TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 16 Oca 2018, 22:39

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 282 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:06 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Buraya kopyalar misiniz ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:06 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:07 
Süvariler

Su ortamda patriot secmediysek daha da almayiz bence.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:07 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

[pdfview]http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/du ... nAcklm.pdf[/pdfview]

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:08 
Süvariler

MKE'de gidici galiba?
Umarım en hayırlısı bu olur...

"Zengin bir anı mirasına sahip bulunan; birlikte yaşamak konusunda ortak istek ve uzlaşmada samimi olan; sahip olunan mirasın korunmasını birlikte sürdürmek konusunda iradeleri ortak olan insanların birleşmesinden ortaya çıkan topluluğa Ulus adı verilir."

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:14 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

MKE'de gidici galiba?
Ben de benzer bir anlam çıkarttım o maddeden.
Sanırım bu SSİK'in en hayırlı haberi bu oldu :D

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:17 
Akıncılar

10 ve 7. maddelerin, ne bahsettiği hakkında bilgi alabilirmiyim ?
10. madde mke'nin tasfiyesi yönünde bir adım, 7. madde meşhur milli helikopter projesi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:18 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:22 
Uzaklaştırıldı

10. maddeyi görünce ohhh be dedim. Nihayet. MKE denen arpalığa, ayağını denk al ! kendini düzelt ! tokatını basmışlar. Milletimizin gözü aydın. Hayırlı olur umarım.

----------------------------------------------------------------------------------
Resim
MKE ne zaman böyle bir silah ailesi oluşturur... O zaman bir faydası olduğuna inanılabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:23 
Akıncılar

1. Genel Maksat Helikopter ihalesinde Sikorsky ile mutabakat sağlanamadı. Bu nedenle proje milli olarak gerçekleştirilecek...
Üstadım, 4-5 ton milli helikopter projesiyle gmh projesini nasıl eşlediniz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:24 
Akıncılar

10. maddeyi görünce ohhh be dedim. Nihayet. MKE denen arpalığa, ayağını denk al ! kendini düzelt ! tokatını basmışlar. Milletimizin gözü aydın. Hayırlı olur umarım.
Önemli olan MKE'ye ne yapılacağı, sonuçta ortada bir KİT ve içinde çalışanlar var, iyi-kötü birşeyler üretiliyor, zamanla kapatılır mı-özelleştirilir mi yoksa adam akıllı bir çalışmayla düzeltilir mi acaba.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:27 
Yeni Üye

GENEL MAKSAT HELİKOPTERİ
21 Nisan 2011 tarihli Savunma Sanayi İcra Komitesi, 2007 yılından bu yana devam eden Türk Genel Maksat Helikopteri İhalesinde sözleşme müzakerelerine Amerikan Sikorsky firması ile başlanması kararı almıştır. Müzakerelerin 2012 içinde nihayetlendirilerek, Sözleşmenin 2013 yılı içinde yürürlüğe girmesi için çalışmalar devam etmektedir.
Tamamı TUSAŞ tesislerinde üretilecek olan Sikorsky S-70i helikopterlerinin Aselsan ürünü modern aviyonik sistemler ve TEI tarafından üretilecek T700-TEI-701 motorları ile donatılması sonucu oluşturulacak T-70 helikopterlerinden, yedi farklı kullanıcı (Kara Kuvvetleri K.lığı, Hava Kuvvetleri K.lığı, Jandarma Genel K.lığı, GES K.lığı, Genelkurmay Özel Kuvvetler K.lığı, Emniyet Genel Md.lüğü, Orman Genel Md.lüğü) için iki ayrı konfigürasyonda, toplam 109 adet üretilecektir. Programın, Sözleşmenin yürürlüğe girmesinden sonra, on yıl içinde tamamlanması hedeflenmiştir.
Alıntı:
ÖZGÜN HELİKOPTER
15 Haziran 2010 tarihli Savunma Sanayi İcra Komitesi kararı ile TUSAŞ'ın ana yükleniciliğinde gerçekleştirilecek olan "Özgün Helikopter Projesi"ne yönelik Teklife Çağrı Dosyası 18 Mayıs 2012 tarihinde Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından yayınlanmıştır. TUSAŞ, Özgün Helikopter Programı'na yönelik teklifini 2 Ekim 2012 tarihinde Savunma Sanayi Müsteşarlığı'na takdim etmiştir.
Sanırım imzalanan bu ikincisi.4-5 Ton sınıfı helikopter ve Gmh Tai'nin sitesinde ayrı ayrı yer alıyor.
link: https://www.tai.com.tr/tr/proje/genel-m ... elikopteri
https://www.tai.com.tr/tr/proje/ozgun-helikopter

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:34 
Akıncılar

T-70 iptale doğru gidiyor. Acil ihtiyaç doğrudan alım ile sağlanacak gibi.
Bu karar ile milli helikopterin ilk adımları atılıyor.

Bu habere üzüldüm açıkçası. T-70 olsa idi bizim için çok iyi olurdu. Hem dünyanın en iyi helikopteri(bana göre :) ) hemde biz çok alışığız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:35 
Uzaklaştırıldı

Hafif sınıf helikopter ne zamandır yük helikopteri oldu?
4-5 Ton Blackhawk Sinifi Helikopter, sizin bahsettiginiz "yük" helikopteri ise 10 Ton´dan baslar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:36 
Akıncılar

Alıntı:
T-70 iptale doğru gidiyor. Acil ihtiyaç doğrudan alım ile sağlanacak gibi.
Bu karar ile milli helikopterin ilk adımları atılıyor.

Bu habere üzüldüm açıkçası. T-70 olsa idi bizim için çok iyi olurdu. Hem dünyanın en iyi helikopteri(bana göre :) ) hemde biz çok alışığız.
T-70 bildiğimiz s-70 değil ama, düşük performanslı olan model. 1.2 motorlu jetta gibi bir helikopter yani.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:38 
Akıncılar

Alıntı:
4-5 Ton Blackhawk Sinifi Helikopter, sizin bahsettiginiz "yük" helikopteri ise 10 Ton´dan baslar...
Burada söz konusu olan boş ağırlık değil maksimum kalkış ağırlığıdır. Blackhawk 10 ton sınıfı helikopterdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:40 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Önemli olan MKE'ye ne yapılacağı, sonuçta ortada bir KİT ve içinde çalışanlar var, iyi-kötü birşeyler üretiliyor, zamanla kapatılır mı-özelleştirilir mi yoksa adam akıllı bir çalışmayla düzeltilir mi acaba.
Savunma sanayiinde iyi-kötü üretim diye birşey olmaz, olamaz. Mehmetçik kötü silah ve mühimmatlamı çıksın düşman karşısına? İyisini yapmaya mecbursunuzdur... yaparsanız ayakta kalırsınız. Değilse katliniz vacip olur. Hoş, 560 sene idare edildi zaten.

Dikkat ederseniz Ayağını denk al mesajını vermişler dedim. Kimseyi işinden etmezler sanıyorum. Zamana yayarak küçülmesini ama daha efektif bir yapı kazanmasını sağlarlar okadar.

----------------------------------------------------------------------------------
Resim
MKE ne zaman böyle bir silah ailesi oluşturur... O zaman bir faydası olduğuna inanılabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:41 
Akıncılar

Alıntı:
Olyr mu hic uc kulak don de aynaya bak..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:44 
Akıncılar

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/du ... nAcklm.pdf

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:45 
Uzaklaştırıldı

Milgem-S RMK'a verildi, bence haliyle LDP ihalesinde elendiler (umarim Sedef alir).

Ayrica, "meydani bosaltin arkadaslar" dedigim için ozur dilerim, haddimi astim.

En son shadow tarafından 04 Oca 2013, 00:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:46 
Akıncılar

MKE'de gidici galiba?
MKE'yi goturur de yerine bir sey koymazsan, Cankiri, Kirikkale herhalde gocer..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:50 
Süvariler

Bence MKE'yi hızla bir rekabet ortamına itecekler. Hemde bunu burnunun dibine yeni ve çok dinamik bir yapı kurarak yapacaklar. Bu şekilde de islah olmazsa tüm yeni kabiliyet ve görevleri bu yeni oluşuma verecek ve MKE'nin ömrünün dolmasını bekleyecekler ya da halen gideri varken yavaştan özelleştirme yoluna gidecekler bence.

Bu ciddi bir ultimatom, görünüz ki o arpalığın başında oturan filler bunu anlasın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:50 
Akıncılar

Alıntı:
MKE'de gidici galiba?
MKE'yi goturur de yerine bir sey koymazsan, Cankiri, Kirikkale herhalde gocer..
Kırıkkale'de MKE yerine ayrı yapılanmadan bahsediliyor ya.

Hem il olan bir yerin sonradan ilçeye dönmesi ne gibi sorunlara yol açabilir?Oyları kaybettik ondan başka?

En son Search and Rescue tarafından 04 Oca 2013, 00:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:54 
Akıncılar

Bence MKE'yi hızla bir rekabet ortamına itecekler. Hemde bunu burnunun dibine yeni ve çok dinamik bir yapı kurarak yapacaklar. Bu şekilde de islah olmazsa tüm yeni kabiliyet ve görevleri bu yeni oluşuma verecek ve MKE'nin ömrünün dolmasını bekleyecekler ya da halen gideri varken yavaştan özelleştirme yoluna gidecekler bence.

Bu ciddi bir ultimatom, görünüz ki o arpalığın başında oturan filler bunu anlasın.
Devlet kurumu kimle,niye rekabet etsin?

En son Search and Rescue tarafından 04 Oca 2013, 00:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:55 
Akıncılar

Kırıkkale'de MKE yerine ayrı yapılanmadan bahsediliyor ya.
MKE olmedi yuregimizde yasiyor yani.. ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 00:56 
Süvariler

Alıntı:

Hah işte, sorun da o ya

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 01:06 
Süvariler

Ya benim sorum arada kayboldu, TF icin karar verilecekmiydi yoksa Uzun Menzil Savunma Füzesi ötelenince odami ötelendi ?
Üstadım haddime değil ama uzun menzilli bölgesel hava savunma sistemi ihalesi ile TF-2000 projesinin ne gibi bir alakası olabilir?

Birinde Patriot, Aster-30, HQ-9 ve Antey-2500 yarışır iken, diğer projede ÇAFRAD'ın geliştirilmesi ve AEGİS ve SM-3 görüşmeleri var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 01:09 
Süvariler

Alıntı:

Üstadım, rekabet etmesin, haklısınız ama rekabet etmeyen devlet kurumu da bu hale geliyor işte, mesele de tam burada zaten. Bir şekilde dinamik hale getirilmesi ya da özelleştirilmesi gerekiyor. Yıllarca kendi haline bırakılmış ve bu hale gelmiş. Hiç bir yeni şey ortaya koyamamış, sadece emredilen kadar çalışmış, üzerine hiç bir şey ekleyememiş bir Kit'ten bahsediyoruz. Bunu kırıp dökmeden, yönetici, işçi çıkarımı vs gibi nahoş kararlar almadan yapmanın fazla yolu yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 01:20 
Süvariler

Yalnız ..ok attığımız MKE hali hazırda ordunun önemli tedarik kaynağıdır, MKE yi kapatırsak uçakların atacağı serbest düşüm bombayıda,mermiyi de, top namlusunu da nereden bulacağız? Pire yüzünden yorgan yakmak olur bir bakıma..

Her neyse,

Bundan bir kaç ay kadar önce savunma sanayii şehri diye bir fikir atmıştı bir arkadaşımız foruma, O zaman tartışmıştık, birkaçımız destek verip olurunu olmazını yazmıştık,ve bazılarımız yine mualefet yapmıştı, Aklın yolu birdir, 10. madde bizim savunduğumuz düşünceyi adeta destekler nitelikte oldu.sonunda benimde hayalini kurduğum Savunma sanayii şehri benzeri bir oluşuma gidilecek. Amerikada ki silikon vadisi gibi...

Hayırlısı olsun diyelim,
Bu gidişle hava savunma ihalesinde karar vermeye gerek kalmıyacak sanırım, Biraz daha uzarsa bizimkiler kendi füzesini yapacak duruma gelecekler artık, Bunedir yahu uzadıkça uzuyor. Alın bir sistemi de bizde rahatlayalım artık ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 01:24 
Uzaklaştırıldı

Yalnız ..ok attığımız MKE hali hazırda ordunun önemli tedarik kaynağıdır, MKE yi kapatırsak uçakların atacağı serbest düşüm bombayıda,mermiyi de, top namlusunu da nereden bulacağız? Pire yüzünden yorgan yakmak olur bir bakıma..

Her neyse,

Bundan bir kaç ay kadar önce savunma sanayii şehri diye bir fikir atmıştı bir arkadaşımız foruma, O zaman tartışmıştık, birkaçımız destek verip olurunu olmazını yazmıştık,ve bazılarımız yine mualefet yapmıştı, Aklın yolu birdir, 10. madde bizim savunduğumuz düşünceyi adeta destekler nitelikte oldu.sonunda benimde hayalini kurduğum Savunma sanayii şehri benzeri bir oluşuma gidilecek. Amerikada ki silikon vadisi gibi...

Hayırlısı olsun diyelim,
Bu gidişle hava savunma ihalesinde karar vermeye gerek kalmıyacak sanırım, Biraz daha uzarsa bizimkiler kendi füzesini yapacak duruma gelecekler artık, Bunedir yahu uzadıkça uzuyor. Alın bir sistemi de bizde rahatlayalım artık ;)
http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/du ... anbul.aspx

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 01:46 
Uzaklaştırıldı

Korvetlerin Koç'a verilmesi (RMK Marine) iyi birsey sonuçta Otokar yurt disina bir çok araç satti, Altay tankinin projesine aldilar.

Ihracata donuk iyi bir haber.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 01:52 
Uzaklaştırıldı

Mke tasnif edilirse kırıkkaleden daha iktidar partisine zor oy gelir. Bakalım bu karardan sonra mke hala çalışanlarını iktidar partisine üye gösterme çalışmalarına devam edecek mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 01:56 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar kendinizi aşırı beklentiler içine sokuyorsunuz olmayınca da hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 02:01 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Mke tasnif edilirse kırıkkaleden daha iktidar partisine zor oy gelir. Bakalım bu karardan sonra mke hala çalışanlarını iktidar partisine üye gösterme çalışmalarına devam edecek mi ?
MKE lağvedilse bile Kırıkkale çöle dönmeyecektir herhalde. Tam tersi, 10.madde askeri bir teknoloji vadisine atıfta bulunuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 02:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

HARZEMŞAH
Yeni yapılanma da Kırıkkale de. İl açısından değişen bir şey yok. Tam tersine ülkedeki tüm irili ufaklı silah (hafif silah) ve mühimat üreticileri oraya gelecekler artık.
Kırıkkale ve MKEK için hayırlı olmuş, umarım özel sektör ve bilim insanları sayesinde MKEK yönetimi kendi mühendis ve teknisyenlerini de dinler.
SSİK kararları ençok şehrime yaradı, arsalarda değerlenir :) işin şakası tabi ki, uzatılan değerledirmeler "Hava savunma sistemleri, LPD ve helikopterler " bunların tedarikleri için yine sayfalar ve yıllar dolusu beklemek zorunda kalmasak bari.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 02:14 
Süvariler

Sabiha Gökçen Teknopark yapılanmasında bir problem yok açıkçası. Nisan ayında firmalar yerleşmeye başlıyor. Özellikle denizcilik sektörü ile ilgili ilginç yapılanmalar olacak.
Alp Havacılık firmasını bir yerli firma olarak göremiyorum açıkçası, sadece üretim yapan bir firmanın ülkeye teknik anlamda bir şeyler katabileceğini düşünmüyorum açıkçası

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 02:14 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 02:17 
Süvariler

Bu ortamda patriot secmiyorsak hala sizce ihtimal iyice zayiflamis olmuyor mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 02:19 
Süvariler

GMHP kapsamında Sikorsky ile geliştirilmesi planlı hafif sınıf helikopter mi milli olacak yoksa GMHP iptal mi oldu ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 02:24 
Akıncılar

Sabiha Gökçen Teknopark yapılanmasında bir problem yok açıkçası. Nisan ayında firmalar yerleşmeye başlıyor.
Insaatin daha cok isi var yahu.. Guncel bilgi midir?.
Muteahiti falan batti oranin..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 02:43 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
MKE lağvedilse bile Kırıkkale çöle dönmeyecektir herhalde. Tam tersi, 10.madde askeri bir teknoloji vadisine atıfta bulunuyor.
İyide 10. maddedeki karar daha çok eğitimli kadroya istihdam sağlar. Mkenin çalışanlarının büyük bölümünü oluşturan işçileride osb de güvencesiz işçi sıfatına sokar o da bir bölümünü kim devlet kurumundan çıkmak ister ki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 04:10 
Akıncılar

Ben savunma sanayi tesislerinin organize site altına alınmasına karşıyım.
Hatta bu amaçla teknopark bile mantıksız.
Düşman tarafı olsam arayıpta bulamadığım bir hedef olurdu. Akılcı değil.
Bu tip tesis ve araştırma merkezleri/firmaları dağınık olmalı. yanyana olmaları sinerji falan yaratmaz. Bu savunma sanayi organize bölgesini 6 sene önce de Başkent Organize sitesi ve ODTÜ ortaklığı ile yapmaya kalkmışlardı, o zaman da karşı çıkmıştım ve kurulamadı(başvuru alamadılar) umarım bu da gerçekleşmez.
Savunma sanayi konusunda ArGe faaliyetleri ülke geneline yayılmadığı taktirde iş ve fikir yerine sadece laf üretir, para tüketir.

Savunma Sanayi terimi yalandır; Savaş Sanayi demek ise serttir
Ama gerçek olan şudur: Savaştan önce ilk vurulacak hedef bunlardır.

6 sene düşündükten sonra SSM'in aynı projeyi yaldızlayıp ortaya atmasına nedense şaşırmadım, ellerinden akıllarından anca bu kadarı geliyor demek ki.
7 sene NBC ihalesini salladıktan sonra 100milyon dolar seviyesinde acil ve ihalesiz hazır dışalım yapanlardan başka ne beklenir ki! tanesi 250 dolardan da 160bin gaz maskesini ilave etmek isteyen de faturanın büyüklüğünü hesaplar artık. kapasite meselesi!!

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 04:31 
Akıncılar

Alıntı:
Sayın HARZEMŞAH,konuyla ilgisi yok ama yeni SSİK toplantısının ne zaman yapılacağına dair bir bilgi var mı?
Başbakanın programına göre Aralık ayının ikinci yarısında üstadım...
Dağ fare doğurdu azizim. Gerçi başbakan bu savunma füzeleriod para vermem dediğinde anlaşılmıştı işin rengi ama,yine de bizimkisi bir ümitti işte. Tabi bu görüşünm sadece UMBHSS ihalesi için. Diğer kararlar etkileyici...

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: GÖKTÜRK-2 Projesi
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 04:34 
Genel Yetkili

Dün yapılan Savunma Sanayii İcra Kurulu toplantısında, Türkiye’nin askeri ve sivil uydularının uzaya gönderilmesini temin etmek maksadıyla “Uydu Fırlatma Sistemi Projesi” kapsamında, ön tasarım için, ROKETSAN ile sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verildi.

Proje tamamlandığında Türkiye kendi uydularını fırlatabilecek. En son askeri amaçla üretilen Göktürk-2 uydusu 20 milyon dolar karşılığı Çin’den uzaya gönderilmişti.
Savunma Sanayii İcra Kurulu Toplantısında, Denizaltı Savunma Harbi ve Keşif Karakol Gemisi Projesi (MİLGEM) kapsamında, hizmete alınan Heybeliada ve inşası devam etmekte olan Büyükada gemilerine ilave 6 geminin üretimi için “Koç Holding RMK Marine Gemi Yapım Sanayii” ve “Deniz Taşımacılığı İşletmesi AŞ” ile sözleşme görüşmesine başlanmasına da karar verildi.
6 aylık bir aradan sonra dün toplanan Savunma Sanaayi İcra Kurulu toplantısında önemli projeler gündeme geldi. Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Özel yarım saatlik arada başbaşa görüştü. 4 milyar dolara mal olacak “Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi” ihalesini hangi ülkenin alacağı bu toplantıda da netlik kazanmadı.
Toplantıda Göktürk 3 Uydu Projesi’nin TÜBİTAK ve ASELSAN’ın desteğiyle milli olarak geliştirilmesi için, TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verildi. Göktürk 3, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonel faaliyetlerinin icrası için yüksek çözünürlüklü görüntü ihtiyacının gece-gündüz karşılanması amacıyla hazırlanıyor. Proje kapsamında bir adet SAR sensörü taşıyan uydu, bir sabit ana yer istasyonu ve bir adet mobil yedek yer istasyonu yapılacak.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22288865.asp

-Medreseden beslenirse kültürün,bir elde tespihle takke,diğer elde ibrikle seccade.Bilimde pusulan olmadığı sürece,dolaşıp durursun gündüz gece

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 04:37 
Akıncılar

Herkes böyle topluyor merkezlerini.Almanya-Avusturya-İsviçre'ye sınırı olan Bodensee 3 ülkeninde savunma şirketlerinden geçilmiyor.Vardır bir hikmeti.

Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 04:56 
Akıncılar

Herkes böyle topluyor merkezlerini.Almanya-Avusturya-İsviçre'ye sınırı olan Bodensee 3 ülkeninde savunma şirketlerinden geçilmiyor.Vardır bir hikmeti.
Orada gördükleriniz genelde şirket merkezleri, ve buna rağmen aralarında onlarca hatta yüzlece kilometre var.
Enigma'nın nerede yapıldığını bulabildiler mi, V1 ve V2 roketlerinin üretim yerlerini?? Amerikada çölün tam orta yerinde anca uçakla gidilebilen araştırma merkezleri(sanırım los alamos olacak) var ama bizde o kadar büyük boş arazi yok.
Hatta Sigsauer tabancaları isviçre ve almanyada birkaç farklı yerde üretilen parçalarla üretiliyor. Öyle yanyana kapı komşu savunma sanayi olmasına gerek yok, ihtiyaç ta yok.
Ne işe yarar yanyana olması: ooolum git şu taiden bi pervane al da biz de vantilatör icad edelim mi diyecekler. bilgi alışverişinde mesafe zaten önemli değil.
Gölcük depreminden sonra PTT bile kritik personelinin aynı apartmanda oturmaması için karar çıkartıyordu, sanırım uygulamaya aldılar
... ki muhaberesiz muharebe olmaz demişler(PTT bile derken kastımı aşmak istemem)

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 08:38 
Akıncılar

...Bu savunma sanayi organize bölgesini 6 sene önce de Başkent Organize sitesi ve ODTÜ ortaklığı ile yapmaya kalkmışlardı, o zaman da karşı çıkmıştım ve kurulamadı(başvuru alamadılar) umarım bu da gerçekleşmez...
Aselsan vs gibi buyuk ve isleri hazir firmalar disinda orada temayuz edebilmenin maliyetlerini karsilayabilecek kac firma vardi ki?.. Baskent Organize inanilmaz pahali ve uzak bir is haline geldi..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 11:43 
Akıncılar

Aselsan vs gibi buyuk ve isleri hazir firmalar disinda orada temayuz edebilmenin maliyetlerini karsilayabilecek kac firma vardi ki?.. Baskent Organize inanilmaz pahali ve uzak bir is haline geldi..
Başkent Organize uzak diyorsunuz... Şimdi Kırıkkale diyorlar !!
Zaten bu işler şehirden uzak yapılmalı kızılay meydanında yapacak değiller.
Bununla birlikte oraya taşınanlar için mali güzellikler yapacaklardı bu nedenle pahallı olması söz konusu değildi.
Bence bu SSİK; dağ fare doğurdu, ama doğururken kayalar yerinden oynadı
Umarım SSM ve GenelKurmayda internet kullanan birileri olur da bu yazdıklarımızı okur. Ama elit kişiler avamla aynı siteleri kullanmaz

[email protected]

SosyalMedya:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 12:00 
Akıncılar

Baskent Organize'deki ihtisas alanlari ve dolayisi ile muhatap olacak firmalar birbirleri ile es mi?.. Kirikkale icin silah ve muhimmat konusuluyor anladigim kadariyla.. Ankara'daki olusum icinde Aselsan basi cekiyordu oysa.. Ostim'de palazlanan firmalar belki..

Kirikkale'deki universitede zaten 10 seneden beri zirhtan namlu balistigine kadar tezler, calismalar yapilmaya calisiliyor.. Halen epey zengin bir alet techizat parklari var..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 12:03 
Akıncılar

İyide 10. maddedeki karar daha çok eğitimli kadroya istihdam sağlar. Mkenin çalışanlarının büyük bölümünü oluşturan işçileride osb de güvencesiz işçi sıfatına sokar o da bir bölümünü kim devlet kurumundan çıkmak ister ki.
Mke işçileri özel sektöre geçer mi? İstemeyen geçmez. Bunlar başka kamu kurumlarına kaydırılabilir. Zaten devlette çoğu memur pozisyonuna bile işçi kadrosundan istihdam yapılıyor. Bugün bir devlet dairesine gitseniz, karşınızda işlem yapan memur sandığınız kişilerin en az yarısının kadrosu işçidir.
Alıntı:
Ben savunma sanayi tesislerinin organize site altına alınmasına karşıyım.
Böyle bir girişim yok ki, nerden çıktı bu? Sadece silah ve mühimmat için osb kurulacak. Yani tabanca, tüfek, mermi, bomba. Sadece bunlar orada üretilecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013, 16:37 
Uzaklaştırıldı

T-129 simulator sozlesmesi imzalandi sanmistim ama degilmis (9.madde)

Bu haber 26 Aralik 2011 tarihli :roll:
Alıntı:
Helikopter Simülatörlerini de içeren Entegre Eğitim Sistemi çalışmalarında Sözleşme aşamasına gelindi. Sistemin iki yıl gibi rekor bir sürede tamamlanması hedefleniyor. Böylelikle, T129 Helikopterlerinin envantere girmesiyle beraber, pilot eğitimleri daha maliyet etkin şekilde verilebilecek.
https://www.tai.com.tr/tr/basin-bultenl ... -simulator

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 282 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Antis, Boğaziçi, Briareos, Casper, celestial, erenahmet95, Huysuz Şirin, KIZILYURTLU, Meza, skywalker, Suvari, witch_king ve 45 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: