TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 26 Şub 2017, 04:01

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 412 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 15 6 7 8 9 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 00:24 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Yunanistan üç darbeci askeri Türkiye'ye iade etmeyecek

Yunan mahkemesi, 15 Temmuzdarbe girişimi sonrasıYunanistan'a kaçan üç Türk askerinin Türkiye’yeiadeedilmemesine karar verdi.
Reuters, Yunan mahkemesinin kararını bir avukata dayandırdı.
Çipras ile bazı şeylerin değişebileceğini düşünmüştüm. Yunan aynı yunan adamlar düşman bir kere...

Niye Çipras'la ne alakası var? Her ülkenin yargı sistemini TR'de ki gibi zannetmeyin orada öyle başbakan talimat versin karar alınsın, karar değiştirilsin bunlar olmaz. Aman o ne der bu ne der diye tedirgin değil hakimler savcılar. Yani öyle tahmin ediyorum ki öyledir de. Buraya çok alışınca her ülkeyi aynı sanıyorsunuz. Kaldı ki gerekçe olarak da can güvenliği denmiş. Askerlerin kemerle dövüldüğü resimleri hatırlayınca algıların böyle olması normal.
Boş versene. İşlerine gelmediği zaman öyle bir çiğniyorlar ki hukuku.
Bırakın bu hak hukuk devleti ayaklarını, kılıf uydurmayın. ABD ve Avrupa ülkeleri hukuka bağlılıklarından değil şerefsizliklerinden teröristleri teslim etmiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 00:43 
Üye

İade etmeme hakkına sahipler. Senin gördüğün gözle görmeyebilirler. Kaldı ki ben bile daha neyin ne olduğunu bilmiyorum tam olarak. Ayrıca sana sığınmışlar ve askerlerin üstünde tepinen, kemerlerle dövülen resimler var o güne ait, ben olsam bende iade etmeyebilirim açıkçası. Konuyu direk Çipras'a bağlamak bana biraz sığ geldi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 00:53 
Üye

Alıntı:
İade etmeme hakkına sahipler. Senin gördüğün gözle görmeyebilirler. Kaldı ki ben bile daha neyin ne olduğunu bilmiyorum tam olarak. Ayrıca sana sığınmışlar ve askerlerin üstünde tepinen, kemerlerle dövülen resimler var o güne ait, ben olsam bende iade etmeyebilirim açıkçası. Konuyu direk Çipras'a bağlamak bana biraz sığ geldi.
Ne yani. Yunan bizim Türk askerinin dayak yemesine çok üzüldü, çok duygulandı, aynısı iltica eden askerlerin başına gelmesin diye iade etmiyorlar öyle mi? Çok hümanistler Türk askerinizde çok seviyorlar zaten.
Kardeşim çiprası miprası bilmem ben. Sadece FETÖ de değil dhkp-c ve bölücü terör örgüt teröristleri içinde Avrupalıların tavrı aynı. Söz konusu el kaide, IŞİD Terör Örgütü olduğu zaman dünyayı yakıyorlar, bizim teröristlerimiz onların ülkesinde korunuyor, kollanıyor.
Böyle hukuk olmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 10:28 
Süvariler

Alıntı:
Ne yani. Yunan bizim Türk askerinin dayak yemesine çok üzüldü, çok duygulandı, aynısı iltica eden askerlerin başına gelmesin diye iade etmiyorlar öyle mi? Çok hümanistler Türk askerinizde çok seviyorlar zaten.
Kardeşim çiprası miprası bilmem ben. Sadece FETÖ de değil dhkp-c ve Bölücü Terör Örgütü teröristleri içinde Avrupalıların tavrı aynı. Söz konusu el kaide, IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü olduğu zaman dünyayı yakıyorlar, bizim teröristlerimiz onların ülkesinde korunuyor, kollanıyor.
Böyle hukuk olmaz.
Malum, Lozan`a itiraz ettik. Adamlar Sevr Hukukuna göre davranmak istiyor. ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 10:52 
Site Başkanı

O kanı bozuk şerefsizler kesin ötme karşılığında kalma hakkını elde etmişlerdir ne bildikleri varsa döküceklerdir.

Şerefsiz heryerde şerefsiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 11:04 
Süvariler

O kanı bozuk şerefsizler kesin ötme karşılığında kalma hakkını elde etmişlerdir ne bildikleri varsa döküceklerdir.

Şerefsiz heryerde şerefsiz.
Kacanlar hep ordu da onemli konumlarda olan kisiler, malum olarak kritik bilgilere de sahiptirler. Orada cok guzel sekilde ötmüslerdir herseyi anlatmislardir bildikleri gizli ne varsa Yunanistan'da onlara ulkede kalmayi önermistir. Ordumuzdan bukadar serefsiz cikacagi aklimin ucundan gecmezdi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 11:06 
Süvariler

Her zaman denir ya; Avrupalısı, Amerikalısı bizi bizden daha iyi tanır (!) diye... Hangi vasıtalar ile daha iyi tanıdıkları ortadadır. Eski Devlet Bakanlarından ''Kamran İNAN'' vardı, sürekli olarak bu konuya dikkat çekiyordu; ''memlekette şu kadar hain var'' diye diye 2015 yılında rahmetli oldu gitti. Demek ki bir bildiği varmış.

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 11:14 
Süvariler

Erdoğan, “NATO’da beraber olduğumuz birçok dosttan silahsız insansız hava araçlarından (İHA) almak istiyoruz; bugün git yarın gel... Bu tür ambargolar bizi bitirmiyor, bitirmeyecek, hacet sahibi yapacak” dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 11:22 
Süvariler

Bir kere daha gündeme getirmiştim.
Şuan Türkiye Cumhuriyeti' nde VATANA İHANET KANUNU diye bir kanun yok.
İHANET-i VATANİYE KANUNU' nu niye gündeme getirmiyorlar?

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 11:29 
Süvariler

Arkadaşlar Yunan'ın darbecileri teslim etmemesi hususunda atladığınız birşey var,hiçbir batı ülkesi idamın geri getirilmesinin tartışıldığı bir ülkeye kolay kolay suçlu iadesi yapmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 11:40 
Üye

Alıntı:

Bizi asarlar. Ateist vatan haini Türkçüler olarak nalları dikeriz. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 11:45 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Bizi asarlar. Ateist vatan haini Türkçüler olarak nalları dikeriz. :)
Sen Ateist değilsin; Gök Tengricisin. Yüce Gök seni korusun :)

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 12:29 
Süvariler

Türkçülük konusunda araştırma yapan, kaynak toplayanlar için; Bilim ve Ütopya Dergisi' nin Aralık sayısını tavsiye aderim. Türk Mitolojisini konu ettiği sayısında ilginç bilgiler bulunuyor.

http://www.bilimveutopya.com.tr/turk-mi ... tyPhoto/0/

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 13:24 
Akıncılar

Alıntı:
Bu Tengriciler nasil ibadet ediyor?Ak sakalli bir şaman dede etrafında değişik sesler çıkararak dönüyorlar mı?Bence değişik mekanlarda bunları sergilemeliler.Batıdan bile davet alabilirler.

-Öncelikle inceden dalga geçmişsin çok değişik
-Bu forumda her fikirden insan var ama hakaret genelde olmaz.
-Tengricilerde var veya onlara çok saygı duyanlarda (örneğin ben)
-Ateş etrafında döndüklerini görmedim
-Değişik seslerde çıkarmazlar
-Değişik mekanlarda bunları sergilemelilek derken neden kast ediyorsun mesela nerde sergilensinler.

- :?: :?: :?: Forum yönetimine; Bu arkadaşı forumdan engelleyebilir miyiz? :?: :?: :?:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 13:35 
Üye

Alıntı:
Bu Tengriciler nasil ibadet ediyor?Ak sakalli bir şaman dede etrafında değişik sesler çıkararak dönüyorlar mı?Bence değişik mekanlarda bunları sergilemeliler.Batıdan bile davet alabilirler.

-Öncelikle inceden dalga geçmişsin çok değişik
-Bu forumda her fikirden insan var ama hakaret genelde olmaz.
-Tengricilerde var veya onlara çok saygı duyanlarda (örneğin ben)
-Ateş etrafında döndüklerini görmedim
-Değişik seslerde çıkarmazlar
-Değişik mekanlarda bunları sergilemelilek derken neden kast ediyorsun mesela nerde sergilensinler.

- :?: :?: :?: Forum yönetimine; Bu arkadaşı forumdan engelleyebilir miyiz? :?: :?: :?:
İyide Türkiyenin dış ilişkileri konulu bir yerde, yok gök tanrı yok tengri,yok sayınız kaç muhabbetini ben açmıyorum.İçimiz dışımız din oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 13:48 
Akıncılar

Bunun bir üslubu var arkadaşım,

Konumuza dönersek.... diye başlayan öyle dalga geçmekle olmuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 14:08 
Süvariler

Alıntı:
İyide Türkiyenin dış ilişkileri konulu bir yerde, yok gök tanrı yok tengri,yok sayınız kaç muhabbetini ben açmıyorum.İçimiz dışımız din oldu.
Laf lafı açıyor. Konu bütünlüğünü bozamadan, iki çift laf etmenin mahsuru yoktur.

Aslına bakarsanız haklısınız; gerçekten de içimiz dışımız din oldu..! Keşke ülkeyi yönetenler Türk Dış Politikasını din temeli üzerinden değil de; eskiden olduğu şekli ile rasyonel temeller üzerinde devam ettirebilseydi. Atatürk yolundan sapmasalardı başımıza binbir türlü belâ gelmeyecekti.

Tuttular, dini referanslar üzerinde ümmetçilik yapmaya çalıştılar. Aslına balkarsanız yapmaya çalıştıkları ümmetçilik bile değildir; mezhepçilik yapmaya çalıştılar. Dünya gerçeklerine, tarihin gerçeklerine, Türk milletine ne kadar da yabancılar (!) Pan İslâmist yaklaşım I. Dünya Savaşı ve öncesinde gündeme geldi ancak hiç bir işe yaramadığı anlaşıldı. Bütün bunları göre göre halen Pan İslâmizm yaklaşımın ne anlamı var? bunlar denendi ve başarız politikalar olduğu kanıtlandı. Tarihten hiç mi ders almazlar?

Özelde din konusu ise şöyle. İnsanlar oturmuşlar ve demişler ki; varoluşunun amacı nedir? Birisi çıkmış, hakikati aramaktır demiş. Peki Hakikat nedir? Hakikat ise varoluşun sırrına ermektir demişler. Şeriattan Hakikate ulaşmak için marifet kapısından geçmek gerekmektedir. Marifet ise bilgidir. Hakikâtin sırrına erenler İnsan-ı Kâmil olur. İnsan-ı Kâmil olan erdemli insandır. Erdemli insan aldanabilir ama kesinlikle aldatmaz. Hele milletini kesinlikle aldatmaz. İşte Büyük Atatürk bizlere göre İnsan-ı Kâmildir-erdemli insandır. Büyük Atatürk' ün Dış siyaseti ise gerçekçi ve tutarlıdır.

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 14:47 
Akıncılar

@PARTİKÜL hocam doğru bir noktaya değinmiş, politika konuşulacak sayfada din konuşuyoruz İç ve Dış politkada Sunnicilik temelli politikalar insanları ister istemez din konuşmaya itebiliyor maalesef, Çünkü AB haçlı ittifakı, İran Şii, ISID Alevilere biraz öfkelenmiş bir mahalle çetesi...

Bizim pollitika konuşabilmek yani PARTİKÜL'ünde belirttiği üzere rasyonel bir siyaset konuşabilmek adına Türkiye'de rasyonel bir siyaset yapılmalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 16:15 
Üye
Kullanıcı avatarı

Son dakika: Yunanistan 3 askeri iade etme kararı verdi15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan darbecilerden 3'ü için iade talebini geri çeviren Yunanistan bugün sürpriz bir karara imza attı. Yunanistan'ın başkenti Atina'daki temyiz mahkemesi, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu ülkeye kaçan askerlerden üçünün Türkiye'ye iade edilmesine karar verdi.
http://m.milliyet.com.tr/son-dakika-yun ... m-2357119/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 17:05 
Akıncılar

Vay be, bu iş de bizim şortlu kıza tekme atan ayının sürekli tutuklanıp salıverilmesine dönecek belli ki.. :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 20:13 
Akıncılar

Sonra da savcı itiraz etmiş!
Vay be, bu iş de bizim şortlu kıza tekme atan ayının sürekli tutuklanıp salıverilmesine dönecek belli ki.. :lol:
Adamlar hukuk ile siyaset arasında gidip geliyor.
Hukuken iade etmesi gerek ama diğerleri etmeyince siyasi olarak etmeme imkanı doğdu ayrıca Almanya ve Belçika'dan da gördüler ki hukuksuz iş yapınca yada hukuken aykırı siyasi mahkeme kararları alınca Türkiye ile ilgili pek de bir dert olmuyor. Bizim liderler de bağırmaktan başka bir şey yapmıyor walla potansiyel düşmanına zarardır diye iade etmemeyi sonucunda da hiç bir zararı olmadığına göre....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 13:51 
Süvariler

Türk helikopterleri Yunan adalarında yaklaşık yerden 70 metre yükseklikte uçuyor.
Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, son dönemde Türkiye ile Yunanistan arasında Ege adaları konusunda yaşanan gerginliğe dikkat çekerek, Ege'de meydana gelebilecek olası bir kazadan tamamen Türkiye'nin sorumlu olacağını söyledi.
Yunanistan'da yayın yapan www.vimatisko.gr haber sitesinin bugün yayınladığı habere göre, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, son dönemde Türkiye ile Yunanistan arasında Ege adaları konusunda yaşanan gerginliğe dikkat çekti. Kammenos'un Kardak kayalıkları ile birlikte fotoğrafının yayınlandığı haberde Yunan Bakan'ın, "Ege'de olası bir kaza için endişe duyuyorum" sözlerine yer verildi.

Atina'nın müttefiklerini ve uluslararası camiayı bilgilendirdiği belirtilen haberde Kammenos'un, "Yunanistan sürekli yaşanan olaylar nedeniyle Ege'de gerginliğe, sıcak gelişmelere hatta kazaya yol açmak isteyenlerin kim olduğunu biliyor. Bu konuyu NATO ile görüştüm. Türk helikopterlerinin insan bulunan Yunan adalarında yaklaşık yerden 70 metre yükseklikten uçtuğunu izah ettim. Bu veriler karşısında kaza yaşanmasının muhtemel olduğuna açıklık getirdim. Eğer böyle bir şey yaşanırsa tüm sorumluluk tamamen Türkiye'ye aittir. Yunanistan'ın normalleşme talep ettiğini her zaman açıkladım. Bu tehlikeli oyunun durması için müttefik güçlerinin de müdahalesini istedim. Ulusal egemenliğimizi sorgulama çabalarını da cevapsız bırakmayacağımızı ilettim" dediği belirtildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 16:37 
Süvariler

ABD'li yazardan 'Türkiye'nin sınırları yakında değişecek' iddiası

ABD'li neo-con yazar Michael Rubin "Türkiye parçalara ayrılmış durumdadır. Sınırları yakında değişecek" iddiasında bulundu.
ABD'li neo-con yazar Michael Rubin'e göre Türkiye'nin bölünme sürecinin psikolojik aşaması tamamlandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarihe 'kibiri uğruna Türkiye'yi yıkan kötü adam' olarak geçecek.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ ÖNCEDEN YAZMIŞTI

Odatv'nin, AEI'den aktardığı haberine göre, 15 Temmuz’daki darbe girişimini önceden yazan ABD'li neo-con yazar Michael Rubin, Türkiye'nin bölündüğünü, ancak henüz Kürtlerin ayrı bir devlet mi kuracakları yoksa Türkiye'nin içinde bir federasyon mu olacaklarının belli olmadığını öne sürdüğü bir yazı kaleme aldı.

Rubin'e göre Türkiye'nin bölünme sürecinin psikolojik aşaması tamamlandı ve Erdoğan tarihe 'kibiri uğruna Türkiye'yi yıkan kötü adam' olarak geçecek.

‘TÜRKİYE PARÇALARA AYRILMIŞ DURUMDA'

Rubin yazısını şöyle bitirdi: "Türkiye parçalara ayrılmış durumdadır. Sınırları yakında değişecek; tek mesele bölünme iki ayrı devlet şeklinde mi olacak yoksa Türkiye'ye dahil bir federasyon mu henüz belli değil. Erdoğan kendisini büyük bir lider ve yeni Atatürk olarak görüyor olabilir. Fakat Atatürk modern Türkiye'yi inşa ederken, Erdoğan onu yıkmaktan başka bir şey yapmadı. Erdoğan tarihe bir kahraman olarak geçmeyecek, kibiri uğruna Türkiye'yi yıkan yozlaşmış bir kötü adam olarak geçecek."

İşte Rubin'in Türkiye'nin bölünme senaryosunu yazdığı o yazısı:

"BİR ÜLKE NE ZAMAN PARÇALANIR?"

Bir ülke ne zaman parçalanır? İç savaş ve şiddet dolu karışıklıklar parçalanma aşamasının ön adımlarıdırlar. Çekoslovakya'nın barışçıl bölünmesinin karşısında Yugoslavya ve Hindistan örnekleri de bulunuyor. Etiyopya'dan kopmasından önce Eritre'de onlarca yıl çatışmalar sürmüştü, ya da Güney Sudan bağımsızlığını ilan ederek Sudan'dan koparken de durum farklı değildi. Bangladeş'in Pakistan'dan kopması ise sadece bir yıl almıştı fakat o bir yıl içerisinde Suriye'de son beş yılda ölen insandan daha fazlası hayatını kaybetmişti. Ancak bu örneklerin hepsinin ortak özellikleri politik ayrışmalar ile bölünme öncesinde ortaya çıkan psikolojik bölünme halidir. Eritreliler bağımsızlıklarını ilan etmeden çok uzun zaman önce kendilerini Etiyopyalı olarak görmekten vazgeçmiş ve ayrı bir topluluk olarak düşünmeye başlamışlardı. Bangladeşliler içerisinde yaşadıkları toplumdan farklı bir dil konuşuyorlardı ve oldukça farklı bir kültürel kimliğe sahiptiler. Çekler ve Slovaklar zorla birlik haline getirilirlerken farklı tarihsel altyapılara ve dillere sahiptiler.

‘BAĞDAT KÜRTLERİN ÜZERİNE ATEŞ PÜSKÜRMEYE BAŞLADI'

Şimdi bir de Ortadoğu'ya bakalım: Kürtler kendilerini ulus olamamış büyük bir topluluk olarak görüyorlar. Onlarca milyon Kürt dört bölge ülkesine yayılmış halde yaşamaktadırlar: Türkiye, Suriye, İran ve Irak. Kürtler Irak'ta onlarca yıldır süren bir mücadele içerisindeler. Irak monarşisi süresince, Kürtler ve monarşi güçlerinin arada sırada çatıştıklarına şahit oluyorduk fakat o günler 1961'de kaldı, sadece üç sene sonra Irak ordusu bir darbe ile monarşiyi yıktı ve Kürtlerin mesafeli kaldığı Bağdat bu topluluğun üzerine ateş püskürmeye başladı. Ayaklanmalar ve düşük yoğunluklu çatışmalar sonraki 10 yıl da sürdü. 1970 senesinde, köpekistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Molla Mustafa Barzani, şimdiki lideri Mesut Barzani'nin babası olur, Saddam Hüseyin'in barış sağlanabilecek pragmatik bir lider olduğunu düşünmüştü. Baba Barzani ve Saddam birlikte Kürtlere otonom haklar tanıyan bir anlaşmaya varmışlardı. Çok kısa bir süre sonra ise Barzani Saddam'ın samimiyetsizliğine tanık olacaktı. Çatışmalar bir kez daha başlamıştı. Çatışmaların sertleşmesi ve Saddam'ın baskıcı bir tutumu benimsemesi Kürtlerin kendi tarihsel miraslarına yönelerek Iraklı liderin kafalarına sokmaya çalıştığı düşünceleri reddetmeye yöneldiler. 1991 senesi, Saddam'ın bir hesap hatası ile şekillenmişti: Saddam sivil devlet memurlarını geri çekmiş ve ablukaya aldığı Kürtlere boyun eğdirmenin yolunu aramıştı. Irak Kürtleri ise durumdan avantaj sağlayarak kendi hükümetlerini kurmuşlardı.

"PSİKOLOJİK OLARAK KENDİLERİNİ KABUL ETTİRMEYİ BAŞARDILAR"

"O günlerin üzerinden 25 yıldan fazla zaman geçti. Genç nesiller Saddam'la asla karşılaşmadılar, ve çoğu sivil Kürt savaşı asla deneyimlemediler, İslam Devleti'nin (IŞİD Terör Örgütü) Kürt kentlerine birkaç düzine mil yaklaşmasını önemsemediler. Kürtçe konuşuyorlar ve Arapça anlamıyorlar. Kürt şarkıcıları dinliyorlar ve Kürt televizyonu izliyorlar. Bırak Irak'ın güneyini, pek azı daha önce Bağdat'ta bulundu. Çok azı kendisini Iraklı hissediyor. Bu yeni bir şey değil, çok sayıda akademisyen ve gazeteci Irak köpekistan'ını ziyaret ederek aynı gözlemlerde bulunuyorlar. Basra, Necef, Kerbela ve hatta Bağdat'ta Irak köpekistan'ının ne kadar farklı olduğuna dair konuşmalar yapılıyor fakat onların da pek azı bölgeyi ziyaret etmişler. Eğer köpekistan dağlarında yaz tatili merkezleri inşa edilmiş olsalardı, Iraklılar buraları ziyaret ederlerken sanki yabancı bir ülkeye giriyormuş gibi pasaport kontrolünden geçeceklerdi. Oysaki bir zamanlar okullarda Arap milliyetçiliğinin birlik olabilmek için verdiği savaşı öğreniyorlardı, çok sayıda genç Iraklı genç Irak Kürdistanı'nın ülkeye bütünüyle entegre olması gerektiği konusunda umursamaz durumda. Irak Kürtlerinin kazançları sadece bölgelerinin kontrolü ile kısıtlı kalmadı, aynı zamanda psikolojik olarak kendilerini kabul ettirmeyi de başardılar.

"ERDOĞAN KÜRTLERE KARŞI KANLI VE KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ BİR GİRİŞİM İÇERİSİNDE"

Türkiye'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kürtlere karşı kanlı ve küçük düşürücü bir girişim içerisinde. Yapmaya çalıştığı seçimlerde Kürtlerin büyük bölümünün oyunu alabilmekti, fakat kısa süre önce Kürtlerin oylarına ihtiyacı kalmadığında verdiği sözleri de unuttu. Barış sürecine olan inancında samimi değildi. Çok geçmeden gördü ki Kürtler HDP'ye oy veriyorlar, kavurucu dünya siyasetini benimseyerek Cizre, Silopi, Nusaybin gibi şehirleri yıkarak Suriye'nin Halep'ine benzetirken, düşmanının kaynaklarını kurutmaya yöneldi. Barış görüşmesinin ardından gelen ve 1980'lerin ortalarını anımsatan şiddet deneyimi Türkiyeli Kürtlerin Türk vatandaşları ile müşterek gelecek düşüncesinden vazgeçmelerine neden oldu. Kafa yapısı değişen ise sadece Kürtler değiller. Erdoğan Türk basını üzerinde oldukça güçlü bir kontrole sahip, Türkler şimdiye kadar olmadığı denli baskı altında tutulan ve konuşmasına izin verilmiş kısık seslere maruz kalıyorlar.

‘BATILI YAŞAM TARZINA SAHİP TÜRKLERİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU TÜRKİYE'NİN GÜNEYDOĞU BÖLGESİNE ADIMINI BİLE ATMAMIŞ'

Sonuç olarak, yeni nesil Türkler eğer düşman olarak değilse Kürtleri en azından öteki olarak görüyorlar. Batılı yaşam tarzına sahip Türklerin büyük çoğunluğu Türkiye'nin Güneydoğu bölgesine adımını bile atmamış, bölgede yaşayan Kürtlerin büyük çoğunluğu ise Antalya, Bursa ve İzmir'i asla ziyaret etmeyecekler. Türkiye psikolojik anlamda bir bölünme sürecinden geçiyor. Hatta Erdoğan'ın kendisi dahi bir aşamada bu bölünmenin kaçınılmaz olduğunu anladı ve hatta ekonomi politikalarından Kürt bölgelerini silmesinden bu durumu anlayabiliriz.

"TÜRKLER GERÇEKLERLE YÜZLEŞMELİLER"

Psikolojik bölünme etnik bir temizliği tersine çevirmeyi imkansız hale getirmektedir. Neredeyse imkansız hale gelmesi bir yana, Kürtler de silahlı ve savaş deneyimine sahipler. Türkler gerçeklerle yüzleşmeliler: Türkiye parçalara ayrılmış durumdadır. Sınırları yakında değişecek; tek mesele bölünme iki ayrı devlet şeklinde mi olacak yoksa Türkiye'ye dahil bir federasyon mu henüz belli değil. Erdoğan kendisini büyük bir lider ve yeni Atatürk olarak görüyor olabilir. Fakat Atatürk modern Türkiye'yi inşa ederken, Erdoğan onu yıkmaktan başka bir şey yapmadı. Erdoğan tarihe bir kahraman olarak geçmeyecek, kibri uğruna Türkiye'yi yıkan yozlaşmış bir kötü adam olarak geçecek."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 23:36 
Süvariler

''Michael Rubin'' denilen şahıs; sürekli olarak Türkiye aleyhine yazılar yazan CIA ' nın Etki Ajanı olarak biliniyor. Yazının analizini yaparken bu çerçevede değerlendirmelerde bulunmak lazım. İlgili kişi psikolojik harbin bir enstürmanıdır ve yazılarında Türk milletine adeta kin kusuyor. Bu tür saldırganlıklar aynı zamanda başarısızlığın da göstergesidir.

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 07:34 
Akıncılar

Haberini uçurduğu darbeyi nasıl ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını gördük. Yaralndık ama ölmedik. Bunu da inşallah böyle tertip ederlerse de bu planı münasip bir yerlerine toka ederiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 11:11 
Üye
Kullanıcı avatarı

Michael Rubin şu harita ve türevlerinden bahsediyor.

Resim

Kıyı şeridindekiler askerlik haricinde güneydoğuyu görmemiş, ama savaşmaya niyeti yok. (ne akp'yle ne hdp'yle) Güneydoğudakiler etnik olarak bölünmüş, zihinsel olarak kopmuşlar.

Olur da gerçekleşirse bu savaş İspanya iç savaşı gibi sağ/sol savaşı olmaz. Belki de 1915 olayı gibi sonuçlanır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 11:25 
Akıncılar

@paramiliter

Hocam aslında bu yazıda çok ciddi bir yönendirme var mesela?

Sol-Laik-Alevi kesim ve Türkçü-Turancı-Toplumcu-PanTürkist-PanTuranist-Vatansever-Milliyetperver-Ülkücü-Milliyetçi kesim.

Burada milliyetçilik üzerinde ikilem yaratılmaya çalışılıyor.

Mesela Sol dediğimiz kesim genel olarak Sosyal Demokrat ve Atatürkçü olmakta ama örneğin Avrupada bir Sol parti İşçi partisi adı altında kurulmakta ve daha sosyalist bir yapıdadır. Aleviler ülkede bir kesim olarak hiç değerlendirilmedi, değerlendirilmeside gerekir. Dikkatinizi çekerim 14 yıllık RTE iç politikaları Alevileri bir kesim yer yer hedef olarak göstermiştir.

Hatta 15 Temmuz sonrası bazı AKP'liler olaydan sorumlu tuttuğu Alevi mahallelerine saldırmaya çalışmış ve bu olayı Türkçü/Turancı kişiler engellemiştir.

Eğer ki milliyetçi bir arkadaşım Panturkistim derken, Alevi kısmı karşı taraf olarak adlederse çok çok büyük bir hata yapmış olur ve ABD ve AB düşünce kuruluşları amaçlarına ulaşmış olur.

Aslında burada endişelenmemiz gerekn kendi akıllarımız kendi benliğimiz, bir toplumda bunlar oturtulduktan sonra düşünce kurukuşlarının etkileri önemli ölçüde kaybolacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 11:59 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bu ülkenin her kesimi ne zaman bütün inançlar ile bağını koparır bilimi ve demokrasiyi esas alırsa o zaman iyi bir gelecek söz konusu olur.Şuan başlasak en az 25 yıl gerekecek yeni neslin bu şekilde yetiştirilebilmesi için.Durum oldukça vahim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 14:17 
Akıncılar

Alıntı:
Alevilerin büyük bölümü AKP karşıtı, sünni muhafazakar karşıtı ve laik seküler yapıda olduğundan, AKP'nin ve hükümetin karşısında, ayrılıkçı kürdlerin yanında taraf tutacaklardır.
İşte bu fikir algı politikalarının ürünü ve gerçekle hiç bir ilgisi yok. Aleviler Türkmen olup hiç bir zaman Kürtlerle bir araya gelmezler (kürd denmez bu arada) Laik Seküler olmak zaten bu ülkenin neyin üzerine kurulduğu gerçeğinin ta kendisidir.

Türkiye Atatürk tarafından laik-seküler-Turancı bir yapıdadır. Algı yöneticilerinin yaptığı bu 3'lüyü kırmak oldu Türkiye'de. Tabi bu deformasyonu sağlamak için Alevi kürtlerden destek alarak yaptılar.
Alıntı:
Bir taraf için Sünnilik Türklükten önemli iken, diğer taraf için Alevilik Türklükten önemlidir.
Aslında Din Türklükten önemlidir diyen kısım tarikat yapılarıdır Türkiye'de boşu boşuna demiyor uzun milliyetçiliği ayaklar altına aldık diye...

Alevilerde böyle bir durumla hiç karşılaşmadığımı söyleyebilirim.(Kürt aleviler hariç)
Alıntı:
Ümit Özdağ başka bir parti kurarsa Türkçüler orada toplanabilir.
Herkes bir hareket bekliyor umarım olur kardeşim.

En son swat tarafından 13 Ara 2016, 23:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 14:53 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alevilerin büyük bölümü AKP karşıtı, sünni muhafazakar karşıtı ve laik seküler yapıda olduğundan, AKP'nin ve hükümetin karşısında, ayrılıkçı kürdlerin yanında taraf tutacaklardır.
İşte bu fikir algı politikalarının ürünü ve gerçekle hiç bir ilgisi yok. Aleviler Türkmen olup hiç bir zaman Kürtlerle bir araya gelmezler (kürd denmez bu arada) Laik Seküler olmak zaten bu ülkenin neyin üzerine kurulduğu gerçeğinin ta kendisidir.

Türkiye Atatürk tarafından laik-seküler-Turancı bir yapıdadır. Algı yöneticilerinin yaptığı bu 3'lüyü kırmak oldu Türkiye'de. Tabi bu deformasyonu sağlamak için Alevi kürtlerden destek alarak yaptılar.
Alıntı:
Bir taraf için Sünnilik Türklükten önemli iken, diğer taraf için Alevilik Türklükten önemlidir.
Aslında Din türklükten önemlidir diyen kısım Tarikat yapılarıdır Türkiye'de boşu boşuna demiyor uzun milliyetçiliği ayaklar altına aldık diye...

Alevilerde böyle bir durumla hiç karşılaşmadığımı söyleyebilirim.(Kürt aleviler hariç)
Alıntı:
Aleviler ile büyümüş sünni ve Atatürk düşüncelerine sıkı sıkı bağlı bir ailede doğmuş inançsız bir kişi olarak söylediklerinize katılıyorum.Aleviler inançlarına sıkı sıkı bağlıdırlar sünnilere düşmandırlar genelde fakat Atatürk onlar için oldukça önemlidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 15:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Alıntı:
Aslında Din türklükten önemlidir diyen kısım Tarikat yapılarıdır Türkiye'de boşu boşuna demiyor uzun milliyetçiliği ayaklar altına aldık diye...

Alıntı:
Aleviler ile büyümüş sünni ve Atatürk düşüncelerine sıkı sıkı bağlı bir ailede doğmuş ateist bir kişi olarak söylediklerinize katılıyorum.Aleviler inançlarına sıkı sıkı bağlıdırlar sünnilere düşmandırlar genelde fakat Atatürk onlar için oldukça önemlidir.
Aleviler hem dinine bağlı olup hem sünnilere niye düşman olsunlar? Dinini bilen insan körü körüne mezhep ayrımı yapmaz(yapan vardır her iki mezhepten de). Ayıca mezhep ile Atatürk'ün de alakası yok üstadım. Birazcık milliyetçi ruhuna sahip ve aklı başında olmak Atatürk'ü sevmeye yeter.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 15:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye'nin tabanı Chp'den bile oy alacak milliyetçi bir partiye ihtiyacı var. Tek elle rabia diğeriyle bozkurt yapan tiplerin ne haltlar yediğini görüyoruz. İş işten geçmeden bir şeyler yapılmalı. Leş gibi bir nesil yetişiyor.Bu adamların yetiştirdiği çocuklar alevi de keser şii de. Tüm suçu başkalarında aramamak lazım. Amerikalılar'ın analizlerine laf ediyoruz ama o yola giren de yine bizleriz. Aynı şey ortadoğu için de geçerli.Sürekli başkalarının IŞİD Terör Örgütü gibi örgütlerini kurduğunu söylüyoruz ama o örgüte katılıp kafa kesen de hans veya john değil.

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 15:08 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Aleviler ile büyümüş sünni ve Atatürk düşüncelerine sıkı sıkı bağlı bir ailede doğmuş ateist bir kişi olarak söylediklerinize katılıyorum.Aleviler inançlarına sıkı sıkı bağlıdırlar sünnilere düşmandırlar genelde fakat Atatürk onlar için oldukça önemlidir.
Aleviler hem dinine bağlı olup hem sünnilere niye düşman olsunlar? Dinini bilen insan körü körüne mezhep ayrımı yapmaz(yapan vardır her iki mezhepten de). Ayıca mezhep ile Atatürk'ün de alakası yok üstadım. Birazcık milliyetçi ruhuna sahip ve aklı başında olmak Atatürk'ü sevmeye yeter.
Hocam sünni düşmanlıkları geçmiş ile alakalı onlar böyle düşünüyorlar.Mezhep ile tabi bir alakası yok fakat cem evlerinde bile Atatürk ten bahsederler sık sık Atatürk inançlarına oldukça entegre bir halde. Aleviler klasik İslam ile çok alakasızdır diyebilirim hatta.Tabi bu benim içinde büyüdüğüm toplum ile de alakalı olabilir ben sadece tanıdıklarım adına konuşuyorum onuda belirtmemde fayda var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 17:35 
Süvariler

Din, mezhep araştırmaları yapan biri olarak söylüyorum ( özel ilgi alanlarımdan birisidir ); evvela şunu bilelim ki, KÜRT ALEVİ YOKTUR. Aleviler öz be öz Türktür ve hatta herkesten daha çok Türktür. Niye biliyor musunuz; çünkü tarihin seyri içerisinde yaşananlar, Türkmen kitlelerin kapalı toplum yapısı oluşturmalarına neden olmuştur. Bu nedenle kendi içlerinde evlenmek suretiyle genetik kodları sonraki nesillere aktarmışlardır. Bir Alevinin bir Sünni ile evlenmesi, dünyanın en zor işlerinden birisidir. Çünkü Sünni ile evlenen ''düşkün'' ilan edilir. Düşkün ilan edilmek demek; toplumdan dışlanmak demektir. Sünnilikte ''münafıklık'' gibi şeye denk geliyor. O nedenle genetik kodlar neredeyse Oğuz Kaan' dan beridir koruna gelmiştir.

Kürt Alevi yoktur dedik; kendini Kürt zanneden Alevi vardır. Örneğin öz be öz Turk boyu olan Karakeçililer Türk oldukları halde kendilerini Kürt zannediyorlar. Tunceli' nin Alevisi ise ZAZA' dır. Zazalar Kürt değildir.

Alevilik ile Bektaşilik arasında fark vardır. Alevilikte soy-sop meselesi çok mühim iken; Bektaşilikte soy-sop meselesinin hiç bir önemi yoktur. Yani insanlar istediği zaman Alevi olamazlar ancak istedikleri zaman Bektaşi Ocağına bağlanabilirler. Nitekim Yeniçeri Ocağı, Bektaşi Ocağına bağlıydı. Kapıkulu askerlerinin devşirme olduklarını ve Bektaşi Ocağı vasıtasıyla Müslüman olduklarını söylemeye bile hacet yoktur.

İlginç bir nokta daha arz edeyim; Hacı Bektaş-i Veli Çepni Türklerinden olup Bektaş boyunun lideridir. O dönemin önderleri hem dini lider hem de kabile, boy, oymak lideriydiler. İşin diğer bir ilginç yanı Çepni Türklerinin tamamı ilk başlarda Aleviydi. 1514 Çaldıran Savaşından sonra mezhep değiştirmişlerdir. Bugün Çepni Türklerinin en yoğun olduğu bölge Karadeniz bölgesidir. Karadeniz Bölgesinden olup Çepni Türküyüm diyen arkadaşlar soyları araştırmış olsalar şok geçireceklerinden zerre kadar şüphem yoktur. Nitekim Karadeniz yöresinden birtakım arkadaşlarımın soylarını araştırdığımda kendileri bile hayretler içinde kalmışlardır. Uzun süre kabullenemediler... Örneğin Şah İsmail' in Safevi Devletini kuran Türk boylarından birisi de Çepnilerdir. Zaten kendisi de ana tarafından Çepni Türküdür.

İşin özü, asıl mesele TÜRKLÜK ŞUURU meselesidir. Kim olursa olsun, içinde Türklük şuuru olan kişi Türktür. Mesele çok detaylı şimdilik burada kesiyorum.

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 17:49 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Din, mezhep araştırmaları yapan biri olarak söylüyorum ( özel ilgi alanlarımdan birisidir ); evvela şunu bilelim ki, KÜRT ALEVİ YOKTUR. Aleviler öz be öz Türktür ve hatta herkesten daha çok Türktür. Niye biliyor musunuz; çünkü tarihin seyri içerisinde yaşananlar, Türkmen kitlelerin kapalı toplum yapısı oluşturmalarına neden olmuştur. Bu nedenle kendi içlerinde evlenmek suretiyle genetik kodları sonraki nesillere aktarmışlardır. Bir Alevinin bir Sünni ile evlenmesi, dünyanın en zor işlerinden birisidir. Çünkü Sünni ile evlenen ''düşkün'' ilan edilir. Düşkün ilan edilmek demek; toplumdan dışlanmak demektir. Sünnilikte ''münafıklık'' gibi şeye denk geliyor. O nedenle genetik kodlar neredeyse Oğuz Kaan' dan beridir koruna gelmiştir.

Kürt Alevi yoktur dedik; kendini Kürt zanneden Alevi vardır. Örneğin öz be öz Turk boyu olan Karakeçililer Türk oldukları halde kendilerini Kürt zannediyorlar. Tunceli' nin Alevisi ise ZAZA' dır. Zazalar Kürt değildir.

Alevilik ile Bektaşilik arasında fark vardır. Alevilikte soy-sop meselesi çok mühim iken; Bektaşilikte soy-sop meselesinin hiç bir önemi yoktur. Yani insanlar istediği zaman Alevi olamazlar ancak istedikleri zaman Bektaşi Ocağına bağlanabilirler. Nitekim Yeniçeri Ocağı, Bektaşi Ocağına bağlıydı. Kapıkulu askerlerinin devşirme olduklarını ve Bektaşi Ocağı vasıtasıyla Müslüman olduklarını söylemeye bile hacet yoktur.

İlginç bir nokta daha arz edeyim; Hacı Bektaş-i Veli Çepni Türklerinden olup Bektaş boyunun lideridir. O dönemin önderleri hem dini lider hem de kabile, boy, oymak lideriydiler. İşin diğer bir ilginç yanı Çepni Türklerinin tamamı ilk başlarda Aleviydi. 1514 Çaldıran Savaşından sonra mezhep değiştirmişlerdir. Bugün Çepni Türklerinin en yoğun olduğu bölge Karadeniz bölgesidir. Karadeniz Bölgesinden olup Çepni Türküyüm diyen arkadaşlar soyları araştırmış olsalar şok geçireceklerinden zerre kadar şüphem yoktur. Nitekim Karadeniz yöresinden birtakım arkadaşlarımın soylarını araştırdığımda kendileri bile hayretler içinde kalmışlardır. Uzun süre kabullenemediler... Örneğin Şah İsmail' in Safevi Devletini kuran Türk boylarından birisi de Çepnilerdir. Zaten kendisi de ana tarafından Çepni Türküdür.

İşin özü, asıl mesele TÜRKLÜK ŞUURU meselesidir. Kim olursa olsun, içinde Türklük şuuru olan kişi Türktür. Mesele çok detaylı şimdilik burada kesiyorum.
Eline sağlık hocam oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş.Konudan fazla sapmışız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 17:56 
Üye

Alıntı:

Doğrudur Kürt alevi yoktur diye ama ben isviçrede bir kafede sizin gibi alevilerin hepsinin türk olduklarını söyledim diye sivaslı bir grup Kürt ve alevi olduğunu iddia eden gruptan dayak yiyordum. Ve Tunceli kalkışmasını bastıran Atatürke hakaret etmeye gidecek kadar aptal ve saçma konuşan kimseleri Aleviler içlerinde barındırmamalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:01 
Üye

Alıntı:

Üstadım şunuda eklemek gerekir. Kürt Alevi yoktur kendini kürt zanneden Türk Alevi var demişsiniz.
Birde kendini Kürt ve Aleviyim diye tanıtan Ermeniler var. Türkiye'de belki Kürtlerden bile kalabalık etnik bir grup var. Ermeniler.
Bir çoğu soyunu bilir ama artık asimile oldukları için çok fazla takılmazlar.
Türkiye'deki baş papazları Aram Ateşyan' ın söylediğine göre bir çoğu Müslüman Türk veya Alevi Kürt kimliği adı altında yaşayıp emekli olduktan sonra gelip gizlice vaftiz oluyorlarmış. Hatta aram ateşyanın demesine göre kendini öyle kaptıranlar varmış ki cüppe sarık dolaşanı ve gerçekten Müslüman olanı bile varmış. İnternette videosunu bulabilirsiniz. Tunceli'nin %90 ı Ermeni diyor.

En son Greyjoy tarafından 13 Ara 2016, 18:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:02 
Süvariler

Alıntı:
Eline sağlık hocam oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş.Konudan fazla sapmışız.
Rica ederim, ne demek. Türklük, Türk tarihi gibi soy sop işleri diğer bir özel ilgi alanım olur. Nitekim kendi tarihimi araştırırken 1500' lü yılllara kadar gitmeyi başardım, şükürler olsun. Nesilden nesile aktarılan bilgileri dedelerimiz eski harflerle yazarak sonraki nesillere miras bırakmayı akıl etmişler. Ne büyük adamlarmış diyorum sürekli... Bu şekilde akraba köyleri tek tek tespit ettik. Oysaki akraba köyler de bizlerden haberdarmış, bizim için çok büyük süpriz olmuştu. Sürekli iletişim halindeyiz. Bir projem daha vardır ki; soyumuzun gelmiş olduğu Horasan bölgesine seyahat etmeyi planlıyorum. Kültür, dil, gelenek, görenek gibi şeyler üzerinde saha araştırmaları yapmak istiyorum. Nasip, kısmet... Konuyu daha fazla dağıtmadan burada kesmiş olayım.

Saygılar,

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:08 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Vallahi şu mezhep söylemleri iyice mide bulandırmaya başladı. Yok hanefi, yok sünni, yok şii, yok bilmemne yok onun çocuğu, bunun sapı. Arkadaş inandığınız dinin tek bir yorumu olur, 5 milyon tane versiyonu olmaz. Alırsın eline kitabını açarsın sayfalarını okumaya başlarsın. Kafana yatarsa eyvallah, kafana yatmazsa o zaman sıkıntı büyük.

Her yer beyinsizler sürüsü kaynıyor. Adamın teki ben Türk değilim müslümanım dedi ağzım açık kaldı. Ulan Türklük din mi gavat herif dedim de sustu deyyus.

Netekim diyeceğim şudur: din bir afyondur, ne kadar çok içersen o kadar bağımlı olursun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:18 
Süvariler

Alıntı:

Doğrudur Kürt alevi yoktur diye ama ben isviçrede bir kafede sizin gibi alevilerin hepsinin türk olduklarını söyledim diye sivaslı bir grup Kürt ve alevi olduğunu iddia eden gruptan dayak yiyordum. Ve Tunceli kalkışmasını bastıran Atatürke hakaret etmeye gidecek kadar aptal ve saçma konuşan kimseleri Aleviler içlerinde barındırmamalı.
Hocam, bilgisiz olan heryerde bilgisizdir. Filozof demiş ki; gerçek bilgi neyi bilip neyi bilmediğimizi bilmektir- demiş. Demek ki o adamlar kim olduklarını bilmiyorlar. Kim olduğunu bilmeyen, kendini bilmiyor demektir. Onlara da anlatmak lazım aslında. Bak kardeşim sen şusun demek lazım. Maalesef bugüne kadar ihmal edile edile neredeyse asimile olma durumuna gelmişlerdir. Yazdık işte; kendini Kürt zanneden bir dünya Türk boyu var dedik. Bu konuda derin araştırmalar yapılmıştır. Saha araştırmalarını alıp onlara göstermek lazım.
Alıntı:
Üstadım şunuda eklemek gerekir. Kürt Alevi yoktur kendini kürt zanneden Türk Alevi var demişsiniz.
Birde kendini Kürt ve Aleviyim diye tanıtan Ermeniler var. Türkiye'de belki Kürtlerden bile kalabalık etnik bir grup var. Ermeniler.
Bir çoğu soyunu bilir ama artık asimile oldukları için çok fazla takılmazlar.
Türkiye'deki baş papazları Aram Ateşyan' ın söylediğine göre bir çoğu Müslüman Türk veya Alevi Kürt kimliği adı altında yaşayıp emekli olduktan sonra gelip gizlice vaftiz oluyorlarmış. Hatta aram ateşyanın demesine göre kendini öyle kaptıranlar varmış ki cüppe sarık dolaşanı ve gerçekten Müslüman olanı bile varmış. İnternette videosunu bulabilirsiniz. Tunceli'nin %90 ı Ermeni diyor.
MHP' li vekillerden Yusuf HALAÇOĞLU' nun bu konuda derin araştırmaları var. Tehcirden kurtulabilmek için kendilerini Alevi gibi göstermeye çalıştıklarını söylüyor. Yusuf HALAÇOĞLU malûmunuz üzere Türk Tarih Kurumu başkanıydı. Tek tek tespit etmiş ancak toplumsal barışın gereği olarak kesinlikle açıklamayacağım diyordu.

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:19 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Vallahi şu mezhep söylemleri iyice mide bulandırmaya başladı. Yok hanefi, yok sünni, yok şii, yok bilmemne yok onun çocuğu, bunun sapı. Arkadaş inandığınız dinin tek bir yorumu olur, 5 milyon tane versiyonu olmaz. Alırsın eline kitabını açarsın sayfalarını okumaya başlarsın. Kafana yatarsa eyvallah, kafana yatmazsa o zaman sıkıntı büyük.

Her yer beyinsizler sürüsü kaynıyor. Adamın teki ben Türk değilim müslümanım dedi ağzım açık kaldı. Ulan Türklük din mi gavat herif dedim de sustu deyyus.

Netekim diyeceğim şudur: din bir afyondur, ne kadar çok içersen o kadar bağımlı olursun.
Bunlar konuşulmaya çalışıldığı zaman linç ediliyorsunuz adeta.Çoğu kişi neye inandığını bilmeden kulaktan dolma bilgilerle yaşıyor ve bu insanlar sadece ülkemizde değil maalesef.

https://www.youtube.com/watch?v=VmKUKRIxasY

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:28 
Üye

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

En son BekaKabiliyeti tarafından 14 Ara 2016, 14:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:29 
Süvariler

İnsanlar kim olduklarını, neye inandıklarını bilmedikleri için ''Michael Rubin'' gibi CIA ajanlarına gün doğuyor. Bilgisizlerin bilgisizliklerini kullanarak memleketi karıştırma gayretindedirler. Bunlara engel olabilmenin yolu ise doğu bilgi ile milleti bilinçlendirmektir.

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:34 
Üye

Bence ''sekülerizm'' adlı bir başlık açıp, orada bunları konuşmalıyız. Ama forum kuralları bizi kısıtlar. Bu meselenin geleceği nokta bellidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 19:16 
Üye

İslam felsefi açıdan vasat bir din yani gelişmemiş, ideolojik olarak da vasat bir din, yine gelişmemiş. Felsefi açıdan gelişmemiş olması ahlakı öldürür, ideolojik olarak gelişmemiş olması fikri öldürür.

Zaten;
Onların ahlakı yoktur, namusu vardır.
Onların fikri yoktur, zikri vardır.

İnananlar ise korku, taklit ve biat ile bugünlere gelebilmişlerdir. Yani sorunları mezhepte aramanın pekte manası yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 19:58 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Hocam bunun İslam ile bir alakasi yok aslinda butun inanclar icin bunu soylemek mumkun.Batili devletlere baktigimizda sekulerizm ile birlikte bunu asabildiklerini gorebiliriz inanctan koptugun an duzelme basliyo bunu sadece İslam nezninde degerlendirmemek gerekiyor.Telefondan yazdigim icin imlaya ozen gosteremedim affola.Konudan fazla sapildi konuya donmek gerekiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 20:42 
Akıncılar

Aleviler sünni düsmani degiller, Türkiyenin Türk Milletinin huzura giden yolunun birlik ve beraberlik oldugunu bilirler.

Evet, alevileri sünni düsmani gibi göstermeye calisanlar var medyada mezhepler üzerindende catisma ciksin istiyorlar, cünkii biiliyorlar kürtcülük yapan bölücü terör örgüt ile Türkiyeyi bölemezler Türkleri birbirine kirdirmadan .

Dün ve bugün paylasilan tehtidlere bakilirsa yakindir mezhep üzerinden basimiza gelecek bir felaket var, ne alevi ne sünni oyuna gelmemeliyiz .

Her kesimin yobaz bagnaz geri kalmis cahili var, asil sorunu bu Türkiyenin .

Birlik ve beraberligimizi disariya karsi korumaliyiz ama bir o kadarda icerdekilere karsi korumaliyiz, mezhep üzerinden degil Türk kimligimizle cevap vermeliyiz .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 17:14 
Süvariler

Kardak kayalıklarına gelen 10 Yunan balıkçı ile Yunan sahil güvenlik ekipleri, Türk sahil güvenlik botuna 50 santimetreye kadar yaklaştı.

Bodrum’un Gümüşlük Mahallesi’ne 3.5 mil uzaklıktaki Kardak kayalıklarına bu sabah saatlerinde Yunanistan’a ait Kilimli (Kalimnos) ve Leros adasından gelen 10 balıkçı teknesi gerginliğe yol açtı.

Balıkçı tekneleri ile birlikte İstanköy (Kos) adasından gelen Yunan sahil güvenlik botunun Kardak kayalıklarını sık sık geçerek Gümüşlük önlerindeki Çavuş Adası’na yaklaşması, bazı Yunanlı balıkçıların ise, Kardak kayalıklarına ip atarak bağlanmaya çalışması gerginliği arttırdı.

YUNAN BALIKÇILAR TÜRK SULARINDAN ÇIKARILDI

Saat 11.30 sıralarında Leros adasından gelen Yunan askeri helikopteri ise, Kardak kayalıkları üzerinde bir süre uçtuktan sonra ayrıldı. Ardından saat 12.00 sıralarında Turgutreis Limanı’ndan gelen iki sahil güvenlik botu önce Yunan balıkçıları, daha sonra sahil güvenliği Türk sularından çıkardı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 15:04 
Akıncılar

Alevi ve Sünni olmasak da sadece Türk ve TC Vatandaşı olsak, yani bu kimliklerle hareket etsek çok iyi olacak.
Din ile İslam ile bir sorunum yok ama mezhepler, tarikatlrr hep sonradan ortaya çıkmış kul yapısı şeylerdir.
Örneğin tarikat öğretileri resmen Allah'a vekalet yoluyla ulaşılmasını salıklamaktadır.
Kendimiz gibi bir kula insan-üstü özellikler atfedilir, "medet ya seyda-gavs" demek Fatiha'nın direkt zıddıdır, =negation'ıdır yani.

Partikül güzel yazmış. Çepnili Türkler alevi kökenli değildir ama dikkat edilsin.
Çepni Türk kökenlidir. Alevilik falan hep yolda aldığımız şeyler, Arapların mal-mülk paylaşımı sonucu ortaya çıkmış bir şeydir bu mezhepler.
Peygamber'in öldüğü gün yanında sadece Ali ve diğer akrabaları vardır, diğerleri bir gün sonra gelmiştir.
Önce devlet meselesini yani ganimet paylaşımını konuşmuşlardır.
Arabın söylemsel silahıdır bu mezhepler, Türkler'in aptalca bir mezhep taassubuna girmesi Ortadoğu'nun Türkleşmesinin de önüne geçmiştir.
Türk Türk ile vuruşurken Arap ve diğerleri nüfus yapmış, popo büyütmüştür.
Akıllı olun, Aleviliğin de Sünniliğin de taassubu var, bunlar bizi böler.
Yöneteceksen buraları Beşşar'ın da Suud'un da arkasından gitmeyeceksin.
Tek bir önderimiz var; bilim fen ve devlet menfaatlerimiz.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 17:32 
Üye
Kullanıcı avatarı

Yunanlılar kardak kayalıklarına gelmiş yine. Hatta bir kaç balıkçı teknesi kayalıkları da geçip Turgutreis'e girmişler. Ardından Yunan sahil güvenlik botu gelmiş. Bizim sahil güvenlikçilerle yan yana gelmişler iki tarafın birbirine bir şeyler söyleyip el kol yaptıkları görülüyor. Gerginlik artınca CN-235 kaldırmış bizimkiler.

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 412 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 15 6 7 8 9 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: suikoden82 ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: