TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Mar 2017, 17:20

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 13320 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1254 255 256 257 258267 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 18:22 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sn.KIZILYURTLU muhalifler medyamızda çok aklanıp paklanıyorlar da ben yaptıkları eylemlere ve aşağı yukarı istedikleri yönetim biçimini düşündüğümde IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü terör örgütünden çokta farklı bir oluşum göremiyorum. Bende mi sorun var yoksa ideolojileri aynı olup sadece örgüt adları mı farklıdır aydınlatırsanız sevinirim.

Mesela İdlip bölgesinde yakılmış sürüyle otobüs var, medyaya sorsak Esad yakmıştır ama inandırıcı gelmiyor.
Hocam yukarıdaki postlarda ve başka konularda iğneyi sık sık muhaliflerede batırdığım bölümleri okuyabilirsiniz.Suriyeyle yakından alakalıyımdır birçok komutanla tanışmışlığım vardır birçoğuda fena adam değillerdir ama yönetim biçimi konusunda ideolojilerini tazelemeleri gerekiyor.Şeriat getiremeyeceklerine göre daha düşünülmüş bir yönetim biçimi getirebilirler ama yeniliğe kapalılar.
Otobüsleri yakanların kim olduğuna dair kendimce nacizhane bir araştırma yaptım ve sonuca ulaştım ama burada irdelemeyeceğim.Siz Muhaliflerin yaktığını düşünün hocam,Esad yakmaz zaten Esad "Seçilmiş".
IŞİD Terör Örgütü'den ne gibi farkları olduğuna dair net cevap vermediniz geçiştirdiniz. Otobüsleri kimin yaktığını madem öğrendiniz söyleyinde bizde öğrenelim.
Ayrıca Esad sevici değilim sadece ülkemin çıkarları için görüşülmesi gerektiğini savunurum, yoksa babamın oğlu değil yani.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 18:31 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Sn.KIZILYURTLU muhalifler medyamızda çok aklanıp paklanıyorlar da ben yaptıkları eylemlere ve aşağı yukarı istedikleri yönetim biçimini düşündüğümde IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü terör örgütünden çokta farklı bir oluşum göremiyorum. Bende mi sorun var yoksa ideolojileri aynı olup sadece örgüt adları mı farklıdır aydınlatırsanız sevinirim.

Mesela İdlip bölgesinde yakılmış sürüyle otobüs var, medyaya sorsak Esad yakmıştır ama inandırıcı gelmiyor.
Hocam yukarıdaki postlarda ve başka konularda iğneyi sık sık muhaliflerede batırdığım bölümleri okuyabilirsiniz.Suriyeyle yakından alakalıyımdır birçok komutanla tanışmışlığım vardır birçoğuda fena adam değillerdir ama yönetim biçimi konusunda ideolojilerini tazelemeleri gerekiyor.Şeriat getiremeyeceklerine göre daha düşünülmüş bir yönetim biçimi getirebilirler ama yeniliğe kapalılar.
Otobüsleri yakanların kim olduğuna dair kendimce nacizhane bir araştırma yaptım ve sonuca ulaştım ama burada irdelemeyeceğim.Siz Muhaliflerin yaktığını düşünün hocam,Esad yakmaz zaten Esad "Seçilmiş".
IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'den ne gibi farkları olduğuna dair net cevap vermediniz geçiştirdiniz. Otobüsleri kimin yaktığını madem öğrendiniz söyleyinde bizde öğrenelim.
Ayrıca Esad sevici değilim sadece ülkemin çıkarları için görüşülmesi gerektiğini savunurum, yoksa babamın oğlu değil yani.

IŞİD Terör Örgütü ile Muhaliflerin arasındaki farkları dini referans vermeden açıklamak imkansız buda forumda yanlış anlaşılabilir,bu yüzden bu soruyu cevaplamak istemiyorum ancak ''Safları Kim Böldü ?'' isimli belgeseli izlerseniz gerekli cevabı anlayabilirsiniz.Herşeyden önce IŞİD Terör Örgütü ile muhalifler arasında uçurum kadar büyük bir doktrin farkı var bu bile yeterli bir farklılıktır.

Biz ise ince bir çizgi üstündeyiz,
Kah ölüm, kah yaşam...

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 18:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Otobüs işi farklı gruplardan savaşların kafasına göre iş yapması. İki tanesi ifşa edildi. Bir tanesi Ahrar, biri de İdlib Şehitleri diye bir grup mu ne var onlardan. İlk başta Cundül Aksa, Nusra denmişti ama değil galiba. Bu arada IŞİD Terör Örgütü T4'de bir Rus helikopteri düşürmüş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 18:42 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Bence yapılması gereken ilk iş cihatçı militanları bir güzel saç sakal traş etmek.
Sonra öso gibi tek tip kamuflaj giymeliler ve subay astsubay sınıfları oluşturulmalı.
:) Hiç güleceğim yoktu...
Yahu, cihatçı adamın ha sakalını kesmişsin, ha küfür edip dümdüz gitmişsin; hiç farkı yoktur.
Sakal, Sünneti Seniyeden olduğu için; dediğin o iş imkânsızı istemektir.
Doğru söylüyorsun bunların ha sakalını kesmişsin ha cinsel organını.
Göstermelikte olsa biraz seküler takılsalar şu an pyd gibi destekleniyorlardı ama nerede onlarda o zeka. :roll:
Batıya istediğin kadar "ılımlı muhalif" de yemezler aga. Buram buram El Kaide, Selefilik kokuyorlar en ılımlıları en kültürlüleri ya El ezher mezunu yada İhvan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 20:27 
Süvariler

Alıntı:
Sayın KIZILYURTLU, Suriye'de bu olaylar çıkmadan önce orada yapılan seçimler ne kadar adil bilginiz var mı? Halkın katılım durumu nasıl, seçim ne kadar demokratik koşullarda yapılıyordu, sonuçlar ne kadar güvenilir?

Hocam Esad her seçimde güvensizliği bariz rakamlarla galip geliyordu.%80,88 vs.
Ben de oy oranları çok yüksek olduğu için sordum :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 20:34 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Sayın KIZILYURTLU, Suriye'de bu olaylar çıkmadan önce orada yapılan seçimler ne kadar adil bilginiz var mı? Halkın katılım durumu nasıl, seçim ne kadar demokratik koşullarda yapılıyordu, sonuçlar ne kadar güvenilir?

Hocam Esad her seçimde güvensizliği bariz rakamlarla galip geliyordu.%80,88 vs.
Ben de oy oranları çok yüksek olduğu için sordum :)
Genelde seçime katılım az oluyordu,bazı kasabaların veya şehirlerin hiç katılmadığını bile bilirim.Vermeselerde değişen birşey olmayacak Esad çıkacak yine sandıktan bu yüzden katılım fazla değildi.

Kah ölüm, kah yaşam...

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 23:55 
Süvariler

PYD teröristleri, halihazırda ilerlemekte oldukları istikamette biraz daha köy ele geçirmişler. Tamam, bu köyler vs. savunulmuyor ama bence Trump başa geçesiye kadar Rakka kapısına dayandırılıp ağır çatışmalar yaşanması temin edilerek Trump'un istemese bile PYD'yi görmezden gelememesi temin edilecektir. Bu bağlamda eğer Trump, Türkiye ile yaklaşmaya çalışabileceği bir alan bırakılmamaya çalışılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 00:07 
Üye

Resim
Land Cruiser'un üzerine BMP-1 turret yerleştimişler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 00:36 
Akıncılar

Görüyorsunuz, savaş ortamı Nasıl kendi çözümlerini üretiyor. İhtiyaçlar ortaya çıkıyor, hiç akla gelmeyen pratik çözümler yaratılıyor. Yugoslav iç savaşındada gördük, Irak, Suriyedede görüyoruz. Trene bakar gibi bakmayıp, dersler çıkartmak lazım. Eksilerin, artıların değerlendirilmesi lazım. Herşey gibi savaş şartlarıda değişiyor, klasik kalıplardan sıyrılmak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 00:48 
Üye

Çoğu devletin düzenli ordusunda olmayan inovasyona sahipler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 11:47 
Süvariler

İlk muhalif kafilesinin Halep'ten ayrıldığı bildiriliyor. Sayılarının toplamda 3-4 bin arası olduğu söylenmiş. Bu kadar adamı İdlib bölgesine topluyorlar bakalım orada neler olacak. Eğer ABD bölgede etkisizleştirilmek isteniyorsa Rejim ve muhalifler ateşkes kararı alıp İŞİD ve BTÖ üzerine yürümeli. Ha şu durumda hayaldir bu ama başka yolu yok bu işin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 11:59 
Akıncılar

BTÖ kanton yapılanması üzerine ancak ve ancak Rusla ile birlikte hareket ederek yürüyebiliriz. ABD ile olmaz o iş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 13:01 
Üye

Putin ve Ruhani Sykes-Picot 2.0 uzerinde anlasmak üzereler.

Rusyan, Suriye meselesini bir an once cozmek istiyor. Iran'da kaynaklarinin sonuna geldigi icin hevesliymis. Moskova'da isi halledecekler. Olan ölen buyukelciye ve bize olacak..
Rusya'nin terör listesine kac muhalif örgüt eklenecek acaba ?

http://mobile.reuters.com/article/idUSKBN1481P2
Alıntı:
#Russia wants to 'resolve' #Syria soon. #Iran too bc drain on resources. And both think they can do that now.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 14:35 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Hocam, bu iki devletin bu kadar gücü var mı, Ortadoğu'ya şekil verecek kadar?
Yoksa başka bazı gelişmeler mi var gündemde?
Son baktığımda Türkiye ile Rusya anlaşıyor gibiydi...
Iran ve Rusya anlaşmış olsaydı, Rusya Türkiye ile neden bu kadar uğraşmış olabilir?

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 17:02 
Süvariler

Alıntı:
Hocam, bu iki devletin bu kadar gücü var mı, Ortadoğu'ya şekil verecek kadar?
Yoksa başka bazı gelişmeler mi var gündemde?
Son baktığımda Türkiye ile Rusya anlaşıyor gibiydi...
Iran ve Rusya anlaşmış olsaydı, Rusya Türkiye ile neden bu kadar uğraşmış olabilir?

Hocam şahsi düşüncem Rusya olabildiğince çabuk bir şekilde Suriye deki soruna çözüm bulma arayışında. Evet Rusya büyük devlet güçlü devlet ama asla bir süper güç değil. Rusya nın Suriye de 15 aydır icra ettiği operasyon çok büyük maliyetli. Anakarasından bu kadar uzakta böyle büyük bir operasyon yürütmek kolay değil. Binlerce asker gönder, binlerce sorti, kaç bin mühimmat, Suriye ordusuna araç-gereç ve mühimmat temin et, tabi olan kayıplar vs büyük maliyet yüklüyor Rusya ya. Rus ekonomisi özellikle düşen enerji fiyatları ve ambargolarla hali hazırda çok iyi değil. Birde bunun üzerine süregelen Ukrayna çatışmaları, Avrupa ve ABD ile olan yeni soğuk savaş durumları. Kolay değil.

Eğer istediğini görüşmelerde alabilirse Rusya'nın en azından muhalifler ile Rejim arasında bir ateşkesten yana tavır takınması muhtemel.

İran cephesi ise karışık. Dişine kan değmiş kurt gibi her yere saldırıyor. Irak'ta ABD ile, Suriye'de Rusya ile ortaklık yapabiliyor. Ekonomik durumunu, iç siyasi durumunu bilmiyorum ama en azından şimdilik militan bulma sıkıntısı yaşamıyor.

Arada İran faktörü olmasa bizim Rusya ile en azından şimdilik ortayı bulmamız kolay olur ama bu İran durumu işte karışık gibi.

Konunun uzmanı üstadlar son durumlar hakkında birşeyler karalarsa fotoğrafı daha net görebiliriz gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 17:40 
Akıncılar

İlk muhalif kafilesinin Halep'ten ayrıldığı bildiriliyor. Sayılarının toplamda 3-4 bin arası olduğu söylenmiş. Bu kadar adamı İdlib bölgesine topluyorlar bakalım orada neler olacak. Eğer ABD bölgede etkisizleştirilmek isteniyorsa Rejim ve muhalifler ateşkes kararı alıp İŞİD ve BTÖ üzerine yürümeli. Ha şu durumda hayaldir bu ama başka yolu yok bu işin.

Hocam bir kaç iletinizden yola çıkarak sizin BTÖ'nün Kuzey Suriye'deki durumunu kabul edemeyip gerçekçi olmayan senaryolar kurduğunuzu görüyorum. Şahsi düşüncem bölgede Türkiye dışında hiç kimsenin, ne Esad'ın, ne İran'ın, ne Rusya'nın, ne ABD'nin bu koridorla alıp veremediği yok. Bilakis gayet de işlerine gelir. Yüzlerce kilometrelik içinde ABD üssü barındıran bir bölücü terör örgüt koridoru Türkiye'yi fazlasıyla zora sokar. Aynı koridor İran için eğer Esad ile karadan direkt bağlantı sağlayamazsa, ki bu anca Deyr-Ez Zor - Palmira hattındaki bütün IŞİD Terör Örgütü ve Sunni unsurları ortadan kaldırma ile sağlanabilir, bu BTÖ koridoru İran'ın Akdeniz'e ulaşmasında güvenli transit rota rolü de üstlenecektir. Buna da ülkesi on binlerce Hizbullah ve Irak ve Afgan Şii milis ile dolmuş Esad mı karşı çıkacak? Esad'ın bunu yapması için önce o Şii milislere üstün gelmesi gerekir.

Bu durumda Esad'ın muhalifler ile ateşkes yapıp BTÖ'ye saldırması kusura bakmayın ama kulağa fazlasıyla absürd bir hayal gibi geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 18:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

2- IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü + El-Nusra ile bunlara bağlı ve benzer örgütlerle ortak mücadele kararı alınmış::::::: Örgütlerin sürekli isim değiştirmesi "ve benzer" kelimesinin her türlü yapıyı kapsayabileceği dikkate alındığında "tüm muhaliflerin" hedefe konması şaşırtıcı olmaz.
Bunun ifade ettiği, bugünlerde "Biz Şam'ın Fethi bilmemnesiyiz, eski alışkanlıklarımızı bıraktık." diyen Nusra yani El Kaide'dir. Hayırlısı olmuş. En basitinden adamların wiki sayfasına girdiğinizde isimleri hala Nusra olarak geçiyor.

Türkiye'nin Nusra'nın tam olarak karşısına geçeceği söyleniyordu bir süredir. Büyükelçi suikastı Nusra köpeklerinin bir cevabı olabilir. Halep'te epey canları yanmıştı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 20:40 
Süvariler

Alıntı:

Hocam bir kaç iletinizden yola çıkarak sizin BTÖ'nün Kuzey Suriye'deki durumunu kabul edemeyip gerçekçi olmayan senaryolar kurduğunuzu görüyorum. Şahsi düşüncem bölgede Türkiye dışında hiç kimsenin, ne Esad'ın, ne İran'ın, ne Rusya'nın, ne ABD'nin bu koridorla alıp veremediği yok. Bilakis gayet de işlerine gelir. Yüzlerce kilometrelik içinde ABD üssü barındıran bir Bölücü Terör Örgütü koridoru Türkiye'yi fazlasıyla zora sokar. Aynı koridor İran için eğer Esad ile karadan direkt bağlantı sağlayamazsa, ki bu anca Deyr-Ez Zor - Palmira hattındaki bütün IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ve Sunni unsurları ortadan kaldırma ile sağlanabilir, bu BTÖ koridoru İran'ın Akdeniz'e ulaşmasında güvenli transit rota rolü de üstlenecektir. Buna da ülkesi on binlerce Hizbullah ve Irak ve Afgan Şii milis ile dolmuş Esad mı karşı çıkacak? Esad'ın bunu yapması için önce o Şii milislere üstün gelmesi gerekir.

Bu durumda Esad'ın muhalifler ile ateşkes yapıp BTÖ'ye saldırması kusura bakmayın ama kulağa
fazlasıyla absürd bir hayal gibi geliyor.
Hocam kabullenemiyorum. Bünye kabul edemiyor bu durumu. Daha beş yıl önce kimlik bile verilmeyen bir avuç adamın dünyanın tek süper gücünü arkasına alıp hayali kahramanlık hikayeleriyle koca ülkenin üçte birini işgal edip bize saldırmasını kaldırmıyor bünyem. Hayali iyi senaryolar yazıyorum. Bu iş bu kadar kolay olmamalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 21:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bende kabullenmiyorum. Bizimkiler Ypg'nin peşini bırakmamalılar. Hizbullah ile ilgili madde eklenmişse illa ki Ypg'de konuşulmuştur. Ama diğer taraftan da Suriye millet vekili ypg kardeşimiz ve mütefikimizdir demiş ;
http://www.basnews.com/index.php/en/new ... ast/319035
Benim korkum savaş sonunda bunlar federe yapıya kavuşmaları !

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 22:05 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Hocam bir kaç iletinizden yola çıkarak sizin BTÖ'nün Kuzey Suriye'deki durumunu kabul edemeyip gerçekçi olmayan senaryolar kurduğunuzu görüyorum. Şahsi düşüncem bölgede Türkiye dışında hiç kimsenin, ne Esad'ın, ne İran'ın, ne Rusya'nın, ne ABD'nin bu koridorla alıp veremediği yok. Bilakis gayet de işlerine gelir. Yüzlerce kilometrelik içinde ABD üssü barındıran bir Bölücü Terör Örgütü koridoru Türkiye'yi fazlasıyla zora sokar. Aynı koridor İran için eğer Esad ile karadan direkt bağlantı sağlayamazsa, ki bu anca Deyr-Ez Zor - Palmira hattındaki bütün IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü ve Sunni unsurları ortadan kaldırma ile sağlanabilir, bu BTÖ koridoru İran'ın Akdeniz'e ulaşmasında güvenli transit rota rolü de üstlenecektir. Buna da ülkesi on binlerce Hizbullah ve Irak ve Afgan Şii milis ile dolmuş Esad mı karşı çıkacak? Esad'ın bunu yapması için önce o Şii milislere üstün gelmesi gerekir.

Bu durumda Esad'ın muhalifler ile ateşkes yapıp BTÖ'ye saldırması kusura bakmayın ama kulağa
fazlasıyla absürd bir hayal gibi geliyor.
Hocam kabullenemiyorum. Bünye kabul edemiyor bu durumu. Daha beş yıl önce kimlik bile verilmeyen bir avuç adamın dünyanın tek süper gücünü arkasına alıp hayali kahramanlık hikayeleriyle koca ülkenin üçte birini işgal edip bize saldırmasını kaldırmıyor bünyem. Hayali iyi senaryolar yazıyorum. Bu iş bu kadar kolay olmamalı.
İşin kötüsü bu hırtlara 6 sene önce Rakka dahil Suriye'nin 3'te 1'ini alacaksanız desek kendileri bile inanmazdı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 01:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Astana'da imzalanan metinin ingilizce versiyonu ;

The Ministers of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran, the Russian Federation and the Republic of Turkey, meeting in Moscow on 20 December 2016, agreed on the following.

1. Iran, Russia and Turkey reiterate their full respect for sovereignty, independence, unity and territorial integrity of the Syrian Arab Republic as multi-ethnic, multi-religious, non-sectarian, democratic and secular state.

2. Iran, Russia and Turkey are convinced that there is no military solution to the Syrian conflict. They recognize the essential role of the United Nations in the efforts to resolve this crisis in accordance with UNSC resolution 2254. The Ministers also take note of the decisions of the International Syria Support Croup (ISSG). They urge all members of the international community to cooperate in good faith in order to remove the obstacles on the way to implement the agreements contained in these documents.

3. Iran, Russia and Turkey welcome joint efforts in Eastern Aleppo allowing for voluntary evacuation of civilians and organized departure of armed opposition. The Ministers also welcome partial evacuation of civilians from Fuaa, Kafraia, Zabadani and Madaya. They commit to ensure the completion of the process without interruption and in a safe and secure manner. The Ministers express their gratitude to the representatives of ICRC and WHO for their assistance in conduction of the evacuation.

4. The Ministers agree on the importance of expanding ceasefire, unhindered humanitarian assistance and free movement of civilians throughout the country.

5. Iran, Russia and Turkey express their readiness to facilitate and become the guarantors of the prospective agreement, being negotiated, between the Syrian Government and the opposition. They invited all other countries with the influence on the situation on the ground to do the same.

6. They strongly believe that this Agreement will be instrumental to create the necessary momentum for the resumption of the political process in Syria in accordance with the UNSC resolution 2254.

7. The Ministers take note of the kind offer of the President of Kazakhstan to host relevant meetings in Astana.

8. Iran, Russia and Turkey reiterate their determination to fight jointly against ISIL/DAESH and Al-Nusra and to separate from them armed opposition groups.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 01:40 
Üye

Ypg terör örgütü Rakka'nın batısını ele geçirdikten sonra harita korkutucu gözüküyor. Şaka maka %7 nüfusla Suriye'nin %35-40'ına sahip oldular

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 01:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ypg terör örgütü Rakka'nın batısını ele geçirdikten sonra harita korkutucu gözüküyor. Şaka maka %7 nüfusla Suriye'nin %35-40'ına sahip oldular
Yakında azalacaktır o. :twisted:

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 08:10 
Süvariler

Hocam BM nin son açıklamasına göre yüzde 5. Tabi kendilerine göre yüzde 17. İşgal ettikleri yerlerdeki neredeyse tüm nüfusu kendilerine yazıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 08:34 
Üye

Suriye'de Kürt nüfusa yakın Türkmen nüfus var.
Orada bu zamana kadar Türkmen kantonları oluşturamadıysak bu bizim ayıbımız.
Irak ve Suriye Türkmenlerinin bir bölümü şii milislerin safında savaşıyor bir bölümü IŞİD Terör Örgütü saflarında.
Kimisi asimile olmuş, soyunu dilini unutmuş ve şu an Suriye ve Irak rejiminin ordusunda çarpışıyor.
Bir bölümü PYD kontrolündeki bölgede sindirilmiş çocuğuna PYD nin okulunda Apo'nun biyografisi ders olarak anlatılıyor. Elimizde kalan Türkmenler ÖSO safında savaşıyor.
Oturup ağlayasım var yemin ediyorum. Yazık bu insanlara kimi kaynaklara göre 3.000.000 nüfusu var oradaki ırkdaşlarımızın. Orada Türk devleti kuracak potansiyelimiz vardı bizim.
Sonuç işte bu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 08:46 
Üye

Alıntı:
Suriye'de Kürt nüfusa yakın Türkmen nüfus var.
Orada bu zamana kadar Türkmen kantonları oluşturamadıysak bu bizim ayıbımız.
Irak ve Suriye Türkmenlerinin bir bölümü şii milislerin safında savaşıyor bir bölümü IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü saflarında.
Kimisi asimile olmuş, soyunu dilini unutmuş ve şu an Suriye ve Irak rejiminin ordusunda çarpışıyor.
Bir bölümü PYD kontrolündeki bölgede sindirilmiş çocuğuna PYD nin okulunda Apo'nun biyografisi ders olarak anlatılıyor. Elimizde kalan Türkmenler ÖSO safında savaşıyor.
Oturup ağlayasım var yemin ediyorum. Yazık bu insanlara kimi kaynaklara göre 3.000.000 nüfusu var oradaki ırkdaşlarımızın. Orada Türk devleti kuracak potansiyelimiz vardı bizim.
Sonuç işte bu.
Kendi ulusal sınırlarımız bile tehlikede iken, hele de mevcut hükümetle bir 'Türk' devleti kurmak.
Bunun için plan gerekir, ama işte hem Türk, hem plan, hem de AKP yanyana gelince ben de oluşan ifade = :lol: :lol: :lol:

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 08:53 
Üye

Ağlanacak halimize gülün bakalım :roll:
Türk devletini Türk yönetmeyince böyle oluyor. Türk devletinin başında her fırsatta ben Gürcüyüm karım Arap diye ısrarla belirten biri var. Aman he ben Türk değilim bir yanlışlık olmasın der gibi. Suç sanki Türk olmak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 09:03 
Üye

Bu arada bir sorum olacak, hiç televizyonlarda sorulmayan(Sadece Öztürk Yılmaz sordu) bir soru.
İdlip, muhaliflerin elinde. Rejim; "ben Halep'i aldım, İdlip sizin olsun" demez, demeyecektirde.
Yarın İdlip üzerine harekat başladığında oraya taşınan siviller nereye gidecek? Afrin, Hatay?

Bu arada sayın Greyjoy, ağlanacak halimize gülerken bundan zevk almıyoru(m)z. Bilakis ortada trajik bir durum var, siz de buna parmak basmışsınız. Ama ben size üç tane çarpan söyledim. Türk, Plan ve AKP.
Siz ne yaparsınız bu durumda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 09:17 
Üye

Alıntı:
Türk, Plan ve AKP.
Siz ne yaparsınız bu durumda.
Efkarlanıp bir sigara yakarım. Ne olacağız diye kara kara düşünmeye devam.
En son TC bize haklarımızı vermiyor diye sokaklara dökülebiliriz gibi geliyor.
Kendi ülkemizde azınlık gibiyiz sanki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 11:13 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 11:19 
Üye

Alıntı:
Esed oluyor Esad.
Esed derken bana mı sordunuz?
Kimse benim sözlerimi çarpıtmasın.
İspatlamayan en alçak, en şerefsizdir. Biz buradayız, hodri meydan.

Bunlardan biri heran gelebilir diyorsunuz yani. :twisted:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 11:30 
Üye
Kullanıcı avatarı

Olası bir Türk-Rus hava harekatında pyd içinde bulunan ABD askerleri vurulursa ne olur ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 11:38 
Akıncılar

cevap veriyorum hiç bir şey. Mevcutta olmakta zaten zaman zaman fotoğrafları paylaşılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016, 01:33 
Süvariler

Alıntı:
Türk devletini Türk yönetmeyince böyle oluyor. Türk devletinin başında her fırsatta ben Gürcüyüm karım Arap diye ısrarla belirten biri var. Aman he ben Türk değilim bir yanlışlık olmasın der gibi. Suç sanki Türk olmak.
Çok doğru analiz.
''Aman ha...! Ben Türk değilim, beni onlarla karıştırmayın; ben Gürcü' yüm'' der gibi.
Peki Yeni Osmanlıcıların zihin arkasında ki gerçek nedir?
Bana öyle geliyor ki, bir ömür öğretilen yalanlardan dolayı bilinçaltı güdülenmesi yaşıyorlar.
Yeni Osmanlıcıların genelinde bu tip saplantılara rastlamak mümkündür.

Çok değer verdikleri Osmanlı Padişahları, Sadrazamlar, Vezirler şunlar bunlar Türk milletine ne diyordu;
''Etrak-ı Bî İdrak'' ; yani ''İdraksiz Türk'' ; yani anlayışsız, akılsız Türk...! Türk milletine akılsız diyorlardı.
Oysaki Türk milletinin tarihi şanla, şerefle yazılmıştır.
Asıl Türk milletinin şanından şan almayanlar, şerefiyle şereflenmeyenler idraksizdir.

Onlara Türk ol derken; para pul isteyen de yoktur. Türküm dediğin anda; tarihde ki bütün şereflerden nasiplenmiş olacaksın.
Hayır ben Türk milletinin şanı ile şanlamak, şerefiyle şereflenmek istemiyorum - diyorlarsa kendi tercihleridir.
Lakin şunu unutmasınlar ki, Büyük Atatürk mutluluğun sırrını da vermiştir, ne diyor; NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
Lafın kısasası; Türk milletini, TÜRKLÜK ŞUURU OLANLAR yönetmelidir.

Tengri' nin Türk Milletine Hediyesi;
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016, 02:39 
Üye

İmzalanan anlaşma Türkiye'nin Suriye politikasının tümden değişeceğini veya değişmek zorunda kaldığını gösteriyor. Bunu bir başarı veya başarısızlık olarak yorumlamaktan ziyade bundan sonrasında ne yapmak lazım diyerek tüm devletin şapkasını önüne koyup kendisine çeki düzen vermesi gerekiyor. Ha bu yapılır mı yapılmaz mı bilemiyorum. Pek ümidim yok açıkçası. Ancak ülkenin bekası için tüm bu yaşananlardan ciddi ders çıkartılması lazım.

Seneler sonra yaptığımız kapsamlı sayılabilecek bir askeri operasyonda yaşananlar ortada. Envanterdeki en modern zırhlı araçlarımızın, tanklarımızın vurulma görüntülerine içimiz acıyarak bakıyoruz. Şehit yaralı haberleri eksik olmuyor. Ordunun bu operasyonda elde ettiği acı deneyimleri acil şekilde giderecek çözümleri bulması gerekiyor. Yarın öbür gün benzer olayları kendi sınırlarımızın içinde yaşayacağımız gün gibi belli. Ortadoğuda savaşın şekli değişti ve kendimizi buna adapte etmeliyiz.

Türkiye devleti azınlık olan yabancı ülkelerdeki vatandaşlarını hiçbir zaman umursamadı. Irak'taki, Suriye'deki Türkmenler de, Yunanistan'da veya adalarda yaşayan Türkler de, farklı ülkelerdeki vatandaşlarına yabancı kaldı. İhtiyacı düştüğünde onları hatırladı ancak her şey için çok geç oluyor. Açık konuşalım Filistin veya Mısır'daki İhvan'ı için yapılanların 1/100'ünü kendi öz vatandaşına yapmadı. Irak ve Suriye'de zor zaman gelince hatırlanan Türkmenler kendi başlarının çaresine baktılar. Ölüm kalım mücadelesi içinde haklıydılar. Gün sonunda Türkmenler onunda Sunni olanları ölüyor diye kendi kendimize atıp tutmak zorunda kaldık. Kimse bizi kaale bile almadı. Teorik olarak bu ülke sınırları içindeki her vatandaş nasıl bu ülkenin ferdi ise azınlıklar ve soydaşlarımız konusunda da devletin aynı hassasiyeti göstermesi gerekli. Bu bugünün konusu değil. 1980'lerden beri devlet politikası olmuş bir durum. Umarım değişir.

Senelerdir Suriye'de eğittiğimiz, donattığımız grupların durumunu fena halde abartmış olduğumuz görülüyor. Sahaya inildiğinde bu gücün operasyonel bir başarı gösteremeyeceği anlaşıldı. Harcanan bu kadar emek ve paraya rağmen yaptığımız bir askeri oerasyonda sahada kendimize müttefik bulamadık. Daha fazla askerimizi savaş alanına göndermek zorunda kaldık. Sonuç her gün gelen şehit haberleri. Bu bölgenin gerçeği sahada müttefik olacağınız bir grubun olmasıdır. Taa Lübnan iç harbinden beri bu durum değişmedi. Yanlış ata oynaya oynaya gelinen durum ortada...

Devlet olarak vatandaş olarak hayal alemlerinden, rüyalardan acilen uyanmamız lazım. Üç gün içinde Halep'i alırız, orayı burayı bombalarız hikayelerini geçmemiz lazım. Suriye'nin önümüzdeki dönemlerde gerçeği üç aşağı beş yukarı belli. Esad yönetimi, Rusya ve İran desteği ile adım adım kazanımlar elde edeceği artı Amerika ve Batının desteğini alan YPG'nin Suriye devleti içinde otonomiye sahip özerk yönetimi olacağı belli. Sunni gruplar sahada eriyip gidecek gibi. Neredeyse muhalif listenin çoğu hem batılılar hemde Rusyanın terörist listesinde. Geriye kalanların ise savaşın kaderini değiştirebileceği bırakın göreceli küçük çaplı bir operasyondaki durumu ortada. Amerika'ya rağmen YPG'yi Rusya'ya rağmen Esad'ı vuramayacağımızı bilmemiz lazım... Bana sorarsanız acilen kendi sınırlarımızın içine çekilip, külahımızı önümüze koyup, bölgede yaşananların başımıza gelmemesi için önlemler alınmalı...

Dış kaynaklı makaleler savaşın bundan sonraki yönünün Esad lehine gelişeceğini ve elini kuvvetleneceğini gösteriyor. Yarın öbür gün Türk sınırına yoğun bir saldırı başlatsalar, örneğin İblib'e ne halt edeceğimizi ciddi ciddi düşünmemiz lazım. Kentlerin bozulan demografik yapısı yetmezmiş gibi aşırı grupların Türkiye içinde elini kolunu sallayarak dolaşması yarın öbür gün bir sürü sorunu beraberinde getirecek.

Boşuna yurtta sulh cihanda sulh ilkesi devletimizin kurucuları tarafından düstur yapılmamış onu anlamak lazım. Bu ilkeden ayrıldığımız anda hem ülke içinde hemde ülke dışında felaketlere sürükleniyoruz. Ha bunlardan ders alınır mı bilemiyorum ancak ders almazsak önümüzdeki yıllarda çok sorun yaşarız...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016, 03:17 
Üye

Suriye'de ki harekat gayet başarılı şekilde icra ediyor. Askerden ne isteniyorsa onu yapıyor layıkıyla da yapıyor. 14 şehit verdik bugün ruhları şad olsun, karşılığında 140'a yakın terörist öldürüldü. Genel tablo da bundan farksız değil. Bu aynı zamanda bölücü örgüt için de geçerli. Üstelik onca yurtdışı desteğe rağmen. Savaş bu, şehitler oluyor olacakta fakat bu harekat kapsamında binlerce km de hakimiyet sağlandı, yarın öbür gün bir koz bu elinde. Boşuna olmuyor bunca çaba.

Ve artık bir zahmet bu olumsuz havadan çıkın. Suriye'de bir harita çizilirken TR de hem masada hem sahada oyunun içinde. Şimdilik esad'ın kalmasına ses çıkartılmayacak ama bizim önceliğimiz zaten Suriye'nin toprak bütünlüğü bu da zaten imzalanan anlaşmanın 1. maddesi. Yani birinci önceliğimiz zaten kabul edilmiş durumda. Herkes herşeyi kazanamaz önemli olan ne kadar büyük parça kopardığın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 12:09 
Üye

Suriye Ordusu ve müttefiklerinin farklı kaynaklarda Guta'ya karşı taarruz hazırlığına başladığı yazıyor galiba Esad bahara kadar Guta'yı Halledip sonrasında İdlip'e gitmek istiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 12:42 
Üye

Halepten tahliyeler tamamlandı son muhalif grupta Halepi terketti.

Kah ölüm, kah yaşam...

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 13:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Halep'ten tahliye edilen silahlı muhalifler neden El Bab'da cepheye sürülmüyor bunlar Fırat Kalkanı 'na katılmak istemiyor mu Savunacakları bir Halep'de kalmadı ?

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 13:19 
Üye

Alıntı:
Halep'ten tahliye edilen silahlı muhalifler neden El Bab'da cepheye sürülmüyor bunlar Fırat Kalkanı 'na katılmak istemiyor mu Savunacakları bir Halep'de kalmadı ?
Çekilen bazı gruplar Fırat Kalkanına sıcak bakmıyor hatta o harekata katılanlar yüzünden Haleb'in kaybedildiğini söyleyen gruplar bile var.Katılan olsa bile çoğunluk kalıp İdlip'i savunmayı seçecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 16:54 
Üye

Alıntı:
Çok büyük ihtimal İdlibi savunacaklar hocam,%90'ı Fırat Kalkanına sıcak bakmıyor hatta Fırat Kalkanından sonra dönecek gruplarla ciddi sıkıntı yaşayacaklar.

Kah ölüm, kah yaşam...

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 22:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yahu bu Kılıçdaroğlu ve Bahçeli 10 numara gerizekalı adamlar. Şiştim vallahi.

Uzun kalkmış bugün diyor ki: Bunlar hesaptan kitaptan en anlar diyor.

Yahu bu 2 kazma çıkıp diyemiyor ki; 5 senelik Suriye İç savaşından Türkiye'nin 1 kuruş ne kazancı var ? Kalkmış birde hesaptan kitaptan anlamazsın diyorsun. Söyle o zaman neyin hesabı neyin kitabı ?

Yarım milyon müslüman katledilmiş. 5 milyon müslüman mülteci olmu. Sırf Türkiye bütçesine nakit giren 50 milyar doları bulmuş. Ekonomine bunun 5 katı girmiş .Şimdiden direkt şehit sayısı 50'yi bulmuş. Askerlerin canlı canlı yakılmış. Dünya kadar tankın aracın zayi olmuş.

Kuzey de bir BTÖ devleti kurulmuş. Ülkenin yarısını İŞİD almış. Neyin hesabı neyin kitabı var ortada ?

Adam birde zeytinyağı gibi üstüne çıktı bu 2 hödüğün. Ya hu ne rezil ne aptal günler yaşıyoruz.

Kusura bakmayın. Dün askerlerin o şekilde katlediğini görünce devrem koptu. İnsanlığımdan Türklüğümden utandım.

Böyle rezil günler bu milletin tarihinde ancak Sevr döneminde yaşandı. Milletçe beddua mı aldık nedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 23:00 
Süvariler

Yahu bu Kılıçdaroğlu ve Bahçeli 10 numara gerizekalı adamlar. Şiştim vallahi.

Uzun kalkmış bugün diyor ki: Bunlar hesaptan kitaptan en anlar diyor.

Yahu bu 2 kazma çıkıp diyemiyor ki; 5 senelik Suriye İç savaşından Türkiye'nin 1 kuruş ne kazancı var ? Kalkmış birde hesaptan kitaptan anlamazsın diyorsun. Söyle o zaman neyin hesabı neyin kitabı ?

Yarım milyon müslüman katledilmiş. 5 milyon müslüman mülteci olmu. Sırf Türkiye bütçesine nakit giren 50 milyar doları bulmuş. Ekonomine bunun 5 katı girmiş .Şimdiden direkt şehit sayısı 50'yi bulmuş. Askerlerin canlı canlı yakılmış. Dünya kadar tankın aracın zayi olmuş.

Kuzey de bir BTÖ devleti kurulmuş. Ülkenin yarısını İŞİD almış. Neyin hesabı neyin kitabı var ortada ?

Adam birde zeytinyağı gibi üstüne çıktı bu 2 hödüğün. Ya hu ne rezil ne aptal günler yaşıyoruz.

Kusura bakmayın. Dün askerlerin o şekilde katlediğini görünce devrem koptu. İnsanlığımdan Türklüğümden utandım.

Böyle rezil günler bu milletin tarihinde ancak Sevr döneminde yaşandı. Milletçe beddua mı aldık nedir.
Rezil bir muhalefet,rezil bir iktidar.Bunun başka bir açıklaması yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016, 23:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yahu bu hükümet yalakalarına sormak istiyorum sabah akşam öso övenlere falan. Esad'ı yıktıktan sonra ne olacak? Suriye cennet bahçesine mi dönecek? Demokrasi şenlikleri falan mı yapılacak? Kim bu adamlar? Esad ben koltuğu bıraktım dedikten sonra bu ösocular birbirlerini boğazlar iktidar için. Yani bu iş bildiğin kısır döngü. En güçlü olan iktidarı ele geçirse bile leşten farkı olmayan, İsrail'e tehdit olamayacak büyüklükte islam devleti kurulacak.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:06 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Yahu bu hükümet yalakalarına sormak istiyorum sabah akşam öso övenlere falan. Esad'ı yıktıktan sonra ne olacak? Suriye cennet bahçesine mi dönecek? Demokrasi şenlikleri falan mı yapılacak? Kim bu adamlar? Esad ben koltuğu bıraktım dedikten sonra bu ösocular birbirlerini boğazlar iktidar için. Yani bu iş bildiğin kısır döngü. En güçlü olan iktidarı ele geçirse bile leşten farkı olmayan, İsrail'e tehdit olamayacak büyüklükte islam devleti kurulacak.
Size Katılıyorum Libya'da bile yönetim boşluğu ne büyüklükte, düşünün Suriye'yi, ancak ÖSO'yu yok sayarak ta hareket edemeyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"FSA foiled SDF/YPG infiltration attempt in Jubb Al Berazi, several attacking fighters killed"
ypg yine kaşınmaya başladı. Menbiç tarafından sızma girişiminde bulunmuşlar.
http://syria.liveuamap.com/en/2016/23-d ... pt-in-jubb

En son Komutan Logar tarafından 24 Ara 2016, 00:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yok Esad falan gitmeyecek zaten giderse kötü bizimkilerde çark ettiler sonunda. Bu Öso sadece Fırat Kalkanıyla Al Bab Menbiç Afrin üçgeninde olur anca bu insanların pekçoğu bölgede yaşayan türkmen.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu saatten sonra devre dışı bırakamayız zaten. Uzun Esad ile görüşecek söylentileri var hatta söylentilerden de öte olacak sanırım. En başta yapılamaz mıydı bu? Her seferinde yazdığım şeydi bu. Forumda da defalarca dile getirdim.Suriye ile ılımlı bir ilişki içinde olsaydık bu kadar boşluk olmayacaktı belki. Şimdi Esad tamamen kontrolü ele alırsa bile oda bize karşı başka örgütleri destekleyecektir. Şuan kendi canının derdinde.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 00:59 
Süvariler

Alıntı:

Beddua almadık da; OY VERDİK desek daha doğru olacak. Etme bulma dünyası; ektiğini biçersin hocam.

Hemencik zeytinyağ gibi üste çıkarak demek istiyorum ki; ben oy vermedim sayın hocam...! Kaldı ki günahımı bile vermem. Muhalif kişiliğimizi cümle alem bilir. 2002 yılından beridir, Allah' a şükürler olsun ki muhalifiz. Demek ki memleketin ahvalini, ta o zamandan görmüşüz.

Aslına bakarsanız oy vermemek de çözüm değildir. Sen oy vermiyorsun lakin pekalâ kediler trafoya girebiliyor. Kedilerin trafoya girmesine engel olamadık ve cezasını çekiyoruz. İşin özü, bu işler seçimle olacak işler değildir. Adamlar gitmemek üzere gelmişler; ne yaparsan yap gitmeyecekler.

Türk milleti bütün bu belalardan kurtulmak istiyorsa; evvela Kılıçdaroğlu ile Bahçeliden kurtulmalıdır. Yıllardır birtakım İŞ BİLEN ADAMLAR (!) bizleri yönetebiliyorsa; sırf bu adamların yüzündedir. CHP' nin oyu belli % 25. İnsanlar, Kılıçdaroğlu' na rağmen MECBUREN oy vermek zorunda kalıyorlar. Kendiside son derece yetersiz, makamın hakkını kesinlikle veremeyen, CHP'ye yakışmayan bir kişiliktir. Ancak asıl KİLİT TAŞI Bahçeli' dir. Bahçeli isteseydi iktidarı değiştirebilirdi. Ecevit' i beş dakikada iktidardan eden Bahçeli; söz konusu olan kişi ''padişahımız efendimiz'' olunca adeta mum gibi oluyor...! Şu işin sırrını da bir öğrensek keşke; karın ağrısı nedir acaba?

Tengri' nin Türk Milletine Hediyesi;
Mustafa Kemal ATATÜRK

En son PARTİKÜL tarafından 24 Ara 2016, 10:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 02:47 
Süvariler

Bunca karmaşa arasında Rusya'da varılan anlaşmaya dair ne oldu bitti öğrenemedik pek. Rusya'nın Suriye'nin genelinde yapılacak 1 ateşkesten yana olduğu ve Türkiye'yi buna ikna ettiği söyleniyor. Türkiye sahada kaç gruba sözünü geçirebiliyor ki genel bir ateşkes uygulansın. Başımızda İŞİD, El Nusra varken birde diğer grublardan da düşmanlar üretecek sanki bu varılan anlaşma. Buraya yazdım demedi demeyin.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 13320 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1254 255 256 257 258267 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: goldenwings ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: