi.. Biraz dert olmuştu.. :roll:

Müzedeki tayyareler beyaza boyandılar falan.. Bir müze tayyaresi tahrif edildi..

ODTÜ'lü gençlerin bazen kafası karışık olabiliyor..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 12:24 
Süvariler

İçlerinde haddinde fazla bölücü terör örgüt yandaşı olduğu için olabilir mi o karışıklık!?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 12:29 
Akıncılar

Sınavla girilen yerdir.. Herkes de giremez.. P K K'lılar çok çalışıp kazanıyorlarsa bilemem..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 12:47 
Süvariler

Sınavla girilen yerdir.. Herkes de giremez.. P K K'lılar çok çalışıp kazanıyorlarsa bilemem..
Muhakkak öyle,ama Odtü'ye giripte sırf bu yüzden okulu yarıda bırakan tanıdıklarım var.Olmasa keşke ama öyle işte,son zamanlarda iyiden iyiye öyle hemde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 12:57 
Akıncılar

Ulkucu bi arkadasim var. Konu ne zaman ODTU'den acilsa saydirmaya baslar. Ben cok konusmam "Otur dersine calis, sen de orada toplulugunu kur. Bunca yillik okulda ulkucu bir toplulugun olmamasi sizin icin cok aci bir mesaj degil mi ?" derim, ikimiz de susariz :)

Ilk geldigim yillarda ben de cok sayip soverdim ama buranin da dinamigi bu. Cogunun atip tuttuguna bakma, okul bitince tipis tipis askere gidecekler, guzel bi is bulup coluk cocuga karisacaklar. Atesli sloganlar hikaye olacak.

ODTU, Gaziden daha kotu bir okul degil bu acidan. En azindan tuvaletin basina 'tuvalet reisi' dikmiyorlar, kimseyi icki ictigi icin, bankta kiz arkadasiyla sevistigi icin dovmuyorlar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 13:04 
Yeni Üye

ODTÜ'de öğrenciyim etkinlik'e ben de katılacam. Öncelikle ODTÜ'ye karşı yaptığınız eleştirilerin çok acımasız olduğunu söylemek isterim. Üniversite içerisinde BTÖ'lü grup çok çok azdır herhangi bir BTÖ eylemi olduğu zaman çoğunluk içerden değil dışardan olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 15:14 
Süvariler

Hangi yıldı yahu? 2000 olabilir.. Havacılık grubu, ODTÜ havacılık günlerinde Devrim stadyumuna bir Super Cobra ile sanırım bir de Cougar indirtmişlerdi.. Biraz dert olmuştu.. :roll:

Müzedeki tayyareler beyaza boyandılar falan.. Bir müze tayyaresi tahrif edildi..

ODTÜ'lü gençlerin bazen kafası karışık olabiliyor..
[wimg]http://i.imgur.com/cfY1ZeE.jpg[/wimg]

Şu anda o müzeye doğru bakıyorum hocam ve bazen ben de anlayamıyorum ODTÜ'lü öğrencileri :) Pekçok mesai arkadaşımda olduğu gibi onlar da ileride "ne günlerdi be.." diye anlatacakları anıları olsun istiyorlar sanırım :)

Sana ne mutlu efem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 16:04 
Süvariler

İşte acı olan o az sayıdaki kişilerin Odtü'yü sadece kendilerine ait sanması ve propagandalarını açık açık yapmasıdır.Sadece Odtü değil;yeğenim şuan Ankara Üni'de hukuk okuyor,geçen ay sonu Ankara'daydım anlattıkları beni şok etti.Neredeyse hiçbiri basına yansımıyor;kimlik kontrolü yapmalar,yol kesmeler,istedikleri yere bölücü terör örgüt çaputu asmalar,apo posterleri...Sadece Lice'de bilmem nerde olmuyor yani bu tür şeyler.Ha Odtü bu ülkenin göz bebeğidir,olmalıdır o ayrı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 17:50 
Akıncılar

ODTÜ'ye geldiğim sene Gorbaçov da gelmişti. Forumun çoğu muhtemelen hatırlamaz ama, mealen "Komünzmin anasını belldin Gorbi, seni burada istemiyoruz.." anlamına gelebilecek bir kaygı ile abartılı bir gösteri oluşmuştu kampüste.. Çevik kuvvetin en şiddetli müdahalesini ben orada görmüştüm.. Son günlerin müdahalelerini aratırdı..

ODTÜ'de yurtlardaki duvarlarda, yatakhanelerdeki ranza bacaklarında falan da mermi delikleri vardır halen.. Dikkatli bakan ya da denk gelen görür.. Bunun gibi işler bir kimlik yaratır..

Ama son yıllarda daha çok, hükümet vesilesi ile falan da, ODTÜ'de aslında içeride de pek olmayan bir "direniş" sembolü yaratılıyor.. Hep bir miktar vardır.. Ama son RTE müdahalesi, sık sık "ODTÜ'den bilmemnereye yürüyüş.." etkinlikleri ile bu iş köpürüyor.. Yoksa ODTÜ'de öğrenci etkinliği ile öğrenci eylemi hep birbirine karışır az çok.. Karıştırmak isteyen çoktur.. Giren çıkan, özellikle sol organizasyonların öğrenci kollarını, bunların kurullarının vs nasıl pay edildiğini bilir..

Kürt grupların durumu ise, ODTÜ'nün de Türkiye'nin bir aksi, bir yansıması olduğunun sadece başka bir delili olabilir.. Türkiye'de zaten bir süredir sol kendini Kürt siyasetine ipotek etti.. Çıpasını bazen safiyane oraya attı.. Kendini gerçekleştiremedi çünkü.. Sosyalist enternasyonale CHP gidiyor yahu memlekette.. Daha ne olsun?..

Allah'ın CHP'ye sunabileceği en büyük fırsat, Soma faciasının tam bir sınıfsal yırtılmayı apaçık faş edebilmesiydi.. Ama o da çar çur oldu..

Falan filan..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 19:50 
Akıncılar

Şunu da eklemek istiyorum, görüşleriyle uzaktan yakından alakam yok ama toplum bilinçleri benden ve onları eleştirenlerden çok daha fazla bu "gomunist, ateist, terörist" denilen güruhun.

Sürekli ilkokullara kitap, bot/giysi yardımları yapılır. Hadi şu beldedeki insanlar için toplanıp dua edelim demezler, bi yardım kampanyası, kermes falan başlatırlar. Karşılık beklemeksizin "Okumuş adam halkının yanındadır." sloganıyla lise öğrencilerine ücretsiz özel ders verirler.

Ülkede birşeylerin değişmesini isteyen herkes, önce o ülkeye faydalı olarak işe başlamalı, çay içip Kurtlar Vadisi izleyerek değil...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2014, 23:10 
Süvariler

Koministle,ateistle,budistle,sofuyla derdim yok.Terörist teröristtir,yandaşı da aynı b.ktur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2014, 19:12 
Genel Yetkili

Kongreye katılmış/katılacak arkadaşların izlenimlerini bekliyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2014, 19:28 
Uzaklaştırıldı

Tayyare ne ya HDS. Tayyaremi kaldı artık.
... tayyare selam söyle o yare
Başka tayyare kaldı mı Türkçe de

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2014, 02:10 
Akıncılar

Pervaneliyken tayyareydi de jet olunca mı adı değişti?..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2014, 15:19 
Üye

Pervaneliyken tayyareydi de jet olunca mı adı değişti?..
Yok 60 darbesi sonrasındaki dilde sadeleşme,Türkleşme akımları yüzünden "tayyare" kelimesi gitti eş anlamlısı olan "uçak" kelimesi geldi.

-Carl von Clausewitz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2014, 15:55 
Uzaklaştırıldı

Türkçeye yanlış geçmiş kelimelerden birisiymiş

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2014, 15:57 
Akıncılar

Tayyar uçan demek. Doğal olarak tayyare uçulan oluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2014, 17:37 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Konunun özüne dönsek nasıl olur,mesala aselsanın ürettiği radarların hiçbiri Anka'yı tespit edemiyormyuş.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2014, 18:24 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Konunun özüne dönsek nasıl olur,mesala aselsanın ürettiği radarların hiçbiri Anka'yı tespit edemiyormyuş.
Kılıç hocam, burada olan şey iyimi, yoksa kötümü kararsız kaldım. Ankanın dizaynında radara yakalanmayacak bir özellik göremiyorum. O halde, aselsanın ürettiği radarda bir yanlışlık var gibime geliyor.
Ben öyle anlıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2014, 18:32 
Süvariler

Eğer gerçekten böyle ise, olsa olsa sattığımız ülkelerin üzerinde uçurmamız gerekirse diyedir tahminimce. Peki, sattığımız ülkeler bizim üzerimizde gezdirirse biz ne ile tespit edeceğiz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2014, 18:33 
Süvariler

Bu Anka için iyi bir şey mi yoksa Aselsan için kötü bir şey mi? :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2014, 19:36 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Anka için iyi bir yan yok, Aselsan için kötü bir şey.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2014, 17:23 
Süvariler

Üstadım öyle bir şey yazdınız kİ tüm forum sizi ziyarete gelecek şimdi... :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2014, 12:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Bu doğru değil. Tamamen yanlış. Denemesi bedava...
Gelin gösterelim...

Ben bu konuda ısrarcı olacağım.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2014, 14:11 
Süvariler

İha deyince herkesin aklına Anka benzeri ihalar geliyor ama henüz bi detay yok.Hangi sınıf ihaları görmüyor.Detay olmadığı için benim tahminim küçük taktik ihalardan bahsediliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2014, 14:38 
Akıncılar

Kalkan çok iyi bir radar yahu.. Zaman içinde de gayet iyi bir sistem olmaya doğru gidiyor.. Bakmayın siz..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2014, 22:25 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

https://docs.google.com/file/d/0BzKGiAa ... edit?pli=1

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 12:25 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:
Gelin gösterelim...
Arkadaşlar kim olduğu önemli değil birisi bu kadar iddalı konuşuyorsa biliyordur. Ayrıca lütfen herhangi bir olumsuzlukta kendi ürünlerimizi hemen kümenin dışına atmayın.

Ayrıca katılan arkadaşlardan daha fazla SAVTEK izlenimlerini aktarmasını rica ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2014, 03:48 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Gelin gösterelim...

Ben bu konuda ısrarcı olacağım.
Bu bana güzel bir seymis gibi geldi, tabi ki aselsan harici bir radar tespit edebiliyorsa o zaman baska,

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014, 22:03 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

SAVTEK 2014 katılımcıların sunumları. Meraklısına güzel bir kaynak.

https://docs.google.com/file/d/0BzKGiAa ... VTY2c/edit

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz