TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Oca 2018, 11:47

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16725 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1327 328 329 330 331335 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 01:08 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Birileri deaşı hortlatmış.
Alman gazetelerinde Hama civarında 40 köy IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü tarafından işgal edildiğini yazıyor.

Ne hikmetse bu haber abdnin Bölücü Terör Örgütü yı ordu tayin etmesiyle paralel yayılıyor.
Hortlatan birileri IŞİD Terör Örgütü'ne Hamadan koridor açıp Kuzeye gitmelerini sağlayan rejimdir. Ayrıca 40 olmasada aşağı yukarı 20-25 civarı köy IŞİD Terör Örgütü elinde.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 01:08 
Üye

Onunda rütbesi var ya verdiler bir korgeneral rütbesi bir taraftan da yazarlık yapıyor.

Bir diğer anlamadığım konuda TSK'nin subay yetiştirme konusu ordu da
Askeri lise+ Harp okulu; Subay
Harp okulu; Subay
Harp okuluna 3 ve 4. sınıfta katılarak subay(15 temmuz sonrası oldu)
4 yıllık üniversite mezunlarına 6 aylık sutasak eğitimi ile Subaylık verilmesi.
Bu kadar çeşide ihtiyaç var mı gerçekten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 01:19 
Süvariler

Diğerinin malum Bölücü örgüt olması konusunda ABD ve RUSYA'nın anlaştığı ve AVRUPANINDA Destek Veridiği Söylentileri Yayılmaya başladı

Bu konuda neler yapılabilir ?
Esad ile anlaşma yoluna gidilecek, başka yolu yok. Türkiye Esad' la anlaşırsa; Esad' ın Rusya karşısında ki ezikliğini de berhava edilir. Ancak gelin görün ki, Esad' ın eli kolu bağlı. Adamın tutunacak dalı yok. İlk etapta İran, sonra ki aşamada ise Rusya desteğilye ayakta kalmayı başardı. Türkiye-Suriye yakınlaşması; Rusya üzerinde baskı unsuru yaratacaktır. Rusya' nın ''ülkeyi ben kurtardım, o nedenle benim dediğim olur (!) yaklaşımından Suriye' yi kurtarmak lazım. Sonuç itibariye Rusya, bölgede hegemonya kurmaya çalışan bir ülkedir. O gün için şartlar Suriye saflarında yer almayı gerektirdiği için Suriye' ye müdahale etmiştir. Bizim için de gerçeklik aynı şekilde. Suriye' yi Rusya hegemonyasından kurtarmak gerekiyor. En azından Esad' ın eline kullanabileceği bir kart vermek lazım. Diyeceksin ki; ''Suriye' nin toprak bütünlüğü ekseninde gel anlaşma yapalım. Ben her türlü desteği vereceğim; sen yeter ki ABD güdümünde ki YPG terör oluşumuna müdahale et. Aynı zamanda Suriye' nin toprak bütünlüğünün garantörü olacağım. Bunun karşılığında şu şu muhalif örgütlerle antlaşmalar imzala, bir takım haklar tesis et, göçmenleri ülkene geri kabul et... gibi gibi; ben de sana her türlü desteği vereyim! Olay bundan ibarettir. Bu denilenin yapılması halinde -iddia ediyorum ki- Rusya sessiz kalmak zorunda kalacaktır.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 01:24 
Süvariler

Alıntı:
Esad ile anlaşma yoluna gidilecek, başka yolu yok. Türkiye Esad' la anlaşırsa; Esad' ın Rusya karşısında ki ezikliğini de berhava edilir. Ancak gelin görün ki, Esad' ın eli kolu bağlı. Adamın tutunacak dalı yok. İlk etapta İran, sonra ki aşamada ise Rusya desteğilye ayakta kalmayı başardı. Türkiye-Suriye yakınlaşması; Rusya üzerinde baskı unsuru yaratacaktır. Rusya' nın ''ülkeyi ben kurtardım, o nedenle benim dediğim olur (!) yaklaşımından Suriye' yi kurtarmak lazım. Sonuç itibariye Rusya, bölgede hegemonya kurmaya çalışan bir ülkedir. O gün için şartlar Suriye saflarında yer almayı gerektirdiği için Suriye' ye müdahale etmiştir. Bizim için de gerçeklik aynı şekilde. Suriye' yi Rusya hegemonyasından kurtarmak gerekiyor. En azından Esad' ın eline kullanabileceği bir kart vermek lazım. Diyeceksin ki; ''Suriye' nin toprak bütünlüğü ekseninde gel anlaşma yapalım. Ben her türlü desteği vereceğim; sen yeter ki ABD güdümünde ki YPG terör oluşumuna müdahale et. Aynı zamanda Suriye' nin toprak bütünlüğünün garantörü olacağım. Bunun karşılığında şu şu muhalif örgütlerle antlaşmalar imzala, bir takım haklar tesis et, göçmenleri ülkene geri kabul et... gibi gibi; ben de sana her türlü desteği vereyim! Olay bundan ibarettir. Bu denilenin yapılması halinde -iddia ediyorum ki- Rusya sessiz kalmak zorunda kalacaktır.
Sen ne diyorsun hocam.

Bu saatden sonra yaparlarmi bunu ?

3.5 milyon Suriyeli yaklasik 700 bini kürt yarin Esat' la anlasirsan ülkeyi bu elemanlarin ates topuna cevirme potansiyeli var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 01:34 
Üye

Alıntı:
Sen ne diyorsun hocam.

3.5 milyon Suriyeli yaklasik 700 bini kürt yarin Esat' la anlasirsan ülkeyi bu elemanlarin ates topuna cevirme potansiyeli var.
Türkiye hayatlarında Suriyenin ilkel köylerinden öteye geçememiş birçoğu tahsilsiz 3.5 Milyon Suriyeli için cennet. Ne yaparlarsa yapsınlar ''Onlar Müslüman Kardeşlerimiz.'' deyip sahip çıkan güruh. Sosyal yardımlar. Adamlar niye Esad için popoların kazık soksunlar ?

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 01:36 
Süvariler

Sen ne diyorsun hocam.

Hocam ''bu saatten sonra, şu saatten sonra'' diye diye saat kaç oldu! Şu saatten sonra yapılacak iş budur. Hatta tek yapılması gereken buydu. Yıllardır yazmaktan usandık yahu... Bu gerçeği bir tek ben mi görüyorum yani? O da anlaşılır şey değil! Aklın yolu bir, çözüm yolu da bir ve tek. Gelin görün ki nefsinin, kibrinin, öngörüsüzlüğünün esiri olmuş insanlar tarafından yönetiliyoruz. Hayatımda bu kadar kibirli insanlar görmedim. Kişisel dürtüleriyle hareket ettikleri için koskoca Türk milletinin başına bin bir türlü bela açtılar.

Bölgesel sorunlara, küresel çapta müdahale ediliyor. Bu sıkıntılar bölge ülkelerinin dayanışması aşılabilir. Yardımlaşmadan, dayanışmadan ortak sorunlara çözüm üretebilir misiniz?

Forum ahalisine bakıyorsun; öldük , bittik, bu saatten sonra, şu saatten sonra...! Çözüm öneriniz nedir hocam? Onu söyleyin.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 01:48 
Süvariler

Okumasini bilen herzaman avantajli :D

Yazimda yaparlarmi kismini atlamayin, kendi adima yazmadim.

Cözüm önerim, ilk önce basimizdakilerden kurtulmak ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 02:00 
Süvariler

Yazimda yaparlarmi kismini atlamayin, kendi adima yazmadim.
Niye yapmasınlar! Esad' a ülkesinin bütünlüğünü sağlamak suretiyle kahraman olma fırsatı veriyorsun. Hiç bir Arap ülkesinin başaramadığı bir iş başarmış olacak. Hangi Arap ülkesi var ki, emperyalizme uşak olmadan ülkesinin bağımsızlığını tesis edebilmiş olsun! Örneği yok. Bu itibarla Esad, Suriye halkı için de bir fırsat olacaktır. Şayet bu mücadele tamamına erdirilebilirse; Suriye halkı, millet olma yolunda büyük mesafe kateder. Arap halklarında örneği yok.

Kurtuluş Savaşı örneğini ele alalım. 1. Dünya Savaşı koşullarında Rusya ve Osmanlı devleti iki düşman cephede saf tutarken; Kurtuluş Savaşı ve mücadelesi, Bolşevik desteğiyle kazanılmıştır. Bu itibarla aslında tutar yol belli. Nasıl ki Rusya çarlık düzeninden kurtuldu ve İstiklal harbine omuz verdi; aynı şekilde Türkiye de AKP' den kurtulmalıdır ki, başındaki belaları def edebilsin. Fakat bunu yapacak kadrolar nerede? İşte bütün mesele bu. Kılıçdaroğlu veya Bahçeli gibi adamların yapacağı iş değildir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 02:07 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Niye yapmasınlar! Esad' a ülkesinin bütünlüğünü sağlamak suretiyle kahraman olma fırsatı veriyorsun. Hiç bir Arap ülkesinin başaramadığı bir iş başarmış olacak. Hangi Arap ülkesi var ki, emperyalizme uşak olmadan ülkesinin bağımsızlığını tesis edebilmiş olsun! Örneği yok. Bu itibarla Esad, Suriye halkı için de bir fırsat olacaktır. Şayet bu mücadele tamamına erdirilebilirse; Suriye halkı, millet olma yolunda büyük mesafe kateder. Arap halklarında örneği yok.

Kurtuluş Savaşı örneğini ele alalım. 1. Dünya Savaşı koşullarında Rusya ve Osmanlı devleti iki düşman cephede saf tutarken; Kurtuluş Savaşı ve mücadelesi, Bolşevik desteğiyle kazanılmıştır. Bu itibarla aslında tutar yol belli. Nasıl ki Rusya çarlık düzeninden kurtuldu ve İstiklal harbine omuz verdi; aynı şekilde Türkiye de AKP' den kurtulmalıdır ki, başındaki belaları def edebilsin. Fakat bunu yapacak kadrolar nerede? İşte bütün mesele bu. Kılıçdaroğlu veya Bahçeli gibi adamların yapacağı iş değildir.
Siz konuya bayağı uzaksınız herhalde, ne Bahçeli'si yahu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 09:14 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

>emperyalizme uşak olmadan

Rusya emperyalist değil mi? Esad İran'dan mezhepçi milis ithal etmiyor mu?

>Bolşevik desteğiyle

Lenin Orta Asya Türklerinden gelen paraya çöküp ufak bir kısmını gönderdi. Ne desteği olmuş?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 12:10 
Süvariler

Şayet ki Suriye'nin kuzeyinde böyle bir Kürt bölgesi resmi olarak tanınırsa müdahale imkanı sıfırdan eksilere düşer ve bu gidişle Menbiç & Afrin'e bile giremeyiz.

Bu durumda sınıra duvar çekmenin hiçbir anlamı kalmıyor çünkü Türkiye ileri gelecekte eğer ki zayıflarsa bu grubun Türkiye'ye hiç çekinmeden kendi çapında müdahale etmeye çalışacağı aşikar.

Resti çekip en azından Afrin, Menbiç ve Tel Abyab gibi yerlere girmemiz lazım ama nasıl olduysa iki büyük güce de bağımlı hale gelmeyi başardık.

Uzun, Fırat Kalkan'ı bittiğinden beri oraya girecez şurayı alıcaz diyor ama nerdeyse 10 aydır ses yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 15:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu emperyalizm lafı da iyice ayağa düştü. Emperyalizm marksist bir kavramdır. Kendi ülkesini pazar haline getiren kapitalist ulusal burjuvazinin, başka ülkeleri de pazar haline getirmesi demektir. Kapitalizmin bir üst aşamasıdır. Aslında yine kapitalizmin kendisidir. Küreselleşen, çok uluslu şirketlerin cirit attığı dünyada biraz anlamsız hale gelmiştir. Günümüzde kapitalist olup da emperyalist çabaları olmayan ülke de yoktur. Evet biz de dahil. Ama işte her ülke gücünün yettiği kadar emperyalist. Zurnanın zırt dediği nokta da bu. Bütün uluslararası siyaset de bu güç farklılıkları üzerinden şekillenen çıkar çatışmaları, ortaklıklarından ibaret. Uluslararası siyasette öcüler, şeytanlar aramayı bırakalım artık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 15:24 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rusya Tartus and Hmeymim üslerine saldıran dronların görüntülerini yayınlamış.
Bazı Rus sitelerinde bu şekilde geçmiş "Drone attack on Russian bases in Syria came from Turkish-backed rebels"
"Türkiye destekli muhalifler" özellikle vurgulanmış.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 16:24 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Çok ucuz intihar dronelarının günümüzde ne kadar önemli olduğunun tezahürü olmuş. Toplam ederi 10000$ olan malzeme ve çer çöple adama belki 500 milyon dolar zarar verdiler, o uçakların yerine yenisini koyabilecek mi, meçhul. 20.yy bürokrasisi ve savaş usulleriyle bu savaşı kazanamazsın.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 16:55 
Üye
Kullanıcı avatarı

Aramızda FPV(First Person View) ile uğraşanlar varsa bilirler, yer istasyonuyla beraber 2500-3000 dolar aralığında, açık alanda 100 kilometreye kadar gidebilen dron yapmak mümkün. Hatta uçağı, antenleri kendim yapayım, otopilot, anten takip olmasın derseniz, maliyeti 1500 dolara da getirebilirsiniz. Fotoğraftaki uçaklar da strafor ve balsadan yapılmış, şaka gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 17:21 
Süvariler

Bunların malzemelerine ulaşmak, bunları yapmak kolay ve görece ucuz dediğiniz gibi. Yalnız ben bu saldırının, özellikle planlama ve icra konusunda, birilerinden destek almadan yapılamayacağını düşünüyorum. Yanlış değilsem şu ana kadar yapılan ilk toplu İHA saldırısı oldu bu. Literatüre geçecek birşey.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 22:03 
Süvariler

Bu emperyalizm lafı da iyice ayağa düştü. Emperyalizm marksist bir kavramdır. Kendi ülkesini pazar haline getiren kapitalist ulusal burjuvazinin, başka ülkeleri de pazar haline getirmesi demektir. Kapitalizmin bir üst aşamasıdır. Aslında yine kapitalizmin kendisidir. Küreselleşen, çok uluslu şirketlerin cirit attığı dünyada biraz anlamsız hale gelmiştir. Günümüzde kapitalist olup da emperyalist çabaları olmayan ülke de yoktur. Evet biz de dahil. Ama işte her ülke gücünün yettiği kadar emperyalist. Zurnanın zırt dediği nokta da bu. Bütün uluslararası siyaset de bu güç farklılıkları üzerinden şekillenen çıkar çatışmaları, ortaklıklarından ibaret. Uluslararası siyasette öcüler, şeytanlar aramayı bırakalım artık.
Cevaben vereceğin argümanlar iletinizin satır aralarında gizlidir.

Efendim, emperyalizmin de evreleri, aşamaları vardır. Bunlar tarihin akışı itibariyle; coğrafi emperyalizm, ekonomik emperyalizm ve siyasal emperyalizmdir. Coğrafi emperyalizm kapitalizmi doğurdu, kapitalizm ekonomik emperyalizme-sömürü düzenine zemin hazırladı; günümüze gelindiğindeyse ekonomik emperyalizm, siyasal emperyalizme dönüşmüştür. Çünkü ülkelerin geri kalmasını veya ileri gitmesi sağlayan uygulamalar aynı zamanda siyasetin konusudur ve siyaseten denetim altına alınmış bir ülkenin, gıdım ilerlemesi veya rakip haline dönüşmesi mümkün değildir. Siyaseten denetim altına alınmış ülkeler, aynı zamana ekonomik sömürünün de kurbanı olurlar. O nedenle ''Tam Bağımsızlık'' diyoruz.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 22:15 
Üye
Kullanıcı avatarı

Birilerinden destek mi almışlar yoksa işidden mi esinlenmişler bilemiyorum ama btö nün bu konuda destek aldığına eminim. Geçen hafta, takip ettiğim bir forumda, btö nün kıçı kırık bir drone ile bizim askerlerimizin intikali esnasında izlendiği bir video izledim, resmen içim acıdı. Yahu bu droneların kontrolü ve video aktarımı için kullanılan frekanslar belli, çok mu zor önlem olarak jammer kullanmak, çok ucuza internetten bile satın alabileceğiniz bir şey, google a “rc jammer” yazıp, aratın.
Belki bizimkiler şu olaydan bir ders çıkarır da, acilen önlemini alırlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 23:20 
Süvariler

Çok ucuz intihar dronelarının günümüzde ne kadar önemli olduğunun tezahürü olmuş. Toplam ederi 10000$ olan malzeme ve çer çöple adama belki 500 milyon dolar zarar verdiler, o uçakların yerine yenisini koyabilecek mi, meçhul. 20.yy bürokrasisi ve savaş usulleriyle bu savaşı kazanamazsın.
Bizimde cok dikkat etmemiz lazim, sadece askeri uslere degil, sivil bir havaalani da hedef alinabilir. Ve bildigimiz gibi butun teror orgutleri gorduklerini kopyalar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 23:49 
Süvariler

Uçaklardaki hasar bana çok hafif görünmüştü, bir şey mi kaçırdım?
Alıntı:
Rusya Tartus and Hmeymim üslerine saldıran dronların görüntülerini yayınlamış.
Bazı Rus sitelerinde bu şekilde geçmiş "Drone attack on Russian bases in Syria came from Turkish-backed rebels"
"Türkiye destekli muhalifler" özellikle vurgulanmış.
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2018, 00:36 
Üye

Tüm bunlar sürerken İdlibin Güneyinde çok sıkı bir savaş başlayacak. Suriye Ordusu Ebu Duhur Havalimanına ulaştı. Muhalifler ise Havalimanına inanılmaz derecede tahkimat ve takviye sağladılar. Yine tarihe geçecek bir kuşatma izleyeceğiz.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2018, 15:14 
Süvariler

FKH katilen ekiplerin bir kismi catismalara katilmis, ve ayrica yeni tip zirhli araclar ile goruntulenmisler. Ortalik karismaya devam ediyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2018, 15:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Muhalifler rejime daha sert saldırmalı ve hiç değilse taarruz öncesi sınırlara dönülmeli. Türkiye'nin - eğer doğrudan TSK girmeyecekse- ben sahadayım demesinin tek yolu muhaliflerin taarruz gücü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2018, 16:38 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Uçaklardaki hasar bana çok hafif görünmüştü, bir şey mi kaçırdım?

Resim
Kağıttan, kartondan ve tahtadan yapıldıklarından mermi delip geçmiş sadece, bütünlüğü bozulamamış.

İlk gün aynı yayın Türkiyeyi, ikinci gün Abd'yi suçladı. Bugün ise saldırıdan Ukrayna suçlu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 00:30 
Üye
Kullanıcı avatarı

Resim
Resim

Rus savunma bakanlığının yaptığı açıklamaya göre 50 kilometreden 13 drone un kalktığı söyleniyor, bu adamlar kesin birilerinden destek ve akıl almışlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 01:26 
Akıncılar

Bence hic o kadar akil verilecek kadar gelismis seyler degil bunlar. OZellikle bu devirde. Suriye'de ve Irak'ta benzer ucaklarin seri uretimini yapan teroristler vardi. Bizim Irak'taki askeri kampa karsi kullandilar, hatta sehit veya yaralimiz oldu. Irak ordusuna karsi yogun kullandilar benzer araclari. Ruslar dogal olarak abartarak, uluslararasi boyut kazandirmaya calisiyor.

Sivil hobby ucak piyasasindan temin edilebilecek malzemeler; GPS destekli rota takip edebilen otopilotlar, yere goruntu indirebilen wireless adaptorler, servo, motor, batarya vs hepsi satiliyor. Asagidaki siteye girip istediginiz alabilirsiniz. ISID gibi icinde biraz teknik bilgi sahibi ve elinde parasi olan orgutler icin farkli kanallardan malzemeleri temin edebilirler. Ayrica baska bir ulkenin ciddi destegi olsaydi, muhtemelen sonuclari Ruslar icin daha kotu olurdu.

https://hobbyking.com/en_us/catalogsear ... ory=&q=gps

En son robust tarafından 12 Oca 2018, 01:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 01:29 
Süvariler

Bilmiyorum bana hak veren olacak mı ama, ben Rusya'nın ciddi bir ülkeye karşı gerçek bir savaşta perişan olacağı dusuncesindeyim. Amerika bunları böcek gibi ezer. Ruslar çok ciddiyetsiz ve hazırsiz gibiler, ellerinde nükleer olmasa ABD ayıyı meydan da dans ettirirdi. Ufacık Suriye'de birtane bilindik önemli ussun var onuda koruyamiyorsun yazık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 11:22 
Akıncılar

Alıntı:
Bilmiyorum bana hak veren olacak mı ama, ben Rusya'nın ciddi bir ülkeye karşı gerçek bir savaşta perişan olacağı dusuncesindeyim. Amerika bunları böcek gibi ezer. Ruslar çok ciddiyetsiz ve hazırsiz gibiler, ellerinde nükleer olmasa ABD ayıyı meydan da dans ettirirdi. Ufacık Suriye'de birtane bilindik önemli ussun var onuda koruyamiyorsun yazık.
Rusya'nın ciddiyetsizliği bakımından haklı olmakla birlikte böcek gibi ezileceklerini zannetmiyorum. Hatrılatırım denizaltında ABD'ye yıllarca kök söktüren bu gün bile çok çekinilen bir denizaltı filoları mevcut.

Bununla beraber bu saldırıda Rusya'yı zayıf göstermek isten bir İsrail-ABD ortaklığı seziyorum.

- İHA diye gösterilen bu alet resmen iri bir model uçak. Malzeme kompozit bile değil. Kanatlar alenen plastik malzeme
yani bir radarın bunu 50 km içerisinde algılaması çok çok zor.
-Üzerinde mühimmat adı altında kanatları desteklenmiş havan mermileri var çok basit bir yöntem, ayrıca sahada uygulama kolaylığıda ayrıca dikkat çekici.
- Şimdi gelelim asıl soruya arap zihniyetli terör örgütü bu vizyona sahip olabilir mi? Ona bu aklı kim verdi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 12:34 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kullanılan malzemelerin kolay tedarik edilebileceğinden hemfikiriz, adetleri duyana kadar bende herhangi bir destek olmadığını düşünüyordum fakat söylenen adetler doğruysa 13 drone için en az 13 adam gerekli. Üniversite döneminden beri hobi amaçlı model uçak ve fpv ile uğraşıyorum, yaklaşık 10 senedir. Bu drone işinin sivil hayatta ilk başladığı dönemdir, hatta yurt dışında teamblacksheep isimli bir grup vardı, youtube da pekçok videosu vardır, İstanbul da çekilmiş olan da dahil. Model uçak, heli veya multikopteri kırımsız uçurabilmeniz için realflight, phoenixrc gibi bilgisayarda çalışabileceğiniz simülasyonlar mevcut, model uçağa ilk heveslendiğimde yaklaşık 3 ay bu simülasyonlarda çalışmama rağmen ilk 4 uçağım kırıma uğramıştı. Minimum 13 tane model uçak kullanmayı bilen adam gerekli, ki bu uçaklar fpv ile 50 kilometreden gelen, el yapımı dengesiz ve ağır uçaklar. Bu adamların pratiklik kazanması için uçuş yapmaları ve bunun da farkedilmemesi benim pek aklıma yatmadı doğrusu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 13:53 
Üye

Alıntı:
- Şimdi gelelim asıl soruya arap zihniyetli terör örgütü bu vizyona sahip olabilir mi? Ona bu aklı kim verdi?
Hocam Suriyede sahaya baktığımızda bu tarz sofistike araç ve gereçleri Cundul Aksa isimli grubun IŞİD Terör Örgütü'nden bile önce yaptığını görebiliriz. Ne yaptı Cundul Aksa ? Uzaktan kumandalı bombalı araçlar, EOD robotu mantığında uzaktan kumandalı Doçkalar, ve Suriyede ilk silahlı İHA'yı yaptı. Son olarak Suriyeyi ise az çok takip ettiğinizi biliyorum. Bu tarz teknoloji paylaşımları için ise çeşitli gruplar arasında Ortak Emirlikler var yani bir nevi Bakanlık,Müdürlük gibi bir hiyerarşi.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 20:58 
Akıncılar

Alıntı:
Resim
Resim

Rus savunma bakanlığının yaptığı açıklamaya göre 50 kilometreden 13 drone un kalktığı söyleniyor, bu adamlar kesin birilerinden destek ve akıl almışlar.
Hocam, 60'lık havan mermilerimi bunlar? Böyle bir fikir ve başarıyla entegrasyon, saldırı, sızma uçuş kabiliyeti akıllara durgunluk verir cinsten ve sanıyorum böyle toplu halde bir etkili saldırı bir ilk. Bu saldırı ile birlikte yeni bir çağ açıldığını düşünüyorum. Artık herkes savaş arenasında yeni bir faktörü değerlendirmek, buna göre stratejiler belirlemek durumunda kalacak. Tehdit gerçekten çok büyük, hem üretimi sivil kaynaklarla yapılabilir ucuz, hem tespit edilmesi imkansıza yakın, hemde önlenmesi çok güç! Öyle 1-2 tane İHA görüp indirebilirsiniz ana böyle küçük ve çoklu hedefi Nasıl tespit ve imha edeceksiniz? Şu an Amerikalılar dahi böyle bir saldırıya karşı koyamaz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 23:05 
Süvariler

Hocam, 60'lık havan mermilerimi bunlar? Böyle bir fikir ve başarıyla entegrasyon, saldırı, sızma uçuş kabiliyeti akıllara durgunluk verir cinsten ve sanıyorum böyle toplu halde bir etkili saldırı bir ilk. Bu saldırı ile birlikte yeni bir çağ açıldığını düşünüyorum. Artık herkes savaş arenasında yeni bir faktörü değerlendirmek, buna göre stratejiler belirlemek durumunda kalacak. Tehdit gerçekten çok büyük, hem üretimi sivil kaynaklarla yapılabilir ucuz, hem tespit edilmesi imkansıza yakın, hemde önlenmesi çok güç! Öyle 1-2 tane İHA görüp indirebilirsiniz ana böyle küçük ve çoklu hedefi Nasıl tespit ve imha edeceksiniz? Şu an Amerikalılar dahi böyle bir saldırıya karşı koyamaz...
hayır yeni bir çağ açılmadı, bu olsa olsa eskiye dönüş. Ruslar 2. dünya savaşında IL2 Sturmovik'lerin toplarını söküp PTAB denilen ufak bir nevi RPG savaş başlığı diyebileceğimiz şeyleri havadan bırakmaya başlamışlardı.

80 yıl sonra dönüp kendilerini vurdu. Aradaki tek fark bunların parça tesirli olması.
çözümü 88mm Flak :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 23:34 
Üye
Kullanıcı avatarı

Resim

Resim

Bu iki iha birbirine fazlaca benzemiyor mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 11:55 
Akıncılar

Alıntı:
hayır yeni bir çağ açılmadı, bu olsa olsa eskiye dönüş. Ruslar 2. dünya savaşında IL2 Sturmovik'lerin toplarını söküp PTAB denilen ufak bir nevi RPG savaş başlığı diyebileceğimiz şeyleri havadan bırakmaya başlamışlardı.

80 yıl sonra dönüp kendilerini vurdu. Aradaki tek fark bunların parça tesirli olması.
çözümü 88mm Flak :)
Yeni üye kardeş, az bir sakin, yavaş, düstur lütfen.

Senin o dediğin, Trablusgarb'ta İtalyan uçaklarının Osmanlı mevzilerine el bombası atmasıyla başlamıştı zaten, Ruslarla falan değil! Çünkü konu uçaktan atılan el bombası, havan yada RPG başlığı değil, konu mini İHA'lar ile farkedilmeden, çoklu sayıda ve öldürücü etkinlikte hava taarruzu yapılabilmesi. Budur yeni bir çığır açan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 14:32 
Süvariler

Forumdaki yorumlara bakıyorum da sanki ilk defa iha ile saldırı yapılmış gibi yorum yapanlar var. IŞİD Terör Örgütü'in uzun zamandır uyguladığı bir saldırımı yönteminden bahsediyoruz. Belki dünyanın diğer bölgelerinde IŞİD Terör Örgütü'den önce bu taktiği deneyen terör örgütleri olmuştur.

Artık bilgiye ulaşmak çok kolay ama bundan ömelisi bir şey ararken başka şeylerin farkına varmak çoooook daha kolay. (Bknz. youtube önerileri). Özetle birilerinin danışmanlık yapmasına gerek yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 19:07 
Üye

Arada bir YPG’nin sosyal medya hesaplarına bakıyorum, hırtlar yine ne kurusıkılar sıkıyor diye. Afrin konusunda inanılmaz rahatlar. Hatta bir kullanıcı şuna benzer bir yorum atmış “Türklerin ataları bile gelse bize dokunamaz.” Çok rahatlar ve çok kendilerinden eminler. Belirli aralıklarla Afrine gireceğiz, alacağız, hesap soracağız diyoruz ama her seferinde gereğini yapmadığımız için cesaretleniyorlar ve bu kadar kendilerinden emin olmaları ve alenen meydan okumaları kanıma dokunuyor.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 19:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye Cumhuriyeti adına konuşuyorsan gereğini yapmak zorundasın. Sadece konuşursan it çakal hep birden gülerler hemde bir taraflarıyla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 20:18 
Akıncılar

Sanırım biraz geçmişe, Kıbrıs zamanlarına dönmek gerek. O zamanda böyle bir durum söz konusu idi. Hatta eldeki imkansızlıklar ile bir de çıkarma girişimimiz bile vardı, yarı yoldan döndüğümüz. Fakat bizim huyumuz hep aynıdır, bardak taşana kadar sabrederiz, sonra ne bardak kalır ne masa. Şimdi de sabrediyoruz ve bardak taşmak üzere. Üstelik bu sefer ABD'de bizi FK'daki gibi ikna edecek aklı başında adamlar da yok. Üstelik bu sefer hava sahası da açık. Bu aralar Afrin de olmak istemezdim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 20:42 
Süvariler

İhtimal vermemekle beraber olası bir Afrin operasyonu Afrin de kalmaz. Anında bütün Suriye sınırı karışır. Böyle birşey düşünülüyorsa buna karşı da hazırlık yapılmıştır umarım.

Ha yapacakları şey yoğun atgm ve havan atışı olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 21:29 
Süvariler

Bu sefer saldırı helikopterleri kullanırmıyız acaba...
Saldırı helikopteri ile vurulan hefeflerin görüntülerini paylaşmak güzel bir porpaganda da olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 21:35 
Üye

Afrin bölgesine yapılan topçu atışları mevzi yumuşatma amacıyla mı yoksa angajman gereği yapılan atışlar mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 22:00 
Akıncılar

Afrin bölgesine yapılan topçu atışları mevzi yumuşatma amacıyla mı yoksa angajman gereği yapılan atışlar mı?
Tam bilgi olmasa da angajman gereği gibi görünüyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 22:33 
Üye
Kullanıcı avatarı

Afrin İdlib sınırına yakın yerler vurulmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 22:36 
Süvariler

Cumhurbaşkanı bir haftaya gireriz,oraları dümdüz ederiz diyor ama ben şunu anlayamıyorum arkadaş bari gün saat de verdeler ya hu.Apansızın gireceğiz ki adamlar hazırlık bile yapamasınlar.Göstere göstere harekat mı olurmuş?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 23:14 
Süvariler

Gaza gelmeye gerek yok.

Şu sıralar bütün dünya neredeyse bize karşı, konjonktür kötü, borç tavan yapmış, para bulmak güç, işbirliği yaptığını sandığımız İran ve Rusya ekonomik can çekişiyor bizi ne zaman satacaklar belli değil.

Ha kendi toprağımız olan türbenin adasını ve oraya koridor olur orası bizim toprağımız.

Ama gerisi seçimlerden önce hata olur bence, önce kandili yok etseydik.

Önce onların hata yapmasını bekleseydin.
Abd bize ambargo bile koydurabilir.

Kürtçü yazar Müfid Yüksel Suriye'den Türkiyeye 800 bine yakın kürt geldi dedi, buda bir sorun.

Zamanlamas oldukça kötü.
Sanki seçim yatırımı yapılıyor ama ülke için şu an olumsuz sonuçları olur

En son Kafkasya tarafından 14 Oca 2018, 02:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 23:16 
Üye

Afrine operasyon yapılacağına bir türlü inanasım gelmiyor ama umarım gerekeni fazlasıyla yapabiliriz.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2018, 00:12 
Süvariler

Yeni üye kardeş, az bir sakin, yavaş, düstur lütfen.

Senin o dediğin, Trablusgarb'ta İtalyan uçaklarının Osmanlı mevzilerine el bombası atmasıyla başlamıştı zaten, Ruslarla falan değil! Çünkü konu uçaktan atılan el bombası, havan yada RPG başlığı değil, konu mini İHA'lar ile farkedilmeden, çoklu sayıda ve öldürücü etkinlikte hava taarruzu yapılabilmesi. Budur yeni bir çığır açan.
yeni üye değilim, aksine çok eskiyim ...10 yıl kadar.
Arada forumun başına bazı işler geldi benim mesajlar uçtu :)

PTAB örneğini verme sebebim o dönemde uçaklardan atılan ortalama bombanın 250 kilo felan olması ve Rusların çok sayıda küçücük "shaped charge" ı IL2 gibi ufak tek motorlu bir uçaktan bırakarak alman tank kolonlarını yok etmesiydi. Yani küçülmeye giderek etkinlik arttırılmıştı. Temel fikir bu. Bundan önce IL2 ler koca koca toplar taşıyordu uçağın aerodinamiğini ve ağırlık dengesini bozan.

Trablusgarptaki çaresizliğin ürünü. Uçak o kadar yeni ki silah uyarlanmamış daha kokpitten tabancayla ateş edenler felan olmuş o dönemde.

En son LegionnairE tarafından 14 Oca 2018, 00:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2018, 00:32 
Süvariler

Afrin, Menbiç vs operasyonları için artık geç kalındı. Masadaki hiçbir ülkeyi ikna edemiyorsun. Zaten öyle kötü öyle garabet bir Suriye politikası izlemişsinki ne İsaya ne Musaya durumu var. Çamura batmış manda gibi debelenip duruyoruz.

Öte yandan seçimler yaklaşıyor. Belki de erken seçim olacak. Bu riske girmek siyasi intiihar olur. Sen en etkili silahı üç beş doçka olan bir avuç yere sıkışmış birkaç bin adamken müdahale etme, aksine yardım et , tedavi et şimdi düşün dur nasıl yaparız diye.

Şu sıralar kamuoyu değil günlerce iki gün üst üste bile çift haneli şehit haberini kaldırmaz. Kurtuluş Savaşı vermeyeceğiz mevcut iktidarın hatalarından büyüyen, semiren, hala bizim topraklarımızdan destek gören bir terör örgütüyle mücadele edeceğiz. Muhalefetin 15 yıldır en sert vuruşlarını yaptığı şu sıralarda iktidar böyle bir heyecana girmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2018, 00:50 
Süvariler

Ek olarak Türkiye Cumhuriyetinin Suriye de tek bir hata daha yapma şansı kalmamıştır. Radikal kararlar alarak kendinden bekleneni, kendinden istenilen ve tahmin edileni değil en aykırı kararları almak sahadaki denklemi lehine çevirmek, çarşıyı karıştırmak için yeterli ve gerekli olmaktadır. Eğer birgün savaş kaçınılmaz olacaksa o vakitte inkar edilemez bir şekilde haklı olmak gerekecektir.

Kim ne derse desin, isteyen istediği hayali kursun bizim Suriyedeki askeri varlığımızın devamı mümkün değil. Belki 2019 u bile görmeyeceğiz.

Suriyede işler daha çok karışır. Doğal seleksiyon işler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2018, 00:55 
Süvariler

İdlib'in güneyindeki Meşrefiye'de Şam Rejimi'ne karşı savaşan Türkistan İslam Partisi keskin nişancısı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2018, 01:06 
Süvariler

Şu an acilen ihtiyacımız olan şey Suriye'yle barış yapmak, yıllarca katil esed katil esed diye koşturan adamın bunu yapması çok zor. Önce kardeşim Esat diyordu sonra Amerika'nın arkasına takıldı gitti o yüzden eminim Esadın bunu affetmesi imkansız olacak. En hayırlısı bunun bir an önce gidip yerine gelen kişinin olayı tatlıya bağlaması. Kürtler burada herkese tehdit, ne Ruslar ne Suriye yönetimi Amerikanın paralı askerlerini ülkelerinde istemeyecektir.

Durumumuz çok kötü değil aslında dört ayak üzerine düşecek gibi görünüyoruz yine otistik gibi "gatil esed kimyasal kullandi hülo" demeye başlamazlarsa.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16725 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1327 328 329 330 331335 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Exabot [Bot], ilker0101, KatipMaster, MANOWAR, nebilimben, rifat52, Skywalker5394 ve 39 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: