TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 26 Tem 2017, 09:49

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 689 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 1114 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016, 19:26 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Demek ki benim bakış açımda bir sorun yok. Önceki mesajda dediğim gibi propaganda amaçlı açıklamalar yapılıyor belli ki. Sanki IŞİD Terör Örgütü Musul'u boşaltıyor gibi bir hava yaratıldı son günlerde.

Öte yandan Musul'daki sokak savaşlarına katılması olası BTÖ elemanlarının edineceği tecrübe ve pratikler uzun vadede bize hiç de iyi yansımaları olmayacak diye düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016, 22:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kuzey Irak'tan tanklar giriş yapmış.(Teyit gerekli!)
http://isis.liveuamap.com/en/2016/3-nov ... ks-crossed

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016, 22:32 
Süvariler

Yıllardır kendi çapımda askeri konularda araştırmalar yapar, askeri tarihle ilgili okumalar yaparım ama şu Musul olayını ben gerçekten çözemedim. Neredeyse 2 yıldır şehre sahip olan IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü nasıl oluyor da bu kadar kolay çekiliyor. Aynı örgüt fırat boyunca Irak ordusuna kan kusturmasına rağmen ne hikmetse Musul operasyonu tıkır tıkır işliyor. Acaba şehrin içine girilmedi de etraftaki kırsal alan ele geçirildiğin için mi yapılıyor bunca propaganda.

Yahu en kötü savunma savaşında 1'e 2 oranında kayıp verir saldıran taraf. IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü şehri iyi eğitilmiş ve savaş tecrübeli 10 bin militanla aylarca savunur normal şartlarda. İnsan bu sefer şüpheye düşmeden edemiyor acaba bu herifler ABD'nin kurduğu hayali bir örgüt mü diye. Daha önce dediğim gibi Suriye'ye yardıma gidecek Şii militanlar yahut Irak ordusu aylardır Fırat boyunca gıdım gıdım ilerleyebilirken alınması Türkiye'nin işine gelmeyecek Musul resmen boşaltılıyor IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü tarafından.
Ufak tefek sorular sordurayım size müsaadenizle, IŞİD Terör Örgütü en çok sünni bölgelere girdi. Tikrit, Samarra, Tel-affer, Musul, Suriye de Rakka, Bab, Menbiç, TelAbyad... Gibi. Buralarda çok ciddi katliamlarda yaptı, vede buradaki insanlar resmen Türkiye yada başkaülkelere sürüldü. Tabiri caizse şehilerler araziler boşaltıldı insan bırakılmadı.

Ne zamanki Suriye de Ezidi köyüne ve Ayn El Arab ye geldi, Irak tada Mahmudiye, ve Kerbela ya yaklaştı. Operasyonlar başladı. Bir bakıyorsun 2 yıl içinde, bölgedeli tüm Sünni arap, kuruluşları, dernekleri herşeyleri IŞİD Terör Örgütü tarafından yokedilmiş, vede tam bir katliama uğramış, hatta katılımda çok fazla olmuş vede kurtaran olarak ta Irak ta Tel Affer ve Musul`a kadar Şii ler geliyor, vede Suriye de YPG/PYD yeni bir hakim güç olarak ortaya çıkıyor, bugün bunlar suriye nin %20 sine hakim ????

bölücü terör örgüt bugün Kuzey Irak ta artık şehirlere sahip olmaya başlıyor arkadaşlar. Oralarda asayiş gücü olarak konuşlanıyor. Yakında bunlar Barzani yi bastıracak güce sahip olurlar, olamaz diyorsanız çok basit, Şiilerle Barzaniyi çatıştırırlar yeter. Barzani gücünü kaybeder. Samimi söylüyorum, 5-10 yıl sonrasının tohumları atılıyor. Bu süre zarfında bölgede koskoca bir köpekistan kurulur. Vede 15-20 milyon gibide bir nüfus bunlara kazandırılır. Alacakları finansal desteklerle, silah yardımlarıyla, ekonomik teşviklerle başımıza bela bir hale getirilir.

Bunlara Türkiye göz yummaz ama, 15 Temmuz dur, şudur budur birşeyler üretipte Türkiye yi birşeylerle meşgul edersen atı alan üsküdarı geçer. Bölgede Türkiye birşeyler yapmak istiyorsa Rusya ve Esed ile anlaşmalı, vede Irak ı gözden çıkardıysan Barzani ile iyi geçinmelisin. Zira Batı niyeti çoktan bozdu, gerçi Büyük Ortadoğu Projesinde eşgüdüm başkanı biz değilmiydik?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016, 22:50 
Süvariler

Irak Türkmen Cephesi Lideri Salihi, Türkiye'nin Irak'a girmesinin Türkmenlerin yararına olmayacağını söyledi.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016, 23:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Doğru söylemiş. Türkmenler için Irak'a giren bir Türkiye yok ki ortada. Türkmenleri bahane ederek Barzani aşiretinin Kürtleri ve Sünni Araplar için Irak'a giren bir Türkiye olacak (girerse eğer). Bu durumda Türkmenlere fazla bir yararı olmayacak. Hatta Şii örgütlerin içindeki Türkmen gruplarla çıkacak her çatışmada siyasal ümmetçilere gerile gerile "Hani Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktu" propagandası fırsatı doğacak bu propagandalar Türk milletinin onlarca yıldır Türkmenlere olan koruyucu bakış açısını tam tersine bile çevirebilir.

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016, 23:42 
Süvariler

Tanklar siniri gecti deniliyor (Teyitsiz).

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016, 23:49 
Süvariler

Tanklar siniri gecti deniliyor (Teyitsiz).
Geçmedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016, 04:10 
Yeni Üye

Artık nasıl bir senaryo oynanıyorsa kimin ne olduğu belli değil,kime inanacağımız bile belli değil..
ama oyunculuklar başarılı..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016, 14:54 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bizim Musul'a girme hevesimiz nerden kaynaklanıyor. IŞİD Terör Örgütü'le mücadele edelim BTÖ bölgede güçlenmesin derken Musul'u ilhak rüyaları da nerden çıktı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016, 18:21 
Akıncılar

Bizim Musul'a girme hevesimiz nerden kaynaklanıyor. IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'le mücadele edelim BTÖ bölgede güçlenmesin derken Musul'u ilhak rüyaları da nerden çıktı.
İşin aslı Musul değil, Musul bölgesinden gelebilecek göç. Fakat bu durum bizden başka kimsenin umurunda değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016, 18:26 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Sayın kabardey işin aslının öyle olduğunu düşünsem de siyasi iktidarın misak-ı milli çıkışları beni düşündürüyor. Türkiyedeki 4 milyon Suriyeli de iktidarın göç dalgasını pek de sallamadığını göstermiyor mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016, 18:43 
Akıncılar

Sayın kabardey işin aslının öyle olduğunu düşünsem de siyasi iktidarın misak-ı milli çıkışları beni düşündürüyor. Türkiyedeki 4 milyon Suriyeli de iktidarın göç dalgasını pek de sallamadığını göstermiyor mu?
Zaten sütten ağzı yanan yoğurda üflüyor işte. Ayrıca birde Şengal bölgesi durumu var ki, şuan hali hazırda orada 500 civarı btö militanı var. Ezidileri resmen asimile etmeye çalışıyorlar. Keza bölgedeki Arap ve Türkmenlerin durumu da ortada. Musul'da yaşanacak bir sıkıntı ile bütün bu unsurlar Türkiye'ye göç edecek. Keza Musul üstünde kimin hakimiyet kuracağı da şuan belirsin. Neden Türkiye olmasın diye düşünenlerde var gibi görünüyor. Tabi işin %90'ı da iç siyasette reklam. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 01:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye'nin esas endişesi Kürtlerin olmadığı Kuzey Irak'ın batı kısmına doğru kaymaları. Uzun sinjar'in yeni bir Kandil olmasından endişeli beyan etti. Buna izin vermeyeceğiz dedi. Btö hızla yayılmacılık yapıyor. Kuzey Irak'a muazzam sevkiyat var. Leo-2 ler gidiyor. En iyisinden o kadar tank sınır savunsun diye gitmez.

Arapça Sinjar isimli sehir btö tarafından Kürtleştirlerek Şingal adı verilmiş bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Tıpkı Ayn Al Arap ta yapıldığı gibi . Bu iş çok büyüyecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 01:25 
Süvariler

Türkiye'nin esas endişesi Kürtlerin olmadığı Kuzey Irak'ın batı kısmına doğru kaymaları. Uzun sinjar'in yeni bir Kandil olmasından endişeli beyan etti. Buna izin vermeyeceğiz dedi. Btö hızla yayılmacılık yapıyor. Kuzey Irak'a muazzam sevkiyat var. Leo-2 ler gidiyor. En iyisinden o kadar tank sınır savunsun diye gitmez.

Arapça Sinjar isimli sehir btö tarafından Kürtleştirlerek Şingal adı verilmiş bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Tıpkı Ayn Al Arap ta yapıldığı gibi . Bu iş çok büyüyecek.
Ben obur basliga yazdim, siz buraya, sevkiyatlar devam ediyor. Sanirim erler de gitmis? Yani hepsi profesyonel asker degil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 01:37 
Süvariler

Alıntı:

Ben obur basliga yazdim, siz buraya, sevkiyatlar devam ediyor. Sanirim erler de gitmis? Yani hepsi profesyonel asker degil.
Sevkiyatlar sınıra mı , Kuzey Irak'a mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 02:05 
Üye

Bizim Musul'a girme hevesimiz nerden kaynaklanıyor. IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'le mücadele edelim BTÖ bölgede güçlenmesin derken Musul'u ilhak rüyaları da nerden çıktı.
Bu ogrenmek icin Musul'un yerel halkina, Musullulara soruyu yoneltebilirisiniz. Sosyal medyayi biraz daha iyi kullanmayi ogrenelim. :)

C.baskani bolgede(Sunni Irak) hic olmadigi kadar "populer". Musul operasyonunun olasi bir sonucu Irak'in fiili olarak bolunmesi. Tahminen buna oynuyoruz.
Yuksek hizda ilerleyen tirlarin onune atilan bir Musul var. .

Musul harekati olabildigince alevlendirilmeye calisiliyor. Operasyonun basarisiz olmasi veya cok siddetli gecmesi ve sunni halkin kiyilmasi bir cok Iraklinin gozunde gudulen politikayi hakli cikartacaktir.

1.5 milyon kisinin goc etme olasiligi yuzunden sinirimizin yakin bir bolgesinde "guvenli bir bolge" kurulabilir. Sevkiyatlarin da bu yuzden yapildigini tahmin ediyorum.

Yoksa kimsenin Musul veya Sincar'a asker gondermek istedigini dusunmuyorum. Onumuzde secimler var. Olasi bir basarisizlik Baskanligi riske etmek demektir.
Mehmetcigimiz yerine "proxymiz" olsaydi isler daha farkli olurdu..

En son BGTN tarafından 05 Kas 2016, 02:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 02:12 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Sevkiyatlar sınıra mı , Kuzey Irak'a mı ?
Silopi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 10:18 
Akıncılar

G-3'ler 30luk şarjörlü mü bana mı öyle geldi?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 10:29 
Süvariler

Silopi'ye sevk edilen birlikler

G-3'ler 30luk şarjörlü mü bana mı öyle geldi?

Resim
G3 göremedim, HK33EA2 ler polimer şarjör ve HK91 slimline kundak ile kullanıyorlar sadece. Gövde kısmı yeşil ve Navy tipte.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 10:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu sevkiyat Musul ve Tel Afer'den ziyade Kuzey Irak'taki terör yuvalarına müdahalede bulunacak bence. Orada yapacağımız etkili bir askeri müdahale muhtemelen Ninova bölgesinde istediğimiz sonuçları almamızı sağlayacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 16:58 
Üye
Kullanıcı avatarı

Dicle Kalkanı Operasyonu geliyor mu ? :lol:

ITC'ye niye milis gücü kurdurmuyoruz ? (Proxy olurdu)
Yoksa taban desteği mi yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 17:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dicle Kalkanı Operasyonu geliyor mu ? :lol:

ITC'ye niye milis gücü kurdurmuyoruz ? (Proxy olurdu)
Yoksa taban desteği mi yok.
Adam bize gelmeyin diyor ne olsun :S

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 20:34 
Üye

Telafer cehhesinde Haşd El-Şaabi bünyesinde IŞİD Terör Örgütü'e karşı savaşan Şii Türkmenler:

Resim
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 22:16 
Süvariler

Sinira yine sevkiyat var, birseyler olacak sanirim yakin zamanda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 22:46 
Süvariler

Alıntı:
Evet bir şeyler olacak gibi bu kadar sevkiyat boşuna yapılmaz ama içimde bir korku var.Son açıklanan rakamlara bakarsak siviller hariç TSK'da yaklaşık 350.000 askeri personelimiz var.Nüfusumuza,coğrafi büyüklüğümüze göre az bir rakam üstelik dünyanın en tehlikeli bölgesindeyiz ve pek sevilmiyoruz.350 bin profesyonel iyi teçhizatlı asker olsa neyse ama 350 bin'in 200 bin'i yükümlü personel.
Jandarma dahil değil hocam ona.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 23:59 
Süvariler

30 vagon zırhlı araç ve askerleri taşıyan tren, tekbirler eşliğinde Çankırı Garı'ndan sınıra doğru hareket etti https://t.co/4YGX646iwF https://t.co/iUnLoaYaeT

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016, 00:28 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
30 vagon zırhlı araç ve askerleri taşıyan tren, tekbirler eşliğinde Çankırı Garı'ndan sınıra doğru hareket etti https://t.co/4YGX646iwF https://t.co/iUnLoaYaeT
Cankiri'da askerin işi ne ?
Çok stratejik bir yer (!) :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016, 00:32 
Üye
Kullanıcı avatarı

Irak Türkmen Cephesi hakkında kapsamlı bilgi verebilecek olan var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2016, 07:53 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Cankiri'da askerin işi ne ?
Çok stratejik bir yer (!) :lol:
Rahmetli dedemin babası ve silah arkadaşları Arabistanda ingilizlere esir düşüp Burma'daki esir kampından dönünce kurtuluş savaşına katılmak için Ankaraya gelir Mustafa Kemal'e tekmil verirler. Gazi 12 sene esaret ve askerlik yapmış olmalarına acır ve onları terhis eder. Adam yerine konmadık olarak algılayan Arabistan Gazileri akşama konutu basar görev almak için yalvarırlar sonrasında babamın dedesi;
Atatürkün özel emri ile kurtuluş savaşında Çankırı Merkez komutanlığına atanmıştır.(ana görevleri cephe gerisi alanda asker toplayıp acemi eğitimlerini yaptırmaktır.) Çankırı tarihinde hiç stratejik olamamıştır herhalde.
Zamanında Sovyet saldırısına karşı konuşlanan birliklerin belki 15 20 sene evvel konuşlanmaları değişmeli idi ama şimdiye kısmetmiş.

Ama başkası Çankırıya laf dediğinde Şahsi algılarım ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2016, 11:21 
Süvariler

Dedemde Araplar tarafindan arkadan vurulan bir Askeri Birlikde cölde savasiyormus.

Neyin Nasil oldugunu bilmiyorum, günlerce cölde yalniz kalmis, nereye gittigini bilmeden ac susuz dolasip dururken, burnuna mis gibi taze ekmek kokusu gelmis. Dikkatlice yanasmis, bakmis ki (düsman birligi) cölde konuslanmis. Aclik bu, sinerek firina kadar ulasmis tam ekmek calacakmis ki, kilici ile tepesinde Arap nöbetci askere belirivermis. Kelime-i Sahadet getirince, kelleyi kurtarmis. Müslüman kardesleri tarafindan agirlanmis ve güle güle ugurlanmis.
Uzun lafin kisasi, Araplar o zamanda Ingilizlerin oyununa gelmis. Bu günde ayni oyun hala sahnede oynanmaya hala devam ediyor..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2016, 11:53 
Yeni Üye

Benim de babaannemin babası esir düşmüş güney cephesinde, almışlar götürmüşler Hindistan da ki esir kamplarına, yanlış olmasın ama bombay şehrindeymiş kamp. İki kardeşinden biri Çanakkale, biri de Galiçya da şehit olmuş. Bi kardeşleri de güneyde kayıp, soyumuz kuruyormuş az daha. İkisinin kağıtları gelmiş şehit oldular diye ama kayıp hakkında hiçbir bilgi gelmemiiş anneleri bu kadar acıya dayanamamış kahrından vefat etmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2016, 13:08 
Süvariler

Ana tarafından dedemin babası Kut-ül Amare' de şehit.
Baba tarafı ise Çanakkale de şehit.
Amcalar, dayılar kısmı ise İstiklâl Harbinde şehit.
Hangi Tümen, hangi Alay; hepsini tespit ettik çok şükür.

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2016, 15:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Nereden araştırabiliyoruz, benim de dedemin dedesi için şehit demişlerdi.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2016, 17:24 
Süvariler

Alıntı:
Nereden araştırabiliyoruz, benim de dedemin dedesi için şehit demişlerdi.
Şuradan bir araştırın bakalım, şehidinizi bulabilecek misiniz?
Doğal olarak, savaş koşullarında kayda alınabilenlerin listesidir.

http://www.msb.gov.tr/Personel/SehitleriListele

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016, 00:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

K.Irak'a girdiğimiz doğru mu? Teyitli kaynak bulamadim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016, 00:27 
Üye

Alıntı:
Asparagas haber üstadım giriilmedi Kuzey Irağa.

Şahsi görüşüm girilmeyecekte.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016, 00:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yurtiçi temizlikten sonra hedef Kuzey Irak. Suriye'de madem bir şey yapamıyoruz bari girebileceğimiz yerleri temizleyelim harekatı olacak. Benim çıkarımım bu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016, 00:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Yalan haber olabilir. Ama ben girileceğini düşünenlerdenim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016, 00:34 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Açıkcası Sacur çayını geçemeyen tepki gelince Ypgye karşı hareket edemeyen hükümetten böyle bir harekat yapmasını beklemek imsansız yakın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016, 02:10 
Üye

Btö yanlısı hesaplar arasında da bu korku artmaya başladı hepsi şaşkın birbirine sorup duruyorlar. KDP ile anlaşılmışsa Kandile de girilebilir ama Barzaniye ne kadar güvenilir tartışılır. Ben de yakın bir zamanda oraya müdahele geleceğini düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016, 10:10 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Açıkcası Sacur çayını geçemeyen tepki gelince Ypgye karşı hareket edemeyen hükümetten böyle bir harekat yapmasını beklemek imsansız yakın.
Kendinizi kandırmayın. Hükümeti eleştiricem diye komik oluyorsunuz. Siyasilerin ve askerlerin planlarını bilmiyorsunuz. Tepkilerden çekinse idik ne Suriye ye girebilirdik ne de bir seferde 200 tane ypg liyi topa tutup üldürebilirdik.

Saygılar...

Tepkilerden çekinmeseydik Musul düştüğünde Irak'a, PYD Fırat'ın batısına geçtiği anda Suriye'ye girerdik.

IŞİD Terör Örgütü ile 3 senedir sınır komşusu olup, binlerce terörist sınırlarından geçtiği için tepki aldığımızın farkındasınızdır umarım. Girmediğimiz için tepki alıyorduk yani. Girdiğimiz için değil.

Vaktinde PYD bu kadar palazlanmadan operasyonu yapsaydık, bugün dünya kamuoyunda PYD bu kadar meşru hale gelmeyecekti. Şimdi PYD'lilere arkanı dönüp gaz çıkarsan sesi ABD'den Almanya'dan geliyor. Bu mudur çok mükemmel plan? Yazdıklarınız züğürt tesellisinden öteye gitmiyor.

"Ama 200 YPG'li öldürdük."

YPG'nin büyümesine engel olabildin mi? Hayır.

Eee? Fırat'ın doğusuna atabildin mi? Hayır.

Afrin kantonundan doğuya ilerlemeleri durdurabildin mi? Hayır.

Gebertilen 200 YPG leşi sana masada ne kattı? "Tepkilerden çekinmediğimizi gösterdik". Bu mudur?

Şu anki durum son saniyede durumu kurtarmaya çalışmaktır. Ne plan var ne idea, ne de öngörü. İmam hatiplilerin yönettiği memleketten fazlasını beklememek lazım. Varsa yoksa "ümmet".

Askerimizi konu dışında tutuyorum. Devlet vur derse vurur, dur derse durur. Onlar emir kulu.

Allah bu memlekete Misak-ı Milli'yi ağzına oy için sakız eden değil, milli ideoloji olarak yeni nesillere aşılayan devlet büyükleri nasip etsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016, 12:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Suriye ile Kuzey Irak'ın ne alakası var? Bariz şekilde yurtiçi operasyonlarda belli bir noktaya geldikten sonra Kuzey Irak'a girilecek. Soylu'nun büyükelçiler açıklaması buna delil gösterebileceğim bir açıklama.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016, 21:49 
Akıncılar

Musul operasyonun hafiften şehir içine kayması ile birlikte, Irak ordusu ve Milis güçlerdeki kayıplar ile ilgili takip edebileceğimiz bir kaynak var mı? K. Irak yönetiminin gazetecilere uyguladığı ambargonun bir benzerini de, sanırım Irak hükumeti de uyguluyor. Keza sahadan gelen haberlerde Irak ordusu ve müttefiklerinin böyle bir savaşı hiç beklemediğini veya böyle bir savaş hiç yapmadığını söyleyen analizlerle dolu. Adamlar sözde o kadar şehir savaşı için eğitim aldı, yanlış mı hatırlıyorum?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016, 11:42 
Akıncılar

Musul operasyonu düz duvara çarptı, durdu kaldı. Öyle ağır bombardıman ile köy, nahiye ele geçirmek kolaydıyda, iş Adam gibi çarpışmaya gelince, meskun mahalde apışıp kaldılar. Iraklıdan, Arap'tan askermi olur yahu? Asker milletler tarihten beri bellidir, bu bölgede Türk'ün ve Pers'in bileği bükülemez, askerliği sınanamaz.! Geri kalan Ortadoğu'yu koy sepete!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016, 12:32 
Üye

Alıntı:
Musul operasyonu düz duvara çarptı, durdu kaldı. Öyle ağır bombardıman ile köy, nahiye ele geçirmek kolaydıyda, iş Adam gibi çarpışmaya gelince, meskun mahalde apışıp kaldılar. Iraklıdan, Arap'tan askermi olur yahu? Asker milletler tarihten beri bellidir, bu bölgede Türk'ün ve Pers'in bileği bükülemez, askerliği sınanamaz.! Geri kalan Ortadoğu'yu koy sepete!

Son 60 senedir Yahudilerde iyi savaşıyor. Arapgillerden ayırmak lazım. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016, 13:28 
Akıncılar

Musul'da çakılmaları iyi oldu Arap ve peşmergeye güvenilmeyeceği ve yatırım yapılamaması gerektiği sanıyorum anlaşılmıştır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2016, 18:23 
Süvariler

Peşmerge önceden kararlaştırıldığı sınırlara kadar geldi daha fazla ilerleme yapmıyor, yani Musul şehri merkezine girmiyor. Irak Ordusu bundan sonra tek başına operasyonu yürütecek tabi koalisyon hava desteği devam edecek yine. Şii milis topluluğu Musul güneybatısından yukarıya doğru Telafer'e ve şehrin batısına ilerliyor onlar da şehir merkezine girmiş değil. Irak Ordusu tek başına şehri kontrol edebileceğini düşünmüyorum. Tikrit ve Felluce gibi nispeten daha küçük kentte bile operasyon aylarca sürdü milis güçlerin desteği ile kontrol sağlanabildi.

Irak Ordusu askerlerine moral vermek işin kolay olduğunu hissettirmek için önce İŞİD'in Musul'dan çekileceği yalanını yaydı sonra 3-5 bin kişi var anca onlarda birbirine girdiler yalanını ortaya attı. Saha da görünen gerçekler var bide...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2016, 19:19 
Akıncılar

Türkiye'ye atar yapan Irak ordusuna bakın. Acınacak haldeler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2016, 19:43 
Uzaklaştırıldı

Acınacak halde olduklarını sanmıyorum. Zorlaya zorlaya alacaklar işte bütün şehri. Biz iki mahalleyi 70 günde ele geçirebildik Sur da ona bakarsanız. Bin yıl beklediler bu günler için şii ler. Yüz bin kişi kaybediceklerini bilseler gözlerini kırpmadan harcarlar başlarında olanlar hiç acımadan. Mücevher gibi şehirler bunlar Şii ler için. 4. Murat ın kemikleri sızlıyordur görüyorsa bu olanları. Korkarım bu iş eninde sonunda yine bize kalacak. Cepheye sefer görev emri alıp gidersek video lara biz çıkarız belki ilerde

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2016, 20:13 
Akıncılar

Acınacak halde olduklarını sanmıyorum. Zorlaya zorlaya alacaklar işte bütün şehri. Biz iki mahalleyi 70 günde ele geçirebildik Sur da ona bakarsanız. Bin yıl beklediler bu günler için şii ler. Yüz bin kişi kaybediceklerini bilseler gözlerini kırpmadan harcarlar başlarında olanlar hiç acımadan. Mücevher gibi şehirler bunlar Şii ler için. 4. Murat ın kemikleri sızlıyordur görüyorsa bu olanları. Korkarım bu iş eninde sonunda yine bize kalacak. Cepheye sefer görev emri alıp gidersek video lara biz çıkarız belki ilerde

Şu videoda paniklemeden dolayı boş yere 2 sivil vurdular. Acaba video kayıtta değilken kaç tane indirdiler? Biz böyle bir operasyon yapsa idik, o mahalleler 70 dakika filan sürerdi. Birde bunlar Irak'ın sözde en elit askerleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2016, 20:31 
Uzaklaştırıldı

Kimin umrunda iki sivil bin yıllık rüyalarına kavuşuyorlar adamlar. Uğruna şehrin hepsi ölse umursamazlar üstüne gönderdikleri askerlerde ölse yine umursamazlar. Yunanlılara İstanbul u alacaksınız ama iki ay biraz perişan olacaksınız haberiniz olsun deseniz vazgeçerler mi sizce İstanbul dan. Buda aynı onun gibi Şii ler için. Bir haftada olmazlar iki haftada almazlar da iki ayda alırlar ne değişecek. Bu video ya bakıp tesellimi olalım yani. Adamlar işgal ediyorlar sokak sokak ilerliyorlar gayet de iyi yani durumları er geç bitecek o sokaklar belli bir şey

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 689 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 1114 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Antis ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: