TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 15 Ara 2017, 21:01

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 5093 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 198 99 100 101 102
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 10:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Bunca şeyden sonra hala Patriot mu ? Karar vermede baya zorlanıyoruz galiba. Sanırım hepsinden azar azar yapıcaz, ortaya yapıcaz.
Anladığım kadarıyla SAM konusunda tek bir kaynağa bağlı olmak istemiyoruz. Rus, batı, milli sistem karması belki bu yüzden arzu ediliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 10:18 
Yeni Üye

çinliler üzüntüden ağlıyodur şimdi bi iki sistemde hq-9 yada fd2000 alalım onlarıda sevindirelim :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 12:03 
Üye

Polonya'nın yaptığı gibi sistem Patriot, füze Stunner şeklinde alsak nasıl olur acaba.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 12:32 
Süvariler

Anladığım kadarıyla SAM konusunda tek bir kaynağa bağlı olmak istemiyoruz. Rus, batı, milli sistem karması belki bu yüzden arzu ediliyor.
Bu bir dünya karmasına gidiyor. :)
Zaten kendi projemiz yürümekte, bunda Eurosam ile anlaşmanda var. S-400 zaten ortaya koydun. Ee Patriot nereye yerleştirecen?
Orta irtifa da sona yaklaşmakta.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 13:01 
Süvariler

Thaad da alalim hazir el atmisken. Yok ya simdi dusunuyorum da S400 de olmayacak galiba :) dusunsenize hakli cikiyirmusum :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 19:15 
Üye

Bari Thaad,sm3 falan. Patriot ne yaw :shock: s400 den patriotda, attan-eşşeğe gibi :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 20:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Patriot PAC-3 Suud'da çok iyi bir performans gösterdi yalnız. Yemen'den atılan çok sayıda balistik füzeyi engellediler. Yani harp görmüş bir sistemden bahsediyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017, 21:37 
Süvariler

Şimdi Abd den yeni bir sistemin pazarlığı Marx 'ın şu cümlesini aklıma getirdi "Celladını kurtarıcısı olarak gören toplum, Kasabın bıçağını yalayan aptal danaya benzer.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 02:10 
Üye

Ben hükümeti anlamıyorum.Nedir bu ABD'den kopamayışın nedeni?Eurosam'la füze geliştirme işine giriyorsun bunlardan alma, git ABD'den patriot al.Adam demez mi bizimle ortak teknoloji üzerinden füze geliştirecen bizden SAMP-T almayacaksın gidip Patriot alacaksın.Bu ne perhiz ne lahana turşusu der adam.Amerika ne veriyor?Bedava mı veriyor, teknoloji transferi mi yapıyor?Yoksa hiçbir şeyine dokunamazsın, şuralarda da kullanmazsın mı diyor.Anlamak zor iş.Yoksa Zarraf dosyasından mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 06:03 
Üye
Kullanıcı avatarı

Sonra ABD patriot satmıyormuş. Sonra bizimkiler "Bakın işte gördünüz mü tam da daha önceden dediğimiz gibi müttefiklerimiz patriot bile satmıyor" diye sesini yükseltip 3 sistem daha s-400 sipariş ediliyormuş, olaylar olaylar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 14:25 
Süvariler

F-16 var ya F-16 , o senin herseyin , koca ulkenin guvenligi o ucaga ve tasidigi muhimmata bagli. Istedigin jadar tankin tufegin olsun. Iste bu yuzden ABD asik olmak zorunda kaldigimiz celladimiz :) cok ucmamak lazim yuksekten , erken otenin kellesi gider. Biz gorur muyuz bilmiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 15:13 
Süvariler

Lüzumsuz ve kaynağı belli olmayan bir özgüven ile, abartılı bir özgüven eksikliğinin arasında savrulup gidiyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 19:38 
Üye

Patriot PAC-3 Suud'da çok iyi bir performans gösterdi yalnız. Yemen'den atılan çok sayıda balistik füzeyi engellediler. Yani harp görmüş bir sistemden bahsediyoruz.
Katılıyorum. Raytheon, PAC-3'ün Suudi Arabistan başarısına %100 demişti.

Yukarıda da yazdığım gibi Polonya'nın aldığı SkyCeptor (Az bir kısmı PAC-3 MSE, çoğunluk Stunner) alımı yapılabilir.

Tabi Scud'lara karşı başarılı olsa da SS-26 Iskander gibi yeni jenerasyon bir balistik füzeye karşı ne yapabilir bilinmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 19:57 
Süvariler

Yemen in son füze saldırısı ile ilgili bir videoda peş peşe ateşlenen 4 tane patriot füzesi görmüştüm Arap yağı bol bulunca misali.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 20:18 
Akıncılar

Yağ bır yana o fuzelerın atıs prensıbı o. Vurusu garantı halıne getırmek ıcın. Rısk yuksek. Ucak degıl bu. Vuramadın mı kafana dusuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 21:22 
Süvariler

Lüzumsuz ve kaynağı belli olmayan bir özgüven ile, abartılı bir özgüven eksikliğinin arasında savrulup gidiyoruz.
Az, öz, güzel ifade.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 23:22 
Akıncılar

ABD'ye "Kovir misin ağam?" desek daha iyiymiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017, 23:28 
Akıncılar

Yağ bır yana o fuzelerın atıs prensıbı o. Vurusu garantı halıne getırmek ıcın. Rısk yuksek. Ucak degıl bu. Vuramadın mı kafana dusuyor.
Basit bir hesap ile tek fuze ile hedefi vurus olasiligi, Pk=0.75 ise, 4 fuzelik salvo ile en az bir tanesinin hedefi vurus olasiligi Pk=1-(0.25^4) =0.9960 olur. Eger 2'li salvo yapilirsa, Pk=0.9375 cikar. Bu atis senaryolari belli protokollere gore yapiliyor, her hedefe 4 fuze atilmayabilir. Ornegin, TBM'nin onemli bir noktaya dusecegi kestirildiginde yuksek Pk degerli atis senaryosu uygulaniyor olabilir.

Benim tahminim Suudiler bolgedeki BAE'e ait TYP-2 radarlarinda erken uyari destegi aliyor olabilirler. Hatta ABD'nin bolgedeki Aegis gemilerinden veya uzay konuslu uydu sistemlerinden erken uyari destegi geliyordur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017, 00:29 
Akıncılar

Basit bir hesap ile tek fuze ile hedefi vurus olasiligi, Pk=0.75 ise, 4 fuzelik salvo ile en az bir tanesinin hedefi vurus olasiligi Pk=1-(0.25^4) =0.9960 olur. Eger 2'li salvo yapilirsa, Pk=0.9375 cikar. Bu atis senaryolari belli protokollere gore yapiliyor, her hedefe 4 fuze atilmayabilir. Ornegin, TBM'nin onemli bir noktaya dusecegi kestirildiginde yuksek Pk degerli atis senaryosu uygulaniyor olabilir.

Benim tahminim Suudiler bolgedeki BAE'e ait TYP-2 radarlarinda erken uyari destegi aliyor olabilirler. Hatta ABD'nin bolgedeki Aegis gemilerinden veya uzay konuslu uydu sistemlerinden erken uyari destegi geliyordur.
İşte ben de onu demek ıstedım dostum. Illa 4 olmaz da en az 2 olabılır. Usulu o yanı. Bırden fazla olması yağ meselesi değil...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017, 00:41 
Üye

Dediğiniz gibi olasılığı artırmak için ikişer tane PAC-3 fırlatılır.

Sistemin çalışma prensibini merak edenler için;

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wh3LkVFqjq0[/youtube]

Yanlış hatırlamıyorsam 2015'de ABD ve Körfez ülkeleri, İran'dan dolayı ortak bir anlaşma imzalamıştı. Özellikle BAE ve Suudlar, Amerikan menşeili, BMD parçalarını kullandıkları için entegre çalışıyorlardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017, 17:45 
Süvariler

Alman Stern dergisinde ABD nin yeni Bombarduman ucagi B21 hakkinda bir yazi var ; orda Ruslarin ve Cinllilerin özelliklede S400 vurgulanmis ABD yapimi hayalet ucaklarina karsi elde edilen düsük kuvvetdeki sinyalleri degerlendirerek bu ucaklari düsürebilme özeligi oldugunu yaziyor .
Ben S400 bu özeligi oldugunu bilmiyordum daha dogrusu söylenti oldugunu saniyordum yada hala öyle düsünüyorum diyelim , bu konuda bilgisi olan varmi ?

https://www.stern.de/digital/technik/di ... 58272.html

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 13:10 
Süvariler

Alman Stern dergisinde ABD nin yeni Bombarduman ucagi B21 hakkinda bir yazi var ; orda Ruslarin ve Cinllilerin özelliklede S400 vurgulanmis ABD yapimi hayalet ucaklarina karsi elde edilen düsük kuvvetdeki sinyalleri degerlendirerek bu ucaklari düsürebilme özeligi oldugunu yaziyor .
Ben S400 bu özeligi oldugunu bilmiyordum daha dogrusu söylenti oldugunu saniyordum yada hala öyle düsünüyorum diyelim , bu konuda bilgisi olan varmi ?

https://www.stern.de/digital/technik/di ... 58272.html
Düşük sinyallerin değerlendirilip füze atılması faydadan çok zarar getirir diye düşünüyorum. Elektronik engelleme ile ve uçak taklidi yapan sistemlerle elinde ki tüm füze stokunu bitirebilirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 20:15 
Yeni Üye

Bugün ulusal bir gazetede İsrailin, hava savunma sistemlerini etkisiz hale getiren elektronik harp sistemlerini tanıttığına ilişkin haber gördüm, haberde s-400 lerin hedef alındığı söyleniyordu. 3 sistem tanıtılmış, ruslar bu sistemlerin etkiliği için ancak sahada görürüz gibisinden konuşarak israilin iddialı söylemlerini cevaplamışlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 20:21 
Akıncılar

İki sene önce aynını biz Koral vesilesi ile söylüyorduk.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 20:41 
Yeni Üye

İsrailin geliştirdiği elektronik harp sisteminin s-400 lere karşı geliştirilen modelinin siber saldırılara benzer şekilde sistemin radarlarına binlerce yalancı hedef oluştuğu söyleniyo diğer sistem ise pantsir için geliştirilmiş benim ilgimi çeken ise üçüncü sistem oldu bu sistemde bombardıman uçaklarına çelik halatla bağlanan bir hedef uçağa yönelen füzeyi kendine çekerek uçağın vurulmasını önleyecekmiş. Pratik Türk aklı burda hemen devreye girdi ve aklıma şu parlak fikir geldi bu eh sistemlerine karşı yanıltma için birkaç füze aynı anda atılsa bu füzelerden bazılarından radarların algılama yapmasını sağlayacak mini füzeler saçılsa ve eh sistemlerini yanıltsa :) bide ucuna taramalı taktıkmı tamamdır:) şaka bir yana üçüncü sistem bana ilginç geldi arkadaşlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 21:55 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İsrailin geliştirdiği elektronik harp sisteminin s-400 lere karşı geliştirilen modelinin siber saldırılara benzer şekilde sistemin radarlarına binlerce yalancı hedef oluştuğu söyleniyo diğer sistem ise pantsir için geliştirilmiş benim ilgimi çeken ise üçüncü sistem oldu bu sistemde bombardıman uçaklarına çelik halatla bağlanan bir hedef uçağa yönelen füzeyi kendine çekerek uçağın vurulmasını önleyecekmiş. Pratik Türk aklı burda hemen devreye girdi ve aklıma şu parlak fikir geldi bu eh sistemlerine karşı yanıltma için birkaç füze aynı anda atılsa bu füzelerden bazılarından radarların algılama yapmasını sağlayacak mini füzeler saçılsa ve eh sistemlerini yanıltsa :) bide ucuna taramalı taktıkmı tamamdır:) şaka bir yana üçüncü sistem bana ilginç geldi arkadaşlar.
https://www.youtube.com/watch?v=uwXcSrMl-gI

https://www.wikiwand.com/en/ADM-160_MALD

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 22:06 
Süvariler

Her yanıltma işleminde kaç füze harcayacaksınız? Rusya olsanız bile ne kadar füzeniz olabilir ki? bu yanıltmanın üstüne size doğru gelen yüzlerce seyir füzesi varsa?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017, 22:14 
Süvariler

O zaman uzaydan Sentetik Radar ve Optik İR Vs Sensörlerle Radar ağını desdekleyecsin.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 21:46 
Süvariler

NATO Generali Petr Pavel, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri satın alma kararını kabul etmekten başka seçenekleri olmadığını söyledi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 22:47 
Süvariler

Bu cumle de hos degil. Gorursunuz gununuzu gibi birsey. Alin alin sıkıntı yok der gibi ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017, 22:47 
Süvariler

Bu yumusak soylemler tehlikeli geliyor bana. Bunlar asla kediyi oynamazdi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 02:18 
Süvariler

Kız arkadaşıma emri vaki yapınca aldığı tavır gibi birşey olmuş :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 08:26 
Süvariler

Çok büyüttüler şu olayı. Zaten NATO ağına entegre olamayacak garibim tek başına takılacak kıyıda köşede. Gitsinler önce Rus doğalgazına bağımlılık problemini çözsünler. Bizim S 400 lerden 100 kat daha stratejik bir sorun.
Konuşana bak hele. 15 sene öncesine kadar afedersin Rus poku yiyen, bizim JÖH mevcudu kadar ordu mevcudu olmayan, hala zırhlı aracından, tankından hava savunmasına Rus malı silahlar kullanan kıytırık ülkenin çeyrek porsiyon generali.

Hiç birşey olmaz. İki vah vah bi tüh tüh geçer gider.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 11:48 
Akıncılar

Alıntı:
NATO Generali Petr Pavel, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri satın alma kararını kabul etmekten başka seçenekleri olmadığını söyledi.
Çekya kökenli komutandan çıkan bu demeç saçma olmuş, aslıunda ne diyeceğini bilemeyen konuya çokta hakim olmayan birisi gibi konuşmuş. Öncelikle kendisi bir demir perde ülkesi iken NATO ülkesi olan Türkiye var, NATO sorumluluklarının gayet bilincinde sınırları aşmayı bırakın hiç zorlamamış bir ülkeyiz bu anlamda laf olsun torba dolsun demeçler komik.

NATO üzücü bir şekilde amaçsızlaşıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017, 13:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Adamın demecinin orijinalini, en azından İngilizce çevirisini de siteye koyun. 2000 liraya iş yapan çevirmenler yüzünden birine savaş açacağız bir gün yanlışlıkla.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 01:46 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 01:48 
Üye

Herhalde dünyada ki en çok aktif denenen ve saldırıya karşı koyan sistem patriot. Ne Rus sistemleri ne de Avrupa sistemlerinin aktif çatışmada bir deneyimi yok, Patriot kadar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 13:32 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rus savunma sanayi şirketi Rostech Başkanı Sergey Çemezov, Türkiye'ye S-400 füze savunma sistemleri sevkiyatının, kredi konusunun netlik kazanmasının ardından kararlaştırılacağını söyledi. Yani önce parayı ver seni çantata keklik yapayım sonra benim keyfim ve çıkarım ne zaman isterse o zaman sevkiyatı gerçekleştiririm demek olmuyor mu biraz? Biri çıkar 2019 da ilk sevkiyat yapılacak der biri çıkar halen anlaşmadık der. İyice yılan hikayesine döndü bu iş.

http://www.haberturk.com/rusya-dan-turk ... si-1745412

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 13:56 
Süvariler

Bayildik ya. Hakikaten ne ilginc aciklamalar. Hangisi dogru ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017, 22:33 
Akıncılar

Rus savunma sanayi şirketi Rostech Başkanı Sergey Çemezov, Türkiye'ye S-400 füze savunma sistemleri sevkiyatının, kredi konusunun netlik kazanmasının ardından kararlaştırılacağını söyledi. Yani önce parayı ver seni çantata keklik yapayım sonra benim keyfim ve çıkarım ne zaman isterse o zaman sevkiyatı gerçekleştiririm demek olmuyor mu biraz? Biri çıkar 2019 da ilk sevkiyat yapılacak der biri çıkar halen anlaşmadık der. İyice yılan hikayesine döndü bu iş.

http://www.haberturk.com/rusya-dan-turk ... si-1745412
İran parasını verdiği halde S-300'leri tam alabilmiş mi bir onlara sormak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017, 09:48 
Süvariler

Kredi konusunda hala cozulmeyen noktalar varmis sanirim.

Su haberde Patriot'larin 5 denemesinin tamaminin Scud'i iskaladigini gorebilirsiniz:
http://www.businessinsider.com/us-missi ... ed-2017-12

Su haberde de (kuvvetle muhtemel) S400 sistemlerinin Israil hava saldirisinda kullanilan 3 fuzeyi durdurdugu soyleniyor:
http://www.businessinsider.com/syria-sa ... el-2017-12

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017, 19:05 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017, 20:15 
Üye

Suriye daha önce de benzer iddialarda bulunmuştu. Doğru olmama ihtimali var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017, 12:35 
Süvariler

Kredi konusunda hala cozulmeyen noktalar varmis sanirim.

Su haberde Patriot'larin 5 denemesinin tamaminin Scud'i iskaladigini gorebilirsiniz:
http://www.businessinsider.com/us-missi ... ed-2017-12

Su haberde de (kuvvetle muhtemel) S400 sistemlerinin Israil hava saldirisinda kullanilan 3 fuzeyi durdurdugu soyleniyor:
http://www.businessinsider.com/syria-sa ... el-2017-12
Fake

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 5093 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 198 99 100 101 102

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: