TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Ağu 2017, 20:44

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 23:02 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Virginia Eyaleti'ne bağlı Charlottesville kentinde aşırı sağcılar ve karşıt görüşlü gruplar protestolara başladı. Aşırı sağcıların elindeki konfederasyon ve nazi bayrakları dikkat çekiyor. Ayrıca aşırıcıların protestosuna silahlı militanlar refakat ediyor. Şehrin bazı yerlerinde siyahlara karşı linç girişimleri oldu, bir grup protestocunun arasına bir araç daldı yaralıların olduğu bildiriliyor. Olaylara ilişkin görüntüler;

Bu olay bir iç çatışmaya dönüşebilir mi, yoksa diğer olaylar gibi bir kaç hafta içerisinde kendiliğinden sona mı erer belirsiz. Bu olayı forum ahalisi bir tartışsın istedim.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 23:09 
Üye

Silahlar airsoft mudur veya sivil muadil midir bilemiyorum bu konu hakkında pek bir bilgim yok lakin Devlet'e bağlı güç olmadıkları kesin. Benim konuyu çekeceğim nokta şu ;

Bireysel silahlanma. Videodaki silahlıları gerçek silah nihayetinde bizim muharip askerlerimizde bile yokken Coni'nin sivilinde var. Bizde uyduruktan bir tabancaya 2000 lira vergi verilirken adamlar çok rahat bir şekilde temin edebiliyor.

Tekrardan söylüyorum airsoft veya sivil muadil olabilir hiç bilmiyorum sadece farklı bir görüş açısından bakmaya çalıştım. İyi forumlar..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 23:18 
Üye
Kullanıcı avatarı

Amerikalılar tüfeklerini daha çok toplama alıyor. Masaüstü bilgisayar hesabı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 23:50 
Süvariler

Silahlar gerçek; ateşli, yivli, otomatik...
Eyaletlere göre değişmekle birlikte dolu şekilde açıkta taşınmasının yasak olması gerekiyor. Şarjörü ayrı taşıma, silahı kutu veya çantasından çıkarmama gibi farklı uygulamaları da var.
Gövde gösterisi yapmışlar. Kolluk pek müdahil olmamış, saldırı sonrasına bile geç intikal etmişler. Kontrollü tedhiş yaratıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 23:58 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yapmış etmişler değil, şu an öğlen saatleri. Hala devam ediyor, akşama daha da coşmasından endişe ediliyor. Ulusal muhafızları çağırmış vali.

Ucuz silah demek çok silah üretilmesi demek. Çok silah demek çok sayıda kişiye silah satılması demek. ABD'de böyle çünkü bir çok eyalette herhangi bir kayıt olmadan gidip silah alabiliyorsunuz. İster milliyetçi, ister el kaideci.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 00:05 
Akıncılar

Amerika'da eyaletten eyalete silahlanma ve taşıma durumları değişmekle birlikte insan ABD kolluk güçlerine özellikle de federal polislere niye MRAP dağıtıldığını daha iyi anlıyor bu görüntüleri görünce :)

Birde silahlanma konusunda, tahminim bu tip küçük grupların kendini tatmin edip "güvende hissetmelerini" sağlamaları açısından hoş görü var. Sonuçta devletin finanse etmediği, kendi yağında kavrulan hazır paramiliter bir güç var, yarın birgün lazım olursa kullanılmaya müsait. Yukarıda paylaşılan videoları izleyerek çıkardığım bir yaklaşım da eli silahlı bu ırkçı dayıların kolluk kuvvetleri ile karşı karşıya gelmeyişi, yukarıda da değinildiği gibi kendilerinde bir koruma ve güç gösterisi yapılıyor ama bu durum devlete karşı değil de biraz da karşıt görüşlülere yönelik. Kolluğun da biraz ağırdan almasının sebebi bu sanırım. Çok karşı karşıya gelmeden işlerin tatlıya bağlanması. Son olarak OHAL ilan edildi zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 00:14 
Süvariler

Virginia'da açıkta ateşli silah taşımak belirli ölçülerle yasalmış.
https://en.0wikipedia.org/index.php?q=a ... X1N0YXRlcw
Görüntüleri pek de o ölçülere uydurmadım ama neyse...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 00:32 
Akıncılar

Section 13. Militia; standing armies; military subordinate to civil power
That a well regulated militia, composed of the body of the people, trained to arms, is the proper, natural, and safe defense of a free state, therefore, the right of the people to keep and bear arms shall not be infringed; that standing armies, in time of peace, should be avoided as dangerous to liberty; and that in all cases the military should be under strict subordination to, and governed by, the civil power

virginia Anayasasının haklar bildirgesine ilişkin paramiliter güçlere ve bu şekilde örgütlenmeye bir hak ve özgürlük olarak bakıyor. yine bu yapılanmayı da, özgürlüğün güvencesi, hazır ordu ve sivil bir güç olarak nitelendiriyorlar.

http://www.opencarry.org/state-info-t-z/virginia/

yukarıda alıntıladığım web sitesinde virginia için opencarry konusunda altın eyaletlerden birisi olarak söz ediyor. Kabaca anladığım, okul havaalanı ve hastane gibi sınırlandırılmış bölgeler dışında her türlü silahı taşımak virginia da serbest. Tabi bu konuda daha bilgili üstadlar bizleri aydınlatacaktır. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 00:54 
Süvariler

''Soruyorum size... Topyekün bir savaş mı istiyorsunuz? Eğer gerekirse, hayal edebileceklerimizden daha büyük ve daha radikal?.. O halde, şimdi, ayağa kalkın ve bırakın, fırtına kopsun!''
Joseph Goebbels

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 01:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 02:27 
Site Başkanı

Bu küçük çaplı ayaklanmanın sonu Waco baskını gibi bitmesinde...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 02:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ben de isterim insanlar ölmesin ama, şu anki durumum;
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 11:47 
Üye
Kullanıcı avatarı

Resim

Sağdakini bir an JÖH personeline benzettim pantolon kamufulajını gördüm neyseki :D Şaka maka bu "conservative" coniler iyi donatmışlar kendilerini :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 13:22 
Süvariler

Foto en sağ alt taraftaki mor flarda duran ay yıldız ne ola ki ? Peder kılıklı tipler var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 13:26 
Süvariler

Foto en sağ alt taraftaki mor flarda duran ay yıldız ne ola ki ? Peder kılıklı tipler var.
Din, ırk ve kültür ayrımcılığına karşı duran liberaller. Üstlerinde dinlere ait semboller var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 13:48 
Üye

Amerika' da bulunan arkadaşlar son durum nedir bilgi verebilirler mi acaba?

Amcam kağan ile doğuda Yeşil Nehir, Şantung ovasına kadar ordu sevk ettik. Batıda Demir Kapıya kadar ordu sevk ettik. Kögmeni aşarak Kırgız ülkesine kadar ordu sevk ettik. Yekûn olarak yirmi beş defa ordu sevk ettik, on üç defa savaştık. İlliyi ilsizleştirdik, kağanlıyı kağansızlaştırdık. Dizliye diz çöktürdük, başlıya baş eğdirdik.

Bilge Kağan Yazıtından

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 14:15 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Konfederasyoncularla naziler, ne güzel uyum yahu.

En güzel cevabı şurada gördüm. Gerçek Amerika bu değil demiş adeta :roll: :
Alıntı:
"Gerçek Amerikanlar Nazi bayrağını gösteriyor. Normandiya, 1944.

Cenk Uygur'un yorumu,
https://www.youtube.com/watch?v=cgXVGT9Qvw8

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 14:31 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bu tip ayaklanmalara ne bileyim gösterilere falan mevsim adı veriliyodu.Buna Amerikan Yazı :P diyebilir miyiz? Şu anki Amerikan Başkanının gitmesiyle sonuçlanacak bi iç karşıklığın başlangıcı olabilir mi?

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 15:59 
Site Başkanı

Konfederasyoncularla naziler, ne güzel uyum yahu.

Konfederasyon hikayesinin Amerika'da Nazilerden çok ayrı bir yeri vardır, köleliği yasallaştırdığı için resmi perspektif ve kamuoyu tarafından sevilmezken güney eyaletlerinde yaşayan muhafazakar kesim için sadece köleliğim sembolü değil, daha sonra kuzeyli Yankee ler tarafından yok edilmeye çalışılan yemeklerinden tutun şarkılarına ve geleneklerine kadar kendi kültürlerinin bir sembolü olarak görülüyor. Bu insanlara eğitimli kesim tarafından köylü cahil "redneck" benzetmesi yapılması bile kendilerini daha da ötekileşmiş hissetmelerine ve daha uç noktalara çekilmeye elverişli olmalarına neden oluyor. (bir zamanlar Türkiye'de batılılaşma adı altında yapılan yanlışlar ile benzer olarak) Bu konuyu yurt dışında tanıdığım Meksika kökenlisinden İrlanda asıllı sına kadar birden çok Amerikalı ile enine boyuna konuşma fırsatım oldu, kimisi bu bayraklar faşizan tamamen kaldırılmalı derken kimisi de burası özgür bir ülke bayrak sadece ırkçılığı sembolize etmiyor diye karşı çıkıyor.

Hoş bende sembolünü konfederasyon bayrağından alan çok sevdiğim bir rock grubu olan Lynyrd Skynyrd tişörtü ile ortalarda dolanmıştım Avrupa'da. Bazıları bu ırkçı bunu burada giyemezsin diye beni uyarmaya yeltenen insanlar bile olmuştu :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 16:30 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Çin yine deneme 1-2 1-2 yapıyor. :lol: :lol:

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 19:15 
Üye

Süper güç bir ülkenin içinde eli silahlı askeri üniformalı kişilerin dolaşması akıl alacak iş değil.

Yıllardır söylenegelen Amerika da onlarca farklı milletten insanın beraber barış için de yaşıyor önermesi de palavra olduğu net şekilde görünür hale geldi

Çok uluslu devletlerin devamı GÜÇLÜ YÖNETİM, güçlü ordu, güçlü ekonomi den geçiyor.

Amerika bu özelliklerini kaybetmeye başladıkça bu olaylar da artış yaşanacaktır, güçlü rakipler tarafından iç karışıklığa oluşturmaya müsait bir yapısı var.

Ben geleceğin Amerikasın da bir bölünme kopuş olacağına inanmaya başlayanlardanım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 20:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Onlarca milletten insanın bir arada yaşadığı doğru, lakin hiç bir tarihçi "barış içinde" kelimelerini kullanmaz.

ABD tarihinine benzer geçmişe sahip ülkeler bulamazsınız, şahsına münhasırdır. Göçün, yeni dünyanın, "city on a hill'in" psikolojisi ve bunların etkileri dünyada görülmemiştir. Dünya lideri olmadan önce de birbirlerini öldürüyorlardı, hala öldürüyorlar; gelecekte de öldürecekler. "Ölsünler de eğlenelim, bize iş çıkar" diye saçmalamanın yeri yok. ABD hala insanoğlunun politik tarihinin en büyük deneylerinden biri ve hayatın bir gerçeği.

-
Alıntı:
Konfederasyon hikayesinin Amerika'da Nazilerden çok ayrı bir yeri vardır, köleliği yasallaştırdığı için resmi perspektif ve kamuoyu tarafından sevilmezken güney eyaletlerinde yaşayan muhafazakar kesim için sadece köleliğim sembolü değil, daha sonra kuzeyli Yankee ler tarafından yok edilmeye çalışılan yemeklerinden tutun şarkılarına ve geleneklerine kadar kendi kültürlerinin bir sembolü olarak görülüyor. Bu insanlara eğitimli kesim tarafından köylü cahil "redneck" benzetmesi yapılması bile kendilerini daha da ötekileşmiş hissetmelerine ve daha uç noktalara çekilmeye elverişli olmalarına neden oluyor. (bir zamanlar Türkiye'de batılılaşma adı altında yapılan yanlışlar ile benzer olarak) Bu konuyu yurt dışında tanıdığım Meksika kökenlisinden İrlanda asıllı sına kadar birden çok Amerikalı ile enine boyuna konuşma fırsatım oldu, kimisi bu bayraklar faşizan tamamen kaldırılmalı derken kimisi de burası özgür bir ülke bayrak sadece ırkçılığı sembolize etmiyor diye karşı çıkıyor.

Hoş bende sembolünü konfederasyon bayrağından alan çok sevdiğim bir rock grubu olan Lynyrd Skynyrd tişörtü ile ortalarda dolanmıştım Avrupa'da. Bazıları bu ırkçı bunu burada giyemezsin diye beni uyarmaya yeltenen insanlar bile olmuştu :lol:
Orası özgür bir ülke. Özgürlüğün sınırı neredeyse yok. Stars and Stripes'ı ister göğe kaldırırsın, ister yakarsın. Confederate Jack'i ister belediye binasının önünde dalgalandırırsın, ister kamyonetinin arkasına yapıştırma yaparsın, ister Nazi Almanyası bayrağıyla birlikte taşırsın.
Ek: Yukarıda koyduğum Cenk Uygur videosunun ana noktası da oydu. Nazi bayrağını taşımak yasak olmamalı, özgürlük başta gelir. Anti-ırkçıların, liberallerin yapması gereken yasaklamak değil buna karşı kendi retoriğini oluşturmak ve kendi protesto haklarını kullanarak, "yanlış biliyorsunuz ve size laflar hazırladım salaklar!" demektir.

Güney'in baş kaldırısı bir isyan değil, politik bir çıkmazın savaşla çözümüydü, Clausewitz o zaman hayatta olsaydı, "İşte bundan bahsediyorum!" derdi. Bugün Confederate Jack'e yüklenen romantik anlamın General Lee'nin hayat görüşüyle pek bir alakası yok. Dediğin gibi, Confederate Jack ve geçmişte taşıdığı anlam, "disenfranchised", lafı dinlenmeyen, dünyanın 21.yy'a girmesiyle(aslında 2.ds sonrası) ülkeler üretim metodlarını reformdan geçirince işsiz ve fakir kalan çoğunluğu Güneyli eyaletlerden çıkan insan evlatlarının yeni bir kimlik aramasının cevabı, tezahürü olarak ortaya çıktı. Trump andavalını o yüzden sevdiler, "They took our jobs!" diye bağıran ve kendilerini bağdaştırabildikleri bir popülist olduğu için.

-
Nazi sempatizanları, ABD'nin tarihinde büyük yer kaplar ve sadece Güney'den çıkmamıştır aslında. Naziler, "Evil Empire"(O Sovyetlerdi gerçi :roll: ) olmadan önce, 30'larda büyük bir güç ve 1929 krizinden hala belini doğrultamamış ülke ve insanlar için bir umut ışığı olarak görülüyordu. Hitler lavuğu, Avusturya'yı, Çekoslavakya'yı, Polonya'yı yiyip yuttuktan; Fransa'yı parçaladıktan ve dünyanın görmüş olduğu en büyük hava savaşını Britanya üzerinde başlattığında DC'de ve memleketin diğer meclislerinde hala "America First!" diyen pasifist non-interventionistlerin bağışlarının büyük bölümünün Alman ajanlarından geldiği ortaya çıktı. Bunların çoğu antisemitist idi.

30 ve 40'ların başında ABD içinde Nazi Almanyası'nı destekleyenlerin içinde Volksdeutsche(Alman asıllı) Amerikanların dışında anti semitistler ile Almanya'yla ilişkisi olan endüstri baronları da bulunuyordu. 7 Aralık sonrası göze batanlar hapse atıldı; dokunulamayacak kadar büyük olanlara ise çenelerini kapamaları için hediyeler(mesela bol ballı askeri kontratlar) verildi. AFC'nin de kapısına kilit vuruldu.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 21:06 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Geçtiğimiz yazı orada geçirmemden dolayı yakinen bildiğim içerisinde kaçak generallerimizide barındıran Norfolk askeri üssüne de ev sahipliği yapan Virginia eyaleti, ABD`de resmi olarak köleliğin başladığı ilk eyaletttir. Gözlemlerime göre de Diğer eyaletlere göre siyah-beyaz ayrımının en yüksek olduğu eyaletlerden biri, zaten gerginliğin sebebide tarihten gelen bu bağlantılar. (Abd seçimleri öncesi konuştuğum müdürümün Trump kazanırsa Kanada`ya yerleşicem dediği yer) 285 milyon bireysel silahın olduğu ABD`de maalesef ki silah satın alabilme yaşı 16 ve eyalette kamu kurum kuruluşları okul ve hastaneler dışında silah taşınabiliyor ama şarjör konusunda bazı kısıtlamalar olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 03:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 11:13 
Akıncılar

...Hitler lavuğu, Avusturya'yı, Çekoslavakya'yı, Polonya'yı yiyip yuttuktan...
Avusturya'yı "yut"madı yahu. Onu çiçeklerle karşıladılar orada. Polonya hadi neyse de Çekoslavakya dahi tartışılır. Nazi savaş makinesini ezici yapan Çek fabrikaları ve iş gücü oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 12:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bizde böyle bir şey olsa batı dünyası itin bütün deliklerine sokardı bizi. ABD olunca yalayım yıkayım ağam. Ay biraz endişeliyiz ile geçiştirmeler.

Ele piyade tüfeklerini almış sokalarda gezmeler, sıradan olaydan bihaber Kürt sandıklarını linç etmeler. Kaldı ki kimse ABD'de asker polise saldırıp öldürmüyor, ülkeyi bölmekten bahsetmiiyor. Birde öyle olsa of of neler olur düşünemiyorum.

Almanya ABD'nin LCS İndependece sınıf programına MTU motoru sağlıyor. Biz biraz endişeşliyiz, bu tedariği bir gözden geçirebiliriz deseler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 13:11 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Avusturya'yı "yut"madı yahu. Onu çiçeklerle karşıladılar orada. Polonya hadi neyse de Çekoslavakya dahi tartışılır. Nazi savaş makinesini ezici yapan Çek fabrikaları ve iş gücü oldu.
Yahu ona mı takıldın...

Anschluss'a giden yoldaki plesibitlerin Wehrmacht gözetiminde, gizli oy olmadan yapıldığını; aslında geçersiz olduğunu biliyoruz. Bu demek değil ki birleşme için Avusturyalıların desteği çok yüksek değildi; büyük ihtimalle %70 dolaylarındaydı. E bu %30 köpek mi, bu adamların ne suçu vardı? İşlem tamamlandıktan sonra adamlar Linz'in dışındaki toplama kampına Avusturyalı sosyalistleri, komünistleri, Nazi kontrolünü kabul etmeyen devlet memurlarını toplamadı mı? Adamlar Yehova'nın Şahitlerini bile kamplara soktu yahu. Bunlar Avusturyalı sayılmıyor mu?

Öyleydi de, olmasaydı ne olacaktı ki? Viyana sokaklarından öpücükler alarak geçen ordu, bu durumda parlamento binasının önünü kapattıktan sonra, Hitler radyodan "Alman halklarının birleşmesinin önünde duran yalancı vatan haini politikacıları hapse attık; zaten benim annem de Avusturyalı." demeyecek miydi? bir şey değişmeyecekti ki.

Çekoslovakya da farklı değildi. Almanlar yine çiçek atıyordu, Slovaklar mutluydu, Çekler ise ağlıyordu. Kaçabilenler kaçtı, Londra'da sürgün hükümete sığındı; RAF'e pilot oldu. Overlord'a katılan Çek zırhlı birlikleri İngiltere'nin çekildiği Dunkirk'e giren ilk müttefik birlikleri oldu. Çeklerin bir bölümü fabrikalarda Pz.38 üretirken diğer bölümü de Cromwell'lerle Normandiya'ya çıkıyordu.

İlginç zamanlardı :roll:

-
Konuya dönmek için;
https://www.youtube.com/watch?v=DXszx68uhsY&t=191s

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 13:50 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Yahu ona mı takıldın...
Anschluss'a giden yoldaki plesibitlerin Wehrmacht gözetiminde, gizli oy olmadan yapıldığını; aslında geçersiz olduğunu biliyoruz. Bu demek değil ki birleşme için Avusturyalıların desteği çok yüksek değildi; büyük ihtimalle %70 dolaylarındaydı. E bu %30 köpek mi, bu adamların ne suçu vardı? İşlem tamamlandıktan sonra adamlar Linz'in dışındaki toplama kampına Avusturyalı sosyalistleri, komünistleri, Nazi kontrolünü kabul etmeyen devlet memurlarını toplamadı mı? Adamlar Yehova'nın Şahitlerini bile kamplara soktu yahu. Bunlar Avusturyalı sayılmıyor mu?
Öyleydi de, olmasaydı ne olacaktı ki? Viyana sokaklarından öpücükler alarak geçen ordu, bu durumda parlamento binasının önünü kapattıktan sonra, Hitler radyodan "Alman halklarının birleşmesinin önünde duran yalancı vatan haini politikacıları hapse attık; zaten benim annem de Avusturyalı." demeyecek miydi? bir şey değişmeyecekti ki.
Çekoslovakya da farklı değildi. Almanlar yine çiçek atıyordu, Slovaklar mutluydu, Çekler ise ağlıyordu. Kaçabilenler kaçtı, Londra'da sürgün hükümete sığındı; RAF'e pilot oldu. Overlord'a katılan Çek zırhlı birlikleri İngiltere'nin çekildiği Dunkirk'e giren ilk müttefik birlikleri oldu. Çeklerin bir bölümü fabrikalarda Pz.38 üretirken diğer bölümü de Cromwell'lerle Normandiya'ya çıkıyordu.
İlginç zamanlardı :roll:
Konuya dönmek için;
https://www.youtube.com/watch?v=DXszx68uhsY&t=191s
Eey Sanchez "Milletin İradesine" saygı duy. MAdem ki %70 seçmiş sende saygı duyacaksın. Demokrasiyi senden öğrenecek değiliz...
1938de yapılan birleşme oylamasının oy pusulası ortaki büyük evet yandaki küçük hayır.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 14:49 
Site Başkanı

O zamanki Çekoslovakya topraklarının sınıra yakın yerlerinde kalan ve "südetenland" olarak adlandırılan bölgelerini %80 ine yakını Alman etnik kökenliydi. Bu nedenle Hitler daha savaş başlamadan 1938 yılında bu toprakların Alman sınırında kalan kısımlarını herhangi bir müttefik tepkisi olmadan işgal etmiş savaş başlayınca da aynı itham ile bütün Çekya yı işgal etmiştir. Orada Nazilere çiçek atanlarda daha çok bu Südet Almanları dır...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 14:54 
Akıncılar

@Sanço, Avusturya, Sudetenland "ilhak"ları konusu arka planı olan, Frederik'e kadar falan bakmak gereken mevzular. Eyvallah da.

Kaçırdığın nokta şu. Buna itiraz edenin %30 olması yahut %5 olması mesele değil. Örneğin, 20 ve 30'larda Viyana'nın "özel" bir şehir olabilmesinde liberal "kafası" ve Yahudi sanatçılarının "bohem"lerinin çok üstün katkısı varken, senin %70 diye sınıflandırdığın adam, bunları hiçe sayarak ve o % bilmemkaçın canına okunacağını, kaçacağını ama en azından parya edileceklerini bile bile, çıkıp sokaklara o yeşil urbalılara çiçek taktılar. "Ona rağmen benim egom.." dediler. İşin kabul-red kısmının vahimliği orada. "Senin üzerine basacağım" dedi o "kafa". "Sizin hakkınızdan bunlar gelir.." diye diye oldu bunlar.

Tıpkı son Avusturya CB seçiminde o faşist herifin %49'da kalmasını kutlayan komik Avrupalılar gibi. Olan olmuş, biten bitmiş. Sen ki Hitler'i çiçeklerle karşılamış adamsın. Halen mi?

Halen...

O "hesaplaşma"dan nedense ve hayret verici şekilde Fransızlar acayip yırttılar. Ama sonra kendi eleştirellikleri bundan kaçmalarına izin vermedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 17:26 
Akıncılar

Silahlar gerçek; ateşli, yivli, otomatik...
Eyaletlere göre değişmekle birlikte dolu şekilde açıkta taşınmasının yasak olması gerekiyor. Şarjörü ayrı taşıma, silahı kutu veya çantasından çıkarmama gibi farklı uygulamaları da var.
Gövde gösterisi yapmışlar. Kolluk pek müdahil olmamış, saldırı sonrasına bile geç intikal etmişler. Kontrollü tedhiş yaratıyorlar.
Silahlar büyük ihtimalle yarı otomatik yivli silahlardır, otomatik silahların alım satımı ve kullanımı kısıtlıdır ve ciddiyetle takip edilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 19:51 
Süvariler

Silahlar büyük ihtimalle yarı otomatik yivli silahlardır, otomatik silahların alım satımı ve kullanımı kısıtlıdır ve ciddiyetle takip edilir.
Doğrudur üstad, bu yüzden "tam otomatik" demekten kaçındım. Arada fiyat ve kullanım farkları da bulunuyor; mesela şarjör boyutu sınırlaması getiriyorlar. Atıcılık ve taktik eğitim kulüplerine üye olanlar küçük bir kaç evrak işinden sonra daha çabuk ulaşabiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2017, 16:46 
Üye

http://takimag.com/article/dividing_the ... z4qCGRfxt1

Charlotsville Belediye Baskan yardimcisi Wes Bellamy'nin Twitter mesajlari;
Alıntı:
I always feel sorry for the black kid growing up around alooooot of white people…

white chicks the devil

Lol funniest thing about being down south is seeing little white men and the look on their faces when they have to look up to you.

I hate seeing white people in Orangeburg

I DONT LIKE WHIT PEOPLE SO I HATE WHITE SNOW!!!!!

White women=Devil
Bunu tam tersini bir beyaz soylemis olsaydi, mesela:
Alıntı:
“black women are the devil” or “I hate seeing black people in Arlington” or “I DON’T LIKE BLACK PEOPLE SO I HATE LICORICE!!!!!”
demis olsaydi isini kaybetmemis olmasi mumkun muydu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2017, 21:07 
Üye
Kullanıcı avatarı

Boston'da solcu taraf eylem yapılıyor.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz