TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Eki 2017, 23:08

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16114 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1318 319 320 321 322 323 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2017, 23:44 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

O bölgeyi yakıp yıkamayız maalesef çok dar alan ve çok fazla kişi yaşıyor. Bu da çok fazla soruna yol açar, hassas bir süreç bu İdlip işi ve bu durum nedense can sıkıcı şeylere yol açabilir. Temkinli olmak gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2017, 23:47 
Üye

Alıntı:
HTŞ TSK’nın İdlibe girmesi halinde sonuna kadar savaşacaklarını açıkladı.

Kaynak:Telegram
Mal bunlar. Efendi gibi çıksınlar işte, Güney’den devam etsinler savaşmaya bölgedeki sivillere acıyorum, çoluk çocuk arada kaynayacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2017, 23:51 
Süvariler

HTŞ TSK’nın İdlibe girmesi halinde sonuna kadar savaşacaklarını açıkladı.

Kaynak:Telegram

HTŞ'nin yaptığı açıklamanın Türkçesi; https://justpaste.it/1c4dk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 00:01 
Üye

''Ayı'' önce Amerikan'ın pençesinden bir kurtulsun sonrasına bakarız. ;) 1.8 Trilyon (Rusya-Persia) dolar toplam gpd ile bir california yada teksas etmeyen ülkelere sırtınızı dayarsanız sonunuz fazla iyi olmaz. Türk'ün tarihsel olarak en büyük düşmanı ''ayı'' ne zamandan beri Türk'ün dostu olmuş? Batıyı sevmeye bilirsiniz ama devletlerinde çıkarları diye birşey vardır. Tüm ticaretin batıyla, ürettiğini düşündüğün tonla malın içinde batılı komponentler var. Açık açık artık biz sizin tarafınızda değiliz deyinde görelim bakalım egede kayık yüzdürüp, Kıbrıs'a gerektiğinde el atabiliyor musunuz bir görelim?

Diplomasi bu yüzden var. Bu yobazların ''monşer'' diyerek aşağıladıkları diplomatlarımız şuan görevlerinin başında olsaydı bu bataklığın içinde olmazdık. Devletlerin müttefikleri yoktur, sadece çıkarları vardır. O çıkarlarda Roma'dan sonra tek gerçek süper güç olan Amerikanın yanındadır. Eğer 4 bin yıllık Türk devlet geleneği ile süper gücü yanına çekemeyip, alternatif olarak dağ eşeklerine tercih ediliyorsan önce kendine ben nerede yanlış yapıyorum diyip sonrada o mevkiden defolup gidersin! İşi yapabilecek olan gelir.

Demokrasinin olmadığı, diktatörlerce yönetilen ülkeleri kendimize müttefik belleyeceksek kutlarım. Beştepedeki zat en büyük zaferini çoktan kazanmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 00:05 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bu Idlib'le ilgili kaygım şu ki burada çok fazla ABD casusu var. HTS'nin kendi içinde bile. Hatta arada bir istemedikleri adamlara tereyağından kıl çeker gibi süikast düzenliyorlar. İşte bunlar bizim kuvvetler içerdeyken çatışma çıksın diye elinden gelen Provokasyonu ardına koymaz. Çok incelikli ve zor bir operasyon olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 00:41 
Süvariler

Türk'ün tarihsel olarak en büyük düşmanı ''ayı'' ne zamandan beri Türk'ün dostu olmuş?
Alıntı:
Eğer 4 bin yıllık Türk devlet geleneği ile süper gücü yanına çekemeyip, alternatif olarak dağ eşeklerine tercih ediliyorsan önce kendine ben nerede yanlış yapıyorum diyip sonrada o mevkiden defolup gidersin! İşi yapabilecek olan gelir.
Alıntı:
Demokrasinin olmadığı, diktatörlerce yönetilen ülkeleri kendimize müttefik belleyeceksek kutlarım. Beştepedeki zat en büyük zaferini çoktan kazanmış.

Evvela bu görüşlere katılmadığımı ifade etmek zorundayım. Şimdi bu argümanlara cevaplarımızı sıralayalım;

Türk' ün en büyük düşmanı ''AYI'' :

Ne yani, kıyamet gününe kadar düşman mı kalalım? Bir de niye düşmanız, onu izah ediniz! Diyeceklerdir ki; sıcak denizlere açılma politikası...

Süleyman Demirel' in meşhur sözü vardır: ''Dün dündür, bugün bugündür'' -diyordu. Demek ki ''yarın da yarındır''. O halde politikaları bugünün koşullarına göre belirlerken; aynı zamanda yarın için de öngörü bulunarak tedbirler alacaksınız. Akıllı adamın yapacağı iş budur. Peki, bugün için tehdit nereden geliyor? onu söyleyin. Tehdit algısına göre konum belirlersiniz. Ta ''Deli Petro'' zamanında ki siyaset anlayışıyla bugün ki sorunlarla baş edebilir misiniz? O mantığa göre; Dün dündür, bugün de dündür, yarın da dündür... Geçmişten kurtulup artık bugüne gelelim -diyoruz.

Amerikan Süper Gücünü yanına çekmek;

Bir soru: Dünya mı ay' ın uydusudur, yoksa Ay' mı Dünya' nın uydusudur? Güneş mi Dünya' nın etrafında dönmektedir, yoksa Dünya' mı Güneşin etrafında dönmektedir.

Siyaset geliştirirken; fizik kurallarına aykırı siyasetler geliştirmemek lazım (!)

Demokrasilerle Yönetilmeyen Ülkeler;

Yahu bize ne!
Adamlar nasıl yönetilmek isterler istesinler, bizi ne ilgilendirir.
Ayrıca Demokrasi denilen şey nedir? Sandık mıdır, seçim midir, ifade özgürlüğü müdür?

Yine Süleyman Demirel' den: Yollar yürümekle aşınmaz -derdi. Ne oldu yani... sadece demokratik hakkını kullanmış oldun. Peki, politika belirleye bildin mi! Yok... Politika belirle yemiyorsan, sonuçlarını denetleyemiyorsan ve yaptırım gücünde yoksa; açık söyleyelim ABD' de Demokrat değildir.

Kavramların esiri olmamak lazım.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 01:33 
Üye

Alıntı:
''Ayı'' önce Amerikan'ın pençesinden bir kurtulsun sonrasına bakarız. ;) 1.8 Trilyon (Rusya-Persia) dolar toplam gpd ile bir california yada teksas etmeyen ülkelere sırtınızı dayarsanız sonunuz fazla iyi olmaz. Türk'ün tarihsel olarak en büyük düşmanı ''ayı'' ne zamandan beri Türk'ün dostu olmuş? Batıyı sevmeye bilirsiniz ama devletlerinde çıkarları diye birşey vardır. Tüm ticaretin batıyla, ürettiğini düşündüğün tonla malın içinde batılı komponentler var. Açık açık artık biz sizin tarafınızda değiliz deyinde görelim bakalım egede kayık yüzdürüp, Kıbrıs'a gerektiğinde el atabiliyor musunuz bir görelim?

Diplomasi bu yüzden var. Bu yobazların ''monşer'' diyerek aşağıladıkları diplomatlarımız şuan görevlerinin başında olsaydı bu bataklığın içinde olmazdık. Devletlerin müttefikleri yoktur, sadece çıkarları vardır. O çıkarlarda Roma'dan sonra tek gerçek süper güç olan Amerikanın yanındadır. Eğer 4 bin yıllık Türk devlet geleneği ile süper gücü yanına çekemeyip, alternatif olarak dağ eşeklerine tercih ediliyorsan önce kendine ben nerede yanlış yapıyorum diyip sonrada o mevkiden defolup gidersin! İşi yapabilecek olan gelir.

Ülkeler arası ittifakların parametresini GPD yada başka şeylere indirgemek yapacağımız en büyük hatadır. 1 California etmiyor ama ''Ben Suriyeye giriyorum.'' deyip giriyor. ''Ben Kırımı ilhak ettim.'' diyor ve ediyor. Ambargoya maruz kalıyor, problem yaşıyor ama kendisini bitkin düşürtecek kadar köşeye sıkıştırtmıyor. Ölçü asmak kesmek öldürmek değil ancak anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Mesele iradede ve cesarettedir. Başarılı siyaset izlemenin yolu cesaretten geçer. Cesaretsiz ve basiretsiz olduğunu karşındaki ülkeye hissettirirsen Irakta Saddamın, Libyada Kaddafinin yaşadığını yaşarsın.

-Bizim devlet geleneğimiz İran yada Sovyetler gibi muazzam politikalar üretmek üzerine kurulu değil. Öyle olmuş olsaydı 4 bin yıllık gelenekle Amerikanın yerinde biz olmuş olurduk.

-Halkların demokrasi ve liderlik anlayışları bambaşkadır. Belki Ruslar ''Deve Dikeni'' seviyorlar ? Ayrıca süper güç dediğiniz Amerikanın ''muhteşem'' bir demokrasiyle yönetilmediği su götürmez bir gerçek.

Uzun lafın kısası Rusya diktatörlüklemi yönetiliyor, demokrasiylemi umrumda bile değil. Suriyede batağa battık ve çıkmamız için akıllı hareket etmemiz gerekiyor buradan sıyrılmamız için Rusyayla ittifak gerekiyorsa hiç düşünülmeden yapılması lazım.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 01:53 
Üye

Komşularla aramızı düzeltmeye başladık. Şimdi de herifler diktatör diyemi aramızı bozalım. Hükümet şu dediğinizi duysa ben 7 yıldır doğru politika yapıyormuşum diyecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 02:37 
Üye

Alıntı:
Ülkeler arası ittifakların parametresini GPD yada başka şeylere indirgemek yapacağımız en büyük hatadır. 1 California etmiyor ama ''Ben Suriyeye giriyorum.'' deyip giriyor. ''Ben Kırımı ilhak ettim.'' diyor ve ediyor. Ambargoya maruz kalıyor, problem yaşıyor ama kendisini bitkin düşürtecek kadar köşeye sıkıştırtmıyor. Ölçü asmak kesmek öldürmek değil ancak anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Mesele iradede ve cesarettedir. Başarılı siyaset izlemenin yolu cesaretten geçer. Cesaretsiz ve basiretsiz olduğunu karşındaki ülkeye hissettirirsen Irakta Saddamın, Libyada Kaddafinin yaşadığını yaşarsın.

-Bizim devlet geleneğimiz İran yada Sovyetler gibi muazzam politikalar üretmek üzerine kurulu değil. Öyle olmuş olsaydı 4 bin yıllık gelenekle Amerikanın yerinde biz olmuş olurduk.

-Halkların demokrasi ve liderlik anlayışları bambaşkadır. Belki Ruslar ''Deve Dikeni'' seviyorlar ? Ayrıca süper güç dediğiniz Amerikanın ''muhteşem'' bir demokrasiyle yönetilmediği su götürmez bir gerçek.

Uzun lafın kısası Rusya diktatörlüklemi yönetiliyor, demokrasiylemi umrumda bile değil. Suriyede batağa battık ve çıkmamız için akıllı hareket etmemiz gerekiyor buradan sıyrılmamız için Rusyayla ittifak gerekiyorsa hiç düşünülmeden yapılması lazım.
Yazdıklarınızın çok büyük bir kısmına katılıyorum. Aynı düşüncedeyiz. Benim yazımın hedefi birkaç aydır sonuçlarını pek düşünmeden Anti-NATO ve batı karşıtlığı yapanlara dönüktü. Ben ne doğucuyum ne batıcı. Sadece Türk devletinin ve Türk'ün çıkarlarını düşünürüm. Asıl önemli olan budur ve dediğiniz gibi Suriye bataklığında boğulmamak için Ayı ile aynı dereye de girebiliriz.

Ancak karşı olduğum nokta batı öcü ''Ayı'' cici diyip bize çok fazla şeye mal olucak şekilde gözü kapalı doğuculuk yapılması. Rusya güclü bir ülke ama bize göre, Amerika'ya göre değil. Uluslar arası yaptırım gücü bizden sadece biraz daha fazla. Sovyetlerin dev mirasını 20 sene sonra tüketip, 4.cü sanayi devrimi tam manasıyla kullanılmaya başlandığında politik güç olarak nerede olacağını kestirmek çok zor. Örneğin şuan doğalgaz dışında bir rus ürünü kullanıyor musunuz ? Bence kullanmıyorsunuzdur. :) Benim fikrim Çarlık Rusyasının başına gelenin geleceği.

Rusya gibi Persia gibi 2.ci dünya ülkelerinin ne ile yönetildiği benimde umrumda değil. İsterse bir babun tarafından yönetilsinler umurumda değiller ama gelişmiş batı demokrasileri yerine müttefik olarak Putin Rusya'sı veya Maduro Venezuellasını falan görmeye başlayacaksak sonumuz çok yakında Suriye ve Irak'tan farksız olur. Tek adam kadar tehlikeli bir durum yoktur. Örneğin Putin'in çok akıllı bir adam olduğunu hepimiz biliyoruz? Ama ondan sonra yerine geçenin nasıl olacağı ne malum? Boris Yeltsin diye bir garabet atlattı koca ülke mesela. 10 senede zor topladılar arkasını.

Az daha unutuyordum. GPD herşeydir. Küçücük Venedik'ğin Osmanlıyı veya Hollanda'nın İngiltereyi tarihte uğraştırıp, yenebilmesinin sebebi tamamen akıllı politik ilişkiler ve sahip oldukları ekonomik güçtür. :) Parası olmayıp kazanan tek orduda kurtuluş savaşında biz olabiliriz. Şimdi viet kong ve taliban da yaptı diyen olabilir. Birini Amerika diğerini Çin ve tüm doğu bloğu destekliyordu. Aynı şey değil yani.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 03:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şuradaki zırhlı muharebe araçlarının kuleleri 25 mm değil sanırım. Yoksa yanılıyor muyum?

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 03:11 
Süvariler

... Benim yazımın hedefi birkaç aydır sonuçlarını pek düşünmeden Anti-NATO ve batı karşıtlığı yapanlara dönüktü...
O kişi de ben oluyorum galiba :)

Bir daha tekrarlamak gerekirse; Hem NATO' ya hem de AB' ye sonuna kadar karşıyım.

Bunlar; Türk milletinin sırtında ki yük, ayaklarında ki pranga, zihinlerinde ki zincir ve gözlerinde ki at gözlüğüdür.

Bir KEMALİST asla ve asla; başka bir gücün boyunduruğu altında yaşamaya tahammül edemez.

Büyük Atatürk' ün amacı: ''Tam Bağımsız Türkiye'' idi.

Bir güce göbekten bağlanarak ''Tam Bağımsız Politikalar'' geliştirebilir misiniz?

Büyük Atatürk : Özgürlük ve Bağımsızlık benim karakterimdir -demiştir. Ve devamla ne demiştir biliyor musunuz? Her Türk evladı bu satırları okuyup DNA sına nakşetmele mükelleftir. Bakınız Ulu Atatürk ne demiş:

'' Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını bilen için bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse; insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle taktir ederim. Ancak benim milletimi esir etmek isteyen her hangi bir milletin bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanıyım'' ( Mustafa Kemal Atatürk)

İşte ''Mustafa Kemal Atatürk'' budur. Ellerinden öpülür, yolunda ölünür. Her sıkıştığımızda bize yol gösteren, Türk' ün başını asla eğdirmeyen; pirimiz, hünkarımız, yol göstericimiz Ulu Atatürk sayesinde; eğriyi-doğruyu anlamakta hiç bir zorluk çekmiyoruz.

Atatürk' ün yolu yolumuz, sözü sözümüzdür. Madem ki en büyük Türk Atatürk' tür; son sözü her zaman Atatürk söyler. Yukarda ki ifadeleri sindirerek okuyunuz.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 03:31 
Site Başkanı

Şuradaki zırhlı muharebe araçlarının kuleleri 25 mm değil sanırım. Yoksa yanılıyor muyum?
TSK tarafından kullanılan ACV ZMA ların üzerindeki Oerlikon ve Dragar Kuleleri 25 mm Bushmaster otomatik top kullanıyor, büyük görünmesinin nedeni nakliye sırasında dış koşullardan etkilenmesin diye namluya koruyucu kılıfının takılmış olması

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 08:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kocaeli sevkiyati mi baska sevkiyat goruntuleri mi var ? Gecen yapilan sevkiyat nobet degisimi gibiydi cunku ekonomi birincil oncelik hep. Gecen hafta harekat bekliyorduk onun yerine aba alti sopa gosterdiler Barzani de yavas yavas hareket etmeye basladi. Dikkat ederseniz koz pesinde o da , cesaret edemiyor ilan etmeye. Yani itis kakis cozum araniyor. Harekat olursa mutlak daha onemli birsey vardir. Bir referandum yuzunden borsa dip gordu yeni toparlaniyor. Gercek bir harekat olursa bunun riskini kimse alamaz gibime geliyor.
Üstadım sevkiyat halen devam ediyor. Asker, tank, öbüs ne ararsan var. Bu hazırlık Idlib'te çatışmasızlık ortami için biraz fazla :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 08:56 
Süvariler

İnanılmaz fazla askeri araç gidiyor.Ya İdlib merkezinde ve yakınlarında çok büyük çatışmalar bekleniyor yada Afrin'de temizlenecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 09:16 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Tam bende bunu soracaktım. Afrin ve diğer bölgesel terör kantonlarından çok bir ses çıkmadımı bu Idlib harekatı ile ilgili?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 10:17 
Süvariler

HTŞ bizim askerlere saldırmaya başlamış heralde,ördüğümüz duvarı kaldıran vinci çekmeye gelen araç vurulmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 10:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Eskiden beri yorumlarınızı okuyan biri olarak bu yorumunuza katılmıyorum hocam, kendinizle çelişmişsiniz biraz. Dediğiniz gibi devletlerin dostu yoktur, çıkarı vardır. Şuan çıkarlarımız içinse Rusya,İran,Suriye ittifakına destek verip Atatürk'ün izlediği komşularla sorunsuz ilişkiler politikasına geri dönmek gerekiyor. Bunda herkes mutabık, ama "ayı nezaman dostumuz olmuş ki" deyince de kendi söylediğiniz "devletlerin dostu olmaz" ilkesiyle çelişiyorsunuz.

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 11:41 
Süvariler

Her türlü ihtimale göre yıgınak yapılıyordur.
Rus uçaklarının gelip bizi vurmayacağı ne malum? El bab ta bunu yaptılar ve rusyayla olan uçak defteride kapandı.
Bize saldıranı vuracağız başka yolu yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 12:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

HTŞ bizim askerlere saldırmaya başlamış heralde,ördüğümüz duvarı kaldıran vinci çekmeye gelen araç vurulmuş.
Çok büyük ihtimal yalan haber hocam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 12:35 
Süvariler

Her türlü ihtimale göre yıgınak yapılıyordur.
Rus uçaklarının gelip bizi vurmayacağı ne malum? El bab ta bunu yaptılar ve rusyayla olan uçak defteride kapandı.
Bize saldıranı vuracağız başka yolu yok.
O rövanşı cobra da aldılar. O hanemizde yazılan (-) şu an.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 12:58 
Üye

Rus yada Amerika'dan birini seçmemiz gerçekten de çok yanlış olur diye düşünüyorum. Rus Uçağını düşürüp adamlarla düşman olduğumuzda (Bunun ciddi ciddi Fetö tuzağı olduğunu düşünüyorum) Hırtlar Membiç'i aldı. FK operasyon teklifi önce Amerikalılara gitti. Adamlar Kullanacağımız kuvvete Unicorn Army adını verip Bu kuvvetle yapamazsınız. Membiç , Bab Arfin hattını Hırtlar alsın alt tarafı da siz alın dediler. (Sonra Tabi Unicorn'un Boynuzu bir taraflarına battı) Ruslarla anlaşamadan FK yı gerçekleştiremedik. Tabii bunun diyetini de ne yazık ki Halep'te ödedik.
Ruslar için en önemli yanımız Nato üyesi olmamız. Onu kaybedersek bu günkü kadar değerimiz kalmaz. Ne Rusya ne Amerika bizim dostumuz değil. Ama birinin düşmanımız olması bizi diğerinin kölesi yapar. O yüzden denge politikası dışında seçeneğimiz yok. Birde şu gerçek var birliktelik iki tarafın iradesi ile gerçekleşirken Ayrılık için bir tarafın iradesi yeterli. Eğer bir taraf kalemimizi kırmış ise hayatta kalmak için diğerinin kölesi olmaktan başka seçenek yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 15:14 
Süvariler

O rövanşı cobra da aldılar. O hanemizde yazılan (-) şu an.
Örrnek veriyorum, Çeçenlere stinger verip rus helikopteri düşürünce rövanş mı alınmış olunur sizce?
Adamların uçağını kendi uçağımızla düşürdük bu kadar basit. Onlarda anlaşmamıza rağmen bizi babta bombaladılar Tabi bu bizim çok saf ve kandırılmaya müsait olup inanan ,önlem almayan askeri ve siyasi yöneticilerimizden kaynaklanıyor.
İdlib'e O kadar hazırlıklı girilmesinin bir sebebide belkide artık kolay kanmayacağımızın göstergesi olabilir.
Uçak savar birlikleride hazırlanmış

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 15:35 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ben mi tamamen yanlış hatırlıyorum, bilemiyorum lakin Bab'daki bombalama sonrası bir Rus açıklaması vardı, "Biz koordinatları sizden aldık." minvalinde. Saçma salak bir hata da olabilirdi, kim bilir...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 15:56 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bir KEMALİST asla ve asla; başka bir gücün boyunduruğu altında yaşamaya tahammül edemez.

Atatürk' ün yolu yolumuz, sözü sözümüzdür. Madem ki en büyük Türk Atatürk' tür; son sözü her zaman Atatürk söyler. Yukarda ki ifadeleri sindirerek okuyunuz.
Konuyu "Ben Atatürkçüyüm, siz değilsiniz; siz yanlışsınız!"a getirmişsin bravo (hele ki konu Atatürk ile alakalı değilken bu arada "Atatürkçü" ifadesi kullanmışım pardon bunun içinde "Türk" geçiyor halbuki siz "Kemalist"siniz bakın içinde Türk geçmiyor ne kadar güzel(!)) . "Bir kemalist asla ve asla..." diye giden sözün varya ha işte Yüce Atatürk o sözü "Türk milleti..." diyerek söylüyordu niçin sen "Türk" kelimesi kullanmaktan korkuyor hatta Atatürk'ün arkasına sığınıyorsun ?

Atatürk'ün yolu yolumuzdur, sözü ise sözümüz buna lafım yok, ancak "En büyük Türk Atatürk'tür" sözü de ne oluyor ? "Son sözü her zaman Atatürk söyler" de ne demek oluyor ? Bu sözleriniz bana çok itici geliyor burada önemli olan bana itici gelmesi dışında burası "savunma sanayi formu" burada "süpersonik..." fikirlerinizi bizimle paylaşmamanız elzemdir.

Konuyu da dağıtmayalım lütfen konu "Suriye İç Savaşı"

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 17:21 
Süvariler

Konuyu "Ben Atatürkçüyüm, siz değilsiniz; siz yanlışsınız!"a getirmişsin bravo...
Hiç alakası yok.

Alıntı:
...Yüce Atatürk o sözü "Türk milleti..." diyerek söylüyordu niçin sen "Türk" kelimesi kullanmaktan korkuyor hatta Atatürk'ün arkasına sığınıyorsun ?

İşte buna sadece gülünür!
Göğsümüzü gere gere ''Türk'' olduğumuzu söylemekten çekinmeyiz.

Anti parantez; Türk olduğumuz için diğer milletleri aşağılamış falan da değiliz.
Her milletin etnik kökeni ait olduğu milletin şerefidir.

Kaldı ki kendimi ''Türk Milliyetçisi-Kemalist'' olarak tanımlayan bir insanım.
Niye Türk' üm demekten imtina edeyim ki! Benim için en büyük şereftir.

Alıntı:
... "En büyük Türk Atatürk'tür" sözü de ne oluyor ? "Son sözü her zaman Atatürk söyler" de ne demek oluyor ? Bu sözleriniz bana çok itici geliyor...

Bu sözler de bana çok itici geldi.
En büyük Türk Atatürk değilse, o halde kim (?) Amcaoğlun mu?
Ayrıca; Devletin kurucusu en son sözü söylemeyecek de kim söyleyecek! Şeyh Sait mi, Fesli mi, Cübbeli mi?

Alıntı:
...burası "savunma sanayi formu" burada "süpersonik..." fikirlerinizi bizimle paylaşmamanız elzemdir.
Konuyu da dağıtmayalım lütfen konu "Suriye İç Savaşı"

Burada da yetki ve sınırlarını aşmışsın. Süpersonik fikirlerimi ''yönetim izin verdiği ölçüde'' paylaşmaya devam edeceğim. Yönetimde ki arkadaşlarımız ''yeter artık paylaşma'' derlerse; elbette ki kurallara uymakla mükellefiz. Ancak senin bu şekilde bir uyarıda bulunmaya yetkin ve de haddin yoktur.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 19:45 
Üye
Kullanıcı avatarı

Şu OPSEC meselesi bölgede fena sıkıntı. Önce sosyal medyada Özel kuvvetlerden ve istihbarattan bir delegasyonun içeri girip anlaşma yoluna gittiklerine dair söylentiler çıktı. Uzaktan fotoğraflar falan paylaşıldı. Sonra bu söylentiler üstüne btö'nün bölgeye havan topu attığı haberi geldi... Şu sosyal medya salaklarından dolayı umarım bir kaza çıkmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 21:06 
Üye

Alıntı:
Şu OPSEC meselesi bölgede fena sıkıntı. Önce sosyal medyada Özel kuvvetlerden ve istihbarattan bir delegasyonun içeri girip anlaşma yoluna gittiklerine dair söylentiler çıktı. Uzaktan fotoğraflar falan paylaşıldı. Sonra bu söylentiler üstüne btö'nün bölgeye havan topu attığı haberi geldi... Şu sosyal medya salaklarından dolayı umarım bir kaza çıkmaz.
Yayınlayan sayfayı bende takip ediyorum, bazen gerçekten çizmeyi aşıyor yöneticisi.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 22:15 
Süvariler

ABD göçmen başvuruları hariç Türkiye den tüm vize başvurularını askıya aldı. Rusya, Venezuela ve şimdi biz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 22:31 
Üye
Kullanıcı avatarı

Aramızda açılan bir makas ve gerilen ilişki var ancak bu kararın, Abd büyükelçiliği çalışanını tutuklamamızdan sonra Abd'nin ani refleksi olduğunu düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 22:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"İdlip Operasyonu" adı altında tam olarak ne yapılacağının bile bilinmediği halde, buradaki bazı arkadaşların canhıraş desteklemeleri ve savunmaları çok garip duruyor. Ha tam olarak olmasa bile aşağı yukarı, genel olarak ne yapılacağını biliyorlarsa bizi de bilgilendirseler minnettar kalırız kendilerine, samimi söylüyorum.

Her askeri operasyonun bir sebebi, net bir kapsamı ve başarılı olursa faydalı bir sonucu, getirisi olur. El Nusra ile savaşıp savaşmayacağımızın bile belli olmadığı bir durum var ortada. Ben bir şey anlayamıyorum olan bitenden. Gerçekten söylüyorum, anlayan varsa lütfen bana da anlatsın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 23:20 
Üye
Kullanıcı avatarı

Zaten bir şey olacağı belliydi. Dünkü telefon görüşmesinden sonra bizimkiler anlamış olacak ki geçen gün kaldırılan duvarların hemen yanında içeri girmeye hazır sıcak bekleyen zırhlıları öğlene doğru geri karakollara park haline çekmişler.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 23:26 
Üye

Alıntı:
"İdlip Operasyonu" adı altında tam olarak ne yapılacağının bile bilinmediği halde, buradaki bazı arkadaşların canhıraş desteklemeleri ve savunmaları çok garip duruyor. Ha tam olarak olmasa bile aşağı yukarı, genel olarak ne yapılacağını biliyorlarsa bizi de bilgilendirseler minnettar kalırız kendilerine, samimi söylüyorum.

Her askeri operasyonun bir sebebi, net bir kapsamı ve başarılı olursa faydalı bir sonucu, getirisi olur. El Nusra ile savaşıp savaşmayacağımızın bile belli olmadığı bir durum var ortada. Ben bir şey anlayamıyorum olan bitenden. Gerçekten söylüyorum, anlayan varsa lütfen bana da anlatsın.
Astana anlaşmasında İran, Suriye, Rusya, Türkiye ve muhalif gruplar toplam 4 bölgede 6 ay süresince "de-escalation" yani gerginliğin azaltılması bölgesi oluşturulması konusunda anlaştı. Bu 4 bölge İblib bölgesinin dışında Hama'nın güneyinde bir bölge, Şam'ın yaklaşık doğusunda olan bir bölge ve Lübnan İsrail sınırında bir bölgeden oluşuyor. 6 ay boyunca bu bölgelerdeki gruplar rejime saldırmayacak bunun tam aksi de sözkonusu. Rejime bağlı gruplarda bu bölgelere saldırmayacak. İran, Rusya ve Türkiye bu dört bölgedeki anlaşmaya uyulması konusundan sorumlu olacak. Bize düşen bölge İblib bölgesi.

Bir nevi barış gücü gibi düşünebilirsiniz.

Buradaki olay İblib bölgesi haricinde de-escalation bölgelerinin büyük ölçüde tek bir grubun elinde olması. İblib'de ise işler biraz karışık. Hem anlaşmayı kabul etmeyen, hemde kendi arasında itilaflı gruplar var. Biz hem bu itilaflı grupların birbiri ile çatışmasını önlemek hemde bu bölgelerden rejime ait bölgelere saldırı olmasını engelleyeceğiz.

Anlaşma İsid elindeki bölgelerin yanında Ürdün sınırındaki muhalif bölgeleri kapsamıyor. Zaten rejim ülkenin doğusunda operasyonlara devam ederken bir yanda da Ürdün sınırında hareketliliğe sahip. Yani işler İran, Suriye ve Rusya'nın istediği gibi giderse ülkenin büyük bölümünde hakimiyet sağlamış olacaklar. Kürtlerin bölgeleri hariç, 2 tane kuşatılmış muhalif bölgesi, Lübnan sınırı haricinde geriye sadece İblib kalacak gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 23:29 
Süvariler

Nasıl bir çıkmaza nasıl bir bataklığa saplandık böyle.Hiç bir halttan anlamayan , tek düşünceleri din ve Osmanlıcılık olan adamlar bir daha asla ülke felan yönetmemeli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2017, 23:56 
Süvariler

Bizde misilleme olarak ABD vatandaslarina vize vermeyi durdurmusuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 00:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Astana anlaşmasında İran, Suriye, Rusya, Türkiye ve muhalif gruplar toplam 4 bölgede 6 ay süresince "de-escalation" yani gerginliğin azaltılması bölgesi oluşturulması konusunda anlaştı. Bu 4 bölge İblib bölgesinin dışında Hama'nın güneyinde bir bölge, Şam'ın yaklaşık doğusunda olan bir bölge ve Lübnan İsrail sınırında bir bölgeden oluşuyor. 6 ay boyunca bu bölgelerdeki gruplar rejime saldırmayacak bunun tam aksi de sözkonusu. Rejime bağlı gruplarda bu bölgelere saldırmayacak. İran, Rusya ve Türkiye bu dört bölgedeki anlaşmaya uyulması konusundan sorumlu olacak. Bize düşen bölge İblib bölgesi.

Bir nevi barış gücü gibi düşünebilirsiniz.

Buradaki olay İblib bölgesi haricinde de-escalation bölgelerinin büyük ölçüde tek bir grubun elinde olması. İblib'de ise işler biraz karışık. Hem anlaşmayı kabul etmeyen, hemde kendi arasında itilaflı gruplar var. Biz hem bu itilaflı grupların birbiri ile çatışmasını önlemek hemde bu bölgelerden rejime ait bölgelere saldırı olmasını engelleyeceğiz.

Anlaşma İsid elindeki bölgelerin yanında Ürdün sınırındaki muhalif bölgeleri kapsamıyor. Zaten rejim ülkenin doğusunda operasyonlara devam ederken bir yanda da Ürdün sınırında hareketliliğe sahip. Yani işler İran, Suriye ve Rusya'nın istediği gibi giderse ülkenin büyük bölümünde hakimiyet sağlamış olacaklar. Kürtlerin bölgeleri hariç, 2 tane kuşatılmış muhalif bölgesi, Lübnan sınırı haricinde geriye sadece İblib kalacak gibi.
@HakanC, cevap için teşekkürler. Ancak bu yazdıklarınızı biliyorum ve bu anlattıklarınız meselenin öncesi. Takip ettiğim kadarıyla El Nusra da çatışmasızlık anlaşmasına birkaç aydır hemen hemen uyuyordu. Sadece kendi içlerinde İdlib merkezinde ve sınır bölgesinde çatışmalar yaşandı. Eğer anlattığınız gibiyse ve son günlerdeki aksiyon bizim bölgeye barış gücü gibi girmemizden ibaretse burada çok ciddi sıkıntılar ve belirsizlikler söz konusu. İşin ciddi sıkıntı boyutu, HTŞ yani El Nusra'nın, uluslararası alanda ISİD, Boko Haram, El-Şebab gibi El Kaide kökenli radikal İslamcı terör örgütü olarak kabul edilmesidir. İşin belirsizlik boyutu da "sonrasında ne olacak" meselesidir. Terörist örgüt olarak kabul edilen HTŞ varlığı devam ettiği sürece kendimizi kurtaramayacağımız bir pisliğe bulaşılıyor bana göre. Ayrıca HTŞ ile savaşmak da ayrı bir sıkıntı. Çok zorlu ve aylarca belki yıllarca sürebilecek bir çatışma. Bana göre bu da Türkiye'nin tek başına üstlenmesi gereken bir şey değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 00:41 
Süvariler

Ne tür birşeye bulaştığımızı şuan bilmiyoruz. Fakat bu noktaya gelmemiz zincirleme hatalar ile oldu ve bu hatalar sonucunda buna bulaşmaktan başka çaremiz kalmadı. Umalım da cihatçılar ile başbaşa kalmayalım. Sadece cephede değil, cephe gerisinde de ağır şeyler yaşanabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 01:25 
Üye

Alıntı:
@HakanC, cevap için teşekkürler. Ancak bu yazdıklarınızı biliyorum ve bu anlattıklarınız meselenin öncesi. Takip ettiğim kadarıyla El Nusra da çatışmasızlık anlaşmasına birkaç aydır hemen hemen uyuyordu. Sadece kendi içlerinde İdlib merkezinde ve sınır bölgesinde çatışmalar yaşandı. Eğer anlattığınız gibiyse ve son günlerdeki aksiyon bizim bölgeye barış gücü gibi girmemizden ibaretse burada çok ciddi sıkıntılar ve belirsizlikler söz konusu. İşin ciddi sıkıntı boyutu, HTŞ yani El Nusra'nın, uluslararası alanda ISİD, Boko Haram, El-Şebab gibi El Kaide kökenli radikal İslamcı terör örgütü olarak kabul edilmesidir. İşin belirsizlik boyutu da "sonrasında ne olacak" meselesidir. Terörist örgüt olarak kabul edilen HTŞ varlığı devam ettiği sürece kendimizi kurtaramayacağımız bir pisliğe bulaşılıyor bana göre. Ayrıca HTŞ ile savaşmak da ayrı bir sıkıntı. Çok zorlu ve aylarca belki yıllarca sürebilecek bir çatışma. Bana göre bu da Türkiye'nin tek başına üstlenmesi gereken bir şey değil.
Benim kisisel tahminim önümüzdeki aylarda rejim ve müttefikleri bu bölgeler dışındaki alanlarda hâkimiyetini kurup İblib ve Lübnan-Israil sınırındaki bolge dışında kalan 2 bölgeyi zorlamaya başlar. Tahminen bu dönemde Kürtler ve rejim arasında daha doğrusu ABD ve Rusya arasında bir mutabakat sağlarlar. Bence toprak değişimleri vesaire yapılıp bir nevi hükümranlık sınırları belirlenir.

En sonunda da Iblib e bir operasyon yapılır. Ben bölgedeki büyük güçlerin Suriye'de bu tarz bir yapıya izin vereceklerini düşünmüyorum. Bu bölgede 1 milyonun üzerinde bir nüfustan bahsediliyor. Muhtemelen bir kısmını bir kabul ederiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 01:35 
Üye
Kullanıcı avatarı

Southfront'ta bu vize meselesi ile ilgili bir yazı çıkmış. Dediklerine göre bu Idlib meselesi yüzünden ABD yalnızca vize krizini başlatmamış. HTS bağlantılı iki gruba da mali yardıma başlamışlar. Yani bir tür uyuyan hücreyi uyandırma durumu.
https://southfront.org/us-reacts-ankara ... es-turkey/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 01:43 
Süvariler

Ebu Usame el-Mağribi adlı IŞİD Terör Örgütü komutanı akıllara getiriyor.
Olaylar silsilesinin ardından Nusra mevzilerini ziyarete gitti.
Dönüş yolunda süikaste uğradı.
Videoda muhtemelen maksadı tartışılır olsa da Nusra tarafından yayınlanmıştır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 02:32 
Süvariler

Arkadaşlar anlaşılıyor ki Afrin'i tehtid ettiğimiz an ABD kendi kontrolündeki cihatçılara bizi cephe önünde ve gerisinde vurması için her türlü istihbarat ve lojistik desteği verecek. Bunun yanında zaten kuzey Irak'ı biz ne yaparsak yapalım kendi askerleri ile ve silah hibeleriyle iyice tahkim ediyorlar. Anlaşılıyor ki kuzey Irak'a herhangi bir operasyon olursa ABD bizzat kendi birlikleri ile kuzey Irak'ı savunabilir. ABD ile sıcak çatışma ihtimalinin dışında beni en çok korkutan şey Irak ve Suriyedeki operasyonlar sebebiyle oluşabilecek 3-4 milyonluk yeni bir göç dalgası. Bu ülkemizin ekonomisi ve demografisini tamamen çökerterek maalesef parçalanmaya kadar götürebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 09:47 
Akıncılar

Ekonomide, demografide çöktü zaten. Ciddi şekilde evi satıp nakite dönmeyi düşünüyorum. Önümüz aydınlık değil! :(

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 11:13 
Süvariler

Ekonomide, demografide çöktü zaten. Ciddi şekilde evi satıp nakite dönmeyi düşünüyorum. Önümüz aydınlık değil! :(
İçinde bulunulan durum, görece iyi diyerek övündüğümüz kamu maliyesinin tüm imkanları seferber edilerek kurtarılmaya çalışılıyor hocam. Aksine kamu maliyesinde de bozulmalar başladı doğal olarak. Hedef çöküşü 2020 yılına, başkanlık seçimlerinin sonrasına kadar, erteleyebilmek. Fakat bu da imkansız gözüküyor. Ekonomi ve istihdamın temel direği inşaat sektörü bazlı büyük bir krizin sadece adı konmadı zaten. Bu döviz kurları, bu hane halkı borcu, bu özel sektör dış borcuyla işleri döndürebilmek imkansız. Neredeyse tüm büyük merkez bankaları faiz arttırırken, insanların daha da borçlanabilmesi adına, inşaat sektörünü ayakta tutabilmek adına faizleri indirmeye çalışmak intihar.

Önce 150 doları bulan petrol fiyatlarıyla etrafa saçılan petro dolarlardan, sonra Fed in bastığı 4 trilyon dolardan payımıza düşenler o kadar kötü kullanıldı ki, buradan bu iş dönmez. Hele hele dış siyaset bakımından da gırtlağa kadar yanlışa batmış ve savaş tamtamları bizim için çalarken.

Geçen hafta bir devlet bankasının il müdürüyle beraberdik. Samimi olduğumuz bir abimiz. Hocam biz kredi vermek istemiyoruz. İnan elimizde nakit yok. Bir müşteri toplu bir para çekeceği zaman iki gün üç gün sonraya gün veriyoruz. Bırak dövizi Türk lirasına ulaşmak imkansız diyordu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 11:31 
Süvariler

Askeri olarak kaybedicek 1 saniyemiz yok ekonomik olarak da farklı alternatifler bulunmalı ve biraz sıkıntıyı göze almak gerekiyor...

Feda demezsek 20 yıl sonra kendi topraklarımızda yapıcaz bu savaşı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 11:40 
Süvariler

bu arada faydalı video

https://www.youtube.com/watch?v=LnjycxvZAb8

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 13:11 
Üye

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden İdlib açıklaması geldi.

30 Aralık 2016 tarihinde Suriye’de ilan edilen ateşkes rejiminin sürdürülmesi maksadıyla, Türkiye, Rusya Federasyonu ve İran garantörlüğünde Astana Süreci başlatılmıştır.

Süreç kapsamında; ateşkes rejiminin etkinliğinin artırılması, çatışmaların sona erdirilmesi, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, yerlerinden edilenlerin evlerine dönüşü için uygun şartların sağlanması ve ihtilafın barışçıl yollarla çözülmesi için uygun koşulların oluşturulmasına destek sağlamak maksadıyla, Suriye’de “Gerginliği Azaltma Bölgeleri / Çatışmasızlık Bölgeleri” belirlenmiştir.

Gelinen aşamada, ateşkes rejiminin takibi maksadıyla, garantör ülkelerin silahlı kuvvetlerine mensup birliklerden oluşan Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü’nde yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, İdlib Bölgesinde icra edeceği harekât kapsamında, gözlem noktaları tesis etmek üzere 08 Ekim 2017 tarihinden itibaren keşif faaliyetlerine başlamıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları bölgedeki görevlerini Astana sürecinde Garantör ülkelerce mutabık kalınan angajman kuralları çerçevesinde sürdürmektedirler.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 14:47 
Süvariler

İdlip Operasyonu, Vize Krizi ve ABD ile münasebetler çerçevesinde değerlendirme yapan uzmanları dinlediğimizde; halen kafaların karışık olduğunu görebiliyoruz. Örneğin ''1 Mart 2003 Tezkeresi için ''yanlış yaptık'' diyenler, ABD' yi kızdırmamak gerektiğini söyleyenler, Türkiye' nin geri adım atması gerektiğini söyleyenler'' var. Elbette bunları duyduğumuz zaman hayretler içinde kalıyoruz. Koskoca Büyükelçiler, diplomatlar, akademisyenler falan... Hayret yani.

40 yıllık ABD planlarından bahsediyoruz. Adamlar 1991 sonrası dönemi önceden hesap etmişler ve bugüne gelene kadar adım adım hedeflerine yürümüşler. Öyle ki, Türkiye' yi sadece dışarıdan kuşatarak hedeflerine ulaşamayacaklarını bildiklerinden dolayı; içeride ki tarikatlar, cemaatler ve etki ajanları vasıtasıyla, devletin en derin noktalarına kadar sızmışlar. Fakat 40-50 yıllık planları 15 TEMMUZ günü bir gece de yerle yeksan oldu. Elbette ki ''üç kağıtçı Campell'' ların başka kağıt numaraları da vardır!

Adamlar ilmek ilmek dokuyarak bugünlere kadar getirdikleri projelerinden vazgeçmeyeceğine göre; Türkiye olarak sağlam durmak gerekiyor. ABD ile uzlaşalım, aman dümen suyuna gidelim, geri adımlar adalım, tavizler verelim gibi yaklaşımlar bana göre felakete götürür. TV' ler de boy gösteren şahsiyetlerin bu tür yaklaşımlardan kurtulmalarını temenni ederiz.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 15:07 
Süvariler

Doğru da sıkıntı şu , bu adamlar bize niye halen F-35 veriyor. Buna tek mantıklı açıklama ; dümen suyuna girersek aynen ilişkilere devam yoksa sopalar zorla alırız gibi duruyor ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 15:10 
Üye

Insanlar bu vize olayı konusunda fena sacmaliyor maalesef. Amerikalılar bu adamları yargılamayın demiyorlar. Hukuk çerçevesinde soruşturulması gerekir diyorlar. Hani suçu ispatlanana kadar herkes suçsuzdur düsturu var ya. Adamlar onu uygulayin diyorlar.

Bizim basında olay Fetocu vatan haini Amerikali papaz diye yansıdı daha ilk günden. Adam oyle olabilir ancak kanıtlarıyla ispatlarsiniz temyizi vesairesi biter adam suçlu denir.

Amerikalılarda bu durumda elciliklerimizin güvenliğini sağlayamayacagini öne sürerek ilişkileri germeye başladı.

Su an yapılan şey 15 Temmuz un arkasında Amerika var konusunu topluma empoze etmek. Halkın buyuk bölümü zaten bu şekilde düşünüyor ama bunu devlet eliyle yapmaya başlarsanız, bunun bir karşılığı tabii ki olacaktır.

Aslında tek soru var, boyle bir şeye ve sonunda olacaklara ülke ve vatandaşlar olarak hazır mıyız. Cevap evet ise gazamiz mübarek olsun, eger hayır ise Allah sonumuzu hayretsin...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 15:16 
Süvariler

Beğenmedikleri İran, yaklaşık 35 yıldır Amerikan ambargosu altında yaşıyor; bizimkilerin çekindiği kadar ABD' nin şer' inden çekinmemiştir. O da ilginç bir sosyoloji!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 15:17 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rejim IŞİD Terör Örgütü'nü bir hafta Hama'da topraklarında besleyip muhaliflerin üzerine salmış. 20-25 araçlık konvoyla 30 km yol aşıp çatışma başlatmışlar, üç köyü ele geçirmişler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2017, 15:39 
Üye

Beğenmedikleri İran, yaklaşık 35 yıldır Amerikan ambargosu altında yaşıyor; bizimkilerin çekindiği kadar ABD' nin şer' inden çekinmemiştir. O da ilginç bir sosyoloji!
ABD'nin şerrinden filan çekinme gibi görülmesin ama ben pek çok kez İran'a gittim halk bıkmış durumda dünyaya açılmak istiyorlar, onlar için ambargoda geçen her dakika bir kayıp.

İran gibi olmak marifet degilki marifet hem dunya (batı-dogu) ile her türlü işi yapmak hem de kendi çıkarlarını koruyabilmek.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16114 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1318 319 320 321 322 323 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: