TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 11 Ara 2017, 20:08

Tüm zamanlar UTC+03:00


LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 00:20 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 30 Ağu 2012, 02:08
Mesajlar: 729
Yaş:
2017 yılının ilk Milli Güvenlik Kurulu sonrasında yapılan açıklamada “Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu asimetrik saldırılara karşı, yurt içinde ve yurtdışında gereken her türlü tedbirin alınması konusundaki kararlılığımız teyit edilmiştir” denildi.

2017 yılının ilk MGK’sı Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. 8 saat süren toplantı sonrasında yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Toplantıda; 1. Türkiye’nin millî güvenliğine yönelik terör tehdidi ile güvenlik risklerine karşı, hukuk çerçevesinde alınan tedbirler kapsamlı şekilde görüşülmüştür. FETÖ/PDY, bölücü terör örgüt ve IŞİD Terör Örgütü terör örgütleri ile mücadele başta olmak üzere, 2016 yılı içinde meydana gelen terör eylemleri hususunda yıllık güvenlik değerlendirmesi yapılmıştır. İstanbul, Kayseri ve İzmir’deki menfur terör eylemleri, Rus Büyükelçisi’ni hedef alan suikast ve İstanbul’da yılbaşı gecesi yapılan hain saldırı, adli ve idari soruşturmalar göz önünde bulundurularak her yönüyle ele alınmış ve saldırılar şiddetle kınanmıştır. Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu asimetrik saldırılara karşı, yurt içinde ve yurt dışında gereken her türlü tedbirin alınması konusundaki kararlılığımız teyit edilmiştir. Bölücü terör örgütü ve uzantısı olan örgütler tarafından yapılan hain saldırılar, Türkiye’nin uluslararası kamuoyuna açıkladığı tezlerinin doğruluğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.”

Terör örgütleriyle mücadeledeki haklılığın uluslararası düzeyde daha etkin şekilde anlatılması gerektiği vurgulandığı açıklamada “Dinî, mezhebî, etnik kavram ve hassasiyetleri istismar eden terör örgütleri ve onları destekleyen odaklarla, ayrım gözetilmeksizin mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edileceği ifade edilmiştir.

2. Terör örgütlerinin muhatap olarak kabul edilip, bu örgütlere çeşitli usullerle silah yardımında bulunulmasının, terörün güçlenmesine ve yayılmasına zemin hazırladığı belirtilmiştir.

3. Suriye ve Irak’taki son gelişmeler ayrıntılı şekilde değerlendirilmiş; bu ülkelerden kaynaklanan terör tehditlerinin, ülkemizin ve bölgenin güvenlik ve istikrarına etkileri üzerinde durulmuştur.

4. Suriye’de gerçekleştirilen ateşkesin korunması ve güçlendirilmesi ile Astana toplantısı ayrıntılı şekilde ele alınarak, Türkiye’nin siyasi geçiş sürecinin başlatılmasına yönelik çabalarını ve insani sorumluluklarını yerine getirmeye devam edeceği kaydedilmiştir.

5. Kıbrıs meselesine çözüm bulunması için Cenevre’de yapılan görüşmeler kapsamlı şekilde ele alınmış, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hak ve menfaatlerinin korunması hususunda atılacak adımlar değerlendirilmiştir.

6. Myanmar’da Arakanlı Müslümanların durumu ele alınmış ve insani yardımların artırılarak devam etmesinin gerekliliği vurgulanmıştır.”

Kaynak ; http://www.ntv.com.tr/turkiye/yilin-ilk ... xLXat60vcw

Toplantının sonunda Bab'tan 1 ay önce çekileceğimizin yazıldığı bir yabancı bir sitenin haber var. Yasaklı olduğu için paylaşmıyorum . İnşallah geri çekilme olmaz.

_________________
Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 10:45 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 00:51
Mesajlar: 2090
Konum: Antalya
Yaş: 33
Boş bir MGK olmuş.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 11:01 
Çevrimdışı
Genel Yetkili

Kayıt: 19 Tem 2012, 00:36
Mesajlar: 2656
Yaş:
Hayat ne güzel..... ülkenin en yetkili şahısları, 8 saat boyunca toplantı yapıyor . İlgili profesyonellerin ve sekreterliğin hazırladığı sunumları alıyor. Bunlara göre bir konsensusa varıp tavsiye kararı alarak altına imza atıyor. Bu tavsiyeye göre hükümet siyasi genelge, khk ve kanunlarını çıkarıyor.

Bu esnada konuşulan konular arasında devam eden kıbrıs şeysi ve ırak ve suriye şeysi de var. Ülke devamedegelen bir dıs harekat şeysini yaşıyor ve o harekatın gereklilikleri de konuşuluyor..


Ama heyhat o kadar maddenin altına 4 kelime ile "boş bir mgk olmuş" yazılabiliyor..

Hayat ne güzel...

_________________
"Savaş için değil, barış getirmek için gidiyoruz..."
https://m.youtube.com/watch?v=wrDQW66jWoo


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 13:34 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 00:51
Mesajlar: 2090
Konum: Antalya
Yaş: 33
dum hocam;

Ülkenin en yetkili ve basiretsiz 8 şahsı toplanmış.

Terörö örgütleeri muhatap kabul edilip reröre.... bunun yeri MGK değil dış işleri bakanlığı. BU olaya BM nezninde anında müdahale etmeliydi Ayn el Arap diye eylem yapan gurupları susturmak için Peşmergeye Türk topraklarında koridor açmak değil.

Kıbrıs şeysi Irak şeysi ve Suriye şeyside var haklısın. Çünkü Türkiye uzun zamandır bu konuları şeysi şeklinde işliyor. Düşünün ÖSO'ya zerre eğitim verilmedi Adanadaki sokak çatışması bile daha disiplinlidir.

Kıbrıs ile ilgili hiç bir haber yok, kamuoyu yaratmadan hükümet iç desteğini oluşturmadan Kıbrıs ile ilgili ne yapabilir, ne kadar etkili olur.

Heyhat işte o kadar maddenin altı 4 kelimeden ibaret hatta biri bağlaç biri kısaltma kelimede denemez....


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 14:36 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Şub 2014, 17:08
Mesajlar: 1038
Konum: Kırklareli
Yaş: 31
Boş bir MGK olmuş.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 17:25 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 28 Ağu 2014, 20:35
Mesajlar: 394
Yaş:
"Terör örgütleri muhatap olarak kabul edilip..."
İronik olmuş.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 18:43 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 30 Eki 2013, 03:09
Mesajlar: 721
Konum: Ankara
Yaş:
Dünkü toplantının ardından bugün CB yine başbakanı çağırmış.

Kabine değişebilir.

_________________
Türkiye Türklerindir !


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: mkemal, PROMETHEUS, udt ve 34 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye