TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Oca 2018, 09:06

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16738 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1321 322 323 324 325335 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2017, 12:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

El-Bab'ın üzerinde Mi-17 ve Ka-52 Helikopterinin dolaştığı, akil dağında ki Türk üssüne indikleri belirtiliyor.(Video).
Tel Rıfat'ta ise Mi-17 ve ona eşlik eden Ka-52 olduğu iddia ediliyor.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2017, 14:12 
Süvariler

Belki iletişim, kontrol, senkron ve sair için çeşitli cihazlar getirmişlerdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2017, 20:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türk ve Rus askeri heyetleri Halep’e geldi
Bu sabah Halep’in kuzeyinde Kürt birliklerin kontrolünde bulunan bölgeye 4 Rus helikopteri ile geldi. Diğer taraftan Halep’in doğu kısmına da Türk helikopterleri geldi.
Afrin’in Kefir Cenne askeri kampına Rus güçlerine ait dört zırhlı aracın gelmesiyle, Rus helikopterleri Menega askeri hava alanından ayrıldı.

Halep’in kuzeybatı tarafından bulunan Azez yakınlarında bir köy olan Maranaz Hava alanı ve çevresine Rus bayrakları asıldı.

Türk askeri heyeti helikopterlerle Halep’in doğu kesiminde bulunan el Bab yakınındaki Şeyh Akil dağındaki Türk askeri üssüne iniş yaptı. Helikopterler daha sonra Türkiye’ye geri döndü.

Rus askerleri, Fırat kalkanı sınırları içinde bulunan ve Astana sürecinde çatışmasız alan ilan edilen Afrin yakınlarındaki Kürt yerleşim bölgesinde devriye gezmeye başladı.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/turk-ve-rus- ... a-2540836/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2017, 00:56 
Üye

Alıntı:
Sayın @KIZILYURTLU neler oluğu ile ilgili bilginiz var mı? Ayrıca Suriye'ye ilk defa helikopter soktuğumuz belirtiliyor sanırım.
Hocam ortak bir faaliyet için helikopterler gözüktü El Babda daha fazlada bilgi vermeyelim.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2017, 00:59 
Süvariler

Dostlar su sayfaya o kadar gereksiz seyleri bile eklediniz, bu btö nün Rakka# da yapdigini RTE' nin bile olaya tepki koydugu haberi eklemediniz yahu .... bu sayfalari okuyanin ve kronolojinin etüt edilebilirlik acisindan diyorum.

.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2017, 01:02 
Üye

Alıntı:
Dostlar su sayfaya o kadar gereksiz seyleri bile eklediniz, bu btö nün Rakka# da yapdigini RTE' nin bile olaya tepki koydugu haberi eklemediniz yahu .... bu sayfalari okuyanin ve kronolojinin etüt edilebilirlik acisindan diyorum.

.
Siz gerekli olan bir haberi eklerseniz müteşekkir oluruz size :)

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2017, 01:04 
Süvariler

Alıntı:
Siz gerekli olan bir haberi eklerseniz müteşekkir oluruz size :)

Hemen alinmayin, burda bile kelimesi önemli ;) ben artik cok fazla haber eklemiyorum, sizler varolun, sagolun bu isi cokta güzel götürüyorsunuz ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2017, 13:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2017, 01:10 
Süvariler

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait helikopterin Suriye/Halep'te YPG/bölücü terör örgüt'nın kontrolünde bulunan noktalara broşür attığı belirtiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2017, 11:18 
Üye

Bölücü terör örgütü Suriye'nin en büyük petrol yatağı olan El-Ömer petrol sahasını ele geçirmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2017, 15:44 
Üye
Kullanıcı avatarı

Suriye'de farklı bir hareket ortaya çıkmış ismi Kıyam hareketi sadece pkklılara infaz gerçekleştiriyorlar ilginç değil mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2017, 16:40 
Üye

Alıntı:
Suriye'de farklı bir hareket ortaya çıkmış ismi Kıyam hareketi sadece pkklılara infaz gerçekleştiriyorlar ilginç değil mi ?
Sanırım Türkiyenin kurdurmuş olabileceğini ima ediyorsunuz içlerinde FKH gruplarına yakın olanlar var doğru ancak Türkiye ile alakası yok. Bu suikast modası Ebu Amara Tugayı ile ünlendi ama onlar kadar olabilirlermi bilmiyorum.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2017, 16:49 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sanırım Türkiyenin kurdurmuş olabileceğini ima ediyorsunuz içlerinde FKH gruplarına yakın olanlar var doğru ancak Türkiye ile alakası yok. Bu suikast modası Ebu Amara Tugayı ile ünlendi ama onlar kadar olabilirlermi bilmiyorum.
Yok o anlamda demedim belki içlerinde Türkiye sempatizanı mı diyeyim artık başka bir şey mi bilemiyorum vardır.
Fakat bir kaç videosuna denk geldim eğer oynanmamış ise video başında kurt vardı o yönden biraz ilginç geldi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 00:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 15:08 
Üye
Kullanıcı avatarı

Arap Kürt çatışması gibi geldi.
Özellikle pyd son dönemde bölücü terör örgüt suriye kolu olduğunu açık ettikten sonra başladı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 15:16 
Üye

Cumhurbaşkanı: 3500 tır silah taşındı, bu silahlar Rakka'damı kullanıldı? Nereye stokladığınızı çok iyi biliyoruz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 15:21 
Süvariler

Stok yerleri biliniyorsa , niyet de biliniyor , illa ki bir gün gelir belki kullanılamadan biz imha ederiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 19:45 
Süvariler

Gereğini yapmayacağı bir söz daha söylemiş. Hiçbir ağırlığı yok sözlerinin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 21:13 
Üye
Kullanıcı avatarı

Fırat kalkanı bölgesinde geçici hükumet ile silahlı gruplar arasında anlaşma yapılmış.
Sultan Murat, Şam cephesi ve Ulusal ordu altında 3 grupta toplanılacak. Takım, tugay ve taburlar kurulacak.
Sınır kapıları geçici hükumete devredilecek. Tüm silahlı gruplar araçlarını, silahlarını, karargahlarını geçici hükumete devredecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 21:28 
Süvariler

İyi haber yavaş yavaş ağırlığımızı hissettiriyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 21:33 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 22:12 
Üye

O yerleri bilinen silahlar vurulsa şimdi mesela ne olur ? Abd yi vurmuş olmayız sonuçta. Terör örgütünün depolarında olduğundan belki onları vurulmasın diye koruyan abd askerleri mevcut olabilir tabi biz vurmayalım diye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2017, 23:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

IŞİD Terör Örgütü'ün Deyr Zor'da dron ile imha ettiği rejim cephaneliği. Olay bu ay başında olmuş deniyor. Film sahnesi gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 00:09 
Üye

Alıntı:
İyi haber yavaş yavaş ağırlığımızı hissettiriyoruz.
Bizim işimize yarayacak olan anlaşma bu değil hocam, kasteddiğim anlaşma için sağlam lobi faaliyeti yürütülüyor İdlibte.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 00:43 
Süvariler

Bizim işimize yarayacak olan anlaşma bu değil hocam, kasteddiğim anlaşma için sağlam lobi faaliyeti yürütülüyor İdlibte.
Firat kalkanı bölgesinde bilikleri birleştiriyormuşuz gibi anladım.Brbiriyle çatışacak küçük birlikleri birleştirip, bizim kontrolümüzde PYD gibi bir güç oluşturuluyor olarak algıladım ben.
O yüzden olumlu buldum

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 13:21 
Akıncılar

Alıntı:
Cumhurbaşkanı: 3500 tır silah taşındı, bu silahlar Rakka'damı kullanıldı? Nereye stokladığınızı çok iyi biliyoruz
..bu;
Alıntı:

Fırat kalkanı bölgesinde geçici hükumet ile silahlı gruplar arasında anlaşma yapılmış.
Sultan Murat, Şam cephesi ve Ulusal ordu altında 3 grupta toplanılacak. Takım, tugay ve taburlar kurulacak.
Sınır kapıları geçici hükumete devredilecek. Tüm silahlı gruplar araçlarını, silahlarını, karargahlarını geçici hükumete devredecek.
İlintili gibi görünüyor. PYD'ye IŞİD Terör Örgütü'siz yerlerde kullansın diye ağır silah stoklattırmak, Amerika bunalırsa PYD'ye, işte FK bölgesindeki gibi kurulan daha "düzenli" ve "eğitimli" birliklere karşı kullanılsın diyedir. Yarıp geçmek için.

Türkiye bir şekilde FK bölgesinde bir "paket" önerebiliyor. İmarını düzenliyor, normal hayatı restore ediyor, bankayı, postaneyi açıyor. Sokaktaki asayişi sağlatıp, "yerel halkı" savunma gücü olarak tertipleyip eğitiyor. Bu bir "çözüm" önerisidir. Bunu herhalde yayabileceğiz. İdlib'e kadar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 16:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

ÖSO/Fırat Kalkanı güçleri YPG kontrolündeki Menbiç'e yönelik düzenleyeceklerini belirttikleri taarruz öncesi havadan bildiri attı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 17:18 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2017, 22:30 
Üye

Bölücü terör örgütü Suriyede Fırat nehrinin doğusunu tamamen ele geçirmek üzere, iş bu noktaya kadar gelmemeliydi, neredeyse Ürdün sınırına ulaştılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 02:10 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bölücü terör örgütü Suriyede Fırat nehrinin doğusunu tamamen ele geçirmek üzere, iş bu noktaya kadar gelmemeliydi, neredeyse Ürdün sınırına ulaştılar.
Ürdün sınırı? Nasıl?

Ekleme:
Mete Sohtaoğlu:
1. #Rusya,#Türkiye ile #Suriye'deki silahlı gruplar hakkında askeri istihbarat/gözlem/uydu raporlarını paylaşmaya başlayacak".

Anlaşılan Tel Rifat konusunda Ruslar ve btö anlaşmaya varamamış.
O zaman olacaklar belli...

Eski kullanıcı adım Lathander

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 09:52 
Üye
Kullanıcı avatarı

• Putin Cumartesi Ankara'ya geliyor. Irak ve Suriye görüşülecekmiş.
  • pyd Irak sınırına ulalşmak üzere. Fırat doğusunu neredeyse tamamen ele geçirdiler. Hala denize bağlantıları yok. Golan üzerinden İsral'e ulaşmaya çalışacaklar ama önlerinde epey mesafe var. Bölgedeki İngiliz destekli ÖSO grupları yakında bu yönde destek verebilirler.
  • Irak'ta rejim güçleri Türkiye sınırına kadar ulaşmak üzereler. Irak rejimi kısa vadede Türkiye sınırına ulaşıp, yeni bir sınır kapısı üzerinden Türkiye-Irak ticaretinin Barzani'yi dışarda bırakarak yapılmasını istiyor. Bu Kuzey Irak ve pyd arasındaki bağlantıyı kesebilir. Bir iki noktada pyd ile de çatışmışlar. Irak içerisinde Suriye sınırına yakın bazı bölgeleri pyd kontrol ediyordu. Burada şöyle bir sıkıntı çıkabilir. ABD pyd tırlarını bu bölge üzerinden gönderiyordu.
  • Barzaninin referandum sonrası yaşadığı kayıplar köpekistan liderliği için pydnin ön plana çıkartılma çabası olabilir. ABD'nin referandum konusunda örtülü destek verip son anda "Irak ve Barzani arasında taraf tutmuyoruz" demesi ilginçti. Barzani tarafından bize oldukça tanıdık gelen, "ABD bizi kandırdı" söylemleri geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 11:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

yorum yapmıyorum 1 sene oldu biz buraları alalı

https://youtu.be/EUAxpzgv4TQ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 11:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

yorum yapmıyorum 1 sene oldu biz buraları alalı

https://youtu.be/EUAxpzgv4TQ
Biraz açıklar mısınız, ben hiç bir şey anlamadım.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 11:56 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Biraz açıklar mısınız, ben hiç bir şey anlamadım.
Bu videodakiler cerablus askeri konseyi imiz , liderleri (konuşan kişi de Ahar Al-şamdan Albay Halid Ömer miş

Military Council of Jarablus and Its Countryside in Aleppo forms led by Ahrar Al Sham's Colonel Khalid Omar

İddia ediyorum ben: Kocaeli Gölcük Değirmendere'deki mahalle arkadaşlarımı toplayayım , bir silahlı grup kurayım ve 10 gün geçsin, bu adamlardan daha disiplinli ve düzenli oluruz ve emin olun daha iyi savaşırız..bu adamların ipi ile kuyuya inmek arap kafası ile savaşa gitmektir.

Türkmen grupları dışında tutarak konuşuyorum ne İdlip'teki nede Bab , Cerablus ,Azez bölgesindeki gruplara asla güvenilmemeli ve onlarla bir operasyon planlanmamalı, bu adamların hamidiye alayları kadar bile olduğunu düşünmüyorum şu an

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 14:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu videodakiler cerablus askeri konseyi imiz , liderleri (konuşan kişi de Ahar Al-şamdan Albay Halid Ömer miş

Military Council of Jarablus and Its Countryside in Aleppo forms led by Ahrar Al Sham's Colonel Khalid Omar

İddia ediyorum ben: Kocaeli Gölcük Değirmendere'deki mahalle arkadaşlarımı toplayayım , bir silahlı grup kurayım ve 10 gün geçsin, bu adamlardan daha disiplinli ve düzenli oluruz ve emin olun daha iyi savaşırız..bu adamların ipi ile kuyuya inmek arap kafası ile savaşa gitmektir.

Türkmen grupları dışında tutarak konuşuyorum ne İdlip'teki nede Bab , Cerablus ,Azez bölgesindeki gruplara asla güvenilmemeli ve onlarla bir operasyon planlanmamalı, bu adamların hamidiye alayları kadar bile olduğunu düşünmüyorum şu an
Kesinlikle katılıyorum. Biz bu adamlara akademi açmadık mı ? ÖKK bunlara eğitim vermedi mi ? Bu nedir saç sakal karışmış ? IŞİD Terör Örgütü'den ne farkı var bunların?
Ek olarak ; Yüzbaşılardayım üstadım. Benide o listeye ekleyebilirsiniz. :P

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 14:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şöyle böyle karşı tarafa kurşun atıyorlar. O kadarda yerden yere vurmayalım. Adamların kapasitesi belli zaten daha fazlasını beklemek hayalcilik olur. Bizden taraflar mı evet bizden taraflar yeterli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 15:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Şöyle böyle karşı tarafa kurşun atıyorlar. O kadarda yerden yere vurmayalım. Adamların kapasitesi belli zaten daha fazlasını beklemek hayalcilik olur. Bizden taraflar mı evet bizden taraflar yeterli.
Fırat kalkanı operasyonu başladığınan beri söylüyorum arkadaşlar , ülkede bunlara verilen paraya oraya gidip çok daha iyi iş çıkacak dünya kadar adam var , kahvehanelerde vatan kurtarıyorlar şu anda , siyasi görüşü ne olursa osun bu toprağın suyunu içmiş ekmeğini yemiş herhangi bir ilkokul mezunumuzda bile bu gruplardan daha fazla vatan bilinci vardır ve daha düzenli savaşır diyorum
Bu adamlardan polis bile olmaz , ellerindeki silahları alıp adam gibi Türk paralı askerlerine bu işi yaptırabiliriz bunları da illa kullanacaksak önden başıbozuklar olarak salarız giderler.(başıbozuk bunlara tam oturdu bence)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 15:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Halep bölgesinde hareketlenme başladı. İki farklı haber var.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 21:25 
Üye

Alıntı:
Fırat kalkanı operasyonu başladığınan beri söylüyorum arkadaşlar , ülkede bunlara verilen paraya oraya gidip çok daha iyi iş çıkacak dünya kadar adam var , kahvehanelerde vatan kurtarıyorlar şu anda , siyasi görüşü ne olursa osun bu toprağın suyunu içmiş ekmeğini yemiş herhangi bir ilkokul mezunumuzda bile bu gruplardan daha fazla vatan bilinci vardır ve daha düzenli savaşır diyorum
Bu adamlardan polis bile olmaz , ellerindeki silahları alıp adam gibi Türk paralı askerlerine bu işi yaptırabiliriz bunları da illa kullanacaksak önden başıbozuklar olarak salarız giderler.(başıbozuk bunlara tam oturdu bence)
Hocam iddia ettiğiniz gibi dünyanın en tehlikeli ülkesi olan, topraklarında yüzlerce farklı örgüt, onlarca farklı askeri ülkenin özel operasyon birliklerinin cirit attığı bir ülkede Kocaelililer ile ÖSO'dan daha iyi iş çıkartabileceğinizi iddia ediyorsunuz ancak ÖSO'dan hiçbir farkınız olmaz. Nedeninide söyleyeyim zaten laf atıp gömdüğümüz ÖSO elemanlarıda iç savaştan önce kahvehanede vatan kurtarıyordu değişen birşey olmaz yani :) Bu konuyla alakalı bir soru sormak istiyordum size ama gereksiz gerginliğe gerek yok. Defalarca söylediğim şeyi söyleyeceğim tekrar ÖSO'nun çöp olduğunu siz, ben veya forumdaşlar biliyor ama ÖSO üzerinde karar verme yetkisine sahip Türk Devleti görevlileri bilmiyormu ? Elbette biliyor. Ancak onlara ihtiyacımız var. Silahlanmış Suriye vatandaşlarına ülkelerindeki terörle mücadele etme noktasında yardımcı olan Türkiye rolünü oynamamız gerekiyor.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 21:27 
Süvariler

Alıntı:
Hocam iddia ettiğiniz gibi dünyanın en tehlikeli ülkesi olan, topraklarında yüzlerce farklı örgüt, onlarca farklı askeri ülkenin özel operasyon birliklerinin cirit attığı bir ülkede Kocaelililer ile ÖSO'dan daha iyi iş çıkartabileceğinizi iddia ediyorsunuz ancak ÖSO'dan hiçbir farkınız olmaz. Nedeninide söyleyeyim zaten laf atıp gömdüğümüz ÖSO elemanlarıda iç savaştan önce kahvehanede vatan kurtarıyordu değişen birşey olmaz yani :) Bu konuyla alakalı bir soru sormak istiyordum size ama gereksiz gerginliğe gerek yok. Defalarca söylediğim şeyi söyleyeceğim tekrar ÖSO'nun çöp olduğunu siz, ben veya forumdaşlar biliyor ama ÖSO üzerinde karar verme yetkisine sahip Türk Devleti görevlileri bilmiyormu ? Elbette biliyor. Ancak onlara ihtiyacımız var. Silahlanmış Suriye vatandaşlarına ülkelerindeki terörle mücadele etme noktasında yardımcı olan Türkiye rolünü oynamamız gerekiyor.
İyi savaşabilmek sadece eğitimle olmaz, genlerden gelen bir özellik. Evet şu an kahvede vatan kurtaran her Türk genci-insanı ÖSO'dan daha iyi savaşır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 21:37 
Üye

Alıntı:
İyi savaşabilmek sadece eğitimle olmaz, genlerden gelen bir özellik. Evet şu an kahvede vatan kurtaran her Türk genci-insanı ÖSO'dan daha iyi savaşır.
Çok büyük bir ironi var satırlarınızda.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 21:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kahve köşesinde vatan kurtaranlar üzerlerine açılılan ilk havan atışında ösoculardan beter dağılır. Hele svbied geliyorken düşünemiyorum. Kimse asker doğmaz. Herşey eğitim, kişisel gelişim ve deneyim, yaşam tarzını ona göre şekillendirme ile olur.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 22:00 
Üye

Alıntı:
Kahve köşesinde vatan kurtaranlar üzerlerine açılılan ilk havan atışında ösoculardan beter dağılır. Hele svbied geliyorken düşünemiyorum. Kimse asker doğmaz. Herşey eğitim, kişisel gelişim ve deneyim, yaşam tarzını ona göre şekillendirme ile olur.
Tartışma çıkmaması için sarfetmediğim sözleri üstad Alpha söyledi.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 23:39 
Üye

Kahvede oturup vatan kurtaran adamların çoğunluğu, bırakın Suriye'yi, Sivas'ın ötesine gitmezler. Zaten gitmeyi göze alanlarda gidip uzman veya sözleşmeli asker oluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 00:00 
Süvariler

BM, İdlib'deki Sarin Gazı saldırısından Esad Rejimi'nin sorumlu olduğunu açıkladı.

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-41771133

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 12:00 
Süvariler

Trump İrana yürüdüğü müddetçe Irak ve Suriye de işler bizim için iyi btö ve barzo için kötü gidecek gibi. Ama bunlar anlaştığı an kısa vadede satışa geleceğimiz garanti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 12:08 
Üye
Kullanıcı avatarı

Trump İrana yürüdüğü müddetçe Irak ve Suriye de işler bizim için iyi btö ve barzo için kötü gidecek gibi. Ama bunlar anlaştığı an kısa vadede satışa geleceğimiz garanti.
ABD Haşdi Şabi'yi terör örgütü ilan edip, hem Suriye hem Irak içerisinde vurmaya başlarsa denegeler anında değişir.
Her iki ülkede kimleri kara gücü olarak kullanacağı malum.
Yeterince silah yığmıştı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 18:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

YPG kamışlıda rejime ait yerlerin çoğunu almış! Nasıl oldu bu iş? Esad ateş ile oynuyor resmen !!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2017, 23:44 
Süvariler

ABD Haşdi Şabi'yi terör örgütü ilan edip, hem Suriye hem Irak içerisinde vurmaya başlarsa denegeler anında değişir.
Her iki ülkede kimleri kara gücü olarak kullanacağı malum.
Yeterince silah yığmıştı.
Son barzo hamlesiyle İran bir sıfır öne geçti net olarak. Tillersonun bugünkü açıklamasına bakılırsa cevap Suriyeden Esad üzerinden verilebilir. Tabiki artık genel manada kenarda duran İsrailde oyuna daha aktif katılabilir.

Irakta olanlar kısa vadede olmasada Suriye de de mutlaka tekrarlanacaktır. İran etkisi devam ettiği sürece tabi. Rejim ile btö arasında sorun teşkil edecek o kadar çok konu ve yer varki. Btö yönetimi altında yaşayan Araplar, Haseke, Kamışlı, Afrin, Menbiç, Tabka, Rakka, Fıratın doğusundaki petrol yatakları vs vs. Tabi bunun için rejimin önce İşidi tamamen süpürmesi ve muhalifler ile çatışma/sorunları halletmesi lazım. Nasılki IŞİD Terör Örgütü işi bitince sıranın muhalif bölgelere geleceği belliyse daha sonrada btö bölgelerine geleceği ayan beyan belli.

Yok esad ile btö anlaştı vs gibi geçici ve mecburi durumların pek bir hükmü yok gözümde. Irak ordusu ile peşmerge de daha üç beş ay önce Musulda beraber savaşıyordu şimdi durum ortada.

Esad bir katildir, idamlık bir savaş suçlusudur. Bunda mutabıkız. Ama adam gitmiyor arkadaş günden günede ülkedeki hakimiyet alanlarını arttırıyor. Tarafsız gözle bakınca btö adamın ülkesinin üçte birini işgal etmiş. Mevcut sorunları çözdüğünde rejimin btö üzerine oynamayacağını düşünmek imkansız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2017, 10:35 
Üye

YPG kamışlıda rejime ait yerlerin çoğunu almış! Nasıl oldu bu iş? Esad ateş ile oynuyor resmen !!!
Esad kendi açısından yapması gerekeni yapıyor, bizimle sınır olması Esad için daha kötü, zira bizi yönetenler daha hala zalim Esed şeklinde mezhepsel nefret politikası güdüyorlar.

Gerçi işler rayından çıkmaya başlayınca tüh Amerika ve Suudi Arabistan bizi kandırmış moduna girdiler artık ama çok geç.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2017, 14:54 
Üye

Arkadaşlar bu bölgede işler her gün her devlet için rayından çıkıyor tek bizim için değil, bugün yaptığımız hamleler belki önümüzdeki 6 aylık süreci etkiliyor. Suriye için bugün ne desek boş, ne kadar çok şey yapsak günümüz için o kadar kardır benim gözümde.

O bölgede bir devlet kurulur mu sorusu için ise, belki 20 yıl sonra kesin konuşabiliriz.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16738 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1321 322 323 324 325335 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: anafor2014, cemalsercan, dkizilboga, Gazab-iSultan, mohawk, mymusti, sailor06, Siesta, skywalker, Taşra ve 57 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: