TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Kas 2017, 05:29

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16228 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1308 309 310 311 312325 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2017, 15:43 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

son telef olan btö'lülere bakıyorum fotolardan gördüğüm kadarıyla son zamanlarda %50'den fazlası çocuk yaşta

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2017, 15:46 
Süvariler

Mevcut duruma göre konuşalım... Bir ülkeyi güçlü kılan faktörler nelerdir? demiş olsak; bir çok parametreyi alt alta yazabiliriz. Jeopolitik konumundan tutun da beşeri altyapısına kadar her türlü varlığını sayabilirsiniz. Lakin Türkiye' yi güçlü kılan en önemli parametrenin Türk ordusu olduğunu spekülatörler dahi kabul etmiştir (!) Malumu olduğu üzere George Soros; Türkiye' nin en büyük ihraç kaleminin Türk Ordusu olduğunu dile getiriyordu. Yani Mehmetçiğin kutsal kanını, ihraç kalemi olarak görüyordu.

Büyük Atatürk' ün ''Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur'' özlü sözünü de akıllara getirirsek; bir ülkede bilim, sanat ve kültür hayatının gelişebilmesi için, en temel güvenlik koşullarının sağlanması elzemdir. Güvenliğin olmadığı yerde, bilim de gelişemez. Tavuk, yumurta metaforu misali; güvenlik bilimi, bilim de güvenliği geliştirir. Fakat ilk adım olarak güvenliğin tesis edilmesi gerekiyor. Yani ilk önce marşa basmak lazım. Veya ilk etap olarak; başını sokabileceğin dört duvara ihtiyacın var.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2017, 16:24 
Akıncılar

PYD/YPG ABD güdümünde Fırat Kalkanı harekatında kazanılan ÖSO topraklarına genel bir saldırı için hazırlık yapmakta şeklinde haberler mevcut doğruluğu nedir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2017, 16:48 
Süvariler

Alıntı:

Güvenliğin olmadığı yerde, bilim de gelişemez.
Çok doğru

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2017, 18:58 
Üye
Kullanıcı avatarı

PYD/YPG'nin FK bölgesine saldırma isteği olursa karşılaşacağı durumlar: İlk olarak PYD/YPG hava desteği almadan herhangi bir üstünlük kuramaz Öso'ya karşı. Rusya'dan izin alınması gerekir. Bölgedeki ateşkesi çıkarlarına göre kullanan Rusya ateşkesin bozulmasını istemez. İşin içine bizi katarsak tüm uç bölgelerde üslerimiz var, ciddi silah gücümüz var. Abd çekilmemizi isteyemez, hakkı yok bölgeye yerleşirken onlara rağmen girdik.

Sn @swat Jaysh al-Thuwar'ın açıklamarından sonra dillendirilmiş iddialar olabilir. Hiçbir kaynakta rastlamadım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2017, 19:01 
Süvariler

PYD/YPG ABD güdümünde Fırat Kalkanı harekatında kazanılan ÖSO topraklarına genel bir saldırı için hazırlık yapmakta şeklinde haberler mevcut doğruluğu nedir?
Diyelim ki doğru. Bizimkilerin bunu bilmemesi ve beklememesi imkansız. Bu bahane ile ava giden avlanırsa ABD düşünsün gerisini. Ya da bilgi doğru ise , ABD bu kadar gözünü karartmış ise demek ki bize karşı bu kadar umutsuz ve doğrudan saldırmak durumunda kalmış demektir. Artık nihai bu müttefiklik nereye gidiyor diye sorgulanır ve çok riskli bir operasyon olur ABD açısından. Ya da zaten amaç pyd ile bizi kırdırmak , Kaos'tan düzen doğar mantığı ile ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2017, 06:32 
Süvariler

Btö İdlibe girecek, FK bölgesine saldıracak, Deir Ez Zor a akacak, Irak Suriye sınır bölgesini işgal edecek. Hele bir Rakka yı alsınlar önce. İşid tö dün yine onlarca btö leşini sermiş yere.

İtiraf etmem lazımki İşid terör örgütünün Rakkada bu kadar direneceğini beklemiyordum. Beni utandırdı. Haziran sonu biter dediğim operasyon Ağustos sonu gelmesine rağmen sürüyor. Btönün kayıpları ciddi boyutlara ulaştı. Btö kayıp verdikçe Abd daha yoğun ve çok vuruyor şehri. Her gün onlarca sivilin öldüğü belirtiliyor. Zaten Rakkadan geçilen video ve görsellere bakılırsa pek şehre benzeyen birşey kalmamış ortalıkta.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2017, 17:12 
Akıncılar

ABD Rakka'ya her BTÖ kaybından sonra bomba atmasını anlamıyorum ISID zaten hava saldırılarına karşı çok deneyimli bir örgüt, hava saldırılarından kaçınmayı biliyorlar, bu durumda sivil kayıplar özellikllede çocuklar ölüyor. Bu durum Rakka ve bölge halkınınn IŞİD Terör Örgütü desteklemesine sebep olur ki bu yolla terör bitmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2017, 21:27 
Süvariler

ABD Rakka'ya her BTÖ kaybından sonra bomba atmasını anlamıyorum ISID zaten hava saldırılarına karşı çok deneyimli bir örgüt, hava saldırılarından kaçınmayı biliyorlar, bu durumda sivil kayıplar özellikllede çocuklar ölüyor. Bu durum Rakka ve bölge halkınınn IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü desteklemesine sebep olur ki bu yolla terör bitmez.
Bitmeyecek hocam zaten. Haritada gözükmeyecek belki ama Suriye ve Irak ta özellikle Sünnilere yapılan bu zulüm İşidten sonrada farklı örgütlerin, yapıların eliyle intikama dönüşecektir. İşid tö bu kadar canlı bombayı nasıl buluyor, bir insan kendini nasıl patlatır diyoruz ama eşi çoluğu çocuğu anası babası enkaz altlarında ölen bir adam çok rahat gider kendini patlatır aga. Bu yüzden ne Irakta ne de Suriyede savaş kolay kolay bitmez. Onbinlerce kaybedecek hiç birşeyi olmayan insan yarattılar. Bunların hesabı kalmaz mahşere

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 13:02 
Üye

-HTŞ ve IŞİD Terör Örgütü Doğu Hama Ukayribat bölgesinde rejime genel taarruz düzenliyorlar. HTŞ IŞİD Terör Örgütü ile hareket ederek yine yanlış ata oynadı.
-Hama batısı Sukaylebiye beldesinde rejimin mühimmat deposunda patlama meydana geldi.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 15:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
-HTŞ ve IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Doğu Hama Ukayribat bölgesinde rejime genel taarruz düzenliyorlar. HTŞ IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ile hareket ederek yine yanlış ata oynadı.
-Hama batısı Sukaylebiye beldesinde rejimin mühimmat deposunda patlama meydana geldi.
Aslında çokda farklı olmadıklarını ortaya koyuyorlar sadece , her zaman yazdığım gibi HTŞ-IŞD bunlar yok edilmeli ve aramızda mesafe olmalı , eminimki Hatay ,Adana ,Antep gibi şehirlerde yüzlerce HTŞ hücresi vardır uyuyan bunlar ayıklanmalı hızlıca yoksa , Suriye'de yenildiklerinde bize saldıracaklar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 23:03 
Süvariler

İşid terör örgütü bugün neredeyse tüm cephe hattında rejime yoğun saldırılar düzenlemiş. Rejimin kaybı toplamda 100 den fazla. Grad atıcısı dahil birçok araç imha edilmiş ya da terör örgütünün eline geçmiş.

Cephe hattının genişliğini İşid çok iyi kullanıyor.

Bölgedeki çatışmanın başlangıcını Palmiranın İşid tö tarafından ikinci kez işgalinden itibaren alırsak Rejimin iç savaşın başından bu yana en fazla kayıp verdiği cephe diyebiliriz ki eğer hedef Deir Ez Zor ise daha çok yıpranacaktır rejim güçleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 23:09 
Yeni Üye

FıratKalkanı Harekatı: Harekatın İcrası, İstikrarın Tesisi ve Alınan Dersler

https://goo.gl/prp5Cs

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 23:32 
Üye

Rusların Pantsir-S1 sisteminin tanıtımında kullandığı bir afişte Suriye'deki kullanımlar arasında 7. sırada bir Bayraktarın (Байрактар) düşürüldüğü gözüküyor. Tartus'ta 11.05 tarihinde düşürmüşler afişe göre. Doğruluğu nedir acaba?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 23:56 
Akıncılar

Alıntı:
Seta vakfının raporu yayınlanmış.

Bu kadar detaylara nasıl ulaşabiliyorlar ? Çok ilginç

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 05:24 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 05:30 
Süvariler

FHK'dan sonra bukadar buyuk sevkiyat gorulmedigi soyleniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 08:02 
Akıncılar

Bu minik videolarla sevkiyatin reel boyutunu kestirmek kolay degil. Söyle kuzeyden güneye sevk edilen 50 adet M60T görsekte 26 agustos arefesinde vatana millete hayirli olsun diyebilsek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 09:07 
Süvariler

Bu minik videolarla sevkiyatin reel boyutunu kestirmek kolay degil. Söyle kuzeyden güneye sevk edilen 50 adet M60T görsekte 26 agustos arefesinde vatana millete hayirli olsun diyebilsek.
Bir kac video daha var hepsini atmadim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 09:31 
Üye
Kullanıcı avatarı

Güzel hazırlanmış.
Zamanınız varsa göz gezdirmenizi tavsiye ederim.
Bu tarz raporların artması dileği ile.
Rapor pdf linki http://setav.org/assets/uploads/2017/08 ... rekati.pdf

Edit:Link düzeltildi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 09:51 
Akıncılar

Bir kac video daha var hepsini atmadim.
Twitter'den @haskologlu üzerinden diger videolara da göz attim ama yeterli tank gözükmüyor.
Erken heyecanlanmis da olabilir muhabir, zira reyting motifli oldugu eski paylasimlardan belli oluyor. Veya bu kapsamli bir sinir ötesi askeri harekatta söz konuus olabilir, belki de yarin 26 agustosta resmen ilan edilir kimbilir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 12:32 
Süvariler

Bu giden araçlar direkt Afrin'in karşısına yerleştirilmiyor, bütün Fırat Kalkanı Harekatı bölgesine dağıtılıyor. Hatırlarsanız 1-2 ay önce de yine insanlar heyecanlanmışlardı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 14:46 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bu giden araçlar direkt Afrin'in karşısına yerleştirilmiyor, bütün Fırat Kalkanı Harekatı bölgesine dağıtılıyor. Hatırlarsanız 1-2 ay önce de yine insanlar heyecanlanmışlardı.
Kaç aydır sevkiyat yapılıyor, bunca sevkiyatın bir manası olmalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 15:13 
Üye
Kullanıcı avatarı

Allah askerlerimize yardım etsin. Bu şeref herkese nasip olmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 20:11 
Üye

Melhame Tacticalin son videolarından biri.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 01:03 
Süvariler

Rejim Rakka güneyinde çöktü. İşid terör örgütünün ilerlemesi üç gündür devam ediyor. Bugün 4 tank, 10 adet çeşitli tipte araç ve kornet atgmler ganimet bırakmış rejim

Teyitsiz olmakla beraber 60 rejim askerinin çatışma bölgesinden kaçarak btö ye sığındığı haberi var.

Orta ve güney Suriyedeki çatışmalarda rejim sadece bugün 6 adet tank kaybetti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 12:08 
Süvariler

SETA Vakfının çizgisi ne? Aslında ne olduğu anlaşılıyor da... Az çok yazar kadrosunu inceledim; askeri harekatları değerlendirebilecek donanıma sahip her hangi bir akademik kadro göremedim! Yani... hangi askeri bilgi birikimiyle, Fırat Kalkanı Harekatı' nı analiz ediyorlar ki? Yaptıkları analiz ne kadar doğru (?) Galiba erişime tam anlamıyla da açık değil. Dolayısıyla ne yazdıklarından haberdar değiliz.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 12:41 
Süvariler

Kaç aydır sevkiyat yapılıyor, bunca sevkiyatın bir manası olmalı.
Birlik değişimi.

2 ay önce giden sevkiyat, Cerablus, Bab'a vs. gönderilmişti. Fırat Kalkanı Bölgesi'nde Türkiye'nin onlarca askeri üssü mevcut ve üsler yapılmaya da devam ediyor. Yeni yapılan üslere sevkiyat olma olasılığı da yüksek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 12:47 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

SETA Vakfının çizgisi ne? Aslında ne olduğu anlaşılıyor da... Az çok yazar kadrosunu inceledim; askeri harekatları değerlendirebilecek donanıma sahip her hangi bir akademik kadro göremedim! Yani... hangi askeri bilgi birikimiyle, Fırat Kalkanı Harekatı' nı analiz ediyorlar ki? Yaptıkları analiz ne kadar doğru (?) Galiba erişime tam anlamıyla da açık değil. Dolayısıyla ne yazdıklarından haberdar değiliz.

Hocam, bir tanesi uluslararası politikada bayağı araştırmalar yapmış yabancı okullara misafir araştırmacı olarak gitmiş, diğeri Kara Harp Okulu'nda doktora çalışmaları yapmış, bir diğeri Türk Özel Kuvvetler Komutanlığı kurs ve eğitimlerine ilave olarak ABD Özel Kuvvetler Kursunu bitirmiş ve NATO Uzun Mesafeli Keşif Okulunda da eğitim görmüş... Yani metnin içeriği üzerinden eleştiri yapacaksanız üstüne tartışalım da bu kadar sığ, yüzeysel bir şekilde eleştirmek yakışmıyor.
Alıntı:
Birlik değişimi.

2 ay önce giden sevkiyat, Cerablus, Bab'a vs. gönderilmişti. Fırat Kalkanı Bölgesi'nde Türkiye'nin onlarca askeri üssü mevcut ve üsler yapılmaya da devam ediyor. Yeni yapılan üslere sevkiyat olma olasılığı da yüksek.
Tamam da bu kadar askeri üs yapılması ya da buralara askeri sevkiyat yapılması ya yeni bir askeri operasyon ya da beklenilen bir askeri tehdit içindir. Hani kimsenin bir plan ya da tehdit ihtimali olmadığı bir durumda yabancı bir ülkenin içinde bu kadar askeri hareketlilik yapması bana çok mantıklı gelmiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 13:04 
Süvariler

Hocam, bir tanesi uluslararası politikada bayağı araştırmalar yapmış yabancı okullara misafir araştırmacı olarak gitmiş, diğeri Kara Harp Okulu'nda doktora çalışmaları yapmış, bir diğeri Türk Özel Kuvvetler Komutanlığı kurs ve eğitimlerine ilave olarak ABD Özel Kuvvetler Kursunu bitirmiş ve NATO Uzun Mesafeli Keşif Okulunda da eğitim görmüş... Yani metnin içeriği üzerinden eleştiri yapacaksanız üstüne tartışalım da bu kadar sığ, yüzeysel bir şekilde eleştirmek yakışmıyor.
Tam metni okuyamadığımızı belirttim ama... Yakışmayan şey nedir? Yazar kadrosunu analiz ettim sadece. Metnin tamamı varsa ekleyin okuyalım.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 13:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Tam metni okuyamadığımızı belirttim ama... Yakışmayan şey nedir? Yazar kadrosunu analiz ettim sadece. Metnin tamamı varsa ekleyin okuyalım.
Tam metin aynı sayfada PDF olarak paylaşılmış (58 Sayfa). Gözünüzden kaçtı sanırım.
http://setav.org/assets/uploads/2017/08 ... rekati.pdf

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 14:14 
Süvariler

Tam metin aynı sayfada PDF olarak paylaşılmış (58 Sayfa). Gözünüzden kaçtı sanırım.
http://setav.org/assets/uploads/2017/08 ... rekati.pdf
Evet gözümden kaçmış. Yazının tamamını değil de ana başlıklar dahilinde kısmen okudum. Teşekkürler...

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 23:53 
Yeni Üye

Ben dosyayı okudum ama bunun askeri bir uzmanlık gerektirip gerektirmediğini anlamadım. Zaten bizde var olab güzel başlıklar bulmak için harcanan çaba asla içerik için gösterilmeme hastalığı burada da var. Bir defa harekat hazırlık, harekat bölümleri çok ilginç, ilginç çünkü yüzeysellikte zirve yapmışlar. Bizim SETA ve benzeri kuruluşların yumuşak güç kavramına verdikleri önem burada da ortaya çıkıyor. yine güzel bir başlık bulunmuş. yumuşak güç, gücün varsa bir şey ifade eder.
iddia ediyorum bu forumdaki başlıkta yazılanlar derlenip toplansa çok daha güzel bir çalışma çıkar.
inşallah harp okulunda, Mareşal Fevzi Çakmak'ın, Balkan ve Birinci Dünya savaşı doğu cephesindeki savaşları anlattığı seminerler gibi seminerlere konu olur. Bu seminerleri İşbankası kitaplaştırmıştı, okuyunca Kurmay subaylığı daha iyi anlıyor insan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 12:24 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rusya Tell Rifaat bölgesine bazı birlikler göndermiş.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 15:19 
Üye

Raporu okudum. Yazi dili gayet başarılı. Raporun başındaki harekatın uluslararası hukuka uygunluğu kısmı guzel kaleme alınmış. Raporun bazı bölümleri belki en kibar sekilde tabir etmek gerekirse biraz suya sabuna dokunmamış. Hazırlayan çizgiye göre o bakış açısıyla yazılmış. Bunda da bence sıkıntı yok...

Sonucta bunlar düşünce kuruluşları. Herhangi bir olay için onlarca farkli rapor yazılıyor. Bunların dışında akademisyenlerin ne yazdıklarına bakmak lazım. Turkiye gibi yazı kültürü olmayan bir memlekette böyle raporlara daha fazla denk gelmek mutlu edici...

Aklıma geldiği geçtiğimiz haftalarda meydana gelen Charlottesville olayları ile alakalı bayagi makale okudum. Altright ve Antifa bakış açısını paylasan makalelerin yanında olaya akademik açıdan bakan bir sürü rapor ve makale vardi.

Dogru veya yanlıştan ziyade bunlara tarafların bakış açısı olarak bakmak lazım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 15:24 
Üye

Hizbullah kaynaklarına göre bir suredir devam eden müzakereler sonuca ulaşmış. İS ye bağlı birlikler Lübnan sınırına yakın bölgelerden tahliye edilmiş. Otobüslere serbest gecis sağlamışlar anladığım kadari ile...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 17:45 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rejimin, Palmira tarafındaki ilerleyişi için Dier Ezoor ile arasında 65 Km'lik çöl dışında bir engel kalmadı.
Son yerleşim yerini de ele geçirdiler.
İşidin elinde Hama'nın doğusunda bir bölge kaldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2017, 21:38 
Üye

IŞİD Terör Örgütü Rakkanın doğusundaki Madan şehrine 500 kişilik bir kuvvet gönderdi.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 01:43 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kaç yıllık Suriye iç savaşının en kanlı dönemi başlamak üzere...
Çok insan ölecek. Çok terörist ölecek. Sivil insanlar da ölecek. İcabında uçaklar düşürülecek. O dönem artık en sonunda geldi...
İlk kapışma DeirEzzor tarafında olacak görünüyor. İki grup da bölgeye yakın. Taviz veren ise yok...

Umarım Rusya İran kanadı kazanır oradaki savaşı. Böylece ABD'nin btö teröristlerine yaptığı 1200 tırlık yardım bir yerlerinde patlar ve bu durum ABD'de Establishment'ın mevcut politikalarının gözden geçirilmesine yol açar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 21:03 
Süvariler

Reuters’in haberine göre, Albay Ryan Dillon, “Güçlerimiz saldırıya uğradı. Yanıt olarak ateş açıldı. Ardından da güvenli bir yere saklandılar” diye açıkladı.

Dillon, koalisyonun Türkiye destekli grupların bu eylemlerinin kabul edilemez olduğu yönünde Ankara’yı uyardığını kaydetti.

Koalisyon sözcüsü, "Bölgedeki tansiyonu düşürmek amacıyla görevini icra eden devriye güçlerimize son iki haftada birçok kez ateş açıldı" ifadelerini kullanarak, "Durumu Türkiye'deki mevkidaşlarımıza bildirdik ve devriyelerimizi sürdürdük. Ancak her zaman hazırlıklıyız ve bu bölgede kendimizi korumaya hazırız" dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 21:31 
Süvariler

Reuters’in haberine göre, Albay Ryan Dillon, “Güçlerimiz saldırıya uğradı. Yanıt olarak ateş açıldı. Ardından da güvenli bir yere saklandılar” diye açıkladı.

Dillon, koalisyonun Türkiye destekli grupların bu eylemlerinin kabul edilemez olduğu yönünde Ankara’yı uyardığını kaydetti.

Koalisyon sözcüsü, "Bölgedeki tansiyonu düşürmek amacıyla görevini icra eden devriye güçlerimize son iki haftada birçok kez ateş açıldı" ifadelerini kullanarak, "Durumu Türkiye'deki mevkidaşlarımıza bildirdik ve devriyelerimizi sürdürdük. Ancak her zaman hazırlıklıyız ve bu bölgede kendimizi korumaya hazırız" dedi.
Ara sıra oluyor böyle şeyler, çok da şey yapmamak lazım. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 21:32 
Süvariler

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vs1K2AiLpzM[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 21:39 
Süvariler

800 fighters of the Self-Defence Forces (HXP) graduated from training in Hasakah.

Resim

Yazık,Barzanı vol 2 oluyor.Hemde daha hızlı ve daha büyük bir ordu şeklinde.

Ülkemizde de kendini zeki sanan bazı güruhlar Iraktaki Kürtlerle felan birleşelim diyebiliyor.Bu olduğu taktirde,Kürtleri kendi ellerimiz ile tek çatı altında birleştirmiş olacağız.Sonra hoop hep birlikte bize karşı top yekün saldıracaklar.

Hükümet yanlıları ara ara diyor bunu,eğer böyle bir şey olursa ülkenin geleceğine çok büyük bir darbe vurulmuş olur.Batıdaki İzmir gibi şehirlere daha fazla Kürt gelir ve oraların bozulmuş olan yapısını daha da bozarlar ve leş gibi bir ülke olur çıkarız

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 00:04 
Süvariler

Afrin'i topcular yine vuruyor. Sehir merkezini vurmusuz agliyorlar hevaller yine. Onlarda Azez tarafina havan atiyorlarmis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 00:24 
Süvariler

Rakka güneyinde İşid terör örgütü rejimi adeta biçmeye devam ediyor. Bugün yine grad atıcıları, obüsler ve tanklar dahil çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirmişler.

Ek olarak Hama da rejim konvoyu pusuya düşürülmüş. Çok sayıda asker ölürken 3 tank bir buldozer bunları taşıyan tırlar ve konvoy güvenliğini sağlayan birçok araç İşid tö tarafından imha edilmiş.

Rakka da ise Abd nin dost ateşi sonucu 15 ten fazla btö militanı ölmüş ya da yaralanmış.

Yine Rakka da sözde Menbiç askeri konseyi komutanı şahış sniper atışıyla öldürülmüş. Btö nün Rakka da verdiği en üst rütbeli kaybı olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 06:08 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rusya İran'ın füze fabrikası yanına S-400 dikti iddiaları var:
http://syria.liveuamap.com/en/2017/29-a ... he-iranian

Sizce hedef kim?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 13:51 
Akıncılar

SETA raporu kaldırılmış mı???? Ulaşamıyorum..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 13:53 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bir binayı korumak için S-400 konuşlandıracaklarını sanmıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 14:14 
Süvariler

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al-Nahyan, Türkiye ve İran'ın Suriye'den elini çekmesi gerektiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile düzenlediği basın toplantısında konuşan Al-Nahyan, İran ve Türkiye’nin, Suriye devletinin egemenliğini azaltmaya çalıştığını söyleyerek, "Eğer Türkiye ve İran, aralarındaki tarihi sömürgeci rekabeti devam ettirirse bugün Suriye'de gördüklerimizi yarın başka ülkelerde de görmeye devam edeceğiz" dedi.

Lavrov ve Al-Nahyan, savaşın müzakere yoluyla sonlanması gerektiğinde mutabık kaldıklarını açıkladı.

Suudi Arabistan'ın müttefiki olan BAE, Suriye'de Beşar Esad'a ve onu destekleyen İran'a karşı çıkıyor.

Reuters'ın haberine göre BAE, Türkiye'nin Orta Doğu'da desteklediği bazı İslamcı güçlerden de rahatsız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 19:05 
Yeni Üye

Mevcut konjonktürde Suriye haritasını lehimize değiştirecek müdahalelerde bulunamayız. Devlette devamlılık esastır. Sonuçlarını düşünmeden hareket edemeyiz. Sahada olanlara rağmen hala Suriye egemen bir devlet, orada yapılacak müdahalelere yeterli gerekçe ve uluslararası arenada destek bulmak gerek. Rusya ve Amerika için böyle bir gereklilik bulunmuyor.

Şuan için yapılması gereken mevcut konumu korumak ve takviyelerle güçlendirmek. Yönettiğimiz topraklarda refah sağlamak; yerel güçleri eğitmek ve donatmak.

Bir batılıya göre (yöneten kesim) Türkiye'nin Afrin, Menbiç, Ayn al-arab gibi noktalara operasyon yapması için tek bir gerekçe yok. Onlara göre bizim fikirlerimiz sadece bir paranoya. (aksine inansalar bile dile getirdikleri bu)

Eğer Amerika ile savaşmayı göze alacaksak (mevcut durumda Suriye'nin kuzeyine müdahale demek, Amerika'ya müdahale demektir.); hedeflerinin biz olduğundan emin olmalıyız. Şuanda her ne olursa olsun lafa gelince dost ve müttefik ülke diyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 19:55 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rusların Afrindeki zırhlı ambulanslarıda baya şekilmiş. YPG ile Birlikte Afrinin "güvenliğini" sağlıcaklarmış. Bir yandan S400 satarlar bi yandan BTÖyü kollarlar nasıl bir politikadır bu...
Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16228 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1308 309 310 311 312325 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Exabot [Bot] ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: