TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Eyl 2017, 11:34

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15815 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1301 302 303 304 305317 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017, 23:09 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Barzanici ve Esadçı birkaç kaynağa göre Ruslar BTÖ'ye Afrin'i rejime bırakmalarını söylemiş. Görüşmeler olumsuz sonuçlanmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017, 23:35 
Süvariler

Barzanici ve Esadçı birkaç kaynağa göre Ruslar BTÖ'ye Afrin'i rejime bırakmalarını söylemiş. Görüşmeler olumsuz sonuçlanmış.
Iste herseyi acik acik konusmanin riski, peki ya bir anlasmaya varabilselerdi? Bizim operasyona ne olacakti? Bizim hukumet (bos) konusmayi pek seviyor malesef.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017, 23:53 
Üye

Ruslar çekilmiş vaziyette rejime devredilmesi bir yana Afrin için bir diğer risk Minaq hava üssü. Üs muhtemelen havadan yapılabilecek askeri sevkiyat için uygun...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017, 23:56 
Üye

Gerçekten operasyon yapmaya karar verdiğimizde o hava üssü sorun oluşturmaz. Pistleri bombalarsın sevkiyat yapılamaz. Ama önce operasyon için irade olacak ki iş o raddeye gelsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017, 00:20 
Süvariler

Ruslar çekilmiş vaziyette rejime devredilmesi bir yana Afrin için bir diğer risk Minaq hava üssü. Üs muhtemelen havadan yapılabilecek askeri sevkiyat için uygun...
Ruslar çekilmediler, bölgedeler. Minag alınır da Afrin'in kuzeyinde hava ikmal gerçekleştirilen başka bir üs daha var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017, 00:26 
Üye

Cerablustaki yerel idare Cerablusta hangi nedenle olursa olsun silah taşınmasını yasakladı.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017, 13:35 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Iste herseyi acik acik konusmanin riski, peki ya bir anlasmaya varabilselerdi? Bizim operasyona ne olacakti? Bizim hukumet (bos) konusmayi pek seviyor malesef.
Sanki bizimkilerin derdi zaten orayı Rejim'e bıraktırtmak. Hani geliyoruz, bakın geliyoruz diyerek kötü polisi oynuyoruz, Ruslar ise iyi polisi oynayarak o bölgelerin Rejim'e bırakılmasını sağlamaya çalışıyor.
Ama bundan elde edeceğimiz kâr bence önemsiz. Belki de Rusya ancak bu şartla sessiz kalırız dediği için biz de bu yola mahkum kalıyoruzdur. Öbür türlü başka bir yararını göremiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2017, 21:46 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

YPG Terör Örgütü Afrin Yetkilisi:
"Rusya, Afrin'i Suriye rejimine teslim etmemiz durumunda Türkiye’nin saldırılarını durduracağı söyledi."

-Doç.Dr. Kürşad ZORLU‏

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2017, 14:30 
Üye

-HTŞ ile Ahraruş Şam arasında Doğu İdlib'teki Tell Toukan'da ve Güney Halep'teki Ebu Ruhail'de başlayan çatışmalar Yabancı grupların müdahalesiyle sonlandı, taraflar sorunu şeri mahkemede çözeceklerine dair anlaşma yaptı.
-YPG dün Azezde bazı bölgelere havan saldırısı gerçekleştirdi.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 10:46 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rezim Deir ez-Zor'a doğru ilerliyor. Bu gidişle ilk varan onlar olacak. Bir ara güneydeki muhalifler önce varacak gibi gözüküyordu. Sanki IŞİD Terör Örgütü Rakka'dan bu bölgeye çekildikten sonra rejime, git sen uğraş diyorlar gibi bir hava var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 16:16 
Süvariler

Minaq hava üssüne yakın Ayn Dakhna ya bizimkiler yoğun saldırıya geçmişler.

Ne yazık itlerden sadece onbeşi gebermiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 16:50 
Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 17:24 
Süvariler

TSK, Azez'in Mare bölgesine topçu atışı başlattı .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 18:48 
Süvariler

MGK : Suriye ve Irak 'dan gelen tehdite gereği yapılıcak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 18:56 
Süvariler

ÖSO'nun Ayn Daqnah bölgesindeki saldırıları başarısızlıkla sonuçlandı. Hirtlar birtanede esir almislar bunlardan. Allahin beceriksizleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 19:07 
Süvariler

En son bitliprens tarafından 17 Tem 2017, 19:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 19:08 
Süvariler

ÖSO'nun Ayn Daqnah bölgesindeki saldırıları başarısızlıkla sonuçlandı. Hirtlar birtanede esir almislar bunlardan. Allahin beceriksizleri.
Bizim bu bölgede amaçladığımız şey ne? 4 hafta önce bombardıman ile Afrin'e giriyoruz diye propaganda yapıldı 1 ay geçti hareket yok.

Ruslar geldi, Amerikalılar geldi, G20 oldu halen bir şey yok.

Menbiç olayına mı çevirmek istiyor hükümet yine?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 19:12 
Üye

Bence hükümet ösoyla bu işi beceremeyeceğini anladı. Bizim askerimizi de tehlikeye sokmaktan ve risk almaktan çekiniyor. Çünkü afrinde çok sayıda terörist var ve öyle sanıldığı gibi koaly bir operasyon olmayacak bedeli olacak ve hükümette bu bedeli ödemekten korkuyor. Ben açıkçası ne kadar toppçu ve hava desteği verirsek verelim ösonun o bölgede 1 köyde bile tutunabileceğini sanmıyorum...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 19:20 
Süvariler

Afrin askeri deyişle bir müstahkem bölge ve bu tarz taarruzlar kolay olmaz. Ancak Afrinin etrafı büyük olanda çevrili ve yardım alabilmesi çok zor. Bu durumda önünde sonunda düşecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 19:54 
Üye

Afrin askeri deyişle bir müstahkem bölge ve bu tarz taarruzlar kolay olmaz. Ancak Afrinin etrafı büyük olanda çevrili ve yardım alabilmesi çok zor. Bu durumda önünde sonunda düşecektir.
Kesinlikle düşecektir bu konuda bir şüphe yok ancak dediğiniz gibi kolay olmaz. Biz müdahil olmadan sadece hava desteği vererek karadan sadece ösonun katılımıyla bu işi beceremeyeceğini düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 20:24 
Üye
Kullanıcı avatarı

Afrin her tarafından üç aşağı beş yukarı obüs menzilinde. Bir de sürekli olarak kimlikleyiciler açık kapalı fark etmeden iha sokup hedefleri gözetlediğimiz bir yer. Topyekün bir saldırı yapmak istesek bir gecede binlerce leş alabiliriz. Ufak bir bombalama ile bir gecede 160-200 leş aldığımız zamanı herkes hatırlar. 2-3 gün yoğun şekilde bombalamayla çok daha fazlasını bölgeden kaçırtırız. Ancak bizimkiler gerçekten buna karar vermiş mi, o belli değil. Şu an yalnızca kötü polisi oynamaya çalışır gibi bir havamız var.. Ancak bu iyi polis kötü polis oyunu bir işe yaramamış görünüyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 21:38 
Yeni Üye

Bence yemi yuttular.. Devamı yakında gelir. Rakka operasyonu ve Rusya ile anlaşmaya bağlı olarak uygun konjonktür yakalandığında döktükleri kanların bedelini ödeyeceklerdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 21:44 
Üye

Bence yemi yuttular.. Devamı yakında gelir. Rakka operasyonu ve Rusya ile anlaşmaya bağlı olarak uygun konjonktür yakalandığında döktükleri kanların bedelini ödeyeceklerdir.
Ne yemi hocam? Yem denilen yanıltma falansa o yanıltma yapıldığı esnada asıl bölgeden taarruza geçilir ki yapılan yanıltma düşmanın dikkatini o bölgeye çekmişken taarruz bölgesindeki düşmanı hazırlıksız yakalayabilelim. Ben bi yem atayım sonra 3-5 gün sonra da başka bir yerden saldırırım gibi yem mi olur? Benim anladığım kadarı ile o bölgede bulunan küçük çaplı bir öso grubu köye kendlerince bir taarruz başlattılar haliyle de beceremediler. Ben onlara verdiğimiz araçlara üzüldüm. Bi tane otokar zptyi infilak ettirmişler...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 21:59 
Yeni Üye

Tabi ki ben şahsi kanaatimi belirttim hocam. Yanılmış olmam da mümkündür. Ancak ortada genel bir taaruz olmadığı açık. Sadece Ayn Dakne'ye yönelik bir operasyon olmuş. Bölgedeki Öso gruplarının da TSK'dan izinsiz adım atmaları şu aşamada mümkün değil gibi geliyor bana. Ben sadece karşı tarafı ölçmeye yönelik bir adım olarak algıladım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 22:06 
Üye
Kullanıcı avatarı

Ypg Rakka'ya yönelik saldırılarını geçici olarak durdurmuş, ağır kayıp vermişler. İki haftadır şehirde önemli bir ilerleme sağlayamıyorlardı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017, 23:56 
Süvariler

Çok sayıda sivil var. Öyle şehir merkezini obüslerle falan düzlemek pek kolay değil. Obüslerin etki edemeyeceği çok ciddi tünellerin kazıldığını, ciddi miktarda yiyecek, içecek ve mühimmat depolandığını düşünüyorum. 7/24 iha gezdirerek ciddi cerrahi saldırılar yapabiliriz. Bu durum onları çok yoracaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2017, 02:54 
Süvariler

Ypg Rakka'ya yönelik saldırılarını geçici olarak durdurmuş, ağır kayıp vermişler. İki haftadır şehirde önemli bir ilerleme sağlayamıyorlardı.
Aksine bugün ilerleme kaydettiler, durdurma işi doğru değil galiba 1-2 defa daha muhabbeti dönmüştü.

Rakka operasyonu beklediğimden biraz daha uzun süreceğe benziyor...Başlarda Temmuz sonuna çoğunluğu biter demiştim ama 1 ay sonra bile fazla ilerleme olmadı.

Muhalifler ile ateşkes olsun, YPG'nin Rakka'da sıkışığ kalması en çok Esad'a yaradı bu gidişle Rakka operasyonu bitmeden Deizzor'u alıcaklar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2017, 03:50 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rejime yaradı, bölgenin tüm petrol sahalarını kontrol ediyorlar yavaş yavaş. Öso'nun oralara ulaşması imkansız olduğundan ve hatta güney cephesinin Ypg ile çalışmaya başlamasından sonra (işleri bitince şutlanırlar, sözde deyrizoru alacaklar) Rejim'in iç bölgeleri alması avantajımıza.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2017, 10:27 
Akıncılar

Hewaller eğitimdiler ve donatıldılar ama beklenenin gerisinde bir verimlilik elde ettiler diyebilir miyiz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2017, 11:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Rakka hemen düşmez. Şu forumda IŞİD Terör Örgütü direnmiyor önkabulu var, bu yanlış. Hiç düzgün savaşmıyorlar dedikleri Tabka şehri bile kaç hafta sürdü. Rakka öyle hemen düşmez. BTÖ çok kayıp verecek ama kazancı buna değecek, hoş zaten adamların kayıplar umurlarında değil. Zibil gibi savaşacak çocuk var adamlarda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 10:21 
Üye
Kullanıcı avatarı

Rejimin Deir ez-Zor'a 80 Km mesafesi kaldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 13:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

HTŞ ve Ahrar arasında çatışmalar şiddetlendi. Bombalı saldırılar ve el değiştiren önemli kasabalar var. Uzun sürerse kazananı belli olan bir savaş bu, Ahrar biçilip HTŞ İdlib'in tek hakimi durumuna gelecek.

En son koşan hollandalı tarafından 19 Tem 2017, 13:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 13:30 
Süvariler

Turk basini tarafindan yayinlanan ABD us bolgeleri haberi ABDin pek hosuna gitmemis.

http://www.thedailybeast.com/turkey-lea ... s-in-syria

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 13:35 
Üye

Türkiye'nin Afrin'e müdahalesini engellemek amacıyla, Amerika'nın Suriye'nin kuzeyinde uçuşa yasak bölge oluşturmak için çalışmalara başladığı şeklinde haberler var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 13:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye'nin Afrin'e müdahalesini engellemek amacıyla, Amerika'nın Suriye'nin kuzeyinde uçuşa yasak bölge oluşturmak için çalışmalara başladığı şeklinde haberler var.
Şu dakikaya kadar Afrin'e girilmediğine göre bu bizi Afrin'e sokmadıklar diye hükümetin bahanesi olur. Önümüz açıkken Menbic'e nasıl girmediysek muhtemelen burada da aynısı olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 15:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
http://aa.com.tr/en/americas/us-increas ... ria/863895

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 16:53 
Üye
Kullanıcı avatarı

pyd hedeflerine düştüğünü görür müyüz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 17:39 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bora füzesi envantere girmiş.
pyd hedeflerine düştüğünü görür müyüz?
Hayır, böyle bir şey yapmayız. Pyd'ye değil bölge ülkelerine bir meydan okuma olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 18:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Terör örgütlerini Bora ile vurmak bana; bizim için çok ütopik geldi hocam,
Kuvvetin elinde düşman menzili içerisinde kalan o kadar çok akıllı mühimmat var iken şimdiye kadar vurmamış Hükümet Bora atmaz/atamaz, ben inanmıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 22:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Salkin ve Sarakip HTŞ'nin eline geçmiş. Bazı Ahrar gruplarından ve diğer bazı gruplardan HTŞ safına geçenler var. Olaylar aleyhimize gelişiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 23:18 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Salkin ve Sarakip HTŞ'nin eline geçmiş. Bazı Ahrar gruplarından ve diğer bazı gruplardan HTŞ safına geçenler var. Olaylar aleyhimize gelişiyor.
Bu gruplar hakkında okunacak bir makale var mi mumkun olduğunca objektif. Paylaşılamayan nedir
Görüşler arasında ne farklar var vesaire konularında. Herhangi bir bati lisanında olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 00:14 
Süvariler

Kent merkezine yönelik saldırı başladığından beri btönün Rakkadaki leş sayısı 500 ü aşmış. En az bir o kadar da ağır yaralanıp çatışma dışı kalan terörist olduğu dillendiriliyor. Tabi bunlar iddialar. İşid TÖ adam gibi bir video yayınlamıyor bayağıdır.

HTŞ hakkındaki düşüncelerimi daha önce yazmıştım. Bu adamlardan hayra birşey çıkmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 01:03 
Akıncılar

Kent merkezine yönelik saldırı başladığından beri btönün Rakkadaki leş sayısı 500 ü aşmış. En az bir o kadar da ağır yaralanıp çatışma dışı kalan terörist olduğu dillendiriliyor. Tabi bunlar iddialar. İşid TÖ adam gibi bir video yayınlamıyor bayağıdır.

HTŞ hakkındaki düşüncelerimi daha önce yazmıştım. Bu adamlardan hayra birşey çıkmaz.
Rakamlara güven olmaz ama tır tır akan zırhlı araçları gördükçe, bu rakamların çokta yanlış olmayacağını düşünmeye başladım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 02:05 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bu gruplar hakkında okunacak bir makale var mi mumkun olduğunca objektif. Paylaşılamayan nedir
Görüşler arasında ne farklar var vesaire konularında. Herhangi bir bati lisanında olabilir.

Eski ancak okunabilir. setav.org sitesinin indirme bağlantısına yönlendiriyor.
https://www.google.com.tr/url?sa=t&sour ... qLAVsjSw_A

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 04:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sadece Menbic şehir merkezini almak için 1000-1100 arası kayıp verdiler. Büyük rakam değil. Birde kayıplarını yarıya yakınını SDF'nin arap gruplarına da bölünce hiç büyük değil.

Belirli aralıklarla Kandilden eşek talep edecekler. Bizim en azından hırtları ülke içinde ve ırakın kuzeyinde sert vurmamız lazım ki , eşek kaynakları biraz sıkıntıya girsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 12:22 
Süvariler

Conileri kızdırmışız. Eğlenceli olmuş.
Alıntı:
Pentagon Furious After Turkey Leaks U.S. Base Locations In Syria: "Hard Not To See This As A F-You"
http://www.zerohedge.com/news/2017-07-1 ... ions-syria

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 17:15 
Üye

-Ahraruşşam 'dan ayrılıp HTŞ ye biat eden gruplar;
1-Ketibetul Nusretul İslam
2-Liva Hicre
3-Faruk Seriyesi

-Tahrir'u Şam'ın (HTŞ) en büyük ikinci grubu Nureddin Zengi Hareketi, HTŞ'den ayrıldığını duyurdu. (Bazı kaynaklar askeri kanadın ayrılmayı kabul etmediğini söylüyor. Teyitsiz)

-Ahraruş Şam HTŞ kontrolündeki Sarmada'ya operasyon yapıyor. Cebel Zaviye'de çatışmalar sürüyor.

-HTŞ Hama kuzeyinde Kala Mudik ile Kafr Nabude arasındaki köyleri Ahrar'dan ele geçirdi.

-Ahraruş Şam Hama kuzeyinde Tir Maleh'i ele geçirdi.

-IŞİD Terör Örgütü beyanat yayınlayarak Türkistan İslam Cemaatini "Mürted" iddiasında bulundu.

-Ahrar uş Şam ve HTŞ Türkiye sınırına yakın Bab ul Hava Sınır Kapısı yakınlarında çok şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 21:29 
Süvariler

-Ahraruşşam 'dan ayrılıp HTŞ ye biat eden gruplar;
1-Ketibetul Nusretul İslam
2-Liva Hicre
3-Faruk Seriyesi

-Tahrir'u Şam'ın (HTŞ) en büyük ikinci grubu Nureddin Zengi Hareketi, HTŞ'den ayrıldığını duyurdu. (Bazı kaynaklar askeri kanadın ayrılmayı kabul etmediğini söylüyor. Teyitsiz)

-Ahraruş Şam HTŞ kontrolündeki Sarmada'ya operasyon yapıyor. Cebel Zaviye'de çatışmalar sürüyor.

-HTŞ Hama kuzeyinde Kala Mudik ile Kafr Nabude arasındaki köyleri Ahrar'dan ele geçirdi.

-Ahraruş Şam Hama kuzeyinde Tir Maleh'i ele geçirdi.

-IŞİD Terör Örgütü beyanat yayınlayarak Türkistan İslam Cemaatini "Mürted" iddiasında bulundu.

-Ahrar uş Şam ve HTŞ Türkiye sınırına yakın Bab ul Hava Sınır Kapısı yakınlarında çok şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
Kimin eli kimin cebinde, belli değil!

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 21:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Babül Hava'dan 150 Ahrar savaşçısı İdlib kırsalına geçti deniyor, ek olarakta 3000 savaşçının Kalkan bölgesinden İdlib kırsalına geçeceği yazılıp çiziliyor. Eğer bu yazılanlar doğruysa HTŞ nin bize tutumu ne olur? Başımızda bir bunlar eksikti, biri bitti derken biri başlıycak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 21:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kimin eli kimin cebinde, belli değil!
Valla öyle üstad. Doğru bilgiye ulaşmakta çok zor şu konularda. Müthiş bilgi kirliliği var internet ortamında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2017, 22:21 
Üye

Alıntı:
Babül Hava'dan 150 Ahrar savaşçısı İdlib kırsalına geçti deniyor, ek olarakta 3000 savaşçının Kalkan bölgesinden İdlib kırsalına geçeceği yazılıp çiziliyor. Eğer bu yazılanlar doğruysa HTŞ nin bize tutumu ne olur? Başımızda bir bunlar eksikti, biri bitti derken biri başlıycak.
HTŞ eğer Türkiye İdlibe müdahale ederse bütün güçleriyle ölümüne savaşacağını açıkladı. Askeri anlamda İdlibe olacak bir müdahale El Babdan daha uzun ve çetrefilli olur ama TSK yine altından kalkar ancak şöyle bir tehlike var bugüne kadar Türkiye içindeki HTŞ hücrelerine yönelik sağlam bir operasyon yapılmadı. Hücrelerin tamamı aktif ve sayıları hakkında ufak tefek tahminlerim var ama yorum yapmayacağım bizi sıkıntıya sokacak şey bu hücrelerin tamamının birbirinden bağımsız eylemler için harekete geçmesidir. Ama TSK Ahrara güvenip İdlibe müdahale ederse bütün topu kendisine atılmış bulur çünkü Ahrar şimdiden birsürü kasabayı kendi eliyle HTŞ'a teslim etti. İstikrarlı değiller yani.

No ISIS

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15815 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1301 302 303 304 305317 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: siux, Wolverine ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: