TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 16 Oca 2018, 20:40

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 282 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 5 6 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012, 17:09 
Uzaklaştırıldı

IV. YERLİ SANAYİ KURULUŞLARININ NİTELİKLİ ÜRÜN GELİŞTİRME FAALİYETLERİNE VE TEKNOLOJİK ALTYAPILARINI İYİLEŞTİRME SÜREÇLERİNE KATKIDA BULUNMAK AMACIYLA BİR TEŞVİK-KREDİ SİSTEMİ KURULMASI HUSUSUNDA MÜSTEŞARLIK YETKİLENDİRİLMİŞTİR.

Bence uzun vadede savunma sanayine çok olumlu yansıyacak bir karar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012, 17:19 
Uzaklaştırıldı

7. YAVUZ SINIFI FIRKATEYNLERİNE MİLLİ ELEKTRONİK HARP SİSTEMİ GELİŞTİRİLMESİ MAKSADIYLA ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İLE SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANMASINA,
Acaba bu harp sistemi Genesis sistemimi olacak yoksa yeni geliştirlecek bir sistem mi olacak?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012, 17:58 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

7. YAVUZ SINIFI FIRKATEYNLERİNE MİLLİ ELEKTRONİK HARP SİSTEMİ GELİŞTİRİLMESİ MAKSADIYLA ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İLE SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANMASINA,
Acaba bu harp sistemi Genesis sistemimi olacak yoksa yeni geliştirlecek bir sistem mi olacak?
Genesis Havelsan ın bir ürünü sözleşme görüşmelerine Aselsan ile başlanacaksa başka birşey olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012, 18:05 
Akıncılar

Alıntı:
IV. YERLİ SANAYİ KURULUŞLARININ NİTELİKLİ ÜRÜN GELİŞTİRME FAALİYETLERİNE VE TEKNOLOJİK ALTYAPILARINI İYİLEŞTİRME SÜREÇLERİNE KATKIDA BULUNMAK AMACIYLA BİR TEŞVİK-KREDİ SİSTEMİ KURULMASI HUSUSUNDA MÜSTEŞARLIK YETKİLENDİRİLMİŞTİR.

Bu aslında çok uzun bir süredir vardı. Ancak fonlama TUBİTAK eli ile yapılıyordu. Şimdi anlaşılıyor ki savunma konusundaki projelerde fonlamayı da, dümeni de SSM devralmış görünüyor...
Uzun vadede işe yarayabilir ama iyi niyetle kullanılırsa, bence bu sayede bazı yılan hikayesi projeleri daha da sündürebilmek için kullanılmak için alınmış bir karar gibi geliyor bana. Zaten ArGe ve Teknopark numaraları ile dünyanın bütçesi çarçur ediliyordu. Şimdi ulvi(!) amaçlarla yeni bir destek sistemi daha kuruldu.
Kısacası bu karardan ilk yararlanan firmanın ÇAN ortak girişimi olacağını tahmin ediyorum. Adamlar aylardır teminat mektubu için banka banka dolaşıyordu.

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012, 18:13 
Üye

Alıntı:
Genesis Havelsan ın bir ürünü sözleşme görüşmelerine Aselsan ile başlanacaksa başka birşey olabilir.
Elektronik Harp Kendini Koruma (EHKK) Sistemleri geliştirme çalışmaları çeşitli programlar altında yürütülmektedir. Bu kapsamda yürütülen geliştirme ve üretim faaliyetleri aşağıdaki başlıklar altında toplanabilir;

Aktif ve Pasif Elektronik Harp Kendini Koruma (EHKK)Sistemleri
Radar İkaz Alıcısı Sistemi,
Radyo Frekans Karıştırıcı Sistemi,
Chaff/Flare Atıcı Sistemleri
Füze İkaz Sistemi
Lazer İkaz Sistemi
Entegre Elektronik Harp Kendini Koruma Sistemleri (algılayıcı ve karşı tedbir sistemlerinin birlikte çalıştığı)
Muhtelif Kara/Hava/Deniz platformları için EH Suitleri
Kara, Deniz ve Hava Platformları İmza Ölçüm Sistemleri
EHKK Sistemlerinin helikopter ve nakliye uçaklarına entegrasyon/enstalasyonu
EHKK Sistemleri Yer Destek Teçhizatı
Sistem Programlama Alt Yapıları

ASELSAN, Elektronik Harp Kendini Koruma faaliyet alanında; kara, hava ve deniz platformlarının füze tehditlerine karşı korunmasını sağlamak üzere, sistem geliştirme, kalifikasyon, üretim ve sistemlerin platforma entegrasyonu faaliyetlerini gerçekleştirmekte, sistemlerin platform üzerindeki diğer sistemlerle uyumlu çalışmasını sağlayarak kullanıcılarına özgün ve entegre çözümler sunmaktadır.

http://www.aselsan.com.tr/content.aspx?mid=375&oid=417

genesis Gemi Entegre Savaş İdare Sistemi adı üstünde. tüm sensörlerin ve kumanda (silah) sistemlerinin yönetildiği bir sistem.
elektronik harp genesis in komutası altında çalışan alt bir sistem

Gemi Entegre Savaş İdare Sistemi (GENESİS)

Resim

G sınıfı fırkateynlerin Savaş Yönetim Sistemlerinin modernizasyonu programı, eski sistemlerin kaldırılarak yerine GENESİS (Gemi Entegre Savaş İdare Sistemi) Savaş Yönetim Sisteminin monte edilmesi yolu ile G sınıfı fırkateynlerin modernizasyonu maksadıyla Dz.K.K.lığı tarafından başlatılmıştır. Bu program, sistem geliştirme, entegrasyon, donanım ve yazılım testleri, gerekli eğitimin sağlanması ve sistemin yaşam döngüsü boyunca ulusal imkanlar kullanılarak bakım-tutumunun yapılmasını kapsamaktadır.

Projenin ana yüklenicisi olarak HAVELSAN, modernizasyon faaliyetlerini, sözleşmede öngörülenden daha kısa zamanda başarı ile yürütmektedir. 8 adet fırkateyni içeren bu projenin, planlandığı şekilde 2012 yılında sona ermesi beklenmektedir.

Yeni GENESİS SYS'nin uygulanması ile fırkateynlerin kazandığı yetenekler aşağıda olduğu gibidir;

Gelişmiş otomatik tesbit ve izleme sistemi ve otomatik reaksiyon yazılımı sayesinde güdümlü mermilere karşı azaltılmış reaksiyon zamanı,
Savaş Sisteminde yüksek otomasyon,
Merkezi komuta ve kontrol,
Geliştirilmiş durumsal farkındalık ve karar destek,
Hava, Denizaltı, Suüstü savunma ve Elektronik harp desteği,
Deniz Top atış desteği,
Artırılmış dayanıklılık ve yüksek hazırlık seviyesi,
Gemide eğitim yeteneği,

Bu sistemler ile donatılmış Türk fırkateynleri bugün, Malaka Boğazından Cebelitarık Boğazına kadar dünya denizlerinde görev yapmakta ve Barış Destek harekatı, korsanlıkla mücadele ve diğer insani görevler için Birleşmiş Milletler'e destek sağlamaktadır.

Türk fırkateynleri üzerinde hatırı sayılır bir başarı sağlayan GENESİS şimdi, diğer ülkelerin envanterinde bulunan Perry sınıfı fırkateynlere de uygulanmaya hazırdır. GENESİS'in açık sistem mimarisi, aynı zamande değişik diğer platformlara da kolaylıkla uyarlanmasına imkan sağlamaktadır.

Bu projeyi ASELSAN ın alması kadar doğal birşey olamaz. Bu kabiliyet sadece ASELSAN da var.
Neden şaşırdınız ki?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012, 19:12 
Süvariler

3. ANKA INSANSIZ HAVA ARACININ DAHA UZUN MENZİL VE YÜK TAŞIMA KAPASİTESİNE SAHİP TURBO-PROP MOTORLU VERSİYONUNUN ÖN TASARIM FAALİYETLERİ İÇİN TUSAŞ FİRMASI ILE SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERINE BAŞLANMASINA,

Terörün belini kıracak olan bu projenin resmiyet kazanması sevindirici..

Türkiye için çok büyük bir yeteneğin kazanılmasını sağlayacak olan bu proje savunma sanayimizin Altın yumurtlayan tavuğu gibi olucaktır..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012, 20:10 
Akıncılar

Uzun Menzilli hava savunma sistemleri ertelenmesi ay yılları alır mı ? Nedenine gelince bölgedeki durum malum... Böyle bir şeye ihtiyaç olmaz (umarım) ama olduğunu farz eder isek yine Nato'nun kapısında Patriotları almak için bekler miyiz? ( Irak Körfez Savaşında yanılmıyorsam patriotlar Almanya yada Hollanda'dan gelmişti)...

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012, 20:57 
Uzaklaştırıldı

Uzun Menzilli hava savunma sistemleri ertelenmesi ay yılları alır mı ? Nedenine gelince bölgedeki durum malum... Böyle bir şeye ihtiyaç olmaz (umarım) ama olduğunu farz eder isek yine Nato'nun kapısında Patriotları almak için bekler miyiz? ( Irak Körfez Savaşında yanılmıyorsam patriotlar Almanya yada Hollanda'dan gelmişti)...

Saygılar...
Muhtemelen diğer ssik ya kadar ertelenir ssik da yılda 2-3 kez anca oluyordu galiba.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2012, 21:37 
Akıncılar

Hds üstadın gördüğünü devlette görmüş...
Yok, kendisi ta ne zaman devlet onu görürken bakış hattındaydı sadece.. Başka bir alameti farikası yoktur..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2012, 19:48 
Akıncılar

Üstadlarıma burdan sorayım, özel tersanelerde yapılması planlanan milgemler için bir karar yok gibi, bu karar verilmesinde hangi aşamadayız?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2012, 20:04 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

İhaleyi kazanan firmanın dışındaki diğer tersanenin gemi üretebilmesi ancak ihaleyi kazananın verdiği fiyatı kabul etmesi ile mümkün.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2012, 07:00 
Süvariler

Hem RMK Marine hem Dearsan üretecek gibi.
Rmk marine in korvet tasarımı Sigma sınıfı korvetlerin aynısı ihaleyi alması durumunda bazı kesimlerin tepkisine ve hatta projeyi küçümsemesine yol açıcak malesef .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2012, 07:28 
Akıncılar

Rmk'nın tasarımla falan ilgili bir görevi yok. Kazanan tersaneler, İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nın tasarımını üretecekler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2012, 16:02 
Süvariler

Üstad bir tasarım ortaya koymuşlar ama http://www.rmkmarine.com/UPLOAD/PROJECT ... korvet.pdf :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2012, 16:45 
Süvariler

Herhalde kabiliyet gösterme tasarımı.. Yoksa MİLGEM projesinde tasarım bellidir. İhale sadece ilgili Milgem tasarımını üretmek üzerine.
Kabiliyet gösterme derkenbaşka ülkelerin korvet ihtiyacına yönelik bir adımmı yani ? :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2012, 19:29 
Akıncılar

Kime kabiliyet göstereceklerki? Zaten ilgilisi onların kabiliyetini onlardan iyi biliyor, yeri gliyor eğitmeye kalkıyor. Ve hatta üretirkende eğitecek.

Milgem kuvvetin malı RMK ile şunla bunla ilgisi yok . RMK nın falan gösterdiği tasarımlar ise kendi malları. Dünya pazarlarına sundukları ürünleri(?) . Müşterisi çıkarsa üretirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2012, 02:14 
Genel Yetkili

Yerli tank projesi ALTAY hakkında neden bilgi verilmemiş?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2012, 13:01 
Akıncılar

İhtimal 2012 Aralık ayının sonu ya da 2013 Ocak ayının başı.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: SSİK ve SSİK Kararları
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 13:15 
Üye

lpd de karar çıkar inşallah uzun menzilli savunma sisteminde karar çıkmasını beklemiyorum..Nato dan gelecek pac2-3 lerin bu kararın alınmasında etkili olacağını düşünüyorum.Yerli motor konusunda beklentiler var umarım karar çıkar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 15:36 
Akıncılar

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: SSİK ve SSİK Kararları
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 15:36 
Akıncılar

Uzun menzilli hava savunma sistemi ihalesinden emin değilim ama LPD ihalesinden ve Milgem-S'den bir sonuç bekliyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 15:51 
Uzaklaştırıldı

Laladamis : Çin

Lhd yani lpd : Rmk Marine

Milgem-s : Rmk Marine-Dearsan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 15:55 
Akıncılar

Artık şu NBC elbise ihalesinde de akılcı bir karar alınır inşallah.
ortada ne ana yüklenici kaldı ne de yöneticileri! Ama SSM seri üretime geçildi diyor !?!?
Esad'ın tehtidi de işin tuzu biberi .... düne kadar NBC olayı fantazidir diyenler vardı, şimdi etraf uzmandan geçilmiyor.
SSİK'dan NBC konusunda akılcı ve yapıcı bir karar beklentimin fazla olmadığını da itiraf etmeliyim.... bekleyelim bakalım

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 21:55 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bana sanki önemli kararlar ertelenecek gibi geliyor.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:03 
Akıncılar

Sn. Kılıç demeyin böyle şeyler, hepimiz heyecan içinde bekliyoruz. Konuyu açıp bunu, önemli kararlar ertelendi diye okuyan olursa isyan çıkabilir. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:07 
Akıncılar

emre soncan ‏@soncanemre
Savunma Sanayi İcra Komitesi uzadı. Erdoğan ve Org. Özel baş başa grüşmeler gerçekletirdi.Puslu bir hava var. Bakalım ne çıkacak?

...diyor. Başka canlı yayın yapan da yok
NBC'de düzenleme olmaz ise bana yine rahat yok... ama ben beklerim ;-)
Ama çıkışta bir takım projelerde düzenleme yapıldı derler ama o birtakım nedir söylemezler. Adamı kahrederler

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:14 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:

Bu aslında çok uzun bir süredir vardı. Ancak fonlama TUBİTAK eli ile yapılıyordu. Şimdi anlaşılıyor ki savunma konusundaki projelerde fonlamayı da, dümeni de SSM devralmış görünüyor...
Tam beklediğim haberdi süper oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:22 
Akıncılar

Alıntı:
açıkca benimde hevesim kırıldı sanırım ciddi bir karar çıkmayacak

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:28 
Süvariler

Diğer yazarlarımızın ve yöneticilerimizin baskısıyla, gereksiz şeyler yazmamaya özen göstermeye çalışıyorum ama bu kanıya nasıl vardınız acaba ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:38 
Uzaklaştırıldı

2006'daki meşhur ssik ne kadar sürmüştü ? Hatırlayan var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:43 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Benimkisi toplantının uzaması kısalması ile alakalı değil kendimce sebeplerim var tabi bunlar geçerli sebepler olmayabilir boş hüsnükuruntu da olabilir bekleyip göreceğiz.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 22:58 
Akıncılar

Yazın yapılan açıklamada yıl sonuna kadar 2000 adet deniyordu ama 2 hafta önce verdikleri bir röportajda bu rakam ocak ayında 200 adete düştü.
O 160bin adetlik teslimat ise 10yıllık teslimat toplamı.
Ama ocak ayına da 200 adet yapmaları pek mümkün değil çünkü ihaleyi verdikleri adamlar 7 ve 11 kasım 2012de Çinden aktif karbon fabrikası talep ediyorlardı.

http://www.luniwei.com/liuyanban_en1.php
http://www.imould.com/trade/Purchase/21/5/
(Başvuru yapan Norm'dan Celal ÖĞÜTOĞULLARI)

Bu nedenle projede bir düzenleme bekliyorum.. sanırım boşa bekliyorum ama son gülen iyi güler

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:00 
Süvariler

Türk askerinin kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer saldırılardan korunması için yapılan kıyafet üretim ihalesinde bir türlü teslimat yapılamayınca asker harekete geçti. Suriye'nin kimyasal silah kullanma riskine karşı yurtdışından bir firmayla anlaşma yapıldı, ilk partide 3 bin koruyucu kıyafet bu hafta teslim edilecek.

http://video.cnnturk.com/2013/haber/1/2 ... sal-koruma

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:01 
Akıncılar

Aktif karbon temin edildikten sonra suitler nasıl üretilecek, tekniği nedir?

15 ağustos'ta seri üretime başladık diyor adam https://twitter.com/togullar/status/235633615705362432

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:15 
Akıncılar

Türk askerinin kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer saldırılardan korunması için yapılan kıyafet üretim ihalesinde bir türlü teslimat yapılamayınca asker harekete geçti. Suriye'nin kimyasal silah kullanma riskine karşı yurtdışından bir firmayla anlaşma yapıldı, ilk partide 3 bin koruyucu kıyafet bu hafta teslim edilecek.
http://video.cnnturk.com/2013/haber/1/2 ... sal-koruma
Çok teşekkürler, ama bu haber benim gözümden nasıl kaçtı anlayamadım.
Sanırım artık bazı uyanıkların keyfini beklemektense başımızın çaresine bakalım demişler. Ama bu işin cezası bu kadar olamaz, 20küsur al 2 ceza öde, ortada iş yok risk çok.
Eğer bu SSİK'da da NBC ile ilgili karar çıkmaz ise, ortalık çok karışır.
Yıl sonu dediler, ocak ayına sarkıttılar, Ocak ayını da yemeye başladık; yolun sonu göründü
Alıntı:
Üretilecek aktif karbonu kumaşa lamine etmek, yani kumaşın üstüne yapıştırmak çocuk işi(lafın gelişi/bu işi yapacak hazır makina ve teknolojiler yeterince kolay elde edilen şeyler) gerisi ise kumaştan elbise dikmek... Yani önemli olan küresel aktif karbonu yapmak, gerisi standart tekstil konfeksiyon işi

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:25 
Akıncılar

15 ağustos'ta seri üretime başladık diyor adam https://twitter.com/togullar/status/235633615705362432
O lafları ettikten sonra da çinden aktif karbon fabrikası istiyor.
Bu arada 160bin elbiseyi normal şartlarda tanesi 500 dolardan alırlar ama acil dediğinde pazar kızışır acaba kaçtan aldılar. en az 80milyon dolar verdiler, 2 milyon da allahın züccaciyecisi ile çantacısına ceza kestiler.
Bu SSİK da bu konu muhakkak görüşülüyordur, şayet görüşülmez ise hükümetine de askerine de bürokratına da güvenim kalmaz.
7 sene de üretim yapılamadığını görmeyen gözler bizi olsa olsa batağa götürür.
Cinim ayağa kalktı lanet ediyorum!!!!

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:25 
Uzaklaştırıldı

SSIK ile ne alakasi var ? Illaki konun disina cikilacak, meydani bosaltin arkadaslar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:28 
Süvariler

Alakası yok mu ? :? Ben de ciddi ciddi takip ediyordum ya

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:31 
Akıncılar

Valla Sayın Oğuz Şentürk ben de takip ediyordum sizin gibi ciddi ciddi.Tongaya mı düştük acep :?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:32 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
SSIK ile ne alakasi var ? Illaki konun disina cikilacak, meydani bosaltin arkadaslar.
Sende heryerde ne yapmamiz gerektigini dikde etmeye calisiyorsun, görevli misin arkadas ?
Herkesin aynı duyarlılığa sahip olması gerek,ben açıkçası sayın shadow'un davranışını takdir ediyorum.Bir şeyleri düzeltmek sadece yöneticilerin görevi olmamalı.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:35 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:
Sende heryerde ne yapmamiz gerektigini dikde etmeye calisiyorsun, görevli misin arkadas ?
Herkesin aynı duyarlılığa sahip olması gerek,ben açıkçası sayın shadow'un davranışını takdir ediyorum.Bir şeyleri düzeltmek sadece yöneticilerin görevi olmamalı.
Konuşulanlar ssik ile doğrudan ilgili. 7 yıllık meseleyi konuşmayacaksak bu konunun içeriği nedir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:36 
Süvariler

Alıntı:
Valla Sayın Oğuz Şentürk ben de takip ediyordum sizin gibi ciddi ciddi.Tongaya mı düştük acep :?
Galiba öyle abi :shock: Yavaştan uzayalım bence

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Konuşulanlar ssik ile doğrudan ilgili. 7 yıllık meseleyi konuşmayacaksak bu konunun içeriği nedir?
Bende aksini söylemedim konuya ilişkin bir uyarıda bulundum mu? Ben genel anlamda üyelerimizden beklediğim bir davranışı takdir ettim ve herkesin aynı duyarlılığa sahip olması gerektiğini vurguladım.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:41 
Akıncılar

Bu sözünüze katılıyorum, ama o çıkışa katılmıyorum.

Çünkü bu SSİK da bu konuda karar alınmayacak ise, bu konu SSİK'da en önemli konu değilse SSİK ile ilgili ne konuşacağız????
10 yılda 160bin elbise istenirken Esad'ın postasından sonra hepsini ithal etmek zorunda kaldık ve 7 sene kaybettik.
Bu yolsuzluğun hesabı haliyle bu SSİK'da sorulmalı. Konuya alakasız diyenler işin siyasi tarafından endişe edenler olabilir.

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:42 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Değerli arkadaşlar yazdıklarımı lütfen dikkatli okuyunuz,ne demek istediğim daha iyi anlaşılır kanaatimce.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:50 
Akıncılar

Cihan AYDIN ‏@haber_cihan / TRT Başbakanlık Muhabiri,
Savunma Sanayii İcra kurulu toplantısı sona erdi. Başbakan Erdoğan birazdan Ankara Palas'ta olacak.

açıklama bekliyoruz

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:51 
Süvariler

Video da ayrica alan taramasi yapan gezici laboratuvar benzeri bir kac eklentinin oldugundan bahsediyor suan cepten yazdigim icin ayrintiya inemedim izlemem gerek tekrardan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:54 
Akıncılar

Mobil arazi laboratuarı o, önceden ihalesi yapılmış ve üretimi yapılıyordu.
Zaten önemli bir teknoloji değil. Biz kabinli bir araç yapıyoruz ölçü aletlerini alıp içine koyuyoruz...hepsi bu

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 23:59 
Süvariler

Kafkasya hocam, sayın Kılıç'ın demek istediği şey ; ''bizler her şeye saniyesi saniyesine müdahale edemeyebiliriz, üyelerin de bazı sorumlulukları vardır'' gibi gibi işte.

Ha, shadow'un örneklenmesi pek hoş olmamış bence de, çünkü konu ile alakalı olmadığı tezi çürütüldü bazı üyelerce, anti delil de ileri sürülmedi. Ama sonuçta denmek istenen şey doğru, ben de katılmaktayım..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:06 
Süvariler

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 282 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 5 6 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: bitliprens, emre.arslan, Falanks, focus, HakanC, Heise IT-Markt [Crawler], OKÇULAR, Search and Rescue ve 42 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: