TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Oca 2018, 12:41

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 149 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 17:45 
Yeni Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Şahsen devlet yöneticilerinden çok forumdaki arkadaşlar ne yorum yapacak onu merak ediyorum, devlet erbabında tık yok çünkü ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 17:54 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Hı hı. Forumda yazmayla vatan kurtarılıyordu. değil mi...

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 20:09 
Süvariler

Eşek adasına uçarken helikopterlerinin Türk hava sahasını ihlal ettiğini söyleyen Türk radar operatörüne Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un Türkçe yanıtı: Hass_ktir bre!

http://www.newsit.gr/ellada/Kammenos-se ... tir/715556

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 20:16 
Üye

Bizimkiler Suriyeye iç meselelere çok daldı. Ya bekliyorlar toptan bir cevap vericekler, şimdilik ses etmiyorlar. Ya da kabullenmiş durumdalar. Ancak bir şeyi kaptırdıktan sonra geri alması, her zaman zordur. Yarın bir gün ilgilenicekleri çıkıp, şu şu şu adalarda hukuksuz işgal var derhal terkedin yada kuvvet uygulayacağız deseniz bile, Ab, Abd bütün dünya devreye girer oraya müdahele ettirtmezler. Bir de üstüne biz haksız çıkarız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 20:48 
Akıncılar

Bu olay Ankara'nin EGO belediye elektrik, gaz, otobus isletmesinin halk arasindaki tanimina benziyor. Erken Gelen Oturur derdik biz cocukken. Gri adalar denilen veya ihtilafli adalar bu sekilde ilkhak ediyorlar. Erken gelen oturmus veya yine guncel bir tabir ile "Ati alan Uskudar'i gecmis", bize de surelim esegimizi Nigde'ye demek kaliyor. 30km otedeki BM tastikli topragini koruyamayanlardan cok fazla sey bekliyoruz. Hadi simdi Suleyman Sah (Duzeltme: Sah Ismail nereden cikti, kafaya bak). turbesini geri gotursunler, kendi topragimiza sahip ciksinlar.

En son robust tarafından 22 Nis 2017, 21:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 21:01 
Uzaklaştırıldı

Bilmediğimiz bir şeyler olması lazım, çünkü bizim gördüğümüz haberler Yunanistan'ın sürekli yayıldığı ve tahrik ettiği, buna mukabil de bu taraftan hiç bir anlamlı tepki görmedikleri şeklinde. Ya bize haber verilmeden yapılması gerekenler yapılıyor, ya da hakikaten oturup izliyorlar nereye çıkıp mangal yapacaklarını. 2. si olabilir mi hiç yani devlet politikasını geçtim devlet onuruna sığmaz bu. Bunun mantıklı bir açıklaması olması lazım. O kadar tv lere çıkıyorlar basın toplantıları yapıyorlar bir tane gazeteci bu konuyla ilgili bir şey sormuyor. Tamamen bir sessizlik hakim üsr kadroda hakikaten anormal bir durum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 21:25 
Üye

İnaşallah bu bir fırtına öncesi sessizliktir. Hazırlık yapılıyordum bir şekilde bizim adalara ani bir hareketle asker indirip tutarlarsa savaş çıkmadan geri alamaz yunanlılar tabi savaşı gözleri ısırırsa. Yoksa nerdeyse bodruma yerleşicek bir yunana bu kadar sessiz kalmak akıl karı diil. Özellikle yeni moda her yere posta koymak iken.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 21:43 
Üye

Bu haberler gerçek mi? Ülkede çok az bir kesim bu duruma tepki koyuyor. Haber yalan diyenler bu adalar zaten bizim değil, Yunan'ın diyor. Her halükarda bu adaların askerden muaf olması gerekmiyor mu? Yetkili bir merci keşke tepki gösterse veya durumu aydınlatsa.

Tabi gerçekse de umarım bir akıllı çıkıp, fiili durumu uluslararası hukuka uygun hale getirelim demez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 21:50 
Süvariler

MSB Eski Genel Sekreteri Kur. Alb. Ümit YALIM' ın; işgal edilen adalar yüzünden TBMM' ne dilekçe verdiğini/vereceğini hatırlıyorum. Biraz araştırınca, CB Erdoğan ve dönemin bütün yetkililerine yönelik; TCK 302' nci maddesi gereği '' Vatana İhanet Suçunun'' işlendiğini, iş bu nedenle de ilgililerin yargılanmaları gerektiği konusunda beyanları olmuş...! Kısaca diyor ki;

''Hükumet AB' den müzakere tarihi alabilmek için 2004 yılından itibaren adaları Yunanistan' a hediye etti. Şimdi de AB olmasa da olur diyorlar. İşlenen suç çok büyük bir suçtur. Bu suçu örtbas etmek için de, ilgili adaların ''Lozan Antlaşması'' ile devredildiğini söyleyerek kendi suçlarını gizlemeye çalışıyorlar. Bu adaların işgal edildiğini 2008 yılında öğrendik'' -diyor.

TBMM' ye vermiş olduğu dilekçeyi TBMM sitesinden bulmaya çalıştım ancak bulamadım. Lakin dilekçede yazanlar başka linklerde mevcuttur. Resmi belge olması açısından; ilgili dilekçeyi TBMM kayıtlarından alabilsek iyi olurdu.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 22:05 
Süvariler

Dışpolitikada o kadar çok hata yapıldı ve günah işlendi ki, Türkiye'nin Ege ve Kıbrıs gibi terkedilmesi düşünülemez haklı milli meseleleri için harcayabileceği kredisi ve enerjisi tükendi. Zaten hükümet tarafında öyle bir isteklik de yok; o alanlardaki hak ve taleplerimiz de, yanlış politikalar ve durumların (bkz. Zarrap, yurtdışındaki hesaplar, işit ve cihatçı desteği, petrol kaçakçılığı vs.) dışgüçler tarafından şantaj vesilesi olarak kullanılması sonucu verilecek taviz olarak gözden çıkarılmıştır. O adaların, Kıbrıs'ın ve daha birçok başka şeyin üzerine bir soğuk su içebiliriz (bir gün bir mucize olur da ulusal ve ulusalcı bir hükümet işbaşına gelmez ise tabii ki).

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 22:26 
Süvariler

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 22:55 
Site Başkanı

Ne diyelim rezilliğin daniskası.

Ama olsun yakında Aydın tarafında da mangal yapar Yunanlılar ondan sonra bizde yerli üretim sanayisi ile gururlanırız üretiyoruz ama korkak tavuk gibi kullanamıyoruz diye.

Ben şunu anladım uçak gemisi füzeler roketler siyasi irade olmadıktan sonra bir halta yaramıyor.

O yüzden Türkiye uçak gemisi yaptı deseler bilr can alıcı soru şu olucak yaptında elindeki toprağı koruyabildinmi.

Kefeni alan beyinsiz evetçilere duyurulur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2017, 23:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu alenen vatana ihanettir , vatan toprağını korumamak , boşaltmak , pazarlık malzemesi yapmak kabul edilemez

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 00:10 
Uzaklaştırıldı

Bit yeniği olduğu açıktı zaten. Normal şartlarda hiç milliyetçilikle alakası olmayan bir devlet adamı bile böyle bir işgale göz yumamaz, gururuna yediremezdi. Her konuda illaki fikri olan ve bir şeyler söyleyen hazretleri Yunanın bu ayyuka çıkmış davranışlarına tek kelime etmiyor. Var mı her hangi bir yerde söylenmiş bir beyanat bir şey? Yok. Şimdi kabul edilemez desek ne olacak kabul ediliyor ki devam ediyorlar. Müstehak diyip oturucaz sadece.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 01:45 
Süvariler

Bu haberler gerçek mi? Ülkede çok az bir kesim bu duruma tepki koyuyor. Haber yalan diyenler bu adalar zaten bizim değil, Yunan'ın diyor. Her halükarda bu adaların askerden muaf olması gerekmiyor mu? Yetkili bir merci keşke tepki gösterse veya durumu aydınlatsa.

Tabi gerçekse de umarım bir akıllı çıkıp, fiili durumu uluslararası hukuka uygun hale getirelim demez.
Yalan soyluyorlar. 2010'da Cesme'de tatil yaptik esimle 20 lira kisi basi yat turlari oluyordu katildik ve Essek adasinida gezdik denize girdik su tertemiz. Orasi türk topragi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 03:20 
Akıncılar

1974 Kibris Harekatinin oldugu yil 2. siniftaydim, anlatilanlar hala hafizalarimda. TV'miz yoktu evde, olanlarinda zaten cok kisa sureli TRT yayini yapan siyah beyaz TV'ler vardi. Harekatin ilk bir kac gunu ogretmenimiz bize ozetliyordu. Cikarma birliklerimizi, ABD'nin protestolarina ragmen, harekatin devam etmesini, Ayse'nin tatile cikmasini, bunlarin hepsini rahmetli ilk okul ogretmenim derste bize anlatirdi. Sonra 1980'ler,in sag sol davalarini, ve sonunda darbeyi gordum. Sonra 1990'larin teror olaylarini, 1994-1999 arasindaki bölücü terör örgüt ile yapilan amansiz mucadeleyi, Suriye'yi tehdit ederek bebek katilinin zorla Sam'dan cikarilmasini, K. IRak'a 20-30 bin kisilik operasyonlari, giris cikislarimizi, ve bu esnada Yunanistan'in bol butceli silah alimlari ve Ege'de hergun yasanan dogfightleri, 1996 Kardak krizi ve sonrasinda S-300 fuzelerinin Kibris'a konuslandirilma durumu. Butun bu yazdiklarimda Turkiye ekonomik olarak zor sartlarda olmasina ragmen, hic bir zaman dis politikada geri adim atmamisti, hic bir zaman zorlamalara boyun egmemisti. Gercek ambargolarin yasandigi donemler. ABD S. Cobra satmadi, silah satislarinda 2-3 yil bekleme yasandi. Almanya test icin dahi silah gondermedi, ustune silah ambargosu koydu. Norvec Penguin fuzesini dahi satmadigi donemker.

Butun bu yazdiklarim yasanirken, o zaman elestirdigimiz hukumetleri dis politikada geri adim atmadi, Turkiye'nin cikarlarini imkanlar dahilinde korudu ki bunlarin icinde Yunanistan ile 2 kez savas riski, ABD ve Almanya ile papaz olma, o zamanin guclu Suriye ordusu ile savasa ramak kalmasi gibi durumlar oldu. Bugun bakiyoruz, sozde ekonomimiz iyi(Hukumete gore, IMFye borc veriyoruz), TSK'miz cok guclu, o kadar ki artik silahli IHA'larimiz ucuyor, isaretliyor, F-16'lar vuruyor vs vs. Eee sonuc? Gelen vuruyor, giden vuruyor. Guneyde bir bölücü terör örgüt kantonu daha olustu. Sifir sorun diye yola cikip, herkes ile sorunlu ulke, ustune dis politikada gelen giden kandirmis, bir turbeyi dahi koruyamamis bir devlet konumuna sokulmus. TSK'nin icine sizmiz yuzlerde orgut uyesi ki ulkede gizli bir sey kalmamis. Generalllerini yarisina yakini tutuklu ve emekli edilmis. Bunlar olurken son 15 yila MGK, MIT, EGM, TSK hepsi uyumus (ayronu aslinda hukumet Feto'nun neler yaptigi biliniyordu). Yunanli az bile yapmis bu durumda, Gokceada ve Bozcaada yi kapmamislar iyi ki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 06:03 
Süvariler

Yalan soyluyorlar. 2010'da Cesme'de tatil yaptik esimle 20 lira kisi basi yat turlari oluyordu katildik ve Essek adasinida gezdik denize girdik su tertemiz. Orasi türk topragi.

Hangi haber gerçek mi? 18 adanın işgal altında olup olmadığı mı?

Eşek Adası, Kuşadası karşısıda Yunan'ın Agathonisi dediği yer; aşağıdaki haritada en üstte işaretlenmiş ada. Kammenos oraya uçarken telsizden bizim radar operatörüne 'h...sktir vre' dedi.

Resim

Eşek Adası ile ilgili Türk basınında çıkan haberler. Bunlar hep gerçek çünkü haberler Yunan mahreçli. Özellikle Emekli Kurmay Abay Ümit Yalım hiçkimsenin göstermeye cesaret edemediği bir yüreklilikle ulusumuzu bu konuda bilgilendirme görevini üstün bir şekilde ifa ediyor ve de çok ayrıntılı ve titiz bir şekilde çalışıp bütün bilgi ve belgeleri Yunan kaynaklı olarak sunuyor.
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/17-ad ... 9943yy.htm

Çeşme yakınlarında işgale uğrayan ada, KOYUN Adası, Grekçesi ile İnuses-Panayia
Resim

Yunan GK Başkanı Amiral Apostolakis'in, 21 Aralık 2016 tarihinde Koyun Adası karakoluna yaptığı ziyaret haberi ve fotosu:
http://www.kathimerini.gr/888919/articl ... s-panagias
Resim

Bu adalar, şu anda adım adım kaybetmekte olduğumuz anavatanımız ve Cumhuriyetimizin yanında hiçbirşey. Bütün vatan Katarlılara ve bilimum işgalcilere parsel parsel satılıyor; 5 milyon suriyeli her yanı işgal etmiş. Yarın öbürgün açılım yeniden başlayacak. Neyse kusura bakmayın, umarım bu gidişi tersine çeviririz. Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 20:58 
Üye

Milli Savunma Bakanı Işık: "(Yunan Savunma Bakanı Kammenos'un Eşek Adası'na gitmesi) Yunan Savunma Bakanı şov yapıyor. Onların şovuna alet olacak bir tutum içerisinde olmayacağız ama Türkiye'nin hiçbir şekilde emrivakiye boyun eğmeyeceğini de başta Yunan Savunma Bakanı olmak üzere hepsi çok iyi biliyor."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 21:04 
Üye

Milli Savunma Bakanı Işık: "(Yunan Savunma Bakanı Kammenos'un Eşek Adası'na gitmesi) Yunan Savunma Bakanı şov yapıyor. Onların şovuna alet olacak bir tutum içerisinde olmayacağız ama Türkiye'nin hiçbir şekilde emrivakiye boyun eğmeyeceğini de başta Yunan Savunma Bakanı olmak üzere hepsi çok iyi biliyor."
Eminim ki Yunanlılar korkudan titriyordur. Eyy Yunanistan diye bir sesini duysaydık bari

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 21:15 
Uzaklaştırıldı

Tam bunu aktaracaktım foruma. Tarihin en ezik hükümeti bu.

Adam evinin içine girecek nerdeyse hala biz buna gelmeyeceğiz diyor inanılmaz. Karşıda ABD falan olsa bu denmez. Ağzım açık izliyorum bunları bu kadar eziklik nasıl olabilir? Osmanlı osmanlı diye bir taraflarını yırtıyorlar verdikleri cevaba bak. Hiçbir şey söyleme bari yemiyorsa o daha iyi.

Onca savunma sanayii gelişimine rağmen, Ayşe tatile çıksından ayşe otur oturduğun yereye!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 21:33 
Üye

Hala daha birileri için vatan toprağı bir şey ifade ediyor sananlar var. Beştepe'ye kadar gelmedikçe sorun yok onlar için.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 22:02 
Süvariler

Tam bunu aktaracaktım foruma. Tarihin en ezik hükümeti bu.

Adam evinin içine girecek nerdeyse hala biz buna gelmeyeceğiz diyor inanılmaz. Karşıda ABD falan olsa bu denmez. Ağzım açık izliyorum bunları bu kadar eziklik nasıl olabilir? Osmanlı osmanlı diye bir taraflarını yırtıyorlar verdikleri cevaba bak. Hiçbir şey söyleme bari yemiyorsa o daha iyi.

Onca savunma sanayii gelişimine rağmen, Ayşe tatile çıksından ayşe otur oturduğun yereye!
Ezik değil, gayri milli, gayri Türk.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 22:12 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Ezik değil, gayri milli, gayri Türk.
Aynı zamanda ezik benim nazarımda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 23:11 
Süvariler

Peki bundan sonra atılması gereken adım nedir sizce?

İşgal altındaki vatan toprağı için diplomasi dili mi yoksa harp hukuku mu geçerli olmalı?

Sana ne mutlu efem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2017, 23:48 
Süvariler

İşgal altındaki vatan toprağı için diplomasi dili mi yoksa harp hukuku mu geçerli olmalı?
Türk hava sahasına girdiği için uyarı yapan radar operatörümüze "h..tir" diyen bir bakanı olan ülkeyle yapacağımız diplomasi sonuç vermez. Uluslararası arena da bize ne kadar destek verir, haklı bulur, sizin takdiriniz. Ayriyeten 2004 yılında başladığı söyleniyor. Aklınız nerdeydi derler adama. Geriye pek de fazla bir seçenek kalmıyor ama bizde ona cesaret edecek adam yok.

Yunan bakanı Türk hava sahasına girdiği için uyarmışız ya, peki uyarımızı dinlemediği için gereken önleme neden yapılmadı da bu kendini bilmez şahsiyet adamıza indi. Madem Türk hava sahasında ve bir de üstüne küfrediyor, F-16'larımız nerede?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 00:19 
Site Başkanı

Bakan (ben ona bakkal diyorum) konuştu ya sabrımızı denemesinler diye.

Napabilirsin savaştan başka çaren yok ki keşke olsa orayı Yunan sana geri verirmi vermez savaş dışında seçenek malesef yok.

Haa gelelim bu tavuk beştepelilere bunlar kefen (ki tavuk tüyüdür uzaktan kefen sanıyoruz) giymişler ya.

Gitsinler alsınlar adaları.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 01:36 
Süvariler

Bu olay Ankara'nin EGO belediye elektrik, gaz, otobus isletmesinin halk arasindaki tanimina benziyor. Erken Gelen Oturur derdik biz cocukken. Gri adalar denilen veya ihtilafli adalar bu sekilde ilkhak ediyorlar. Erken gelen oturmus veya yine guncel bir tabir ile "Ati alan Uskudar'i gecmis", bize de surelim esegimizi Nigde'ye demek kaliyor. 30km otedeki BM tastikli topragini koruyamayanlardan cok fazla sey bekliyoruz. Hadi simdi Suleyman Sah (Duzeltme: Sah Ismail nereden cikti, kafaya bak). turbesini geri gotursunler, kendi topragimiza sahip ciksinlar.
Katiliyorum.

Simdi Yunanistan'in uyguladigi strateji sudur; bildiginiz gibi Turkiye bugunlerde cok populer bir durumda degil. Turkiye bu negatif profilli hali ile ve uluslararasi destegi sifirken nasilsa cevap veremez diye Yunanistan ileri bir hamle yapmis durumdadir. Turkiye'yi yonetenler de alttan alma ile durumu idare edeceklerini dusunuyorlar fakat yanlis. Ayni Robust'in soyledigi gibi, Yunanistan oraya gidip birkac bina yapacak, birkac asker dikecek ve kendi topragi ilan edecek ve o saatten sonra da bunlari buradan cikartmak da cok zorlasacak.

Turkiye'nin bu isi gorup bu adalara acilen kendi askerini cikartmasi lazim.

Yunanistan bu hamleler ile hem Ege'de egemenligini arttiriyor hem de Turkiye'nin kararliligini test ediyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 01:37 
Uzaklaştırıldı

Valla diplomasi falan bilmem, husumetin olan bir ülkenin bakanı sırf sana inat yanındaki adada kuzu çevirme yapıyorsa bunun karışılığını vereceksin. Önce nota verirsin, sonra gerekirse savaş.

Ancak şu var, forumda bahsettiğimiz bu adalar Yunan adası olarak gösteriliyor vikipediada. Ama eğer bunu kabul etmiyorsan (ki kabul etmek zorunda değilsin, tıpkı Kıbrıs gibi) ve bu adalar bizim diyorsan da zaten yapılacak şey belli bunu buralarda konuşmaya gerek yok. Vatan toprağı demişsen devlet olarak, bitmiş zaten konu. Tartışılacak ne var ki? Bu konuşularak halledilecek bir şey değil.

Bu çok ciddi bir konu bana göre ve gereken ilgiyi görmüyor. Bu da nasıl olabiliyor akıl sır ermiyor. Bir hayır oyumuz vardı kullandık bitti. Napalım ki başka? Göz göre göre heriflerin mangalını izliyoruz. Bunları her geçen gün böyle izledikçe de nefretim daha da artıyor malum yapıya.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 11:20 
Üye

Bizde bir yıldırım hareketı ile eşşek adası gibi bizim olduğu kesin tescilli olan adalara bir miktar asker ve zırhlı araç atsak deniz kuvvetleri ile de desteklesek. Hadi sıkıyorsa gelin çevirin kuzuyu desek onlar bizi vurmaya cesaret edebilecek mi ? ,

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 11:38 
Üye

Buralara etkin bir elektronik koreltme yapilaz mi, yani soyle tam bir koreltecek acidan. Sadece bu degil etrafindan gecen ucaklar icinde karistirma yapilamaz mi? Ada ne sekilde izole edilirse artik, bunun careleri vardir, yeter ki irade olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 11:59 
Üye

Rasyonel sekilde dusunerek ve elimizdeki acik kaynaklardaki bilgilere dayanarak anlamlandirmaya calisiyoruz bu olan biteni. Ama bu sekilde bir yere varamiyoruz.

Truth is stranger than fiction.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 13:51 
Akıncılar

Yunanistan bunu hep yapar. Ne zaman doğumuzda ya da Karadeniz'de sular bizim için ısınsa, ne zaman ciddi ve kapsamlı bir askeri operasyon yapsak, Yunanistan muhakkak bir hamle yapar ve bizim kuvvet kaydırmamıza neden olur-du.
Bu kez yemi yemeyeceğiz muhtemelen.

Üstelik, Yunanistan bunu genelde abilerinin talimatı ile yapar.

Şu anda sahil güvenliğin gücü oraları kontrol etmeye yetiyor. Odak noktamız orası değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 13:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bence şöyle yapalım ; bu adalar hukuken kaya sıfatında ve boş değil mi , üstelik sahibide yok , bir tatbikat yapar son 5 yılda çaktırmadan yerleştikleri kayalara sırası ile atış talimi yapılacağı açıklanır , kara ve deniz topçularımız kayalıkları talim için kullanmaya başlayınca orada nasıl duracaklarını çok merak ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 14:02 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

"Şov yapıyorlar" demek meseleyi bilmemektir.
Mesele uluslararası hukuk deniz alanlarının paylaşımı meselesidir, ciddi bir iştir, uzmanlıktır.
GenKur Uls. Hukuk uzmanı var bir tane, bari ona sorun.
Adaların kime ait olduğu meselesi, orada egemen yetkileri kimin kullandığına bakılarak tespit edilir, halledilir.
Adaların paylaşımında minimal, tekrar edeyim "minimal" idari eylemler yeterli görünmektedir.
İtiraz edilmez ve hatta mesele tırmandırılmazsa, Eşek adası bye bye.
20 TL vererek yine gidersin, ama üstünde al değil mavi bayrak dalgalanır.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 14:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye ultimatom veriyor Yunanistan'a. Yunan askeri birlikleri 24 saat içinde belirtilen adalardaki askeri varlığına son vermezse askeri müdahale kapıda diye. Haberlerde son dakika. Tırlar üzerinde Ege'ye doğru harekete geçen topçu birlikleri. Alternatif bir evrende oluyor tabi bunlar :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 15:08 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Ben de bir an inandım... :D

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 15:12 
Akıncılar

@T76, Adamın memleketinde burada en azından bir balıkçı barınağı kurup senenin 6 ayını orada geçirmeye gönüllü bir dolu adam var. Haydi kolaysa sen kalk oraya birini koy. Dert de o zaten.

En kötü bir balık çiftliği ile falan çevirirsin orayı. Ama kim yapacak?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 15:13 
Üye

Alıntı:
Bence şöyle yapalım ; bu adalar hukuken kaya sıfatında ve boş değil mi , üstelik sahibide yok , bir tatbikat yapar son 5 yılda çaktırmadan yerleştikleri kayalara sırası ile atış talimi yapılacağı açıklanır , kara ve deniz topçularımız kayalıkları talim için kullanmaya başlayınca orada nasıl duracaklarını çok merak ediyorum.
Aynısı defalarca kez aklımdan geçti. Bunu yapabilecek askeri güç var da siyasi güç var mı?

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 15:14 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Balıkçı barınağı, gümrük ofisi gibi bir şey olur(du).
Lojman + maaşa orada kolonileşecek çok adam var.
Hiç olmadı, al KPSS ile bir iki memur. Dönüşümlü gönder.
Bunu da mı ben söyleyeyim, zaten işim başımdan aşmış. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 15:23 
Akıncılar

Yau alma demiyorum, sen yine al, ama hobi olarak al.

Bir ara Karadeniz'deki balıkçılarımızı Romenler vuruyordu. Adamları da kuruttuk diye.
Sonra KPSS ile alıp yerleştirdiğimiz elemanları mülteci kaçakçılığından falan tutuklu görmeyelim de. Bu memleketin yapacağı iş o olur çünkü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 15:36 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Yau alma demiyorum, sen yine al, ama hobi olarak al.

Bir ara Karadeniz'deki balıkçılarımızı Romenler vuruyordu. Adamları da kuruttuk diye.
Sonra KPSS ile alıp yerleştirdiğimiz elemanları mülteci kaçakçılığından falan tutuklu görmeyelim de. Bu memleketin yapacağı iş o olur çünkü.
Biraz özgüven be abem.
Sen kur balıkçı barınağını, gönder iki astek'i, o da olumlu.
Hiç bir şey beceremedin, gönder iki Kürt ailesini bak bakalım neler oluyor.
Hem uyuşturucu, hem göçmen gönderebilirdik, hem de egemen fiillerde bulunduk derdik.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 16:43 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bence geri kalan tüm boş yerleşim yeri olmayan kayalıklara çıkıp biz Türk bayrağı dikelim hatta Egenin ortasına kadar gidip dikelim bakalım nasıl tepki verecekler ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 19:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şöyle bir gerçeklik de var. Objektij olarak bakarsak tabi. Bize yakın üç beş ada bizim olmuş olsaydı rezil ederdik hepsini. Eğriye doğru bu böyle. Middilli adasında sıra sıra tokiler olurdu.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 19:59 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Şu anda sahil güvenliğin gücü oraları kontrol etmeye yetiyor. Odak noktamız orası değil.
Pek yetiyor gibi durmuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 20:31 
Üye

Yunasistan ile bir savaş olacaksa eğer, bunun kararını Yunan halkı verecek galiba. Şu Türk düşmanı beyinsiz savunma bakanı bu tür milliyetçi hareketlerle, Türkiye'de siyaset yapsaydı kesin Başbakan filan olurdu. Bu denyo, yunanistan da iktidar ortağı partinin üyesiydi galiba. Önümüzde ki süreçte Yunan başbakanı olursa savaş kaçınılmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 20:58 
Üye

Bişeyler yazdım ama sildim, oraların önceliğimiz olmadığını söyleyen arkadaşa selamlarımı iletiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 22:25 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bazı arkadaşlar olası bir savaş durumunda karşımızda sadece yunan gemilerinin, uçaklarının olacağını düşünüyor. Ben öyle bir durumda yunan gemilerinin yanında Alman, Fransız vs. gelip dibimizde duracağını, ortak tatbikatlar yapacağını , hani birebir karşıya gelmese bile gözdağı vereceğini düşünüyorum bize. Bu adamların kaderini sadece bizim elimize bırakmazlar gibime geliyor. Çok mu paranoyak düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 22:31 
Üye

Ben Tayyip Erdoğan ı biraz tanıyorsam Referandum daki olaylar sonra Fetö Muhabbeti Ona karşı yapılan hareketler Mayıs konu açılır Haziran bilemedin Temmuz ayından sonra Mülteci anlaşması biter Sonrasini Yunan düşünsün

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 23:39 
Süvariler

Pek yetiyor gibi durmuyor.
Aslında asıl problem oradaki birliklerin yetersizliği değil siyasi irade eksikliği. Bu iradesizlikle bütün TSK'yı Bodrum'a yerleştirsek de bir şey değişmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2017, 00:51 
Süvariler

Ben Tayyip Erdoğan ı biraz tanıyorsam Referandum daki olaylar sonra Fetö Muhabbeti Ona karşı yapılan hareketler Mayıs konu açılır Haziran bilemedin Temmuz ayından sonra Mülteci anlaşması biter Sonrasini Yunan düşünsün
Elimizdeki tek koz o zaten. 10 kere ultimatom verdi bizinkiler vize serbestligi gelmezse anlasma biter diye ama hic ses seda yok. Biz bence halimizden memnunuz Suriye'den multecilerle. Inanmiyorum uzunun boyle birsey yapacagina cunku uzun sahte kabadayidir. Almanya'ya atar yapiyor pesinden ekonomi bakani onlardan ekonomik destek istiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2017, 01:10 
Üye

Zaten Avrupaya Kuzey Afrika bölgesinden deniz yoluyla günde yüzlerce mülteci geliyor, adamların bizle anlaşma yapmalarındaki mantık ''Mültecileri engelleyelim.'' değil ''Hasar kontrolü''. Sayın forumdaşlar sizin aklınıza mantıklı geliyormu AB ülkelerinin bizim ülkemiz üzerinden Avrupaya geçen mültecileri bakamayacağı ? AB bize hiçbir zaman vize serbestliği veya para vermeyecek buna alışsak iyi ederiz.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 149 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Barutgibiolmalı, bekro, bitliprens, Falanks, kappadox, mohawk, SÜVARİ, TürkünGücü, waves ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: