TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Şub 2017, 23:35

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 412 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 13 4 5 6 79 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 23:40 
Üye

14min ago
SENSITIVE | European Parliament is reportedly planning to cut the #IPA funds & stop upgrade of the customs union with #Turkey.

(Instrument for Pre-accession Assistance=IPA) Katilim oncesi yardim fonlarinin kesilmesi ve gumruk birligi uygulamalarinin tartismaya acilmasi AP'nin gundeminde.

10min ago
ECJ to remove Kurdish BTÖfrom EU list of terrorist groups as EU explanation for having them on isn't adequate.

Avrupa adalet divani'na BTÖ'yu gundeme alin talimati gitmis..

En son BGTN tarafından 29 Kas 2016, 00:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 23:48 
Üye

Alıntı:

Onların seçmeni durumlarından çok memnun valla şuan Avrupa'yı falan batıyor sanıyorlar.

Geçen Erdoğan'ın en son Avrupa'yı mülteciler ile tehdit ettiği videoyu youtube'da gördüm ve o yorumları gördükten sonra resmen kanser oldum.

Her gün ülke olarak geldiğimiz noktayı görünce kahroluyorum ama umudumu iyice yitirdim çünkü düzelmez bu saatten sonra. :(
Benzer videoları , resimleri , paylaşımları ve altındaki yorumları gördükçe Aysun Kayacıya hak veriyorum abi kadın haklıymış yeminle haklıymış ya. :D
Zamanında yanlış anlamışız kadın resmen demokrasinin çıkmazını söylemiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 01:34 
Süvariler

Onların seçmeni durumlarından çok memnun valla şuan Avrupa'yı falan batıyor sanıyorlar.
Aynen böyle düşünüyorlar. Sürekli Avrupa'nın batmasına çok az kaldığını, kısa süre sonra dağılacaklarını ve komple batacaklarını düşünüyorlar. Dönün bir aynaya bakın be kardeşim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 04:31 
Üye

Bugün iki arkadaşımla kısa bir konuşma fırsatım oldu. Biri Tai'de çalışan bir mühendis, diğerisi ise benim gibi bir gazeteci. İkiside birkaç aydır vize alamıyorlar. Mühendis arkadaşı Almanya oyalayıp duruyormuş. Ama Avusralya'dan meslektaşıma red gelmiş. Bu arada bu çocuk 3 sene Avusralya'da kaldı. Dil öğrendi, yüksek falan yaptı. Gerekçe çok ilginç, şöyle demişler; '' Ülkenizde yaşanan savaş öncesi durumdan dolayı'' .

Çok düşündürücü. İngiltere'de bana sorun çıkarmıştı bu yaz ama şuan denesem gidemeye bilirim. Ne kadar acı. :!:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 05:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yahu ben öğrenciyim, bugünlerde Çek Cumhuriyeti'ne vize uzatmak için başvuracağım. Acaba sorun çıkarırlar mı ?

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 06:11 
Üye

Ben AKPli değilim, genel olarakta desteklemiyorum bunun birçok nedeni var. Fakat dış politika farklı. Avrupa'nın göbeğinde mahkeme ''silahlı örgüt'' diye tanımlıyor, Abd Suriye'de pyd yi net olarak destekliyor (güya sırf ışidle mücadele için), diğer birçok ülkede de bölücü terör örgüt nın dernekleri-ofisleri falan var. bölücü terör örgüt sözcüleri içeri atılıyor yine bir sürü feveran. AB bizim bunlara baktığımız gibi bakmıyor ABD'de dahil. Bu durumda napılacak? Batı ile sorunsuz yol almanın koşulu bölücü terör örgüt ya taviz vermek. Zaten barzani barzosunu da kabul ettirdiler bütün dünyaya. Senin benim hassasiyetimiz onlarda olmadığı gibi, yıllar içinde git gide artan bir şekilde bölücü terör örgüt ya destek olma durumundalar. Bunu yeterince aşikâr ettiler. Bu ülke binlerce şehit vermişken ve kırmızı çizgimiz net olarak buyken kör gözüne parmağı gitmenin manası ne?

Üslup yanlış hak veriyorum. Bir devlet adamı -bana bak- diye bir ç.ıkış yapmaz ama; alıştık artık bunda. Bu nadide millet de böyle seviyor. Genel baktığımda AB her ne kadar çok iyi vaatler sunsa da bu ülkenin gerçeklerine ve hassas olduğu konulara uzak. Bugün artık eskisi gibi değil, tüfeğini de kendi yapan bir TR var SİHA'sını da, her ne kadar motor sorunsalı gözükse de şimdilik. Fakat eskiye nazaran daha güven verdiği de bir gerçek. Yani biraz özgüvenli olun. Tamam bunların eleştirilecek yanları var yukarıda da söyledim ama Batı pir-ü pak değil. Ve eleştiri oklarını sırf içgüdüsel hareketlerle değil mantıksal olarak da belirleyin. Karşılıklı bir hatalar zinciri var ve ben çoğunun AB-ABD tarafında olduğunu görüyorum. Yine olabildiğince dengede tutarak devam edilmeli, Batı insanı çok naif kel kibar olduğundan korkuyorlar bu göçmenlerden aman huzurumuz kaçmasın falan, bu önemli bir koz iyi kullanılırsa.

Son olarak ambargo gelirse gelir, İran'a geldi, bugün Dünya'nın en büyük 18. ekonomisi. İlla ki dezavantjları olacaktır ama dediğim gibi eski TR yok artık ve baş etme noktasında güven veriyor. Bu güven biraz da bu forumdakilerde olmalı hemen her olayda içeriye dönük eleştirisel yaklaşımınızın tersini de yapmalısınız. Bilimde teknolojide ne kadar iyi olursa olsun Batı, TRye ye karşı tutumları benim gibi milliyetçi olmayan birini bile ülkesine bağlayabiliyor. Bu konuda biraz eksiklik var gibi görüyorum. Bu değişmeli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 10:26 
Akıncılar

Alıntı:
Tehdit edersen tehdit edilirsin:

14min ago
SENSITIVE | European Parliament is reportedly planning to cut the #IPA funds & stop upgrade of the customs union with #Turkey.

(Instrument for Pre-accession Assistance=IPA) Katilim oncesi yardim fonlarinin kesilmesi ve gumruk birligi uygulamalarinin tartismaya acilmasi AP'nin gundeminde.

10min ago
ECJ to remove Kurdish BTÖfrom EU list of terrorist groups as EU explanation for having them on isn't adequate.

Avrupa adalet divani'na BTÖ'yu gundeme alin talimati gitmis..

İŞte bana bu ilginç geliyor. Gümrük Birliği'ni neden masaya koyuyorsun? Hadi Gümrük Birliğini fes ettin ne olacak? Türkiye Pazarında küçülmeye gideceksin. Yıllardır baltaladığın Türk sanayisi masaya birşeyler koymak zorunda kalacak içerideki ciddi talebi bir şekilde karşılamak isteyecek.

Tarım ihracatlarının maliyetini ciddi yukarılara çekeceksin. Türkiye senden hiç bir ürün almak zorunda kalmayacak saman itham etmeyecek. Buğday yada Canlı hayvan ithal etmeyecek.

Şangay 5'lisine alenen kayılacak. AB'nin tüm ortadoğu çıkarlarına ters düşülecek v.s v.s

Avrupalı bunları düşünürde hareket eder. Bizimki tehdit ama onların ki blöf.

Not: AKP ve politikalarını hiç bir zaman desteklemedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 17:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ben AKPli değilim, genel olarakta desteklemiyorum bunun birçok nedeni var. Fakat dış politika farklı. Avrupa'nın göbeğinde mahkeme ''silahlı örgüt'' diye tanımlıyor, Abd Suriye'de pyd yi net olarak destekliyor (güya sırf ışidle mücadele için), diğer birçok ülkede de Bölücü Terör Örgütü nın dernekleri-ofisleri falan var. Bölücü Terör Örgütü sözcüleri içeri atılıyor yine bir sürü feveran. AB bizim bunlara baktığımız gibi bakmıyor ABD'de dahil. Bu durumda napılacak? Batı ile sorunsuz yol almanın koşulu Bölücü Terör Örgütü ya taviz vermek. Zaten barzani barzosunu da kabul ettirdiler bütün dünyaya. Senin benim hassasiyetimiz onlarda olmadığı gibi, yıllar içinde git gide artan bir şekilde Bölücü Terör Örgütü ya destek olma durumundalar. Bunu yeterince aşikâr ettiler. Bu ülke binlerce şehit vermişken ve kırmızı çizgimiz net olarak buyken kör gözüne parmağı gitmenin manası ne?

Üslup yanlış hak veriyorum. Bir devlet adamı -bana bak- diye bir ç.ıkış yapmaz ama; alıştık artık bunda. Bu nadide millet de böyle seviyor. Genel baktığımda AB her ne kadar çok iyi vaatler sunsa da bu ülkenin gerçeklerine ve hassas olduğu konulara uzak. Bugün artık eskisi gibi değil, tüfeğini de kendi yapan bir TR var SİHA'sını da, her ne kadar motor sorunsalı gözükse de şimdilik. Fakat eskiye nazaran daha güven verdiği de bir gerçek. Yani biraz özgüvenli olun. Tamam bunların eleştirilecek yanları var yukarıda da söyledim ama Batı pir-ü pak değil. Ve eleştiri oklarını sırf içgüdüsel hareketlerle değil mantıksal olarak da belirleyin. Karşılıklı bir hatalar zinciri var ve ben çoğunun AB-ABD tarafında olduğunu görüyorum. Yine olabildiğince dengede tutarak devam edilmeli, Batı insanı çok naif kel kibar olduğundan korkuyorlar bu göçmenlerden aman huzurumuz kaçmasın falan, bu önemli bir koz iyi kullanılırsa.

Son olarak ambargo gelirse gelir, İran'a geldi, bugün Dünya'nın en büyük 18. ekonomisi. İlla ki dezavantjları olacaktır ama dediğim gibi eski TR yok artık ve baş etme noktasında güven veriyor. Bu güven biraz da bu forumdakilerde olmalı hemen her olayda içeriye dönük eleştirisel yaklaşımınızın tersini de yapmalısınız. Bilimde teknolojide ne kadar iyi olursa olsun Batı, TRye ye karşı tutumları benim gibi milliyetçi olmayan birini bile ülkesine bağlayabiliyor. Bu konuda biraz eksiklik var gibi görüyorum. Bu değişmeli.
Yer yer haklı olduğunuz kısımlar var fakat yer yer biraz eksik bilgiye dayalı yanlış çıkarımlarınız var. Bakınız Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliğine girmeye çalıştığı süre boyunca Ab'nin söylemleri her zaman aynıydı. Her zaman Btö hassasiyeti vardı, her zaman Kıbrıs hassasiyeti vardı. Bunlar bugün ortaya çıkmış meseleler değil. Fransa, Belçika btö'ye kucak açarken biz gündüz vakti havai fişeklerle Ab müzakerelerinin başlangıcını kutlamadık mı?

Ab demokrasilerde parti kapatılmaz, siyasiler hapse atılamaz derken Recep Tayyip Erdoğan Bey ve Akp'nin çok hoşuna gitmiyormuydu? Cumhurbaşkanı'nın meclise giriş süreci ve Chp'nin katkıları ne çabuk unutuldu? O zaman Ab harikaydı, demokrasi süper birşeydi, şimdi Ab o zaman ne dediyse aynını diyor. Parti kapatılmaz, siyasiler içeri atılmaz, kaygılıyız diyor. Şimdi kötü oldu ama, çünkü iç politika da Ab kartı para etmiyor artık.

İran ambargo yedi, bizde yesek ne olacak gibi bir düşünce yanlış. İran'ın enerji ihracatı ortada. Kendi kendini sürükleyip götürebilir, tamamen dışa açılmış ve ihracatının çok büyük kısmını Ab ülkelerine yapan Türkiye ambargo yerse çok rahatsız edici olur. Cumhurbaşkanı Şiö diyor, Şiö ülkelerine ne kadar ihracatın var? Birşeyler yapılacaksa sakince ileriyi düşünerek yapılmalı yani. Çok sağlam temeller üzerinden yürünmeli, anlık politikalarla geleceğe bakmamalıyız.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 17:58 
Akıncılar

Alıntı:
Bugün iki arkadaşımla kısa bir konuşma fırsatım oldu. Biri Tai'de çalışan bir mühendis, diğerisi ise benim gibi bir gazeteci. İkiside birkaç aydır vize alamıyorlar. Mühendis arkadaşı Almanya oyalayıp duruyormuş. Ama Avusralya'dan meslektaşıma red gelmiş. Bu arada bu çocuk 3 sene Avusralya'da kaldı. Dil öğrendi, yüksek falan yaptı. Gerekçe çok ilginç, şöyle demişler; '' Ülkenizde yaşanan savaş öncesi durumdan dolayı'' .

Çok düşündürücü. İngiltere'de bana sorun çıkarmıştı bu yaz ama şuan denesem gidemeye bilirim. Ne kadar acı. :!:
Şu an Almanya konsolosluğu banada yokuş yapıyor. 20 senedir Şengen alırım, bu sene hiç olmadığı kadar evrak istediler. :evil:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 17:59 
Üye

Olası bir ambargoda Avrupa daha çok zarar etmez mi?
Biz ürettiğimizden çok tüketiyoruz. Özellikle otomotiv sektörü için Türkiye büyük bir pazar. Bunun savunma sanayisi var, elektroniği var, kozmetiği ve tekstili var varda var.
Büyük markaların hepsi Türkiye'yi kaybederse büyük zarar ederler. Avrupa niye kendi ekmeğine kan doğrasın. İran bezeri bir ambargo yemeyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 18:11 
Akıncılar

Avusturya özelinde söylüyorum, oturum vizesi almak için eskiden göz yumulan, tolerans gösterilen konularda artık kesinlikle müsamaha gösterilmiyor. Örnek olarak eskiden vize almak için 1 senede verilmesi gereken krediyi veremeyen öğrencilere bir defaya mahsus olarak göz yumuluyordu. Artık öyle bir şey yok, vize verilmiyor. Bu yüzden mahkemelere düşen çok sayıda Türk öğrenci var. Oralardan da bir şey çıkacağını sanmıyorum en fazla yarım dönem kazandılar.

Üniversitelerinde Almanlardan sonra gelen en büyük ikinci yabancı öğrenci topluluğu Türk öğrencileri olunca haliyle en çok etkilenen de bunlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 19:22 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Avrupa ile arayı açtık ama daha ileriye gidersek hoş şeyler olmayacak siyasilerin saçmalamalarına bakıp Türk,Şangay birliği diyip ıslak rüyalar görmenin manası yok.Cb "Biz Suriye'ye Esad'ı devirmek için girdik"cümlesini bile kurdu artık şuan Suriye'de ancak işgalci olarak bulunuyoruz ve gelebilecek şehitlerimiz için yaptırımız gücümüz yok.Ateşle oynuyoruz ve kazanma ihtimalimiz yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 19:25 
Üye

Bu uzun ve tayfası ülkenin komple mahvına sebeb olacak cidden gün geçtikçe daha kötüye gidiyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 19:29 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:
Yunanistan ve Bulgaristan Türkiye sınırına asker yığıyormus. Sebeb uzunun kapilari acariz demesi.
Adamlar haklı 100'er bin sığınmacı yollasak ikisi de topu diker.
Bu saatten sonra kim gider ki Avrupaya. Hepsi düzenini kurdu iş güç çoluk çocuk sahibi oldu, bırak Avrupayı Suriye ye bile dönmezler artık.
Sen kapıyı aç bakalım kim kalacak burada...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 19:31 
Üye

Alıntı:
Yahu ben öğrenciyim, bugünlerde Çek Cumhuriyeti'ne vize uzatmak için başvuracağım. Acaba sorun çıkarırlar mı ?
Boynunda haçla gidersen şansın olur dicem ama çekler biraz dinsiz taifeden,ben ışığı çok parlak görmüyorum

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 19:36 
Akıncılar

IPA fonlarının kesilmesi yeter. Fazlasına gerek yok. Sonra görücez ŞİO'cuları.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 19:56 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Adamlar haklı 100'er bin sığınmacı yollasak ikisi de topu diker.
Bu saatten sonra kim gider ki Avrupaya. Hepsi düzenini kurdu iş güç çoluk çocuk sahibi oldu, bırak Avrupayı Suriye ye bile dönmezler artık.
Elimizdeki tek büyük kozun bir insanlık dramı olması senin de canını yakmıyor mu?

1 başbakan, 2 Erdoğan parodisi yapayım.

"Onlar bizim din kardeşimiz. Tabii ki gelecekler!"
"Açarım bak kapıyı!"

Korkuyorum yarın bir gün AP'den biri çıkacak "El feneriyle bizi mi öldüreceksin?" diyecek. Avrupa ülkeleri bu masif, kocaman göç dalgalarını ilk defa yaşamıyor. 2 dünya savaşı geçirmiş bir kıtadan bahsediyoruz. Canları yanar ama uzun vadede güçlü çıkarlar. Ya biz ne yapacağız?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 20:00 
Üye

Alıntı:
IPA fonlarının kesilmesi yeter. Fazlasına gerek yok. Sonra görücez ŞİO'cuları.
Üstad biraz Google da baktım sadece 899 milyar Euro 2012 yılında verilmiş.
Bu kadar parayı karşılıksız vermiyorlar herhalde kredi mi bunlar yoksa hibe mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 21:07 
Üye
Kullanıcı avatarı

Türk filmlerinde dayak yiyen adam modundayız. Biri vuruyor, döne döne diğer adamın üstüne sendeleyip tutunuyoruz. Tutunduğumuz bizi doğrultuyor bir tekme de o atıyor, diğerine fırlıyoruz. Oradan oraya, oradan diğer tarafa. Millet çember oluşturmuş, ortada biz, vuran diğerine sepetliyor.
Yazdıklarıma ek olarak;

Bir de kendimizi Kolpaçino filmindeki atar yapıp dayak yiyen kişi olarak betimlersek olay tamamdır.

Dış ilişkileri yönetme kabiliyetimizi kelimelerle özetlersek, sözüne güvenilmeyen, şıpsevdi, her yöne meyilli, milliyetsiz ama mezhepçi, tehditkar ama söylemlerini yapamayacak kadar aciz, kendinden nefret ettiren, para için herşeyi yapabilen, içi dışı bir olarak özetleyebiliriz. Elbette bunlara daha ekleme yapılabilir.

İçi dışı bir dedim, çünkü iç politika ile dış politikamız artık tek vücut haline geldi. Dış politika ülkemizdeki her fikirden kesimin görüşünü yansıtmıyor. Meclisin içindeki ve dışındaki partilerin, STK'larının uzlaşmasını içeren, yeni fikirlere değer veren, gerektiğinde toplumun devletin arkasında tek vücut duracağı politikalardan eksiğiz. Yapıcı, sağ duyulu, çıkar ilişkisine dayanan, günlük değil en azından 10-20 yıllık politikalar üretemiyoruz. Dış politikada yaşadağımız en ufak olumsuzluk içimizde sarsıcı etkiler bırakabiliyor. Terör, küresel ekonomi, Suriye-Irak sorunları, AB-ABD-NATO-Rusya ile ilişkilerin etkileri günlük yaşamımızda birebir hissedilir oldu.

Hatırlatmakta fayda var. Dış İşleri Bakanlığı'nın ismini de düzeltmek gerekir. Kandırılma ve Kınama Bakanlığı mevcut politikalarımıza cuk diye oturuyor.

Bugün güzel bir haber daha geldi. Artık parasını Türkiye'ye getiren, ev alan, şirket açıp işçi çalıştırana vatandaşlık veriliyor. Bu tasarı ve ekonomik koşullar ile eli yüzü düzgün, dürüst, yatırım yapan, Türkiye sevdalısı tipler gelmeyecektir. Ne kadar Arap, kara para aklayıcısı, insan ticareti yapan, mafya, eroin kaçakçısı, terörist varsa vatandaş olacak. Malum, artık kara para aklayan bir devletiz. Sınırları kanla çizilen, uğruna şehitler verilen topraklarımızı vatandaşlık satarak peşkeş çekiyoruz.

Bir de şu 3.5 milyon Suriyeli'nin gideceğini sanıyorsak yanılıyoruz. Bunların yanında en az 500.000 Iraklı da bonus olarak ülkemizde. Sayı daha da artacaktır.

Musul, Kerkük, Telafer konularında ağzımızı açtık gürledik, iç kamuoyunda gaz alma hareketi olarak yorumladık ve sonuç ortada. Suriye konusunda devlet btö terörünü bitirmek için girdi diye umutlanır olduk, bugün onun da ne halt olduğu ortaya çıktı.

Devletin kurumları satıldı, peşkeş çekildi. Türk Ordusu dinci cemaat pislikleriyle doldurulup derdest edildi. Ekonomisi uzun vadeli borçlanma ile suni zenginlik süsü verilerek baltalandı, teknolojik gelişime değil duble yollara önem verildi. Ne kadar ipsiz sapsız terörist kılıklı adam varsa mülteci diye topraklarıma dolduruldu. Bu ülkenin üzerine kara bulutlar yerleşti ve gideceğe de hiç benzemiyor.

Bir Türk olarak artık kendimi azınlıkta ve kültürel işgal altında hissediyorum. Kültürel ve genetik asimilasyonun en hası yaşanıyor. Bunu bir adım ileri taşıyorum. Yaşananlar çok uzun vadeli kansız soykırımdır. Bu ülkeye ve insanlarına dair tüm inancımı yitirdim. Maalesef üzücü ancak gittikçe trolleşen, aynı zamanda bilgi, birikim, eğitim ve modernliğe de bir o kadar düşman olan, saygı nedir bilmeyen kitle doğdu ve büyüyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 21:11 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:

Elimizdeki tek büyük kozun bir insanlık dramı olması senin de canını yakmıyor mu?

"Açarım bak kapıyı!"

Korkuyorum yarın bir gün AP'den biri çıkacak "El feneriyle bizi mi öldüreceksin?" diyecek. Avrupa ülkeleri bu masif, kocaman göç dalgalarını ilk defa yaşamıyor. 2 dünya savaşı geçirmiş bir kıtadan bahsediyoruz. Canları yanar ama uzun vadede güçlü çıkarlar. Ya biz ne yapacağız?
Biz zaten bu 2-3 milyon adamla yaşıyoruz kaç senedir bir şey olmadı. Hakikaten iyi kötü entegre oldular. Ha ben mutlu değilim, böyle olamasına hem insani olarak, hem de Türkiye vatandaşı olarak, bu sistemi yanlış buluyorum. Her zaman söylediğimi tekrar ediyorum, biz bu adamları sınırdan almayıp, Suriye içinde güvenli bölgeleri oluşturarak orada muhafaza etmeli idik. Beceremedik, yine tam Türk işi bir çözüm yaptık. Şimdi de döndü dolaştı elimizde "koz" oldular işte. Bıraksak kapılar açık desek yarısı koşarak Avrupa'ya giderler bundan da çok eminim.

Ama Avrupa öyle değil işte. Orada 100 bin bile ciddi sorun. Ekonomik, sosyal, sistem, her şeyleri sorun olacak. Avrupa içinde göç olsa o kadar sıkıntı değil ama böyle bir göç Avrupa'nın küçük ülkelerini abilerine karşı düşman eder. Zaten Almanya gelecek göçten değil, göçün Avrupa ülkeleri arasında yaratacağı sıkıntılardan korkuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 21:24 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

"Açarım bak kapıyı!"

Biz zaten bu 2-3 milyon adamla yaşıyoruz kaç senedir bir şey olmadı. Hakikaten iyi kötü entegre oldular. Ha ben mutlu değilim, böyle olamasına hem insani olarak, hem de Türkiye vatandaşı olarak, bu sistemi yanlış buluyorum. Her zaman söylediğimi tekrar ediyorum, biz bu adamları sınırdan almayıp, Suriye içinde güvenli bölgeleri oluşturarak orada muhafaza etmeli idik. Beceremedik, yine tam Türk işi bir çözüm yaptık. Şimdi de döndü dolaştı elimizde "koz" oldular işte. Bıraksak kapılar açık desek yarısı koşarak Avrupa'ya giderler bundan da çok eminim.

Ama Avrupa öyle değil işte. Orada 100 bin bile ciddi sorun. Ekonomik, sosyal, sistem, her şeyleri sorun olacak. Avrupa içinde göç olsa o kadar sıkıntı değil ama böyle bir göç Avrupa'nın küçük ülkelerini abilerine karşı düşman eder. Zaten Almanya gelecek göçten değil, göçün Avrupa ülkeleri arasında yaratacağı sıkıntılardan korkuyor.
Fazla entegre oldular, hastanelere 2 şer çocuktan aşağı gelmiyorlar. Arapça öğreneceğim yakında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 21:36 
Süvariler

İçerideki OHAL uygulamaları dışarıya çok kötü yansıyor. İşin fenası; adamların haklı olması. Örneğin, 100.000 e yakın devlet memuru gerekçe dahi göstermeden pat diye kapının önüne kondu.

-Kendi Anayasanı, İLO Sözleşmesini, BM İnsan Hakları Bildirgesini ve daha bir sürü sözleşmeyi ve yasayı hiçe saymış oldun.

-Bu insanlara maaş vermeyi, hiç bir geçiş süreci öngörmeden aniden kesince ne oldu? Ekonomide zincirleme bir iflas dalgası başlattın. Borçlu olan borcunu ödeyemeyince esnafın hali ne olacak?

-Devlet Memurunun iş garantisi var diye memurlara grev hakkı tanınmamıştı. Şimdi de iş güvencen yok diyorsun adamlara. O zaman mecburen grev hakkı da vereceksin. Vermezsen hangi memur işini tam yapar?

-Mulkiyet hakkı da çok kaba şekilde çiğnendi. Bu durumdaki ülkeye hangi yabancı yatırımcı niye gelsin?

-Tutuklu sayısını hukuk sistemi asla kaldıramaz. Bu davalardan adalet çıkmaz, toplum daha da ayrışır.

-En ama en acısı da şu: %100 haklı olduğumuz bölücü terör örgüt konusunda bile bu uygulamalar karşı tarafa propaganda malzemesi veriyor.

R.T.E. En temel siyasi beceriden dahi yoksundur. En hödük AKP'li bile bunu idrak etmiş olmalı artık. İçeride beceriksizlik nedeniyle çıkan bu kriz varken, tutup üstüne "Suriye Seferi" açtı. Onu bile siyaseten idare etmekten aciz. Suriye konusundaki son açıklaması tam bir dış politika faciası.

En kısa sürede görevden el çektirilmeli R.T.E'a...

Yoksa çok geçmez, uluslararası askeri-ekonomik müdahale gelir. O zaman sınırları bile koruyamayız.

En son merzifonlu tarafından 29 Kas 2016, 22:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 21:46 
Süvariler

İçerideki OHAL uygulamaları dışarıya çok kötü yansıyor. İşin fenası; adamların haklı olması. Örneğin, 100.000 e yakın devlet memurunu gerekçe dahi göstermeden pat diye kapının önüne kondu.

-Kendi Anayasanı, İLO Sözleşmesini, BM İnsan Hakları Bildirgesini ve daha bir sürü sözleşmeyi ve yasayı hiçe saymış oldun.

-Bu insanlara maaş vermeyi, hiç bir geçiş süreci öngörmeden aniden kesince ne oldu? Ekonomide zincirleme bir iflas ve alacak-verecek krizi başladı.

-Devlet Memurunun iş garantisi var diye memurlara grev hakkı tanınmamıştı. Şimdi de iş güvencen yok diyorsun adamlara. O zaman mecburen grev hakkı da vereceksin. Vermezsen hangi memur işini tam yapar?

-Mulkiyet hakkı da çok kaba şekilde çiğnendi. Bu durumdaki ülkeye hangi yabancı yatırımcı niye gelsin?

-Tutuklu sayısını hukuk sistemi asla kaldıramaz. Bu davalardan adalet çıkmaz, toplum daha da ayrışır.

-En ama en acısı da şu: %100 haklı olduğumuz Bölücü Terör Örgütü konusunda bile bu uygulamalar karşı tarafa propaganda malzemesi veriyor.

R.T.E. En temel siyasi beceriden dahi yoksundur. En hödük AKP'li bile bunu idrak etmiş olmalı artık. Hele Suriye konusundaki son açıklaması tam bir dış politika faciası. En kısa sürede görevden el çektirilmeli R.T.E'a...
Eğer başkanlık gelir ve R.T.E. başkan seçilirse ülke geri dönülmez bir uçuruma bile gidebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 22:23 
Üye
Kullanıcı avatarı

İlker Başbuğ gibi aklı başında herkes ülkenin çıkarı için ne yapılması gerektiğini söylüyor ama adamlar anlamıyor. Tutturmuşlar bir Esad gidecek diye vazgeçmiyor yenildiklerini kabul etmiyorlar. Üstüne çıkıp saçma sapan konuşup ülkeyi zor duruma sokuyorlar. Konuşurken gaza mı geliyorlar anlamıyorum ki freni boşalmış kamyon misali yardırıp gidiyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 22:58 
Akıncılar

Konuşmalarda özellikle parti gurup toplantılarında gaz çift taraflı olarak var binali konuşuyor tribünler tezaürata başlıyor binali tezahüretalrdan sonra bir daha konuşuyor bir şevkle bir gururla...

Güruh bu yapacak bir şey yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 23:20 
Süvariler

İlker Başbuğ gibi aklı başında herkes ülkenin çıkarı için ne yapılması gerektiğini söylüyor ama adamlar anlamıyor. Tutturmuşlar bir Esad gidecek diye vazgeçmiyor yenildiklerini kabul etmiyorlar. Üstüne çıkıp saçma sapan konuşup ülkeyi zor duruma sokuyorlar. Konuşurken gaza mı geliyorlar anlamıyorum ki freni boşalmış kamyon misali yardırıp gidiyorlar.
Ben R.T.E'nin bizzat K.Mısıroğlu'ndan fikir ve görüş alarak hareket etmeye ülke yönetmeye çalıştığını tahmin ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 23:29 
Akıncılar

Eğer başkanlık gelir ve R.T.E. başkan seçilirse ülke geri dönülmez bir uçuruma bile gidebilir.
Bence bu kadar şey atlattıktan sonra ülke hala hayatta ise biz CB'nin başkanlığını da atlatırız gibi geliyor bana. Son 3-5 yılda başımıza gelmeyen birşey kaldı mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 23:52 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Bence bu kadar şey atlattıktan sonra ülke hala hayatta ise biz CB'nin başkanlığını da atlatırız gibi geliyor bana. Son 3-5 yılda başımıza gelmeyen birşey kaldı mı?
Sayın kabardey rüşvet , yolsuzluk , terör , mülteci sorunu , darbe girişimi , ekonomik kriz , rant vs vs yeminle başka yerde olsa iç savaş çıkardı çoktan ,ama uzunun son zamanlardaki açıklamarını düşününce bu ülkeye cidden fazla gelir başkanlıık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 00:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bu adam 2029'a kadar ülkeyi yöneticek olursa vay halimize ...

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II: Sayfa 435)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 00:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Eğer Başkanlık Ekim 2019 a kadar gelmezse o zaman Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II: Sayfa 435)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 02:10 
Süvariler

Eğer Başkanlık Ekim 2019 a kadar gelmezse o zaman Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak.
Yine kazanir. Uzun ülkeyi ele gecirdi. Basin cit cikaramiyor, Fetö bahanesiyle muhalifleride sepetliyor, muhalefeti ele gecirmis durumda özellikle MHP, CHP'yi zaten uzundan daha rahatsiz bir adam yönetiyor tam vizyonsuz. Bir Meral Aksener geliyordu biseyler yapacakti sanki uzun orayida kesti. Bu adam secmeninin gozunde allah gibi ( hasa).

Buna tapan mi dersin, karimi veririm diyen mi dersin, kendimi ikram ederim diyen bayan mi dersin ne ararsan var comar dedigimiz grupta. Yahu secim olsa suan kim cikacak uzunun karsisina? Bence bu ülkede uzunu devirecek tek adam vardi oda Muhsin beydi, onada serefsizce kiydilar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 02:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Yine kazanir. Uzun ülkeyi ele gecirdi. Basin cit cikaramiyor, Fetö bahanesiyle muhalifleride sepetliyor, muhalefeti ele gecirmis durumda özellikle MHP, CHP'yi zaten uzundan daha rahatsiz bir adam yönetiyor tam vizyonsuz. Bir Meral Aksener geliyordu biseyler yapacakti sanki uzun orayida kesti. Bu adam secmeninin gozunde allah gibi ( hasa).

Buna tapan mi dersin, karimi veririm diyen mi dersin, kendimi ikram ederim diyen bayan mi dersin ne ararsan var comar dedigimiz grupta. Yahu secim olsa suan kim cikacak uzunun karsisina? Bence bu ülkede uzunu devirecek tek adam vardi oda Muhsin beydi, onada serefsizce kiydilar...
Bu ülke daha fazla bu adamı kaldıramaz. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini okuduğumda aklıma kötü kötü şeyler gelir oldu. Kolon Kanseri değilmiydi bu adam ? Öleydi de kurtulaydık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 02:27 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Bu ülke daha fazla bu adamı kaldıramaz. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini okuduğumda aklıma kötü kötü şeyler gelir oldu. Kolon Kanseri değilmiydi bu adam ? Öleydi de kurtulaydık.
Üstadim ne hitabesi? Bu adam TC tabelalarini kaldirtan, andimizi kaldirtan, türkcülügü ayaklar altina aldik diyen kisi. Ve bu adam bir numarali Atatürk düsmanidir, sosyal medyada dikkat edin Atatürk'ü sevmeyenlerin cogu uzunun comaridir. Bunlara göre uzun bu ülkenin tek kurtulusu yeni Atatürk'ü.

En zoruma giden Atatürk'e ayyas sarhos deyip dincilik yapmalari. Bre adama sormazlarmi sarhosun o kafayla kurdugu ülkyi sen ayik kafayla yönetemiyorsun diye? Onuda gecelim uzun Atatürk'ün ölüm yildönümünde bir konusma yapmisti cok iyi hatirliyorum aynen söyle demisti. "Hüloggh biz ölürsek anit falanda istemeyiz, bizi sade gömün yeter." Bre adama sormazlar mi madem anit su bu meraklisi degilsin ne diye kendine saray yaptirdin?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 02:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Üstadim ne hitabesi? Bu adam TC tabelalarini kaldirtan, andimizi kaldirtan, türkcülügü ayaklar altina aldik diyen kisi. Ve bu adam bir numarali Atatürk düsmanidir, sosyal medyada dikkat edin Atatürk'ü sevmeyenlerin cogu uzunun comaridir. Bunlara göre uzun bu ülkenin tek kurtulusu yeni Atatürk'ü.

En zoruma giden Atatürk'e ayyas sarhos deyip dincilik yapmalari. Bre adama sormazlarmi sarhosun o kafayla kurdugu ülkyi sen ayik kafayla yönetemiyorsun diye? Onuda gecelim uzun Atatürk'ün ölüm yildönümünde bir konusma yapmisti cok iyi hatirliyorum aynen söyle demisti. "Hüloggh biz ölürsek anit falanda istemeyiz, bizi sade gömün yeter." Bre adama sormazlar mi madem anit su bu meraklisi degilsin ne diye kendine saray yaptirdin?
Söylenecek çok söz var ama neyse.Uzun gitse bile bu ülkenin insanı değişmedikten sonra mahvolmaya mahkumuz biz. Muhalefet desen zaten yok. Ne yapalım para biriktirip Türkiye Militarist Partisi mi kursak ? :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 02:37 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Söylenecek çok söz var ama neyse.Uzun gitse bile bu ülkenin insanı değişmedikten sonra mahvolmaya mahkumuz biz. Muhalefet desen zaten yok. Ne yapalım para biriktirip Türkiye Militarist Partisi mi kursak ? :twisted:
Ben Almanya'da Hepar'a üye olacagim ins, yarin görüsmemiz var. Ben 2 secimdir oy vermiyorum suca ortak olmamak icin ve bana gore suan en iyi parti Hepar. Osman pasa gibi dedigini yapan bir adsm gelirse basa, bölgenin 2. Israil'i oluruz, dedigini yapan anlaminda. Vururuz der vurur, uzun gibi süre vermez. Herkesin fikirlerine saygim var benim aklimdaki devlet modeli Israil'dir. Vatandasini koruyacak, kollayacak en önemlisi halkinin onurunu bes para etmeyecek dedigini yapacak, vuracagim diyorsa süre biter bitmez vuracak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 02:46 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

ABD de dahil olmak üzere dünyada ulusalcılar iktidara geliyor, kendi ülke ve toplumlarını korumak için Avrupa'da yurtseverler yollarda. Beğenelim, beğenmeyelim. Almanya'da bir parti çıkıp tüm hristiyanlar kardeşlerimizdir, Alman milliyetini ayaklar altına alıyorum, bir papalık altında birleşelim der mi, diyebilir mi? ABD'de 72 millet 'I am proud to be an American!' diye haykırır, I am German, I am Italian derler mi?

İşgal altında olduğumuzu kabul etmemiz için ne kadar süre geçecek, ülkemiz ne kadar daha yıkım yaşayacak? Beğenelim beğenmeyelim, Türkiye Türklerindir. Bizi tutsak etmeye ve Araplaştırmaya çalışanlar, padişah kölesi yapmaya çalışanlar birgün hakettikleri yanıtı alacaklardır. Ne mutlu bize ki Ulu Önderimiz İstiklal Savaşı ve Cumhuriyetimizin yoktan varedilmesi gibi dünyada eşi benzeri olmayan bir örneği bizzat önümüze koymuş ve bize izlememiz gereken yolu da buyurmuştur.

Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun.... Ne Mutlu Türküm Diyene...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 02:53 
Süvariler

2019'a kadar 50 kere gelir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 02:53 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Ben Almanya'da Hepar'a üye olacagim ins, yarin görüsmemiz var. Ben 2 secimdir oy vermiyorum suca ortak olmamak icin ve bana gore suan en iyi parti Hepar. Osman pasa gibi dedigini yapan bir adsm gelirse basa, bölgenin 2. Israil'i oluruz, dedigini yapan anlaminda. Vururuz der vurur, uzun gibi süre vermez. Herkesin fikirlerine saygim var benim aklimdaki devlet modeli Israil'dir. Vatandasini koruyacak, kollayacak en önemlisi halkinin onurunu bes para etmeyecek dedigini yapacak, vuracagim diyorsa süre biter bitmez vuracak.
Valla süpersiniz , Bravo. Bakın hepar'ı unuttum ben. Zaten Osman Beyi nasıl olurda Cumhurbaşkanına danışmanlık yaptırmızlar anlamış değilim. Aslında haklısınız Hepar ile ilgili ama ben Kocaelide ikamet ediyorum mesela mitinge gelmişti bir gün 100 kişi bile gelmediğini Annem söylemişti . Ama Uzundan iyi lider olacağı kesin . Allah sonumuzu hayır etsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 02:54 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

2019'a kadar 50 kere gelir.
O zaman 2029'a kadar yolu var bu adamın. Allah bize acısın.

Edit : Yanlış alıntı yaptım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 12:18 
Akıncılar

Hukuk Okuyan Beynime tukureyim. Muhendis olaydim keske

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 13:52 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Ben R.T.E'nin bizzat K.Mısıroğlu'ndan fikir ve görüş alarak hareket etmeye ülke yönetmeye çalıştığını tahmin ediyorum.
Tahmin etme bence.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 16:24 
Üye
Kullanıcı avatarı

Biz İsrail'le ilişkileri geliştirmek istiyoruz. Yangın da ilk uçak gönderen ülkelerden biriyiz, hatta Netanyahu Türk uçağının önünde basın açıklaması yaptı. İsrail Cumhurbaşkanı Türkiye'nin Ezan uyarısının ardından yasağa karşı olduğunu bildirdi, Netenyahu ilişkileri geliştirmek istediğini söylüyor felan ancak bu tür çıkışlar da devam ediyor.
http://m.milliyet.com.tr/liberman-dan-a ... a-2353507/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016, 21:14 
Üye
Kullanıcı avatarı

5 Günde üçüncü kez görüşme oldu. Erdoğan'ın son açıklamaları Rusya'nın da bildiği bir şov muydu acaba?
http://www.milliyet.com.tr/erdogan-puti ... t-2353906/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 02:00 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 11:23 
Akıncılar

Alıntı:
Sergey lavrov Antalya'da.
Muhtemelen dün gece geldi. Antalyada güvenlik üst seviyedeydi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 15:09 
Akıncılar

Alıntı:
Türkiye'nin AB'ye üye olmaya hazır olduğunu vurgulamış sayın cumhurbaşkanı :) Yahu biz rest çekmiştik bunlara? Kapılarıda açıyorduk en son?

Bkz. RTE
Bkz. Kadri Mısırlıoğlu

aynı kafa...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 15:19 
Yeni Üye

Başlık açamadığım için buraya yazdım siyasetle ilgili bir başlık açsak siyasetle ilgili konuları oraya yazsak böylece egolarımızı tatmin etsek konu başlığı firat kalkanı yazılanın % 70 i konu dışı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 18:35 
Üye
Kullanıcı avatarı

29 Kasım 2016 Recep Erdoğan: Biz Suriyede zalim Esad ın zulmünü bitirmek için oradayız başka bir şey için değil.
Dinleyiciler: Hürooooaaaa yaşaaaaa şak şak şak
01 Aralık 2006 Tayyip Erdoğan: Biz Suryede başından beri terör örgütlerinle savaşmak için oradayız. Herkesin toprak bütünlüğüne saygılıyız. Kimse başka birşey anlamasın, sözlerim yanlış yerlere çekildi.
Dinleyiciler: Hürooooaaaa yaşaaaaa şak şak şak

Bu kafayı seviyorum. Hiç bir alkol, tütün veya narkoz yapmaz bu kafayı...

Tam Metin

29.11.2016 ERDOĞAN: FIRAT KALKANI'NIN AMACI DEVLET TERÖRÜ ESTİREN ZALİM ESED'İN HÜKÜMRANLIĞINA SON VERMEK

01.12.2016 ERDOĞAN: FIRAT KALKANI'NIN AMACI BİR KİŞİ VE DEVLET DEĞİL SADECE TERÖR ÖRGÜTLERİDİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 20:37 
Süvariler

29.11.2016 ERDOĞAN: FIRAT KALKANI'NIN AMACI DEVLET TERÖRÜ ESTİREN ZALİM ESED'İN HÜKÜMRANLIĞINA SON VERMEK

01.12.2016 ERDOĞAN: FIRAT KALKANI'NIN AMACI BİR KİŞİ VE DEVLET DEĞİL SADECE TERÖR ÖRGÜTLERİDİR
Benim en büyük üzüntüm de bu zaten. Bilgi çağına hızla ilerlerken ülkemin beyin ölümü gerçekleştiriliyor. Dış politika ekonomi fln da kötü ama en çok üzüldüğüm konu bu. Aklın mantığın yok edilmesi ve şahsiyetsizleştirme...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016, 08:56 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ne büyük bir utanç. Yunan savunma bakanı, "Erdoğan Lozan'dan memnun değilse Sevr'e dönelim" diye açıklamada bulunmuş.

Bu milletin şanını, saygınlığını iki paralık ettiniz. Allah belanızı versin.

Açıklamanın tamamı:
Alıntı:
“Uluslararası anlaşmaları sorgulama cüretini gösterenlere buradan bir mesaj göndermek istiyorum” diyerek “Türkiye sürekli şekilde gerçekleştirdiği açıklamalarla ortamı elektriklendirmeye çalışıyor. Bizim cevabımız ulusal egemenliğin savunulması, uluslararası hukuka ve anlaşmalarına saygı çerçevesinde verilmektedir. Erdoğan Lozan Anlaşması’nı feshetmek istiyorsa Sevr Anlaşması’na geri döneceğiz. Hepimizin anlaması gereken bir nokta var; Türk Silahlı Kuvvetlerinin kayıpları, darbe sonrası gücünü kaybetmesi, Suriye’deki bitmek bilmeyen yenilgileri salakça açıklamalar yapma durumunda bırakmıştır. Bunun sonucuna bu sabah hep beraber tanık olduk. Dizleri üzerine düşen Erdoğan Rus Başkan Putin’den Suriye hakkında yaptığı açıklamalar için özür diledi. Kendisi iç siyaset nedeniyle uluslararası kamuoyunu ve Yunanistan’ı ajite edemeyeceğini anlamalı”
Evrensel

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 412 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 13 4 5 6 79 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: csar, fforfoxtrot, Frost, hergeleci, İstiklalFM, kingdom, ZIRHLISUVARİ ve 43 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: