TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 15 Ara 2017, 09:29

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16341 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1323 324 325 326 327 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 03:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

BBC IŞİD Terör Örgütü'in binlerce militan ve aileleri ile Rakka'dan nasıl kaçırıldığını ve şehrin nasıl bir al gülüm ver gülüm pazarlığına alet edildiğini "Raqqa's dirty secret" isimli bir makalede adım adım anlatmış ve açıklamış. Forumdaki herkes okumalı bunu.

http://www.bbc.co.uk/news/resources/idt ... rty_secret

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 09:19 
Süvariler

Bbc ilginc ... demek ki anglo abiler birbirone dustu :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 12:34 
Süvariler

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41978069
İşin korkutucu bir boyutu da militanların Türkiye'ye geçtiği iddiaso.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 13:01 
Üye

Haberin Türkçesi.
http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41978069
İşin korkutucu bir boyutu da militanların Türkiye'ye geçtiği iddiaso.
Büyük bir bölümü gibi geldi bana. Duvar pek yararlı olmamış. Belli ki kolayca aşılabiliyor. Tabi ülkemiz Suriyeli ve yabancı işidçiler için güvenli bir cennet. Kaçaklara sorulan hiç bir şey yok. Belediyeden yardım bile alırlar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 14:44 
Üye
Kullanıcı avatarı

Büyük bir bölümü gibi geldi bana. Duvar pek yararlı olmamış. Belli ki kolayca aşılabiliyor. Tabi ülkemiz Suriyeli ve yabancı işidçiler için güvenli bir cennet. Kaçaklara sorulan hiç bir şey yok. Belediyeden yardım bile alırlar

Gelen, duvardan mı geliyor sanki?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 19:45 
Süvariler

”In some areas we’re using ladders, in others we cross through a river, in other areas we're using a steep mountainous trail. It’s a miserable situation.”

Merdiveni niye kullanıyolar acaba ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 20:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

IŞİDçi kimliği bilinen ya da kendini gizler şekilde İdlib'e geçen yüzlerce militan var. Yeni Rakka İdlib diyorlar hatta. Oradan bize geçmeleri zor değil. Sınırdan geçişler kesinlikle durdurulmalı ve bize yakın gruplara her türlü destek verilip İdlib'te IŞİD Terör Örgütü bağlantısı olan sinekler bile imha edilmeli. IŞİD Terör Örgütü'ün uzun vadede Türkiye'ye yerleşme planları var. Eğer bu iş şimdiden kontrol altına alınmazsa ileride küçük çaplı IŞİD Terör Örgütü kampları haberleri görürseniz şaşırmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 21:10 
Üye

IŞİDçi kimliği bilinen ya da kendini gizler şekilde İdlib'e geçen yüzlerce militan var. Yeni Rakka İdlib diyorlar hatta. Oradan bize geçmeleri zor değil. Sınırdan geçişler kesinlikle durdurulmalı ve bize yakın gruplara her türlü destek verilip İdlib'te IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü bağlantısı olan sinekler bile imha edilmeli. IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'ün uzun vadede Türkiye'ye yerleşme planları var. Eğer bu iş şimdiden kontrol altına alınmazsa ileride küçük çaplı IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü kampları haberleri görürseniz şaşırmayın.
Bu işin çözümü çok kolay. En kısa süre içinde Suriyeliler güvenli bölgelere nakledilmeli. Bu yapılırsa hiç bir tehlike kalmaz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 21:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu işin çözümü çok kolay. En kısa süre içinde Suriyeliler güvenli bölgelere nakledilmeli. Bu yapılırsa hiç bir tehlike kalmaz
O işin ilk aşaması ama tek başına yeterli olmayacaktır. Sadece saklanacakları ve adam devşirebilecekleri kaynaklardan birini yoketmiş oluruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 21:50 
Üye

Alıntı:
Biz dikkat edelimde Suriyeliler başlarına 3-5 tane hanzoyu lider seçip, Antepi, Urfayı istemesinler. Zaten her istedikleri yapılıyor birde toprak verirsek teker teker kafamıza sıkalım.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 23:22 
Süvariler

”In some areas we’re using ladders, in others we cross through a river, in other areas we're using a steep mountainous trail. It’s a miserable situation.”

Merdiveni niye kullanıyolar acaba ?
Duvar orulen yerlerde kullaniyorlardir. Ben daha once ayni tarz bir haber paylasmistim. Bu arada 900 km duvar dizildi diye haberler yapiliyor ama heryerde jilet tel takilmamis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 09:48 
Üye
Kullanıcı avatarı

Duvar orulen yerlerde kullaniyorlardir. Ben daha once ayni tarz bir haber paylasmistim. Bu arada 900 km duvar dizildi diye haberler yapiliyor ama heryerde jilet tel takilmamis.
Duvara odaklanmayın. Yerin altından gelenlere bakın. Ayrıca duvar dediğiniz, tek başına avare duran blok beton değil. Sistemin alt bileşenlerinden biri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 11:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

BTÖ Suriye kolu sözcüsü Talal Sillo Türkiye'ye sığınmış. Çok rahat atıp tutuyordu, inşallah biraz okşarlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 14:04 
Üye

Alıntı:
BTÖ Suriye kolu sözcüsü Talal Sillo Türkiye'ye sığınmış. Çok rahat atıp tutuyordu, inşallah biraz okşarlar.
Hiçbirşey yapmazlar. Birkaç tane doğru yanlış bilgi verir, alır Geçici Kimliğini paşa paşa yaşar. Neye istinaden böyle kişilere elimizi sürüp ibretlik yapmıyoruz senelerdir çözemedim.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 14:17 
Süvariler

Duvara odaklanmayın. Yerin altından gelenlere bakın. Ayrıca duvar dediğiniz, tek başına avare duran blok beton değil. Sistemin alt bileşenlerinden biri.
Jilet tel takmayan adam tunel olayini dusunmus olabilirmi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 16:52 
Süvariler

Resim

Yakalanma görüntüleri sanırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 17:49 
Üye
Kullanıcı avatarı

pydye verilen silahlar ülke içinde daha sık gözükmeye başladı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 17:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Konu dışına çıkacağım ama o resimlerin üzerindeki yazıları daha büyük koyamamış mı acaba o hesabın sahibi. Zaten ergen tribinde midir nedir anlamadım eleştireni engelliyor. Neyse ağzımı bozmayacağım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 22:42 
Süvariler

Konu dışına çıkacağım ama o resimlerin üzerindeki yazıları daha büyük koyamamış mı acaba o hesabın sahibi. Zaten ergen tribinde midir nedir anlamadım eleştireni engelliyor. Neyse ağzımı bozmayacağım...
Twitterda kapatilmasi gerekilen 1 numara hesap, herseyden haber paylasiyor, opsec nedir bilmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 23:59 
Üye

Alıntı:
Twitterda kapatilmasi gerekilen 1 numara hesap, herseyden haber paylasiyor, opsec nedir bilmez.
Bence bu elemana bu kadar fotoğrafı yollayan personelleri çok ciddi sıkıntıya sokmak lazım.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2017, 00:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UKSS ne model ? Samson diyecem ama çıkaramadım .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 00:20 
Süvariler

Bence bu elemana bu kadar fotoğrafı yollayan personelleri çok ciddi sıkıntıya sokmak lazım.
Ruslarin Ukrayna savasinda yasadigi rezilliklerden ders cikarmayan ve sosyal medya hesaplarina ses cikarmayanlar mi yapacak? Zirhli araclarin kodlarini gizlemeyen, geolocation olayini kapatmayanlar? Sukur yavas yavas yuzleri kapatmayi ogrenmeye baslamislar. Hatirlatirim birde Idlib vakamiz vardi.
Alıntı:
UKSS ne model ? Samson diyecem ama çıkaramadım .
Yanilmiyorsam Israil urunu Samson mini. Geriye kalan secenekler zaten Otokar Keskin ve Aselsan Sarp. Bu arada bir sehit cenazesinde bol Sarp takili MRAPlar gozukuyordu.

Aslinda bizim UKSS olayi cok ilginc, ister yerli ister yabanci medya olsun kimsenin dikkatini cekmiyor. Otokar ne tur isbirligi yapiyor merak ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 08:24 
Süvariler

Ruslarin Ukrayna savasinda yasadigi rezilliklerden ders cikarmayan ve sosyal medya hesaplarina ses cikarmayanlar mi yapacak? Zirhli araclarin kodlarini gizlemeyen, geolocation olayini kapatmayanlar? Sukur yavas yavas yuzleri kapatmayi ogrenmeye baslamislar. Hatirlatirim birde Idlib vakamiz vardi.

Yanilmiyorsam Israil urunu Samson mini. Geriye kalan secenekler zaten Otokar Keskin ve Aselsan Sarp. Bu arada bir sehit cenazesinde bol Sarp takili MRAPlar gozukuyordu.

Aslinda bizim UKSS olayi cok ilginc, ister yerli ister yabanci medya olsun kimsenin dikkatini cekmiyor. Otokar ne tur isbirligi yapiyor merak ediyorum.
Otokarda bir mühendise sorunca artık o firmanın ismi bu fabrikada zikredilmiyor diye uyarıda bulundu bana staj yaparken.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 13:29 
Üye

Alıntı:
Gerekli tedbirleri almazsak, çoook dövünürüz adamlar nereden biliyor bizim unsurların nereye kaydırıldıklarını, nerede ne yaptıklarını diye. Flightradara birkaç gündür bakmıyorum şimdi açayım en az 2 tane Hava Kuvvetleri unsurumuz bölgede gözükecektir. Ben sanırım mantığı çözdüm yüksek kademedeki devlet büyüklerimiz ''Biz Türkiye Cumhuriyeti Devletiyiz bize hiçbirşey yapamazlar boşverin gözüksün.'' düşüncesindelermi acaba ? Eskiden bir bildikleri vardır diyorduk ama tadı, tuzu kaçtı bu OPSEC, PERSEC işinin.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 15:58 
Süvariler

O çocuğa fotoğraf yollanmıyor. Başkalarının fotoğraflarının üzerine adını yazıp, yayınlıyor. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 16:00 
Üye

Alıntı:
O çocuğa fotoğraf yollanmıyor. Başkalarının fotoğraflarının üzerine adını yazıp, yayınlıyor. :roll:
Aynı kapıya çıkmıyormuyuz hocam ? Operasyon bölgesinden fotoğrafları profillerine koymak yada yollamak çok akıl karımıdır ?

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 19:57 
Süvariler

Aynı kapıya çıkmıyormuyuz hocam ? Operasyon bölgesinden fotoğrafları profillerine koymak yada yollamak çok akıl karımıdır ?
Tabii ki değil.

Bunu yapanlar bir de devlet memuru, neden yapıyorlar anlamıyorum valla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 23:46 
Süvariler

Otokarda bir mühendise sorunca artık o firmanın ismi bu fabrikada zikredilmiyor diye uyarıda bulundu bana staj yaparken.
O zaman Otokar degil TSK mi istiyor?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2017, 23:33 
Süvariler

O zaman Otokar degil TSK mi istiyor?
Sadece öyle değil.2011 ve 2017 de staj yaptım.
Mesela İsrailli firma montaj ve kalibrasyon işlemlerinin Türk mühendis yada çalışanlar tarafından yapılmasına izin vermezdi.(2011)
Tabi benim hatırladığım kadarıyla :)
Şuan baktığımda ise montajı çalışanlar yaparken kalibrasyon için ayrı bir birim bulunuyor.(2017)
Sadece TSK olması güç yani yerli ürün kullanılması bazen daha iyidir.
Hatta günümüz koşullarında zorunludur.
Yani imajla alakalıdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 11:10 
Üye
Kullanıcı avatarı

Esad Rusya'da Putin ile görüşmeye gitmiş. Haberin özeti.
  • "İç savaşın sonuna yaklaşıldığı konusunda mutabık kalan Putin ve Esad, siyasi sürecin başlatılması için uzlaştı."
  • "Suriye terörizmle savaşı bitirmeye yakın" Rusya'nın düzenlemeye hazırlandığı Suriye Halkları Kongresi'nin de masaya geldiği görüşmede Putin Esad'a "Astana barış süreci önemli bir adımdı" demiş
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı HASAN Ruhani ile Çarşamba günü bir araya geleceğini aktaran Putin, ABD Başkanı Donald Trump ve Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani ile de görüşmeyi planladığını söyledi.
  • Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yarın başlaması planlanan Suriye muhalefeti toplantısı ise ertelendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 17:57 
Süvariler

Su an Twitterda dolasan bir resim, FKH surecinde cekilmistir muhtemelen.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 18:57 
Süvariler

Modernizasyonda yivsiz topmu takılmıştı?

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 19:02 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Hasar almış da farkında olmadan ateşleme mi yapılmış; nasıl olmuş yahu? Dışarıdan gelecek bir füze ya da merminin bu kadar temiz açması imkansız olmalı. Taretin içindekilere bir şey olmuş mu, haberi var mı?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 20:58 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Esad Rusya'da Putin ile görüşmeye gitmiş. Haberin özeti.
  • "İç savaşın sonuna yaklaşıldığı konusunda mutabık kalan Putin ve Esad, siyasi sürecin başlatılması için uzlaştı."
  • "Suriye terörizmle savaşı bitirmeye yakın" Rusya'nın düzenlemeye hazırlandığı Suriye Halkları Kongresi'nin de masaya geldiği görüşmede Putin Esad'a "Astana barış süreci önemli bir adımdı" demiş
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı HASAN Ruhani ile Çarşamba günü bir araya geleceğini aktaran Putin, ABD Başkanı Donald Trump ve Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani ile de görüşmeyi planladığını söyledi.
  • Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yarın başlaması planlanan Suriye muhalefeti toplantısı ise ertelendi.
Esad ve Putin Soçi de görüşmüş.Acaba oraya giderken hangi ülkenin hava sahasını kullandı? :roll:

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 21:14 
Süvariler

Bu lanet Suriye savasini mutlaka bitirmeye calismaliyiz. Tum dikkatimiz buraya odaklanmisken, dusmanlarimiz Yunanistan, Misir, Rum, Israil Akdeniz'de anlasma imzaladilar. Gazin ustune cokmeye calisiyorlar, burada ciddi miktarda gaz var arkadaslar, Turkiye gercekten kalkinir.

Bu Suriye batakligindan cikip dikkatimizi artik baska yerlere vermemiz gerekiyor. Yunanistan adalara da birer birer cokuyor, hele kici boklu Misir heryerde arkamizdan is ceviriyor. Misir'a mutlaka bir cevap verilip haddi bildirilmeli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 21:17 
Süvariler

Kremlin Sözcüsü Peskov, Devlet Başkanı Putin, Beşar Esad ile Çarşamba günü Putin, Erdoğan, Ruhani arasında düzenlecek üçlü zirvede alınacak kararların hayata geçirileceğinden emin olmak için görüştü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 22:13 
Akıncılar

Foto FKH esnasında Suriye'den.....personelde sıkıntı yok....teknık hata.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017, 22:36 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Fotoğraf bana fake gibi geldi, namlunun hem ağzından hem de muntazam şekilde dört parçaya ayrılması pek aklıma yatmadı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017, 00:24 
Akıncılar

Durumu yazdık...daha detaylı bılgıye gerek yok. Durum budur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017, 19:01 
Üye

Bizim Irakta ki askerlerimize Abd gazı ile karşı çıkıp, çekilsin diyen Irak yönetimi gibi, Suriyede neden Rusya ve Esad fellik fellik üs inşa eden Abd ye sizi burada istemiyoruz, lütfen boşaltın demiyorlar ? Rusya için Suriyenin önemi biliniyor. Keza İran içinde. Ancak hepsi Abd nin de oraya çöreklenmesine ses etmiyorlar. Nasıl bir ortaklık yürüyorsa arka planda. Danışıklı dövüş...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017, 23:15 
Süvariler

Putin Recep Tayyip Erdoğan'a , "Herhangi bir saldırıya mağruz kalırsanız arkanızdayız " dedi.

Kaynak : A HABER

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017, 23:35 
Süvariler

Eğer doğru ise Rusya bu sefer gerçekten ümitli Türkiye'den ya da ABD ile anlaştı :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017, 23:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Putin Recep Tayyip Erdoğan'a , "Herhangi bir saldırıya mağruz kalırsanız arkanızdayız " dedi.

Kaynak : A HABER
Savaş durumunda rusların nE yapacaklarını söyliyeyim , domatesle beraber destek olsun diye salatalıkta alacaklar bizden o kadar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 00:15 
Süvariler

Kesinlikle. Silah da satarlar yalnız hakkını yemeyelim. Türk filmlerindeki Şener Şen repliklerine benziyor. Korkmayın arkanızda ben varım :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 03:47 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bu adamın öyle pek de bizim yanımızda duracakmış gibi bir hali yok. Savaşta da barışta da :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 07:10 
Süvariler

Gorusmede benim dikkatimi ceken Ruhani'nin uzuna karsi mesafeli olusuydu. Buz gibi duruyor adam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 13:49 
Üye

Alıntı:
Bu adamın öyle pek de bizim yanımızda duracakmış gibi bir hali yok. Savaşta da barışta da :D

Niye böyle birşey yapmış ki.
Koltuğundan edeceğim seni diye tehtid mi ediyor ne yapıyor :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 16:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 20:12 
Üye

Beşar Esad'ın yetkilerini devretmesi, yerine başkasının geçmesi mantıklı değil, zaten savaşı kazandı neden böyle bir şey yapsın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 20:16 
Süvariler

Pyd esas sıkıntı, masada var mi yok mu ? Hadi bakalim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017, 22:24 
Akıncılar

Efendim, ağa at üstünde, maraba yayan yolculuk ediyorlarmış. Yolum ortasında bir b... gördüklerinde ağanın canı eğlenmek istemiş. Marabaya boku yerse atı ona vereceğini, kendisinin yayan gideceğini söylemiş. Maraba o kadar bitkinmiş ki ağanın teklifini kabul edip boku afiyetle yemiş. Ağa şaşırmış ama söz ağızdan çıktı bir kere... Naçar attan inmiş...

O inmiş, maraba binmiş ama ikisi de pişmanmış. Maraba b... yiyecek kadar düşmeyi, ağa da attan inmeyi hazmedememişler. İkisi de kös kös yola devam ederken yine bir b... görünmüş biraz ötelerinde. Maraba demiş ki "Ağam sana böyle yayan gitmek yakışmıyor. İyisi mi şu boku ye, at yine senin olsun, ben yayan gideyim". Ağa marabanın teklifini sevinçle kabul edip, boka yumulmuş.

Tekrar ağa atta, maraba yayan yola revan olmuşlar. Olmuşlar olmaya ama marabayı bir düşüncedir almış. Olanı biteni kafasında iyice çevirdikten sonra ağaya şöyle demiş "Ağam, düzen madem böyle sürecekti, biz bu boku niye yedik?"...

Başlıkla ve ilgili son gelişmelerle alakası yoksa silin lütfen :)

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16341 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1323 324 325 326 327 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Exabot [Bot], Greyjoy ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: