TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Oca 2018, 22:33

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16721 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1308 309 310 311 312335 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 23:32 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Rusların Pantsir-S1 sisteminin tanıtımında kullandığı bir afişte Suriye'deki kullanımlar arasında 7. sırada bir Bayraktarın (Байрактар) düşürüldüğü gözüküyor. Tartus'ta 11.05 tarihinde düşürmüşler afişe göre. Doğruluğu nedir acaba?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 23:56 
Akıncılar

Alıntı:
Seta vakfının raporu yayınlanmış.
FıratKalkanı Harekatı: Harekatın İcrası, İstikrarın Tesisi ve Alınan Dersler

https://goo.gl/prp5Cs
Bu kadar detaylara nasıl ulaşabiliyorlar ? Çok ilginç

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 05:24 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 05:30 
Süvariler

FHK'dan sonra bukadar buyuk sevkiyat gorulmedigi soyleniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 08:02 
Akıncılar

Bu minik videolarla sevkiyatin reel boyutunu kestirmek kolay degil. Söyle kuzeyden güneye sevk edilen 50 adet M60T görsekte 26 agustos arefesinde vatana millete hayirli olsun diyebilsek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 09:07 
Süvariler

Bu minik videolarla sevkiyatin reel boyutunu kestirmek kolay degil. Söyle kuzeyden güneye sevk edilen 50 adet M60T görsekte 26 agustos arefesinde vatana millete hayirli olsun diyebilsek.
Bir kac video daha var hepsini atmadim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 09:31 
Üye
Kullanıcı avatarı

Güzel hazırlanmış.
Zamanınız varsa göz gezdirmenizi tavsiye ederim.
Bu tarz raporların artması dileği ile.
Rapor pdf linki http://setav.org/assets/uploads/2017/08 ... rekati.pdf

Edit:Link düzeltildi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 09:51 
Akıncılar

Bir kac video daha var hepsini atmadim.
Twitter'den @haskologlu üzerinden diger videolara da göz attim ama yeterli tank gözükmüyor.
Erken heyecanlanmis da olabilir muhabir, zira reyting motifli oldugu eski paylasimlardan belli oluyor. Veya bu kapsamli bir sinir ötesi askeri harekatta söz konuus olabilir, belki de yarin 26 agustosta resmen ilan edilir kimbilir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 12:32 
Süvariler

Bu giden araçlar direkt Afrin'in karşısına yerleştirilmiyor, bütün Fırat Kalkanı Harekatı bölgesine dağıtılıyor. Hatırlarsanız 1-2 ay önce de yine insanlar heyecanlanmışlardı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 14:46 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bu giden araçlar direkt Afrin'in karşısına yerleştirilmiyor, bütün Fırat Kalkanı Harekatı bölgesine dağıtılıyor. Hatırlarsanız 1-2 ay önce de yine insanlar heyecanlanmışlardı.
Kaç aydır sevkiyat yapılıyor, bunca sevkiyatın bir manası olmalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 15:13 
Üye
Kullanıcı avatarı

Allah askerlerimize yardım etsin. Bu şeref herkese nasip olmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 20:11 
Üye

Melhame Tacticalin son videolarından biri.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 01:03 
Süvariler

Rejim Rakka güneyinde çöktü. İşid terör örgütünün ilerlemesi üç gündür devam ediyor. Bugün 4 tank, 10 adet çeşitli tipte araç ve kornet atgmler ganimet bırakmış rejim

Teyitsiz olmakla beraber 60 rejim askerinin çatışma bölgesinden kaçarak btö ye sığındığı haberi var.

Orta ve güney Suriyedeki çatışmalarda rejim sadece bugün 6 adet tank kaybetti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 12:08 
Süvariler

https://goo.gl/prp5Cs
SETA Vakfının çizgisi ne? Aslında ne olduğu anlaşılıyor da... Az çok yazar kadrosunu inceledim; askeri harekatları değerlendirebilecek donanıma sahip her hangi bir akademik kadro göremedim! Yani... hangi askeri bilgi birikimiyle, Fırat Kalkanı Harekatı' nı analiz ediyorlar ki? Yaptıkları analiz ne kadar doğru (?) Galiba erişime tam anlamıyla da açık değil. Dolayısıyla ne yazdıklarından haberdar değiliz.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 12:41 
Süvariler

Kaç aydır sevkiyat yapılıyor, bunca sevkiyatın bir manası olmalı.
Birlik değişimi.

2 ay önce giden sevkiyat, Cerablus, Bab'a vs. gönderilmişti. Fırat Kalkanı Bölgesi'nde Türkiye'nin onlarca askeri üssü mevcut ve üsler yapılmaya da devam ediyor. Yeni yapılan üslere sevkiyat olma olasılığı da yüksek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 12:47 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

SETA Vakfının çizgisi ne? Aslında ne olduğu anlaşılıyor da... Az çok yazar kadrosunu inceledim; askeri harekatları değerlendirebilecek donanıma sahip her hangi bir akademik kadro göremedim! Yani... hangi askeri bilgi birikimiyle, Fırat Kalkanı Harekatı' nı analiz ediyorlar ki? Yaptıkları analiz ne kadar doğru (?) Galiba erişime tam anlamıyla da açık değil. Dolayısıyla ne yazdıklarından haberdar değiliz.

Hocam, bir tanesi uluslararası politikada bayağı araştırmalar yapmış yabancı okullara misafir araştırmacı olarak gitmiş, diğeri Kara Harp Okulu'nda doktora çalışmaları yapmış, bir diğeri Türk Özel Kuvvetler Komutanlığı kurs ve eğitimlerine ilave olarak ABD Özel Kuvvetler Kursunu bitirmiş ve NATO Uzun Mesafeli Keşif Okulunda da eğitim görmüş... Yani metnin içeriği üzerinden eleştiri yapacaksanız üstüne tartışalım da bu kadar sığ, yüzeysel bir şekilde eleştirmek yakışmıyor.
Alıntı:
Birlik değişimi.

2 ay önce giden sevkiyat, Cerablus, Bab'a vs. gönderilmişti. Fırat Kalkanı Bölgesi'nde Türkiye'nin onlarca askeri üssü mevcut ve üsler yapılmaya da devam ediyor. Yeni yapılan üslere sevkiyat olma olasılığı da yüksek.
Tamam da bu kadar askeri üs yapılması ya da buralara askeri sevkiyat yapılması ya yeni bir askeri operasyon ya da beklenilen bir askeri tehdit içindir. Hani kimsenin bir plan ya da tehdit ihtimali olmadığı bir durumda yabancı bir ülkenin içinde bu kadar askeri hareketlilik yapması bana çok mantıklı gelmiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 13:04 
Süvariler

Hocam, bir tanesi uluslararası politikada bayağı araştırmalar yapmış yabancı okullara misafir araştırmacı olarak gitmiş, diğeri Kara Harp Okulu'nda doktora çalışmaları yapmış, bir diğeri Türk Özel Kuvvetler Komutanlığı kurs ve eğitimlerine ilave olarak ABD Özel Kuvvetler Kursunu bitirmiş ve NATO Uzun Mesafeli Keşif Okulunda da eğitim görmüş... Yani metnin içeriği üzerinden eleştiri yapacaksanız üstüne tartışalım da bu kadar sığ, yüzeysel bir şekilde eleştirmek yakışmıyor.
Tam metni okuyamadığımızı belirttim ama... Yakışmayan şey nedir? Yazar kadrosunu analiz ettim sadece. Metnin tamamı varsa ekleyin okuyalım.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 13:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Tam metni okuyamadığımızı belirttim ama... Yakışmayan şey nedir? Yazar kadrosunu analiz ettim sadece. Metnin tamamı varsa ekleyin okuyalım.
Tam metin aynı sayfada PDF olarak paylaşılmış (58 Sayfa). Gözünüzden kaçtı sanırım.
http://setav.org/assets/uploads/2017/08 ... rekati.pdf

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 14:14 
Süvariler

Tam metin aynı sayfada PDF olarak paylaşılmış (58 Sayfa). Gözünüzden kaçtı sanırım.
http://setav.org/assets/uploads/2017/08 ... rekati.pdf
Evet gözümden kaçmış. Yazının tamamını değil de ana başlıklar dahilinde kısmen okudum. Teşekkürler...

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 23:53 
Yeni Üye

Ben dosyayı okudum ama bunun askeri bir uzmanlık gerektirip gerektirmediğini anlamadım. Zaten bizde var olab güzel başlıklar bulmak için harcanan çaba asla içerik için gösterilmeme hastalığı burada da var. Bir defa harekat hazırlık, harekat bölümleri çok ilginç, ilginç çünkü yüzeysellikte zirve yapmışlar. Bizim SETA ve benzeri kuruluşların yumuşak güç kavramına verdikleri önem burada da ortaya çıkıyor. yine güzel bir başlık bulunmuş. yumuşak güç, gücün varsa bir şey ifade eder.
iddia ediyorum bu forumdaki başlıkta yazılanlar derlenip toplansa çok daha güzel bir çalışma çıkar.
inşallah harp okulunda, Mareşal Fevzi Çakmak'ın, Balkan ve Birinci Dünya savaşı doğu cephesindeki savaşları anlattığı seminerler gibi seminerlere konu olur. Bu seminerleri İşbankası kitaplaştırmıştı, okuyunca Kurmay subaylığı daha iyi anlıyor insan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 12:24 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rusya Tell Rifaat bölgesine bazı birlikler göndermiş.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 15:19 
Üye

Raporu okudum. Yazi dili gayet başarılı. Raporun başındaki harekatın uluslararası hukuka uygunluğu kısmı guzel kaleme alınmış. Raporun bazı bölümleri belki en kibar sekilde tabir etmek gerekirse biraz suya sabuna dokunmamış. Hazırlayan çizgiye göre o bakış açısıyla yazılmış. Bunda da bence sıkıntı yok...

Sonucta bunlar düşünce kuruluşları. Herhangi bir olay için onlarca farkli rapor yazılıyor. Bunların dışında akademisyenlerin ne yazdıklarına bakmak lazım. Turkiye gibi yazı kültürü olmayan bir memlekette böyle raporlara daha fazla denk gelmek mutlu edici...

Aklıma geldiği geçtiğimiz haftalarda meydana gelen Charlottesville olayları ile alakalı bayagi makale okudum. Altright ve Antifa bakış açısını paylasan makalelerin yanında olaya akademik açıdan bakan bir sürü rapor ve makale vardi.

Dogru veya yanlıştan ziyade bunlara tarafların bakış açısı olarak bakmak lazım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 15:24 
Üye

Hizbullah kaynaklarına göre bir suredir devam eden müzakereler sonuca ulaşmış. İS ye bağlı birlikler Lübnan sınırına yakın bölgelerden tahliye edilmiş. Otobüslere serbest gecis sağlamışlar anladığım kadari ile...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 17:45 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rejimin, Palmira tarafındaki ilerleyişi için Dier Ezoor ile arasında 65 Km'lik çöl dışında bir engel kalmadı.
Son yerleşim yerini de ele geçirdiler.
İşidin elinde Hama'nın doğusunda bir bölge kaldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 21:38 
Üye

IŞİD Terör Örgütü Rakkanın doğusundaki Madan şehrine 500 kişilik bir kuvvet gönderdi.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 01:43 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kaç yıllık Suriye iç savaşının en kanlı dönemi başlamak üzere...
Çok insan ölecek. Çok terörist ölecek. Sivil insanlar da ölecek. İcabında uçaklar düşürülecek. O dönem artık en sonunda geldi...
İlk kapışma DeirEzzor tarafında olacak görünüyor. İki grup da bölgeye yakın. Taviz veren ise yok...

Umarım Rusya İran kanadı kazanır oradaki savaşı. Böylece ABD'nin btö teröristlerine yaptığı 1200 tırlık yardım bir yerlerinde patlar ve bu durum ABD'de Establishment'ın mevcut politikalarının gözden geçirilmesine yol açar.

Eski kullanıcı adım Lathander

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 21:03 
Süvariler

Reuters’in haberine göre, Albay Ryan Dillon, “Güçlerimiz saldırıya uğradı. Yanıt olarak ateş açıldı. Ardından da güvenli bir yere saklandılar” diye açıkladı.

Dillon, koalisyonun Türkiye destekli grupların bu eylemlerinin kabul edilemez olduğu yönünde Ankara’yı uyardığını kaydetti.

Koalisyon sözcüsü, "Bölgedeki tansiyonu düşürmek amacıyla görevini icra eden devriye güçlerimize son iki haftada birçok kez ateş açıldı" ifadelerini kullanarak, "Durumu Türkiye'deki mevkidaşlarımıza bildirdik ve devriyelerimizi sürdürdük. Ancak her zaman hazırlıklıyız ve bu bölgede kendimizi korumaya hazırız" dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 21:31 
Süvariler

Reuters’in haberine göre, Albay Ryan Dillon, “Güçlerimiz saldırıya uğradı. Yanıt olarak ateş açıldı. Ardından da güvenli bir yere saklandılar” diye açıkladı.

Dillon, koalisyonun Türkiye destekli grupların bu eylemlerinin kabul edilemez olduğu yönünde Ankara’yı uyardığını kaydetti.

Koalisyon sözcüsü, "Bölgedeki tansiyonu düşürmek amacıyla görevini icra eden devriye güçlerimize son iki haftada birçok kez ateş açıldı" ifadelerini kullanarak, "Durumu Türkiye'deki mevkidaşlarımıza bildirdik ve devriyelerimizi sürdürdük. Ancak her zaman hazırlıklıyız ve bu bölgede kendimizi korumaya hazırız" dedi.
Ara sıra oluyor böyle şeyler, çok da şey yapmamak lazım. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 21:32 
Süvariler

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vs1K2AiLpzM[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 21:39 
Süvariler

800 fighters of the Self-Defence Forces (HXP) graduated from training in Hasakah.

Resim

Yazık,Barzanı vol 2 oluyor.Hemde daha hızlı ve daha büyük bir ordu şeklinde.

Ülkemizde de kendini zeki sanan bazı güruhlar Iraktaki Kürtlerle felan birleşelim diyebiliyor.Bu olduğu taktirde,Kürtleri kendi ellerimiz ile tek çatı altında birleştirmiş olacağız.Sonra hoop hep birlikte bize karşı top yekün saldıracaklar.

Hükümet yanlıları ara ara diyor bunu,eğer böyle bir şey olursa ülkenin geleceğine çok büyük bir darbe vurulmuş olur.Batıdaki İzmir gibi şehirlere daha fazla Kürt gelir ve oraların bozulmuş olan yapısını daha da bozarlar ve leş gibi bir ülke olur çıkarız

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 00:04 
Süvariler

Afrin'i topcular yine vuruyor. Sehir merkezini vurmusuz agliyorlar hevaller yine. Onlarda Azez tarafina havan atiyorlarmis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 00:24 
Süvariler

Rakka güneyinde İşid terör örgütü rejimi adeta biçmeye devam ediyor. Bugün yine grad atıcıları, obüsler ve tanklar dahil çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirmişler.

Ek olarak Hama da rejim konvoyu pusuya düşürülmüş. Çok sayıda asker ölürken 3 tank bir buldozer bunları taşıyan tırlar ve konvoy güvenliğini sağlayan birçok araç İşid tö tarafından imha edilmiş.

Rakka da ise Abd nin dost ateşi sonucu 15 ten fazla btö militanı ölmüş ya da yaralanmış.

Yine Rakka da sözde Menbiç askeri konseyi komutanı şahış sniper atışıyla öldürülmüş. Btö nün Rakka da verdiği en üst rütbeli kaybı olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 06:08 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rusya İran'ın füze fabrikası yanına S-400 dikti iddiaları var:
http://syria.liveuamap.com/en/2017/29-a ... he-iranian

Sizce hedef kim?

Eski kullanıcı adım Lathander

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 13:51 
Akıncılar

SETA raporu kaldırılmış mı???? Ulaşamıyorum..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 13:53 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bir binayı korumak için S-400 konuşlandıracaklarını sanmıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 14:14 
Süvariler

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al-Nahyan, Türkiye ve İran'ın Suriye'den elini çekmesi gerektiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile düzenlediği basın toplantısında konuşan Al-Nahyan, İran ve Türkiye’nin, Suriye devletinin egemenliğini azaltmaya çalıştığını söyleyerek, "Eğer Türkiye ve İran, aralarındaki tarihi sömürgeci rekabeti devam ettirirse bugün Suriye'de gördüklerimizi yarın başka ülkelerde de görmeye devam edeceğiz" dedi.

Lavrov ve Al-Nahyan, savaşın müzakere yoluyla sonlanması gerektiğinde mutabık kaldıklarını açıkladı.

Suudi Arabistan'ın müttefiki olan BAE, Suriye'de Beşar Esad'a ve onu destekleyen İran'a karşı çıkıyor.

Reuters'ın haberine göre BAE, Türkiye'nin Orta Doğu'da desteklediği bazı İslamcı güçlerden de rahatsız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 19:05 
Yeni Üye

Mevcut konjonktürde Suriye haritasını lehimize değiştirecek müdahalelerde bulunamayız. Devlette devamlılık esastır. Sonuçlarını düşünmeden hareket edemeyiz. Sahada olanlara rağmen hala Suriye egemen bir devlet, orada yapılacak müdahalelere yeterli gerekçe ve uluslararası arenada destek bulmak gerek. Rusya ve Amerika için böyle bir gereklilik bulunmuyor.

Şuan için yapılması gereken mevcut konumu korumak ve takviyelerle güçlendirmek. Yönettiğimiz topraklarda refah sağlamak; yerel güçleri eğitmek ve donatmak.

Bir batılıya göre (yöneten kesim) Türkiye'nin Afrin, Menbiç, Ayn al-arab gibi noktalara operasyon yapması için tek bir gerekçe yok. Onlara göre bizim fikirlerimiz sadece bir paranoya. (aksine inansalar bile dile getirdikleri bu)

Eğer Amerika ile savaşmayı göze alacaksak (mevcut durumda Suriye'nin kuzeyine müdahale demek, Amerika'ya müdahale demektir.); hedeflerinin biz olduğundan emin olmalıyız. Şuanda her ne olursa olsun lafa gelince dost ve müttefik ülke diyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 19:55 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rusların Afrindeki zırhlı ambulanslarıda baya şekilmiş. YPG ile Birlikte Afrinin "güvenliğini" sağlıcaklarmış. Bir yandan S400 satarlar bi yandan BTÖyü kollarlar nasıl bir politikadır bu...
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 20:12 
Üye

Mevcut konjonktürde Suriye haritasını lehimize değiştirecek müdahalelerde bulunamayız. Devlette devamlılık esastır. Sonuçlarını düşünmeden hareket edemeyiz. Sahada olanlara rağmen hala Suriye egemen bir devlet, orada yapılacak müdahalelere yeterli gerekçe ve uluslararası arenada destek bulmak gerek. Rusya ve Amerika için böyle bir gereklilik bulunmuyor.

Şuan için yapılması gereken mevcut konumu korumak ve takviyelerle güçlendirmek. Yönettiğimiz topraklarda refah sağlamak; yerel güçleri eğitmek ve donatmak.

Bir batılıya göre (yöneten kesim) Türkiye'nin Afrin, Menbiç, Ayn al-arab gibi noktalara operasyon yapması için tek bir gerekçe yok. Onlara göre bizim fikirlerimiz sadece bir paranoya. (aksine inansalar bile dile getirdikleri bu)

Eğer Amerika ile savaşmayı göze alacaksak (mevcut durumda Suriye'nin kuzeyine müdahale demek, Amerika'ya müdahale demektir.); hedeflerinin biz olduğundan emin olmalıyız. Şuanda her ne olursa olsun lafa gelince dost ve müttefik ülke diyorlar.
super gucum diye abd sinirlarimiza kadar gelip her pisligi yapacak sonra biz bir sey yapmayacagiz ne ala , seyredecegiz ustelik yapmis oldugu abd nin cikarlarindan cok israil in cikarlarina uygun zaten 300 kusur milyonluk abd yi yoneten guc sadece 3 milyon civari yahudi,abd nin beynin de bir parazit gibi yonetiyor abd bunu nereye kadar tasir ayri mesele zaten yahudi dusmanligi yankilerde fena baslayacak basladida hep birlikte insallah daha fazlasinida gorecegiz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 20:14 
Süvariler

Tek tek avlayacaksin. Yilmadan sıkılmadan her gun atış yapilacak. Burunlarini Rus binalarindan cikaramayacaklar. Onlari da keskin nisancilar halledecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 23:44 
Yeni Üye

Alıntı:
Rusların Afrindeki zırhlı ambulanslarıda baya şekilmiş. YPG ile Birlikte Afrinin "güvenliğini" sağlıcaklarmış. Bir yandan S400 satarlar bi yandan BTÖyü kollarlar nasıl bir politikadır bu...
Gayet güzel bir politika. Getirileri ;
1- Türkiye'yi natodan ve batıdan uzaklaştırmak.
2- Türkiye'yi yalnızlaştırmak. (yani bizi kendi tarafına çekmeye çalışmıyor, sadece yalnızlaştırıyor.) Nasıl Kırım üstündeki ideaları aradan yıllar geçmesine rağmen bitmemişse, farklı ideaları da vardır. Kendi açısında doğru zamanı beklediğine eminim.
3- Suriye'de kalıcı varlık elde etmek ve akdenizde söz sahibi olmak.
4- Türkiye'ye düşman bir komşu yaratmak.
5- Türkiye'yi meşgul etmek ve enerjisini harcayacağı bir odak yaratmak.
6- Bölge devletlerine sorun yaymak. ( İran-Irak-Türkiye)
7- ABD'yi de bu vesile ile meşgul etmek.
8- Kırım-Gürcistan-Ukrayna oldu bittilerini dünya gündeminden uzak tutmak.
9- Bölgedeki bir kürt devleti abd güdümünde olacak ve bölge ülkelerini tehdit edecek. Tehdit edilen bölge ülkeleri müttefik olarak kimi arayacak? Yani Abd'ye 1 piyon hediye ederken kendi tarafına 3-4 devleti çekiyor.
...
..
Say say bitmez. Ypg terör örgütüne neden cephe alacak ki Rusya? Onunla mücadele edecek gücü var mı şuan? (yani suriye'deki mevcut gücü ile) Öyleyse karşısına almaktansa her ihtimale karşı yakın tutmayı tercih ediyor. Farkındaysanız Suriye Tabka'da, Rakka'da, belki yarın Deirezzor'da heo geri adım atan Suriye&Rusya oluyor.

Rusya'nın Suriye'nin bütünlüğü gibi bir kaygısı yok. Bizim Suriye ve Ypg terör örgütü arasındaki çıkar çatışmasını beklememiz gerekir. Mevcut şartlarda atacağımız adımın sonuçlarını kestiremeyiz.

Libya'da, Mısır'da, Suriye'de, Irak'ta, desteklediğimiz taraflar hep kaybetti. Bu da ülkeyi yönetenlerin yanlış politikalar izlediğini gösteriyor. Bu devletler üzerindeki etkinliğimiz minimumda şuan. Katar'da ne olacağı belirsiz. Yunanistan her zamankinden daha agresif. Rum kesimi İsrail ve Mısır akdenizde birlikte hareket etme noktasında. Yarın birgün akdenizde sondaj sebebiyle neler yaşanacağını Allah bilir.

Ülkeyi yönetenler don-atlet muhabbetini bırakıp memleketin bekası hakkında konuşmaya başlamalılar. Kimsenin bu topraklardan bir parça koparabileceğini sanmıyorum. Çünkü hiçbirinde ne böyle bir kuvvet ne de böyle bir kudret var. Ancak politik, ekonomik, sosyolojik ve askeri yönlerden bizi yıpratabilirler. Benim arzum sadece toprak bütünlüğümüzü korumak değil, aynı zamanda bilim,teknoloji,ekonomi,hukuk,demokrasi alanlarında da ilerlemek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 23:58 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kimsenin bu topraklardan bir parça koparabileceğini sanmıyorum. Çünkü hiçbirinde ne böyle bir kuvvet ne de böyle bir kudret var. Ancak politik, ekonomik, sosyolojik ve askeri yönlerden bizi yıpratabilirler. Benim arzum sadece toprak bütünlüğümüzü korumak değil, aynı zamanda bilim, teknoloji, ekonomi, hukuk, demokrasi alanlarında da ilerlemek.
Uzundur okuduğum en güzel söz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 00:12 
Süvariler

...YPG ile Birlikte Afrinin "güvenliğini" sağlıcaklarmış. Bir yandan S400 satarlar bi yandan BTÖyü kollarlar nasıl bir politikadır bu...
Rusya ile görüşmeler henüz pazarlık aşanda demek ki! Bu manevradan öyle bir sonuç çıkarta biliriz. Taraflar anlaştığında; bir de bakmışsınız ki, Rusya bölgeyi terk etmiş (!) Bunlar pazarlık malzemesi olarak kullanılan manevraları andırıyor. Konunun detayını bilmesek bile öyle bir intiba ediniyoruz.

Niye diyecek olursak; kısa bir süre önce İran Genelkurmay Başkanı Türkiye' deydi. Rusya Genelkurmay Başkanı da gelmişti... Bir takım konularda anlaşmazlıklar olsa gerek -diye düşünüyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 10:03 
Üye

Resim
Rusya'nın bizim tarafımızda yer alması için hiçbir sebep yok aksine kendince önlem alması da mantıklıdır, zira Nato üyesiyiz. Bu futbol maçında rakip takıma bana niye gol atıyorsun demek gibidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 11:33 
Süvariler

Analizlerimizi halen 50 sene önce ki varsayımlara göre yapıyoruz...
F-16 eğitmeni istedik, çeşitli bahanelerle 6 tane eğitmen bile göndermediler.
Hangi NATO' dan bahsediyorlar?

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 12:38 
Üye

Ben hala Rusya'yı eze eze o bölgeden uzaklaştırabileceğimizi düşünüyorum. Sadece bir S-400 ile böyle güç projeksiyonu yapılamaz. Putin'in karizmasını sarsmak lazım. O uçak düşürüldükten sonra boşu boşuna alttan almasaydık ne olacaktı. İki tane aç Rus turist gelmedi diye koca devlet Rusya'dan özür diledi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 13:14 
Süvariler

Burada doğrudan sataşmaya gerek yok. Başının tepesinde Rus veya ABD bayrağı dalgalanmayan herşey hedef olacak ve bu hedef seçimi illa bir amaç doğrultusunda değil , menziline giren herşey olacak. Gördükçe indireceksin. Otomatikman karizmaları itlerini koruyamadıkları için çizilecek zaten. Bir de şu husus var pyd'yi her yerde tahrik edeceksin ki toplu saldırmaya kalksınlar sonra ne olacak malum zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 22:08 
Süvariler

Alıntı:
Ben hala Rusya'yı eze eze o bölgeden uzaklaştırabileceğimizi düşünüyorum. Sadece bir S-400 ile böyle güç projeksiyonu yapılamaz. Putin'in karizmasını sarsmak lazım. O uçak düşürüldükten sonra boşu boşuna alttan almasaydık ne olacaktı. İki tane aç Rus turist gelmedi diye koca devlet Rusya'dan özür diledi.
O zaman millmesele olurdu,kötüye evrilen ekonomiyle seçim kaybetmekte göze alınırdı, size öyle bir iktidar görüyormusunuz.

Zaten uçak düşürmekte kimin ve neyin meselesi bilmiyoruz.

Bugün 4 tane Rus kantinde Antalyanın tatil bölgelerini sayıp seneye nerde tatil yapacaklarını konuşuyorlardı (almana kontenjanından) anlaşılan Rus TV' lerinde Türkiye hakkında kötü konuşmuyorlar.

Düşmanlık yanlızlıktan başka ne kazandırır?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2017, 01:42 
Üye

Alıntı:

Bu tarz yorumları yazan arkadaslar, cok mu saflar yoksa kendilerini dev aynasında mı görüyorlar gerçekten bilemiyorum. Nasil bir özgüven varsa artik...

İngilizlerin güzel bir sözü vardır kendi evinizin duvarları camdansa başkasının evine tas atmayın derler... Ülkenin durumu meydanda. Bu halde iken Rusya ile gerilim yaşamanın kime ne faydası var, kazancı ne olacak.

Ülkemizin bulunduğu coğrafyada guvenebilecegi herhangi bir muttefigi yok. Kendi içimizde binbir tane sorunumuz var.

Avrupalılar Putin ile uğraşmanın ne olduğunu Ukrayna krizinde gördüler. Bizde ucundan köşesinden Gürcistan krizinde gördük. O zaman yazilip cizilenlere bakin birde sonuca bakin. Suriye'de de durum farkli değil. Emevi camisi filan derken milyonlarca mülteci ile ugrasiyoruz kentlerin demografisi bozulmuş, dokunulsa patlayacak durumda.

Memleketin hali aslinda 30 Ağustos kutlamalarında gayet guzel anlaşılıyor. Cok degil 10 sene onceyi düşünün bir de şimdiye bakin...

Bu halimizle Putin in karizmasını cizmeyi falan birakip kendi içimizdeki sorunları çözmemiz lazim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2017, 05:31 
Süvariler

Ayrıca;"bir çatı altında birleşmeye hazır olduğumuzu belirterek tüm ÖSO gruplarını bir çatı atında mili ordu oluşturmaya davet ediyoruz ." demişler.

''Soruyorum size... Topyekün bir savaş mı istiyorsunuz? Eğer gerekirse, hayal edebileceklerimizden daha büyük ve daha radikal?.. O halde, şimdi, ayağa kalkın ve bırakın, fırtına kopsun!''
Joseph Goebbels

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2017, 12:57 
Akıncılar

Çok doğru, s400 ve donatesle ülkeyi rehin aldı rusya bence fazla ciddiye alıyoruz , aynı şekilde membiç için abd 15 tane özel kuvvet askerine teslim olduk caydırdı bizi

At işide palmira taraflarına çöle s400 üzerinden birkaç kasırga roketi çalıştır koral moral ne varsa alsın mesajı.bogazda beklet ikmal gemilerini çeşitli bahanelerle.

Aynısı abd için incirliği kapatma ama aksatmaya engellemeye başla uçuşları, membiçte siha larla sık şekilde vurmaya başla yapacağı uçakla yer hedefi vurmak olur fk bölgesinde at kilit hawkla veya sende kapsamlı bir hava saldırısı yap membiçe yukselt tansiyonu bir yerde onlar pes edecek yapacakları birşey yok.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16721 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1308 309 310 311 312335 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: assslan, HALOO_38, Meza, Muzzle, shootgun, süvari_türk, ZoDaC ve 71 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: