TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Oca 2018, 00:33

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 326 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: İDEF'13 Fuarı
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 19:33 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Hema araçlarını kendi mi tasarlıyor yoksa teknoloji transferi felan mı?

Bu arada Donanımhaber sitesi fuardan videolar yayınlamaya başladı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 19:34 
Uzaklaştırıldı

[wimg]http://i.imgur.com/v48uVKF.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.imgur.com/caRKXPK.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.imgur.com/UQShXta.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.imgur.com/1HEkP9Y.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.imgur.com/UmscsxO.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.imgur.com/5JxcAFl.jpg[/wimg]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 19:43 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 19:55 
Akıncılar

Alfa üstadımız DSLR makine ile çekim yaptı bugün , yakında çok kaliteli fotoğraflar ekleyecektir.
350 civarı çekim yapmışım. Ancak yoğun tempomdan ötürü bunları ancak hafta sonuna yükleyebileceğim. Fakat çok özel olduğunu düşündüğüm bir kaç fotoğraf yüklemek isterim;

TAİ genel müdürü sayın Muharrem Dörtkaşlı
[wimg]http://i.imgur.com/erNYsZx.jpg[/wimg]

Savunma Sanayi Müsteşarı Sayın Murad Bayar
[wimg]http://i.imgur.com/fZAPn5e.jpg[/wimg]

Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet YILMAZ
[wimg]http://i.imgur.com/X6MuxHH.jpg[/wimg]

Bu da benim için kısa günün karı Her ne kadar bu kitapçık, broşür ve dergiler yüzünden kendimi eve zor atsam da içlerinde çok değerli bilgiler var...
[wimg]http://i.imgur.com/ONjMszs.jpg[/wimg]

Bu arada fuar sırasında tanıştığımız herkese sevgi ve selamlarımı yolluyorum. Benim için her ne kadar ulaşımı zor da olsa çok keyifli bir gündü.

Not: Fuara giden değerli üstadlar fuara gittikten sonra savunma ve havacılık standını muhakkak ziyaret etmeyi unutmayın. Oradan Show Daily ve Savunma ve havacılık sayılarından son iki tanesini ücretsiz temin edebilirsiniz.

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 20:06 
Uzaklaştırıldı

Çafrad'ın resimleri yayınlanmış.Proje bitti mi?Bir bilgisi olan var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 20:16 
Uzaklaştırıldı

Bilgiler için çok teşekkür ederim.Muadilleriyle karşılaştırma konusunda mühendisle konuştunuz mu üstadım?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 20:21 
Uzaklaştırıldı

Çok güzelmiş üstadım.Bilgiler için sağ olun.İsterseniz ö.m. atın :lol: 8-)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 20:34 
Uzaklaştırıldı

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZcFtWxtm508[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 21:21 
Yeni Üye

Ben videoyu indirdim. Videoyu izleyenler radar hakkında çeşitli bilgileri de alabilirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 22:06 
Süvariler

Hema dan araçlar hakkında bilgi alanlar varmı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 22:17 
Uzaklaştırıldı

Arkadaşlar fuara gidecek birisi şu yeni kask ve yelek hakkında teknik bilgi alıp o arkadaki teknik bilgi afişinin fotoğraflarını çekebilir mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 22:32 
Uzaklaştırıldı

Şu araç Kirpi ye rakip olabilir mi? Yoksa sınıfları farklı mı ? Fuara giden arkadaşlar herhangi bilgi alabildinizmi bu araç hakkında.
Kirpi'nin akıbeti belli değil ihale iptal edilirse bu araç daha iyi gibi me geliyor. Şayet olursa tadından yenmez valla :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 22:54 
Uzaklaştırıldı

Şu araç Kirpi ye rakip olabilir mi? Yoksa sınıfları farklı mı ? Fuara giden arkadaşlar herhangi bilgi alabildinizmi bu araç hakkında.
Kirpi'nin akıbeti belli değil ihale iptal edilirse bu araç daha iyi gibi me geliyor. Şayet olursa tadından yenmez valla :)
Zamaninda yapilan Ihalede BMC´den sonra ikinci olan Firma Hema dir, simdi Ihale yenilenirmi yoksa Hemayami verilir belli degil. Bu arada Hemanin Araclari Kanadali bir Firma ile üretilmis, üretimde %70 lik bir yerlilik oranina sahipmis ve Tasarim ve Pazarlama haklari Hemaninmis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:04 
Üye

Hema'nın bu aracı Streit Group'un değil miydi, hatta forumda da bahsedilmişti diye hatırlıyorum.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9D0YTv8HDJM[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:09 
Süvariler

Alıntı:
Arkadaşlar malum Altayın şuanki kulesi gerçek kule değil, peki bu prototip kule gerçeği ile birebir ağırlıktamı? Bunu sormamın sebebi dediğiniz üzere şuanki Altay videolarında her arazide araç yardıra yardıra gidiyor,orjinal kulenin ağırlığı üstüne eklendimi performansda bir değişiklik olur mu ?
Kule gerçek kulenin birebir ağırlığındaki bir model. Burada amaç sizin de bahsettiğiniz üzere gerçek kuleyi simüle etmek. Bu yüzden de herhangi bir problem olmaz. Eğer sonradan bazı yapısal modifikasyonlara gidilirse oluşması muhtemel problemler FTR prototipi sayesinde öngörülerek çeşitli iyileştirmelere gidilir ve performans stabil tutulmaya çalışılır. Bu arada İDEF'de OTOKAR standında gösterilen videoda MTR'nin arazi denemeleri oldukça başarılı görünüyor.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:11 
Süvariler

- Altay ön tasarımında yapılan küçük değişiklikler aracın görüntüsünü pozitif yönde değiştirmiş. Proje sonunda karakteristik hatları daha belirgin bir araç ortaya çıkacaktır.
-Otokar tekerlekli araç konusunda gözünü yükseklere dikmiş. Cobra 2 aracı ile MRAP ve Cobra 1 arasında ki boşluğu doldurdu.
-Otokar için son günlerde yapılabilecek tek olumsuz eleştiri KALE aracı olacaktır. Kaya ve Cobra kendini geliştirmeye devam ederken KALE neden hala ilk günkü hatlarını korur anlamadım. MRAP ihalesi BMC tarafından alındığı için mi projenin üzerine gidilmedi yoksa kendileri aracın görüntüsünden çok mu memnun benim için büyük soru işareti .
-Sonuç olarak olumsuz eleştiri yapmaya yüzümüz olmayan Otokarı tebrik eder , başarılarının devamını dileriz.

Aselsan

- Mini İHA pazarına sert bir giriş yaptılar hadi bakalım hayırlısı. Eminim göğsümüzü kabartacak ve bizi gururlandıracak ürünler ortaya koyacaklardır. Ürünleri teknoloji sergilemek için kullanmış olabilirler. İhtiyaç olursa yaparız , böyle bir kabiliyetimiz var tarzı bir amaç taşıyor olabilir. Aselsan İzci ile yapıldığı gibi.

Resim

Vestel

-Karayel üzerinde yapılan değişiklikler ilk bakışta göze çarpmasa da değişikliğe gidilmiş. Kanatların konumlandırılması , gövde şekli , iniş takımları ...vb

FNSS

-AZMİM isim değiştirmiş KUNDUZ olmuş.
-KORKUT komuta kontrol ve SPAAG aracı hemen hemen Otokar Tulpar ile aynı ağırlıkta (30-40 ton) . KORKUT bu ağırlıkla amfibik harekat yapıyorsa Tulpar neden yapamasın.
-KAPLAN STA aracının üzerine keşke '' Bizim adımız Hıdır , elimizden gelen budur '' yazılsaymış. Kurtulamadılar gittiler yılların aracının ana hatlarından. Zamana karşı direnen tek araç M-113 ( since 1453 ) :D

NUROL

-Ejder 4x4 aracı hangi pazarı hedefliyor yada bu saatten sonra kim alır bilemedim. Daha dün müşterileri olan Gürcistan bile Ejder 4x4 ile aynı ayarda araçlar üretiyor. (bkz Didgori)

HEMA ve Katmerciler

- Fuar açılışı öncesi yüksek promil ayran tüketen firma yetkilileri Streit grubun araçları ile fuara katılma kararı almışlar. Araçların dışında yapılan küçük değişiklikler dışında aynı aracı sergilemeleri büyük övgü topladı ve fuarı ziyarete gelenler üzerinde dejavu etkisi yarattı :)

http://www.idexuae.ae/page.cfm/Action=f ... ileExt=pdf

Resim
Resim

Trmilitary

-Forum ahalisi olarak tetik disiplini konusunda sınıfta kaldık. :)

Edit : Teşekkürler Sn Casus Belli . Streit grup Alman değil Kanada menşeili bir firmaymış.
Teşekkürler Sn Makinacı .

En son Barbaros tarafından 09 May 2013, 23:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:19 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
KORKUT komuta kontrol ve SPAAG aracı hemen hemen Otokar Tulpar ile aynı ağırlıkta (30-40 ton) . KORKUT bu ağırlıkla amfibik harekat yapıyorsa Tulpar neden yapamasın.
Sorunun cevabı kütle ve hacimde gizli.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:23 
Uzaklaştırıldı

Ben gidemedim fakat gördüğüm üzere bu sene fuarın yıldızı otokar ile havelsan olmuş gibi. Kale de süper bir çıkış yakalamış. Roketsanın hakkını yememek lazım. Aselsanda iyi ama her fuar yılzdızlıkta başa oynardı bu fuar biraz gerilemiş.Ama hazar,cafrad heyecanlandırmadı değil.

Fuarın büyük şirketlerden en kovaları bence mke ve fnss olmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:28 
Uzaklaştırıldı

HEMA ve Katmerler

- Fuar açılışı öncesi yüksek promil ayran tüketen firma yetkilileri bir alman firması olan Streit grubun araçları ile fuara katılma kararı almışlar. Araçların dışında yapılan küçük değişiklikler dışında aynı aracı sergilemeleri büyük övgü topladı ve fuarı ziyarete gelenler üzerinde dejavu etkisi yarattı :)

http://www.idexuae.ae/page.cfm/Action=f ... ileExt=pdf
Alıntı:
Bu arada Hemanin Araclari Kanadali bir Firma ile üretilmis, üretimde %70 lik bir yerlilik oranina sahipmis ve Tasarim ve Pazarlama haklari Hemaninmis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:31 
Uzaklaştırıldı

[quote="serdengecen"]MKEK fuarda dökülüyordu ve MPT'yi sordum bilgi veremeyiz yorum yapamayız dediler :(.jpg[/img]

Ben de bugün fuardaydım. Görüştüğüm bir MKE yetkilisi, MPT nin 2014 Ocak veya Şubat ayı gibi seri üretime başlanacağını söyledi. Bir Kalekalıp stand görevlisi ise önce seri üretim tarihini kimse ile paylaşmadıklarını söyledi ama MKE yetkilisinin sözlerini aktardığımda o tarihe kadar belki orduya teslimatların başlayabileceğini belirtti. Tahminim bu yılın üçüncü çeyreği içinde seri üretime geçilebilir.

Fuarda görmeyi ümid ettiğim AKYA ve ATMACA'nın olmaması ile hayal kırıklığına uğradım.
Bu yılki İDEF, yabancı firmaların beklenen seviyede katılmadığı ve fakat yerli markaların özellikle Otokar'ın gövde gösterisi yaptığı bir fuar oldu.
Hafif silahlarda Tisaş'ın tabancalarının iki modeli haricindeki çeşitlerinin ihraç ürünü olduğunu öğrendiğimde çok şaşırdım. 1911 9x19 ve 45'lik modellerinin görünür işçiliği oldukça iyi idi. Malzeme ve mühendislik de o nisbette ise gerçekten tebriği hakediyorlar. Kullanıcısı olduğum Sarsılmaz ise K10 modelini üretimden kaldırmış.

En son ukl tarafından 10 May 2013, 00:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:36 
Süvariler

Alıntı:
KORKUT komuta kontrol ve SPAAG aracı hemen hemen Otokar Tulpar ile aynı ağırlıkta (30-40 ton) . KORKUT bu ağırlıkla amfibik harekat yapıyorsa Tulpar neden yapamasın.
Sorunun cevabı kütle ve hacimde gizli.
Farkındayım sayın KILIÇ aracın yapısal değişikliğe gidilmeden yüzdürülmesi zor görünüyor. K21 tarzı çözümlerin araca uygun olmadığı yönünde Tulpar başlığı altında görüş bildirilmişti. FNSS yöntemi hacim arttırılmasına gidilip amfibik özellik kazandırılabilir. Açıkcası bende ki Tulparı yüzdürme isteğini bende çözemedim. SPAAG platformu olarak daha uygun olduğuna inandığım ve amfibik olmayışı yüzünden kullanılmayacağını düşündüğüm için sanırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:53 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Korkut konusunda FNSS'yi çok fazla suçlamamak gerek aracın mevcut halini proje sahiplerinin talepleri belirledi.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 23:54 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Trmilitary

-Forum ahalisi olarak tetik disiplini konusunda sınıfta kaldık. :)
Sürekli dikkat ettim ben. Hatta jandarma standında iki arkadaş fotolarını çekmem için yardım istediklerinde(standda mp5 ve P-90 vardı.) onları da uyardım güzelce :)

Yine jandarma standında bir JNG-90 vardı hatırlarsınız. tüfeği simülatöre bağlamışlar, güzel performans gösterenlerin adlarına hediyelik bir sertifika düzenliyorlardı. Başında da bir JÖAK keskin nişancısı vardı. Ben de yan yana oturttum atışları, aldım sertifikamı :) K.nişancı Arslan beyle de silahla ilgili güzel bir muhabbet ettik :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 00:07 
Süvariler

Giden, gezen, fotoğraf çeken, paylaşan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim... :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 00:11 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Verildi mi emin değilim. Ben de Korkut'un teknik özelliklerini çektim. Broşürlerde yazmıyor. Aracın diğer adı 30ton olması nedeniyle ZMA30.

[wimg]http://i.imgur.com/MO6aTkT.jpg[/wimg]

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 00:20 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sayın sanchez teknik özellikler konusunda sizinle aynı taktiği kullanmışız.
hocam ben sadece Korkut'u bu şekilde çektim. Diğer hepsinin broşürlerinde özellikleri yazıyor.

Hema'nın araçlarının broşürlerini de aldım. Teknik özelliklerini vb. eklerim.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 00:23 
Akıncılar

Yalnız sistemlerin tartışmaları bu başlık altında yapılmasın.

Hem herşey birbirine girecek, hem o sistemin sayfasını okuyan insanlar mahrum kalacak hem de bazı sorular güme gidecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 00:45 
Uzaklaştırıldı

Korkut konusunda FNSS'yi çok fazla suçlamamak gerek aracın mevcut halini proje sahiplerinin talepleri belirledi.
Bence sorun herkesin beklentisindeki fnss'in 30 tonluk puma rakibi araç yapacağız demesiydi. Sonrada denildi ki 30 tonluk araç spaag'ın platform aracı olarak idefte çıkacak. Sonra çıktık ve baktık bumu puma muadili diye. Bide tulparda üstüne tuz şeker oldu.

Ama yinede ben fnss'den yeni bir zma bekliyordum hiç olmadı bae armadilloyu süsleyip püsleyip getirselerdi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 01:42 
Yeni Üye

Tüm arkadaşların ellerine ayaklarına sağlık gezmiş kadar olduk.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 01:51 
Akıncılar

Başında da bir JÖAK keskin nişancısı vardı. Ben de yan yana oturttum atışları, aldım sertifikamı :) K.nişancı Arslan beyle de silahla ilgili güzel bir muhabbet ettik :)
Hocam mahsuru yoksa aldığınız sertifikayı burada bizle paylaşabilir misiniz ?

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 02:37 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Başında da bir JÖAK keskin nişancısı vardı. Ben de yan yana oturttum atışları, aldım sertifikamı :) K.nişancı Arslan beyle de silahla ilgili güzel bir muhabbet ettik :)

Saygılar...
Öyle pek matrak bir şey değil. Hediyelik, halkla ilişkileri iyileştirmek için yapılmış basit bir şey :)

[wimg]http://i.imgur.com/ucIbZQF.jpg[/wimg]

[wimg]http://i.imgur.com/NPnFKZ2.jpg[/wimg]

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 02:45 
Akıncılar

[spoiler]
Alıntı:
Alıntı:

Saygılar...
Öyle pek matrak bir şey değil. Hediyelik, halkla ilişkileri iyileştirmek için yapılmış basit bir şey :)

[wimg]http://i.imgur.com/ucIbZQF.jpg[/wimg]

[wimg]http://i.imgur.com/NPnFKZ2.jpg[/wimg]
[/spoiler]
İlk sertifikada şualı ayyıldız çok güzel çıkmış... Sertifikaya isim falan yazıyorlar mı, yoksa önceden hazırlanmış sertifikaları mı veriyorlar diye merak etmiştim, bu merakı mı giderdiniz... Ayrıca tebrik ediyorum ;)

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 03:26 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

ANKA fotoğrafı sitede çokça ama bizde ekleyelim.

[wimg]http://i.imgur.com/KL3yf4z.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.imgur.com/QxVILxR.jpg[/wimg]
[wimg]http://i.imgur.com/61CaLYQ.jpg[/wimg]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 03:48 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Hava Kuvvetlerinden bir Subayımız Ekim ayında ilk uçağın teslim alınacağımı söyledi.

[wimg]http://i.imgur.com/6qCry5b.jpg[/wimg]
F-16'nın arkasındaki maket sanırım bu? Zavallı, uçağın arkasında duvar dibinde kalmıştı, kimse de göremiyordu kendisini devasa ve silah yüklü F-16 yüzünden :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 04:06 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Evet HvKK standında tam dediğiniz yerde, bizde F-16'nın kanatları altından geçip ulaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 12:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Paylaştığı fotoğrafları ve videoları çok teşekkür ederim. İşi elinize sağlık. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 16:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Otokar'ın geliştirmiş olduğu zırh plakaları.

[wimg]http://img203.imageshack.us/img203/9135/dscf0350uq.jpg[/wimg]

[wimg]http://img845.imageshack.us/img845/3378/dscf0351g.jpg[/wimg]

[wimg]http://img33.imageshack.us/img33/4844/dscf0352xw.jpg[/wimg]

[wimg]http://img9.imageshack.us/img9/2526/dscf0353bz.jpg[/wimg]

[wimg]http://img829.imageshack.us/img829/7378/dscf0354jx.jpg[/wimg]

[wimg]http://img811.imageshack.us/img811/1978/dscf0355f.jpg[/wimg]

[wimg]http://img580.imageshack.us/img580/2756/dscf0356r.jpg[/wimg]

[wimg]http://img46.imageshack.us/img46/6284/dscf0357q.jpg[/wimg]

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 18:07 
Süvariler

Sayın Kılıç gezme fırsatı bulduğunuz fuarda bizlerle paylaşacağınız bilgi kırıntıları yok mudur acaba? Hani benim gibi merakı çok, lakin imkanı az olan vatandaşların meraklarını site başkanı sıfatıyla giderme babından diyorum. Tabi vakitiniz müsaitse...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 18:39 
Süvariler

Stanag 4569'un 6. seviyesi nedir ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 18:49 
Uzaklaştırıldı

[wimg]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 4996_o.jpg[/wimg]

Bu fotoğrafı bana ne kadar shorlandı anımsattı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 21:34 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 21:48 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yahu fuardaydı MPT MKE standında değildi Kale Standındaydı,abartmayın artık.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 21:54 
Süvariler

Aslında tek farkı dipçik değişikliği olucaktır tahminimce.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 22:30 
Uzaklaştırıldı

Ama o farklı bir versiyonuya sayın kılıç .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 22:30 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Farklı falan değil birebir kendisi.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 22:31 
Uzaklaştırıldı

Farklı falan değil birebir kendisi.
O zaman çıkan mpt resimlerinde gördüğümüz tüfekte dipçik ve handguard değişikligine gidilmiş hmm.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 23:11 
Süvariler

Stanag 4569'un 6. seviyesi nedir ?
Valla hocam 5. seviye 25 mm otomatik topa dayanır diyollaa emme 6.'yı bilemeyon.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 23:45 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Seviye 6'nın olduğundan emin miyiz? Yazım hatası olması daha muhtemel.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2013, 01:47 
Yeni Üye

Sayın Serdengecen'e çok çok teşekkür ediyorum. Fuar yorgunluğuyla eve döndüğünde ilk iş olarak çektiği fotoğrafları bizimle paylaştığı için.

Bir ricam olacak özellikle foruma daha önceleri yaptıkları katkılarından dolayı Sn. Orko; Sn. Kılıç ve İdef 2013'ü gezen diğer arkadaşların daha önceki yıllarda yapılan fuarlar ile bu seneki fuarın arasındaki farkları ve sizi en çok hangi sistemlerin etkilediğini nedenleriyle beraber bize aktarabilir misiniz?

Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2013, 02:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Katmerciler üretimi Kangal aracını inceledim ardından Hema üretimi Tayfun'a baktım.Neredeyse aynı araçlar.Kangal'ın başında bekleyen görevliye sorduğumda ise pek benzerlikleri yok andırıyor dedi. 8-)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2013, 02:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Katmerciler üretimi Kangal aracını inceledim ardından Hema üretimi Tayfun'a baktım.Neredeyse aynı araçlar.Kangal'ın başında bekleyen görevliye sorduğumda ise pek benzerlikleri yok andırıyor dedi. 8-)
Araçlar aynı sadece ufak tasarımsal değişiklikler mevcut başka bir fark yok.

Orjinal araç
[wimg]http://i.imgur.com/GkaDMh1.jpg[/wimg]

Bunlarda bizimkiler
[wimg]http://img16.imageshack.us/img16/7274/dscf0491ef.jpg[/wimg]
[wimg]http://img195.imageshack.us/img195/3125/dscf0492un.jpg[/wimg]
[wimg]http://img32.imageshack.us/img32/6074/dscf0237en.jpg[/wimg]
[wimg]http://img534.imageshack.us/img534/1390/dscf0238le.jpg[/wimg]

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 326 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: