TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Oca 2018, 07:57

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 76 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2015, 19:13 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

İran'a bizden daha çok bağlılar diyenler hayatında kaç Azerbaycan Türküyle yüz yüze görüşmüş merak ediyorum ? görüştüğü Türk sayısı 100'ü geçen yok her halde bu lafı söyleyenler içerisinde ? ( belki 5'i bile bulmuyordur ) bir zahmet edepsizce olacak ama o çenenizi kapalı tutup bildiğiniz şeyler hakkında atıp tutmanızı öneriyorum , Ankara'dan bıraksam Tebriz'in yolunu haritayla bile bulamayacak şahıslar rica ediyorum '' ÖRÖNÖ BÖGLÜLÖR BÖZÖ DÖGÖL '' gibi laflar etmesinler.

NOT : Belirteyim ben adamı Güney - Kuzey diye ayırmam İran'da yaşayanlarda Azerbaycan Türkü , Güney Azerbaycanlı diye bir kavram yok veya İran'da yaşayanlar diye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2015, 20:00 
Akıncılar

Alıntı:
İran'a bizden daha çok bağlılar diyenler hayatında kaç Azerbaycan Türküyle yüz yüze görüşmüş merak ediyorum ? görüştüğü Türk sayısı 100'ü geçen yok her halde bu lafı söyleyenler içerisinde ? ( belki 5'i bile bulmuyordur ) bir zahmet edepsizce olacak ama o çenenizi kapalı tutup bildiğiniz şeyler hakkında atıp tutmanızı öneriyorum , Ankara'dan bıraksam Tebriz'in yolunu haritayla bile bulamayacak şahıslar rica ediyorum '' ÖRÖNÖ BÖGLÜLÖR BÖZÖ DÖGÖL '' gibi laflar etmesinler.

NOT : Belirteyim ben adamı Güney - Kuzey diye ayırmam İran'da yaşayanlarda Azerbaycan Türkü , Güney Azerbaycanlı diye bir kavram yok veya İran'da yaşayanlar diye.

Chess hocam emin misin? İran'da Güney Azerbaycan adında bir bölge olmadığına? Neredeyse İran nüfusunun %40'ı azeridir. Antalya'daki bir çok iranlı Turist aslen Azerbaycan Türkü olduğundan Gayet iyi Trükçe bilir bu arada.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2015, 20:14 
Süvariler

Güney Azerbaycan olduğunu biliyorum swat üstadım , benim tepkim farklı. Bu adamlara İranlı damgası yapıştırılmaya çalışılıyor , Almanya'da yaşayan Türklere Almanyalı demeye benziyor. Bir süre Rusya'da bulundum St.Petersburg ve Moskova'da pek çok farklı Türk halkına mensup ( Anadolu Türkleri ve Azerbaycan Türkleri dışında olanlardan bahsediyorum Çuvaş vb.. ) insanlarla görüşme fırsatım oldu mesela Tatar kelimesi olsun veya falanca kelimeler çok zorlarına gidiyor bunu başkası yapsa sorun değil ama Türkiye'de yaşayan Türkler yapınca deliye dönüyorlar , Azerbaycan vatandaşları dışında İran vatandaşı olan Azerbaycan Türkleriyle'de görüştüm Güney Azerbaycan denilmesine aynı şekilde kızıyorlar , bilindiği gibi Öz Sibirya'nın alt bölgelerine '' Kırım'dan Moğolistana kadar '' Büyük Tatarya deniliyor ama burada yaşayanların Tatar kökeniyle yakından uzaktan alakası yok , Tatar kelimesi zaten Rusça değil Moğolcadır ve Moğollardan Ruslara geçmiştir , Ruslar Öz Rusya dışında kalan milletlerin hepsine Tatar derler hatta kimisi Azerbaycan Türklerine bile Tatar diyor , her neyse bunun konumuzla alakası yok ve uzatırsam sayfalar dolusu yazı çıkar.

Yani demek istediğim Güney Azerbaycan demekte yanlış. Azerbaycan Türkleri veya Türk demek en doğru olanı ama Batı medeniyetinde Türk algısında her zaman Türkiye'de yaşayanlar oturduğundan çoğu kimse bu algı ile yetiştiği için ayırma gereği duymuyor. Bizimde haliyle bu kavram karışıklığını önlemek için Azerbaycan Türkleri dememiz çok daha doğru olur. Anadolu , Azerbaycan , Suriye , Irak Türklerini ortak şekilde Selçuk Türkleri veya Türk Eli olarak tanımlamak ise en doğrusu olur.

Kısacası Güney Azerbaycan diye bir bölgenin olduğunun farkındayım ama buraya Güney demek baştan ayrı bir parça damgası yemesine sebep oluyor , Güney demek yerine bir bütün halinde Azerbaycan demek daha doğru olacaktır.

Forumda bulunan Azerbaycan Türkü kardeşlerimizde büyük ihtimalle benimle aynı düşüncededir diye düşünüyorum , saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2015, 20:16 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2015, 21:11 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 00:06 
Üye

Türkiye'de, Katar'da askeri üs kurmaya hazırlanıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Katar'da kurulması planlanan üs Türkiye'nin yurtdışındaki ilk askeri üssü olacak.

Türkiye yurtdışında büyük bir askeri üs kurmak için harekete geçti. Katar'da askeri üs kurulmasına yönelik anlaşma resmi gazetede yayımlandı. Anlaşma uyarınca Türkiye, Katar'da liman, havalimanı, hava sahasını kullanacak, askeri tesislerden yararlanacak.

NTV'nin edindiği bilgilere göre Katar'daki Türk askeri üssünde kara, hava ve özel kuvvetler komutanlığından birlikler konuşlandırılacak. Türkiye'nin Katar'da konuşlandıracağı askeri varlığın tugay seviyesinde olması, ve Türk askerlerine komuta etmek üzere bir tuğgeneralin atanması da bekleniyor.

Katar'da kurulacak Türk üssü yoluyla terörizmle mücadele işbirliği de amaçlanıyor. Ancak yetkililer üssün operasyonel katkısından çok stratejik önemine dikkat çekiyor ve askeri eğitim ile savunma sanayiinde işbirliğinin arttırılmasına dönük adımları hızlandıracağı belirtiliyor.

Türkiye'nin kendi toprakları dışında kuracağı ilk büyük askeri üssün, resmi gazetede yayımlanan anlaşma teknik ve hukuki hazırlıkların tamamlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

http://www.ntv.com.tr/turkiye/turkiye-k ... YVjHb2-jhg

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 00:21 
Süvariler

Sayın Hacı_İlbey'in akp nefreti dış politika ile sağlıklı analiz yapabilmesini perdeliyor malesef...

Yapılan herşeye peşinen karşı...

Katar üssü her açıdan olumlu bir iş olduğunu anlamak için haritaya bakmak yeterli...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 03:49 
Üye

2009-2010 BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliği seçimlerinde Türkiye 151 oy alarak rekor seviyede bir destekle BMGK üyesi oldu. 2015-2016 seçimlerinde aday olduğumuzda ise 132 oy alan İspanyanın gerisinde 60 oy alarak hezimete uğradık. Aradan geçen zamanla Türkiye'ye duyulan güven ve destek neden azaldı bu rakam 151'den 60'a neden geriledi herkes önce kendine bir sormalı. Katar'da askeri üs kurulacak diye sevinenler önce gitsinler Türkiye'nin itibarının nasıl yerle bir olduğunu görsünler. Sanki İran ile Türkiye can düşmanıymış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Yahu Araplarla Farisilerin çekişmesine neden ihvancı bir siyaset güderek ya da kısa vadeli ekonomik hesaplar yaparak taraf oluyoruz? Kendi içimizde hiç mi ciddi sorunumuz yok da gidip katarda askeri üs kuruyoruz? İran'da bir savaş çıksa bundan en fazla ve en ciddi etkilenecek olan ülke Türkiyedir. Kerkük'te Tusurmatu'da Telafer'de Türkmenler öz vatanlarında kan ağlarken Türkiye gitti Türkmenlere yıllardır kan kusturan Barzani ile petrol anlaşması yaptı. O yetmedi adamlara askeri destek verilmeye başlandı. Siz kalkıp Türkiye'ye kısa vadede para getiriyor diye bu yapılanları da savunursunuz herhalde. İran bizim için bir tehdit değil ABD piyonu körfez Arap ülkeleri için bir tehdittir. Türkiye önce kendi iç sorunlarını çözmeli ve kendi soydaşlarının çıkarlarını düşünmeli. Arapların çıkarları ya da güvenliği bizi değil onların hamisi ABD'yi ilgilendirir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 07:08 
Uzaklaştırıldı

Sayın Hacı_İlbey'in akp nefreti dış politika ile sağlıklı analiz yapabilmesini perdeliyor malesef...

Katar üssü her açıdan olumlu bir iş olduğunu anlamak için haritaya bakmak yeterli...

Haritaya bakınca; Kıbrıs, Musul-Kerkük, işgal altındaki 11 Ege adacığı ve Karabağ'ın yerine bütçe cari açığını petro dolar ile yamayabilmek için halen en ucuz ihraç kalemimiz olarak görülen Mehmetçiklerin kanı üzerinden Arap p.zevenklerine yaranacağız diye Katar' a odaklanmayı ve İran ile gerginleşmeyi ülkemin çıkarları açısından gereksiz buluyorum.

Akp nefreti konusunda ise kahrolsun içimdeki bu Potamyalı (Anlamı Pontusludur) sevgisi(!) diyorum.

Soytarıların ömrü, kralarınınki kadardır. (Fransız ata sözü)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 14:18 
Akıncılar

Alıntı:

Sayın Kayı sizin anladığım kadarıyla olan AKP sempatiniz dünyayı takip eden okuyan araştıran bir topluluk içerisinde hemen cevap bulur işinize gelise.....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 15:12 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Sayın Kayı sizin anladığım kadarıyla olan AKP sempatiniz dünyayı takip eden okuyan araştıran bir topluluk içerisinde hemen cevap bulur işinize gelise.....
İnsanları hemen yaftalamayın. Farklı bir bakış açısıyla bir şey belirtmek istemiş olabilir. Zaten malum tiplere biat eden gerçekleri birilerinin ağzından çıktığı gibi gören kılları burada tutmuyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 15:19 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Alıntı:

İnsanları hemen yaftalamayın. Farklı bir bakış açısıyla bir şey belirtmek istemiş olabilir. Zaten malum tiplere biat eden gerçekleri birilerinin ağzından çıktığı gibi gören kılları burada tutmuyoruz.
Kayı isimli üyemizin çizgisi yukarıdaki mesajlarından az çok belli.Kaldı ki AKPli olsa ne olur.Burada farklı görüşleri barındıramayacaksak,ülkemizin birlik ve beraberliğini nasıl savunacağız.Yeter ki aşırı şakşakçılık,körü körüne biat,karşısındakinden gözü kapalı nefret edilmesin,uslup küfür ve hakarete kaçmasın.Yoksa eleştiri hakkı kutsaldır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 15:45 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kısaca birilerine biat etmiş tipleri barındırmıyorum. Böyle desem daha anlaşılır olur. Hani o yüzden birbirinize yüklenmenize gerek yok demek istiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 20:53 
Akıncılar

Birbirimizi akp'lilikle veya akp sempatisiyle itham ederken çok çok çok dikkatli olalım çünkü bu ithamın terörist olarak itham etmekten hiç bir farkı yoktur. Çok ağır bir hakarettir. Gerçek olmadığının anlaşılması halinde itham eden kişiye çok ağır ceza verilmesine sebeptir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2015, 21:22 
Akıncılar

Herkes hakedildiği gibi yönetiliyor vesselam.. Bir o yan bokunu çıkarıyor, praetorya oluyor, berikiler olgunluk arıyor, zinde kuvvetler kucağa oturtuyor falan..

70 küsür milyon ergeniz yahu..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2015, 10:31 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:
Birbirimizi akp'lilikle veya akp sempatisiyle itham ederken çok çok çok dikkatli olalım çünkü bu ithamın terörist olarak itham etmekten hiç bir farkı yoktur. Çok ağır bir hakarettir. Gerçek olmadığının anlaşılması halinde itham eden kişiye çok ağır ceza verilmesine sebeptir.
Burayı özellikle açık bıraktım "anladığım kadarıyla olan AKP sempatiniz"

Dikkatinizi çekmemiş sanıyorum, arkadaşı rencide etmemek adına gereken üslubu uyguladım aslında....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2015, 10:59 
Süvariler

1. Turkiye Cumhuriyeti nin cikarlari
2. ABD nin telkini ve destegi
3. Katar in yalnizlik korkusu ve Turkiye den ricasi
4. Hicbiri

Turkiye gercekten de kendi ulusal guvenligi icin boyle bir karari bagimsiz ve desteksiz ve hatta kimilerine ragmen almis olabilir mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2015, 11:21 
Akıncılar

Alıntı:
Bu ussun kurulus amacini kim biliyor ?

1. Turkiye Cumhuriyeti nin cikarlari
2. ABD nin telkini ve destegi
3. Katar in yalnizlik korkusu ve Turkiye den ricasi
4. Hicbiri

Turkiye gercekten de kendi ulusal guvenligi icin boyle bir karari bagimsiz ve desteksiz ve hatta kimilerine ragmen almis olabilir mi ?
Açıkcası kamuyoyunun bunanla ilgili pek bir bilgisi yok, maalesef bazı kitlelerinde seçim öncesi propaganda amaçlı dillerine pelesenk olmuş bu nedenle bu olay kamuyou tarafında sağlıklı düşünülemez olmuştur.

Fakat bu aslında siyaset üstü düşünülmesi gereken bir konudur.

-Mehmetçiğin Katarda işi ne?
-Mehmetçiği evlerden uzakta ateşe mi attık?
-Arap ülkelerinde bilmediğimiz bir prestijimiz mi var?
-İran'ı düşman kabul etmek ne kadar mantıklı (Ticaret ve Turizm hacmimizi düşünerek)
-Konjüktürümüz hep dışarımı bağlı olacak, olmak mı zorunda?
-ABD yok ise neden İngiltere ya da Fransa değilde biz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2015, 14:27 
Süvariler

Cevap vermeyecektim ama rahatsız oldum biraz sonra dan akp li yaftası da az buz bişey değil toplu cevap vereyim...

Sayın Hacı_İlbey'e öyle yazmamın sebebi Avatar'ında rahmetli Başbuğ'un olması hal böle olunca hemen her başlıkta herşeye peşinen karşı olması beni rahatsız etmekte neden rahatsız oluyorum çünkü bende Mhp sempatizanıyım ideolojisine gönül vermiş biriyim...

Bizim ilkelerimizde böyle birşey yok Ordu'muza Devletimize fayda ve çıkarı olacaksa karşı gelmek değil yardım edilebilecek birşey varsa o yerine getirilmelidir...

Burda herkes analizini fikrini paylaşıyor Sayın Hacı_İlbey de bir analiz çıkartıp fikrini paylaşabilir katılırız yada katılmayız birşeyler alırız yada almayız ama arap seviciliğ yok arap ın arkasını kollamak yok arap p.kleri gibi gayri ciddi ifadeler ile başlayan bu bilmem kaçıncı ileti olunca dayanamadım...Bence Katar da bir üs çıkarımıza , başkalarına göre çıkarmıza değil bunları tartışılması doğru olan yani orda ki söylemim aslında akp yi korumak değil ziyadesi ile Hacı_İlbey'e sitemdir...

Benim için her zaman Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarı ve bekaası en önce gelir...

Konuyu böldük kusura bakmayın...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2015, 14:39 
Süvariler

Katar da bir us ihtiyacimiz varsa 2 nci us yerini de ben soyleyeyim ; Cezayir. Tam Kuzey Afrika Akdeniz ortasinda, Turk sever, cevresine gore goreceli modern, icten Fransiz dusmani distan Fransa ile gobek bagi olan, bizden once kucukte olsa bir LHD sahibi ulke. Fransa nin burnunun dibinde, Bati Akdeniz in gobeginde, Cebelitarik uzerindek Atlantik e acilabilecegimiz, 2 LHD sahibi dost ulke olarak musterek harekat ve tatbikat yapabilecegimiz bir devlet...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2015, 14:50 
Uzaklaştırıldı

Rahmetli Alparslan Türkeş' i ve fikirlerini ne kadar tanıyorsunuz diye sormam lazım. Size Başbuğ'u başkalarımı anlattı yoksa eserlerini alıp okudunuz mu? Alparslan Türkeş şu an yaşıyor olsaydı neler olurdu diye hiç düşündünüz mü? Bazı kavramların simgelerini, kafanıza göre içini doldurup insanları yanıltmayı bırakın. 12 Eylül 1980 öncesinde MSP Akıncıları için kesin talimatı vardır. Bölgenizde bu hainlere müsade etmeyin ve yaşatmayın diye. Kaç kişi hayatını kaybetti bu çatışmalarda haberin var mı? O dönemki Akıncıların önde gelenleri bugün Akp içinde en önemli yerlerde. MHP ve AKP tabandan ve ideolojiden tamamen zıttır. Türk bayrağını indirten, TC ibaresini kaldıran, Anayasadan Türklüğü silmeye calışan, Türk Milliyetçiliğini ayaklarımın altına aldım diyen birinin burada avukatlığını yapacak derece paylaşımlarda bulunmak ve bende MHP liyim demek inandırıcı gelmiyor. Başbuğ'un bizzat ağzından duyduğum tek hedef Turan ve Milliyetçi Türkiye hayaliydi. Hayali Arap çöllerinde Mehmetçiklerin kanını Türk düşmanı Araplara, içimizdeki pontusun evlatlarınca pazarlanması asla olamazdı. Başbuğ'a fanatik derece bağlı olan, çok gezisinde ve mitingde gönüllü korumalığını yapanlardan biri olarak tek bir paylaşımla gerçek Alparslan Türkeş kimdir? fikirkleri nelerdir? noktasında aşağıdaki paylaşımı yapıyorum. Alparslan Türkeş' in bizzat ağzından defalarca dinlediğimiz fikirlerinden bazılarını dinleyeceksiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6ldNxk8Kj0E[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2015, 14:53 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu ussun kurulus amacini kim biliyor ??
Yaklaşık Konya büyüklüğünde bir ülke dünyanın en büyük kayıtlı LNG rezervine sahip.

Ve ülkemiz ithalatının 18-19 milyar doları ve ülkemiz elektriğinin yüzde 44 ü LNG ile yapılıyor. Yani ülkemiz ultra ithal LNG bağımlısı bir ülke. İşte burdan bir şeyler umuluyor olmalı . Daha ucuz bir LNG mesela .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2015, 15:05 
Uzaklaştırıldı

Bölgede mezhep ateşini yakanlar arasında kimler vardı? İran Devrimi sonrasında, Arap şeyhleri 8 yıl boyunca İran ile Irak ı tokuşturmuştu. Irak'ın mahvına sebeb olmaları yetmedi. Arap Baharı yavaş yavaş kışa dönmeye başlarken Türkiye' yi, İran' dan gelebilecek misillemelere karşı uygun pozisyona sokmaya çalışıyorlar. Böyle bir teşebbüs sadece İsrail ve Abd açısından Bop un istenen sona doğru yol alması bakımından olumlu görülebilir. Bütün Müslümanların ancak kardeş olabileceği, Allah'ın kelimetullahı değil mi? İsrail-Haçlı koalisyonu için cihat yapmaya meraklı ne kadar mücahit varmış. Gerçekten şaşmamak elde değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2015, 20:22 
Akıncılar

ortadoğuda gerek suudlara ve gerek türklere karşı şii emperyalizmi iyice hisedilmişken, bu baskıdan bunalan suudların ankaraya ricası olarak görülebilinir..
Bu bilgi doğru değil. Aksine Suudiler Türkiye ile tam anlaşma olmadan daha fazla Katar-Türkiye yakınlaşması istemiyor. Anlaşma derken kast ettiğim şey ise, Türkiye'nin Suudi liderliğindeki koalisyona askeri destek vermesidir. Her ne kadar kağıt üstünde koalisyon güçlü görünse de Türkiye ya da Pakistan'ın askerini gücüne muhtaçlar. Bu bağlamda koalisyonun en gevşek üyesi olan Katar'ın Türkiye ile daha da yakınlaşıp, koalisyonu tehdit edecek kadar güçlenmesini istemiyor. Geçmişte Katar-Türkiye ikilisi Suudi koalisyonuna sıkı kafa tutmuş ve pek çok konuda durumu kendi çizgisine getirmişti. Tekrar böyle olsun istemiyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2015, 11:15 
Uzaklaştırıldı

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YpHWmTTJtww[/youtube]

Güneyi ile kuzeyi ile tüm Azerbaycan Türklerinin gözü ve gönlü Türkiye' de olmuştur. Şu an Türkiye' de anayasadan Türklüğü silmeye çalışan, tabelalardan TC ibaresini indirmeye çalışan ve bu vatanı ayakta tutan Türk Milliyetçiliğini ayaklarının altına almaya heveslilerin gönlü ve gözü ise mezhepçi Arap biraderlerinden yanadır.
Bir yerlerde illaki üs kurmamız gerekiyorsa, Karabağ için Azerbaycan biçilmiş kaftandır. Araplarınki Allahın petrolu ise Azerbaycandaki de menbaa suyu değildir. Aryan ırkın ortak temsilcileri olan Ermeni ve Farslılara aynı anda mesaj verilecek olması da ayrı bir önem arz edecektir. Olası bir Mhp koalisyonunda, ne Katar ne de başka bir Arap toprağı stratetjik planlar açısından ilgimizi çekecektir. Yıllarca kasıtlı olarak uzaklaştırıldığımız Türk Dünyası ağırlığımız olacaktır. Olması gereken doğal olarak budur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2015, 18:40 
Süvariler

[spoiler][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YpHWmTTJtww[/youtube]

Güneyi ile kuzeyi ile tüm Azerbaycan Türklerinin gözü ve gönlü Türkiye' de olmuştur. Şu an Türkiye' de anayasadan Türklüğü silmeye çalışan, tabelalardan TC ibaresini indirmeye çalışan ve bu vatanı ayakta tutan Türk Milliyetçiliğini ayaklarının altına almaya heveslilerin gönlü ve gözü ise mezhepçi Arap biraderlerinden yanadır.
Bir yerlerde illaki üs kurmamız gerekiyorsa, Karabağ için Azerbaycan biçilmiş kaftandır. Araplarınki Allahın petrolu ise Azerbaycandaki de menbaa suyu değildir. Aryan ırkın ortak temsilcileri olan Ermeni ve Farslılara aynı anda mesaj verilecek olması da ayrı bir önem arz edecektir. Olası bir Mhp koalisyonunda, ne Katar ne de başka bir Arap toprağı stratetjik planlar açısından ilgimizi çekecektir. Yıllarca kasıtlı olarak uzaklaştırıldığımız Türk Dünyası ağırlığımız olacaktır. Olması gereken doğal olarak budur.[/spoiler]
:roll:

Resim

Her konu nasıl ve neden sürekli AKP-Türklük-G.Azerbaycan’a kadar uzayabiliyor? Biraz ideolojilerinizden arınıp yorum atın lütfen. Bu cümlem sadece size karşı değil sayın Hacı_ilbey

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2017, 22:54 
Site Başkanı

Dün akşam ilk pari T-115 Fırtına kundağı motorlu öbüslerimiz de Katar'a varmış. Şu anda görsellerde anladığımız ile TSK nın Katar'da kullandığı askeri araçlar ACV-300 ZMA/ZPT ve T-155 motorlu obüsleri. Ayrıca üste kısa vadede en az 2000 asker görevlendireceğimiz de söylenmekte. Bu arada Katar!ın C-17 Globemaster larını bize ait olarak ta görebiliriz artık galiba. İlerde A noktasından B noktasına bir şey taşımak için yardım istesek reddedeceklerini sanmıyorum bu şartlar altında

Resim

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 76 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: StaphAureus ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: