TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 18 Oca 2018, 12:36

Tüm zamanlar UTC+03:00


Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 01:15 
Çevrimdışı
Genel Yetkili

Kayıt: 03 Ağu 2012, 05:57
Mesajlar: 2060
Yaş:
Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışının 74.Yılında
Saygı,özlem ve gururla anıyoruz.

Resim


Resim


Resim

Aristide Briand
Fransa Başbakanı, 1921

Yeni Türk Devleti ile Ankara Andlaşması'nın imzalanması nedeniyle; "Bizi arkadan vurdu, dağ başındaki haydutlarla, Mustafa Kemallerle anlaştı" diyenlere Fransız Başbakanının Mecliste verdiği cevap: "Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve O'nun tüm askerleri burada olsalardı, teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman bir andlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum."

Vladimir Lenin
Rus İhtilali Lideri, 1921

Mustafa Kemal sosyalist değildi. Fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici, iyi düşünceli ve akıllı bir önderdir. O, soygunculara karşı bir kurtuluş savaşı yapıyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultanı da yaranıyla birlikte alt edeceğine inanıyorum.

David Lloyd George
İngiltere Başbakanı, 1922

1922'de Türk ordularının zaferi neticesi Anadolu'daki emelleri gerçekleşmeyen İngiltere'nin Türk düşmanı olarak bilinen Başbakanı Lloyd George, Parlamento'da kendisine yöneltilen suçlama ve tenkitleri şöyle cevaplandırmıştır: "Arkadaşlar, yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki o büyük dahi çağımızda Türk Milleti'ne nasip oldu. Mustafa Kemâl'in dehasına karşı elden ne gelirdi."

Sir Charles Townshend
İngiliz Generali, 1922

Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.


Edouard Herriot
Fransa Eski Başbakanı, 1933

Paşa, size nasıl hayran olmayayım? Ben Fransa'da laik bir hükümet kurmuştum. Bu hükümeti Papa'nın Paris'teki temsilcisinin yardımı ile papazlar devirdi. Sizse bir Halifeyi kovdunuz ve gerçek anlamıyla laik bir devlet kurdunuz. Siz, bu taassup içinde laikliği bu topluma nasıl kabul ettirdiniz? Dehanızın büyük eseri laik bir Türkiye yaratmak olmuştur.

Eleftherios Venizelos
Yunanistan Başbakanı, 1933

Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir... Bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir.

Franklin Roosevelt
ABD Başkanı, 1937

Mustafa Kemal hakkındaki bilgiyi, O'nu çok iyi tanıyan birisinden edindim. SSCB'nin Dışişleri Bakanı Litvinof'la görüşürken, onun fikrince bütün Avrupa'nın en değerli ve ilgi çekici devlet adamının bugün Avrupa'da yaşamadığını, Boğazların gerisinde, Ankara'da yaşadığını, bunun Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.


Franklin Roosevelt
ABD Başkanı, 1938

Beyaz Saray'daki görevim tamamlanınca ilk yapmak istediğim şey, zamanımızın bu en dikkate değer şahsiyetini ülkesinde ziyaret etmekti. Kader buna izin vermedi... Bu çapta insanlar dünyaya sık gelmezler.


Winston Churchill
İngiltere Başbakanı, 1938

Savaşta Türkiye'yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusu'nu yeniden dirilten Atatürk'ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O'nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye'nin Ata'sına layık bir tezahürden başka birşey değildir.


Dwight D. Eisenhower
ABD Başkanı, 1953

Kemal Atatürk için daimi bir anıt tesisi münasebetiyle Türkiye'ye tebriklerimi arz ile gurur duyuyorum. O'nun gösterdiği yolda yürüyen büyük ulusunuz çok önemli başarılar elde etmiştir. Türk birliğinin ve ilerleyişinin mimarı Atatürk'ün hatırasını anmak için yapılan tören, dünyanın her tarafından hür insanlara ilham kaynağı olmuş zâtâ çok yerinde bir saygıdır.


Muhammed Ali Cinnah
Pakistan'ın Kurucusu, 1954

O, Türkiye'yi kurmakla bütün dünya uluslarına Müslümanların seslerini duyuracak kudrette olduğunu ispat etti. Kemal Atatürk'ün ölümüyle Müslüman dünyası en büyük kahramanını kaybetmiştir. Atatürk gibi önder önlerinde bir ilham kaynağı olarak dikildiği halde Hint Müslümanları bugünkü durumlarına hala razı olacaklar mı?

Nikita S. Kruşçev
Sovyetler Birliği Başkanı, 1963

Yakın ve Orta Doğu'da ilk cumhuriyet, doğuşunu O'na borçludur. Bu cumhuriyet, birçok ulusun milli özgürlük savaşalarına ışık tutmuştur. Atatürk'ün yönetimindeki Türkiye'nin uluslararası otoritesi yükselmiş ve ülkesi dünya siyasetinde önemli bir rol oynamaya başlamıştır

John F. Kennedy
ABD Başkanı, 1963

Atatürk adı insana bu yüzyılın büyük insalarından birinin tarihi başarılarını, Türk ulusuna ilham veren önderliğini, modern dünyayı anlayışındaki ileri görüşlülüğü ve bir askeri önder olarak kudret ve cesaretini hatırlatmaktadır. Şüphesiz ki, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşu ve o zamandan beri Atatürk'ün ve Türkiye'nin giriştiği derin ve geniş devrimler kadar bir ulusun kendisine olan güvenini daha başarı ile belirten bir başka örnek gösterilemez.

Ludwig Erhard
Batı Almanya Başkanı, 1963

Bütün dünya 10 Kasım'da, biz Almanların da dostluk ve saygı ile bağlı olduğumuz bir insanın hayatını ve eserlerini takdirle anmaktadır. Atatürk, daima Türkiye ile Avrupa arasında sık bağlar kurmaya çalışmıştır.

Kurt Georg Kiesinger
Federal Almanya Başbakanı, 1968

Ben Türk - Alman dostluğunu yakından tanıyan bir neslin çocuğuyum. Küçük yaşımda bir adamın kahramanlıklarını, yaptığı hizmetleri, ülkesi için giriştiği özverileri gördüm. Bu adam Mustafa Kemal'di. Bugün daha iyi kavrıyorum ki, o insan büyük bir devlet adamıydı. Büyüktü, çünki, ölçüyü korumasını her zaman bildi ve eserini tehlikeye sokacak sınırları aşamadı. Yürekliliğin ve kendi yürekliliğinin sınırlarını da çizebilecek kadar anlayışlıydı.

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 01:22 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 11 Tem 2012, 01:02
Mesajlar: 6538
Yaş:
SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL NECDET ÖZEL’İN
10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

( 10 KASIM 2012)

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

Asil Türk milletinin Yüce Atası, Ordumuzun Ebedî Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılarak ebediyete intikal edişinin 74’üncü yıl dönümünde, büyük bir özlem, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, halkıyla birlikte; 20’nci yüzyılın başında tarihin sayfalarından silinmeye mahkûm edilmek istenen ülkemizi ve milletimizi, askerî ve siyasi dehasıyla, acımasız bir istilânın pençesinden kurtarmıştır.

Atatürk, bütün yaşamı boyunca yenilgi tanımayan büyük bir komutandır. Osmanlı Devletinin son yıllarından Kurtuluş Savaşı’nın sonuna kadar birçok cephede askerî harekâtlara katılmış, harp tarihine geçen büyük savaşlar yönetmiş, üstün askerî dehası, yüksek komutanlık becerisi ve çok sevdiği halkından aldığı güçle, bütün bu savaşlardan zaferle çıkmayı başarmıştır.

Sahip olduğu yaratıcı ve özgün düşünce kabiliyeti, derin askerî birikimi ve kitleleri peşinden sürükleyen liderlik vasıfları ile “harp sanatının” tüm inceliklerini muharebe meydanlarında başarıyla sergilemiş ve bu konuda tüm dünyaya örnek olmuş ender komutanlardandır.

Atatürk; dâhi bir asker, eşine az rastlanır nitelikte bir devlet adamı ve büyük bir lider olmanın yanında, birçok bakımdan tarihe damgasını vurmuş bir fikir adamıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni dayandırdığı temel esasların evrensel niteliği, modern bir toplumsal hayatı hedefleyen devrimleri, her yeni gün yepyeni anlamlar kazanan söylemleri ve kaleme aldığı nitelikli eserleri kendisine aynı zamanda bir düşünür kimliği de kazandırmıştır.

Yüce Atatürk’ün aydınlık fikirlerinin etkisi, yalnızca ülkemizle sınırlı kalmamış; zihinlerde meydana getirdiği aydınlanma ve yüreklerde yaktığı özgürlük ateşiyle, bağımsızlık mücadelesi veren tüm milletlere örnek teşkil etmiş ve ülke coğrafyalarının yeniden şekillenmesine yol açmıştır.

İşte bu özellikleriyle Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce yapısının bilimsel bir yaklaşımla derinlemesine incelenmesi, bize ve dünya insanlığına yeni ufuklar kazandıracak ve aynı zamanda onu genç nesillere daha iyi anlatabilmenin yolunu da açmış olacaktır.

Ebedî Başkomutanımız Yüce Önder Atatürk,

Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak, yüreğimizde taşıdığımız vatan ve millet sevgisi, barış ve güvenliğin teminatı caydırıcı gücümüz ve üstün disiplin anlayışımızla görevimizin başında ve asil milletimizin hizmetindeyiz. Size olan sevgimiz, saygımız ve minnetimiz her geçen gün daha da artarak sonsuza kadar sürecektir.

Ruhunuz şad olsun. Ebedî uykunuzda huzur içinde yatın.

http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliye ... 112012.htm


10 Kasım için TSK tarafından yapılan afiş tasarımları...

[wimg]http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliye ... mler/1.jpg[/wimg]

[wimg]http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliye ... mler/2.jpg[/wimg]

Resim

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 01:43 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Tem 2012, 11:17
Mesajlar: 893
Konum: ANKARA
Yaş: 41
Atatürk'ü anlamak için , önce onun kurduğu cumhuriyette yaşadığını , düşünebildiğini anlaması gerek insan evladının.
Ruhu Şad Olsun.

_________________
Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


En son Taşra tarafından 10 Kas 2012, 01:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 01:46 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 18 Tem 2012, 15:45
Mesajlar: 718
Yaş:
Yokluğun bugünlerde daha çok anlaşılıyor Büyük Türk.Ruhun şad olsun.

_________________
Güllü dîbâ giydin ammâ korkarım âzâr eder
Nâzenînim sâye-i hâr-ı gül-i dîbâ seni.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 02:00 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 01 Eki 2012, 17:18
Mesajlar: 416
Yaş:
Ruhu şad olsun.

Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 02:02 
Çevrimdışı
Genel Yetkili

Kayıt: 03 Ağu 2012, 05:57
Mesajlar: 2060
Yaş:
Resim

Resim

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 02:10 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 10 Tem 2012, 23:36
Mesajlar: 966
Yaş:
Seni sevmek ibadet. Ruhun şad olsun.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RvIAVfj6PDM[/youtube]


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 02:16 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4535
Yaş:
Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 02:21 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 07 Eki 2012, 12:02
Mesajlar: 457
Yaş:
Son Başbuğ


En sevdiğim resmidir.
Resim

_________________
Çok çile çektim.


En son Asteğmen tarafından 10 Kas 2012, 02:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 02:25 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 11 Tem 2012, 01:02
Mesajlar: 6538
Yaş:
[wimg]http://i.imgur.com/d0TuT.jpg[/wimg]

[wimg]http://i.imgur.com/3iyfc.jpg[/wimg]

[wimg]http://i.imgur.com/W8l0E.jpg[/wimg]

[wimg]http://i.imgur.com/29P9z.jpg[/wimg]

Ankara yabancı askeri ataşeleri ve ailelerinin Anıtkabir ziyareti , fotoğraflardaki üniforma şekillerinden çıkartabildiğim kadarı ile ABD , Rusya , Yunanistan , Bulgaristan , İran , Afganistan , Pakistan , Suudi Arabistan , Mısır , Çin , G.Kore , Japonya , Ukrayna , Bangladeş , Azerbaycan , Arnavutluk ve Macaristan askeri yetkilileri mevcut , daha fazlası da olabilir...

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 02:47 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 11 Tem 2012, 01:02
Mesajlar: 6538
Yaş:
Dünya genelindeki Atatürk büstleri...


Küba-Havana...
Resim
Resim

israil-Sheva
Resim
Resim


japonya
ResimHollanda'daki Atatürk Sokağı...
[wimg]http://i.imgur.com/pBZFe.jpg[/wimg]

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 18:05 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 01 Eki 2012, 17:18
Mesajlar: 416
Yaş:
Büyük Önder'in ölümünün 74. yılında saygı duruşunda bulunan vatandaşlar ;

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 18:16 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 01:29
Mesajlar: 696
Yaş:
İzmir den bir fotoğraf

Resim

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 22:46 
Çevrimdışı
Genel Yetkili

Kayıt: 03 Ağu 2012, 05:57
Mesajlar: 2060
Yaş:
Resim

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2012, 23:45 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 07 Kas 2012, 01:38
Mesajlar: 46
Yaş:
''Kaygılanma çocuk, herkes ölür. Kimi toprağa, kimi YÜREĞE gömülür.'' M.K.Atatürk.

''Her zaman YÜREĞİMİZDESİN. Ruhun ŞAD, toprağın NUR olsun.'' Anadolu Kaplanı.


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye