TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Şub 2017, 17:48

Tüm zamanlar UTC+03:00


Loading


Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 412 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 59 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Türkiye'nin Dış İlişkileri
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2016, 23:51 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Arkadaslar boyle bir konu acip, dis politikada herangi x ülke ile iliskileri ve gelismeleri tek bir konu altinda konusabiliriz diye dusundum.Sitenin formatina uymuyorsa ozur diler silinmesini rica ederim.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2016, 23:52 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Türkiye ile İsrail arasında yeni bir görüşme planlanıyor

Türkiye ile İsrail arasında yeni görüşme planlandığı bildirildi.
Türkiye ile İsrail arasında yeni bir görüşme planlanıyor. Dışişleri Müsteşarı Sinirlioğlu'nun Cenevre'ye gitmesi bekleniyor
Kaynak:Dis basin.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2016, 23:53 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Ermenistan Dağlık Karabağ'a bölücü terör örgüt'nın yerleşmesine izin verdi"

ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey: "Ermenistan işgal ettiği Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ bölgesinde bölücü terör örgüt ve diğer örgütleri yerleştirerek kendisine avantaj sağlamak istiyor"
Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı GökselGülbey, "Ermenistan, işgal ettiği Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ bölgesinde bölücü terör örgüt ve diğer örgütleri yerleştirerek kendisine avantaj sağlamak istiyor" dedi.


Metin Külünk: Yüzyıl önce Ermeni çeteleri, yüzyıl sonra bölücü terör örgüt çeteleri
Gülbey, dernek binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bölücü terör örgüt’ya karşı son zamanlarda yaptığı operasyonlardan dolayı terör örgütünün üs olarak kullandığı Kandil'denErmenistan'ın işgali altındaki Azerbaycan toprağı Dağlık Karabağ'a yerleşmeye başladığını söyledi.

Son zamanlarda düzenlenen operasyonlar sonrasında Terör örgütü bölücü terör örgüt'nın üst düzey yetkililerinin bölgede sıkıştığını, bu nedenle kendisini daha güvende hissettiği ve eğitimkamplarının da bulunduğu Dağlık Karabağ'ı tercih ettiğini belirten Gülbey şunları kaydetti:

"Ermenistan, işgal ettiği Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ bölgesine bölücü terör örgüt ve diğer örgütleri yerleştirerek kendisine avantaj sağlamak istiyor.


bölücü terör örgüt'nın 5 keskin nişancısı vuruldu
Ermeni aileler, çocuklarını o bölgeye asker olarak göndermiyor. Ayrıca Azerbaycan ordusunun da işgal altındaki topraklarını geri almak için savaşa hazır olduğunu bildiği için bu tür silahlı örgütlerin gücüne ihtiyaç duyan Ermenistan, Rusya destekli olarak işgal ettiği toprakları bölücü terör örgüt'nın üs olarak kullanmasına izin vermiş durumda."


bölücü terör örgüt’lılar Cizre’de iki bölgede sıkıştı
Gülbey, Ermenistan ve Rusya'nın tarihte de Türkiye'ye karşı etnik kartını kullandığını, Rusların 1923-1929 yılları arasında Dağlık Karabağ bölgesinde "Kızıl köpekistan Muhtariyeti" adı altında bölge kurarak, Azerbaycan, Ermenistan ve İran'da yaşayan Kürtlerin de o bölgeye yerleşmelerini sağladıklarını belirterek, şunları söyledi:"Tarihten beri Rusya ile Ermenistan, Kafkasya Kürtlerini amaçları uğruna kullanarak, kurdurmak istedikleri Kızıl köpekistan kartını yeniden bölücü terör örgüt ile oynamak istiyorlar. Bunun Kürtlere faydası olmayacağı gibi bölge insanlarına da faydası olmayacaktır. Rusya ve Ermenistan, Kürtleri ve bölücü terör örgüt’yı çok istediğinden değil de Türkiye ile arasının açılmasından dolayı bu desteği vermektedirler. Kafkasya Kürtleri bu oyuna gelmemeliler. Türkiye ve Azerbaycan da bu konuda gerekli tedbirleri almalı ve Rusya ile Ermenistan’ın bu sinsi oyununa son verdirmeliler."

(AA)


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2016, 23:54 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
ABD Büyükelçisi Dışişleri'ne çağırıldı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'ın, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'nin PYD'ye ilişkin ifadeleri nedeniyle öğle saatlerinde Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı belirtildi.
ABD Büyükelçisi John Bass'e, ABD'nin tutumundan duyulan Türkiye'nin rahatsızlığı iletildi.

Ankara’nın kararı, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby’nin günlük basın toplantısında yaptığı tartışmalı açıklamanın ardından geldi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Kirby’e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’nin PYD ile ilişkisine işaret edip, “Ben miyim senin ortağın, yoksa Ayn El Arab'deki teröristler mi?" diyerek getirdiği eleştiri sorulmuştu. Kirby, “Biz, PYD’yi terör örgütü olarak tanımlamıyoruz” demişti.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, başkent Washington'da düzenlediği basın toplantısında, konu ile ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtlarken, Türkiye'nin YPG'yi terörist olarak gördüğünü bildiklerini, ancak ABD'nin YPG'yi terörist olarak görmediğini söylemişti Kirby, "Türkiye'nin, YPG ile ilgili endişelerini anlıyoruz. Ancak YPG, IŞİD Terör Örgütü ile mücadelede en başarılı güçlerden biri. Biz onları terörist örgüt olarak görmüyoruz ve kendilerini desteklemeyi sürdüreceğiz" açıklamasını yapmıştı.

Türkiye'nin 'PYD' yanıtı

ABD'nin 'PYD'ye terör örgütü olarak görmüyoruz' açıklamasının ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan bugün yanıt gelmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dost ve müttefik ülkelerin terör örgütü konusunda bir karar vermesi gerektiğini belirterek, "IŞİD Terör Örgütü ile mücadelede ve Suriye'de ortak ülkeler olarak biz miyiz yoksa oradaki terör örgütleri mi?" demişti.IŞİD Terör Örgütü'in Türkiye'ye göre de Amerika’ya göre de Avrupa Birliği’ne göre de terör örgütü olduğunun altını çizen Çavuşoğlu'nun açıklaması şöyle;"Şimdi IŞİD Terör Örgütü kötü çünkü radikal ama PYD, bölücü terör örgüt daha iyi çünkü Marksist, Leninist. Yani onlara göre seküler. Böyle bir anlayış olur mu? O da terör örgütü, bu da terör örgütü. Birisi daha iyi diyemezsiniz. Avrupa’da bazı sol partiler bölücü terör örgüt ile aynı ideolojiyi paylaştığı için onu terör örgütü listesinden çıkarmaya çalışıyor. Böyle terörle mücadele olur mu? Bana dokunmayan terör örgütü bin yaşasın anlayışı var. PYD’nin şimdi bana zararı yok, o iyidir, işbirliği yapabiliriz onunla. Ama yarın o yılan gelir sizi de sokar. Terör örgütüne destek veren birçok ülke o terör örgütleri tarafından vurulmuştur.


Suriye’de YPG’den kritik adım
'EN HAFİF TABİRLE SAFLIK'

ABD’nin bir karar vermesi lazım, ortak olarak bizi mi seçiyor, terör örgütlerini mi seçiyor. Biz Amerikalılara, dostlarımıza Biden’a da çok açık bir şekilde bölücü terör örgüt ile PYD’nin nasıl iç içe olduğunu verdik belgeleriyle. Kerry’ye defalarca bunu anlattım. Tepkimizi, McGurk orada Polat Can diye Kandil’den gelen bölücü terör örgüt teröristle bir araya geldiği zaman da söyledik. PYD’nin içinde bölücü terör örgüt’lıların nasıl yer aldığını, yönetimde nasıl olduğunu resimleriyle, isimleriyle verdik. Şimdi siz bir tane terör örgütünü terör listesine alıyorsunuz, onunla beraber olan ve başka bir yapılanma içinde olan terör örgütünü terör örgütü olarak görmüyorsunuz. Buna en hafif tabirle saflık mı diyelim, başka ne diyelim ama bu kabul edilemez."

PYD'yi bölgedeki tüm ülkeler terör örgütü olarak görürken bazı ülkelerin terör örgütü olarak görmüyoruz demesinin akılcı bir yaklaşım olmadığını dile getiren Çavuşoğlu, "O yüzden dost ve müttefiklerimizin de bir karar vermesi lazım. IŞİD Terör Örgütü ile mücadelede ve Suriye'de ortak ülkeler olarak biz miyiz yoksa oradaki terör örgütleri mi" diye konuştu."ABD'Lİ ASKERİ DANIŞMANLAR KOBANİ'YE GİTTİ"

Öte yandan bölücü terör örgüt ile bağlantılı olduğu için Türkiye’nin terör örgütü kabul ettiği PYD’ye destek için ABD’nin Ayn El Arab kantonuna 20 askeri danışman gönderdiği öne sürüldü.

AA’nın Suriyeli muhaliflerin Yerel Koordinasyon Komitesi’ne (YKK) dayandırdığı haberine göre bu danışmanlar Fırat Nehri üzerindeki Teşrin Barajı’nın batısında IŞİD Terör Örgütü’in elindeki Menbiç kasabasına PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin düzenleyeceği harekât için gönderildi. YKK, mühimmat dolu iki kargo uçağının Ayn El Arab’ye intikal ettiğini de öne sürdü.

Açıklamada PYD liderliğindeki Arap ve Kürt güçlerden oluşan Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) mensup 250 kişinin Halep’in doğusundaki Sırrin beldesinde konuşlandığı da belirtildi. YKK açıklamasında ayrıca, Esad ordusu yetkililerinin SDG liderleriyle Afrin’de bir araya gelerek Halep’e 30, Azez’e 6 km mesafede muhaliflerin elindeki Miniğ askeri üssüne düzenlenecek operasyon için ortak hareket etmede anlaştıkları öne sürüldü.

FARS: ESAD'DAN YPG'YE SİLAH YARDIMI

Bu arada İran'ın yarı resmi Fars Haber Ajansı, Esad rejimine bağlı Suriye ordusunun önceki gün Nusaybin'in karşısındaki Kamışlı'da bulunan YPG birliklerine dört uçak dolusu silah ve mühimmat yardımı gönderdiğini ileri sürdü.

Haberini YPG'nin başını çektiği Suriye Kürt Muhalif Gruplar Koordinasyon Konseyi'ne dayandıran ajans, “YPG'ye silah ve mühimmat taşıyan Suriye ordusuna ait dört askeri uçak Pazar akşamı Haseke eyaletindeki Kamışlı Havaalanı'na indi" diye yazdı.

Fars Haber Ajansı, YPG'nin stratejik El Şadadi kasabasını IŞİD Terör Örgütü'den geri almak üzere başlatacağı saldırı için yardım yapıldığını kaydetti.

YPG: Suriye'de kurulan ve faaliyet gösteren, Kürt Yüksek Komitesine bağlı silahlı örgüt. Suriye'nin kuzeyindeki bazı bölgeleri kontrol etmektedir. YPJ, YPG'nin kadın koludur.YPG genel olarak Kuzey Suriye'de kontrolü elinde bulundurmaktadır. Buralar: Afrin, Ayn El Arab, Tel Abyad, Resulayn (Serê Kaniyê), Amûdê(Amuda), Dêrika Hemko (al Malikiya), Kamışlı ve Haseke (Hasiçi)'dir.YPG'ye Amerika, Avrupa ve Avustralya'dan silah ve lojistik destek ile militan katılımı olmaktadır.
Mynet


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 00:03 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
ŞOK! ABD Türkiye'yi Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesine Götürmeye Hazırlanıyor!
09 Şubat 2016, 18:37

Üç ayrı başkan döneminde Amerika Dışişleri Bakanlığı’na üst düzey danışmanlık yapan Phillips, Amerika’nın Sesi Radyosuna konuştu.
Phillips, ABD’nin bir tercih yapmak zorunda kalabileceğine işaret ediyor.
Phillips iki ülke arasında yaşanan görüş ayrılıklarının büyük bir uçurum yarattığını vurguluyor ve şunları söylüyor:
‘ULUSLARARASI MAHKEME”

Phillips, Güneydoğu’da yaşanan insan hakları ihlalleri iddiaları ve sivil can kayıplarının Türkiye’nin başını ağrıtacağına işaret etti:

"Türk hükümeti Güneydoğu’da başlatmış olduğu harekatla iç savaşın yeniden başlaması riskini aldı. Güneydoğu’da sivilleri hedef alıyorlar ve bu şekilde Güneydoğu’daki bazı yerleşim bölgelerini kuşatarak bölgede yaşayan Kürtleri radikalleştiriyorlar.
Bu duruma en son Birleşmiş Milletler'den de ciddi tepki geldi. BM’de insan haklarından sorumlu Prens Zeid, sivil ölümlerin araştırılmasını ve bu suçu işleyenlerin yargılanmasını istedi. Tabii Türkiye, BM’den gelen bu uyarıyı gözardı edecek. Çünkü bu sivil ölümlerinden Türk devleti sorumlu. Gerçekleri ortaya çıkartmak yerine işledikleri suçları üzerini örtmeye çalışacaklar.
Türkiye’nin Güneydoğu’da yaptıkları kabul edilemez şeyler. Ambulansları engellemek, sokağa çıkma yasakları koymak, sivilleri hedef almak bunların hepsi uluslararası insan hakları hukukuna göre savaş suçlarıdır.

Birleşmiş Milletler, Türkiye’den sivillere karşı işlenen bu savaş suçlarının soruşturulmasını ve bu suçu işleyenlerin yargılanmasını istemiştir. Eğer Türkiye bunu yapmak istemezse Birleşmiş Milletler uluslararası mahkemeyi devreye sokmalıdır.”

‘SAVAŞ SUÇU”

Phillips, Türkiye ile ABD arasında AK Parti döneminde bazı kırılmalar yaşansa da bu kez sorunun daha ağır ve ciddi olduğunu şöyle açıkladı:
“Bu sürdürülebilir bir durum değil. Artık ABD’nin Türkiye adına özür dilemeye son vermesinin zamanı gelmiştir. ABD, kamuoyuna Türkiye’nin uluslararası insan hakları yasalarını çiğnediğini açıklamalıdır.
Savaş suçları işlendiği için konunun Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası mahkemeye taşınıp burada soruşturulmasına destek vermelidir.

Geçtiğimiz aylarda yüzlerce sivil öldürüldü. Sivilleri öldürmek insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. İki polisin öldürülmesinden sonra eğer Türkiye, şiddetli bir şekilde karşı saldırıya geçmeseydi bölücü terör örgüt ile de çatışma yaşanmazdı. Erdoğan, Miloseviç’in Yugoslavya’da ve Sırbistan’da yaptıklarını yapıyor. Sadece kendi çözebileceği problemleri yaratıyor.
Sarizeybekhaber


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 00:05 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
SAF MISIN!
09 Şubat 2016, 15:57
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu açıklama yaptı.


ABD’YE YANIT: SAF MISIN YOKSA…

PYD'yi terör örgütü olarak görmediklerini ve açıkça destekleyeceklerini söyleyen ABD'ye yanıt Dışileri Bakanı Çavuşoğlu'ndan geldi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Buna en hafif tabirle saflık mı diyelim, başka ne diyelim ama bu kabul edilemez”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD Terör Örgütü ile mücadele özel temsilcisi Brett McGurk’un Ayn El Arab ziyaretini eleştirmiş, “Biz nasıl güveneceğiz? Ben miyim senin ortağın, yoksa Ayn El Arab’deki teröristler mi?” diye seslenmişti.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby ise dün yaptığı “Erdoğan’a yanıt” açıklamasında bölücü terör örgüt’nın Suriye’deki kolu olan PYD’yi “terörist grup olarak görmediklerini ve onlara desteklerinin süreceğini” söylemişti.

ABD cephesine yanıt Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi. Çavuşoğlu ABD’nin tutumu için “Buna en hafif tabirle saflık mı diyelim, başka ne diyelim ama bu kabul edilemez” dedi.

“DIŞİŞLERİ BAKANI’NDAN TEPKİ”
ABD’den gelen PYD açıklamasına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan yanıt geldi.
Çavuşoğlu ABD’ye yanıtı resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de mevkidaşı Peter Szijjarto ile yaptığı ortak basın toplantısında verdi.
“ABD’nin bir karar vermesi lazım, ortak olarak bizi mi seçiyor, terör örgütlerini mi seçiyor” diyen Bakan Çavuşoğlu;
“Biz Amerikalılara, dostlarımıza Biden’a da çok açık bir şekilde bölücü terör örgüt ile PYD’nin nasıl iç içe olduğunu verdik belgeleriyle.
Kerry’e defalarca bunu anlattım. Tepkimizi, McGurk orada Polat Can diye Kandil’den gelen bölücü terör örgüt teröristle bir araya geldiği zaman da söyledik. PYD’nin içinde bölücü terör örgüt’lıların nasıl yer aldığını, yönetimde nasıl olduğunu resimleriyle, isimleriyle verdik.
Şimdi siz bir tane terör örgütünü terör listesine alıyorsunuz, onunla beraber olan ve başka bir yapılanma içinde olan terör örgütünü terör örgütü olarak görmüyorsunuz. Buna en hafif tabirle saflık mı diyelim, başka ne diyelim ama bu kabul edilemez” dedi.
Sarizeybek haber


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 01:44 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3132
Yaş:
Rusya kuyruk acısı ile bağrıyor; "Tükler Suriye'ye girecek diye", ABD hiç beklemediğim kadar karşımızda küçülüp kendisi sanki melekmiş gibi utanmadan savaş suçundan bahsediyor, Ermenistan topraklarını yeni Kandil'e hazırlıyor demek ki yurt içi operasyonlarda sözde müttefiklerimizin tahmin etmediği kadar ağır kayıp verdirttik, Rus uçağını vurduk, Suriye'ye yapılan topçu ateşi kalitesi bile ABD'yi rahatsız etmiş gibi, Araplarla bir pakt oluşuyor, ABD'nin Pyd'ye verdiği desteğin de haklı olarak eleştirilmesi karşı tarafta tehlike çanlarını çalmış olmalı. Ne ABD ne Rusya güçlü bir Türkiye istemez şimdi topyekün üstümüze çullanacaklar ve belki de dananın kuyruğu kopmak üzere. Çok tarihi olaylara iyi kötü şahit olabiliriz.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 03:08 
Çevrimdışı
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 30 Oca 2014, 05:37
Mesajlar: 21
Konum: İstanbul
Yaş:
Alıntı:
İsrail'le ilişkiler düzelince ne olacak. Gerçekten merak ediyorum, biri açıklarsa sevinirim.
Askeri işbirliği olabilir ama israil buna sıcak bakmaz ise istihbarat paylaşımları gibi konularda bilgi paylaşımları olabilir ve Türkiye'nin bölgede iyi ilişkiler kurduğu bir devlet Türkiye için avantaj sağlayabilir.

_________________
Bir adam ölebilir, uluslar yükselebilir veya çökebilir, ancak bir fikir sonsuza dek yaşar.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 13:16 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 19:15
Mesajlar: 324
Yaş:
Alıntı:
ŞOK! ABD Türkiye'yi Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesine Götürmeye Hazırlanıyor!

Şaka yapiyorsun....


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 13:28 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Yazari tarafindan silindi.


En son bitliprens tarafından 10 Şub 2016, 13:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 13:29 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
ŞOK! ABD Türkiye'yi Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesine Götürmeye Hazırlanıyor!

Şaka yapiyorsun....
Bu ukalalik nedir? Bu sekilde kendini komik yada elit mi hissediyorsun? Bunu yazman icin sebeb nedir?


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 22:00 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
PYD Moskova’da ‘büyükelçilik‘ açtı

PYD Moskova’da daimi temsilcilik açtı.Temsilcilikte bulunan bir haritada Türkiye’nin doğu kısmını da içine alarak işaretlenen bölge Kürt bölgesi olarak gösterildi
Büyükelçilik işlevi görmesi hedeflenen benzer büroların Washington, Berlin ve Paris'te de açılması planlanıyor. Türkiye'nin terör örgütü olarak gördüğü Demokratik Birlik Partisi‘nin (PYD) Rusya'nın başkenti Moskova'da büro açtığı bildirildi. Rus haber ajansı Tass, daimi büronun sivil toplum kuruluşu statüsünde olduğunu kaydetti.


Rusya PYD'ye destek için bombalıyor
Rusya Kürtleri Ulusal ve Kültürel Otonomisi Eş Başkanı Ferhat Patiyev, bu büronun uygulamada bir büyükelçilik gibi çalışacağını, benzerlerinin Almanya ve Fransa'da da planlandığını kaydetti.

"Rusya aktör değil senarist"

Uluslararası Kürt Kurumları Birliği Başkanı Mihrab Şamoyev, Moskova'nın güneydoğusunda bir sanayi bölgesinde düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bu Kürt halkı için tarihi bir an. Rusya büyük bir güç ve Ortadoğu'da önemli bir aktördür. Aslında sadece bir aktör değildir, senaryoyu da yazmaktadır" diye konuştu. Büronun açılışını ‘Suriyeli Kürtler için büyük bir siyasi adım‘ olarak nitelendiren Şamoyev, Kürt halkının ‘kendi kültür, dil ve kaderini tayin haklarının Suriye anayasası tarafından teminat altına alınması‘ ve Rusya'nın da bu konuda yardımcı olacağı umudunu dile getirdi.

PYD ve silahlı kolu Halk Savunma Birlikleri (YPG) Suriye'nin kuzeyinde IŞİD Terör Örgütü'e karşı savaşan en önemli kara gücü olarak Batı'nın desteğini görüyor. Türkiye, PYD'yi bölücü terör örgüt ile eş gördüğünü pek çok kez yinelemiş, bu konuda ABD ile görüş ayrılığı gerginliğe dönüşmüştü.


Türkiye'den ABD'ye 'PYD' yanıtı
Rus Dışişleri temkinli

Rusya Dışişleri Bakanlığı ise büronun açılışı konusuna mesafeli yaklaşmayı tercih ediyor. Bakanlıktan yapılan açıklamada Kürtlerin çıkarlarının Suriyeli ve Iraklı diplomatlar tarafından temsil edileceği kaydedildi.

Geçen yıl ilk temsilciliklerini Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne bağlı Kuzey Irak'ta açan PYD, Washington, Paris, Berlin ve Arap ülkelerinde de temsilcilikler açmayı planlıyor.

Resmi verilere göre Kürtler Suriye nüfusunun yüzde 15'ini oluşturuyor. Türkiye'nin başını çektiği cephe, Esad rejimine bağlı hükümet birlikleriyle çatışmayan PYD‘nin gerçek anlamda muhalif olmadığı gerekçesiyle Cenevre görüşmelerinde temsil edilmesine karşı çıkıyor. Rusya ise Kürtlerin müzakere sürecine dahil edilmesinde ısrarlı.


Rus savaş gemileri Akdeniz'e iniyor
ABD: 'PYD politikamızda hiçbir değişiklik yok'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kırby, Türkiye ile gerilime yol açan “PYD'yi terör örgütü olarak görmüyoruz" görüşünü değiştirmediklerini söyledi.

ABD, Türkiye Büyükelçisi John Bass'ın, Dışişleri Bakanlığı'na çağırılmasına yol açan, bölücü terör örgüt'nın Suriye'deki kolu PYD'nin askeri kanadı YPG ile ilgili görüşünün arkasında olduğunu ve PYD ile politikalarında hiç bir değişiklik olmadığını açıkladı.

ABD'nin Türkiye'deki en yüksek düzeydeki diplomatik temsilcisi olan John Bass'ın, Dışişleri Bakanlığı'na çağırılması, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kırby'nin, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında gündeme geldi.Bu konudaki haberler doğrulayan Kirby, ABD'li Büyükelçi Bass'ın, Dışişleri Bakanlığı'nda üst düzey yetkilerle görüştüğünü belirterek, “Büyükelçi Bass'ın Türk yetkililerle görüştüğünü doğrulayabilirim, bildiğiniz üzere diplomatik görüşmeler ile ilgili ayrıntılar üzerinde konuşmuyoruz. Suriye'de, IŞİD Terör Örgütü ile olan mücadelenin karmaşıklığı yüzünden, konuşulacak çok konu var. Evet görüşme oldu ama ayrıntılara girmeyeceğim" dedi.

Kirby, “ABD hükümetine göre PYD terörist değildir açıklamanızın arkasında mısınız?" sorusuna verdiği yanıtta,“Bu doğru. Bu konudaki politikamızda hiçbir değişiklik yok" dedi.

'bölücü terör örgüt BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR'

bölücü terör örgüt'yı terör örgütü olarak gördükleri konusunda bir değişiklik olmadığını da dile getiren Kirby, “bölücü terör örgüt'nın Türk vatandaşlarına yönelik terör saldırılarının son bulduğunu görmek konusundaki isteğimizde de son derece çok açığız" diye konuştu.

Kirby, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, ABD'nin PYD ile ilgili yaklaşımı ile ilgili olarak söylediği 'Saflık mı diyelim ne diyelim bilemiyorum “yorumuna ilişkin bu açıklamayı görmediğini söyledi ve “Yapılan her yoruma yanıt veremem" dedi.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 23:31 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03 May 2015, 17:32
Mesajlar: 573
Yaş:
Rusyayı içeride rahatsız etmek gerek.Suriye'den tecrübeli savaşçılar tekrar Suudi desteği ile Çeçenistana geçse, Hattab gibi birini daha sivriltip onun komutasında Rusları rahatsız etmeleri sağlansa? Bi nevi sen pyd'yi destekliyorsan al sana kendi topraklarında bela denebilir.

_________________
''Birnam ormanı dunsinane'e gelmiş, gelsin;
hasmım bir kadından doğma değilmiş, olmasın;
dövüşeceğim sonuna kadar!''

William Shakespeare/ Macbeth


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 23:35 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4284
Yaş:
Alıntı:
Rusyayı içeride rahatsız etmek gerek.Suriye'den tecrübeli savaşçılar tekrar Suudi desteği ile Çeçenistana geçse, Hattab gibi birini daha sivriltip onun komutasında Rusları rahatsız etmeleri sağlansa? Bi nevi sen pyd'yi destekliyorsan al sana kendi topraklarında bela denebilir.
Çeçenistan da böyle bir etki yaratmak için yeterli insan gücü yok. Şuan için Ukrayna daha cazip.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 23:49 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 06 Şub 2013, 16:11
Mesajlar: 431
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
Rusyayı içeride rahatsız etmek gerek.Suriye'den tecrübeli savaşçılar tekrar Suudi desteği ile Çeçenistana geçse, Hattab gibi birini daha sivriltip onun komutasında Rusları rahatsız etmeleri sağlansa? Bi nevi sen pyd'yi destekliyorsan al sana kendi topraklarında bela denebilir.
Çeçenistan da böyle bir etki yaratmak için yeterli insan gücü yok. Şuan için Ukrayna daha cazip.
Ukrayna'ya nasıl geçecekler yahu?

_________________
Resim

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 23:50 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03 May 2015, 17:32
Mesajlar: 573
Yaş:
Ukrayna'da Rusları nasıl sıkıştırabiliriz? Ukraynalılarda (siyasi çevreleri) biraz gönülsüz gibi geliyor artık bana.Onlar daha çok Abd ve Ab desteği bekliyorlar.Belki halkı bizim desteğimize sıcak bakar mâlum son Rusya ile sürtüşmelerimizden ötürü bize sempati duyuyorlar.Fakat ne tarz destek verilebilir ki direkt olarak sahada Rusların canı yansın.Müslüman ülkede değil ki sokalım mücahidleri gümbür gümbür girsinler Donetsk'e.Aslında akıllara başka bölgeledde gelmiyor değil ama kim yapacak bu icraati işte.

_________________
''Birnam ormanı dunsinane'e gelmiş, gelsin;
hasmım bir kadından doğma değilmiş, olmasın;
dövüşeceğim sonuna kadar!''

William Shakespeare/ Macbeth


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2016, 23:57 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4284
Yaş:
Alıntı:
Ukrayna'da Rusları nasıl sıkıştırabiliriz? Ukraynalılarda (siyasi çevreleri) biraz gönülsüz gibi geliyor artık bana.Onlar daha çok Abd ve Ab desteği bekliyorlar.Belki halkı bizim desteğimize sıcak bakar mâlum son Rusya ile sürtüşmelerimizden ötürü bize sempati duyuyorlar.Fakat ne tarz destek verilebilir ki direkt olarak sahada Rusların canı yansın.Müslüman ülkede değil ki sokalım mücahidleri gümbür gümbür girsinler Donetsk'e.Aslında akıllara başka bölgeledde gelmiyor değil ama kim yapacak bu icraati işte.

Mesela şöyle birşey. Kırım Tatarları üstünden bir bağlantı olacaktır.

http://www.haber24.com/kirimoglu-turkiy ... eri-661425

Edit: Yasaklı kaynak vermişiz. :oops:


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 00:14 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03 May 2015, 17:32
Mesajlar: 573
Yaş:
Silahta verilir tabi ki ama Ukrayna kuvvetlerinin biraz daha saldırgan olması gerek, şimdi biz veririz çeşitli materyaller ama adamlar "o büyük gün gelecek ve Rusları topraklarımızdan sileceğiz" diye masada hayal kurmaya devam ederlerse verdiğimiz materyallerde boşa gider, bizde burada yok mu Ukrayna'dan ses seda yahu diye bakar dururuz.Bizimkiler etraflıca bir düşünse elbet Rusların kaşınacak yerini bulurda işte kim yapacak o işi.

_________________
''Birnam ormanı dunsinane'e gelmiş, gelsin;
hasmım bir kadından doğma değilmiş, olmasın;
dövüşeceğim sonuna kadar!''

William Shakespeare/ Macbeth


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 00:39 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 04 Tem 2014, 16:52
Mesajlar: 581
Konum: Tekirdağ
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
Ukrayna'da Rusları nasıl sıkıştırabiliriz? Ukraynalılarda (siyasi çevreleri) biraz gönülsüz gibi geliyor artık bana.Onlar daha çok Abd ve Ab desteği bekliyorlar.Belki halkı bizim desteğimize sıcak bakar mâlum son Rusya ile sürtüşmelerimizden ötürü bize sempati duyuyorlar.Fakat ne tarz destek verilebilir ki direkt olarak sahada Rusların canı yansın.Müslüman ülkede değil ki sokalım mücahidleri gümbür gümbür girsinler Donetsk'e.Aslında akıllara başka bölgeledde gelmiyor değil ama kim yapacak bu icraati işte.

Mesela şöyle birşey. Kırım Tatarları üstünden bir bağlantı olacaktır.

http://www.haber24.com/kirimoglu-turkiy ... eri-661425

Edit: Yasaklı kaynak vermişiz. :oops:

Ülkücü ve Alperen'lerden küçük bir grup Kırım'a gitmişlerdi.
Şu an İstanbul Fatih te ne kadar piskopat ( milliyetçi, ama biraz kayışı koparmış arkadaşlar) varsa Türkmen lere yardım için toplanıyor.Bir ara gitmeye niyetlendim ama olmadı :)
Bazı cemaat ve vakıflar muhaliflere akın akın adam gönderiyor.
Bu ülke birde Kırım macerasını kaldırabiliri mi bilmiyorum.Kimi göndereceksin oralara Genç Atsızcıları mı?
Bu işin sonunda kırım tatarlarına ikinci bir sürgün yaşatmayalımda.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 01:16 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Türkiye ile İsrail görüşüyor

Türkiye ve İsrail heyetleri, Cenevre'de şu an görüşme yapıyor.
Türkiye heyetine Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu başkanlık ediyor. İsrail heyetine ise Netanyahu’nun temsilcisi Joseph Ciechanover ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Jakop Nagel temsil ediyor.

(NTV)


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 11:58 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 19:15
Mesajlar: 324
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
ŞOK! ABD Türkiye'yi Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesine Götürmeye Hazırlanıyor!

Şaka yapiyorsun....
Bu ukalalik nedir? Bu sekilde kendini komik yada elit mi hissediyorsun? Bunu yazman icin sebeb nedir?
Ben sizin kizginlignizin sebebini halen anlamis degilim.

Bana komik gelen konu ABD nin Türkiyeyi ihlal ile suclamasi.

Halbuki bir pire icin yorgan yakan kendileri. Guantanamo da ise olan bitenin tüm dünyanin haberi var.

Kendilerini aynada görmemeleri bana sadece komik degil ukala geliyor

savas sucu sampiyonu kendileriken


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 12:59 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 13 Ağu 2012, 19:35
Mesajlar: 1190
Yaş:
Alıntı:
Rusya kuyruk acısı ile bağrıyor; "Tükler Suriye'ye girecek diye", ABD hiç beklemediğim kadar karşımızda küçülüp kendisi sanki melekmiş gibi utanmadan savaş suçundan bahsediyor, Ermenistan topraklarını yeni Kandil'e hazırlıyor demek ki yurt içi operasyonlarda sözde müttefiklerimizin tahmin etmediği kadar ağır kayıp verdirttik, Rus uçağını vurduk, Suriye'ye yapılan topçu ateşi kalitesi bile ABD'yi rahatsız etmiş gibi, Araplarla bir pakt oluşuyor, ABD'nin Pyd'ye verdiği desteğin de haklı olarak eleştirilmesi karşı tarafta tehlike çanlarını çalmış olmalı. Ne ABD ne Rusya güçlü bir Türkiye istemez şimdi topyekün üstümüze çullanacaklar ve belki de dananın kuyruğu kopmak üzere. Çok tarihi olaylara iyi kötü şahit olabiliriz.
Aslında halkımız ve forum şunu anlamamakla ısrarcı.

Dış politikamız sıfır sorundu ama satır arasında şu madde vardı (Türkiyenin çıkarları doğrultusunda!)

Eskiden mahallenin kötü köpekleri aman bizi ısırmasın diye ona eyvallah buna tamam barış,beyaz sayfa terimleri ile aman bize bulaşmasın derdik.

Irak-İran-Suriye-Yunanistana nota vermekten başka bir şey yapmazdık.Savunmada kalırdık arada egede sabırımız taşmaya yakın olurdu savaşa girmeye hazırlanırdık ama ondan sonrasında bir şey yapamaz dururduk.

Şimdi bütün çevre ülkeleri ile kavgalıyız bunun sebebi artık çıkarlar çatışıyor.İsrailde bölgede sevilmez niye yahudi diyemi o aptal insanlara yutturacağın bir şey esas nokta İsrailin bölgedeki çıkarları arap çoğrafyası ile çakışması(Özellikle İran).

Yani bu görünürde kötü içeriğinde iyi bir durum.

Diş göstermek önemlidir gerekirse kötü çocuk olucaksın iyi çocuğa bu çoğrafyada yer bırakmazlar.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 13:02 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Tem 2012, 03:25
Mesajlar: 314
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Rusyayı içeride rahatsız etmek gerek.Suriye'den tecrübeli savaşçılar tekrar Suudi desteği ile Çeçenistana geçse, Hattab gibi birini daha sivriltip onun komutasında Rusları rahatsız etmeleri sağlansa? Bi nevi sen pyd'yi destekliyorsan al sana kendi topraklarında bela denebilir.
Çeçenistan da böyle bir etki yaratmak için yeterli insan gücü yok. Şuan için Ukrayna daha cazip.
Ukrayna'ya nasıl geçecekler yahu?

Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 13:30 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı

Kayıt: 27 Tem 2015, 15:42
Mesajlar: 386
Konum: Ankara
Yaş:
Şu; sınırda bekleyen ve gelmekte olan mültecileri bir BM kararı için kullanabilir miyiz acaba? İçeri almakla olmuyor hem bize zarar veriyorlar hem de size.(Avrupa'ya) Hazır oradalarken karar çıkartalım, hattı kapatalım, orada muhafaza edelim mültecileri dermiyiz?

2.5 milyonunu almış durumdayız zaten. 3, 3.5 olsalar da bir şey değişeceğini zannetmiyorum. Kültürlerimiz çok farklı değil kaynıyorlar araya, kamp dışındakiler de kendi ekonomilerini oluşturmuş durumdalar. İşin aslı şu anda böylesi bir sebep oluşturmak için almadığımızı düşünüyorum. Harcanıcak para yine harcanıyor zaten. Giden tırların haddi hesabı yok.

Siz ne dersiniz? :roll:


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 14:24 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
PYD: FIRAT’IN BATISINA GEÇMEYECEĞİZ
Beynim yandi hepten, yine dönüyor bir dümenler.Bence bu oyalama taktigi, bizi oyalamaya calisiyorlar.Baharla beraber Turkiye'ye saldiracaklarinida duyuyoruz surekli.PYD kesinlikle gec olmadan vurulmali, herifler dibimizde havaalani sahibi oldular.


En son bitliprens tarafından 11 Şub 2016, 14:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 14:27 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
YPG Suriye'de 'Menag hava üssünü ele geçirdi'

Suriye - Türkiye sınırı yakınlarında muhalif guruplarla çatışan YPG'nin, Azez'in güneyindeki Menag askeri üssünü muhaliflerin elinden aldığı belirtildi. 2013'ten bu yana muhaliflerin elinde olan üs, Azez ve Tel Rıfat bağlantısını sağlıyor.
Suriye - Türkiye sınırı yakınlarında muhalif guruplarla çatışan Kürt silahlı yapılanması YPG'nin, Azez'in güneyindeki Menag askeri üssünü muhaliflerin elinden aldığı belirtildi.

Suriye'deki muhalif gruplara yakın Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, bölgede YPG ile Nusra Cephesi'nin günlerdir çatıştığını ve YPG'nin hava üssünün yanı sıra Menag'daki kasabaların da kontrolünü ele geçirdiğini ifade ediyor.


Suriye’de insanlık dramı kapıda
Gözelevi'nin Başkanı Rami Abdülrahman, muhaliflerin "Halep bölgesinde kontrol ettiği son askeri üssü de kaybettiğini" ifade etti.

Reuters haber ajansı ise YPG'nin kara operasyonunun yanı sıra Menag üssü çevresinde Rus jetlerinin de 30'a yakın hava operasyonu düzenlediğini belirtti.

Reuters'ın haberinde "Muhalif gruplar YPG'nin, Suriye ordsunun son Halep harekatı nedeniyle batı cephesine odaklanan muhaliflerin durumundan faydalandığını düşünüyor" görüşünü de aktarıyor.Menag hava üssü 2013 yılında yaklaşık 1 yıl süren kuşatma ve çatışmaların ardından Nusra Cephesi'nin eline geçmişti. Menag üssü, Halep'ten Türkiye sınırına uzanan ana yol üzerinde bulunduğu için stratejik öneme sahip bir üs olarak kabul ediliyor.

Menag hava üssü ayrıca Rus hava desteğiyle ilerleyen Suriye ordusunun yaklaştığı Tel Rıfat kasabası ile Azez arasındaki bağlantıyı da sağlayan bir noktaydı.

Menag'ın düşmesi bu anlamda muhaliflere karşı bir darbe daha anlamına geliyor. Muhaliflerin Halep kırsalındaki kalesi Tel Rifat’ın Türkiye ile olan bağlantısı büyük oranda kesilecek.

Azez koridorunun batısındaki PYD’nin denetimindeki Afrin üzerinden harekete geçen YPG güçleri de Tel Rıfat’ın kuzeyine yükleniyor. YPG’nin belkemiğini oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Rus hava desteğiyle Tel Rıfat ve Azez arasındaki Menag Hava Üssü bölgesinde altı köyün kontrolünü ele geçirmişti.

PYD: ABD olmadan Fırat'ın batısına geçmeyiz

Suriyeli Kürtlerin siyasi yapılanması olan PYD'nin (Demokratik Birlik Partisi) Eş Başkanı Salih Müslim ise ABD ve IŞİD Terör Örgütü karşıtı koalisyon ile koordinasyon olmadan Fırat'ın batısına geçmeyeceklerini ifade etti.Amerika'nın Sesi haber sitesine konuşan Müslim, "Türk birlikleri ya da Suriye'deki militan gruplar arasındaki müttefikleri gelecekte sorun yaratabilir ve Kürt bölgelerine saldırabilirler" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin kırmızı çizgisinin YPG'nin Fırat'ın batısına geçmesi olduğunu ifade etmiş ve buna izin vermeyeceklerini vurgulamıştı.


‘Fırat’ın batısına geçmeyeceğiz’
ABD - Türkiye arasında PYD gerilimi

PYD konusu, Washington ve Ankara arasında da anlaşmazlığa yol açmış durumda.

Türkiye PYD'nin bölücü terör örgüt'nın bir uzantısı olduğunu belirterek iki örgüt arasında bir fark olmadığını ve her ikisinin de 'terör örgütü' olarak kabul edilmesi gerektiğini savunuyor.

ABD ise bölücü terör örgüt'yı 'terör örgütü' olarak kabul etse de, PYD'nin ve YPG'nin bu sınıflandırmaya dahil edilmediğini ifade ediyor.Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan Çarşamba günü yaptığı konuşmada ABD'yi hedef alarak, "PYD de YPG de bal gibi terör örgütüdür... Ey Amerika! Size kaç kere söyledim. Siz bizimle beraber misiniz yoksa bu terör örgütü PYD ve YPG ile mi berabersiniz?" demişti.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklamalarda ise "Türkiye'nin hassasiyetlerini anlayışla karşılıyoruz ancak bu konuda farklı düşünüyoruz" yorumu gelmişti.
Disbasin


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 14:33 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Erdoğan: ENAYİ DEĞİLİZ

TÜİK Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan flaş açıklamalar yaptı. Erdoğan BM ve ABD'ye çok sert tepki gösterdi.

Erdoğan "Peki ey Birleşmiş Milletler, sen ne işe yarıyorsun, senin görevin ne? Şu ana kadar 10 milyar dolara yakın bu mülteciler için para harcamış olan Türkiye'ye bu mülteciler için sen ne kadar destek verdin, 455 milyon dolar.
Ayıptır, ayıp! Bizim anlımızda enayi yazmıyor kusura bakmayın." dedi.

Junker ve Tusk'la görüşmenin tutanaklarının sızmasına da değinen Erdoğan, "Birileri bu görüşmenin tutanaklarını servis ederek bize saldırmaya çalışıyor. Orada ne yapmışız biz. Ülkemizin ve Suriyelilerin haklarını savunmuşuz. Yayınlanan tutanaklar bizim için utanç değil bir ibra belgesidir aslında" dedi.
Sarizeybek


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 14:35 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Rusya'dan yapılan açıklamada, dün Halep'e yapılan hava saldırılarının Türkiye'den kalkan ABD uçakları tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Rusya savunma bakanlığından bir sözcünün aktardığı bilgilere göre, dün Halep’e gerçekleştirilen hava saldırılarının Türkiye’den kalkan ABD uçakları tarafından yapıldığı belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD savaş uçaklarının dün Halep’te hava saldırıları gerçekleştirdiğini söylerken, ABD bu saldırıların Rus uçakları tarafından yapıldığını söylemişti.
Sarizeybek.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 15:03 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı

Kayıt: 27 Tem 2015, 15:42
Mesajlar: 386
Konum: Ankara
Yaş:
Alıntı:
Rusya'dan yapılan açıklamada, dün Halep'e yapılan hava saldırılarının Türkiye'den kalkan ABD uçakları tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Rusya savunma bakanlığından bir sözcünün aktardığı bilgilere göre, dün Halep’e gerçekleştirilen hava saldırılarının Türkiye’den kalkan ABD uçakları tarafından yapıldığı belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD savaş uçaklarının dün Halep’te hava saldırıları gerçekleştirdiğini söylerken, ABD bu saldırıların Rus uçakları tarafından yapıldığını söylemişti.
Sarizeybek.

Pentagon Ruslar'ı Halep'de hastane bombalamakla suçlamış. Ruslar'da karşılık olarak dün 2 A-10'un Halep'de hava saldırısı düzenlediğini iddia ediyorlar. Boş bir iddia olma ihtimali yüksek ama Halep şehri içinde YPG kontrolünde olan bir kısım var. Huylanmadım değil.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 16:10 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
MÜLTECİ AKINI

Bu göç akınının en büyük sebebi Rusya'nın ve Esed rejiminin başlattığı sivil halkı hedef alan saldırılarılarıdır. Buna rağmen Birleşmiş Milletlerin, saldırıyı yapanlara karşı tedbir almak yerine, ülkemize çağrıda bulunması samimiyetsizliktir. Neymiş 'kapınızı açın, onları alın'. Peki ey Birleşmiş Milletler, sen ne işe yarıyorsun, senin görevin ne? Şu ana kadar 10 milyar dolara yakın bu mülteciler için para harcamış olan Türkiye'ye bu mülteciler için sen ne kadar destek verdin, 455 milyon dolar. Ayıptır, ayıp...

'OTOBÜSLER, UÇAKLAR BOŞUNA DURMUYOR'

Bu Birleşmiş Milletler Teşkilatı bu iş için kurulmadı, 'kapıyı aç.' Dünyadaki diğer ülkelerin kabul ettiği mülteci sayısı ne kadar? Bazıları 100 tane almış, öbürü 300 tane 500 tane bin tane. Bizim alnımızda enayi yazmıyor kusura bakmayın. Biz bir yere kadar sabır sabır sabır ondan sonra da gereği neyse bunu yaparız. Herhalde otobüsler, uçaklar boşuna durmuyor. Gereği neyse bundan sonra o yapılacak. Bu nasihati verenler, Birleşmiş Milletler'in diğer üyesi ülkelere de bir nasihat versinler de buradan çıkan bu mültecileri o ülkelere de gönderelim.


Erdoğan: 'Kaçtı' denilenler yer değiştirdi
Bize bir kereliğine vereceğiniz 3 milyar avro bütçemize değildir, nereyedir? Mültecileredir. Bunun, bu olaylar devam ettiği sürece devamı gerekir. Aksi takdirde biz şu ana kadar sizden para gelecek diye 9 milyar doları harcamadık. O bizim misafirperverliğimizin bir gereğiydi biz bunu yaptık. Biz bunlarla da yıkılmadık, bundan sonra da yıkılmayız. Bundan sonra da bunu yapmaya devam ederiz. Bizim özelliğimiz bu.
Mynet


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 17:16 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 13 Ağu 2012, 19:35
Mesajlar: 1190
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
Rusya'dan yapılan açıklamada, dün Halep'e yapılan hava saldırılarının Türkiye'den kalkan ABD uçakları tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Rusya savunma bakanlığından bir sözcünün aktardığı bilgilere göre, dün Halep’e gerçekleştirilen hava saldırılarının Türkiye’den kalkan ABD uçakları tarafından yapıldığı belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD savaş uçaklarının dün Halep’te hava saldırıları gerçekleştirdiğini söylerken, ABD bu saldırıların Rus uçakları tarafından yapıldığını söylemişti.
Sarizeybek.

Pentagon Ruslar'ı Halep'de hastane bombalamakla suçlamış. Ruslar'da karşılık olarak dün 2 A-10'un Halep'de hava saldırısı düzenlediğini iddia ediyorlar. Boş bir iddia olma ihtimali yüksek ama Halep şehri içinde YPG kontrolünde olan bir kısım var. Huylanmadım değil.
Ortalık çok şenlenicek Erdoğanın açıklaması Avrupa ve Abd yi diken üstüne oturtmaya yetti :)

Adam Edirneyi açarım diyor güle güle derim diyor 13 yıldır sevmem elemanı ama bu hareketini sevdim geri adım atmaz ise zaten Ruslar bir hezimet daha alır işin ucunda binlerce mülteciyi Edirneden göndermek var.Avrupa Ruslara bastırıcaktır zaten bombalamaktan vazgeç yoksa sen bombaladıkça bize mülteci akımı geliyor diye.

Ha bu arada geri kabul anlaşmasının hemen yürürlüğe girdiğini söylemek yanlış olur henüz geri iade sistemi hazır değil 1 seneye yakın zamanda hazır olucak.Ondan sonra alımlar başlayacak.

O zamana kadar gidenlerin geri kabulu olmayacak.

Şimdi Ruslar-Avrupalılar düşünsün :)


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2016, 17:27 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Tem 2012, 14:07
Mesajlar: 1068
Yaş:
silinebilir.

_________________
Resim


En son KatipMaster tarafından 03 Kas 2016, 03:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2016, 02:31 
Çevrimdışı
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 30 Oca 2014, 05:37
Mesajlar: 21
Konum: İstanbul
Yaş:
Alıntı:
Anlaşılan kasımpaşa siyasetini bir kenara bıraktı bizimkisi ülke geleceği için politika izlemeye başlamışlar. Bu kozu iyi değerlendirmeliyiz. İyiden iyiye kanton bölge güvenli bölge uçuşa yasak bölge oluşturmalıyız. Çadır şehirlerde son tüketim tarihi yakınlaşmış gıda ürünlerini buralara aktarabilirsek (sadece atıl tavuk aktarsak yeter) masrafa bile girmeden 1 taşla 7-8 kuş vurmuş oluruz. Pyd 'nin 1 ay önce yaptığı açıklamayıda yedirme vakti gelir o zaman. Kimsenin aklına gelmiyor mu ? Suriyede bu savaş bitince bu halk Türk bayrakları ile geri dönmeyecek mi ? Esad'a yine yeniden ayaklanmayacak mı ? O pyd orta rahat bırakırlar mı ? Halk geri dönerken Türkiye tüm savaşan grupları silahlandırıp pyd üstüne salmayacak mı ? O kadar basit değil bu işler.
Haklısın, sebebi ise bölgede yalnız kalması ve iyi ilişkiler kurduğu Rusya ile aralarının bozulması. Güvenli bölge olayı şuan ki Suriye için imkansız gibi, Suriye 1 sene önceki Suriye değil, onu o zaman yapacaktık ama ABD ve BM pek sıcak bakmadı, şuan Türkiye'nin yapacağı şey SA,Katar,İsrail gibi ülkeler ile işbirliği yapıp Suriye'deki Muhalifleri daha fazla güçlendirmektir çünkü şuan ki destek Rusya,İran ve Rejim'i durdurmaya yetmiyor onun için Suudi Arabistan askeri operasyonu masaya yatırdı.. Türkiye'nin eli kolu bağlı gibi şuan önce iç meselelerinden kurtulmalı ki daha rahat tavır alıp hareket edebilsin.

_________________
Bir adam ölebilir, uluslar yükselebilir veya çökebilir, ancak bir fikir sonsuza dek yaşar.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2016, 12:46 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 07 Eki 2012, 13:13
Mesajlar: 183
Yaş:
İsrail ile olan bir görüşme vardı 2 gün önce. Ne oldu ne görüşüldü ne sonuca varıldı ? Bıçak gibi kesildi o haberler sanki hiç görüşülmemiş gibi. Kimse de sormuyor ne oldu diye, hayırdır ?


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2016, 15:21 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Alıntı:
İsrail ile olan bir görüşme vardı 2 gün önce. Ne oldu ne görüşüldü ne sonuca varıldı ? Bıçak gibi kesildi o haberler sanki hiç görüşülmemiş gibi. Kimse de sormuyor ne oldu diye, hayırdır ?
Tazminat konusunda anlasildi, Israil 20 milyon dolar odeyecek Turkiye ailelere dagitacak.Cozulemeyen sorun ambargo, Israil komple kaldiramsyiz gevsetiriz diyor bizinkilerde okeyliyecektir diye dusunuyorum.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2016, 17:50 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 02 Tem 2015, 20:52
Mesajlar: 298
Yaş:
İsrail Hamas konusunda sağlam rest çekmiş diyorlar.

_________________
Someone Over 50 You Can Trust (F4 Phantom II 2020 Terminator)

Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2016, 17:52 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Emiri ile 18 ay içerisindeki 7. 'yüzyüze' görüşmesini gerçekleştirecek.
Sarizeybekhaber.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2016, 06:24 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 07 Eki 2012, 13:13
Mesajlar: 183
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
İsrail ile olan bir görüşme vardı 2 gün önce. Ne oldu ne görüşüldü ne sonuca varıldı ? Bıçak gibi kesildi o haberler sanki hiç görüşülmemiş gibi. Kimse de sormuyor ne oldu diye, hayırdır ?
Tazminat konusunda anlasildi, Israil 20 milyon dolar odeyecek Turkiye ailelere dagitacak.Cozulemeyen sorun ambargo, Israil komple kaldiramsyiz gevsetiriz diyor bizinkilerde okeyliyecektir diye dusunuyorum.

Tamam da o yazıklarınız zaten 1 ay önce görüşüldü. Yeni bir şey yok mu ? O kadar son dakika filan geçtiler. Neden karartıldı o haber aniden ?


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2016, 17:17 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 04 Tem 2014, 16:52
Mesajlar: 581
Konum: Tekirdağ
Yaş:
İran son günlerde çok yumuşamaya, güzel güzel konuşmaya başladı.
Asarım keserimi bıraktı son zamanlarda.
Allah allah :)
Varan bir
İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Suudi Arabistan ve Türkiye'deki kardeşlerimizle birlikte bölgesel sorunları çözebiliriz" dedi.
İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, 52. Münih Güvenlik Konferansı ve Suriye Destek Grubu Toplantısı için Münih'te bulunan Zarif, burada düzenlenen bir oturumda yaptığı konuşmada, nükleer müzakerelerin başarıya ulaşmasını örnek göstererek, "Bu başarı bölgesel sorunların çözümünün tamamı için bir model olabilir" dedi.

Bölgede müzakerelerle çözülmeyecek bir sorun olmadığını belirten Zarif, "Suudi Arabistan ve Türkiye'deki kardeşlerimizle birlikte bölgesel sorunları çözebiliriz" ifadesini kullandı.
http://m.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/346289.aspx

Buda iki
İran İslam Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli, düzenlediği veda toplantısında, “Suriye ve Irak yapay sebeplerle kendilerini tükettiler. Tek temennim Türkiye ve İran’ın bu hayali amaçlarla kaynaklarını tüketmemesi” dedi.
İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli, Ankara’daki görev süresinin dolması vesilesiyle İran Büyükelçiliği’nde basın toplantısı düzenledi. İran Milli Günü Resepsiyonu’nda vedalaşma şansı bulduğunu söyleyen Bikdeli, İran-Türkiye ilişkilerini bir kez daha tartışmak için basın toplantısı düzenlediğini kaydetti.
Konuşmasında bir kuşun gölgesini avlamaya çalışan avcının hikayesini anlatan Bikdeli, “Avcı hayali bir av için tüm oklarını kaybetti. Suriye ve Irak da yapay sebeplerle kendilerini tükettiler. Tek temennim Türkiye ve İran’ın bu hayali avlarla kaynaklarını yitirmemesi” şeklinde konuştu.
İSLAM ÜLKELERİNİN İSRAİL İLE İLİŞKİLERİNDEN ENDİŞELENİYORUZ”
Türkiye’nin Suudi Arabistan ve İsrail ile olan ilişkilerini değerlendiren Bikdeli, Türkiye ve İran’ın İslam kültürüne ait ülkeler odlunu ve iki ülkenin dış politikalarında aralarındaki ikili ilişkileri de göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi. Bikdeli, ayrıca Türkiye’nin İsrail ile ilişkide bulunmasından dolayı endişe duyduklarının altını çizdi.
Bikdeli, Arap ve İran halklarının birbirlerine yakınlık duyduklarını; ancak Suudi Arabistan yönetiminin yanlış uygulamalara imza attığını, Suudi yönetiminin politikalarının bölgeye gerilim getirdiğini kaydetti.
http://www.iha.com.tr/haber-iran-buyuke ... le-535538/


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2016, 19:10 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Şub 2016, 03:41
Mesajlar: 593
Yaş:
Alıntı:
İran son günlerde çok yumuşamaya, güzel güzel konuşmaya başladı.
Asarım keserimi bıraktı son zamanlarda.
Allah allah :)
Varan bir
İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Suudi Arabistan ve Türkiye'deki kardeşlerimizle birlikte bölgesel sorunları çözebiliriz" dedi.
İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, 52. Münih Güvenlik Konferansı ve Suriye Destek Grubu Toplantısı için Münih'te bulunan Zarif, burada düzenlenen bir oturumda yaptığı konuşmada, nükleer müzakerelerin başarıya ulaşmasını örnek göstererek, "Bu başarı bölgesel sorunların çözümünün tamamı için bir model olabilir" dedi.

Bölgede müzakerelerle çözülmeyecek bir sorun olmadığını belirten Zarif, "Suudi Arabistan ve Türkiye'deki kardeşlerimizle birlikte bölgesel sorunları çözebiliriz" ifadesini kullandı.
http://m.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/346289.aspx

Buda iki
İran İslam Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli, düzenlediği veda toplantısında, “Suriye ve Irak yapay sebeplerle kendilerini tükettiler. Tek temennim Türkiye ve İran’ın bu hayali amaçlarla kaynaklarını tüketmemesi” dedi.
İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli, Ankara’daki görev süresinin dolması vesilesiyle İran Büyükelçiliği’nde basın toplantısı düzenledi. İran Milli Günü Resepsiyonu’nda vedalaşma şansı bulduğunu söyleyen Bikdeli, İran-Türkiye ilişkilerini bir kez daha tartışmak için basın toplantısı düzenlediğini kaydetti.
Konuşmasında bir kuşun gölgesini avlamaya çalışan avcının hikayesini anlatan Bikdeli, “Avcı hayali bir av için tüm oklarını kaybetti. Suriye ve Irak da yapay sebeplerle kendilerini tükettiler. Tek temennim Türkiye ve İran’ın bu hayali avlarla kaynaklarını yitirmemesi” şeklinde konuştu.
İSLAM ÜLKELERİNİN İSRAİL İLE İLİŞKİLERİNDEN ENDİŞELENİYORUZ”
Türkiye’nin Suudi Arabistan ve İsrail ile olan ilişkilerini değerlendiren Bikdeli, Türkiye ve İran’ın İslam kültürüne ait ülkeler odlunu ve iki ülkenin dış politikalarında aralarındaki ikili ilişkileri de göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi. Bikdeli, ayrıca Türkiye’nin İsrail ile ilişkide bulunmasından dolayı endişe duyduklarının altını çizdi.
Bikdeli, Arap ve İran halklarının birbirlerine yakınlık duyduklarını; ancak Suudi Arabistan yönetiminin yanlış uygulamalara imza attığını, Suudi yönetiminin politikalarının bölgeye gerilim getirdiğini kaydetti.
http://www.iha.com.tr/haber-iran-buyuke ... le-535538/
Bu da üç olsa gerek:

http://www.haberiyakala.com/mobile-2016 ... 8676.haber

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2016, 03:14 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1038
Yaş:
Arkadaslar yeni bir konu acmak istemedim.Bu baslik altinda Nato hakkinda birsey tartismak istiyorum, saygi cercevesinde.Sizce Nato'dan cikarilma veya kendi tarafimizdan herangi bir ayrilik olur mu? Olursa ne gibi öngürüleriniz mevcut? Buyrun tartisalim.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2016, 03:46 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 09 Eyl 2015, 01:28
Mesajlar: 774
Yaş:
Açıkçası bunu ne nato ister ne biz sanmıyorum öyle bir şey olacağını.

_________________
I am a human being capable of doing terrible things.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2016, 12:44 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı

Kayıt: 19 Şub 2013, 15:18
Mesajlar: 50
Yaş:
Bir yanım nato dan çıkma taraftarı iken bir tarafım hayır diyor fakat natoya dost göünüp düşman gibi gerekli önlemlerimizi almamız gerekiyor zira 80 li yıllardan beri nato ve natoyu oluşturan ülkelerin ülkemize karşı takınmış oldukları tutum ve davranışları incelediğimizde ,
1-Nato uyesi olduğumuz halde abd yıllarca f-16 uçağının kaynak kodlarını bize vermedi fakat nato üyesi olmayan israile verdi.Neden?
2-Nato üyesi olan ingiltere'den 80 li yılların sonunda karadenizde ruslara karşı karadenizde konuşlandırmak amacı ile merhum Turgut ÖZAL HERİER savaş uçaklarını istemiş fakat vermemişti.Neden?
3-Nato üyesi ülke olan Almanya leopard tankları vb. silahlarını güneydoğuanadoluda bölücü terör örgüt ya karşı kullanılmasına ambargo koymuştu.Neden?
4-Fransa çeşitli bahaneler uydurup sarkozi ve diyer yöneticileri tarafından üstü örtülü olarak ülkemize karşı düşmanca faaliyetler içinde buunmuştur.Neden?
4-İtalya yıllarca bölücü terör örgüt ya silah ve mühimat desteği verdi halla bu sebepten dolayı FIAT'a karşı ülke genelinde tepki doğmuştu.Neden?
5-Yunanistan yıllarca egede türkiyeye karşı sürekli düşmanca tutum ve davranışlar içinde olmuştur.Neden?
6-Abd yıllarca bölücü terör örgüt ya silah ve mühimat yardımı yapmıştır ve bu olay şahitlidir(Güney doğuda komanda olarak yapan akrabamın bizzat gözleriyle gördüğü bir olaydır.).Neden?
ŞİMDİ YUKARDA BAHSETTİĞİM CÜMLE İLE NEYİ ANLATMAK İSTEDİĞİMİ HERHALDE ANLAMIŞSINIZDIR.
natodan dost olmaz ama onlarsızda olmaz onlarla görünüceksin ama onlardan olmayacaksın ama bunu sen biliceksin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğanın uygulamakta olduğu taktiğe az çok benzeyen taktirdir istemez görünüp istemedikleri halde vermek zorunda bırakmak.
Bu konu çok teferatlı ve bir o kadarda karışık bir mesele ana hatlarıyla ele almaya çalıştım sürçü ihsan ettiysem affola...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2016, 14:25 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03 Eyl 2014, 18:49
Mesajlar: 27
Yaş:
Alıntı:
İran son günlerde çok yumuşamaya, güzel güzel konuşmaya başladı.
Asarım keserimi bıraktı son zamanlarda.
Allah allah :)
Varan bir
İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Suudi Arabistan ve Türkiye'deki kardeşlerimizle birlikte bölgesel sorunları çözebiliriz" dedi.
İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, 52. Münih Güvenlik Konferansı ve Suriye Destek Grubu Toplantısı için Münih'te bulunan Zarif, burada düzenlenen bir oturumda yaptığı konuşmada, nükleer müzakerelerin başarıya ulaşmasını örnek göstererek, "Bu başarı bölgesel sorunların çözümünün tamamı için bir model olabilir" dedi.

Bölgede müzakerelerle çözülmeyecek bir sorun olmadığını belirten Zarif, "Suudi Arabistan ve Türkiye'deki kardeşlerimizle birlikte bölgesel sorunları çözebiliriz" ifadesini kullandı.
http://m.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/346289.aspx

Buda iki
İran İslam Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli, düzenlediği veda toplantısında, “Suriye ve Irak yapay sebeplerle kendilerini tükettiler. Tek temennim Türkiye ve İran’ın bu hayali amaçlarla kaynaklarını tüketmemesi” dedi.
İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli, Ankara’daki görev süresinin dolması vesilesiyle İran Büyükelçiliği’nde basın toplantısı düzenledi. İran Milli Günü Resepsiyonu’nda vedalaşma şansı bulduğunu söyleyen Bikdeli, İran-Türkiye ilişkilerini bir kez daha tartışmak için basın toplantısı düzenlediğini kaydetti.
Konuşmasında bir kuşun gölgesini avlamaya çalışan avcının hikayesini anlatan Bikdeli, “Avcı hayali bir av için tüm oklarını kaybetti. Suriye ve Irak da yapay sebeplerle kendilerini tükettiler. Tek temennim Türkiye ve İran’ın bu hayali avlarla kaynaklarını yitirmemesi” şeklinde konuştu.
İSLAM ÜLKELERİNİN İSRAİL İLE İLİŞKİLERİNDEN ENDİŞELENİYORUZ”
Türkiye’nin Suudi Arabistan ve İsrail ile olan ilişkilerini değerlendiren Bikdeli, Türkiye ve İran’ın İslam kültürüne ait ülkeler odlunu ve iki ülkenin dış politikalarında aralarındaki ikili ilişkileri de göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi. Bikdeli, ayrıca Türkiye’nin İsrail ile ilişkide bulunmasından dolayı endişe duyduklarının altını çizdi.
Bikdeli, Arap ve İran halklarının birbirlerine yakınlık duyduklarını; ancak Suudi Arabistan yönetiminin yanlış uygulamalara imza attığını, Suudi yönetiminin politikalarının bölgeye gerilim getirdiğini kaydetti.
http://www.iha.com.tr/haber-iran-buyuke ... le-535538/
Türkiye İran'a yaptığı her iyiliğe kötülükle karşılık buluyorsa bayram değil seyran değil İran neden şimdi göz kırpıyor


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2016, 22:30 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Şub 2016, 03:41
Mesajlar: 593
Yaş:
Nato Genel Sekreteri'nin aktardığına göre Putin atom bombası tehdidinde bulunmuş.

Kaynak: Berliner Zeitung (3 saat önce).

_________________
Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nin dis iliskileri
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2016, 21:11 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 03 Ara 2012, 22:28
Mesajlar: 2020
Yaş:
Alıntı:
Ermenistan Dağlık Karabağ'a Bölücü Terör Örgütü'nın yerleşmesine izin verdi"
Bugün öldürülen Ermeni ordusunun Yezidi kökenli askerinin tabutu. Görebileceğiniz gibi bölücü terör örgüt (ve Ermeni) bayrağına sarılı. Birkaç ay önce öldürülen başka bir Yezidi kökenli askerinin tabutu da aynı şekilde bölücü terör örgüt bayrağına sarılmıştı.

Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2016, 21:47 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3132
Yaş:
Hayali bir av peşinde koşan "salak" bir avcı var ise bu İran'dan başkası olamaz. Baktılar terör saldırıları sonrası bizimkiler bağırıp çağırıyor, bir de İsrail faktörü elimiz kolumuz bağlı sınırlarımızda duralım diye yavşamışlar. Kim güvenir İran'a, iki kere iki dört dese inanmam şahsen.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2016, 22:24 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 05 Ağu 2012, 15:15
Mesajlar: 297
Yaş: 99
Alıntı:
Arkadaslar yeni bir konu acmak istemedim.Bu baslik altinda Nato hakkinda birsey tartismak istiyorum, saygi cercevesinde.Sizce Nato'dan cikarilma veya kendi tarafimizdan herangi bir ayrilik olur mu? Olursa ne gibi öngürüleriniz mevcut? Buyrun tartisalim.
Türkiye'nin kimin lehine NATO'dan feragat edeceği mühimdir. AB'ye üye bir Türkiye'nin NATO'dan ayrılması halinde hayal edilen Avrupa Ordusu kurulur ve NATO dağılır.

Yok eğer Türkiye Batı kampından ayrılıp NATO'dan çıkacak olursa, NATO'nun Atlantik kanadı zayıflar.

Tabi bunlar çok fantastik şeyler.

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2016, 15:09 
Çevrimdışı
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Şub 2016, 03:41
Mesajlar: 593
Yaş:
Forumda bir arkadaşımız karşılık olarak bundan bahsetmişti. Konu hakkında açıklama geldi.

~

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Şeref Malkoç, İncirlik Üssü'nün PYD-YPG'yi terör örgütü olarak tanımayan ABD'nin uçaklarına kapatılabileceğini söyledi. Ayrıca Malkoç, Rusya ile ABD'nin Türkiye’nin güçlenmesini istemediğini bu amaçla Suriye üzerinde anlaşma yaptığını belirtti."

Kaynak: haberiyakala

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2016, 16:43 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 11 Haz 2014, 13:36
Mesajlar: 601
Yaş:
İncirlik üssünün kapanması ile ilgili açıklamaya , C.Başkanlığından gelen açıklama ; ""O açıklamayı yapması doğru değil; bu hükümetin yetkisinde olan bir durum"" denmiş. Ancak bu açıklama havuz medyasında yayınlanmadı yada ben göremedim. Ancak muhalif medya bu haberi geçti. Sanırım içeriye yönelik , tabanı uyutmaya yönelik bir açıklama.


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 412 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 59 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Blackeyes90, calasko, Carrillo, ddemir, emre.arslan, HakanC, j.m.roberts, kimsunpark, proxit, Sanchez, TEORI, yhz11 ve 36 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye