TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Oca 2018, 08:05

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: AB ordusu
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 23:33 
Süvariler

Avrupa Birliği (AB) Konseyi, birliğin askeri faaliyet ve harekatlarının planlama ve yönetimini düzenleyecek merkez kurulmasını onayladı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 10:33 
Akıncılar

Welcome Eurocorps

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 12:06 
Üye
Kullanıcı avatarı

Daha öncede söylemiştim mesela yunanistana füze rastgele sallayamayız bana göre, çünkü karşımızda sadece 1 ülke yok. Çok çabuk çoğalabilen ülkeler var. Evet bize oranla daha tembel, daha güçsüz şımarık bir çocuk var ama yanında onu kollayan zengin, güçlü, kaslı abileri var. Bu durumda tuzu biberi oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 14:14 
Akıncılar

Tuz biber gibi düşünmeyin olayı, Örneğin Danimarka F-16'sı angajmana mı girmeye çalıştı bir tane düşür ibret-i alem.
Hepsi çok küçük deneyimsiz askerliği zayıf ülkeler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 14:28 
Üye

Alıntı:
Tuz biber gibi düşünmeyin olayı, Örneğin Danimarka F-16'sı angajmana mı girmeye çalıştı bir tane düşür ibret-i alem.
Hepsi çok küçük deneyimsiz askerliği zayıf ülkeler.
Aman hocam aman tabiri caizse dünya ülkeleri arasında ''Persona Non Grata'' olan Rusyanın uçağını düşürdük, Suriye sahasında ve Ortadoğuda bizi 2 sene geriye attı. Birde Baltık Ülkelerinden birininkini düşürürsek sıkıntı yaşarız. Keşke sistem bahsettiğiniz gibi işliyor olsaydı, ne çok isterdim birkaç tane Avrupa ülkesinin uçağını balık tutmaya yollamayı.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 16:37 
Akıncılar

Bizim oradaki hatamız olay sonrası yürüttüğümüz sokak siyaseti. Yoksa yunan'nın uçağınıda düşürdük bir şey olmadı
hükümet farklıydı, sokak ağzı yoktu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 19:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Tabii o zamanlar böyle sosyal medya da yoktu. Insanlar olanı biteni iki günde unutuyordu. Goygoycular da yok ortalıkta. Ortalığı kızıştırmaya çalışan fetoculer de üst makamlara gelmemişti. O zaman Rus uçağına sadece radar kilidi atıp uyarmak yerine düşürdük. Üstüne yine aynı örgütün yanlış yönlendirme ve sosyal medya taktikleri ile hükümet de halk da gaza geldi. Sonra Suriye'ye girmek için beklemek zorunda kaldık. Suriye'ye girmek için de darbe girişimini atlatmak gerekti. Belki o girişim olmayıp da hainler ayiklanmasaydi hala Kilis'e bombalar roketler duruyordu. Ben oralıyım ve her akşam haberlerde bomba haberini görünce telefona yapısıp akrabalarımızı arıyorduk.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2017, 22:21 
Süvariler

Avusturya'yi veto etmeyip ne yapacaktik. bölücü terör örgüt sevici Turk dusmani bir ulke. Iyi yaptik. Gitsinler kursunlar bir halt olmaz. Iclerinde bir Almanlar savasci millet onlar da ne kadar savasa girer tartisilir. Ege konusuna gelince gocmen ayagina bir bulastilar tirt oldular cayir cayir SG gemilerimiz ucagimiz helomuz tepelerinde. Hangi para ile Danimarka filan Ege'de F-16 ucurup bizimle it dalasi yapacakmis. Kaldi ki bence bu ordu Ingiltere ve ABD'ye karsi bir cevap. Allah bilir yine Almanlar on ayak olmustur. 2.Dunya Savasi sonrasi ABD'nin golgesi ve ezikligini bir turlu atamadilar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2017, 23:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Allahını seven şu savaşçı milletlerin sıralı listesini yapsın, kendi ellerimle asacağım forumun girişine.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2017, 00:50 
Süvariler

Allahını seven şu savaşçı milletlerin sıralı listesini yapsın, kendi ellerimle asacağım forumun girişine.
Almanlarda savascilik falan kalmadi artik. Zaten hakiki almanda yok denecek kadar az. Hepsi ya Rusya'dan yada Polonya'dan. Cogu asimile olmus coguda kendi milletinden tiskiniyor yalandan ben almanim diyor. Benim is yerimde dolu bu tiplerden. Avrupa'da burda yasayan biri olarak soyluyorum en milliyetci ve savasacak millet Polonya'lilar. Bu heriflerdeki milliyetcilik kimsede yok. Ruslarda saglam ama milliyetcilik bir Polonya degil. Rusya Turkiye gibi diyebiliriz.

Ayrica Avrupa'da sevilmememizin en buyuk nedenide bizim asimile olmamamiz. Aksine biz kulturumuzu oraya getiriyoruz bursuru yeni yetmeler sokakda a.k diye turkce kufur ediyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2017, 01:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Almanlarda savascilik falan kalmadi artik. Zaten hakiki almanda yok denecek kadar az. Hepsi ya Rusya'dan yada Polonya'dan. Cogu asimile olmus coguda kendi milletinden tiskiniyor yalandan ben almanim diyor. Benim is yerimde dolu bu tiplerden. Avrupa'da burda yasayan biri olarak soyluyorum en milliyetci ve savasacak millet Polonya'lilar. Bu heriflerdeki milliyetcilik kimsede yok. Ruslarda saglam ama milliyetcilik bir Polonya degil. Rusya Turkiye gibi diyebiliriz.

Ayrica Avrupa'da sevilmememizin en buyuk nedenide bizim asimile olmamamiz. Aksine biz kulturumuzu oraya getiriyoruz bursuru yeni yetmeler sokakda a.k diye turkce kufur ediyorlar.
Asimile olmasınlar tamam eyvallah da. Cahillikle de övünmesinler bir zahmet. Yahu adam 40 sene orada yaşayıp Almanca öğrenmemekle övünüyorsa. Ben buna asimile olmamak değil MAL olmak derim.Dünyanın en gelişmiş ülkesinde yaşayıp bir şeyler kapmamak çok acayip yahu...Yani on sene sonra Suriyeli'nin biri aynı şeyleri dese ne düşünürdünüz acaba? Kız çocuklarıyla evlenme,deli gibi üreme vs vs...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2017, 01:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Polonya mevzusu sonuna kadar doğrudur. Daha bugün Polonya'da idim ve en yakın arkadaşım burada Polonyalı. Sürekli 2.Viyana kuşatması ile ilgili muhabbet dönüyor :D. Şaka bir yana gerçekten milliyetçi insanlar ve geleceği parlak bir millet.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2017, 01:58 
Süvariler

Danimarka'nın bal yapmaz F16'larından bahsedilmiş ama Danimarka'nın F35 ile ilgili bir isteği söz konusu, muhtemelende alırlar. Ben İngiliz-Amerikan ortaklığına karşı bir durum, oluşum olacağını sanmıyorum. Kaldı ki böyle bir ortaklık halihazırda var mı? Herşeyden öte saydığımız tüm bu ülkeler finalde beraber çalışacaklardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2017, 02:04 
Süvariler

Clausewits, meşhur '' savaş, politikanın devamıdır '' tezini ileri sürmüştü. Bu tezini de Aristo' nun '' İnsan politik bir hayvandır'' özdeyişinden almıştı. Sonradan bu tezi güncelleyerek ''insan savaşan bir hayvandır'' şekline dönüştürmüştü. Bütün bunların dışında;

İnsan, düşünen bir hayvandır; İnsan, şüpheci bir hayvandır; İnsan, toplumsal bir hayvandır; İnsan, sorgulayan bir hayvandır; İnsan, öğrenen bir hayvandır; İnsan, eleştiren bir hayvandır...

-gibi çeşitli görüşler ileri sürülmüş olup; bu görüşlerin dışında '' ben hayvan değilim arkadaş!'' veya '' savaşma, seviş'' diyen başka görüşler de ileri sürülmüştür.

İnsanların niye savaştığı, niye bölüşemedikleri veya niye mevcutla yetinemedikleri konusu ise; ayrı bir tartışma konusu olarak devam edip gitmiştir. Meseleyi teolojik olarak inceleyenler ise hadiseyi Habil ile Kabil' e kadar götürürler. Neticede ilk kavgadır ve meselenin özünde bölüşmek vardır. Demek ki insanlar bölüşemedikleri şeyler için kavga etmektedir. Yoksa durup dururken ''haydi savaşalım'' demezler -görüşü de vardır.

Savaşçı milletler kimlerdir sorusuna gelince; savaşçı kültürler hangileridir sorusunun cevabı önem arz ediyor. Zulular, samuraylar, atlı step kültürü dediğimiz eski Türk-Moğol kültürü hep bu savaş kültürünü besleyen yaşam biçimleriyle öne çıkıyordu. Sonradan edinilen kültürler veya kaybedilen kültürler de cabasıdır. Uygur Türklerinin din değiştirdikten sonra savaşçı ruhlarını kaybetmeleri gibi...

Biraz ''ekşi sözlük'' tadında oldu lakin; ''savaşçı millet kavramı'' günümüz koşullarında pek anlam ifade etmiyor sanki. O nedenle şu millet savaşçıdır, şu millet değildir gibi bir klişeyle hareket etmek yanlış sonuçlara götürür. Şartlar ve imkanlar dahilinde her milletin savaşçı olabildiğine tanık olmuşuzdur. Önemli olan şey savaşın sonucudur. Savaşın sonucunu belirleyen koşullar ise bambaşkadır. Kısacası bu anlamıyla size katılıyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: ilker0101, StaphAureus ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz