TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 27 Tem 2017, 01:26

Tüm zamanlar UTC+03:00


Loading


Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15273 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1288 289 290 291 292306 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 09:20 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 25 Ağu 2015, 13:41
Mesajlar: 790
Yaş:

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

İşid TÖ birçok cephede sıkıştırılmaya devam ediyor. BTÖ/ABD ortaklığının Rakka kırsalında ilerlemesi sürüyor. İşid TÖ nün bölgede direnişi minumum seviyede. Arada bir bombalı araç ve atgm atışları oluyor. Diğer yandan rejim ile İşid TÖ arasında Deyr Hafir güneyi, Hanaser ve Palmira doğusunda çatışmalar ve rejim ilerleyişi devam ediyor. İşid dün Rejime ait iki T-72 tankı atgm ile saf dışı bıraktı.

Öte yandan İşid TÖ nün Haseke güneyinde BTÖ ye karşı saldırıları yoğunlaştı. Muhtemel bir Irak-Suriye sınır hattına doğru operasyonu engelleme amacı güdüyor bu saldırılar.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 11:00 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2197
Yaş:
Sayın Tyras' a cevap veriyorum:

Her ülkenin kendine göre yanlışları vardır. Türkiye yanlış yapıyor da; İran, Rusya, Çin, Almanya veya Amerika yanlış yapmıyor mu? Her ülkenin kendine göre stratejik hataları vardır ve bir ülkenin yapmış olduğu hata, diğer ülkenin hareket sebebi olmamalıdır. Yani Rusya bize ters gelen bir iş yaptı diye biz daha büyük yanlış yapan ABD' nin kucağına düşmemeliyiz. Yani her ülke yanlış yapsın ancak Türkiye doğru yoldan biran olsun şaşmasın! Peki bu nasıl mümkün olacak?

İlk yapılacak iş, siyaset belirlemektir. Peki, Türkiye' nin siyaseti ne olmalıdır?

Şu an için en öncelikli konu Türkiye' nin varlık problemidir. Yani etrafımızda bir şeyler tezgahlanıyor ve bu durum ülkemizin geleceğiniz tehdit etmektedir. İlk etapta bunu savuştur malıyız. Bunu yapmayıp; Çin' de Uygur Türkleri eziyet görüyor diye Çin ile; Kırım da Rusya şöyle bir hamle yaptı diye Rusya ile; İran da Azerbaycan Türkleri şöyle eziyet görüyorlar diye İran' la kapışacaksak; Bu daha büyük tehlikenin geldiği Amerika' nın altında ezilmemize sebebiyet verir ki; Soru şu? ANADOLU TÜRKÜNÜ AMERİKAN MEZALİMİNDEN NASIL KORUYACAKSINIZ?

Kaldı ki, bahse konu algıların gerçekliği konusunda da büyük şüpheler vardır. yani Uygur Türkü eziyet görüyor diyelim? O halde Çin' e savaşalım; Çin' de iç karışıklıklar çıkartalım, Amerikanın Koç başı olalım... EEEE, Peki Anadolu Türkü ne olacak; Amerika' nın elinden nasıl kurtaracaksınız? Bütün dünya ile zıtlaşarak Anadolu Türkünü nasıl koruyacaksınız? Herkes Türk de , Anadolu Türkü, Türk değil mi? Açıkçasını söylemek gerekirse; bütün bunların ALGI OPERASYONU olduğu kanaatindeyim. Çin' le yakınlaşmamak için Uygur Türkünü, Rusya ile yakınlaşmamak için Kırım Türkünü, İran ile yakınlaşmamak için İran Türkünü bahane etmenin alemi yoktur. Anadolu Türkü, yani ''Kalpgahı'' nasıl koruyacağız? Türkiye olmadan bunların hiçbiri zaten varlığını devam ettiremez, öyle değil mi?

Diğer bir husus, Türkiye' yi yönetenlerin Türk dünyası diye bir dertleri var mıdır? Varsa yoksa Arapçılık, Arap severlik, Arap hayranlığı, Mezhepçilik ve daha bir sürü boş işler...! Türk dünyası denildiği zaman, yüreği pır pır eden şurada bir avuç insanız. Öyle ki Türk milliyetçiliğinin bayraktarlığını yaptığını iddia eden MHP' nin bile; Türk milleti diye bir derdi yoktur. Varsa yoksa yandaşlık, koltuk değnekliği, stepne teker modun da hareket etmeye devam ediyor. O nedenle ilk etapta Ana karargahı sağlam tutmak lazımdır. Ana karargah Anadoludur. Burayı sapasağlam, güçlü tutmak zorundayız. Böldürmeyeceğiz. İnanıyorum ki, bu Arapçıların devride geçecektir. Büyük Atatürk' ün yolundan gidenler iş başına geldiğinde; dünya yeni bir Türk çağına girecektir. Türk milletinin belini büken hadise karşı Devrim Süreci yani Arapçılık olmuştur. Türk devriminin karşısına, karşı devrim süreci olarak Arapçılığı koydular. Öyle ki, Türkün diyen milliyetçi görünümlü kişiler bile; aslen Arapçılık yaparak, Türkçülük yaptıklarını zannetmektedir. Düşünün Sovyetler Birliği dağılalı şu kadar sene geçmiş; yeni yeni Türk devletleri kurulmuş; bunlar Türk dünyasının neresindeler? İlişkiler hangi boyutlardadır, Türk dünyasına abilik yapılabildi mi? Yoksa bizden nefret mi ettiler! Ne yaptılar biliyor musunuz; Türk dünyasını FETÖ' ye emanet ettiler. Onlar da Türkçe Olimpiyatları, yok Türk Okulları yalanıyla; Türk Dünyasında, CIA elemanı yetiştirme görevini ifa ettiler. Türk dünyasını ABD' ye yamadılar. Halbuki Türk dünyasının bağlanması gereken ana merkez Türkiye Cumhuriyetidir. Öyle bir dertleri var mıdır? YOK...!

Tehlikenin büyüklüğünü anlatabiliyor muyum? Yazacak çok şeyim var lakin, kendimi anlatabildim mi, bilemiyorum.

_________________

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 11:56 
Çevrimiçi
Süvariler

Kayıt: 22 Şub 2014, 17:08
Mesajlar: 935
Konum: Kırklareli
Yaş: 31
Uzunla Trump hiçbir konuda anlaşamamış. Ne YPGyi destekleme ne FETÖ konusunda. Yabancı basın Erdoğan ve Trump anlaşamamak konusunda anlaştı diyor. Dış politika iç açıcı değil.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 12:44 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2197
Yaş:
Alıntı:
Uzunla Trump hiçbir konuda anlaşamamış. Ne YPGyi destekleme ne FETÖ konusunda. Yabancı basın Erdoğan ve Trump anlaşamamak konusunda anlaştı diyor. Dış politika iç açıcı değil.
Anlaşamamak doğaldır, çünkü Amerika tercihini yapmış. Hatta yapalı çok oldu da, bizimkiler gerçeklerle henüz yeni yüzleşiyorlar. Condolliza Rıce; Orta Doğu' da 22 devletin sınırlarını değiştireceğiz diyeli kaç yüzyıl geçti (!) Bütün bunları bile bile tuttular BOP' nin Eş Başkanı oldular. ''İtle Çuvala Girilmez'' diye bir Atasözümüz vardır. Putin bu Atasözünün başka bir versiyonu olan; ''Akrebi cebinde taşıyan, sokulmayı göze almalıdır'' gibisinden bir laf etmişti. Geldiğimiz nokta; Biber acıdır, ancak gerçekler daha acıdır.

Hocam yıllardır söylüyoruz, anlatamadık! Adamlar Türkiye' yi denetim altında tutabilmek için darbe girişiminde bile bulundular. Diyorlar ki; Orta Doğu' da yeni bir düzen kuracağız, bizim tek ortağımız İsrail' dir. Onların güvenliği için Arap dünyasını dağıtacağız, onlara yeni kankiler lazımdır; onlar da Kürtlerdir diyorlar. Kürt devleti kuracağız; onları yaşatabilmek için de Türkiye' yi parçalamak lazımdır; bu şekilde orta doğunun zengin su havzalarına da sahip olacağız ve ''Vadedilmiş Toprakları'' ele geçireceğiz. Su bizde, petrol bizde, zenginlik bizde, refah bizde (!) Daha ne olsun! Yahova' dan belamızı mı isteyeceğiz -diyorlar.

Bütün bunlar ortadayken; halen Amerika' dan himmet beklemenin manası var mı?

_________________

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 12:48 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3355
Yaş:
Biz sadık müttefik olsa idik , her denileni yapan cinsten , bakınız G.Kore , kürtlere yine gerek kalır mıydı acaba ?


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 13:04 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 30 Eki 2016, 20:27
Mesajlar: 135
Yaş: 30
Alıntı:
Benim önerim Rengimi çok belli etmeden ikinci bir Ayşe tatile çıktı operasyonu yapmak, Putinin amacı Nato yu yarmak, onada çok fazla güvenemeyiz. Hala Siber ordusuyla Avrupalı Online gazetelerin altına Türkiye karşıtı yorumlar yazdırarak algı operasyonu yapıyor. Avrupa'daki Türkiye karşıtlığı operasyonunuda Abd yapmakta. En azından Abrupalıların oramıza buramıza çomak sokmalarını durdurmalıyızki milileştirme projelerimiz tamamlanabilir ekonomi yürüsün.
Hocam Putinbot'larının amacı doğrudan Türkiye karşıtlığı yapmak değil aslında. Onların amacı Türk düşmanlığını ve genel olarak azınlık düşmanlığını artırarak solcu, liberal ve hatta buna ek olarak Avrupa Birliği destekçisi partilerin gücünü kırmak. Şöyle ki bu fikre göre Avrupa'da yabancı düşmanlığı tek tek ülkelerde artarsa, sağcı popülist partiler güç kazanır. Güçlenen sağcı partiler ise doğal olarak daha yerel bir politika izler ve zaman içinde Avrupa Birliği zarar görür. (Böl/parçala/yut)

Diğer bir deyişle Rusların amacı halklar arasında kin ve nefreti artırarak böl/parçala ve yut politikası yapmak. Putinbot'ların bütün ünlü web sayfalarında ve gazete sitelerinin yorum bölümlerinde internet operasyonu ve Türk nefreti oluşturma çabaları bu operasyonun yalnızca küçük bir ayağı. Bunun gazeteci satın alma ve gazeteciler yoluyla azınlık düşmanlığını artırma, milliyetçi/sağcı kılığında avrupalı ajanlar oluşturma gibi başka ayakları da var.

Şimdi, bu anlamda Brexit Rusya için çok mutlu edici bir gelişmeydi. Daha geçen günkü Fransa'daki cumhurbaşkanlığı seçiminde dahi Rusya her yerde yaptığı gibi popülist sağı, yani Le Pen'i destekledi. Bundan sonra da Rusya popülist sağı ve azınlık düşmanlığını destekleyip duracak. Bu arada olay yalnızca azınlık düşmanlığı da değil, Putinbotlarının diğer bir kısmı ise Alman'ı Fransız'a, Fransız'ı Alman'a düşman etmeye çalışmakla meşgul.

Şimdi sen bunları nereden biliyorsun diye sorarsanız ben o putinbotlarının ciğerini bilirim ciğerini. Adam daha iki dakika önce Türklerin gelmişine geçmişine söven internet paylaşımları yapar, biz beyaz Avrupalılar bu müslümanları buradan kovmalıyız diye yayın yapar, daha sonra başka bir konuda başka bir hesap üzerinden Türkiye'yi savunmaya başlar falan. Bu arada bunu yapan yalnızca Ruslar değil, Sırplar'da aynı şekilde.

İşin garip tarafı bizimkiler de zaman zaman buna benzer politikaları yapıyor. En basiti geçen aylarda referandumdan önce oldu. Bizimkiler Almanya'sından tutun Hollanda'sına, Belçika'sına alayına faşist maşist diye kaydı. Nazi tohumları falan ağza alınmayacak bir sürü laflar sıraladı. Durmak da bilmediler. Haftalarca çok bilinçli bir şekilde bu operasyonu sürdürdüler. Hollanda'da Türkler sokağa döküldü falan. Tam da oralarda da seçim olacaktı ki o seçimlerin arefesinde oldu olaylar. Şimdi bunlar olurken bizimkiler bu tür şeylerin batıda azınlık düşmanlığını ve popülist sağcı politikaları desteklemeyeceğini bilmiyor muydu? Elbette biliyorlar. Ancak azınlık düşmanlığının ve popülist sağın desteklenmesi demek, Merkel gibilerin, Francois Hollande gibilerinin de sıkıntı yaşaması demektir mesela. Ki onların dünya politikasına bakışları da bellidir. Yani bizimkiler resmen dedi ki referandumda bizi desteklemezseniz, biz de popülist sağı (bu tür yollarla) destekleyerek önce siz liberallere ve solculara, sonra Avrupa Birliği'ne zarar veririz.

_________________
Zorlukların Arasından Yıldızlara!..


En son Lathander tarafından 17 May 2017, 13:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 13:11 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2197
Yaş:
Alıntı:
Biz sadık müttefik olsa idik , her denileni yapan cinsten , bakınız G.Kore , kürtlere yine gerek kalır mıydı acaba ?
Türkiye Red Kit' in sadık dostu ''Rintintin'' değildir!
Büyük Türk milleti hiç bir ulusun kulu, kölesi, uşağı da değildir.

Bakınız Büyük Atatürk ne diyor;

Efendiler! Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık; Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur. Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!


Kısacası bir milletin yükselmesi başka bir milletin icazetiyle olmaz olamaz. Güney Kore veya Japonya örnekleri başı dik ülkelere örnek teşkil etmiyor. Güvenliklerini veya daha başka değerlerini bir diğer ülkeye emanet etmek suretiyle o konumlara getirilmişlerdir.

Yine Büyük Ata diyor ki;

'' İstiklali tam, bizim bugün deruhte ettigimiz vazifenin ruhu aslısıdır. Bu vazife bütün millete ve tarihe karsı deruhte edilmiştir. Bu vazifeyi deruhte ederken, kabiliyeti tatbikiyesi hakkında şüphe yok ki çok düşündük. Fakat netice olarak hasal ettiğimiz kanaat ve iman, bunda muvaffak olabileceğimize dairdir. Biz böyle bir ise başlamış adamlarız… Biz yaşamak isteyen, haysiyet ve şerefiyle yaşamak isteyen bir milletiz... İstiklali tam denildiği zaman tabiki siyasi, mali, iktisadi, adli, askeri, her hususta istiklali tam demektir. Bu saydıklarımın herhangi birinde istiklalden mahrumiyet; millet ve memleketin hakiki manasıyla bütün istiklalin mahrumiyeti demektir.''

Yani tam bağımsız - istiklali tam olmak demek; her alanda İstiklali tam olmak demektir. Türkiye Cumhuriyeti' ni kuranlar bu uğurda canlarını ortaya koymuş insanlardır. Yoksa onlarda diğerleri gibi İngiliz Muhipleri Cemiyeti veya Amerikan Mandacıları gibi yapmayı pekalâ da bilirlerdi. Oysa ki onlar ne dediler;

''Türk milleti esaret altında yaşamaktansa, yok olsun daha iyidir'' dediler.

Mücadele bu anlayış çerçevesinde verildi ve başı dik Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Şimdi bütün bu mücadeleleri bir kenara atalım ve Amerika' nın kulu kölesi olalım (!) Kabul edilemez... Bu tür anlayışlar, Büyük Türk milletinin şan ve şerefine yakışmaz.

_________________

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 13:18 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3355
Yaş:
yok biliyorum onu sormadım ki :)


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 14:20 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 06 Ağu 2012, 11:48
Mesajlar: 159
Yaş:
1- Perde
Condolize rice 22 devletin sınırlarının değişeceğini söyledi mi?Evet
Buna dair harita el altından yayınlandı mı?Evet
Irak harekatına karşı çıkan zamanın merhum başbakanı ekonomik ve siyasi manipülasyonla devre dışı bırakıldı mı?Evet
Türkiye üzerinde toplum mühendisliği uygulandı mı?(80'sonrası oluşturulmuş siyasi yapı paramparça oldu yeni partiler yeni dinamikler çıktı)bence Evet
Daha 1996'da Merhum Ecevit sonrasının Başbakanı ve Cumhurbaşkanı olacak kişiler colin powel ile görüşüyorlarmıydı?Evet
11. Cumhurbaşkanımız, Colin powel ile 2 sayfa 9 maddelik bir anlaşma imzaladıklarını söyledi mi? Evet
Dönemin Başbakanı kendisinin BOP eşbaşkanlarından biri olduğunu belirten bir beyanatta bulundu mu? Evet
ABD' müdahalesi sonrası Irak parçalandı mı?Evet (Güneyde şii bölgesi, terörüze edilmiş sünni bölgesi ve Kuzeyde Kürt bölgesi)
ABD'nin her ortadoğu müdahelesi bize daha çok terör olarak döndü mü?Evet
Ergenekon adı ile Türk ordusuna(içindeki ulusalcı kanada) bir operasyon yapıldı mı? Artık şimdi daha da açığa çıktı ki Evet
Arap baharı denen nane ile Libya parçalandı mı? Evet(kaça bölündüğünü ben bile unuttum)
Suriye iç savaşı çıkalı beri (Irak savaşı da hatta) istikrarını koruyan ya da pekiştiren devlet ya da oluşumlar nelerdir? İsrail,kısmen iran ve Kürt yapılanması


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 14:33 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 31 Oca 2017, 23:39
Mesajlar: 173
Yaş: 39
Benim yazdıklarımdan hiç bir zaman Abd kölesi olalım manasın çıkartılmamalı, hatta Abd politikaları Türk hükümeti tarafından maşa gibi uygulanır iken ben kürtkorüdoru oluşturulmak istendiğini İsrail'e koruma uydu devleti kurmak istendiği tezini ortaya atanım bu başlıkta epey
geriye giderseniz yazılarımın alıntı olarak silinmeden kurtulan birkaç satır bulunabilir. O zaman da bilmem ne ile itham edildik, ama bunlar zaten bizim memleketimize has şeyler. Hatta o zaman bazı arkadaşlar kafamızın çalışmadığını dünyada olup bitenleri anlamadığımızı ve Abd nin Çin tarafına yönelip bizide burda bölgesel güç yapacağını pompalıyorlardı. Üzülerek belirtmeliyim ki malesef haklı çıktım.
Şimdi hiç istemesekde bu dünyadan bihaber, Atatürk'ü öcüleştriren her fırsatta küfürler eden bir güruha Memleketi dahada batırmasınlar diye yardım etmek zorunda kalacak yine bizleriz, en azından ortaya çıkan Memleketin en az yarısının kafası çalışır olması.
Meseleye dönersek Koreye Fırkateyn gönderme işini Koreli dostlarımızla dayanışma maksatlı olarak da bakabilirsiniz, bu kimseyi rahatsızlık vermez ve Dünya kamuoyunda reklamımız olur.
ABD yi de Suriyede muhtemel yapılacak yada yapılmasını istediğimiz operasyona dişini sıkarak boyun eğmek zorunda bırakabiliriz.
Yalnız yapılacak operasyon Öyle planlamalıki 15 günü geçmemeli.

_________________
GERÇEKLERİ SÖYLEMEKTEN KORKMAYINIZ..!

Mustafa Kemal Atatürk


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 17:11 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 24 Ağu 2015, 09:46
Mesajlar: 268
Yaş:
Amerikan ve İngiliz askerler bölücü terör örgüt'ün yeni ele geçirdiği Tabka barajının yakınlarında yeni bir üs kuruyorlar.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 21:45 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 25 Tem 2012, 13:07
Mesajlar: 66
Yaş:
Alıntı:
Amerikan ve İngiliz askerler Bölücü Terör Örgütü'ün yeni ele geçirdiği Tabka barajının yakınlarında yeni bir üs kuruyorlar.
Bu üs sanki Fırat boyunca ilerlemeye çalışan Esad'a karşı. İki unsur birbirine yaklaştığında acaba nasıl bir durum karşımıza çıkacak. Tadif'in kuzeyi sizin olsun güneyi bize kalsına benzer bir anlaşma mı yapılır acaba? Eğer öyle olursa Esad resmen Suriyenin Kuzeydoğu'su sizin olsun demiş olur.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 22:02 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4425
Yaş:
Anlaşılan rejimde Rakka yarışına katılmak istiyor. Yoksa ABD Rakka'yı kimselere bırakmaz.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 08:19 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 25 Ağu 2015, 13:41
Mesajlar: 790
Yaş:
Alıntı:
Anlaşılan rejimde Rakka yarışına katılmak istiyor. Yoksa ABD Rakka'yı kimselere bırakmaz.
ABD nin BTÖ planı sadece Suriye kuzeyi ile sınırlı da olmayabilir hocam ki zaten BTÖ' nün bu kadar kayıp verdiği / vereceği yerlerden sonra çekilerek buraları rejime teslim etmesi komedi olur resmen. İlk adımı Fırat'ın güneyine inip Tabka'yı alarak attılar. Ha bu barajın güvenliği için atılmış bir adım olarakta görülebilir ilk bakışta ama bunun fazlası olduğunu tahmin ediyorum. Rakka'dan sonra Deyr Ez Zor'a inerek orada yeni bir Haseke yaratmak ve Irak- Suriye sınırını kontrol altına alarak Irak ordusu, Haşdi Şabi ile Rejimin birleşmesini engellemek amacı güdüyor sanki ABD.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 08:29 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 25 Ağu 2015, 13:41
Mesajlar: 790
Yaş:
Öte yandan rejim İşid TÖ karşısında ilerleme kaydetse de bu biraz pahalıya patlıyor. Salı günü vurulan iki rejim T-72 sine ek olarak dünkü çatışmalar da Kaplan Güçlerinden 20 den fazla ölü ve 40 tan fazla yaralı vermiş rejim. Bu sabah itibari ile de İşid TÖ nün bölgede Rejime karşı saldırısı var.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 10:40 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 12 Haz 2015, 11:12
Mesajlar: 425
Konum: Türkiye
Yaş: 38
Bu haberide gördüm ya bana Suriyelileri krutaralım filan demeyin artık yol verin nereye gidiyorlarsa gitsin nankör köpekler


_________________
Fortune Favors The Audacious


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 11:33 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3355
Yaş:
74 Kıbrıs Harekati , onlarin da zeytin agaci takintisi varmis demek iklimle alakali Arap Turk farketmiyor. O zaman da Turk tanklari zeytin agaci ezmismis ...


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 12:27 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 12 Haz 2015, 11:12
Mesajlar: 425
Konum: Türkiye
Yaş: 38
Ne zeytin ağacıymış arkadaş tamam bizde doğayı sevciyoruz ama insanlar ölüyor bunlar ağaç derdinde ha bu arada ağacı neden kestilerde demiyor kestiler odunumu vermediler diyor , birde sonuna eklemiş ya burası Suriye toprağı diye , bırakacaksın ne halleri varsa görsünler diyorum

alttaki linkteki tepkiyi vereceğim artık zeytin ağacı diyenlere (rakı bardağını zeytin ağacı olarak sayın)
https://www.youtube.com/watch?v=pifJeLEx7uE

_________________
Fortune Favors The Audacious


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 13:31 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 00:51
Mesajlar: 2024
Konum: Antalya
Yaş: 33
Alıntı:
74 Kıbrıs Harekati , onlarin da zeytin agaci takintisi varmis demek iklimle alakali Arap Turk farketmiyor. O zaman da Turk tanklari zeytin agaci ezmismis ...
Bir egeli olarak söyleyebilirim ki Zeytin ağacı değerlidir. Hatta bizler için çok kutsaldır. Tabi 74 kıbrıs ve Suriye'de art niyet vardır o ayrı ama
bunları kenara bırakarak zeyin ağacı kesilmesini yanlış gören birisiyim.

Neden mi?

-Zeytin Yenir.
-Sabun yapılır
-Yağ Yapılır
-Yağ sıkımından artan posa preslenir yakacak olur
-Sarı dökülen yaprakları boya sanayi kullanabiliyor
-Yeşil yaprakları ilaç sanayi kullanabiliyor

Ağaç teknik olarak çöp olamıyor.

Konuya dönersek Suriye'lilerin talepleri çok fazla ve yüzsüzce öncelikle şehirlerden çıkartmalı mülteci kamplarına toplamamız gerek ki
kalıcı olamayacaklarını anlasınlar bu arada vatandaşlıklarında iptal edilmesi gerekir.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 17:48 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 01 Ağu 2012, 13:40
Mesajlar: 285
Konum: AtaTürkiye Cumhuriyeti
Yaş: 30
Zeytin ağacı çok değerli bir ağaçtır,buna kesinlikle sözüm yok.Cırlamalarının yegane sebebi bu duvarların aynı zamanda bunların yaptığı kaçakçılığa en büyük darbelerden birini vuracak olması.

_________________
Tarih ihtiyatsızlar için merhametsizdir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 17:57 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 24 Ağu 2015, 09:46
Mesajlar: 268
Yaş:
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiyenin Washington büyükelçiliğinde gazetecilerle yapılan toplantıda, Trump'ın bölücü terör örgüt yerine Türkiye ile birlikte Suriyede çalışma önerisini reddettiğini açıklamış.

Kısacası 16 mayıs ziyareti işe yaramadı, Amerika yola bölücü terör örgüt ile devam ediyor.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 18:20 
Çevrimdışı
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 23 Tem 2012, 23:58
Mesajlar: 2104
Yaş:
Alıntı:
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiyenin Washington büyükelçiliğinde gazetecilerle yapılan toplantıda, Trump'ın Bölücü Terör Örgütü yerine Türkiye ile birlikte Suriyede çalışma önerisini reddettiğini açıklamış.

Kısacası 16 mayıs ziyareti işe yaramadı, Amerika yola Bölücü Terör Örgütü ile devam ediyor.
Şimdi 50 sayfa bu tartışılır.

_________________
Nişan olsun bize buyan,
Bozkurt olsun bize uran,
Demir kargı olsun orman,
Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 18:42 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4425
Yaş:
Alıntı:
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiyenin Washington büyükelçiliğinde gazetecilerle yapılan toplantıda, Trump'ın Bölücü Terör Örgütü yerine Türkiye ile birlikte Suriyede çalışma önerisini reddettiğini açıklamış.

Kısacası 16 mayıs ziyareti işe yaramadı, Amerika yola Bölücü Terör Örgütü ile devam ediyor.
Zaten başka bir sonuç bekleyen yoktu ki. ABD gezisi, Trump vs ABD derin devleti kavgasında, biz Trumpçıyız demekten ileri gidemedi.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 19:13 
Çevrimiçi
Süvariler

Kayıt: 22 Şub 2014, 17:08
Mesajlar: 935
Konum: Kırklareli
Yaş: 31
Trump ile ABD derin devleti bir çekişme içinde olabilir ancak ben YPG konusunda hemfikir olduklarına eminim. Trump ile ABDdeki yerleşik bürokrasi arasında hemfikir oldukları ender konulardan diye düşünüyorum.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 19:40 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 31 Oca 2017, 23:39
Mesajlar: 173
Yaş: 39
Alman Dışişleri Bakanı bizi Abd li tillerson a şikayet etmiş, bizi İncirlik e koymuyorlar diye.

1.Arkadaş burdaki Tornadolarla edinilen istihbaratın kesinlikle Türkiye ile paylaşılmayacağını beyan ediyorlar.
(Bu anlaşmayı yapan Türk yetkililer o gün Beyinlerini kahvaltı masasındamı unutmuş, bu anlaşmayı onaylayan politikacı Almanlar tarafından mı seçilmiş. Yani fotoğrafları bölücü terör örgüt yı yönlendirmek için Birde topraklarımıza yabancı unsurları yerleştireceğiz afedersiniz bu vatanhainliği olmuyormu)
2. İncirlik e gelmek isteyen alman vekilleri Linkspartei dan mış,neden Türkiye bu adamların bölücü terör örgüt ile işbirliğin içinde olduklarını bölücü terör örgüt ya ajanlık faaliyetleri için gelme tehlikesi olduğu açıklanmaz.

Bir diğer konu Türkiyeden Abd ye uçuşlarda Laptop ve iPad gibi şeyler uçağın içine alınmaması (Tanrının cezası sanki) bu nedenle Trump ın başı Abd de büyük belaya girdi. Hani Putin ile bilgi paylaşımı yapmış diye.
Alman Süddeutsche Gazetesi ne göre Trump müttefik bir gizli servisinden bilgileri o müttefiki izni olmadan Ruhlarda paylaşımış olması (biz sözkonusu olduğumuzda Abd 2. Dünya savaşındaki gibi ruhlarda işbirliği halinde ilginçtir.) Bu sözkonusu olan müttefik İsrail imiş. Yani İsrail'li ajanlar İşidin Laptopa xray cihazı algılayamayacak şekilde nasıl patlayıcı yerleştirilirin yolunu bulduklarını tesbit edip bunu Abd ye bildirmişler. Ve bunun Türkiye ve çeşitli Arab ülkelerinin uçaklarında patlatacaklarmış.
Bana gayet enteresan geldi, Şeytanın avukatlığını yapayım o adamlar bu işi yaparken ajanlar ordamıymış yoksa onlarmı bu işin nasıl yapılırını öğretmişlerki birde nerde kullanılması gerektiğini öğrenmişler.
Gayet ilginç... Uyumayalım

_________________
GERÇEKLERİ SÖYLEMEKTEN KORKMAYINIZ..!

Mustafa Kemal Atatürk


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 19:41 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 31 Oca 2017, 23:39
Mesajlar: 173
Yaş: 39
Alman Dışişleri Bakanı bizi Abd li tillerson a şikayet etmiş, bizi İncirlik e koymuyorlar diye.

1.Arkadaş burdaki Tornadolarla edinilen istihbaratın kesinlikle Türkiye ile paylaşılmayacağını beyan ediyorlar.
(Bu anlaşmayı yapan Türk yetkililer o gün Beyinlerini kahvaltı masasındamı unutmuş, bu anlaşmayı onaylayan politikacı Almanlar tarafından mı seçilmiş. Yani fotoğrafları bölücü terör örgüt yı yönlendirmek için Birde topraklarımıza yabancı unsurları yerleştireceğiz afedersiniz bu vatanhainliği olmuyormu)
2. İncirlik e gelmek isteyen alman vekilleri Linkspartei dan mış,neden Türkiye bu adamların bölücü terör örgüt ile işbirliğin içinde olduklarını bölücü terör örgüt ya ajanlık faaliyetleri için gelme tehlikesi olduğu açıklanmaz.

Bir diğer konu Türkiyeden Abd ye uçuşlarda Laptop ve iPad gibi şeyler uçağın içine alınmaması (Tanrının cezası sanki) bu nedenle Trump ın başı Abd de büyük belaya girdi. Hani Putin ile bilgi paylaşımı yapmış diye.
Alman Süddeutsche Gazetesi ne göre Trump müttefik bir gizli servisinden bilgileri o müttefiki izni olmadan Ruslarla paylaşımış olması (biz sözkonusu olduğumuzda Abd 2. Dünya savaşındaki gibi ruhlarda işbirliği halinde ilginçtir.) Bu sözkonusu olan müttefik İsrail imiş. Yani İsrail'li ajanlar İşidin Laptopa xray cihazı algılayamayacak şekilde nasıl patlayıcı yerleştirilirin yolunu bulduklarını tesbit edip bunu Abd ye bildirmişler. Ve bunun Türkiye ve çeşitli Arab ülkelerinin uçaklarında patlatacaklarmış.
Bana gayet enteresan geldi, Şeytanın avukatlığını yapayım o adamlar bu işi yaparken ajanlar ordamıymış yoksa onlarmı bu işin nasıl yapılırını öğretmişlerki birde nerde kullanılması gerektiğini öğrenmişler.
Gayet ilginç... Uyumayalım

_________________
GERÇEKLERİ SÖYLEMEKTEN KORKMAYINIZ..!

Mustafa Kemal Atatürk


En son Kafkasya tarafından 18 May 2017, 20:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 20:02 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 11 Eki 2016, 08:42
Mesajlar: 88
Yaş: 29
Abd, rejim konvoyunu vurduğunu duyurmus


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 20:15 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4425
Yaş:
Alıntı:
Abd, rejim konvoyunu vurduğunu duyurmus
ABD özel kuvvetlerini haddinden fazla yaklaşmışlar. :roll: Zaten ilerleyen dönemlerde çoğu zaman yanlışlıkla böyle atışlar olacak.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 21:59 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 04 Tem 2016, 11:11
Mesajlar: 26
Yaş: 52
#Syria: Reports about 5 destroyed T-62 tanks, 12 other destroyed vehicles and over 50 killed #Iran|ian-backed fighters after #US airstrikes.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 22:00 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 25 Tem 2012, 13:07
Mesajlar: 66
Yaş:
Hangi bölgede meydana gelmiş acaba bir bilgi var mı? Üstte yazmıştım Esad Tabka'ya yaklaştıkça ne olacak diye. Az çok belli oldu ne olacağı.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 22:25 
Çevrimdışı
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 23 Tem 2012, 23:58
Mesajlar: 2104
Yaş:
http://syria.liveuamap.com/en/2017/18-m ... -fsa-hq-in

Güneyde.

_________________
Nişan olsun bize buyan,
Bozkurt olsun bize uran,
Demir kargı olsun orman,
Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 22:25 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 04 Tem 2016, 02:27
Mesajlar: 112
Yaş: 20
Muhalifler taradığım yerleri de aldılar. Rejim ok ile işaretlediğim yönde kaplan kuvvetleri ve diğer gruplarla ilerlemeye çalışıyor Irak sınır kapısına doğru. Abd'nin saldırısı da o yönde oldu. Öso yerlerini işaretlemiş uçaklar vurmuş. Ketaib İmam Ali diye Iraklı milis gurubu vurulmuş deniyor.

Resim

_________________
Yıkmak insanlara yapmak gibi kıymet mi verir? Onu en çolpa herifler de, emin ol becerir.
Mehmet Âkif Ersoy


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 23:15 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 24 Ağu 2015, 09:46
Mesajlar: 268
Yaş:
Amerikan uçakları rejim konvoyunu vurmuş güneyde El-Tanf bölgesinde.

Bu ne saçma iş yahu, adamların kendi ülkesinde yüzsüzce adamların konvoyunu vuruyorlar, düpedüz işgal hareketi.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 23:20 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 06 Şub 2013, 16:11
Mesajlar: 587
Yaş:
Alıntı:
Amerikan uçakları rejim konvoyunu vurmuş güneyde El-Tanf bölgesinde.

Bu ne saçma iş yahu, adamların kendi ülkesinde yüzsüzce adamların konvoyunu vuruyorlar, düpedüz işgal hareketi.
Birader iyi misin sen? Son 4 yılda yaşananlardan haberin yok galiba. :lol:

_________________
Resim

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 23:24 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 24 Ağu 2015, 09:46
Mesajlar: 268
Yaş:
Alıntı:
Birader iyi misin sen? Son 4 yılda yaşananlardan haberin yok galiba. :lol:
Evet 4 yıldır yüzsüzlük ve onursuzluk dizboyu ondan haberim var, sadece Amerika tarafında değil tabi, Suriye üzerine oynayan çok ülke var daha.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 23:29 
Çevrimiçi
Süvariler

Kayıt: 22 Şub 2014, 17:08
Mesajlar: 935
Konum: Kırklareli
Yaş: 31
Rakka aşağıdan birleşiyor. Hırtlar o koridordan Golan tepeleri ve İsrail üzerinden Akdenize çıkacak. Buna müdahale şansımız yok maalesef.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 00:02 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 29 Mar 2015, 23:00
Mesajlar: 176
Yaş:
Alıntı:
Rakka aşağıdan birleşiyor. Hırtlar o koridordan Golan tepeleri ve İsrail üzerinden Akdenize çıkacak. Buna müdahale şansımız yok maalesef.

Müdahale şansımız vardı ve bence o projeyi geçen haftalar da hayata geçirdik, eğer ki esad rejimi ile Rusya aracılığı ile bir anlaşma yaparsak ki öyle görünüyor, İdlip ve çevresindeki savaşı hafifleterek esad rejiminin güneyi hızlı bir şekilde kontrol edebilmesine imkan veririz, geniş ve boş çöl alanları buralar.

Sonuçta bu birleşme Rusya'nın da işine gelmiyor, Bu güzergahın ilk ateşini yakan israil'in Şama saldırısıydı, sonra o bölge birden hareketlendi.

İş döndü dolaştı günün sonun da vaat edilmiş topraklar projesine geldi, İsrail bu kadar geniş alanı nasıl tutacak diye düşünürken alanı tutacak bir orta doğu milleti de buldu. Bu projenin destekçileri çok güçlü ve kararlı.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 00:34 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 25 Ağu 2015, 13:41
Mesajlar: 790
Yaş:
ABD Rusya ve rejime sınır çiziyor. Rusya şu aşamada BTÖ yü falan vurmaz. Yatar kulağının üzerine. Daha çok sürer bu savaş. Vakti gelir verir cevabını.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 11:27 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 00:51
Mesajlar: 2024
Konum: Antalya
Yaş: 33
Alıntı:
Rakka aşağıdan birleşiyor. Hırtlar o koridordan Golan tepeleri ve İsrail üzerinden Akdenize çıkacak. Buna müdahale şansımız yok maalesef.
Hocam neresi birleşiyor ben anlamadım? Denize açılabilen bir kürt koridor'u yok Afrin yanlız kaldı. Afrin zaten Denize açılamıyor önünde Hatay var, Hatay'ın altı İdlib Öso kontrolünde dolayı olsada bizimde elimiz o bölgede daha güneyde kalan kıyı kesimi Rusya/Suriye Rejimi'nin kalbi. Şu an çöle hapsolacak gibi görünüyorlar.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 12:26 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 13 Kas 2016, 13:28
Mesajlar: 107
Konum: İSTANBUL
Yaş:
Planlanan böyle bir durum sanırım.
Aşmaları gereken rejim kontrolünde alanlar var. Gerçi bu çok zor olmayacaktır. Bir şekilde rejim ikna edilebilir.

Resim

_________________
"Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz"


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 12:31 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 13 Kas 2016, 13:28
Mesajlar: 107
Konum: İSTANBUL
Yaş:
Kayıparı açıklamışlar.
ABD Konvoyun ön kısmındaki araçlar hedef alındı demişti.

"4 government tanks, 8 pickup vehicles, one shilka and anti-aircraft weapons have been destroyed in coalition airstrike near Tanf border."
https://twitter.com/ehli_sam/status/865245978596696064

_________________
"Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz"


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 12:35 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 13 Kas 2016, 13:28
Mesajlar: 107
Konum: İSTANBUL
Yaş:
Bu arada IŞİD Terör Örgütü de rejime karşı birden çok noktada saldırı yapmış.
Her ne hikmet ise, ne zaman rejim ABD'nin işine çomak sokmaya çalışırsa ya ABD güdümündeki ÖSO ya da IŞİD Terör Örgütü tarafından saldırıya maruz kalıyor.

"ISIS launched multiple attacks today on pro-Assad forces and now claims 2 armours taken out in SVBIED NW. of Tiyas AB."
https://twitter.com/QalaatAlMudiq/statu ... 3889634304

_________________
"Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz"


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 12:58 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 00:51
Mesajlar: 2024
Konum: Antalya
Yaş: 33
Alıntı:
Planlanan böyle bir durum sanırım.
Aşmaları gereken rejim kontrolünde alanlar var. Gerçi bu çok zor olmayacaktır. Bir şekilde rejim ikna edilebilir.

Resim
Hocam bahsettiğin harita sonunda denize açılamıyor rejim toprak vermeli ya da Lübnan'a girilmeli.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 13:39 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 13 Kas 2016, 13:28
Mesajlar: 107
Konum: İSTANBUL
Yaş:
Alıntı:
Hocam bahsettiğin harita sonunda denize açılamıyor rejim toprak vermeli ya da Lübnan'a girilmeli.
Golan Tepeleri üzerinden İsraile ulaşıyor zaten. Başka alana ihtiyaçları kalmıyor.
Böylece boru hattı döşenirse vananın kontrolü İsrailde olacak.

_________________
"Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz"


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 13:48 
Çevrimiçi
Süvariler

Kayıt: 22 Şub 2014, 17:08
Mesajlar: 935
Konum: Kırklareli
Yaş: 31
Güney Suriyedeki rejim bölgeleri çok sağlam değil açıkçası. İsrail, İngiltere ve ABD çok yoğun destek sağlayabilir oradakilere. O bölgedeki çatışmaların ciddi anlamda artacağını düşünüyorum. Rejim oraları bırakmak istemeyecektir. Daraa ve Suwayda kritik öneme sahip. Direnişçiler buraları ele geçirirse koridor tamamlanır. Golan tepeleri= İsrail toprağı zaten.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 13:58 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 05 Ağu 2012, 14:49
Mesajlar: 3355
Yaş:
Bu savas 4-5 yil daha bitmeyecek diyelim. Boru hatti nasil dosenecek. Yapay devlet Irak ve Suriye beklenildigi gibi oyun alani oldu. Afganistan gibi kalir artuk. Ama istikrar olmazsa boru hatti da yatar. Tut ki boru hatti dosendi bizimkiler 3-5 kurus verip sabote ettirmez mi ? Olsun bizimkini de sabote etsinler. Zaten amac burasi bizim arka bahcemiz bizsiz bu is olmaz dedirtmek. Kim sabirli cikarsa kazanir. Ben yine Turk'un aklini kucumsemeyelim diyorum. Bir umitsizim bir umitliyim.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 18:54 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 25 Ağu 2015, 13:41
Mesajlar: 790
Yaş:
İşid TÖ rejim ile birçok noktada şiddetli bir şekilde çatışırken, Rakka cephesinde çekilmeye devam ediyor. Doğu yönünden sonra kuzey yönünden de Btö/Abd brothers şehre 5 km mesafeye kadar geldi.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 19:51 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 10 Eyl 2015, 19:59
Mesajlar: 27
Yaş:
Benim aklıma takılan bir şey var. Suriye de neredeyse her grubun elinde ciddi miktarda atgm var. 2003 yılında ırak savaşında neredeyse hiç atgm ile saldırı videosu görmedik. Yapilan saldırıların ciddi miktarı eyp idi. Koskoca Irak ordusunun elinde atgm mi yoktu? Vardı da nereye gitti bu silahlar? Küçük gruplar bile Suriye ordu güçlerine bu silahlarla bu kadar ciddi sıkıntılar çıkartırken Abd Irak başkentine çok kısa sürede girdiler. Bence buradan bile çıkartılacak ciddi sonuçlar var.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 20:39 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 08 Eki 2016, 22:32
Mesajlar: 876
Yaş: 0
-HTŞ ve beraberindeki gruplar İdlibteki kontrol noktalarından silah ve askeri malzemelerin giriş ve çıkışına izin vermiyor kendilerine iletilen emirde bizzat Cevlaninin mühürü var.
-Özbek İmam Buhari Ketibesinden bir Emire suikast girişiminde bulunuldu. Suikast girişimi engellendi.
-HTŞ bir beyanat yayınlayarak; Astana görüşmelerine katılan herkesin Müslümanlara ihanet ettiğini, ve burada yapılan anlaşmalara uyup, kendilerine düzenlenebilecek saldırılara misliyle karşılık vermenin farz-ı ayn olduğunu açıkladı.

_________________
Gitmek istiyorsun, git.
Bir savaşçı asla vedalaşmaz!
Durma git!
Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!


No ISIS


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 09:58 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 18 Tem 2012, 02:38
Mesajlar: 5315
Yaş:
Alıntı:
Bu Ahrar al Sharqiya grubu hakkinda ne anlatabilirsiniz ustad? Bildigim kadariyla ~50 kisiler felan, iki ABD askeri yuhladik diye havalaniyorlardi. Zaman zaman problem cikariyorlar, gecende OSOcu Turkmen tayfasi ile catismislar.

Bu tur gruplari ornek olarak bitirmek lazim ama nerde bizde o sogukkanlilik.
Ahrar'üş Şarkiyye olmasaydı Bab'a giremiyorduk ama. Fırat Kalkanı grupları arasında en iyi savaşan gruptur. 50 kişi falan da değildirler.
Alıntı:
-HTŞ ve beraberindeki gruplar İdlibteki kontrol noktalarından silah ve askeri malzemelerin giriş ve çıkışına izin vermiyor kendilerine iletilen emirde bizzat Cevlaninin mühürü var.
-Özbek İmam Buhari Ketibesinden bir Emire suikast girişiminde bulunuldu. Suikast girişimi engellendi.
-HTŞ bir beyanat yayınlayarak; Astana görüşmelerine katılan herkesin Müslümanlara ihanet ettiğini, ve burada yapılan anlaşmalara uyup, kendilerine düzenlenebilecek saldırılara misliyle karşılık vermenin farz-ı ayn olduğunu açıkladı.
HTŞ'nin içi kaynıyor. Dağılmaları olası zira içlerinde şu anki durumdan çok rahatsız olan bazı elemanlar var.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 10:49 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 08 Eki 2016, 22:32
Mesajlar: 876
Yaş: 0
Alıntı:
Ahrar'üş Şarkiyye olmasaydı Bab'a giremiyorduk ama. Fırat Kalkanı grupları arasında en iyi savaşan gruptur. 50 kişi falan da değildirler.HTŞ'nin içi kaynıyor. Dağılmaları olası zira içlerinde şu anki durumdan çok rahatsız olan bazı elemanlar var.
Ahrarüş Şarkiyye olmasaydıda girerdik, Sultan Murat Tümeni, Nureddin Zengi işi götürürdü. HTŞ'ın içi kaynamıyor aksine dahada katılımlar olacak ama HTŞ'a bir operasyon gelirse IŞİD Terör Örgütü'nün İngimasileri, Tecrübeli komutanları ve İleri gelenlerini yeraltına çekecektir.

_________________
Gitmek istiyorsun, git.
Bir savaşçı asla vedalaşmaz!
Durma git!
Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!


No ISIS


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 15273 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1288 289 290 291 292306 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Legolas1907, seals, StrategyMaster, SÜVARİ ve 9 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye