TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Kas 2017, 00:36

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16228 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1252 253 254 255 256325 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 03:15 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Hüsnü Mahalli çok biliyor ;) Soldaki Ömer Şişhani IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü Genel Askeri Emiriydi Irakta öldürüldü.Sağdakide Abdullah Muhaysinidir cihatçıların elebaşı olması gibi bir durum yok.Sadece cihatçılara dini dersler verir,sohbetler yapar,operasyonlarından önce ziyaret eder vs.Fotoğraf muhtemelen Ömer Şişhani IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü'ne katılmadan önce çekilmiş.
Evinde arama yapılmış ve göz altına alınmış Mahalli
Görselin videosu: https://twitter.com/gencserkan/status/8 ... 5650353152
Ekşi'de biri şöyle yazmış:
"bu Çeçen katillerden Suriye'de dört tane vardı.

- Seyfullah eş-şişani: nusracıydı, Suriye ordusu bunu Halep Cezaevi önünde alnın çatısından vurdu.
- Ömer eş-şişani: Irak ordusu vurdu.

Şimdi geride iki adam kaldı. biri Selahaddin biri de Müslim. Selahaddin arazi oldu gibi. Müslim ise Türkmen Dağı'nda "Esad'ın bombaları ve zulmü altında yardıma muhtaç biçimde Türkmen Dağı'nda yaşamaya çalışan Türkmen nine" taklidi yapıyor."

Düzenleme:Yanlışlıkla kendimi alıntılamışım.
Ekşide yanlış yazmışlar saydıkları isimler öne çıkmış olan kişiler,IŞİD Terör Örgütü,Nusra ve diğer çeşitli grupların içinde psikopatlık ve profesyonellik olarak birçok Çeçen,Dağıstanlı,Çerkes ve Kist kökenli lider var.

Ekleme:Selahaddin Şişhani kayıp değildir Halep Şeyh Maksut bölgesinde Jaish Usro ismindeki grubuyla YPG'ye karşı mücadele ediyordu.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 03:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Halep düşünce Basmane 'deki Suriyeli Araplar Esad lehine Anafartalar caddesinde yürüyüş yaptılar. Yada biz en azından öyle sandık. Küçük Suriye olmuş Basmane. Kürt kökenlilerin dükkanlarının alayı Araplara geçmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 04:07 
Üye

Alıntı:
Halep düşünce Basmane 'deki Suriyeli Araplar Esad lehine Anafartalar caddesinde yürüyüş yaptılar. Yada biz en azından öyle sandık. Küçük Suriye olmuş Basmane. Kürt kökenlilerin dükkanlarının alayı Araplara geçmiş.
Hocam Türkiyedeki Suriyelilerin içinde Esadı seven sayısı hiç yok gibi birşeydir,yanlış anlamış olabilirsiniz.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 04:53 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Fırat Kalkanında bizim önümüzde savaşan grup dediklerinizin milliyetleri belli mi acaba? Varmı bununla ilgili anket.Kaçı suriye doğumlu kaçı suriye vatandaşı? Bugün sempati duyarsın yarın bi bakmışsın terörist listesindeler bu işler böyledir o yüzden çok da şey yapmamak lazım.
Benim de tahminim Fırat kalkanında savaşanlar asla Suriye vatandaşı olamazlar, çünkü Suriyeli dediğin Lüksemburglu gibidir, çok nadir bulunan bir millettir. ;)

Geçmiş yazılarınızı okumadım, bir tahminde bulunayım.

-Fırat kalkanı olmayıp sınır IŞİD Terör Örgütü'e BTÖ'ye bırakılsa bu Suriyeliler neden benim ülkemde boş geziyor diyecektiniz.

-Suriyeliler silahlandırılıp cephede askere destek olunca cihatçı terörist diyorsunuz.

Felsefe'de üçüncü halin imkansızlığı diye bir kavram var. Bunu incelemenizde yarar görüyorum. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 07:08 
Süvariler

Alıntı:
Hocam Türkiyedeki Suriyelilerin içinde Esadı seven sayısı hiç yok gibi birşeydir,yanlış anlamış olabilirsiniz.
Sandığınızdan daha fazla olabilir sayısı.

Ben bile, 7000 km uzaktan, şans eseri Türkiye'de yaşayan bir Suriyeli'nin Facebook'ta bir grup paylaşımında yorumunu görmüştüm.

"Bizim ülkemizi siz mahvettiniz, şimdi bize bakacaksınız" diye.

Profil resmi boğaz, kapak resminde Esad vardı.

Muhtelif bir olay olabilir, fakat var böyleleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 07:15 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Ben bile, 7000 km uzaktan, şans eseri Türkiye'de yaşayan bir Suriyeli'nin Facebook'ta bir grup paylaşımında yorumunu görmüştüm.

O zaman onun o bir zamanlar içinde güzel ve tatlı hayaller kurduğu evin başına geçiren hangi muhalif grupsa ellerine sağlık diyelim hocam,ister 5 yıl ister 5 asır sonra hem bu ülkede ikamet edip hemde Türk askerini şehit eden Esada sempati duyan Suriyeli arkadaşları maça sekizi yapacak birileri çıkar. :) Biz görmez isek torunlarımız mutlaka görür.Gerçekten buradan başka yaşayabileceği biryeri kalmamış olanları zaten saygıyla yaşıyorlar ülkede.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 08:21 
Üye

Alıntı:
Alıntı:

Yalnız adam haksız değil yani kızıyoruz ama gerçekten de ülkelerini mahvetti başımızdakiler. Ben hala anlam veremiyorum neden Suriye'yi karıştırdı bizimkiler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 08:51 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Yalnız adam haksız değil yani kızıyoruz ama gerçekten de ülkelerini mahvetti başımızdakiler. Ben hala anlam veremiyorum neden Suriye'yi karıştırdı bizimkiler.
Farzedelim haklı :) niye Türkiyeye geliyor ? , Esad babasının Şamına gitsin.Farzedelim ki ben ihtimal vermiyorum biz karıştırdık ülkelerinin siyasal ve güvenlik mekanizmaları ne yapıyormuş ülkeleri karışırken ofislerinde mattelerinimi yudumluyorlarmış ? Ondan sonra çoook bakarlar internetten Sueiye fotoğraflarına :)

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 09:08 
Süvariler

''Yeni Osmanlıcılık'' siyasetin gereği olarak yapıldı. O dönemin söylemlerine bakarsanız bu gerçekleri çok net olarak görebilirsiniz. Ne demişlerdi hatırlatalım;

- Tarihi fırsat...! ABD bölgenin haritasını değiştirmek istiyor, bize de buraların hükümranlığını vadediyor.
- Misak-i Milli sınırlarını içerisinde olan ancak şu an için bize ait olmayan toprakları geri alacağız...!
- Lozan Antlaşması ile Adaları, Musul ve Kerkük' ü verdiler; Lozan Antlaşmasını tanımıyoruz...!
- ''Yurtta Sulh, Dünyada Sulh'' söylemi Türkiye' nin elini kolunu bağlıyor, Türkiye' yi pasifize ediyor...!
- Statükoculuktan kurtulalım, dünya yeni bir çağa giriyor; bizse hala esti tas eski hamam...!

gibi söylemler...

Ne yazık ki egoları şişiren bu tip söylemlere vatandaşlar da itibar etmişlerdir. Ancak bizler ilk günden beridir karşıyız, her zaman da karşı durduk. Gidilen yolun yanlış bir yol olduğunu; yukarda bahsedilen şeylerin gerçekleşmesinin mümkün olmayacağını; kendi gücünle değil de başkasından himmet bekleyerek bir takım kazanımlar elde etmek isteyenlerin sonunun hüsran olacağını; elin ipiyle kuyuya inillmeyeceğini; asıl niyetlerin başka olduğunu, o nedenle YENİ OSMANLICILIK siyasetinden vazgeçmek gerektiğini; Türkiye Cumhuriyeti' nin Ulus Devlet olduğunu; Yeni Osmanlıcılık siyasetinin ise frederasyonla mümkün olabileceğini; Federasyonun da ülkeyi böünmeye götüreceğini; bu nedenle de ''Dimyata pirince giderken evde ki bulgundan olacağımızı'' sürekli olarak yazmışızdır. Herkesin yazdıkları orada öylece duruyor- bakabilirsiniz.

Diyeceğim odur ki; milleti bir hayâlin peşinden koşturdular ve gerçekleşmesi mümkün olmayacak hedeflere gark ettiler. Günahlar ve hesaplar son derece kabarıktır. İşin ilginç yanı halen bu tip hayâl mahsulü hedeflere koşanlar var. Akıl alır şey değildir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 09:17 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Haklı ya da haksız orasını bilmem. Bu ülke senin gibi milyonlarcasına kapısını açmışsa, biraz minnet duygusu olmalı.

Beğenmeyen seve seve Akdeniz'de balıklara yem olabilir.

Kısaca yediğin kabı pislemeyeceksin. Hoş, 100 sene önce farklı mıydı durum?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 09:39 
Üye

''Yeni Osmanlıcılık'' siyasetin gereği olarak yapıldı. O dönemin söylemlerine bakarsanız bu gerçekleri çok net olarak görebilirsiniz. Ne demişlerdi hatırlatalım;

- Tarihi fırsat...! ABD bölgenin haritasını değiştirmek istiyor, bize de buraların hükümranlığını vadediyor.
- Misak-i Milli sınırlarını içerisinde olan ancak şu an için bize ait olmayan toprakları geri alacağız...!
- Lozan Antlaşması ile Adaları, Musul ve Kerkük' ü verdiler; Lozan Antlaşmasını tanımıyoruz...!
- ''Yurtta Sulh, Dünyada Sulh'' söylemi Türkiye' nin elini kolunu bağlıyor, Türkiye' yi pasifize ediyor...!
- Statükoculuktan kurtulalım, dünya yeni bir çağa giriyor; bizse hala esti tas eski hamam...!

gibi söylemler...

Ne yazık ki egoları şişiren bu tip söylemlere vatandaşlar da itibar etmişlerdir. Ancak bizler ilk günden beridir karşıyız, her zaman da karşı durduk. Gidilen yolun yanlış bir yol olduğunu; yukarda bahsedilen şeylerin gerçekleşmesinin mümkün olmayacağını; kendi gücünle değil de başkasından himmet bekleyerek bir takım kazanımlar elde etmek isteyenlerin sonunun hüsran olacağını; elin ipiyle kuyuya inillmeyeceğini; asıl niyetlerin başka olduğunu, o nedenle YENİ OSMANLICILIK siyasetinden vazgeçmek gerektiğini; Türkiye Cumhuriyeti' nin Ulus Devlet olduğunu; Yeni Osmanlıcılık siyasetinin ise frederasyonla mümkün olabileceğini; Federasyonun da ülkeyi böünmeye götüreceğini; bu nedenle de ''Dimyata pirince giderken evde ki bulgundan olacağımızı'' sürekli olarak yazmışızdır. Herkesin yazdıkları orada öylece duruyor- bakabilirsiniz.

Diyeceğim odur ki; milleti bir hayâlin peşinden koşturdular ve gerçekleşmesi mümkün olmayacak hedeflere gark ettiler. Günahlar ve hesaplar son derece kabarıktır. İşin ilginç yanı halen bu tip hayâl mahsulü hedeflere koşanlar var. Akıl alır şey değildir.
Davidson'un ne kadar başarısız bir politikacı olduğu 15-20 yıl sonra akademilerde ders diye okutulacak buna eminim. Tabi Türkiye'de yalakalar olduğu sürece paradigma değişiyor yalanıyla halkı uyutmaya devam ederler. Tüm politikanı Hillary Clinton ve Obama'ya bağlarsan böyle sudan çıkmış balığa dönersin. Yazacak çok şey var aslında üstadım ama konudan sapmak istemiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 11:33 
Süvariler

Halep'in doğusunda Şii milislerin ateşkesi bozarak saldırıya geçtiği haberleri geliyor. Rusya'nın resmi olarak taraf olduğu bir ateşkesi bu adamlar neye güvenerek bozuyor? Irak'taki ABD-İran kardeşliğinin Suriye'ye yansıması mı acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 11:37 
Süvariler

Bu arada İŞİD e Palmira batısından silah ve mühimmat akmaya devam ediyor. Hava üssü çevresinde bir Grad lançeri, birçok askeri araç ve muhtemelen çok sayıda mühimmat ele geçirmişler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 13:53 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 14:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Adamın evini bastılar zaten. Daha düne kadar maymunsu yaratıklar biber birer müslüman boğazlarken birisi de çıkıp ağlamadı.IŞİD Terör Örgütü kadınları kızları mal gibi satarken cariye yaparken ah vah demediler.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 16:43 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Şu mezhep muhabetine herkesin beyni yanmış ve belirli bilgi kirliliği hükümet yönlendirmesi mevcut.
Halepteki sünniler suriyeli ve din kardeşimizde el bab'ta bombalanarak ölen siviller çocuklar sünni değilmi? Onlar için neden kimse yürümüyor taksimde?
İslamcı kafasını bir türlü anlayamadım gerçekten iki yüzlülükte bir numaralar.
El Bab ta kaç sivil vurduk? Kaç kişiyi kursuna dizdik ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 17:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
amaq video yayınlamış bab da vurduklarımızla ilgili bulup izleyebilirsin.
Bu devirde savaş kelimesinin tanımı çoluk çocuk parçalamayı da içeriyor malesef. Ne yaptığının farkında olup ona göre ağlamak gerek.
Tamam zaiyat olmuş olabilir, ancak biz olmaması için çabalıyoruz, ucaklardan bildiriler atıyoruz , tasfiyesi için uğraşıyoruz . Kontrolsüzce bombalamıyoruz . Halepte yaşananlar ile ayni değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 17:41 
Uzaklaştırıldı

Türkiyeyi suçlayan arkadaşlar lütfen aklını başına devşirsin yok türkiye çocuk vuruyormuş yok islamcı kafasıymış bence asıl sizin kafa korkunç.Ne söylediğinizin farkında mısınız ?Asıl konuya dönersek Rusya iran milislerini vurmuş iran açıklama yapmış rusyanın tahliye anlaşmasını kabul etmiyorlarmış. Bu iranın bu şımarıklığının sebebi ne ? Rusya suriyede bombalamaya başlarsa ve türkiyede rusya ve esedin onayıyla hizbulşeytan ve Pers köpeklerinin üstüne giderse binlerce yıllık pers emellerinde çok büyük bir gerileme olur.Şimdi biraz hayal gibi geldi ama şunu bilin nusayriler özellikle hizbullahtan haz etmiyorlar.Ve iran esedi sıkıştırıyor.Putin iranın kulağını çekecek belki kopartır ama İranın Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesinden,ilerlemesinden duyduğu çok büyük bir rahatsızlık var. Bu dakikadan sonra gerekirse rusyaya daha fazla taviz verip iranı kesinlikle akdeniz limanlarına yaklaştırmamalıyız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 17:58 
Süvariler

gibi söylemler...

++++++

Gidilen yolun tamamen yanlış olduğunu anlamak içim İstanbul sokaklarında biraz gezmek yeterlidir. Ülkemizi doldurmuş milyonlarca üçüncü dünyalı ilerki yıllarda, daha Kürtleri asimile edememiş ülkemiz için korkunç sorunlar çıkaracaktır. Demografik saatli bombadır. Ayrıca bunların yüzde kaçı IŞİD Terör Örgütü mensubu veya sempatizanıdır?

Bu yeni-osmanlıcık oyunu, başımıza daha çok bela getirecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 18:43 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 21:39 
Süvariler

Şii milisler Halep'te kara harekatı başlattı

İranlı General Cevat komutasındaki Şii milisler, Halep’te kuşatma altındaki bölgeye kara harekatı başlattı. Doğu Halep’te İranlı General Cevat komutasındaki Şii milislerin saldırısını Hizbullah, Afganistanlı Fatimiyun Tugayı ve Iraklı Nüceba Hareketi Tugayı düzenliyor.Ateşkesin sabah saatlerinde ihlal edildiği iç savaş kentinde öğle saatlerinde Halep'te şiddetli çatışmalar yeniden başladı. Dakikalar sonra savaş uçakları muhaliflerin bulunduğu noktaları bombardımana tuttu. Saldırılarda çok sayıda kişi öldü. Bölgedeki muhabirler, kentin doğusunda sıkışıp kalan sivillerin saldırılardan kaçmak için dehşet içinde sokaklarda koşturduklarını bildiriyor.

Türk Kızılayı, kentten dün gece ayrılmayı başaran yaklaşık 1000 kişinin İdlib yolunda İran milisleri tarafından durdurulduğunu ve halen aynı noktada bekletildiklerini duyurdu.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-h ... a-2361641/
Alıntı:
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "27 Aralık'ta Moskova'da Türkiye, Rusya, İran üçlü toplantısını gerçekleştireceğiz." dedi.

http://www.milliyet.com.tr/cavusoglu-27 ... m-2361876/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 23:26 
Süvariler

Aslında Palmira hususunda yarım ağızda olsa hava desteği önerilse,Türkiye için iyi olmaz mı?

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 01:10 
Süvariler

Babası şehit olup yetim kalan Türk çocukları için gram ağlamayan yandaş yalakalar Halep olayında tvlerde hüngür hüngür ağlıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 01:36 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Aslında Palmira hususunda yarım ağızda olsa hava desteği önerilse,Türkiye için iyi olmaz mı?
ABD bizden hızlı davrandı. :roll:

IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Karşıtı Koalisyon'un Komutanı Korgeneral Stephen J. Townsend, Bağdat'tan Pentagon'a bağlanıp gazetecilere verdiği brifingte; "ISİD'in Palmira'da ele geçirdiği silahları izliyoruz...Eğer Rusya ve Rejim hava saldırıları yapmazlar ise biz yapacağız" dedi.
Kendi kafalarına göre yalnız destek amaçlı değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 01:43 
Üye

Bence Suriye politikamiz iflas etmis durumda, bundan sonra büyük ülkelerin cikarlarin cakismasi icin ugrasmaliyiz ve ona göre hamleler yapmaliyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 01:44 
Süvariler

Alıntı:
Babası şehit olup yetim kalan Türk çocukları için gram ağlamayan yandaş yalakalar Halep olayında tvlerde hüngür hüngür ağlıyor.
Başı çekenler Özgür-Der ve Mazlum-Der,ikisinin de Türkiye ile Türk ile yakından uzaktan alakası yok,btö ile ağız birliği ettikleri konular olduğu gibi Türkiye'de olan her hangi bir terör saldırısı ile alakalı yarım ağızda olsa paylaşım dahi yapmazlar.

Bunlara Türkmen dersin,faşist ilan ederler.Hele ki mazlum der Suriye'de bulunan btö ile alakalı bir açıklama yapsın eğer o kadar delikanlı iseler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 02:02 
Süvariler

Alıntı:
Başı çekenler Özgür-Der ve Mazlum-Der,ikisinin de Türkiye ile Türk ile yakından uzaktan alakası yok,btö ile ağız birliği ettikleri konular olduğu gibi Türkiye'de olan her hangi bir terör saldırısı ile alakalı yarım ağızda olsa paylaşım dahi yapmazlar.

Bunlara Türkmen dersin,faşist ilan ederler.Hele ki mazlum der Suriye'de bulunan btö ile alakalı bir açıklama yapsın eğer o kadar delikanlı iseler.
Ülkedeki dinci oluşumlar ile bölücü oluşumlar zaman zaman,hatta sık sık ağız birliği yaparlar.Özellikle de ülkenin eyaletlere,özerk bölgelere ayrılması konusunda...Bölücüler ile aynı dili kullananlardan biri de şuan Cumhurbaşkanı danışmanlığı yapmakta.Umarım RTE o danışmanın her dediğini ciddiye alıp öyle hareket etmiyordur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 11:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ateşkesin yeniden uygulandığı Halep'te tahliyeler resmen başladı. Hastaları taşıyan ilk konvoy kentin batısına doğru hareket etti ancak rejimi destekleyen Şii milisler konvoya ateş açtı. Keskin nişancıların saldırısında bir kişi öldü, dört kişi yaralandı. Konvoy, kentin doğusuna geri döndü.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-b ... a-2362061/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 12:19 
Süvariler

https://www.youtube.com/watch?v=c7fQgPLvR9s

Daha önce IŞİD Terör Örgütü'in silinen videosundan kesit,esir İngiliz gazeteciyi kullanmışlardı belgeselde.Adam,yorgun,bitik ve zayıf görünüyor.

Ayrıca çok rahat çekim yapılıyor gibi...İmha edilmiş zırhlı araçların yanında ölmüş Irak güçlerine ait asker de görülmekte.Belli ki ölülerini de bırakıp geri geçikilmiş Irak güçleri

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 15:01 
Üye

Halep'in Turkiye'ye yansımasına dikkat etmemiz lazım bariz provokasyonlar oluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 15:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ülkemizdeki mülteciler Halep'ten gelenlerin suratına bakabiliyorlar mı acaba?

İşte bu son gelenleri seve seve kabul ederim ülkeme.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 15:29 
Süvariler

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 17:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

https://twitter.com/gencserkan/status/8 ... 24?lang=tr

Bu adamalr gerçekten ne yapıyor? Bu duman makineleri uçakları engelleyebilir mi?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 18:10 
Süvariler

Alıntı:

Her şeyden bağımsız olarak; Evet bu son gelenleri seve seve kabul ederim bende, son ana kadar beklediler terketmediler durumu kurtarılabilir mi beklediler. Ama ortada daha bir b... yok iken tası tabağı toplayıp gelenler hakikaten nasıl bakacak Halep'lilerin yüzüne. Onları İdlip'e gönderip esas bu son gruba sahip çıkmamız gerekir, ülkeye onları alalım esas bu ilk kaçanlar yerine. Yer değiştirelim bence. Halep'liler farklı benimde gözümde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 20:23 
Süvariler

Alıntı:

Her şeyden bağımsız olarak; Evet bu son gelenleri seve seve kabul ederim bende, son ana kadar beklediler terketmediler durumu kurtarılabilir mi beklediler. Ama ortada daha bir b... yok iken tası tabağı toplayıp gelenler hakikaten nasıl bakacak Halep'lilerin yüzüne. Onları İdlip'e gönderip esas bu son gruba sahip çıkmamız gerekir, ülkeye onları alalım esas bu ilk kaçanlar yerine. Yer değiştirelim bence. Halep'liler farklı benimde gözümde.
Su kafadan vazgecin artik. Kimse gelmesin artik sinirin diger tarafinda koruyabiliriz. Firat Kalkaninda aldigimiz yerlere yerlessinler keyiflerine baksinlar. Artik bazi seyleri lütfen asalim din kardesi falan bu soylemler devlet yonetimiyle uyusmuyor o yuzden hic bir musluman ulke biryere varamiyor.

Önce kendi ülken, kendi insanin. Türkiye kadar dengesiz bir ülke yoktur, sanki kendi insani ferah icinde yasiyor da, sanki kendi ülkesinde terör yok da baskasinin derdine düsmüs birde. Halep önemli tarihi acidan, insanlik acisindan da cok üzücü ama ne yapalim komple Suriye'yi icimizemi alalim?

Zamaninda Saddam'dan kacanlara da icimiz parcalanmisti sinirda ekmek, su veriyordu mehmetcik sonra bunlar bu ülkeye isyan ettiler, hala da ediyorlar ve kendilerine ekmek, su veren ülkenin askerini öldürüyorlar. Bu araplar da 20 yil sonraki problemimiz olacak. Insallah diyorum Firat Kalkaninda alinan topraklara Türkiye'deki tüm multeciler yerlestirilir ve mutlu mesut kendi ülkelerinde yasarlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 20:30 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Su kafadan vazgecin artik. Kimse gelmesin artik sinirin diger tarafinda koruyabiliriz. Firat Kalkaninda aldigimiz yerlere yerlessinler keyiflerine baksinlar. Artik bazi seyleri lütfen asalim din kardesi falan bu soylemler devlet yonetimiyle uyusmuyor o yuzden hic bir musluman ulke biryere varamiyor.

Önce kendi ülken, kendi insanin. Türkiye kadar dengesiz bir ülke yoktur, sanki kendi insani ferah icinde yasiyor da, sanki kendi ülkesinde terör yok da baskasinin derdine düsmüs birde. Halep önemli tarihi acidan, insanlik acisindan da cok üzücü ama ne yapalim komple Suriye'yi icimizemi alalim?

Zamaninda Saddam'dan kacanlara da icimiz parcalanmisti sinirda ekmek, su veriyordu mehmetcik sonra bunlar bu ülkeye isyan ettiler, hala da ediyorlar ve kendilerine ekmek, su veren ülkenin askerini öldürüyorlar. Bu araplar da 20 yil sonraki problemimiz olacak. Insallah diyorum Firat Kalkaninda alinan topraklara Türkiye'deki tüm multeciler yerlestirilir ve mutlu mesut kendi ülkelerinde yasarlar.

Aynen katılıyorum. Gelmesinler. Milyonlarca Suriyeli, Iraklı, Afgan, Pakistanlı kentlerimizi doldurdu. Sınırın Suriye tarafına yerleşsinler. Türkiye siyasal İslamcıların hayalciliğine kurban gidiyor. Burası bir ULUS-DEVLET. Bütün modern ulus devletler bu son zamanlardaki mülteci dalgasına karşı özsavunma moduna geçiyor, çünkü demografi herşey demek. 20 yıl sonra demografi değişince, nüfusun %50si Kürt ve Arap olunca ne yapacağız?

Hayır, gelmemeliler. Gelenlerde geri dönmeli. Önce ulusumuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 20:54 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Güneydoğu'daki Kürtler'le Arapları değiş tokuş edebiliriz. Şu anki ortamda, dünya kamuoyunun gözü önünde, bunu yapamayız belki şimdilik, ama kimbilir ilerde belki uygun bir ortam yakalarız. Etnik problemlerin maalesef başka bir çözümü yok. Ya tehcir ediyorsunuz, ya da ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 21:12 
Süvariler

Güneydoğu'daki Kürtler'le Arapları değiş tokuş edebiliriz. Şu anki ortamda, dünya kamuoyunun gözü önünde, bunu yapamayız belki şimdilik, ama kimbilir ilerde belki uygun bir ortam yakalarız. Etnik problemlerin maalesef başka bir çözümü yok. Ya tehcir ediyorsunuz, ya da ...

Evet, etnik problemler korkunc sorunlar doguracak.

Yabancı unsurlar kesinlikle gelmemeli; Türklük üst kimliğini kabul etmeyen ve TC vatandaşı konumunda 5nci kol görevi ifa eden kitleler de Ortadoğu arsasına dökülmeli. Bunu olası kılacak global konjonktür hızla oluşmakta. Liberal demokrasi, beşiği olan Anglosakson memleketlerinde dahi baskı altında. Niçin? ABD ve BK ulusları, globalizasyonun kendi varlıklarına karşı bir tehdide dönüştüğüne hükmettiler. Bundan öte, ulusların yaşam savaşı söz konusu olacak. Ulus olarak kendisini devam ettirip koruyamayan topluluklar binbir parçaya bölünüp yokolacak, yokoluyor. Örneğini tüm Arap coğrafyasında hergün izliyoruz.
1. Demografimizi korumalı ve pekiştirmeliyiz. 2. Laikliğimizi korumalı ve pekiştirmeliyiz. Önümüzdeki onyıllarda bu coğrafyada sağ kalmamızın tek garantisi bu iki koşuldur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 23:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Biz Suriyeli meraklısı değiliz. Okuduğunu anlamadan yorum yapmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 23:35 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Kimse ya da ben ülkeyi uluslararası mültecilik faaliyetlerinin merkezinde görmek istemiyorum. Yazdığım cümle de esas kelimesi geçtiğine göre esas bu kafa ne? Kimse kültürüne ve mantalitesine farklı uzak birilerini yanı başında görmek istemez, hoşlandığım bir durumda değildir belirteyim, yorum yaparken o ilk gelen korkaklarla, Halep'lilerin bir farkı olduğunu anlatmaya çalıştım yoksa herkes farkında dediğim şeyin realiteye koyulamacağını ama o ilk kaçanların yerine illa birilerine kucak açacaksak Halep'lileri tercih ederim diyorum. Memnun değilim mümkünse olmasın ama olacaksa da bu olsun. Hatta bir değiştirme konusu söz konusu olursa ilk gelenler def edilip yerlerine Halep'liler konulsun diyorum en azından. Herhalde bende Fırat Kalkanı'ndan elde edilen topraklara Suriye'lilerin yerleştirilmesini arzu ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 00:46 
Üye
Kullanıcı avatarı

Esad bolca felsefe yapmış bugün Halep'in kurtuluşu sebebiyle.

https://twitter.com/MmaGreen/status/809420754282512384

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 01:45 
Süvariler

Alıntı:
Sorunun kaynağı bu.
Çözümün olacağı nokta da bu.
Bu konu ile ilgili benim önerim vardı:
Öncelikle Terörizmi değil Bölücülüğü hedef alacağız.
Çünkü bölücüler Terör yapınca suç olacakta, Terör yapmazlarsa suç olmayacak mı?
Bu ifadeyi şöyle sloganize ettim: "Eli silah tutanın yaptığı bölücülükle, eli kalem tutanın yaptığı bölücülük arasında fark yoktur."

Çözüm şu şekilde olur. Hem Meşru, Hem Hukuki, Hem de çok etkili.
Evvela Türk Ceza Kanununa Bölücülük maddesi ekleyeceğiz. Bu maddeyi çok ayrıntılı ve uzun yazacağız. Kimse yorum yapamayacak.
Örneğin;
-Bölücülüğü simgeleyen veya andıran renkleri kullanmak. Yazıları yazmak, konuşmak, paylaşmak.
-Bölücülüğü simgeleyen veya andıran her türlü işaret, ifade, giysi kullanmak, üretmek, nakletmek, satmak, aracılık etmek.
-Bölücülüğü simgeleyen veya andıran müzik, şiir, resim, tiyatro, sinema, yazılı, görsel, işitsel hertürlü eseri sahnelemek, yapmak, yaymak, yayınlamak.
...
vb. çok ayrıntılı. Dinlenen müziklerden, sosyal medyadaki yorumlara, giyilen elbiselerin renginden, yapılan el kol hareketlerine, konuşmalara, bölücülerin işlerini kolaylaştıran yahut kolaylaştıran ya da propagandasına yarayan her türlü fiil, eylem, tavır, hareket, ifade yahut eylemsizlik... Bunların hepsine Müebbet hapis.
-Silahlı, patlayıcılı, yaralayıcı, bereleyici, kesici, delici, yakıcı, zehirleyeceği vb. kişilere yahut bu tür maddelerle devlet mallarına zarar verenlere İdam cezası.

+ Böyle ayrıntılı bir Ceza Kanunu maddesi.
+ Ayrıca bu maddenin Anayasa'ya ve milletler arası anlaşmalara aykırı olmaması için gerekli düzenlemeler.
+ Cezaevlerindeki hükümlülerin eşleriyle birlikte olabilmesi için çıkartılan yönetmeliğin kaldırılması.

Bu kadar basit. Yeter ki bir hükümet bunu istesin. Böyle bir maddeye en az 5.000.000 hain takılır. 5-10 sene içinde de hainlerin nüfuslarının nasıl azaldığını görürüz.

Sizinki de son derece radikal olmuş, herhalde bundan daha radikal (!) bir öneri olamaz. Dinlediği müzikten, el kol hareketine kadar ceza öngörmüşsünüz. Kısacası hocam, böyle ceza maddesi olmaz/ olamaz. Buradan çözüm değil ancak ve ancak çözümsüzlük üretilir. Üstüne bütün dünya ile kavgalı hale gelirsiniz.

Çözüm önerisi mi istiyorlar; teröre karşı sonuna kadar terörle mücadele olacak. Mücadelenin en üst alarm seviyede ve milli güç unsurları ile yapılması lazım. Terörle mücadelede işini savsaklayanlar hakkında derhal soruşturma açılması gerekir. Arkadaş! terörisler ellerini kollarını salya sallaya önünden geçiyordu; müdehale edecek yerde, trene bakar gibi öylece niye baktın? diye sormak lazım. Veya operasyonların olacağını önceden teröristlere haber verdiği tespit edilenler derhal vatana ihanetten yargılanmalıdır.

Öyle inanıyorum ki, devletin içerisinde ihanet şebekeleri olmasaydı; başımızda ne terör niye bir bela olurdu, ne de binlerce şehit vermek zorunda kalırdık. İçerdeki ihanet şebekelerini kurutmadan, yoldan geçen kafası karışık sempatizana yaptırım uygulasan ne yazar uygulamasan ne yazar...! Asıl mesele işbitiricilerin önünü kesmektir. Yılanın başını ezmeyeceksiniz, ondan sonra da terörle mücadele edeceğiz diyeceksiniz...! 40 yıldır terörist elebaşları yakalanamamıştır, niye yakalayamadılar hesabını versinler. Yakalananlar Parmaksız Zeki kod adıyle bilinen Şemdin Sakık ile APO kod adı ile bilinen terörist başıdır. Diğerlerini bugüne kadar niye yakalamadınız, niye örtülü operasyon yapmadınız, niye müzakerelerde bulundunuz? hesabını vermeleri lazım. Efendim karşılıklı ''Centilmenlik Antlaşması'' yapılmış olabilir...! diyerler vardır. Yahu ''centilmen'' demek; kibar adam demektir. Karşında ki kibar adam değil ki, eli kanlı terörist...! Cambridge Üniversitesi lokalinde beş çayımı içiyoruz!? Bugüne kadar elebaşlarının çoktan paketlenmesi gerekirdi.

Diğer konu; sempatizanlar meselesi... Bu adamlar, bu gençler nasıl oluyor da sempatizan olabiliyor? Sen devlet değil misin? Yahu bunlar aynı zamanda senin vatandaşlarındr. Vatandaşlarını doğru düzgün eğitemediğin, vatana millete layık bireyler haline getiremediğin için sempatizan oluyorlar. Demek ki eğitim sistemini TEVHİD-İ TEDRİSAT KANUNU' nun ruhuna uygun olacak şekilde yeniden yapılandıracaksın. Düşünebiliyor musunuz? bir ülke var ancak dört beş çeşit eğitim modeli de var. Bir ülke varsa bir eğitim modeli olması lazım. Buna EĞİTİM BİRLİĞİ diyorlar; yani TEVHİD-İ TEDRİSAT... İmam Hatipliler dindar nesil yetiştirme gayretindeyken; Doğuda ki Üniversitelerde ''Kürt Enstitüleri'' kuruluyor, tarih bilinci aşılanmaya çalışılıyor...! Yahu bir zamanlar İskandinav ülkelerinde - İsveç de, şurda burda Kürt Enstitüleri kuruyorlar diye kıyameti koparıyorduk. Olmayan bir tarih üzerine, olmayan bir tarih icat ediyorlar. Olmayan bir dil üzerinden, olmayan bir dil icat ediyorlar. Kürtçe dediğimiz dil; Kurmançi, Gorani, Badinani ve Sorani lehçeleri ile biliyor ( Lehçe demek aslında yanlıştır- anlaşılsın diye bu ifade kullanılıyor). Kürtçe dediğimiz dilin aslında Farsça' nın bir şubesi olduğu artık bilinen gerçeklerdendir.

Yazacak çok şey var aslında da; diyeceğim o ki; şimdi bunların hiçbirisini yapmayacaksınız ondan sonra yoldan geçen kadını zılgıt çekti diye içeri atacaksınız...! Böyle şey olmaz. Şuna inanınız ki, şayet devlet devlet gibi davranmış olsa; ortalıkta bir tanecik terörist kalmaz. Sempatizanlar da bunun üzerine sempatilerini yitireceklerdir. Çünkü sen devlet olarak görevini yapmayarak; teröristlere romantizm yapabilecekleri alanlar hediye ediyorsun. Teröristler ise bu fırsatı dış güçlerinde desteğini almak suretiyle kendisine kitle yaratıyor - örgütlüyor. Devlet, buna engel olmak durumundadır - ancak sizin önerdiğiniz şekilde değil.

Mustafa Kemal ATATÜRK

En son PARTİKÜL tarafından 16 Ara 2016, 01:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 01:53 
Süvariler

Haleb'te boşa çıkan binlerce asker ve şii milis sizce hangi cepheye kaydırılır?
İlk önce Humus- Tedmur(Palmira) hattına kaydırılacaklarını düşünüyorum. Sonrası için Haleb kuzeybatısı ve güneybatısı yönünden baskı yapabilirler muhaliflere.
Yada Al Bab olabilir mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 08:45 
Üye

Esad bolca felsefe yapmış bugün Halep'in kurtuluşu sebebiyle.

https://twitter.com/MmaGreen/status/809420754282512384

Suriye ordusu baya bir havaya girmiş ama bence Rusya'ya dua etsinler, Rusya bu işe müdahil olmasaydı bugün çok farklı şeyler konuşuyor olurduk

Ya da ABD muhalifleri satıp bölücü terör örgüt'nün tarafına geçmeseydi, o zaman çok daha başka şeyler konuşuyor olurduk...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 09:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Askeri hareketlilikten ne kastettiğimiz zamanla anlaşılır.

https://twitter.com/metehan_demir/statu ... 5500854272

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 11:41 
Akıncılar

@paramiliter hocam

Yanlış anlamanı istemem ama biraz eleştiricem seni...

@PARTİKÜL bazı konulara çok ciddi değinmiş. Toplarlayalım bunları
-Teröre karşı en üst seviyede mücadele olacak (Bu işin askeri boyutu) lafta sözde değil operasyon yapılacak kelle alınacak diğer bir deyiş ile.
-Devlet içerisindeki terör destekçileri ve terör hücreleri yok edilecek, HDP, AKP, CHP ve MHP içerisindeki tüm işbirlikçiler etkisiz hale getirilecek (Ölü ya da Diri)
-Akabinde irdelenen şey bu insanların neden/nasıl terörist olduğu, bunun yolu eğitimden geçiyor deniyor ki bu çok ağır bedelleri olan bir doğru.
-Akabinde ülke içerisinde 1 ton patlayıcı rahatlıkta taşınabiliyor ve patlatılıyorsa terörün her zaman bir umudu olur. Bombalı eylemlerin genel amacı güç gösterisi ve korku yaratmak.
-Doğudaki üniversitelere de dikkat çekilmiş bu arada...

@paramiliter
-Ne demiş sen (PARTÜKÜL'e) terör propagandasına göz yumalım diyorsun şeklinde bir cevap var.

Çok basit bir cevap vereyim sana. Bir tarlada yabani bir ot var Sen otu biçelim diyorsun, PARTİKÜL ilaç atıp kökünü kurutalım diyor.

Konu bu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 14:43 
Süvariler

Senin demene göre;
1- Terör yapmayan bölücüleri hoş göreceğiz.
2- İsyan marşları söyleyenleri hoş göreceğiz.
3- Sarı-kırmızı-yeşil giysi, bayrak, bere vb. giyen kullananı hoş göreceğiz.
..... vs.

- Orada kürd nüfusu ile isyan doğru orantılıdır. Nüfusu azaltırsan isyancılar da azalır.
- Umut olduğu müddetçe, isyan da olacak. Umudu kırın.
- Şu anda kürdlerin yarısı isyan ediyor, yarısı şu veya bu sebeplerle isyan etmiyor. AKP'nin islamcı olmasından, devletle iş tutmalarından, para ihale beklentilerinden vs...
Soykırım yapmak çözüm olsaydı; herkesten önce Hitler amacına ulaşırdı. Öyle bir mantık yok. Ayrıca Türk milletine yakışmayacak çözüm önerilerinde bulunuyorsunuz.

Suç var suçun tanımı var ve ayrıca suça öngörülen cezalar var. Meselenin özünü arz ettik; bütün sıkıntı görevini layıkı ile yapmayan, savsaklayan veyahut bilinçli olarak ihanet çemberi içerisinde olan kişilerdir. İş bu yüzden terör belasıyla yüzleşmek durumunda kalmışızdır. Ne diyordu; '' vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır '' demiyorlar mıydı? Hem görevini yapmayacaksın, hem de yapmış gibi görüneceksin...! Türkiye' nin en büyük dertlerinden birisi de samimiyetsizliktir.

Ülkücüyüm diyen kişi ülkücü gibi davranmalı; Kemalistim diyen kişi Kemalist gibi davranmalı; dindarım diyen kişi ise dindar gibi hareket etmelidir. İşin özü, Türküm diyen kişi Türk milletinin şanına yakışır şekilde hareket etmelidir. Yani her işin gereğini yapmak lazımdır. Örneğin hem ülkücüyüm diyeceksin hem de Türkmen kardeşlerimizin dertleriyle ilgilenmeyeceksin veya Türk Cumhuriyetleri ile en ufak ilgin olmayacak...! Böyle saçmalık olabilir mi? Veya Kemalistim diyeceksin üstelik isminde Kemal olacak (!) Ona rağmen Kemalizmin gereği olan ALTI OK ile yakından uzaktan ilgin olmayacak...! Böyle şey olur mu? Yada dindarım diyeceksin; beri taraftan kul hakkına yada Beyt-ül Mala el uzatacaksın...! Böyle bir samimiyetsizlik olabilir mi?

İşte terör belasının nedeni de budur. Terörle mücadele ediyoruz diyorlar ancak gereğini yapmıyorlar. Peki ne yapmaları gerektiğini bilmiyorlar mı dersiniz? Kesinlikle hayır; aksine sizden bizden daha iyi biliyorlar ancak görevlerini yapmıyorlar. Görevini layıkıyla yapmayan adamın devlet ricalinde yeri yoktur - bu kadar net. Vatandaşta da kabahat var neyazık ki. At gözlüğü takmış haldeyken kendilerini kandırmalarına göz yumuyorlar. Hesap sormuyorlar, baskı unsuru oluştırurmıyorlar, haklarını arayamıyorlar. Bunun nedeni de toplumun örgütsüz olmasıdır. Hem insan olarak sosyal bir varlık olacaksınız, hem de sosyal varlığın gereği olan örgütlü toplumu oluşturamayacaksın...! Böyle saçmalık olaz. İşte bu nedenle koyun misali güdülüyoruz. Hem koyun gibi güdülüyoruz, hem de memleketin derdiyle dertlenmek yine bizlere düşüyor. Can vatandaşın canıdır, mal vatandaşın malıdır; hem candan hem de maldan oluyoruz. Buna rağmen kimseye hesap sormak aklımızın ucundan dahi geçmiyor; çünkü kalıplarımızdan sıyrılamıyoruz. Bu konu da bu kadar net. Hünkar; ''Ne arasan kendinde ara; Kabe de, Mekke de Hac da değildir'' demiş.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 15:16 
Üye

Şii milisler Halep'ten tahliye edilen sivilleri rehin almışlar yaklaşık 800 kişi, sıkıştırdıkları sivilleri kaçırmak istemiyorlar. Bizim yetkililer ise ağlayıp duruyor..

Şu rezalete ve çaresizliğe bak ya, söz konusu Sincar olunca, Ayn El Arab olunca mangalda kül bırakmayan ABD'nin ipiyle kuyuya inen hükümet yetkililerimiz ne düşünüyorlar şu an acaba ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 16:20 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bu göçmen akınından hepimiz rahatsızız ama söylemlere dikkat edelim lütfen fazla uçmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 17:43 
Süvariler

Şuan her muhalif grubunu ve sivilleri ldlib tarafına getiriyorlar ama bundan sonra Esad o yöne ıoperasyon başlattığında nereye gidecek bu insanlar?

Korkarım kabak yine bizim başımıza patlıcak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 17:54 
Süvariler

Rusya olmasa heralde muhaliflerin hepsini ortadan kaldıracaktı Rejim ye şii milisler.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16228 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1252 253 254 255 256325 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Search and Rescue ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: