TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Şub 2017, 00:51

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 412 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 15 6 7 8 9 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 18:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yunanlılar özellikle kaşıyor günlerdir kardak'ı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 18:38 
Süvariler

Yunanlılar özellikle kaşıyor günlerdir kardak'ı.
Bizi zayıf buldukları, uygun gördükleri anda vuracaklardır.

Bugünkü haber: Türkler Durmuyor. Yunan Adası Üzerinden Yeniden Alçaktan Uçuş. Türk CN-235'i Panayia adasının 30 metre üzerinden uçtu (Panayia, işgal ettikleri Koyun adasının doğusundaki küçük ada).

http://www.protothema.gr/greece/article ... niko-nisi/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 14:08 
Süvariler

Bu adamı pek sevmem, ancak söyledikleri biraz ilgimi çekti, paylaşayım dedim.

“BANA GÖRE BU TUTUM ŞOKE EDİCİ”

Terör saldırıların arkasında ABD olduğu iddialarını kesinlikle reddediyorum. Bu yorumları yazanların işaret edebilecekleri hiçbir delil hiçbir kanıt yok. Bana göre bu tutum şoke edici. Şimdi, ABD’nin Türkiye Rusya ilişkilerine zarar vermek istediğini iddia edenler sadece 6 ay önce Rus hükümetinin ne kadar kötü olduğunu ve Türkiye’yi yok etmek istediğini yazıyordu. Analizlerinin bütünlüğüne ilişkin biraz sıkıntı varmış gibi görünüyor. Aslında değişen fazla bir faktör bulunmamasına rağmen kolaylıkla bir pozisyondan tamamen farklı bir pozisyona geçebiliyorlar. Türk medyasında görmek istediğim şey, samimiyetle söylüyorum, fikir bazında değil de biraz daha gerçeklere ve kanıtlara dayanan bir habercilik. Her gazetecilik girişiminde elbette fikir için yer vardır. Ancak fikirler habermiş gibi maskelendiğinde ortada gerçek bir problem var demektir. Çünkü bu durum, toplumda gerçekten neler olduğuna ilişkin kamuoyunun güvenini zedeler. Ve bugün yüz yüze olduğumuz sorunlar konusunda ortak bir temele dayalı olarak çalışmayı herkes için çok daha zorlaştırır."

http://www.hurriyet.com.tr/abd-buyukelc ... z-40315198

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 20:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bizim suriye operasyonu bittikten sonrasında neler olabilir sizce ? En son yaptığımız anlaşma da var ortada. Albab, Menbiç, Rakka alındı temizlendi diyelim. Sonrasında kapıyı çalan rejim güçlerine buyrun mu diyeceğiz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 20:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu adamı pek sevmem, ancak söyledikleri biraz ilgimi çekti, paylaşayım dedim.

“BANA GÖRE BU TUTUM ŞOKE EDİCİ”

Terör saldırıların arkasında ABD olduğu iddialarını kesinlikle reddediyorum. Bu yorumları yazanların işaret edebilecekleri hiçbir delil hiçbir kanıt yok. Bana göre bu tutum şoke edici. Şimdi, ABD’nin Türkiye Rusya ilişkilerine zarar vermek istediğini iddia edenler sadece 6 ay önce Rus hükümetinin ne kadar kötü olduğunu ve Türkiye’yi yok etmek istediğini yazıyordu. Analizlerinin bütünlüğüne ilişkin biraz sıkıntı varmış gibi görünüyor. Aslında değişen fazla bir faktör bulunmamasına rağmen kolaylıkla bir pozisyondan tamamen farklı bir pozisyona geçebiliyorlar. Türk medyasında görmek istediğim şey, samimiyetle söylüyorum, fikir bazında değil de biraz daha gerçeklere ve kanıtlara dayanan bir habercilik. Her gazetecilik girişiminde elbette fikir için yer vardır. Ancak fikirler habermiş gibi maskelendiğinde ortada gerçek bir problem var demektir. Çünkü bu durum, toplumda gerçekten neler olduğuna ilişkin kamuoyunun güvenini zedeler. Ve bugün yüz yüze olduğumuz sorunlar konusunda ortak bir temele dayalı olarak çalışmayı herkes için çok daha zorlaştırır."

http://www.hurriyet.com.tr/abd-buyukelc ... z-40315198
Ne kadar ilginç bizde aynısını ABD basınında görmek istiyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 20:31 
Üye

Alıntı:
Bizim suriye operasyonu bittikten sonrasında neler olabilir sizce ? En son yaptığımız anlaşma da var ortada. Albab, Menbiç, Rakka alındı temizlendi diyelim. Sonrasında kapıyı çalan rejim güçlerine buyrun mu diyeceğiz?
Aynen öyle olacak BM tarafından Esad hükümeti hala Suriyede tek resmi otorite olarak tanınmaktadır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 20:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bence dananın kuyruğu o zaman kopacak. Rejim oraya girdiğinde illa ki muhaliflerle bir sıcak karşılaşma olacak. O zaman o muhalifler bize demez mi " bizi zalimlere bırakmayın" diye? Yine başa dönülür gibi, savaş yıkım vs. 5-6 yılda çok farklı tornistanlar gördük. bakalım önümüzde neler var ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 04:50 
Süvariler

Türkiye’den Ukrayna’ya 3 milyon dolarlık yardım

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamaya göre iki ülke arasında Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne yılda 3 milyon dolar yardım yapılması yönünde anlaşma imzalandı. Açıklamada beş yıl süreyle geçerli anlaşma ile Ukrayna Bakanlar Kurulu ile Türkiye hükümeti arasında askeri ve maddi işbirliğinin öngörüldüğü yardımın Ukrayna ordusunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türk askeri ve çift kullanımlı malzemeleri satın almak üzere kullanılacağı belirtildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 10:16 
Akıncılar

15 Temmuz'da karısını terk eden koca gibi bizi kapı önüne koydu ABD ve hala utanmadan "hede hödö".
Ama ABD lobisi bizde güçlüdür, özellikle askeri-sivil bürokrasi Florida ve Louisiana'lıdır ezelden, pek vazgeçmezler güzelden.
Bu konunun devamı GG.

Neyse,
Türkiye+Rusya ve hatta Suriye bir olup Kürtlere ve IŞİD Terör Örgütü'e girecek.
İşte bu hakiki anti-emperyalist savaştır.
Bu esnada Türkiye'deki islamcılar, oyunu anlamadıkları için, AKP'ye kızabilirler ama susup Reyiz'lerini takip etmeliler.
İran belki alttan alttan Kürtlere destek verir, ama bunu Türkiye de yapacaktır Erbil üzerinden.
Bu sürecin devamı şarttır, en az 6 ay.

bölücü terör örgüt zayıflayacak ve savaşan kadrosu elimine edilecektir.
Bu nedenle ABD bunlara antitank, antiuçak, antiherşey silahları vermek istiyor.
Bu iş Menbiç'te bitmez.

Bu esnada, emperyalist desteğiyle, Türkiye'yi sindirmek için Kıbrıs ve Yunanistan hareketlendirilecektir.
Bunun karşılığı İncirliğin uçuşa kapatılması veya Boğazlarda "savaş tehlikesi" kartını oynamaktır.
Bu şimdiden seslendirilerek ilgili devlet bu saçmalıklardan caydırılmalıdır.

İçeride, FETÖ'ye yapılanın aynısını PKKlılara da bekliyoruz ve hatta IŞİDçilere de ...

EKLE:
7 Kasım 2016'da şunu yazmışım:
Alıntı:
.....
Kehanet time:
Yakında IŞİD Terör Örgütü'i salarlar üzerimize, zamanlama buna çok uygun.
Hem bölücü terör örgüt'yı da öncelikli hedef olmaktan çıkarırlar. Hem siyasilere olan baskıyı azaltarak HDPKK'nın güzellemelerinin önü açılır, hem de terörle mücadele momentumu bozulur.
Buradan yetkililere sesleniyorum.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 20:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ülkemize özellikle Türk ve İslam ülkelerinden gelenlerle ilgili kapsamlı bir güvenlik soruşturulması istenmeli. Son saldırıyı yapanın Kırgız olduğu söyleniyor. Bugün abd, ingiltere, avusturalyaya gitmek ne kadar zor ise şu süreç atlatılana kadar Türkiyeye giriş çıkışlar da o kadar hatta daha da zor olmalı. Gerekirse referans istenmeli, hem Türkiyeden hem de ülkesinden.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 10:36 
Süvariler

Bu cilgin amcamiz yine ucuk seyler atmis ortaya.

Türkiye İncirlik'i Rusya'ya verecek' iddiası

Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Türkiye'nin İncirlik askeri hava üssünü Rusya'ya vereceğini iddia etti.
Bir Rus radyosunda katıldığı programda konuşan Jirinovski, "Bölgede bizim üslerimiz her zaman olacak. Biz her zaman orada olacağız. Ben eminim ki Türkiye, üslerimizin topraklarında olmasına izin verecek" diye konuştu.

"GELECEK'TE TÜRKİYE NATO'DAN AYRILABİLİR"

Sputniknews'te yer alan habere göre, Jirinovski "Türkler yavaş yavaş bloke etmeye başladılar, ABD oradan çıkacak. Gelecekte Türkiye NATO’dan ayrılabilir, İncirlik Üssü boşaltılabilir. Bize kiralayacaklar" ifadelerini kullandı.

"İNCİRLİK BİZİM OLURSA NATO'NUN YÜZÜNE İYİ BİR TOKAT ATMIŞ OLURUZ"

"İncirlik, Ortadoğu’daki en güçlü askeri üs. İncirlik bizim olursa, bu durumda NATO’nun yüzüne iyi bir tokat atmış oluruz" diyen Jirinovski sözlerine şöyle devam etti:

Çavuşoğlu ve ABD'den İncirlik açıklaması
'YAKINDA TÜRKİYE’YE İÇ PASAPORTLA GİDECEĞİZ'

"Eminim ki Ankara, Moskova ile başlıca partner ve müttefik olmak için kuzeye yönelmeye hazır. Şanghay İşbirliği Örgütü’ne (ŞİÖ) üye olmalarına yardımcı olabiliriz. Daha sonra Gümrük Birliği üyeliği söz konusu olabilir. Ruble ve TL alışverişine geçebiliriz. Türkiye buna hazır. Türkiye’ye gittiğimizde ruble ile alışveriş yapacağız. Eminim ki yakında iç pasaportla Türkiye’ye gideceğiz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 15:53 
Üye
Kullanıcı avatarı

Dış basında Başika'dan çekileceğimiz yazılmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017, 17:59 
Süvariler

Türkiye-İsrail arasında ilk siyasi istişareler yapılacak
Türkiye ile İsrail arasında 2010 yılından bu yana ilk siyasi istişareler Ankara'da Çarşamba günü yapılacak. İstişareler Türk Dışişleri Müsteşarı Yalçın ve İsrail Dışişleri Genel Direktörü Rotem başkanlığında gerçekleşecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 15:21 
Süvariler

Kardak Adası'nı aşarak Türk karasularına giren 2 Yunan botu, bölgedeki Türk askerlerinin engellemesiyle kendi sularına döndü.

Kardak krizi 21'inci yılı geride bırakırken, bugün Ege Denizi'nde 45 dakika süren gerginlik oldu. Sahil güvenlik ekiplerine ait 1'i karakol botu olmak üzere 5 botla Türk askeri, Kardak kayalıkları çevresindeki bekleyişini sürdürüyor.

Saat 11.00'de Kardak kayalıklarına gelen 2 Yunan sahil güvenlik botunun kayalıkları geçerek Türk karasularına girmesi üzerine, Türk askeri müdahale etti.

Yunan botları, Türk sularından çıkarıldı. Yunan botları daha sonra, Kardak kayalıklarına 1.5 mil uzaklıktaki Kalalimnos Adası yakınlarına çekilince gerginlik de sona erdi. Türk askerinin bölgedeki bekleyişi sürüyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2017, 20:46 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Özbekistan ve Kırgızistan IŞİD Terör Örgütü yuvası olma yolunda tam gaz gidiyor. Özbekistan devlet dairelerinde dahi IŞİD Terör Örgütü bayraklarına rastlanıyor artık. Daha dün ufms de Özbek birkaç kişi ile konuştum. Özbekistan da halk çok fakir olduğu için gençlerden para için işide katılım yoğun miktardaymış. Buradan bir patlak gelecek gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 01:36 
Süvariler

Darbeden dolayı görevden uzaklaştırılan "üst düzey asker" ABD'de CNN'e konuşuyor: TSK/THK cok zor durumda, uçak uçurmakta bile zorlanıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 10:41 
Akıncılar

@bitliprens Hocam zor bir dönemden geçiyoruz bir çok pilot geri çağırıldı (900'den fazla)
neredeyse tamamı görevi kabul etti.

Yakında bu krizin ilk aşamasını atlatacağız. Yunan boş durumuyor tabi kardak kayalıklarını aradan çıkartası var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 11:07 
Süvariler

@bitliprens Hocam zor bir dönemden geçiyoruz bir çok pilot geri çağırıldı (900'den fazla)
neredeyse tamamı görevi kabul etti.

Yakında bu krizin ilk aşamasını atlatacağız. Yunan boş durumuyor tabi kardak kayalıklarını aradan çıkartası var.
Üzülüyoruz üstadim ama duzelecek hersey. Bu hirtin dediklerini ona propoganda olsun diyede söyletiyor olabilirler. Benim sahsi fikrim sicak savas olmadigi taktirde pilot sikintisi yasanmiyacagidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 13:06 
Süvariler

Yunanistan'dan son dakika Kardak adımı: Çelenk bıraktılar

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kamenos, sabah erken saatlerde Kardak kayalıklarının deniz bölgesine çelenk bıraktı.

Her yıl 30 Ocak’ta Kardak kayalıklarına gelerek, 1996 yılında kriz sırasında düşen helikopterde ölen 3 Yunan askeri için anma töreni düzenleyen Yunanistan askeri birliği bu yıl kayalıklara uğramamıştı. Yunanistan bu sabah sessizliğini bozdu.

1996 yılındaki Kardak olaylarının 21’inci yılı nedeniyle Kardak adası üzerinden helikopterle uçan Kamenos, 21 yıl önce hayatını kaybeden üç Yunan subay için yerel saatle 08.20'de denize çelenk attı.

Kamenos’a Yunan Hava kuvvetleri Komutanı Hristos Hristodulu eşlik etti.

Kardak geriliminin ardından Yunanistan bugün sessiz kaldı

30 OCAK'TA KAYALIKLARDA BEKLENEN ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLMEMİŞTİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarının pazar günü gerçekleştirdiği Kardak ziyaretinin ardından yaşanan gerilim sonrası 30 Ocak Pazartesi günü kayalıklar 'boş' kalmıştı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 14:10 
Süvariler

Almanya Incirlik'teki Tornadolar'in topladigi bilgiyi YPG'yi vurmak icin kullanilir diye Turkiye'ye vermedi
Reuters

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 17:08 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alman basınında çıkan habere göre; Türkiye, IŞİD Terör Örgütü'la mücadele çerçevesinde İncirlik'te konuşlanmış olan Tornado tipi keşif uçaklarının elde ettiği görüntülere erişim istedi. Ancak Türkiye'nin bu talebinin Almanya tarafından geri çevrildiği bildirildi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in yarınki Türkiye ziyareti öncesi iki ülke arasındaki İncirlik tartışması yeniden alevlendi.

Alman haber portalı Spiegel'in iddiasına göre, bir Türk general, İncirlik üssündeki Tornado tipi keşif uçaklarının elde ettiği görüntüler için Türkiye'ye doğrudan erişim sağlanmasını istedi. Deutsche Welle Türkçe, Spiegel'in, bu haberi Ankara'daki Almanya Büyükelçiliğinden ulaştığı kaynaklara dayandırdığını bildirdi.

Haberde söz konusu Tuğgeneralin, "uçakların elde ettiği keşif görüntülerine doğrudan erişim sağlanması halinde Türkiye'nin İncirlik'te Alman birlikleri için planlanan yenileme çalışmalarına izni vereceğini söylediği" belirtildi.

Ancak Reuters'ın haberine göre, Almanya Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin bu teklifini reddetti. Alman bakanlığı, keşif uçaklarının elde ettiği görüntülerin sadece IŞİD Terör Örgütü karşıtı koalisyon ile paylaşıldığını belirtti.

Almanya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ayrıca onarım çalışmalarına başlamak için uzun süredir onay beklendiği, Türk tarafının söz konusu projeye neden hâlâ imza atmadığının ise bilinmediği belirtildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ bölücü terör örgüt'YA KARŞI KULLANILMASIN DİYE...

Türkiye'nin Alman keşif uçakları tarafından çekilen Irak ve Suriye'deki IŞİD Terör Örgütü hedeflerinin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarına kısıtlı erişimi bulunuyor. Almanya'nın bununla, keşif uçaklarının elde ettiği bilgilerin Türkiye tarafından IŞİD Terör Örgütü karşıtı operasyonlar haricinde bölücü terör örgüt ya da terör örgütünün Suriye kolu PYD'ye yönelik askeri operasyonlarda kullanılmasının önüne geçmeyi amaçladığı savunuluyor.
http://www.kokpit.aero/almanya-dan-olumsuz-yanit

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 17:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bugün Sahil Güvenlik uçaklarımız Kardak üzerinde alçak uçuş yapmış.

Resim

Yunanistan'ın yeni Savunma Bakanı ve koalisyon ortağı Bağımsız Yunanlar Partisi'nin (ANEL) lideri Panayiotis Kammenos'un, helikopterle Kardak Kayalıkları'na gelip, 19 yıl önce ölen Yunan subayları için denize çelenk bırakacağını açıklaması üzerine, Kardak Kayalıkları'nda gergin anlar yaşandı.

http://www.milliyet.com.tr/kardak-ta-ce ... m-2006498/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 17:23 
Süvariler

Türk Sahil Güvenlik uçağı Kardak'ta alçak uçuş yapıyor. Adamlar darbecileri iade etmemenin bedeli fitil fitil odeyecekler galiba durum onu gosteriyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 21:47 
Süvariler

Alıntı:
Türk Sahil Güvenlik uçağı Kardak'ta alçak uçuş yapıyor. Adamlar darbecileri iade etmemenin bedeli fitil fitil odeyecekler galiba durum onu gosteriyor.
Ne ödeyecekler hocam, alçak uçuştan ne çıkar? Kardağa çıkar askeri o zaman bi düşünsünler yav biz kime bulaştık diye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2017, 22:59 
Üye

Böyle kadim büyük bir devlet 12-13 milyonluk bir ülkeyle aşık atıyor. Bu mudur yani? Burnunun dibindeki adacıkların üstünde alçak uçuş? Hani karşıdaki devlet Rusya ABD ne biliyim Fransa falan olsa neyse de bağımsızlığını benden almış bir ülkeyle bu seviyeden ilişkileri bu tarihe yakıştıramıyorum. Çok daha baskın olmalıyız özellikle Yunanistan konusunda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 13:42 
Akıncılar

dış ilişkilerde 90'lara dönüş

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 14:27 
Üye

Kadim devlet iyi guzel de en basitinden tarim urunlerinde bile disa bagimliyiz. (Ustelik GDO'lu, berbat urunlerle...)

Etnik olarak cok parcali bir yapimiz var ve kurucu etnisite kendi kimligi ile dini inanci arasinda bir secim yapmasi gerektigini dusunebiliyor. Bu nedenle su anki azinlik, gelecegin cogunlugunu olusturan diger etnisitelerin asimile edilmesi mumkun olmuyor.

Cok degil, bir nesil (20-30 yil) sonra kurucu etnisite azinlik durumuna dusecek.

Devlet dedigin biri yikilir, yenisi kurulur. Kimlik, etnisite, dil, bunlari bir kez kaybettiniz mi sonsuza kadar kaybetmissiniz demektir.

Misir uygarligini kuranlari hatirlayan var mi? Su anda Misir'da yasayan Arap etnisite sonradan yerlesme. Ne oldu kadim Misir uygarligini kuranlara?

Yunanlilarin dinleri yuzunden dillerini, kimliklerini tartismaya acmak gibi abukluklar yapmiyor olmalari en buyuk avantajlari. Dusuk dogum hizi en buyuk dezavantajlari. Yunanistan ile savasirken yapilmasi gereken onlarin zayifliklarini gormek ve kasimaktir.

Turkiye'nin aynen Israil gibi davranmasi gerekir: kendi ulkesinde ultra milliyetci olup baska herkesi sonsuz tolerans gostermeye ve kureselci olmaya davet etmesi gerekir.

Yunanistan'daki sayilari iyica artan Afrika ve Ortadogu'lu gocmenlere maddi destek vererek orgutlenmelerini saglamali; Yunan medyasini rusvete baglayip her gun "zavalli gocmenler" haberleri yaptirtmalidir. Yunanistan'da kimligini, dilini, kanini korumak isteyen herkes "irkci" olarak damgalanmalidir. Gocmen erkek - Yunan kiz asklarinin oldugu diziler cok buyuk butcelerle vizyona konmalidir. Milliyetci Yunan erkekleri aptal, beceriksiz olarak gosterilecek reklamlar, diziler, filmler uretilmeldir.

Butun bunlari biz Yunanistan'a yapacagimiza kendi kendimize yapiyoruz.

Kadim Devlet.....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 14:33 
Üye

Bu arada Kuveyt 5 Musluman Cogunluga sahip ulkeye girisleri yasakladi. S. Arabistan, Kuveyt nedense bizdeki gibi Islam'in sonsuz hosgorusunden nasiplenmemis sanirim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 20:43 
Üye
Kullanıcı avatarı

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, "Türkiye, en iyi komşusunun Yunanistan olduğunu anlamalı. Bazen Türkiye ilişkileri geliştirmeye fayda etmeyen bir fevri tavırla hareket ediyor." dedi.
Kotzias, Yunanistan'daki Radyo Alfa’ya, Ege’de yaşanan gerginlik ve Türkiye-Yunanistan ilişkilerini değerlendirdi.

Türkiye'nin Ege'de fevri davrandığını iddia eden Kotzias, "Türkiye, en iyi komşusunun Yunanistan olduğunu anlamalı. Bazen Türkiye ilişkileri geliştirmeye fayda etmeyen bir fevri tavırla hareket ediyor. Bunu NATO, Avrupa Birliği (AB) ve BM Güvenlik Konseyi'ndeki ortaklarımızla paylaştık." diye konuştu.

Kotzias, Yunanistan’ın Türkiye'de yaşanan darbe girişimini derhal kınadığını anımsatarak, Avrupalı liderlerin, iletişim kanallarını açık tutarak Türkiye ile yaşanan sorunları ve mümkün olan çözüm yollarını konuşmalarının olumlu olduğunu anlattı.

Ege'de yaşanan gerginliğin geçmişte yaşananlar kadar büyük olmadığını belirten Kotzias, "Erdoğan döneminde Ege'de 'sıcak bir olay' hiç yaşanmadı. Kazara 'sıcak bir olayın' yaşanmaması için de iletişim kanallarının açık tutulması gerekir." şeklinde konuştu.

Atina’nın Türkiye ile her zaman iyi siyasi ve ekonomik ilişkiler kurmaktan yana olduğunu ifade eden Kotzias, gerilimin giderilmesi için iletişim kanallarının açık kalması gerektiğini sözlerine ekledi.
http://www.milliyet.com.tr/yunanistan-d ... a-2390171/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2017, 00:16 
Süvariler

Supporting humanitarian search & rescue missions: our #MTU Series 2000 engines will power Turkish coastguard vessels https://t.co/LZF4mMwBTD https://t.co/MO4h1SoNTV

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 23:35 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, resmi temaslarda bulunmak üzere İsrail'in başkenti Tel Aviv'e geldi. Avcı, 2010 yılında Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sonrası İsrail'i ziyaret eden ilk bakan oldu.
http://m.milliyet.com.tr/kultur-ve-turi ... t-2391630/
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra yazılı açıklamasında, İsrail'in, Gazze'nin Han Yunus kentine düzenlediği saldırılarda vücuduna şarapnel parçaları isabet eden 2 kişinin yaralandığını ifade etti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre İsrail savaş uçakları, Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesinde direniş güçlerine ait iki mevziyi ve tarım arazilerini hedef aldı. Saldırılar, arazilerin çevresindeki binalara hasar verdi. Han Yunus'ta da tarım arazilerine hava saldırıları düzenlendi. Bombardımanda bölgedeki Filistinlilere ait binalarda büyük hasar meydana geldi.

Savaş uçaklarının ayrıca Gazze beldesinde Filistinli gruplara ait bir eğitim kampına, topçu birliklerinin ise Şucaiyye Mahallesi'nde bir tavuk çiftliğine 16 füzeyle saldırı düzenlediği, çiftlikte büyük hasar meydana geldiği aktarıldı.
http://aljazeera.com.tr/haber/israilden ... dirilari-0

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 17:03 
Süvariler

Erdoğan ve Trump bu gece telefon görüşmesi yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump bu gece telefon görüşmesi gerçekleştirecekleri duyuruldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu gece 00:05'te ABD Başkanı Donald Trump ile telefonla görüşeceği bildirildi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Trump'ın, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştireceği belirtildi.

TEBRİK TELEFONUNDAN SONRAKİ İLK GÖRÜŞME

Erdoğan Trump'ı geçen yıl kasımda başkanlık yarışını kazanmasının ardından arayarak kutlamıştı.

Türkiye ve ABD'nin karşılıklı saygı, müşterek çıkarlar ve ortak değerler temelinde buluşan iki müttefik olduğuna dikkati çeken Erdoğan, ikili ilişkilerin daha da güçlendirileceğine inandığını ifade etmişti.

Telefon görüşmesinde Erdoğan ve Trump, ikili ilişkileri daha da geliştirmenin yanı sıra başta terörle mücadele olmak üzere, bölgesel ve uluslararası konularda işbirliği hususunda kararlılıklarını da vurgulamıştı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 18:09 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

2. bir Avustralya vakası mı olur, ne olur merak etmiyor değilim.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 19:53 
Üye

Kendi ülkesi için aldığı kararlar doğru da üslubu ve tarzı saygısız. Bir ülke başbakanın yüzüne telefon kapatmak nedir? O ülkedeki insanlara saygısızlık oluyor en başta. Bizim CB'ye aynısını yapsa benim zoruma gider açıkçası.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 20:07 
Süvariler

Kendi ülkesi için aldığı kararlar doğru da üslubu ve tarzı saygısız. Bir ülke başbakanın yüzüne telefon kapatmak nedir? O ülkedeki insanlara saygısızlık oluyor en başta. Bizim CB'ye aynısını yapsa benim zoruma gider açıkçası.
Valla uzuna yapamaz sikar biraz. Uzunda onun kadar delidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 20:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

En fazla "Ivanka sizi çok seviyor , selamı var" diye haber çıkar yarın . :)

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II: Sayfa 435)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 21:11 
Akıncılar

https://www.youtube.com/watch?v=s8vZdoRK8iA

:)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 09:50 
Akıncılar

Trump bölücü terör örgüt'ya destek verecek mi bu önemli. Obama giderken bunu rica etmişti.

Pis nigger :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 09:55 
Akıncılar

Konuşma gerçekleşmiş mi? Pek haber göremedim sağda solda.Bilgisi olan?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 10:16 
Süvariler

5 dklık samimi ve yapıcı bir konuşma olmuş:) CIA Başkanı ilk yurt dışı gezisi için yarın Türkiye'ye geliyormuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 10:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
5 dklık samimi ve yapıcı bir konuşma olmuş:) CIA Başkanı ilk yurt dışı gezisi için yarın Türkiye'ye geliyormuş.
5 değil 45 dakika konuşmuşlar. Birşey fark etmez gerçi ama.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II: Sayfa 435)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 11:03 
Üye

23 kasımda Debka da olduğum bir yazıda Trump yönetimi geldikten sonra IŞİD Terör Örgütü'in Rakka'dan temizlemesi için Türkiye, Rusya ve ABD ortak hareket edecek Türkiye kara gücü sağlayacak deniliyordu. Bugünkü konuşma sonrasında da bizim medyadan okuduğum kadarıyla El Bab ve Rakka için birlikte hareket edilmesi konusunda iki liderin mutabık kaldığı söyleniyor. El Bab sonrası Türkiye'nin önceliğinin ne olacağı tartışılır ancak süpriz hamlelerin gelmesi de olası gibi . Gerçi bu tür konuşmalar farazi kalıyor Türkiye için lehinden çok verilen sözler aksine aleyhte aksiyonlar görüyoruz sahada , uyanık olmamız gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 19:46 
Üye

Mevlüt Çavuşoğlu:" Bundan sonraki hedef Suriye'de Rakka Operasyonu'dur."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 20:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Unicorn Army 2.0 ! Ne ile Rakkaya gideceğiz Allah aşkına ? bölücü terör örgüt ile Türk askeri yanyana mı savaşacak ? Allahım sen sabır ver yarabbi !

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 20:19 
Süvariler

Unicorn Army 2.0 ! Ne ile Rakkaya gideceğiz Allah aşkına ? Bölücü Terör Örgütü ile Türk askeri yanyana mı savaşacak ? Allahım sen sabır ver yarabbi !
Yav Allah aşkına bunlar dalga mı geçiyor? Senin Fırat'ın Doğusunda herhangi bir bağlantın yok nasıl Rakka'ya gideceksin?

Sınırdan YPG'yi temizleye temizleye gitmeye kalksan bile çok uzun bir zaman alır ki artık oda imkansız.

ABD bu saatten sonra bizimkileri oyalaya oyalaya YPG'li müttefiklerini Rakka'ya kadar rahatça getirir bizim diploması o kadar süperki 5 aydır YPG'yi Münbiç denilen küçücük kasabadan ABD'yi ikna edip çıkaramadık bir türlü.

Ayrıca daha Afrin, Menbiç ve Fırat'ın Doğusundaki YPG tarafından tutulan onlarca şehir, kasaba ve köy ne olacak?

Rakka olayındaki çıkarımız ne acaba :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 20:35 
Üye
Kullanıcı avatarı

"Bundan sonraki hedef tabii ki Rakka operasyonudur. Rakka operasyonunun da başka terör örgütleriyle değil, doğru kişilerle yapılması gerekiyor. Başından bu yana Rakka operasyonunun, Suudi Arabistan'ın da bu konudaki düşüncesi aynıdır. Biz bölgesel ülkeler ve koalisyonun içindeki ülkeler olarak özel kuvvetlerimizi devreye sokabiliriz, sokmamız gerekiyor. Arazide de muhalif güçlerle, yani ılımlı muhaliflerle, Özgür Suriye Ordusu ile iş birliği yapmamız gerekiyor."
http://m.milliyet.com.tr/son-dakika-cav ... t-2392589/
Burda bizimkiler YPG'yi ekarte etmek istiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 20:38 
Yeni Üye

"Bundan sonraki hedef tabii ki Rakka operasyonudur. Rakka operasyonunun da başka terör örgütleriyle değil, doğru kişilerle yapılması gerekiyor. Başından bu yana Rakka operasyonunun, Suudi Arabistan'ın da bu konudaki düşüncesi aynıdır. Biz bölgesel ülkeler ve koalisyonun içindeki ülkeler olarak özel kuvvetlerimizi devreye sokabiliriz, sokmamız gerekiyor. Arazide de muhalif güçlerle, yani ılımlı muhaliflerle, Özgür Suriye Ordusu ile iş birliği yapmamız gerekiyor."
http://m.milliyet.com.tr/son-dakika-cav ... t-2392589/
Burda bizimkiler YPG'yi ekarte etmek istiyor.
Ben mi kaçırıyorum yoksa elimizdeki özel kuvvet personeli sayısı çok mu fazla ki akla gelen her yere sürebileceğimizi bu kadar kolay söyleyebiliyoruz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 20:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bab'taki durumdan sonra Rakka operasynu gibi çok önemli harekatta Öso'nun desteklenmesi gibi birşey sözkonusu olamaz. Bu operasyonda minimum 15 bin 20 bin asker gerekli . Nereden gelecek bu asker ? Bunları tartışmak bile anlamsız. Pentagon zaten plan yapmış , uyguluyor. Gayet de iyi gidiyor onlar için şimdilik. Bzimkiler önce 5000 kmyi tamamlasınlar. Ocağa kadar bab+ membiç alınsın bana kafi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 21:59 
Üye

Onu nasıl yapacaklar? Rakka'yı kuşatmadan alamayacağımıza göre önce YPG'nin elinde tuttuğu Fırat Doğusu'na büyük bir operasyon gerek. Kaç tane ABD üssü var o kısımda. Diğer ihtimal Al-Thawrah üzerinden gitmek ki bu sefer de hem IŞİD Terör Örgütü için hem YPG için her yönden açık hedef olacağız. Ekarte etmenin tek yolu ABD'nin YPG'yi o yol üzerinden çekmesi ya da operasyona karışmaması ki o da Menbiç çıkmazından ne kadar istekli olduklarını açıklıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2017, 04:39 
Süvariler

Adam radikal islam diyor. İslamcılar ile arası iyi değil. Müslüman kardeşlere zıt tam bir İsrail destekçisi. Asıl önümüzde bunlar var. Ne olacak bunların sonucu? kimse hesap etmiyor. Etmeye de niyetli gözükmüyor!!!

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 412 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 15 6 7 8 9 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Exar Kun, Kayı ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: