TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 16 Ara 2017, 11:49

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16341 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1254 255 256 257 258327 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 01:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Ypg terör örgütü Rakka'nın batısını ele geçirdikten sonra harita korkutucu gözüküyor. Şaka maka %7 nüfusla Suriye'nin %35-40'ına sahip oldular
Yakında azalacaktır o. :twisted:

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 08:10 
Süvariler

Ypg terör örgütü Rakka'nın batısını ele geçirdikten sonra harita korkutucu gözüküyor. Şaka maka %7 nüfusla Suriye'nin %35-40'ına sahip oldular
Hocam BM nin son açıklamasına göre yüzde 5. Tabi kendilerine göre yüzde 17. İşgal ettikleri yerlerdeki neredeyse tüm nüfusu kendilerine yazıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 08:34 
Üye

Suriye'de Kürt nüfusa yakın Türkmen nüfus var.
Orada bu zamana kadar Türkmen kantonları oluşturamadıysak bu bizim ayıbımız.
Irak ve Suriye Türkmenlerinin bir bölümü şii milislerin safında savaşıyor bir bölümü IŞİD Terör Örgütü saflarında.
Kimisi asimile olmuş, soyunu dilini unutmuş ve şu an Suriye ve Irak rejiminin ordusunda çarpışıyor.
Bir bölümü PYD kontrolündeki bölgede sindirilmiş çocuğuna PYD nin okulunda Apo'nun biyografisi ders olarak anlatılıyor. Elimizde kalan Türkmenler ÖSO safında savaşıyor.
Oturup ağlayasım var yemin ediyorum. Yazık bu insanlara kimi kaynaklara göre 3.000.000 nüfusu var oradaki ırkdaşlarımızın. Orada Türk devleti kuracak potansiyelimiz vardı bizim.
Sonuç işte bu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 08:46 
Üye

Alıntı:
Suriye'de Kürt nüfusa yakın Türkmen nüfus var.
Orada bu zamana kadar Türkmen kantonları oluşturamadıysak bu bizim ayıbımız.
Irak ve Suriye Türkmenlerinin bir bölümü şii milislerin safında savaşıyor bir bölümü IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü saflarında.
Kimisi asimile olmuş, soyunu dilini unutmuş ve şu an Suriye ve Irak rejiminin ordusunda çarpışıyor.
Bir bölümü PYD kontrolündeki bölgede sindirilmiş çocuğuna PYD nin okulunda Apo'nun biyografisi ders olarak anlatılıyor. Elimizde kalan Türkmenler ÖSO safında savaşıyor.
Oturup ağlayasım var yemin ediyorum. Yazık bu insanlara kimi kaynaklara göre 3.000.000 nüfusu var oradaki ırkdaşlarımızın. Orada Türk devleti kuracak potansiyelimiz vardı bizim.
Sonuç işte bu.
Kendi ulusal sınırlarımız bile tehlikede iken, hele de mevcut hükümetle bir 'Türk' devleti kurmak.
Bunun için plan gerekir, ama işte hem Türk, hem plan, hem de AKP yanyana gelince ben de oluşan ifade = :lol: :lol: :lol:

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 08:53 
Üye

Ağlanacak halimize gülün bakalım :roll:
Türk devletini Türk yönetmeyince böyle oluyor. Türk devletinin başında her fırsatta ben Gürcüyüm karım Arap diye ısrarla belirten biri var. Aman he ben Türk değilim bir yanlışlık olmasın der gibi. Suç sanki Türk olmak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 09:03 
Üye

Bu arada bir sorum olacak, hiç televizyonlarda sorulmayan(Sadece Öztürk Yılmaz sordu) bir soru.
İdlip, muhaliflerin elinde. Rejim; "ben Halep'i aldım, İdlip sizin olsun" demez, demeyecektirde.
Yarın İdlip üzerine harekat başladığında oraya taşınan siviller nereye gidecek? Afrin, Hatay?

Bu arada sayın Greyjoy, ağlanacak halimize gülerken bundan zevk almıyoru(m)z. Bilakis ortada trajik bir durum var, siz de buna parmak basmışsınız. Ama ben size üç tane çarpan söyledim. Türk, Plan ve AKP.
Siz ne yaparsınız bu durumda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 09:17 
Üye

Alıntı:
Türk, Plan ve AKP.
Siz ne yaparsınız bu durumda.
Efkarlanıp bir sigara yakarım. Ne olacağız diye kara kara düşünmeye devam.
En son TC bize haklarımızı vermiyor diye sokaklara dökülebiliriz gibi geliyor.
Kendi ülkemizde azınlık gibiyiz sanki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 11:13 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 11:19 
Üye

Alıntı:
Esed oluyor Esad.
Esed derken bana mı sordunuz?
Kimse benim sözlerimi çarpıtmasın.
İspatlamayan en alçak, en şerefsizdir. Biz buradayız, hodri meydan.

Bunlardan biri heran gelebilir diyorsunuz yani. :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 11:30 
Üye
Kullanıcı avatarı

Olası bir Türk-Rus hava harekatında pyd içinde bulunan ABD askerleri vurulursa ne olur ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 11:38 
Akıncılar

cevap veriyorum hiç bir şey. Mevcutta olmakta zaten zaman zaman fotoğrafları paylaşılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016, 01:33 
Süvariler

Türk devletini Türk yönetmeyince böyle oluyor. Türk devletinin başında her fırsatta ben Gürcüyüm karım Arap diye ısrarla belirten biri var. Aman he ben Türk değilim bir yanlışlık olmasın der gibi. Suç sanki Türk olmak.
Çok doğru analiz.
''Aman ha...! Ben Türk değilim, beni onlarla karıştırmayın; ben Gürcü' yüm'' der gibi.
Peki Yeni Osmanlıcıların zihin arkasında ki gerçek nedir?
Bana öyle geliyor ki, bir ömür öğretilen yalanlardan dolayı bilinçaltı güdülenmesi yaşıyorlar.
Yeni Osmanlıcıların genelinde bu tip saplantılara rastlamak mümkündür.

Çok değer verdikleri Osmanlı Padişahları, Sadrazamlar, Vezirler şunlar bunlar Türk milletine ne diyordu;
''Etrak-ı Bî İdrak'' ; yani ''İdraksiz Türk'' ; yani anlayışsız, akılsız Türk...! Türk milletine akılsız diyorlardı.
Oysaki Türk milletinin tarihi şanla, şerefle yazılmıştır.
Asıl Türk milletinin şanından şan almayanlar, şerefiyle şereflenmeyenler idraksizdir.

Onlara Türk ol derken; para pul isteyen de yoktur. Türküm dediğin anda; tarihde ki bütün şereflerden nasiplenmiş olacaksın.
Hayır ben Türk milletinin şanı ile şanlamak, şerefiyle şereflenmek istemiyorum - diyorlarsa kendi tercihleridir.
Lakin şunu unutmasınlar ki, Büyük Atatürk mutluluğun sırrını da vermiştir, ne diyor; NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
Lafın kısasası; Türk milletini, TÜRKLÜK ŞUURU OLANLAR yönetmelidir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016, 02:39 
Üye

İmzalanan anlaşma Türkiye'nin Suriye politikasının tümden değişeceğini veya değişmek zorunda kaldığını gösteriyor. Bunu bir başarı veya başarısızlık olarak yorumlamaktan ziyade bundan sonrasında ne yapmak lazım diyerek tüm devletin şapkasını önüne koyup kendisine çeki düzen vermesi gerekiyor. Ha bu yapılır mı yapılmaz mı bilemiyorum. Pek ümidim yok açıkçası. Ancak ülkenin bekası için tüm bu yaşananlardan ciddi ders çıkartılması lazım.

Seneler sonra yaptığımız kapsamlı sayılabilecek bir askeri operasyonda yaşananlar ortada. Envanterdeki en modern zırhlı araçlarımızın, tanklarımızın vurulma görüntülerine içimiz acıyarak bakıyoruz. Şehit yaralı haberleri eksik olmuyor. Ordunun bu operasyonda elde ettiği acı deneyimleri acil şekilde giderecek çözümleri bulması gerekiyor. Yarın öbür gün benzer olayları kendi sınırlarımızın içinde yaşayacağımız gün gibi belli. Ortadoğuda savaşın şekli değişti ve kendimizi buna adapte etmeliyiz.

Türkiye devleti azınlık olan yabancı ülkelerdeki vatandaşlarını hiçbir zaman umursamadı. Irak'taki, Suriye'deki Türkmenler de, Yunanistan'da veya adalarda yaşayan Türkler de, farklı ülkelerdeki vatandaşlarına yabancı kaldı. İhtiyacı düştüğünde onları hatırladı ancak her şey için çok geç oluyor. Açık konuşalım Filistin veya Mısır'daki İhvan'ı için yapılanların 1/100'ünü kendi öz vatandaşına yapmadı. Irak ve Suriye'de zor zaman gelince hatırlanan Türkmenler kendi başlarının çaresine baktılar. Ölüm kalım mücadelesi içinde haklıydılar. Gün sonunda Türkmenler onunda Sunni olanları ölüyor diye kendi kendimize atıp tutmak zorunda kaldık. Kimse bizi kaale bile almadı. Teorik olarak bu ülke sınırları içindeki her vatandaş nasıl bu ülkenin ferdi ise azınlıklar ve soydaşlarımız konusunda da devletin aynı hassasiyeti göstermesi gerekli. Bu bugünün konusu değil. 1980'lerden beri devlet politikası olmuş bir durum. Umarım değişir.

Senelerdir Suriye'de eğittiğimiz, donattığımız grupların durumunu fena halde abartmış olduğumuz görülüyor. Sahaya inildiğinde bu gücün operasyonel bir başarı gösteremeyeceği anlaşıldı. Harcanan bu kadar emek ve paraya rağmen yaptığımız bir askeri oerasyonda sahada kendimize müttefik bulamadık. Daha fazla askerimizi savaş alanına göndermek zorunda kaldık. Sonuç her gün gelen şehit haberleri. Bu bölgenin gerçeği sahada müttefik olacağınız bir grubun olmasıdır. Taa Lübnan iç harbinden beri bu durum değişmedi. Yanlış ata oynaya oynaya gelinen durum ortada...

Devlet olarak vatandaş olarak hayal alemlerinden, rüyalardan acilen uyanmamız lazım. Üç gün içinde Halep'i alırız, orayı burayı bombalarız hikayelerini geçmemiz lazım. Suriye'nin önümüzdeki dönemlerde gerçeği üç aşağı beş yukarı belli. Esad yönetimi, Rusya ve İran desteği ile adım adım kazanımlar elde edeceği artı Amerika ve Batının desteğini alan YPG'nin Suriye devleti içinde otonomiye sahip özerk yönetimi olacağı belli. Sunni gruplar sahada eriyip gidecek gibi. Neredeyse muhalif listenin çoğu hem batılılar hemde Rusyanın terörist listesinde. Geriye kalanların ise savaşın kaderini değiştirebileceği bırakın göreceli küçük çaplı bir operasyondaki durumu ortada. Amerika'ya rağmen YPG'yi Rusya'ya rağmen Esad'ı vuramayacağımızı bilmemiz lazım... Bana sorarsanız acilen kendi sınırlarımızın içine çekilip, külahımızı önümüze koyup, bölgede yaşananların başımıza gelmemesi için önlemler alınmalı...

Dış kaynaklı makaleler savaşın bundan sonraki yönünün Esad lehine gelişeceğini ve elini kuvvetleneceğini gösteriyor. Yarın öbür gün Türk sınırına yoğun bir saldırı başlatsalar, örneğin İblib'e ne halt edeceğimizi ciddi ciddi düşünmemiz lazım. Kentlerin bozulan demografik yapısı yetmezmiş gibi aşırı grupların Türkiye içinde elini kolunu sallayarak dolaşması yarın öbür gün bir sürü sorunu beraberinde getirecek.

Boşuna yurtta sulh cihanda sulh ilkesi devletimizin kurucuları tarafından düstur yapılmamış onu anlamak lazım. Bu ilkeden ayrıldığımız anda hem ülke içinde hemde ülke dışında felaketlere sürükleniyoruz. Ha bunlardan ders alınır mı bilemiyorum ancak ders almazsak önümüzdeki yıllarda çok sorun yaşarız...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016, 03:17 
Uzaklaştırıldı

Suriye'de ki harekat gayet başarılı şekilde icra ediyor. Askerden ne isteniyorsa onu yapıyor layıkıyla da yapıyor. 14 şehit verdik bugün ruhları şad olsun, karşılığında 140'a yakın terörist öldürüldü. Genel tablo da bundan farksız değil. Bu aynı zamanda bölücü örgüt için de geçerli. Üstelik onca yurtdışı desteğe rağmen. Savaş bu, şehitler oluyor olacakta fakat bu harekat kapsamında binlerce km de hakimiyet sağlandı, yarın öbür gün bir koz bu elinde. Boşuna olmuyor bunca çaba.

Ve artık bir zahmet bu olumsuz havadan çıkın. Suriye'de bir harita çizilirken TR de hem masada hem sahada oyunun içinde. Şimdilik esad'ın kalmasına ses çıkartılmayacak ama bizim önceliğimiz zaten Suriye'nin toprak bütünlüğü bu da zaten imzalanan anlaşmanın 1. maddesi. Yani birinci önceliğimiz zaten kabul edilmiş durumda. Herkes herşeyi kazanamaz önemli olan ne kadar büyük parça kopardığın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 12:09 
Üye

Suriye Ordusu ve müttefiklerinin farklı kaynaklarda Guta'ya karşı taarruz hazırlığına başladığı yazıyor galiba Esad bahara kadar Guta'yı Halledip sonrasında İdlip'e gitmek istiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 12:42 
Üye

Halepten tahliyeler tamamlandı son muhalif grupta Halepi terketti.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 13:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Halep'ten tahliye edilen silahlı muhalifler neden El Bab'da cepheye sürülmüyor bunlar Fırat Kalkanı 'na katılmak istemiyor mu Savunacakları bir Halep'de kalmadı ?

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 13:19 
Üye

Alıntı:
Halep'ten tahliye edilen silahlı muhalifler neden El Bab'da cepheye sürülmüyor bunlar Fırat Kalkanı 'na katılmak istemiyor mu Savunacakları bir Halep'de kalmadı ?
Çekilen bazı gruplar Fırat Kalkanına sıcak bakmıyor hatta o harekata katılanlar yüzünden Haleb'in kaybedildiğini söyleyen gruplar bile var.Katılan olsa bile çoğunluk kalıp İdlip'i savunmayı seçecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 16:54 
Üye

Alıntı:
Çok büyük ihtimal İdlibi savunacaklar hocam,%90'ı Fırat Kalkanına sıcak bakmıyor hatta Fırat Kalkanından sonra dönecek gruplarla ciddi sıkıntı yaşayacaklar.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 22:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yahu bu Kılıçdaroğlu ve Bahçeli 10 numara gerizekalı adamlar. Şiştim vallahi.

Uzun kalkmış bugün diyor ki: Bunlar hesaptan kitaptan en anlar diyor.

Yahu bu 2 kazma çıkıp diyemiyor ki; 5 senelik Suriye İç savaşından Türkiye'nin 1 kuruş ne kazancı var ? Kalkmış birde hesaptan kitaptan anlamazsın diyorsun. Söyle o zaman neyin hesabı neyin kitabı ?

Yarım milyon müslüman katledilmiş. 5 milyon müslüman mülteci olmu. Sırf Türkiye bütçesine nakit giren 50 milyar doları bulmuş. Ekonomine bunun 5 katı girmiş .Şimdiden direkt şehit sayısı 50'yi bulmuş. Askerlerin canlı canlı yakılmış. Dünya kadar tankın aracın zayi olmuş.

Kuzey de bir BTÖ devleti kurulmuş. Ülkenin yarısını İŞİD almış. Neyin hesabı neyin kitabı var ortada ?

Adam birde zeytinyağı gibi üstüne çıktı bu 2 hödüğün. Ya hu ne rezil ne aptal günler yaşıyoruz.

Kusura bakmayın. Dün askerlerin o şekilde katlediğini görünce devrem koptu. İnsanlığımdan Türklüğümden utandım.

Böyle rezil günler bu milletin tarihinde ancak Sevr döneminde yaşandı. Milletçe beddua mı aldık nedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 23:00 
Süvariler

Yahu bu Kılıçdaroğlu ve Bahçeli 10 numara gerizekalı adamlar. Şiştim vallahi.

Uzun kalkmış bugün diyor ki: Bunlar hesaptan kitaptan en anlar diyor.

Yahu bu 2 kazma çıkıp diyemiyor ki; 5 senelik Suriye İç savaşından Türkiye'nin 1 kuruş ne kazancı var ? Kalkmış birde hesaptan kitaptan anlamazsın diyorsun. Söyle o zaman neyin hesabı neyin kitabı ?

Yarım milyon müslüman katledilmiş. 5 milyon müslüman mülteci olmu. Sırf Türkiye bütçesine nakit giren 50 milyar doları bulmuş. Ekonomine bunun 5 katı girmiş .Şimdiden direkt şehit sayısı 50'yi bulmuş. Askerlerin canlı canlı yakılmış. Dünya kadar tankın aracın zayi olmuş.

Kuzey de bir BTÖ devleti kurulmuş. Ülkenin yarısını İŞİD almış. Neyin hesabı neyin kitabı var ortada ?

Adam birde zeytinyağı gibi üstüne çıktı bu 2 hödüğün. Ya hu ne rezil ne aptal günler yaşıyoruz.

Kusura bakmayın. Dün askerlerin o şekilde katlediğini görünce devrem koptu. İnsanlığımdan Türklüğümden utandım.

Böyle rezil günler bu milletin tarihinde ancak Sevr döneminde yaşandı. Milletçe beddua mı aldık nedir.
Rezil bir muhalefet,rezil bir iktidar.Bunun başka bir açıklaması yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 23:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yahu bu hükümet yalakalarına sormak istiyorum sabah akşam öso övenlere falan. Esad'ı yıktıktan sonra ne olacak? Suriye cennet bahçesine mi dönecek? Demokrasi şenlikleri falan mı yapılacak? Kim bu adamlar? Esad ben koltuğu bıraktım dedikten sonra bu ösocular birbirlerini boğazlar iktidar için. Yani bu iş bildiğin kısır döngü. En güçlü olan iktidarı ele geçirse bile leşten farkı olmayan, İsrail'e tehdit olamayacak büyüklükte islam devleti kurulacak.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Yahu bu hükümet yalakalarına sormak istiyorum sabah akşam öso övenlere falan. Esad'ı yıktıktan sonra ne olacak? Suriye cennet bahçesine mi dönecek? Demokrasi şenlikleri falan mı yapılacak? Kim bu adamlar? Esad ben koltuğu bıraktım dedikten sonra bu ösocular birbirlerini boğazlar iktidar için. Yani bu iş bildiğin kısır döngü. En güçlü olan iktidarı ele geçirse bile leşten farkı olmayan, İsrail'e tehdit olamayacak büyüklükte islam devleti kurulacak.
Size Katılıyorum Libya'da bile yönetim boşluğu ne büyüklükte, düşünün Suriye'yi, ancak ÖSO'yu yok sayarak ta hareket edemeyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"FSA foiled SDF/YPG infiltration attempt in Jubb Al Berazi, several attacking fighters killed"
ypg yine kaşınmaya başladı. Menbiç tarafından sızma girişiminde bulunmuşlar.
http://syria.liveuamap.com/en/2016/23-d ... pt-in-jubb

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

En son Komutan Logar tarafından 24 Ara 2016, 00:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yok Esad falan gitmeyecek zaten giderse kötü bizimkilerde çark ettiler sonunda. Bu Öso sadece Fırat Kalkanıyla Al Bab Menbiç Afrin üçgeninde olur anca bu insanların pekçoğu bölgede yaşayan türkmen.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu saatten sonra devre dışı bırakamayız zaten. Uzun Esad ile görüşecek söylentileri var hatta söylentilerden de öte olacak sanırım. En başta yapılamaz mıydı bu? Her seferinde yazdığım şeydi bu. Forumda da defalarca dile getirdim.Suriye ile ılımlı bir ilişki içinde olsaydık bu kadar boşluk olmayacaktı belki. Şimdi Esad tamamen kontrolü ele alırsa bile oda bize karşı başka örgütleri destekleyecektir. Şuan kendi canının derdinde.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:59 
Süvariler

Beddua almadık da; OY VERDİK desek daha doğru olacak. Etme bulma dünyası; ektiğini biçersin hocam.

Hemencik zeytinyağ gibi üste çıkarak demek istiyorum ki; ben oy vermedim sayın hocam...! Kaldı ki günahımı bile vermem. Muhalif kişiliğimizi cümle alem bilir. 2002 yılından beridir, Allah' a şükürler olsun ki muhalifiz. Demek ki memleketin ahvalini, ta o zamandan görmüşüz.

Aslına bakarsanız oy vermemek de çözüm değildir. Sen oy vermiyorsun lakin pekalâ kediler trafoya girebiliyor. Kedilerin trafoya girmesine engel olamadık ve cezasını çekiyoruz. İşin özü, bu işler seçimle olacak işler değildir. Adamlar gitmemek üzere gelmişler; ne yaparsan yap gitmeyecekler.

Türk milleti bütün bu belalardan kurtulmak istiyorsa; evvela Kılıçdaroğlu ile Bahçeliden kurtulmalıdır. Yıllardır birtakım İŞ BİLEN ADAMLAR (!) bizleri yönetebiliyorsa; sırf bu adamların yüzündedir. CHP' nin oyu belli % 25. İnsanlar, Kılıçdaroğlu' na rağmen MECBUREN oy vermek zorunda kalıyorlar. Kendiside son derece yetersiz, makamın hakkını kesinlikle veremeyen, CHP'ye yakışmayan bir kişiliktir. Ancak asıl KİLİT TAŞI Bahçeli' dir. Bahçeli isteseydi iktidarı değiştirebilirdi. Ecevit' i beş dakikada iktidardan eden Bahçeli; söz konusu olan kişi ''padişahımız efendimiz'' olunca adeta mum gibi oluyor...! Şu işin sırrını da bir öğrensek keşke; karın ağrısı nedir acaba?

Mustafa Kemal ATATÜRK

En son PARTİKÜL tarafından 24 Ara 2016, 10:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 02:47 
Süvariler

Bunca karmaşa arasında Rusya'da varılan anlaşmaya dair ne oldu bitti öğrenemedik pek. Rusya'nın Suriye'nin genelinde yapılacak 1 ateşkesten yana olduğu ve Türkiye'yi buna ikna ettiği söyleniyor. Türkiye sahada kaç gruba sözünü geçirebiliyor ki genel bir ateşkes uygulansın. Başımızda İŞİD, El Nusra varken birde diğer grublardan da düşmanlar üretecek sanki bu varılan anlaşma. Buraya yazdım demedi demeyin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 11:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bunca karmaşa arasında Rusya'da varılan anlaşmaya dair ne oldu bitti öğrenemedik pek. Rusya'nın Suriye'nin genelinde yapılacak 1 ateşkesten yana olduğu ve Türkiye'yi buna ikna ettiği söyleniyor. Türkiye sahada kaç gruba sözünü geçirebiliyor ki genel bir ateşkes uygulansın. Başımızda İŞİD, El Nusra varken birde diğer grublardan da düşmanlar üretecek sanki bu varılan anlaşma. Buraya yazdım demedi demeyin.

İnşallah Esad ile anlaşılır. Şu çok net Esad rejimi İŞİD ve BTÖ den daha kötü değildir. Suriye bir bataklık gittikçe daha çok saplanıyoruz.

Esad desteklenmeli tekrardan üniter yapıyı kurmaya yardım etmeliyiz. ABD ve AB bu konuda epey kalleş. Rusya İran ve Çin ile anlaşıp tekrardan üniter yapı Suriyede tesis edilmeli. Hem BTÖ hemde İŞİD yapılanması silinmeli Suriyeden.

Böylece elimizdeki 3 milyon mülteciye en azından bir alternatifte sunulmuş olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 13:16 
Üye

Rakka kirsalinda Abd ve koalisyon hava destegindeki SDF kazanimlar elde ettiği yazilip ciziliyor. Isin asil ilginc kismi bolgeden gelen goruntulerde operasyonların on saflarinda Amerikali ozel kuvvet askerleri görülüyor. Rakka operasyonu beklenenden once mi baslayacak acaba? Veya bunlar on hazirlik mi....

Cesitlli haber ajanslarina gore Halep in ele gecirilmesinden sonra bosa cikan Fars milis gucleri Halep kirsalinda Rus hava kuvvetleri desteginde operasyona baslamis.

OSO dan verilen haberlere gore Firat Kalkaninda ele gecirilen bolgelere YPG tarafindan yapilan sizma girişimleri elgellenmis. Bu hat uzerinde anlaşıldığı kadari ile devamli bir taciz ve kucuk caplu çatışma ortami var...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 20:31 
Süvariler

Alıntı:
Size Katılıyorum Libya'da bile yönetim boşluğu ne büyüklükte, düşünün Suriye'yi, ancak ÖSO'yu yok sayarak ta hareket edemeyiz.
Güzel bir örnek verdiğinizi düşünüyorum. O zamanlar da aynı şuan ki gibi ABD ve yardakçılarının gazı ve kışkırtması sonucu ayağa kalkan demokrasi bekçileri(!) dikdatörlerini indirmişlerdi.
Libya ne durumda?
Kaç yıl geçti Kaddafi öldürüldükten sonra?
Libya halkı ne durumda?
Kim Libya ile ilgileniyor?

Bir insan kötü olabilir ama eğer onu ABD + Batı indirmeye çalışıyorsa onun sonu hayırlı bitmez. Bir dünya örnek dolu.

Saddam sonrası Irak, Saddam döneminden daha mı iyi durumda?
Kaddafi sonrası Libya, Kaddafi döneminden daha mı iyi durumda?
H. Mübarek sonrası Mısır(Sisi+Mursi), Mübarek döneminden daha mı iyi durumda?
Benim bu sorulara cevabım "hayır". Eziyetlerin, problemlerin şekli şemali değişmiş olabilir ama ülke daha iyi bir durumda değil. Libya yıllardır bölünmüş, yıkılmış durumda. Hala kendi içlerinde iktidar savaşı veriyorlar, bölünmüş durumdalar. Irak deseniz başlarına gelmeyen şey kalmadı. 10 yıldır ülkenin herhangi bir yerinde bombalı saldırı olmasa adamlar şaşırıyorlar. Biraz yüzeysel yorumlar tabi bunlar ama sonuç olarak bir şey çözülmüş değil. Esad gidince de hiçbir şey değişmeyecek Suriye'de. Aksine Batı'nın istediği olacak.

Bir de merak ettiğim konu var. Tabi kimse bilemez de eğer "Kardeşim Esad" modundan çıkmasaydık şuan ki durum ne olurdu? Şuan ki durum zaten rezil. Kuzey'in PYD'ye bırakılmasında Esad mı daha suçlu ABD mi? Ülkenin yarısının IŞİD Terör Örgütü'e geçmesinde Esad mı daha suçlu ABD mi? Suriye'nin bu kadar İran'ın kucağına düşmesinin suçlusu Esad mı Türkiye mi?

Gerçek düşmanlarımız var bir de gerçek düşmanlarımızın yarattığı düşmanlarımız var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 21:58 
Üye

Rejim Generali Orgeneral Talat Mahfuz Tedmurde öldürüldü.Mahfuz 2000 yılında Tedmur, 2008 yılında ise Sednaya Hapishanesindeki katliamda aktif rol almış.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 22:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bugün FB de paylaşılmış. Suriyeli itler istanbulda bir Cafede karılı kzılı nargile partisi yapıyorlar. :evil: :evil:

https://www.facebook.com/Alperyigid/vid ... 094464543/

Resim

Arap itleri keyfini sürerken arabın kıçını yalayacağım diye Suriye de harcatılan Türk askerleri. :evil: :evil:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 22:35 
Üye

Alıntı:
Bugün FB de paylaşılmış. Suriyeli itler istanbulda bir Cafede karılı kzılı nargile partisi yapıyorlar. :evil: :evil:

Resim

Arap itleri keyfini sürerken arabın kıçını yalayacağım diye Suriye de harcatılan Türk askerleri. :evil: :evil:
Şu soytarılıklarını gidip Rakkada yapmalarını o kadar çok isterdimki, IŞİD Terör Örgütü denen "Böcekler" bunları bayan erkek dinlemez ölünceye kadar kaldırıp kaldırıp dikleme yere vurur, sağ kalanlarıda ailesinin yanında başını gövdesinden ayırır.Şimdi bu cümleleri kurarken tekrar farkettim IŞİD Terör Örgütü Müslümanlıkla alakası olmayan,işi gücü Müslümanı karalamak ve kötülemek olan bir örgüt ancak yıllardır Türk toplumunun genelindeki fikirleri eyleme döken bir örgüt hangimiz istemezdik Diyarbakırın ortasında 20 tane bölücü terör örgüt'lıyı nam-ı ibret olsun diye asmayı veya kafalarına sıkmayı ? Hangimiz istemezdik Nişanlısının yanında polisi şehit eden bölücü terör örgüt'lıyı ailesinin gözü önünde en acılı yöntemle öldürmeyi.Sanki Barbar IŞİD Terör Örgütü yöneticileri örgütü kururken;Ne kadar barbarlık varsa yapacağız diye and içmişler.Yapmadıkları psikopatlık kaldımı diye hafızamı yokladımda kalmadı herhalde.Zaten bu şerefsizlerin bir zamanlar Türk toplumunun sempatisini kazanmasındaki sebep %99.9 Ayn el Arab Kuşatmasıdır, ben kendi adıma söyleyeyim IŞİD Terör Örgütü'nün yaptığı Ayn el Arab videosunda bölücü terör örgüt üyelerinin delik deşik edildiği anları görürken içimin yağları eridi.Çenem açıldı yine affınıza sığınıyorum.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 22:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

http://syria.liveuamap.com/en/2016/25-d ... am-airport

Bunu nasıl becermişler acaba? Uçak havalanırken kaymış heralde.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 23:40 
Akıncılar

http://syria.liveuamap.com/en/2016/25-d ... am-airport

Bunu nasıl becermişler acaba? Uçak havalanırken kaymış heralde.
Olay kesinlikle Suriye'de değil.Moskova yakınlarında ki bir üs de geçen sene olmuş bir olay,alakası yok

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 20:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Halep'ten kaçanlar sinek kaydı traş olmuş anlaşılan

Resim

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 22:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Halep'ten kaçanlar sinek kaydı traş olmuş anlaşılan

Resim

Oradan çok sayıda örnek almak lazım. Malum kişiler ülkemize girince doktorlarımız bunları o örneklerden bulabilmeli. Aynı yerde saç sakal örneği olanlar sorguya çekilmeli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2016, 14:56 
Süvariler

İdlib'teki gruplar ateşkese dahil değil, bu sebeple ortada bir ateşkes de yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2016, 15:14 
Üye

Astanadaki görüşmelerde Mısır'da olacakmış.
Deseneize Uzun hem 'Katil Esed' hemde 'Darbeci Sisi' ile görüşecek. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2016, 15:31 
Üye

Alıntı:

Resim

Oooo savaş mağduru kardeş, alırım bir dal.

Türk yine garip, Türk yine öksüz, Türk yine çaresiz, Türk yine kendi yurdunda ikinci planda. Tarih nasıl da tekerrür ediyor!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2016, 22:43 
Üye

Bu arada ABD bugün 35 Rus diplomatı sınırdışı etti, gerçi bu olayın Suriye ile alakası yok ama bence yine de önemli bir gelişme. Ortalık iyice kaynıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2016, 23:52 
Süvariler

Washington ve San fransisco'da görevli 35 diplomata ülkeyi terk etmeleri için 72 saat süre tanınmış.

kaynak : https://tr.sputniknews.com/abd/20161229 ... inir-disi/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2016, 04:37 
Süvariler

Kuzey Suriye Demokratik Federal Sistemi Kurucu Meclisi Eşbaşkanı Hediye Yusuf, "Suriye’nin bu bölümünde Demokratik Federal Sistemi medya önünde ilan ettiklerini" duyurdu.

Diğer Eşbaşkan Mansur Sellum, basın toplantısında, “Suriye’deki sıkıntıların giderilmesi için kökten bir çözüm gerekiyor. Federe bölge sistemi ise bunun için bir adım niteliğindedir” ifadesini kullandı.

Mansur Sellum ayrıca, “Biz kendi sorunlarımızı kendimizin çözebileceğine inanıyoruz” dedi.
Suriye’de demokratik bir anayasanın olmadığına işaret eden Sellum, “Suriye’nin en büyük sorunu demokratik bir anayasasının olmayışıdır. Kuzey Suriye’deki demokratik sistemde herkesin hakkı ve görevi güvence altına alınmıştır” dedi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2016, 23:35 
Akıncılar

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 22:12 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Paylaşıldı mı bilmiyorum ? ABD'nin muhalifleri İdlip'te vurduğun dair bir haber var ,doğru mudur?
http://m.a24.com.tr/abd-idlibde-muhalif ... .html?h=51

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 22:19 
Akıncılar

Paylaşıldı mı bilmiyorum ? ABD'nin muhalifleri İdlip'te vurduğun dair bir haber var ,doğru mudur?
http://m.a24.com.tr/abd-idlibde-muhalif ... .html?h=51
Vurulanların bir kısmı kaide bağlantılı olduğu iddiası ile vuruluyor. Bir kısmı da ABD'ye yamuk yapanlar. ABD bu aralar muhaliflerin önünü kesmek için her türlü bahaneyi kullanıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 00:01 
Üye

Suriye Türkmenlerinin sosyal medya hesabında; Milliyeti belirsiz iki helikopterin Kamışlı yakınlarındaki Tel Meşal köyünde YPG/PYD/bölücü terör örgüt'ya ait iki kontrol noktasını vurduğu idda ediliyor. Orada rejim askerleri var bildiğim kadarıyla. Amerika'dan MANPADS almak için bu saldırıları bahane edebilirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 13:04 
Üye

Suriye Türkmenlerinin sosyal medya hesabında; Milliyeti belirsiz iki helikopterin Kamışlı yakınlarındaki Tel Meşal köyünde YPG/PYD/Bölücü Terör Örgütü'ya ait iki kontrol noktasını vurduğu idda ediliyor. Orada rejim askerleri var bildiğim kadarıyla. Amerika'dan MANPADS almak için bu saldırıları bahane edebilirler.
Saldırıyı düzenleyen helikopterlerin bizim helikopterlerimiz olduğu söyleniyor. Çilaxa adında bir kasabada düzenlenmiş saldırı, ABD'nin Rimelan Hava üssü varmış burada, adamlar leblebi gibi üs açmışlar sağa sola.

http://syria.liveuamap.com/en/2017/3-ja ... llage-near

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 13:17 
Üye

Rudaw, helikopterlerin Türk ordusuna ait olduğunu ve Kuzey Irak tarafından geldiğini söylüyor.
Savaş uçaklarıda bazı köyleri vurmuş. Kürtlerin iddası bu. Türkmenler ise doğruluyor ama neye dayanarak doğruladıklarını bilmiyorum. Bölgede yoklar sonuçta.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 10:33 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Numan Başgan beni teyid etmiş. Mutlu oldum.
Boşuna yazmıyoruz buralarda aga:
Alıntı:
"""
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğuna inananlardanım. Tabii ki Esad rejiminin, zalimlerin yanında yer alacak değiliz. Şimdi bunları tamir ediyoruz, düzeltiyoruz” dedi. Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu olan Kurtulmuş, ‘bölgenin bir kez daha dizayn edilmeye çalışıldığını’ da vurgularken
....
Kaynak: Ana akım medya şeysi.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16341 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1254 255 256 257 258327 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: