TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Oca 2018, 00:47

Tüm zamanlar UTC+03:00


Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2012, 20:32 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 11 Tem 2012, 21:28
Mesajlar: 46
Yaş:
Biz Sorduk Osman PAMUKOĞLU Paşa Cevapladı;

Selehaddin Eyyubi: Terör örgütü bölücü terör örgüt nın hala bitirilemeyişinin esas sebebi nedir?


Osman PAMUKOĞLU
: Politik kararlılık olmayışı, güç birliğinin olmayışı, yeteri kadar azim ve irade gösterilmeyişi. Özeti budur; her şey bunu içinde saklı. Politik kararlılık olacak, güç birliği olacak, azim ve irade gösterilecek. Gösterilmediği sürece bu meseleyi kazanamazsınız. Burada bilinmesi gereken, mutlaka yapılması gereken şey şu; bölücü terör örgüt nın yurt içersinde veyahut yurt dışında 5-6 bin azami silahlı kadrosu var. Bunların mutlaka etkisiz hale getirilmesi lazım, ortadan kaldırılması lazım. Bu bir. İkinciside, bölücü terör örgüt’nın her zaman DEP, HEP, HADEP gibi ve şimdide DTP gibi siyasi parti uzantısı vardır. Bunlarla ilgili işlemlerin hızla yapılıp bunların söndürülmesi lazım. Bu ikisini yapmazsanız bunu (bölücü terör örgüt) bitirmek mümkün değil. Bunun dış siyasi desteği olmadan yani lojistik desteği olmadan, mali desteği olmadan terör yürümez biliyorsunuz, faaliyetlerini devam ettiremez. Ama dış siyasi destekten, lojistik destekten çok daha önemli dağ kadrosunun yok edilmesi, içerdeki siyasi uzantılarının ortadan kaldırılması lazım. Son yapılacak ise o bölgedeki hakla, idealist kadrolarla halk nezdinde çalışmak gerekiyor.

Selehaddin Eyyubi: bölücü terör örgüt nın bitirilebilmesi için mutlaka dağ kadrosunun yok edilmesinden bahsettiniz...

Osman PAMUKOĞLU:
Çünkü o olmadan olmaz. Neden olmaz; çünkü halkın kültür yapısında güce itaat vardır. Bütün toplumlarda vardır. Gücü yok ederseniz bölücü terör örgüt ya karşı olan güvenleri sarsılır. Güven sarsılır derken, en azından bölücü terör örgüt nın bu silahlı kadroyla halk üzerine tahakkümünü ve etkisini ortadan kaldırırsınız. Bu halkı rahatlatacak ve doğru düşünmesine imkân verecek. Onları kaldıracaksın. O kültürdür, yok edeceksin bunları. Çünkü bugün hala bize kayıp verdiren budur. Bu böyle olmaz bunu yok edeceksin. Bunu mutlaka yok edeceksin !!! Bunun mazereti, bahanesi filan olmayacak. Ağlayarak, sızlayarak olmayacak.

Gökhan Eren: Kan uykusu belgeselinde Erdal SARIZEYBEĞİN bahsettiği bizdeki tutukluk yapan mg3 lerin, çalışmayan roket atarların olduğu ve bunun akabinde Iraktan silah alındığı doğrumu? Yani bu gerçekten oldu mu? K.Irağa girilip gidilip silah alındı mı? Aldıysa kim aldı?

Osman PAMUKOĞLU: Kuzey Iraktan silah alınma meselesi Unutulanlar Dışında Yeni Bir şey Yok kitabında da var. Yani dağ-komando tugayına bazı silahların bizim K. Irak’tan aldığımız zaten kitapta yazıyor.


Gökhan Eren: Doğan GÜNEŞ...;

Osman PAMUKOĞLU: Hayır hayır. Jandarma taburu değil. Jandarma taburu dev gibi bir birlik. Dağ-komanda birliği Türkiye'de tektir.
Her türlü tüccar vardır. Mesela bizim Karyetin kampına taarruz ettiğimizde farkında değiller. Kamyonetler halinde silah, mühimmat getiren tüccarlar var. Daha güneye de gidecekler vardı. Bizim yaptığımız normal bir şey. Çünkü bölücü terör örgüt da kanas; 7,62 mm, dürbünlü, 800 – 400 metreden nokta atışı yapabilen, keskin nişancı tüfeği var. Şimdi karşı tarafın elinde bu var. Senin elinde de 400 metreye atan var bir silah var. Biz bölücü terör örgüt yı etki altına alabilmemiz için, tesir edebilmemiz için 400 metre yaklaşmamız lazım. Ben 400 metreye gelinceye kadar onda 800 – 400 iki misli menzile sahip silah var. Ve tabi görünmüyor.


Gökhan Eren: Kendine yaklaştırmayacak.

Osman PAMUKOĞLU: Tabii. Dolayısıyla daha çok zarar göreceksin. Burada yapılacak şey şuydu; Ya teröristlerin elinden taarruzla ele geçireceksin, nitekimde öyle oldu. Sayısızca ele geçirdik. Kitaptaki resimlere bakın. Bizim ele geçirdiğimiz mühimmatın hattı hesabı yok. Kitapta görüntüleri var. Ya böyle yapacaksınız yani onlardan ele geçireceksiniz. Veyahut ta ondan ele geçirmeden önce zaman kaybetmeyim diye. Çünkü harekâtında tabi; A dağına saldır, B kampına saldır, K. Irağa saldır, İran’a saldır, bilmem ne saldır bu böyle konuşulan gibi bir şey değil. İnsanlar yürüyecek, binlerce kişi gelecek, lojistik yığınak yapacaksın, bunlara bir zaman gerekiyor. O zaman pratiği şu; Nasıl açık Pazar kuzey Irak, nasıl herkes oradan silah elde ediyorsa, bizde gider Kanaslarımızı alırız. Nitekimde aldık, kulandık.


Takdir edersiniz ki röportaj internetten bulunmuştur eksikler veya hatalar olabilir.Gökhan Eren veya Selehaddin Eyyübi adlı üyelerde konuyla ilgili daha fazla yazı resim vb. döküman olduğunu düşünüyorum.


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye